Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) McSzaby válasza pushalias (#19200) üzenetére


McSzaby
őstag

Elsők között! :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19202) pushalias válasza McSzaby (#19201) üzenetére


pushalias
addikt

Ha kompatibilitási módban sem megy, akkor valami nagyon el van tolva. :)

Gyorsan feldobok egy virtuáis szervert, aztán megnézem,mi van.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#19203) pushalias válasza pushalias (#19202) üzenetére


pushalias
addikt

Na bakker, Samba LDAP összelövés rég volt, és külön mennek a szolgok, de együtt nem, valami smbldap konf bibit csináltam. Szégyen. :D

Honor 9 / HP 8470P

(#19204) McSzaby válasza pushalias (#19203) üzenetére


McSzaby
őstag

Elvileg LDAP nélkül is mennie kéne. :DDD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19205) #68216320


#68216320
törölt tag

Üdv. Egy laptop HDD-re összerakott Ubuntu 12.04 x64 rendszert, ami két partíción van. Első a '/', második a '/home', miként lehet átköltöztetni egy SSD-re? Megcsinálnám ott is a két partíciót, átmásolnám a fájlokat, FSTAB-ot átírnám és futtatnám a grub-update-t. Ez így rendben lehet, vagy másképp kell?

(#19206) Syl válasza #68216320 (#19205) üzenetére


Syl
nagyúr

Talán segít: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19207) sh4d0w válasza #68216320 (#19205) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

dd-zed az egészet, oszt kész.

dd if=/dev/sda of=/dev/sdb bs=1G count=<ahány gigát másolni akarsz>

/dev/sda a HDD, sdb az SSD. Aztán beállítod az SSD-re jellemző dolgokat.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#19208) ViZion válasza #68216320 (#19205) üzenetére


ViZion
félisten

Ha a partíció méretek is stimmelnek, akkor Clonezilla. Az végigvezet szépen a mentés és a visszatöltés során. Angol tudás előny, de nem feltétel. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19209) Jester01 válasza sh4d0w (#19207) üzenetére


Jester01
veterán

Rossz ötlet, mert:
* SSD-nél fontos a partíció eltolás (alignment) amit a dd egyszerűen a forráslemezről másol így lehet, hogy nem passzol.
* dd-nek fölösleges méretet megadni, tudja az magától is ha az egész lemezt akarod másolni.
* Ha az SSD kisebb akkor a dd nyilván nem járható út, ha pedig nagyobb akkor a fennmaradó hely kihasználásához utóbb átméretezés kell ami macerás, vagy újabb partíció.
* a dd a nem használt blokkokat is vidáman átmásolja így a szükségesnél lassabb illetve jobban elhasználja az SSD-t (ez utóbbi azért nem számottevő)
* a dd értelemszerűen megtartja a fájlrendszert, tehát ha az nem SSD kompatibilis (nem tud trimet/discardot) akkor nem járható

Plusz jótanács: Másolni, de főleg dd-zni kizárólag read-only mountolt partíciót ajánlott.

Hirtelen ennyi jutott erről az eszembe ;)

Jester

(#19210) sh4d0w válasza Jester01 (#19209) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

- én eddig mindig 1 MB-os partícióeltolást tapasztaltam, ami szerintem az SSD-nek is jó - de tapasztalatom nincs
- nem látom be, miért nem járható út, ha kisebb az SSD, mert az alap felvetés szerint a / és a /home került volna költöztetésre, tehát ezek összességének el kell férnie az SSD-n, különben nem költöztethető
- noha a felvetésben nem szerepelt, de gyaníthatóan kezdő felhasználóé a rendszer, ami növeli az esélyét az ext4 fájlrendszernek, ami meg ismeri az SSD-nek szükséges utasításokat

A read-only fs mondjuk jó pont.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#19211) Jester01 válasza sh4d0w (#19210) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem semelyik merevlemezemen nem volt 1MB-os eltolás, úgyhogy én mást tapasztaltam.

Példa: eddig volt egy 200GB-os /home amiből 100GB-ot használt. Egy 128GB-os SSD-re ezt nem tudod rárakni dd-vel, de fájlmásolással igen.

Persze, feltételezni lehet (nekem ext2 volt az összes merevlemezen). Én csak azt írtam HA nem jó akkor nem jó :)

Jester

(#19212) pushalias válasza McSzaby (#19204) üzenetére


pushalias
addikt

Anélkül összelőni egy Sambát nem dicsőség. :)

Meg ugye LDAP/AD nélkül a domainnek semmi értelme, elég a munkacsoport simán.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#19213) McSzaby válasza pushalias (#19212) üzenetére


McSzaby
őstag

Oké, de akkor is működnie kéne. De mondom LDAP-val megcsináltam oszt semmi! :D

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19214) siebener


siebener
aktív tag

Üdvözlet.

Egy laptophoz - msi u115 - szükséges drivereket Linux alól hogyan lehet feltelepíteni? (VGA)
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#19215) CPT.Pirk válasza siebener (#19214) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Intel Atom procis gép, Intel GMA500 VGA-val. Ez azt jelenti, hogy bármit is raksz rá, alapból menni fog vele az Intel nyílt VGA drivere, mivel Intelhez nincs is olyan, mint pl. Radeonokhoz a Catalyst, vagyis zárt driver (Linuxon).

Ha más gép lenne, akkor meg disztrója válogatja hogy telepítés elején vagy a telepítés után az egyik menüből / a csomagkezelőből lehet feltenni a gyártói zárt drivert, vagy használod a közösségi nyíltat, ha megfelel.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19216) siebener válasza CPT.Pirk (#19215) üzenetére


siebener
aktív tag

Köszönöm a választ.

Igazából teljesen mindegy, hogyan, az a gondom, hogy idáig Win-t használtam, és egy kicsit még szoknom kell. Viszont az a bizonyos GMA500 nem igazán ment XP alatt (nem volt 1024*600-as felbontás), ezért tartok egy kicsit a dologtól.

(#19217) CPT.Pirk válasza siebener (#19216) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A felbontás kérdést a kijelző elektronikája szokta EDID üzenetként eljelenteni, és amire azt mondja h. támogatott, az megjelenik a felbontás választó menüben is.

Ha esetleg nem, akkor egy kis terminálos mókával valószínűleg rá lehet venni a dologra.

Viszont egy live disztróval rögtön ki tudod próbálni telepítés nélkül, hogy mit alkot felbontás terén. Pl. Chakra, vagy ami tetszik, nem rég volt erről cikk IT cafen, csak egy pendrive kell hozzá.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19218) kispx válasza siebener (#19216) üzenetére


kispx
addikt

(#19217) CPT.Pirk által emlegetett cikk.

[ Szerkesztve ]

(#19219) pushalias válasza McSzaby (#19213) üzenetére


pushalias
addikt

LDAP valójában csak autentikáció, a problem a szolgáltatásban rejtezik. :)

Honor 9 / HP 8470P

(#19220) siebener válasza CPT.Pirk (#19217) üzenetére


siebener
aktív tag

Értem.
Nekem akkor pont a terminálos mókával lenne gondom, még friss vagyok Linux téren.

Már túlestem a live módon, pendrive segítségével, de akkor is csak 1024*768, és 800*600 volt lehetőségként.

(#19221) joecontra válasza siebener (#19220) üzenetére


joecontra
addikt

A xorg.conf-ban lehet definiálni nagyobb felbontást is, bár igaz live módban nincs értelme mert újra kell indítani a rendszert, hogy lássa a definiált felbontást de live módban újraindításkor minden egyéni beállítás default-ra áll vissza.

Esetleg perzisztens módban vagy telepítés után megérheti próbálkozni.

Üdv,
J

(#19222) McSzaby válasza pushalias (#19219) üzenetére


McSzaby
őstag

Yes, de mi?! :F

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19223) siebener válasza joecontra (#19221) üzenetére


siebener
aktív tag

Megnezem, koszonom. :R

(#19224) joecontra válasza siebener (#19223) üzenetére


joecontra
addikt

Rendben, majd írd meg mi lett.

Üdv,
J

(#19225) siebener válasza joecontra (#19224) üzenetére


siebener
aktív tag

Nos, ha a lényeg abból áll, hogy az "1024*768"-as bejegyzést kell megváltoztatni "1024*600"-ra, akkor az eredmény: semmi.
Átírtam az értékeket, de ugyanúgy az a két lehetőség maradt (Egyébként az xorg.conf-ban csak 1024*768 van, 800*600 sincs).

(#19226) f_sanyee válasza siebener (#19225) üzenetére


f_sanyee
senior tag

most live rendszerrel probalkokzol? nyugodtan tedd fel akarmelyik distrot, menni fog. nekem a geped elodje van (u100) amiben szerintem ugyanaz a vga van, es megy rendesen config fileok atirogatasa nelkul.

(#19227) siebener válasza f_sanyee (#19226) üzenetére


siebener
aktív tag

Nem, a korábban írtak miatt a live egyébként sem lenne jó.

Viszont továbbra is a korábban említett két felbontás szerepel csak.

A Tieden milyen VGA driver van fent?

(#19228) Vladi válasza siebener (#19225) üzenetére


Vladi
nagyúr

xrandr programmal kellene megnézned:

Jah terminál parancsok lesznek, kapaszkodj. :D

xrandr -q
Ezzel megnézi, hogy milyen felbontásokat tud a rendszered.
Kb ilyeneket fog kiírni:

Screen 0: minimum 320 x 200, current 1024 x 768, maximum 1920 x 1440
VGA connected (normal left inverted right)
1920x1440@60 60.0
1920x1440 60.0
1600x1200@60 60.0
1600x1200 60.0
1280x960 60.0
640x480@60 60.0

Innen látod, hogy a VGA a kimenet, amivel a monitorra kötötted. VAgy valami más. Utána próbáld meg kézzel beállítani a felbontást:

xrandr --output VGA --mode 1024x768

Ilyen formában.

Mert szerintem az van, hogy az x elindul ugyan, de nem tudja rendesen beolvasni az adatokat. Ezért nem is tud rendes felbontás állítani. Ez driver gond lehet.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19229) f_sanyee válasza siebener (#19227) üzenetére


f_sanyee
senior tag

nalam debianban van egy ilyen fent:
xserver-xorg-video-intel
bar ez lehet 500-hoz, nem jo, most nezem nekem nem ilyen van.
milyen dristod van?

[ Szerkesztve ]

(#19230) pushalias válasza McSzaby (#19222) üzenetére


pushalias
addikt

Tudtommal Microsoft apránként deprecated státuszba helyezte ezt az egész SMB dolgot, amit valahol meg is értek, mégiscsak egy őskori technikáról van szó. Ha lesz kis időm, majd utána fogok nézni, most sajnos az abstract, meg az override metódusaimmal kell foglalkoznom. :U

Honor 9 / HP 8470P

(#19231) McSzaby válasza pushalias (#19230) üzenetére


McSzaby
őstag

Hája, nem mondom , hogy nincs igaza a Winnek.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19232) joecontra válasza siebener (#19225) üzenetére


joecontra
addikt

Jó lenne látni azt a xorg.conf-t. Én modeline-okkal és módok kézzel hozzáírásával oldottam meg a dolgot.
A terminálba bemész és beíod:

gtf 1024 600 100

(ha 100 Hz-en akarod használni, ha nem akkor mást írsz a 100 helyett)

Ez lesz a kimenet:
Modeline "1024x600_100.00" 87.51 1024 1088 1200 1376 600 601 604 636 -HSync +Vsync

vagy ugyanez 60 Hz frissítéssel:
Modeline "1024x600_60.00" 48.96 1024 1064 1168 1312 600 601 604 622 -HSync +Vsync

Ezt a sort Section "Monitor" alá kell létrehozni.

A Section "Screen" alá pedig

Modes "1024x600_100" vagy Modes "1024x600_60" vagy amilyen frissítéssel szeretnéd.

Fontos, hogy rendszergazdaként tudod csak módosítani és elmenteni a xorg.conf fájlt és reboot után lépnek életbe a változtatások.

Üdv,
J

(#19233) McSzaby


McSzaby
őstag

Chrome topik

Elsőkörben eddig jutottam a topik nyitásával, várom az érdeklődőket! :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19234) joecontra válasza McSzaby (#19233) üzenetére


joecontra
addikt

Már írtak is bele. ;]

Üdv,
J

(#19235) MacCaine válasza McSzaby (#19233) üzenetére


MacCaine
őstag

:C :R

(#19236) siebener válasza joecontra (#19232) üzenetére


siebener
aktív tag

Jobban megnézve, mintha nem is lenne fent driver ahhoz a VGA-hoz.
"Nagy tudású" kolléga, aki "nagyon ért minden Linuxhoz" azt mondta, feltette (valami sh install.sh féle szöveget mondott)

Hosszú leszek, de kimásoltam azt a bizonyos xorg.conf file-t.

# bare-bones XFree86 config to start the server in probe-only mode
Section "Files"
FontPath "/usr/share/X11/fonts/misc"
RgbPath "/etc/X11/rgb.txt"
EndSection
Section "ServerFlags"
Option "AllowMouseOpenFail"
EndSection
Section "Module"
Load "bitmap"
Load "dbe"
Load "ddc"
Load "extmod"
Load "freetype"
Load "int10"
Load "record"
Load "vbe"
EndSection
Section "InputDevice"
Identifier "Generic Keyboard"
Driver "keyboard"
Option "CoreKeyboard"
Option "XkbRules" "xorg"
Option "XkbModel" "pc104"
Option "XkbLayout" "us"
EndSection
Section "InputDevice"
Identifier "Generic Mouse"
Driver "mouse"
Option "CorePointer"
Option "Device" "/dev/input/mice"
Option "Protocol" "ImPS/2"
EndSection
Section "Device"
Identifier "Generic Device"
Driver "::DRIVER::"
EndSection
Section "Monitor"
Identifier "Generic Monitor"
Option "DPMS"
EndSection
Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
Device "Generic Device"
Monitor "Generic Monitor"
DefaultDepth 24
SubSection "Display"
Depth 1
Modes "1024x800"
EndSubSection
SubSection "Display"
Depth 4
Modes "1024x800"
EndSubSection
SubSection "Display"
Depth 8
Modes "1024x800"
EndSubSection
SubSection "Display"
Depth 15
Modes "1024x800"
EndSubSection
SubSection "Display"
Depth 16
Modes "1024x800"
EndSubSection
SubSection "Display"
Depth 24
Modes "1024x800"
EndSubSection
EndSection
Section "ServerLayout"
Identifier "Default Layout"
Screen "Default Screen"
InputDevice "Generic Keyboard"
InputDevice "Generic Mouse"
EndSection

(#19237) f_sanyee válasza siebener (#19236) üzenetére


f_sanyee
senior tag

milyen distro?

(#19238) siebener válasza f_sanyee (#19237) üzenetére


siebener
aktív tag

Backtrack 5 r3

A felesleges körök elkerülése érdekében: azért az, ami, mert ehhez kaptam telepítőt, és ez az egy kezelte megfelelően a wifit.
Semmi gonosz szándékom nincsen vele, és azzal is tisztában vagyok, hogy kezdésre talán valami más kellene. Viszont, mivel a wifi végre tökéletesen megy rajta, így maximálisan megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#19239) f_sanyee válasza siebener (#19238) üzenetére


f_sanyee
senior tag

pedig jobban jarnal valami frissebbel. ennek a kernele nem egeszen tamogatja gma500-ad. ujabb rendszerrel wifivel is tobb sikered lehet.

(#19240) joecontra válasza siebener (#19236) üzenetére


joecontra
addikt

Nem tudom jó lesz-e, de tehetsz egy próbát vele:

Section "Files"
FontPath "/usr/share/X11/fonts/misc"
RgbPath "/etc/X11/rgb.txt"
EndSection

Section "ServerFlags"
Option "AllowMouseOpenFail"
EndSection

Section "Module"
Load "bitmap"
Load "dbe"
Load "ddc"
Load "extmod"
Load "freetype"
Load "int10"
Load "record"
Load "vbe"
EndSection

Section "InputDevice"
Identifier "Generic Keyboard"
Driver "keyboard"
Option "CoreKeyboard"
Option "XkbRules" "xorg"
Option "XkbModel" "pc104"
Option "XkbLayout" "us"
EndSection

Section "InputDevice"
Identifier "Generic Mouse"
Driver "mouse"
Option "CorePointer"
Option "Device" "/dev/input/mice"
Option "Protocol" "ImPS/2"
EndSection

Section "Device"
Identifier "Generic Device"
Driver "::DRIVER::"
EndSection

Section "Monitor"
Identifier "Generic Monitor"
Modeline "1024x600_60.00" 48.96 1024 1064 1168 1312 600 601 604 622 -HSync +Vsync
Option "DPMS"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
Device "Generic Device"
Monitor "Generic Monitor"
DefaultDepth 24
SubSection "Display"
Depth 24
Modes "1024x600_60"
EndSubSection
EndSection

Section "ServerLayout"
Identifier "Default Layout"
Screen "Default Screen"
InputDevice "Generic Keyboard"
InputDevice "Generic Mouse"
EndSection

Üdv,
J

(#19241) siebener válasza joecontra (#19240) üzenetére


siebener
aktív tag

Köszönöm! :R
De sajnos nem.

"Jobb, ha mindent én intézek" alapon: egy frissen telepített rendszerről lévén szó, nyilván vannak kötelező körök, amiket telepíteni kell (mert valószínű nincs is VGA driver).
Mik azok, amiket telepíteni kell, és - mivel kezdő vagyok - hogyan kellene végrehajtani? (Gondolom nem úgy mennek a dolgok, mint windows esetén).

(#19242) f_sanyee válasza siebener (#19241) üzenetére


f_sanyee
senior tag

semmit, ha valami olyan distrot raksz ami felhasznalobarat. ubuntu, fedora, mint meg ilyesmi. kb instant mennek az eszkozok. lehet szenvedni azzal a 3.2 kernellel (vga miatt) backtrackbe, de mivel kezdo vagy, inkabb valassz mast.

(#19243) joecontra válasza siebener (#19241) üzenetére


joecontra
addikt

Akkor sajnos én is azt tudom mondani, hogy próbálkozz más disztróval. Amit írtam, az az Ubuntu 12.10-ben és a Linux Mint 13 LTS MATE-ben tökéletesen működtek.

Üdv,
J

(#19244) CPT.Pirk válasza siebener (#19241) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ja hogy GMA500, az meg egy zsír új cucc. Valamiért abban a hitben voltam, hogy régebbi Intel cucc, mert pl. a GMA950 hangzásra jobb, de valójában évekkel régebbi... Remek elnevezést talált neki az Intel. o.O

A BT5.3 nem igazán kezdőknek való, valamint saját tapasztaltaim alapján még napi szinten használt rendszernek sem feltétlen mondanám, végül is inkább egy céleszköz a hálózati szakiknak.

Az említett Ubuntuval rákerülhetsz a szopórollerre, nem igazán egy pici Atomra való disztró. Szoktam javasolni a Chakrát kezdőknek [link], rögtön live imageként tölthető le, a bootoláskor lehet választani, hogy nyílt, vagy zárt driverekkel szeretnéd elindítani, aztán mindent ki tudsz próbálni.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19245) ViZion válasza CPT.Pirk (#19244) üzenetére


ViZion
félisten

Egy jóféle A8 APU-ra mit raknál? Fimnézős/netezős gép lenne, XBMC-vel, fHD TV-re kirakva. Azért kérdezem, mert amit múltkor beszéltetek, h valamit nem gyorsít vagy mi volt Ubuntu-féléknél, az APU-ra is érvényes? Nem nekem lesz és mivel annyira nem vagyok filmbu... filmesztéta én nem venném észre... de ide szép és jó HTPC-t kellene összeraknom :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19246) CPT.Pirk válasza ViZion (#19245) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Minden HD szériás radeonnal ez van (az APU-k videokártyája is ilyen ugye), Debian vonalon nem megy az UVD egység kihasználása. Nem arról van szó, hogy ennek van-e látható hatása, hanem hogy az UVD helyett ha a proci számol az sokkal több áramot fogyaszt...

A szokásos tippem a Chakra, rajta egy SMPlayerrel, az iszonyat jó és sokat tudó lejátszó. Még a Wines MpcHC-t is lepipálja pár helyen.

Akármit is raksz fel, az xvba-video és a libva csomagok legyenek telepítve, a lehető legfrissebb Catalyst driver mellett. Aztán a vainfo parancs kimenete megmondja, hogy van-e HW gyorsítás, a videó kimenet meg a vaapi legyen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19247) ViZion válasza CPT.Pirk (#19246) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, akkor elmondom ez hogy megy nálam: XBMC fel, kész. :U :K
Minden menni szokott, régi VGA-val volt, h vmit állítgatni kellett, de azt is XBMC-n belül. Akkor lejátszik mindent így is, csak izomból... hmm.
Rendelek, ha itt a konfig, akkor majd zaklatlak ilyen galiba, vaapi, meg mittoménmikkel :DDD
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19248) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Olyan disztrót keresek ami médiára van kihegyezve, mivel itthonra IPTV-t szeretnék kialakítani. De nem jut eszembe mi lenne erre az optimális. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#19249) McSzaby válasza PumpkinSeed (#19248) üzenetére


McSzaby
őstag

OpenElec.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19250) ViZion válasza PumpkinSeed (#19248) üzenetére


ViZion
félisten

"itthonra IPTV-t szeretnék kialakítani" Ez a PC-ről streamelt lejátszást jelentené LAN-on keresztül? :U Ehhez smart TV kell, nem? Lesd meg az XBMC-t, lehet, h olyasmi kell Neked, csak nem vagyok benne ezekben a TV dolgokban :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.