Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) spammer válasza Winner_hun (#20850) üzenetére


spammer
veterán

Kettőskeresztet szedd ki az elejéről

AutomaticLoginEnable = true
AutomaticLogin = felhasználóneved

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#20852) Winner_hun válasza spammer (#20851) üzenetére


Winner_hun
félisten

A dokumentum csak olvasható. Hogy lehet módosítani?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20853) Penty válasza Winner_hun (#20852) üzenetére


Penty
tag

Csak azt nem értem, hogy miért egy szöveges fájlt akarsz szerezgetni, hogy ne kelljen jelszót beírni a belépéshez, amikor van rá grafikus felületű beállítás is, amint azt korábban írtam is...

[ Szerkesztve ]

(#20854) CPT.Pirk válasza Winner_hun (#20852) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Emelt jogosultságokkal indított szövegszerkesztővel. Ezt leginkább terminálból célszerű intézni, pl.:

sudo nano /etc/gdm3/daemon.conf

Módosítod amit szeretnél, majd mentesz és kilépsz. ctrl+o ctrl+x

De ha ilyesmiben járatlan vagy, akkor ott van az a tweak tool baromság, amit lentebb írtak.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20855) Winner_hun válasza Penty (#20853) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert a hozzászólásod második része kimaradt, annyira az első részével meg a többi hozzászólással foglalkoztam:B
No az a gond hogy a grafikus felületen az Automatikus bejelentkezés az szürke, nem választható opció.

mod: látom felül a feloldásra kell menni. Jelszó megadása után engedi is változtatni a beállítást, csak azt nem tudom hogy ezt hogyan lehet elmenteni. Mert ha bezárom az ablakot és visszajövök akkor mintha mi se történt volna állapot fogad..

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20856) Penty válasza Winner_hun (#20855) üzenetére


Penty
tag

A jobb felső sarokban van a "Feloldás". Klikkelj rá, majd írd be a root jelszót, és máris jó lesz. Látom, félig sikerült.

Klikkelj a zárolásra, mielőtt kilépsz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#20857) Winner_hun válasza CPT.Pirk (#20854) üzenetére


Winner_hun
félisten

De ha ilyesmiben járatlan vagy

Ugyan kérlek, már van vagy 10 perc kattinttós-keresgélős rutinom a linuxszal:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20858) Winner_hun válasza Penty (#20856) üzenetére


Winner_hun
félisten

Így már jó, köszönöm:R

No akkor a következő lépés az ikonok varázslása az asztalra.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20859) Penty válasza CPT.Pirk (#20854) üzenetére


Penty
tag

"...akkor ott van az a tweak tool baromság..."

Csak annyira baromság, mint a grafikus beállítófelület ehhez a beállításhoz KDE felületen. ;)

(#20860) Penty válasza Winner_hun (#20858) üzenetére


Penty
tag

Tudom javasolni, hogy még nézz szét ebben a tweak tool izében, illetve rakj fel pár shell kiegészítést is, amikkel elég korrekten be lehet állítani ezt a Gnome 3 felületet.

Ezeket a shell kiegészítéseket itt találod: https://extensions.gnome.org/
Ezeket a kiegészítéseket közvetlenül a böngészőből tudod telepíteni. Csak a melletük lévő be/ki gombra kell kattintani.

[ Szerkesztve ]

(#20861) Penty válasza Winner_hun (#20858) üzenetére


Penty
tag

Az igazat megvallva nekem nincsenek ikonok az asztalomon. Helyette a Dash to Dock nevű gnome-os kiegészítőt használom, ami az oldalsó programindítóból csinál egyfajta dash-t. Én ott tárolom azoknak a programoknak a parancsikonjait, amelyeket napi szinten használok. A többi programot az egér bal felső sarokba húzásával, majd ott az "Alkalmazások" menüpont kiválasztásával érem el.

(Bocs, ha egy kicsit sok lett az egymás utáni hozzászólás, de közben mást is csinálok.)

[ Szerkesztve ]

(#20862) Winner_hun válasza Penty (#20861) üzenetére


Winner_hun
félisten

Minél egyszerűbbre akarom megcsinálni a rendszert, nem nekem lesz hanem olyan nyugdíjas személynek aki még sosem használt számítógépet. Nézegetem a kiegészítőket de nem biztos hogy kiszúrom azt amelyik nekem ehhez kellhet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20863) Penty válasza Winner_hun (#20862) üzenetére


Penty
tag

Nos, ha mindenáron programindító ikonokat akarsz az asztalra, akkor talán az a legegyszerűbb, ha bemész a usr/share/applications nevű mappába és onnan kimásolod az asztalodra a neked tetsző programok indítóját.

Nálam pl. az alábbi kiterjesztések vannak felrakva:
Alternative Status Menu
Caffeine
Coverflow Alt-Tab
Dash to Dock
Frippery Move Clock
Quit Button
Update Indicator
User Themes

[ Szerkesztve ]

(#20864) Winner_hun válasza Penty (#20863) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez a kimásolás remek dolog:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20865) Penty válasza Winner_hun (#20864) üzenetére


Penty
tag

Még annyit, hogy a tweak-ben a bal oldali shell menüpontban az "Arrangement of buttons..." résznél az "All" opciót válaszd ki, így az ablakok jobb felső sarkában fent lesz a szokásos ablak kicsinyítő-nagyító-bezáró gombsor, ami valami érthetetlen oknál fogva az alap gnome-ban nincs így beállítva.

(#20866) Winner_hun válasza Penty (#20865) üzenetére


Winner_hun
félisten

Valahol véletlen megtalátam, beállítottam:R

Böngésző: iceweasel 17.0.8-as verzió. Lehet ezt frissíteni vagy ez a legfrissebb? Hogy lehet magyarra varázsolni?

usr/share/applications - ezen jobb klikk másolás ide - asztal - na ezután nem is tudom mik vannak az asztalra másolt mappában. Az applications mappának parancsikont létre lehet hozni az asztalon?

Skype-ot letöltöttem, hogy kell feltenni?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20867) CPT.Pirk válasza Winner_hun (#20866) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az Iceweasel az a Firefox. Nem tudom hogyhogy nem magyar nálad. - A rendszer többi része magyar? A frissítéshez tedd meg az itt látottakat: http://mozilla.debian.net/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20868) Winner_hun válasza CPT.Pirk (#20867) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen, nagyjából magyar a rendszer többi része.

You need to add the following entry in /etc/apt/sources.list or a new file in /etc/apt/sources.list.d/:

deb http://mozilla.debian.net/ wheezy-backports iceweasel-release

Other Software résznél van csak Add... oda beírtam (oda kell?) utána terminálba a másik két sort?

$ apt-get update
$ apt-get install -t wheezy-backports iceweasel

Mert ezt próbáltam, de nem jártam sikerrel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20869) Penty válasza Winner_hun (#20866) üzenetére


Penty
tag

Ha magyarra akarod, akkor tedd fel a iceweasel-l10n-hu csomagot.
Ez a 17-es verzió legfrissebb a debian tárolóiban. Szerintem ne tegyél fel ennél frissebbet. Ez az a verzió, ami orrba-szájba le van tesztelve a rendszereddel, így biztosan nem fog összeomlani. A biztonsági frissítéseket ez is megkapja az újabb verziókból, ha jól tudom, de újabb ficsőröket nem kap.

Szerintem ne tedd ki a mappát az asztalra. Csak azon programok parancsikonjait rakd ki, amiknek az illető majd hasznát veszi. Persze ha napi rendszerességgel szeretnél hozzá járni az elállítgatott programok miatt...

[ Szerkesztve ]

(#20870) Winner_hun válasza Penty (#20869) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amíg itthon próbálom beállítani addig jó lenne ha ott lenne. Amúgy megmodnom neki hogy ne piszkálja, nem fog hozzányúlni. De hogy ezen a rendszeren még programot telepíteni se bírok o_O:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20871) CPT.Pirk válasza Winner_hun (#20868) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

deb http://mozilla.debian.net/ wheezy-backports iceweasel-release

Annyi a lényeg, hogy legyen egy ilyen sorod a sources.list fájlban, a helye mindegy, az utolsó sor tökéletes neki.

Mit adott vissza az apt-get update és az installos? Ugye a $ jelet nem írtad be?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20872) Winner_hun válasza CPT.Pirk (#20871) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem írtam dollár jelet.

E: /var/lib/apt/lists/lock zárolási fájl nem nyitható meg - open (13: Engedély megtagadva)
E: /var/lib/apt/lists/ könyvtár zárolása sikertelen
E: /var/lib/dpkg/lock zárolási fájl nem nyitható meg - open (13: Engedély megtagadva)
E: /Az adminisztrációs könyvtár (/var/lib/dpkg/) nem zárolható, rendszergazdaként próbálja?

Az utolsó sor kérdéséhez: gondolom nem, azt hogy kell?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20873) CPT.Pirk válasza Winner_hun (#20872) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

My bad. Mivel ezek rendszert érintő műveletek, sudo-val kell őket kezdeni, csak úgy, mint a fájl átírást.

Szóval sudo apt get update...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20874) Winner_hun válasza CPT.Pirk (#20873) üzenetére


Winner_hun
félisten

We trust you have received the usual lecture from the local System Adminsitrator. It usually boils down to these three things:

#1) Respect the privacy of others
#2) Thing before you type.
#3) With great power comes great responsibility

[sudo] password for debian: itt megadtam a rendszergazdai jelszót, erre:
Sorry, try again.
[sudo] password for debian: itt megadtam a felhasználói jelszót (ezt a két jelszót adtam meg telepítésnél) mire:
debian is not in the sudoers file. This incident will be reported.

wtf?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20875) CPT.Pirk válasza Winner_hun (#20874) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Debian egy kicsit több kézi irányítást kér az elején, mint más disztrók bár erre mondjuk nem emlékeztem.

Eddig akkor pl. a sources.list fájlt hogyan szerkesztetted? Rootként?

Ezt kellene tenned a terminálban a sudo-ért:

su -
majd kéri a root jelszót és átvált #-ra a terminál. Ezzel root felhasználó lettél ideiglenesen, vigyázz mit csinálsz.
Majd pedig:
nano /etc/sudoers

és a fájlba alulra írd be ezt, a user helyére a saját felhasználód nevét írva:
user ALL = (ALL) ALL
ctrl + o és ctrl + x a mentés és a kilépés.

Aztán exit parancsot add ki, majd pedig menni fog a sudo használata.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20876) Winner_hun válasza CPT.Pirk (#20875) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fogalmam sincs, már azt se tudom melyik az...

3 és 4 space kell az user all és ) all között?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20877) CPT.Pirk válasza Winner_hun (#20876) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, elég az 1.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20878) Winner_hun válasza Penty (#20869) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eddig eljuttotam. Innen hogyan tovább?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20879) Winner_hun válasza CPT.Pirk (#20877) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na sikerült rájönni hogy nem elég a terminál, a rendszergazdai terminált kell elindítanom, úgy már ment. Mert a simában úgy se ment ahogy írtad. Most a 23-as verzió van fent, magyarnak továbbra is angol.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20880) Penty válasza Winner_hun (#20878) üzenetére


Penty
tag

Nyitsz egy sima terminált.
Beírod: su, majd nyomsz egy entert
Beírod a root jelszavadat (nem fog látszani semmi), majd ismét enter
Feltelepíted a synaptic programot, hogy egyszerűbb legyen az életed. Tehát beírod, hogy apt-get install synaptic majd enter
Vársz, amíg végez a telepítéssel
Elindítod a Synapticot. (Megtalálod a programok között)
A Synaptic keresőjébe beírod, hogy iceweasel-l10n-hu, duplán ráklikkelsz, majd a bal felső részen lévő "Alkalmaz" gombra nyomsz és feltelepül a nyelvi fájl.
Mivel kezdő vagy, javaslom a továbbiakban ennek a synapticnak a használatát programok telepítésekor, semmint, hogy mindenféle szöveges fájlokat szerezgess rootként, meg hogy a terminállal szórakozz, amitől csak el fog menni a kedved egy idő után, mert még nem ismered a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#20881) spammer válasza CPT.Pirk (#20875) üzenetére


spammer
veterán

Debian 7 xfce -t raktam virtuális gépre, kapásból nem ismerte a sudo-t, unknown command :D Indítottam synapticot, 'sudo' keresése, megtalálta, de kérte a telepítőlemezt... Mondom nem szórakozok azzal, tegye fel netről, de a hivatalos repókban nem találta. :)) Azért az érdekes, hogy alapból nem települ és még tárolóban sem találja meg. :U Persze su- működik, de akkor is...

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#20882) Winner_hun válasza Penty (#20880) üzenetére


Winner_hun
félisten

Feltettem, magyar, köszönöm. Skype-ot hogy tudok a gépre tenni? Letöltöttem de nem tudtam feltenni. Ebben a csomagkezelőben meg nem jön elő, csak egy libopus0 csomag. Vagy ez lenne az?

Az usr/share/applications mappa parancsikonja meg tényleg kéne az asztalra, nem jó móka mindig keresgélni hogy na mi is az elérési útvonal..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20883) CPT.Pirk válasza spammer (#20881) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az LXDE-s Debiánt próbáltam utoljára, abban volt sudo, csak a sudoershez kellett hozzáadnom magam. Az xfce sajátossága, hogy alapból nincs sudo csomag telepítve. Az okát ne kérdezd. :)

Winner_hun: https://wiki.debian.org/skype

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20884) Penty válasza Winner_hun (#20882) üzenetére


Penty
tag

Nincs Skype-om, így abban nem tudok segíteni, de ezt elolvashatod:
https://wiki.debian.org/skype

Nyiss terminált, majd írd be gksu nautilus
A felbukkanó ablakba írd be a root jelszót, aminek következtében megnyílik a nautilus fájlkezelő rootként.
Navigálj abba a mappába, ahol az az applications mappa van, majd nyomj rajta egy jobb gombot és válaszd a "Link létrehozása" menüpontot. Az elkészült linket másold az asztalodra és kész.

[ Szerkesztve ]

(#20885) Winner_hun


Winner_hun
félisten

wget -O skype-install.deb http://www.skype.com/go/getskype-linux-deb
De jó hogy nem nulla hanem nagy óóó van a wget után:) Ez lefutott rendben a második próbálkozásra.

dpkg -i skype-install.deb
Ez viszont sztrájkol:
dpkg: error: dpkg status database is locked by another process.
Ezt hogy tudom kideríteni hogy mitől? -> synaptic futott, azzal akadt össze. Viszont jön helyette másik gond:

dpkg-deb: error: 'skype-install.deb' nem Debian archívum
dpkg: error processing skype-install.deb (--install):
dpkg-deb --control alfolyamat 2 hibakóddal kilépett
Hibák történtek a feldolgozáskor:
skype-install.deb

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20886) TBG válasza Winner_hun (#20885) üzenetére


TBG
senior tag

Nem fut egy apt/synaptic/szoftvercenter valahol?

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#20887) CPT.Pirk válasza Winner_hun (#20885) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mert a dpkg-s parancsot nem adtad ki megfelelő jogosultságokkal. Amúgy még lehet, hogy futkos egy csomagkezelő a háttérben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20888) Winner_hun válasza Penty (#20884) üzenetére


Winner_hun
félisten

Linket létrehoztam de nem engedi az asztalra kitenni. Engedély megtagadva.
Saját mappába engedi áttenni. Viszont ha megnyitom akkor .desktop kiterjesztésű fájlok vannak itt, ráadásul (ránézésre) nem is azok a file-ok amik az eredeti applications mappában vannak (tulajdonképpen ugyanaz van itt mint amikor az applications mappát kimásoltattam az asztalra)

Így néz ki a két mappa (bocs a minőségi képért:D)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20889) Winner_hun válasza CPT.Pirk (#20887) üzenetére


Winner_hun
félisten

Erre gondoltam én is, újraindítottam a gépet, rendszergazdai terminállal elkezdtem elölről...

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20890) TBG válasza Winner_hun (#20889) üzenetére


TBG
senior tag

A sudo nem elég? Root terminál bad practice.

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#20891) Winner_hun válasza TBG (#20890) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha értenék hozzá biztosan elég lenne.

Szóval a wikis skype install először nem jött össze, aztán jött ez amit az első sikertelenség után vettem észre:

# dpkg --add-architecture i386
# apt-get update

A letöltés ezek után is megy, viszont a telepítés nem (# dpkg -i skype-install.deb)

...
dpkg: error processing skype (--install):
függőségi hibák - e csomag beállítatlan maradt
Processing triggers for desktop-file-utils ...
Processing triggers for gnome-menus ...
Processing triggers for hicolor-icon-theme ...
Hibák történtek a feldolgozáskor:
skype

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20892) TBG válasza Winner_hun (#20891) üzenetére


TBG
senior tag

Olvass utána. Már a sudo parancsnak. Könnyebb lesz az életed :)

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#20893) Winner_hun válasza TBG (#20892) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ismerősnek felteszek (tennék) 1-2 programot és ennyi volt a linuxot ámokfutásom. Nem érdekel a linux, nem fogok utána olvasgatni, úgyis pikk-pakk elfelejtem. Ha meg kell valami itt vissza tudom keresni. Vagy kapok segítséget (amit köszönök) vagy nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20894) Penty válasza Winner_hun (#20888) üzenetére


Penty
tag

Mi van akkor, ha egyszerű felhasználóként csinálsz egy mappát az asztalon, majd az applications mappában található parancsikonokat belemásolod?

(#20895) Winner_hun válasza Penty (#20894) üzenetére


Winner_hun
félisten

Úgy az új programokat ugyanúgy össze kell vadászni. Vagy ha van olyan beállítás hogy telepítés után az asztalra tegyen ki parancsikont akkor nincs gond. De az eddigiek szerint ebben valahogy nem hiszek hogy lenne ilyen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20896) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Eletmento segitseg kene! Van olyan disztro, ami egybe van valami jo virus keresovel, win-es particiot atnezni? Csak feltolnam flash drive-ra... Ugye van...
Koszi! Udv/ Tomi
Ceges gepem ma, ceges halozaton (! Nem sajat gepemen!) virust talalt. Most fosok, hogy virusos lett. Masik gepem sajnos nincs.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#20897) Penty válasza Winner_hun (#20895) üzenetére


Penty
tag

És mi a gond azzal a megoldással, hogy az egeret a bal felső sarokba húzod és kiválasztod az Alkalmazások menüpontot? Vagy eseteleg a windows gombot nyomod meg és úgy választod az Alkalmazásokat.

(#20898) Winner_hun válasza Penty (#20897) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom asztalra kihúzni/másolni onnan az esetleges új dolgokat. Na midegy, ha ennyire megoldhatatlan akkor majd marad a papírra felírás az eléréshez.

Skype telepítésnek fájlból ez a baja:

This package is uninstallable
Dependency is not satisfiable: libasound2 (>= 1.0.16)

Ez valahogy orvosolható? Neten számomra felhasználható infót nem találtam róla.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20899) CPT.Pirk válasza Winner_hun (#20898) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem találja a libasound2 csomagot. Add ki ezt a parancsot:

apt-get install libasound2

Aztán próbáld újra. Nem írtam elé sudo-t, nem tudom mit használsz most az emelt jogokra. Az meg hogy nem megy az ikon dolog, nos a Gnome felület erről szól... No de ez a videó valószínűleg megoldja a problémádat: [link] meg van még pár releváns google találat.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20900) Winner_hun válasza CPT.Pirk (#20899) üzenetére


Winner_hun
félisten

libasound2 már a legújabb verzió.
libasound2 kézi telepítésűre állítva.
A következő csomag automatikusan lett telepítve, és már nincs rá szükség: xulrunner-10.0
Ezt az "apt-get autoremove" paranccsal törölheti.
0 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.

Hajajj, sosenemlesz szkájp.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.