Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) Bazs-


Bazs-
tag

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Milyen módszerrel/parancsokkal tudok váltani egy beépített és egy usb porton keresztül csatlakoztatott wifi adapter között ?

Köszi előre is.

(#19802) Jester01 válasza Bazs- (#19801) üzenetére


Jester01
veterán

Például:
ifdown egyikadapter ; ifup másikadapter

Kifinomultabb megoldás ha a routing táblát piszkálod, de azt majd csak akkor ha pontosabban elmondod mit is akarsz ...

[ Szerkesztve ]

Jester

(#19803) Bazs- válasza Jester01 (#19802) üzenetére


Bazs-
tag

Köszi.

Elég kezdő vagyok a linux világában, ezért is kérdezek.

Adott egy beépített adapter és egy, amit usb-vel kötöttem a gépre. Az usb-nek nagyobb a hatótávolsága, ezért azt szeretném használni.

lsusb parancsra látom, hogy az adapter csatlakoztatva van ( Atheros AR9271 chipset, bus 001, device 002 ), viszont nem tudom, hogy ez alapján hogy tudnám beüzemelni, vagy a belső ki.

ifconfig kiadása utána egy p2p0 és egy wlan0 adaptert látok ( nem tudom, hogy ennek van-e köze valamihez is )

Ez alapján az ifdown wlan0-al tudnám leállítani az egyiket ? Viszont nem tudom,h az ifup-hoz mit kellene írnom ?

Bocs, ha kicsit kusza, amit írok, de még eléggé ismeretlenek ezek a dolgok számomra.

(#19804) Jester01 válasza Bazs- (#19803) üzenetére


Jester01
veterán

Azt nem kérdeztem, hogy valami grafikus rendszert használsz-e mert akkor gondolom annak a vezérlőpult izéjével feltehetőleg minden további nélkül lehet kapcsolgatni.

Parancssorban a mezei ifconfig csak azokat listázza amik aktívak, tehát feltehetőleg a wlan0-át használod. ifconfig -a az összeset listázza, avagy megnézheted az iwconfig kimenetet is, az elvileg csak a vezetéknélkülieket mutatja.

Jester

(#19805) Bazs- válasza Jester01 (#19804) üzenetére


Bazs-
tag

Köszi.

Nincs semmilyen grafikus rész, legalább is a wifihez. Debian alapú az egész és egy xfce asztal van hozzá.

Nem tudom, hogy az mennyit befolyásol a dolgon, hogy az egész egy androidos tableten fut egy ottani alkalmazás( Linux Deploy ) segítségével.

iwconfig is csak a p2p0-t és wlan0-t listázza, mint wireless eszköz.

Elképzelhető, hogy valamilyen drivert kellene installálni az usb-s stickhez ( TL-WN722N ), vagy fel kellene tenni valami hálózat kezelőt ? pl: wicd ?

(#19806) Jester01 válasza Bazs- (#19805) üzenetére


Jester01
veterán

Ahogy nézem ahhoz a stickhez kell firmware fájl. Ha van syslog akkor abban biztos írta is. Nem tudom mennyire debian, de asztali verzióban a firmware-atheros csomag kellene hozzá.

Jester

(#19807) Bazs- válasza Jester01 (#19806) üzenetére


Bazs-
tag

Ezt már telepítettem, valamint ezen is túl vagyok.

Syslog-ot hol tudom megnézni ? Valamint hol kellene látnom, hogy felismerte usb-wifi-nek a sticket ?

(#19808) Jester01 válasza Bazs- (#19807) üzenetére


Jester01
veterán

less /var/log/syslog vagy ilyesmi.

Jester

(#19809) leroyclub


leroyclub
senior tag

Sziasztok!

Van egy nem túl erős laptopom amire a windows7 mellé feltennék egy linuxot ha: Gyorsabban indulna mint a windows, összeségében gyorsabb lenne amit csinálok, Megoldható lenne hogy egy mappában legyen az összes file (a windowsban egy mappát lássak pl: linux, és abban legyen benne minden további fájl, mappa)

Amire a linuxot használnám: Netezés, letöltés

Szerintetek ezek alapján érdemes lenne kísérleteznem? Teljesen nem szeretnék átállni Linuxra.

[ Szerkesztve ]

(#19810) MurdR válasza leroyclub (#19809) üzenetére


MurdR
veterán

A linuxnak nem ntfs filerendszer kell mint a winnek. Csinálj neki egy 10gigás partíciót, és csókolom.

Én böngészésre és zenehallgatásra használom. Teljesen én sem tértem át, és nem is fogok..

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#19811) leroyclub válasza MurdR (#19810) üzenetére


leroyclub
senior tag

Akkor ujra kellene pakolnom az egész vinyót? :F Akkor ez a projekt elcsúszik most picit. Egyébként gyorsabb az indulás és a rendszer mint egy windows?

(#19812) #68216320


#68216320
törölt tag

Ubuntu alatt szeretnék rendszer induláskor a háttérben futtatni egy .sh kiterjesztésű szkriptet. Hogyan tudom megcsinálni? Jelenleg ssh-n manuálisan indítom byobu segítségével.

leroyclub: Én az ubuntu telepítőjében lévő gparted-el szoktam az utolsó partíciót összehúzni és a végén fennmaradó helyet formázni ext4-re.

[ Szerkesztve ]

(#19813) MurdR válasza leroyclub (#19811) üzenetére


MurdR
veterán

Nem kell újrapakolni, én windows alatt particionáltam át. Gyorsabban betölt (nekem) és kellemesebb a használata.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#19814) kispx válasza #68216320 (#19812) üzenetére


kispx
addikt

/etc/init.d/ -be csinálj egy fájlt (nálam ramdisk)

tartalma:
#! /bin/sh
# /etc/init.d/ramdisk.sh
#

case "$1" in
start)
sh script_fájl_a_teljes_elérési_útvonnallal
;;
stop)
echo "Stop"
;;
*)
echo "Usage: /etc/init.d/ramdisk {start|stop}"
exit 1
;;
esac
exit 0

majd
update-rc.d fajl_neve defaults 00 99

[ Szerkesztve ]

(#19815) Vladi válasza kispx (#19814) üzenetére


Vladi
nagyúr

Erre elivleg minden disztró rendszeresít egy fájlt. Na oda kéne simán beírni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19816) pushalias válasza Vladi (#19815) üzenetére


pushalias
addikt

Ercélokálba? Akár. :)

Azért (#19814) kispx megoldása szakszerűbb és elegánsabb.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#19817) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Sziasztok!

Nagy bajok vannak:
Debian 7.1 stable, i386, asus f5sl notin. Amikor lemerül az aksi és nem érek el a töltőig időben, elkezd sleep-be lépni, addig eljut, hogy dob egy hibát konzolra, miszeint a vinyót nem tudja leállítani, majd kikapcsol. Utánna soha többé nem bírom semilyen kernelopcióval indítani, reinstall. :( Se normál üzemben, sem helyreállításban, kernel boot ok, majd "Loading ...." és itt vége a dalnak. Felraktam minden laptop meg asus util-t szinte, amit kidobott az apt-cache search... Knoppix live cd-vel boot, fs-eket ellenőrzöm kézzel, egyik partíción sem talál hibát, tehát vmi más gáz van sztem.
Erre vmi ötlet?

Másik: pendrive-ról netinst.iso-ból telepítem, de az idióta beleteszi fixen az fstab-ba és ha nincs mindig benne a pen, folyamatosan szemetel az összes konzolra ( Unable to enumerate usb device on portx ). Ezen tudok segíteni, vagy benne hagyom az pen-t (ami nem jó, mert laptop, félek hogy beleakad vmibe a stick amikor mozgatom a notit és kitöri az aljzatot) vagy elkövetem az itt leírtakat, ami működik, viszont ez gányolás.
Az fstab-ban hiába törlöm ki a pen bejegyzését, visszaíródik restart után. Sid óta nem linuxoztam túl sokat és le vagyok maradva sztem :( Ezt hol lehet normálisan beállítani konzolon?
Alapból a gnome-ot teszi fel, de az nem tud normálisan elindulni, vga driver (Radeon HD3470) baja van, de használható, viszont semilyen UI-s beállítóprogit nem leltem hozzá, a két csomagkezelő ami felmászik telepítés után, 2-3 keresés után lefagyanak, kill -9 folyamatazonosító -val nem lehet kilőni, restart X...
A kde még katasztrófálisabb, pedig azt preferálnám...

Harmadik: grub-ot hol/hogyan lehet állítani? Csak az alapértelmezett indítandó op.rendszert akarom megváltoztatni, de nem leltem menu.1st-t, csak vmi fb akármit, ami erre hasonlít tartalmilag, de azt meg nem tanácsolja editálni. KDE-n v. Gnome-on erre se találtam beállító progit, pedig régen volt.
Az egér is sz@rul működik, nem megy alapból a scroll és csak gombbal lehet kattintani. gnome-on ezt tökéletesen betudtam állítani, de a KDE-s vezérlőpulton amint rákattintok az egérre, csak óra és elszáll a vezérlőpult. kill-9 ... -el ezt se lehet kilőni, kde restart.. :W

Egyszóval egy kalap sz@ lett a debian-ból így első nekifutásra, pedig korábban kb. 6 évig használtam desktop-on is... HW hiba kizárva, win7 ultimate van mellette és tökéletesen működik minden alaptelepítés óta, egyedül a hangon kellett kicsit finomhangolni, de ennyi....
Esetleg másik disztró? Egy gyenge gépen kellene vmi levelezőszervert meg egy bind-et belőnöm nemsoká és fontos lenne, hogy kizárólag konzolon is lehessen managelni az egészet.

Ha bárki bármire is tud okosat, azt naon megköszönném :R

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#19818) albinolynx


albinolynx
őstag

Gyanítom HW hibáról van szó: acer AO765-1007Ccs netbook. Bármelyik disztrot rakom fel (ubuntu, fedora, opensuse) meghülyül a tapipadtól az egérkurzor. Egyszerűen elkezd fantom mozgást végezni, össze-vissza cikázni. Egyedüli megoldást az hoz, ha egy billentyű kombinációval (fn + ...) kikapcsolom a tapipadot.
Bármilyen reboot után viszont ismét ki kell kapcsolni. Win7 és win8 alatt ilyen problémát nem tapasztaltam. Van ötletetek?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19819) #68216320 válasza kispx (#19814) üzenetére


#68216320
törölt tag

Megpróbáltam behelyettesíteni.

update-rc.d: warning: /etc/init.d/ncore missing LSB information

Ez jelent valami problémát?

# /etc/init.d/ramdisk.sh - nekem az init.d-ben nem .sh a kiterjesztése a fájlnak. Itt viszont ilyesmire utal az útvonal.

(#19820) pushalias válasza #68216320 (#19819) üzenetére


pushalias
addikt

Init.d-ben nem szokás kiterjesztést adni.

Honor 9 / HP 8470P

(#19821) kispx válasza #68216320 (#19819) üzenetére


kispx
addikt

A netről copypasteztem a kódot :)

/etc/init.d/ramdisk a fájl.
Hogy a ramdisk.sh mit keres a megjegyzésben azt nem tudom. De ez csak egy megjegyzés a fájlban. Akár ki is hagyható.

(#19822) MacCaine válasza Anakin007 (#19817) üzenetére


MacCaine
őstag

A letöltött .iso-t ellenőrizted? Md5sum?

Ha nem tetszik a Debian, tonnányi alternatíva van. Én az Arch vonalat preferálom (jelenleg Manjaro-t használok), bár a rolling model nem mindig stabil...

(#19823) pushalias válasza kispx (#19821) üzenetére


pushalias
addikt

„A netről copypasteztem a kódot”

Lebuktál, fúj. :C

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#19824) kispx válasza pushalias (#19823) üzenetére


kispx
addikt

Használtam is. :)
1-1,5 éve kellett a perzisztens ramdisk miatt. Azóta ramdisk hiányában nem használom. De a vinyón porosodik, hátha kell alapon jó lesz még valamire.

(#19825) #19617792


#19617792
törölt tag

azt hiszem a hónapos szenvedések után meguntam, hogy anyám Dell D610-e mind XP-vel, mind 7-tel is olyan mint a reumás csiga hátramenetben így végül csak felkerült rá egy Linux, a Manjaro XFCE. ami meglepett, hogy szó nélkül felismerte a wifit (kontaktos miniPCI miatt egy usb stick), és hasít. thx Melyik Linux elsőre cikk ^^ Ubuntu vonalat az LTS minimalt / Linux Mintet leszámítva nem nagyon szeressem.
egy issue van vele, nem igazán akarja az órát rendesen beállítani. :DDD Arch wikit is már átnyálaztam, és ha netre kerül, akkor ugyan frissíti, de hogy oldjam meg, hogy bootkor állítson időt? általában 2 órát siet.
btw azt ugye rosszul látom, hogy a telepített, frissített rendszernek sikerült kemény 4GiB-ot foglalnia?

[ Szerkesztve ]

(#19826) Rimuru válasza #19617792 (#19825) üzenetére


Rimuru
veterán

Már miért látnád rosszul? nálam is csak 5,5G az Arch. De más rendszer se lenne sokkal nagyobb (az én igényeimhez szabva).

Állítsd be a hardveres órát és akkor nem fog sietni, a többit meg már amúgy is boot közben intézi el.

Vigyázat, csalok!

(#19827) #19617792 válasza Rimuru (#19826) üzenetére


#19617792
törölt tag

akkor megnyugodtam, mert azt hittem valami 8-10GB-n fog terpeszkedni. ^^ hardveres óra? BIOS-ban be van állítva az idő rendesen.
update: hwclockot beállítottam. ezt elég csak egyszer és megjegyzi?

[ Szerkesztve ]

(#19828) MacCaine válasza #19617792 (#19825) üzenetére


MacCaine
őstag

Elvileg UTC-re kell állítani, akkor lesz jó.

timedatectl set-local-rtc 0

(#19829) Jester01: :)

[ Szerkesztve ]

(#19829) Jester01 válasza #19617792 (#19827) üzenetére


Jester01
veterán

A 2 óra eltérés általában azért van mert a rendszer azt hiszi UTC-ben jár a hardveróra és hozzáadja az időzónának megfelelő különbséget plusz a nyári időszámítást.

Keresd meg a disztródon hol kell ezt átállítani, vagy ha a windowstól végleg megszabadultál akkor akár az órát át is állíthatod.

MacCaine: :R

[ Szerkesztve ]

Jester

(#19830) #19617792 válasza #19617792 (#19827) üzenetére


#19617792
törölt tag

közben megnéztem és megjegyzi. thy :R

(#19829) Jester01: közben rájöttem és megcsináltam. én hülye, már a telepítő elején kérdezte az időzónát. Windows meg ezen a gépen valszeg nem nagyon lesz többet. kicsit sok neki a 7, az XP-től meg kihullik a hajam.

aztán megoldottam, hogy a "menü" gombra a context menü jöjjön fel és win gombra a app menü.
egyre jobban tetszik a Linux és ez a disztró. ^^

[ Szerkesztve ]

(#19831) Rimuru válasza Jester01 (#19829) üzenetére


Rimuru
veterán

Azért is mondtam neki az óra állítást mert úgy tűnt, hogy nem lesz rajta Windows.

Vigyázat, csalok!

(#19832) albinolynx válasza albinolynx (#19818) üzenetére


albinolynx
őstag

Erre ötlet?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19833) MacCaine válasza albinolynx (#19832) üzenetére


MacCaine
őstag

Pl. Ubuntun. Ha lejjebb görgetsz, lesz egy script, ami valószínűleg működni fog másik disztrón is.

(Esetleg tegyél egy próbát a Manjaro-val is, hátha... :) )

(#19834) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Felraktam egy Deepin linuxot és lenne néhány problémám. :DDD

1. Nincs hangom egy audigy 4-el. Hogyan tudod hangot csiholni?
2. Témákat honnan tudok leszedni?
3. Thunderbird-ben hogy kell beállítani, hogy minden levelet leszedjen? Nem találom.

Majd ha lesz még kérdésem, jövök.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19835) albinolynx válasza MacCaine (#19833) üzenetére


albinolynx
őstag

Kipróbálom. 32bit-es cinamon iso-t töltöm. Arch linux alapokon - ezzel várhatóan jobban járok?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19836) CPT.Pirk válasza albinolynx (#19835) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az arch független a korábban írtaktól, lehet, hogy azzal jó lesz. Viszont ha 3 másik disztrón rossz volt a tapi kezelés, akkor szerintem Arch-on sem lesz jobb, de egy próbát megér.
Amúgy miért 32-es iso-t töltöttél le? A géped procija tudja a 64 bitet. Javaslom annak a letöltését.

Sub-ZeRo: az Audigy széria már pár éve megy külső beavatkozás nélkül, valószínűleg csak a használt hangeszközt, vagy kimenetet kellene beállítanod.
A többit nem tudom, nem ismerem azt a disztrót.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19837) albinolynx válasza CPT.Pirk (#19836) üzenetére


albinolynx
őstag

Nincsenek gondok a 64bit támogatással? Jobban járok vele?
Azt vettem alapul, hogy az x86-os kernel is lekezeli a 6GB-ot (4+2), így inkább biztosra megyek.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19838) CPT.Pirk válasza albinolynx (#19837) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Évekkel ezelőtt volt olyan, hogy pl. nem volt flash 64 bitre. Ma már nyugodtan használhatod.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19839) sh4d0w válasza albinolynx (#19837) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nyugodtan használhatod a 64 bites verziókat, Ubuntu 7.10 óta ilyeneket használok.

https://www.coreinfinity.tech

(#19840) albinolynx


albinolynx
őstag

Rendben, akkor lehúzom azt is. Köszönöm!
Hamarosan kész a 32bit-es, szóval a próbát azzal ejtem meg.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19841) albinolynx válasza albinolynx (#19840) üzenetére


albinolynx
őstag

Manjaro x86-ról írok már. Sajnos a tapipad itt is bolond, ahogy megjósoltátok. Viszont a broadcom wifi-t élből kezeli a zárt driver ellenére. Meg gyorsnak tűnik live dvd-ről is.

#!/bin/bash

declare -i ID
ID=`xinput list | grep -Eo 'TouchPad\s*id\=[0-9]{1,2}' | grep -Eo '[0-9]{1,2}'`

xinput set-prop $ID "Device Enabled" 0

echo

Touchpad has been disabled.
You can manually run it or run it on start. Then you can make the script run at boot.

#!/bin/bash

declare -i ID
ID=`xinput list | grep -Eo 'TouchPad\s*id\=[0-9]{1,2}' | grep -Eo '[0-9]{1,2}'`
declare -i STATE
STATE=`xinput list-props $ID|grep 'Device Enabled'|awk '{print $4}'`
if [ $STATE -eq 1 ]
then
xinput disable $ID
echo "Touchpad disabled."
else
xinput enable $ID
echo "Touchpad enabled."
fi

Ezekkel pontosan mit kellene tenni? Vagyis hogyan? Valami indítópult szerűségbe kellene behúzni a script fájlt, hogy indításkor mindig lefusson?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19842) Sub-ZeRo válasza CPT.Pirk (#19836) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

2 külön merevlemezen van a linux és a 8 is. A linuxot úgy raktam fel, hogy csak azt a vinyót hagytam bent, minden mást lehúztam. Visszadugtam mindegyiket és ha rámennék hogy a linux induljon el, akkor egy fekete képernőyn initramfs vagy mi után villog a kurzor és csók, semmi több. :W Kezd ezzel a shittel nagyon elegem lenni... Ja, amíg nem volt visszadugva semmi, simán elindult.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19843) CPT.Pirk válasza Sub-ZeRo (#19842) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tehát csak akkor nem indul, ha a W8 meghajtója is be van dugva? Igazából nem kellett volna telepítéskor kihúzni a másik vinyót, elég lett volna megadnod azt, hogy hova kerüljön a grub, melyik vinyóra. Ha a Linux vinyójára teszed, akkor kapsz egy boot menüt mindkét oprendszerhez, miközben nem írja felül a Win8 saját bootloaderét a másik vinyón.

Amúgy hogy kötöttél ki ennél az Ubira épülő Kínai disztrónál, amit végül angolul is kiadtak?

albinolynx: igen, a Manjaro egy elég gyors disztró. Amit bemásoltál, azok shell scriptek, futtathatóvá kell tenned őket és vagy kézzel lefuttatod őket a terminálban, vagy valami boot alatt lefutó shell scriptből hívhatod meg őket. A terminál meg egyebek kapcsán olvasd el a téma összefoglalót.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19844) Sub-ZeRo válasza CPT.Pirk (#19843) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen akkor gondolom. Mert előtte nem volt baj, de pont azért akartam így, hogy ha kell, akkor cask rádugom a külső rack-re (CM 692 adv. kégli) boot-nál F12 és a vinyót megadom neki. Akkor most mit kellene csinálni?

Szimpatikusnak tűnt elsőre a disztró, amúgy a debian, az nem jött be. Katyvasz az egész részemről.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19845) CPT.Pirk válasza Sub-ZeRo (#19844) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igazság szerint nem tudom mit kellene csinálnod, szerintem azt hogy felrakod újra amikor mindkét vinyó bent van, figyelve arra, hogy melyik vinyóra menjen a grub. Ekkor simán kihúzhatod később a W8-as merevlemezt, nem fog gondot okozni a Linuxod bootmenüjének és nem is kell többet F12-t használni, mert lesz boot menüd.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19846) siebener


siebener
aktív tag

Üdvözlet.

Segítségre lenne szükségem.
Van egy msi u 115 noti.
Az SSD-n Win XP van, a 160 GB-os HDD egyik partícióján pedig Debian 7.
Tegnap szerettem volna elindítani a Windowst, de ezt a választ kaptam:

"error: no argument specified
error: hd2 cannot get C/H/S values
press any key to continue".

Gombnyomás után visszatett ugyanoda, ahol kiválasztom, melyik rendszer induljon el.

Egyébként első alkalommal Linux alól hozzá sem fértem ahhoz a lemezhez/partícióhoz, amin az XP van. Másodjára már sikerült, viszont szeretném elindítani a Win-t.
Biztos van rá megoldás, de mi?

(#19847) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Kubuntu 12.04 alatt, hogy lehet beállítani, hogyha telepíteni akarok valamit a szoftverközpontból, akkor ne kelljen várakoznom a jelszókérésre? (Ergo kiiktatni.)

(#19848) MacCaine válasza KISDUCK (#19847) üzenetére


MacCaine
őstag

(#19849) CPT.Pirk válasza siebener (#19846) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahogy olvasom, ez valszeg az XP bootmanagerének halálát jelenti, de biztos ami biztos add ki terminálban a sudo update-grub parancsot, hátha egyszerűbb a probléma, aztán restart és próbálj bootolni.

(ha nem volt, akkor előtte csinálj teljes frissítést is a Debianban:
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19850) Sub-ZeRo válasza CPT.Pirk (#19845) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:( Nincs kedvem újra felrakni, örültem hogy a win7 2 partícióját tudtam törölni 20 perc alatt. Igaz itt most nem kellene, de nincs kedvem szenvedni vele...

De miért all meg, mikor 2 külön helyen vannak a dolgok, semmi közük egymáshoz?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.