Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) CPT.Pirk válasza Sub-ZeRo (#19850) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a külső rack milyen? Meg kellene próbálni, hogy miután bebootolt a a Linuxod, utána dugod rá a gépre.

Satás vinyóknál már nem szokott gondot okozni az ilyesmi. Ekkor te neked is ki kellene adni a sudo update-grub parancsot, ez kb. azt fogja csinálni, mintha újraraknád, meg fogja találni a Windowst és csinál egy boot menüt, frissítve a grub-ot.

Hogy most miért nem megy, azt nem tudom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19852) siebener válasza CPT.Pirk (#19849) üzenetére


siebener
aktív tag

Azon már túl vagyok, de sajnos semmi eredmény.

Van egyáltalán valami megoldás?

(#19853) Siriusb válasza Sub-ZeRo (#19850) üzenetére


Siriusb
veterán

A grubban véletlenül nem /dev/sda formában vannak megadva az eszközök? Szerintem ha UUID-vel használnád, nem lenne gond. Mivel most már 2 merevlemez is van, a külső valószínűleg /dev/sd[b,c] stb néven van azonosítva, de a grubban sda-ra hivatkozol, mert telepítésnél csak ez az egy HDD volt jelen.

(#19854) CPT.Pirk válasza siebener (#19852) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, egy XP telepítővel bebootolsz, majd a javító konzolban kiadod fixboot és fixmbr parancsokat, ezek helyrehozzák az XP bootmanagerét. Ez után viszont vissza kell állítani a grub-ot, mert felül lesz írva.

Siriusb: A Debian7 is UUID-ket ír az fstabba a telepítés alatt. Nem tudtam meg sokat a Deepin disztróról, de gondolom nem ősi Ubuntu az alapja, ami még régi Debianra épült.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19855) siebener válasza CPT.Pirk (#19854) üzenetére


siebener
aktív tag

Az a gond, hogy az MSI u 115-ön nincsen CD/DVD...
És bár van eredeti XP lemez, azt valahogy pen-re varázsolni... kicsit körülményes.

(#19856) CPT.Pirk válasza siebener (#19855) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor eljött az idő az XP temetésére, úgy is élete végén van, már egy jó ideje csak fölösleges kolonc az MS számára.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19857) Sub-ZeRo válasza CPT.Pirk (#19851) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egy bölcsőbe csúszik be a sata2-es vinyó. Mintha a gépbe tennéd be, cask a tetején van egy bölcső és oda rakod be és húzod rá a vinyót.

Parancsot nem tudok kiadni, mert egyből at initialramfs jön ki és villog a kurzor. Billentyűzet sem megy. Meg már mindegy, lapátra tettem a linuxot, elegem lett, hogy bármhogyan próbálok felrakni egy linuxot szopat ez a szar. Mind laposon, mind az asztalin. Pedig már kezdtem kapizsgálni a felszínt, de akkor marad is így.

Ha majd nem melózom itt ahol, akkor majd megy fel a laposra egy Linux, ami mellett nem lesz semmi.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19858) CPT.Pirk válasza Sub-ZeRo (#19857) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért szopat, mert rosszul csinálod. :)

Egyébként azt mondtam, hogy bootlj be a Linuxodra, és utána dugd be a vinyót a gépbe, pár másodperc és beindul a külső vinyód. Ekkor ki tudod adni a parancsot és valószínűleg minden gondodat meg fogja oldani.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19859) CPT.Pirk válasza CPT.Pirk (#19858) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mondjuk lehet, hogy kézzel fel kell csatolni a vinyót az update-grub előtt, majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19860) MacCaine válasza Sub-ZeRo (#19857) üzenetére


MacCaine
őstag

Első körben keress valakit, aki feltelepíti neked, és ülj ott mellette, amíg csinálja. Így valószínűleg működni is fog.

Ha nincs hozzáértő a környezetedben, használd virtualizálva, amíg meg nem ismered rendesen.

(#19861) Siriusb válasza CPT.Pirk (#19859) üzenetére


Siriusb
veterán

Szerintem tuti az lesz a gond, amit írtam, fel vannak cserélődve az eszközök nevei.

(#19862) Sub-ZeRo válasza CPT.Pirk (#19858) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha win7 mellé raktam, akkor sem volt jó. Most semmi nem volt mellett, akkor ment de ha bedugtam a 8-at megállt az egész. Akkor mit is csinálok rosszul?! Ha meg bedugtam volna telepítés alatt, tuti a 8 ment volna el, mint a laptopon a 7. :W És úgy csináltam ahogy mondtátok annó. Szóval akkor mivan?!

(#19860) MacCaine : Kb. annyian vannak körülöttem, mint vízben a vakondok. Senki.

Az viszont érdekes, hogy kb. 2005-ben vagy 6-ban xp mellé simán felraktam egy uhu linuxot, mindenféle szopés nélkül... Most meg semmi.
Mindegy, megyek a medencébe, meg játszani. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19863) MacCaine válasza Sub-ZeRo (#19862) üzenetére


MacCaine
őstag

Akkor marad a virtualizáció.

Meg ne csak Debian vonalban gondolkodj. Ha mondjuk egyszer sikerül egy Arch-ot felrakni vmware-be magadtól, onnantól nem fog szopatni a Debian sem. ;)

(#19864) Siriusb válasza Sub-ZeRo (#19862) üzenetére


Siriusb
veterán

Osszd már meg velünk a mount parancs kimenetét és a grub.cfg-t légyszíves.

(#19865) CPT.Pirk válasza Sub-ZeRo (#19862) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az első probléma szerintem a disztró maga, a többségünk nem is hallott még róla, a weboldala is kínai, jobb lenne valami ismertebbet használni. Itt sokaknak jó tapasztalatai vannak a kicsi és könnyű, Arch alapú Manjaroval, letöltheted a neked tetsző felülettel.

A gépednél amúgy nem biztos, hogy maguk a Windows telepítések rendben vannak. De volt rajta korábban Debian, azzal mi volt a helyzet a boot terén?

Annyit még megnéznél, hogy mi van az /etc/fstab fájlban? Szedd le a plusz vinyót, bootolj be, majd add ki ezt a parancsot: nano /etc/fstab
Az lenne a kérdés, hogy számsorokat látsz benne, vagy /dev/sd... kezdetű sorokat.

MacCaine: nekünk is legalább egy jó sör kellene. Még ahhoz is meleg van, hogy strandra menjünk :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19866) MacCaine válasza Siriusb (#19864) üzenetére


MacCaine
őstag

Már a medencében van. :)

(#19867) #19617792 válasza CPT.Pirk (#19865) üzenetére


#19617792
törölt tag

strandra, ilyen hőségben? :D meggyuladunk, mire vízbe érünk. :DDD

(#19868) Sub-ZeRo válasza Siriusb (#19864) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs, mert már a Linux sincs meg.

(#19865) CPT.Pirk: A disztró probléma kilőve.

A gépednél amúgy nem biztos, hogy maguk a Windows telepítések rendben vannak.

2 windows és mind a 2 rossz lenne?! Érdekes lenne, mikor gyári iso-ból lett feltéve, főleg úgy hogy még fizettem is érte, és pont baj van velük. Amúgy meg a partícionálást lehetne eltolni, de az sincs. Mert 7 alatt is mondtad ezt, de hiába javítottam ki, semmi problémát nem talált a rendszer. Ha meg a 350/100 megás parícióval van baja, akkor ott rohagyjon meg a Linux, mert azért nem telepítem újra a 8-at, hogy legyen egy linuxom. Bár itt írták is, hogy másnak simán megy vele, szóval nem hinném hogy ez lenne a baj. De a szabadidőmet nem akarom ezzel a szenvedéssel tölteni, de hát úgy nézki hogy nem lesz belőle Linux, windows mellé. Majd ha nem kell a 7 a laptopra, akkor egy Linux majd felmegy rá. Bár szeritnem az sem fog működni, amilyen szerencsém van vele.

De volt rajta korábban Debian, azzal mi volt a helyzet a boot terén?

Pendrive-on volt fent, de 20 perc után kukáztam is, mert kusza volt részemről.

(#19867) EarL 007 : Az udvaron van egy medence. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19869) siebener válasza CPT.Pirk (#19856) üzenetére


siebener
aktív tag

A helyzet megoldódott, bár nem tudom, hogyan.
A lényeg az, hogy éppen tesztelgetem a különböző disztrókat, melyik lenne jó, hát eljött a Debian törlése is, jött a Linux Mint, aminek telepítése után kiválasztva az XP-t, simán elindult. De ez már nem is fontos.

Visszatérnék hát egy régi problémára.

Adott tehát egy msi u115, ami ugye 1024*600-as felbontáson menne, ha volna kedve. De nincs.
Korábbi instrukciók alapján tehát kipróbáltam a Xorg.conf szerkesztését, az ajánlott disztrón: Linux Mint 13 LTS MATE.

Előtte egyébként egyetlen felbontás volt, a szokásos 1024x600.

Hibaüzenet a szokásos.
xrandr:
Failed to get size of gamma for output default
Screen:0 minimum 1024x768, current 1024x768, maximum 1024x768
default connected 1024x768+0+0 0mmx0mm

Kipróbáltam az "xrandr --output VGA --mode 1024x600"-at:
xrandr: failed to get size of gamma for output default
warning:_: output VGA not found; ignoring

Szóval, lesz egyáltalán ezen a notin valaha 1024x600-as felbontás?
Már egy halom weblapot, fórumot átolvastam, de soha semmi nem sikerült.

Van valami ötletetek?

(#19870) siebener válasza siebener (#19869) üzenetére


siebener
aktív tag

Helyesbítek:

"Előtte egyébként egyetlen felbontás volt, a szokásos 1024x600."

Tehát a szokásos 1024x768

Elnézést, éppen kicsúsztam az 5 percből.

(#19871) CPT.Pirk válasza siebener (#19869) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Közelítsük meg más alapokról. Nézd meg ebben a disztróban, hogy mit csinál a monitorral: [link] Ez egy gyors, Arch alapú disztró, ami rögtön live rendszerként érkezik, így telepítés nélkül meg tudod nézni, hogy mi a helyzet.

Sub-ZeRo: nem teljesen látom át a rendszeredet, már jó régen beszéltünk korábban, most jó lett volna egy bővebb hibaleírást adnod, mert ahogy más is írja, minden gond nélkül mennie kellene a dual bootnak.
lyen esetben egy sudo fdisk -l parancs kimenete sokat tud segíteni, amikor meg bent van a második vinyó, akkor egy live rendszerrel bemenni a gépre, és onnan vizsgálódni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19872) siebener válasza CPT.Pirk (#19871) üzenetére


siebener
aktív tag

Köszönöm.
OK, kipróbálom, aztán megírom az eredményt.

Szerk: mindegy, melyikkel próbálom? Az XFCE verzió töltésének álltam neki.

[ Szerkesztve ]

(#19873) CPT.Pirk válasza siebener (#19872) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, a monitor szempontjából kb. mindegy, melyiket nézed meg.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19874) siebener válasza CPT.Pirk (#19873) üzenetére


siebener
aktív tag

OK.
"Órák kérdése" és megvan, jelenleg csak mobilnet van, és a Te..nor nincs a helyzet magaslatán...

(#19875) joecontra válasza siebener (#19872) üzenetére


joecontra
addikt

Ahogy írták, a felbontás beállítás szempontjából mindegy.
Majd ha eljutsz odáig akkor le kell generáltatni vele egy xorg.conf fájlt majd átszerkeszteni.

Bővebben, ha odaértél.

Üdv,
J

(#19876) siebener válasza joecontra (#19875) üzenetére


siebener
aktív tag

Nos, sikeresen eljutottam addig, hogy live módban fut a Manjaro.
Ismerkedünk...

(#19877) joecontra válasza siebener (#19876) üzenetére


joecontra
addikt

Rendben. Live módban a xrandr parancs csokorral lehet az egyes felbontásokkal kísérletezni.

Üdv,
J

(#19878) siebener válasza joecontra (#19877) üzenetére


siebener
aktív tag

OK, készültem.

xrandr:

Screen 0: minimum 320 x 200, current 1024 x 768, maximum 2048 x 2048
LVDS-0 connected 1024x768+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 0mm x 0mm
1024x768 39.6*+
960x720 60.0
928x696 60.1
896x672 60.0
800x600 60.0 60.3 56.2
700x525 60.0
640x512 60.0
640x480 60.0 59.9
512x384 60.0
400x300 60.3 56.3
320x240 60.1
S-video-0 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
S-video-1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
VGA-0 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)

Xorg.conf tartalma:

Section "Files"
FontPath "/usr/share/X11/fonts/misc"
RgbPath "/etc/X11/rgb.txt"
EndSection

Section "ServerFlags"
Option "AllowMouseOpenFail"
EndSection

Section "Module"
Load "bitmap"
Load "dbe"
Load "ddc"
Load "extmod"
Load "freetype"
Load "int10"
Load "record"
Load "vbe"
EndSection

Section "InputDevice"
Identifier "Generic Keyboard"
Driver "keyboard"
Option "CoreKeyboard"
Option "XkbRules" "xorg"
Option "XkbModel" "pc104"
Option "XkbLayout" "us"
EndSection

Section "InputDevice"
Identifier "Generic Mouse"
Driver "mouse"
Option "CorePointer"
Option "Device" "/dev/input/mice"
Option "Protocol" "ImPS/2"
EndSection

Section "Device"
Identifier "Generic Device"
Driver "::DRIVER::"
EndSection

Section "Monitor"
Identifier "Generic Monitor"
Modeline "1024x600_100.00" 87.51 1024 1088 1200 1376 600 601 604 636 -HSync +Vsync
Option "DPMS"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
Device "Generic Device"
Monitor "Generic Monitor"
DefaultDepth 24
SubSection "Display"
Depth 24
Modes "1024x600_100"
EndSubSection
EndSection

Section "ServerLayout"
Identifier "Default Layout"
Screen "Default Screen"
InputDevice "Generic Keyboard"
InputDevice "Generic Mouse"

A felbontás pedig alap helyzetben nem jó.

(#19879) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Van egy kőkorszaki gépem, nvidia geforce mx 440 vga karival. A monitorom 1360*768-as.
win 7 alatt simán kezeli is ezt a felbontást. Linux mint 14 alatt a max felbontás viszont csak 1024*768, és szépen elnyújtja a képet.

Pár fórumot elolvastam, (már nem tudom, mikori írások voltak) van ahol azt írták, a vga nem támogatja ezt a felbontást. (win7 alatt akkor miért???)

axrandr parancsra csak 1024*768, 800*600, 640*480 jön ki.
van, ahol az arandr nevű progit javasolták, ami szintén csak a fenti 3 felbontást tudta.

Van esetleg ötletetek??

(#19880) siebener válasza siebener (#19878) üzenetére


siebener
aktív tag

Valahol ezt javasolták:
"xrandr --output LVDS0 --mode 800x480 --scale 1.28x1.275 --panning 1024x612 --fb 1024x612", de "megsértődött", elfeketült a képernyő, és csak az újraindítás segített

Van szerintetek valami megoldás az 1024x600-as felbontás elérésére? Kezdek beleőrülni. :W

(#19881) sh4d0w válasza jackbacsi87 (#19879) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Drivert kéne raknod hozzá, de az a kártya annyira régi...

https://www.coreinfinity.tech

(#19882) siebener válasza siebener (#19880) üzenetére


siebener
aktív tag

Kipróbáltam még valamit...

xrandr
cvt 1024 600
xrandr --newmode "1024x600_60.00" 49.00 1024 1072 1168 1312 600 603 613 624 -hsync +vsync
xrandr --addmode LVDS-0 1024x600_60.00
xrandr --output LVDS-0 --mode 1024x600_60.00

Aztán végre átállt a kijelző a kért 1024x600-as felbontásra, sőt, a kijelző beállítása menüpontban is megjelent ez az érték. Éppen kezdtem volna örülni, mikor észrevettem, hogy hiába van 1024x600-on a kijelző felbontása, ugyanúgy hiányzik a monitor alsó része, mint korábban.

Mit tehetnék még...? :F :F :F

(#19883) Cyrin válasza siebener (#19882) üzenetére


Cyrin
addikt

Semmit, én se tudom beállítani a cégnél a natív felbontást, akármit csinálok. Már minden ilyen xrandr trükköt végigpróbáltam ami a fórumokban volt.

Sőt 13.04 még live rendszerként se hajlandó elindulni, kikapcsol a monitor, indulás közben, mintha nem is lenne...

[ Szerkesztve ]

(#19884) siebener válasza Cyrin (#19883) üzenetére


siebener
aktív tag

De mégsem lehet úgy használni egy notit, hogy hiányzik a kijelző alsó részéről a kép... :W
Már lassan befonom a szemöldököm.

Szerk.: Egyébként Mint-en nekem sem fogadta el, állandóan hibaüzenetet dobott. De se ez, se a Xorg.conf nem segít.

[ Szerkesztve ]

(#19885) Cyrin válasza siebener (#19884) üzenetére


Cyrin
addikt

Nálam volt egy másik a menüben szereplő f@szság felbontás amit beállítva teljes képernyő rendesen ki van töltve, úgy ahogy kell, csak nem natív, és ettől fos az egész képe.

(#19886) siebener válasza Cyrin (#19885) üzenetére


siebener
aktív tag

Végigpróbáltam minden felbontást, de egyik sem ér egy nagy kalap sz@rt sem.

Ha nem lenne mindössze ~ 1kg a noti, és nem bírna egy töltéssel 6-7 órát, már rég lecseréltem volna valamire.

(#19887) Cyrin válasza siebener (#19886) üzenetére


Cyrin
addikt

Nem értem miért nem megy ez az egyszerű dolog, win alatt ugyanott semmi probléma nincs.

(#19888) siebener válasza Cyrin (#19887) üzenetére


siebener
aktív tag

Részemről erről nem tudok nyilatkozni.
A fazon, akitől a gépet vettem¸ újratelepítette, állítólag azóta nincsen meg az 1024x600-as felbontás, szóval Win alatt is 1024x768-on használom (állítólag az újratelepítés előtt jó volt).

Próbálkoztam már - windows - újratelepítéssel én is, de ugyebár nincsen a gépben optika, a win pendrive-os telepítése meg felejtős.

(#19889) #68216320 válasza siebener (#19888) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nekem van egy notim, aminek 1280x800 a natív felbontása. Egy nap azzal fogadott, hogy dupla széles és magas lett a kép, azaz 4db képernyőn fért csak el. Küzdöttem én is mindennel ami eszembe jutott, míg egy nap szétszedtük és kiderült, hogy a kijelző kábelében egy ér megszakadt. Kábelcsere és megoldódott a probléma. VGA kimeneten viszont jó volt természetesen a kép.

(#19890) siebener válasza #68216320 (#19889) üzenetére


siebener
aktív tag

Mondjuk... gyanús egy kicsit nekem is, de én elsőre kijelzőcserére gondoltam.
Lehet, hogy valamelyik nap megnézem, jó ötlet, köszönöm.

(#19891) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Sziasztok!

KDE indulásakor és leállításánál a recseg-ropog a hang, utána jó, csak halk. sis azalia audiovezérlővel, debianon. Találkozott már vki ilyennel?

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#19892) Anakin007


Anakin007
aktív tag

U.i.:

Hogyan lehet grafikus felületen rendszergazdaként futtatni GUI-val rendelkező progit sima usernek ("Run as Administrator")?

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#19893) llaszlo válasza Anakin007 (#19892) üzenetére


llaszlo
veterán

Pl: Terminalban belép a root shellbe és onnan indítja el a parancsot. De ez miért jó? Mire kell? Csúnya dolgokat lehet művelni ami aztán összeomláshoz vezet.

[ Szerkesztve ]

(#19894) CPT.Pirk válasza Anakin007 (#19892) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

KDE-n Alt + F2 és oda beírod kdesu parancs után amit futtatni szeretnél emelt jogokkal. Viszont ezzel nagyon óvatosan bánjál...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19895) Sub-ZeRo válasza CPT.Pirk (#19894) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Na, újra itt. :DDD Egy ubuntu 13.04 magyar felment a laptopra és megy a dual boot is. :O :DDD
Szóval, most mit kell csinálnom, hogy ne nyírjam ki a linuxot? :DDD

Ja igen, a probléma hogy mi lehetett. Mivel akkor 4 linux partíciót készítettem a linux számára, szerintem az volt a baj, mert most csak 1 lett neki és megy. Igaz, nincs cserehely, de akkor nem is tudom az alvó állapotot engedélyezni? Na szóval ott lehetett valami gubanc, mert most jó.

Szóval kicsit garázdálkodok rajta, kezdésnek jó nekem ez is, tudom, hogy van ennél jobb disztró is de ez sikerült na. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19896) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Lenne is kérdésem. A szofvterközpont hitelesítést kér, milyen jelszót írjak be? Mert én magamnak jelszót kell beírni, ha be akarok lépni.

A transmission kliensben hogyan tudnám beállítani, hogy megjegyezze a letöltést?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19897) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#19896) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Még egy lenne. Kellene flash player de nem tudok vele mit kezdeni. Az adobe honlapján nem jó, mert enged a plugin mappába rakni a fájlt. Valaki leírhatná hogy mit kellene csinálni. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19898) sh4d0w válasza Sub-ZeRo (#19896) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Saját jelszavadat kell beírni. Transmission nem tudom miért így viselkedik, nem így kellene. Flash player.

https://www.coreinfinity.tech

(#19899) CPT.Pirk válasza Sub-ZeRo (#19895) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

13.04? Megtudod, mi az, hogy szopol. :D

A kért jelszó meg a te jelszód. A flashplugint is az SW központból kellene felraknod szerintem. - ennél bonyolultabb, érdekes.

A cserehely -swap partíció- a hibernálásnak kell, a sima sleepet nem befolyásolja. Amúgy az a 4 partíció minek kellett?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19900) Sub-ZeRo válasza sh4d0w (#19898) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt írom be, de nem csinál semmit. :/

(#19899) CPT.Pirk:

Tudtam hogy ez lesz a reakciód. :DDD

Amúgy az a 4 partíció minek kellett?
Hát a / könyvtár, home, swap meg még volt valami.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.