Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) McSzaby válasza Winner_hun (#20550) üzenetére


McSzaby
őstag

A gép teljesítménye tökre nem ehanyagolható ebben az esetben. Én mindenképp valami gnome alapú disztrót ajánlok, mert ott ha rámész a "Főmenüre" akkor egy teljesen egyszerű felületen kattintgathatod az összes alkalmazást könnyedén. Én (TÉNYLEG ÉN, mint hobbi linuxos) az OpenSuse-t, Pear OS-t, esetleg elementaryos, fedora (ezt nem túl erősen), vagy gyengébb gépre crunchbang ajánlást mondanám. :)

Öregebb gépekre nagyon alternatívának még Elive. :)

Sose higgy egy véleménynek. Próbálj ki többet virtuálisban.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#20552) Winner_hun válasza McSzaby (#20551) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez a gép

Próbálgatáshoz se időm se kedvem. Péntekre meg kell lenni a telepített géppel.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20553) McSzaby válasza Winner_hun (#20552) üzenetére


McSzaby
őstag

Ez jobb, mint az én gépem, amire szinte bármi felmegy. :DDD :DDD

Mostanában beszéljük itt az elementary os-t, szerintem azt próbáld meg. Letisztult disztró csak nagyon gyerekcipőben jár...

Illetve akkor Mageia 3 Gnome felülettel. Ezeket ajánlanám. Én Mageia 2-n kezdtem a linuxos pályafutásomat és sokat tanultam vele. Hót sötét voltam, most linuxon dolgozom, szóval jó kezdésnek. De azért legalább youtube-n, vagy google képeken vess pár pillantást rájuk.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#20554) CPT.Pirk válasza McSzaby (#20553) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mostanában beszéljük itt az elementary os-t, szerintem azt próbáld meg. Letisztult disztró csak nagyon gyerekcipőben jár...

Most őszintén, ha nem akar kísérletezni akkor Debian. Egyértelműen olyan disztró kell neki, ami biztosan működik és nincsenek benne rejtett bugok. Ez meg megint a Debian stabil ága.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20555) McSzaby válasza CPT.Pirk (#20554) üzenetére


McSzaby
őstag

Igen, igazad van. Debi vagy Mageia 3!

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#20556) spammer válasza CPT.Pirk (#20554) üzenetére


spammer
veterán

elementary ide vagy oda, egyet kell értenem :K Öreg, géphez nem értőnek tényleg jobb lehet a Gnome shell, bazi nagy ikonok, jól látható, egyszerű, alá egy stabil Debian, aztán annyi :) Bár a minimize gombot ebben is lefelejtették az ablakokról, legalábbis asszem az új Fedoraban nem volt (amit próbáltam virtuális gépen). :U

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#20557) Winner_hun


Winner_hun
félisten

No akkor amelyikben megegyeztek ahhoz majd egy linket is mellékeljetek legyetek szívesek. Köszipuszi:B:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20558) CPT.Pirk válasza Winner_hun (#20557) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pfújjj! :DDD

No, itt le tudod szedni bármelyik Debian iso-t [link], ezek live image-k, amikkel már telepítés nélkül meg tudod nézni, hogy miként működik a géped velük. Kiírásra a "linux live usb creator" progit javaslom Windows alatt.

Filmlejátszásra ajánlott progik: smplayer / vlc.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20559) #19617792 válasza CPT.Pirk (#20558) üzenetére


#19617792
törölt tag

hülye kérdés: oszt miért nem Debian 7.1.0 ezek? :DDD oké, hogy lehet frissíteni, de ain't nobody got time for dat :DDD

(#20560) CPT.Pirk válasza #19617792 (#20559) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem akarok ezen a bolygón élni többet! :D

Amúgy csak nem tartoznak a "fő" sodorba ezek az iso-k, gondolom azért nem kerültek még frissítésre. Mondjuk mindegy, úgy is menne egy frissítés a telepítés után.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20561) #19617792 válasza CPT.Pirk (#20560) üzenetére


#19617792
törölt tag

meg úgyse lehet megúszni a frissítést, egy user-friendlybb disztró kb. a szemünket kiveri azzal, hogy "FRISSÍCSÉ MÁN OMBRE!!4!" :DDD

(#20562) pushalias válasza McSzaby (#20555) üzenetére


pushalias
addikt

A tűzfalas problémád megoldódott?

Honor 9 / HP 8470P

(#20563) Vladi válasza Winner_hun (#20557) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha idős embernek készítesz gépet és tényleg csak 3 dolgot fog csinálni, akkor nem is a disztribúció a legfontosabb kérdés, hanem a grafikus felület.

Ha én csinálnám akkor xfce felület lenne. A szükséges 3 program, mondjuk firefox, skype és vlc player ikonját kitenni. minél egyszerűbb és könnyebben tanulható legyen.

Alá valami stabil disztrónak vagy centos vagy debian. Azokkal évekig elvan.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20564) CPT.Pirk válasza Vladi (#20563) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyenre utoljára a Debian mellett az ArchBang-et használtam, mert P3-as masináról volt szó, oda meg már egy gui-s Debian is kicsit erős.
Igaz mire azt az openbox ultra minimalista felületet felkonfigurálod config fájlokon át addig megőszülsz, de utána minden kellő progi ott lesz a jobb klikkes menüben, elállítani meg nem igen lehet semmit benne. Ez annyiban jobb a Debiannál, hogy stabilitás mellett frissebb progikat meg kernelt is kapsz, plusz az arch wikit is mellé.

EarL 007: az itt is ki lesz írva, az a DE kérdése, nem a disztróé. Amúgy Debian alatt is meg lehet csinálni hogy magától frissítsen, kérdés nélkül. Valami unattanted csomag kell hozzá, meg annak a konfigja.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20565) #19617792 válasza CPT.Pirk (#20564) üzenetére


#19617792
törölt tag

persze, csak ma már egy Debian az választható DE-ivel is elég kezdő-barát. erre gondoltam.

(#20566) McSzaby válasza pushalias (#20562) üzenetére


McSzaby
őstag

Nem volt időm még foglalkozni vele. 1,5 hónapja írom azt az egy sh-t. :( :((

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#20567) bebe159


bebe159
aktív tag

Sziasztok! Feldobnám a gépemre a Bactrack-et, de a telepítő nem látja a merevlemezem, csak az SSD-t. Próbáltam már a biosban állítgatni, de nem jutottam sikerrel.
Bactrack 5 R3
OCZ Agility 3
Samsung HD400LJ
Asus M5A99FX PRO R2.0

Valakinek ötlete? A live cd felismeri, meg tudom nyitni a merevlemezen lévő partíciókat is.

(#20568) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
M4600-on szerettem volna sd-rol bootolni, (pendrive helyett,) de nem sikerult megoldani. (Linux Mint a kivalasztott.) Van otletetek a megoldasra? Vagy ez eleve marhasag? Eseteg az a gyikja, hogy ext4 az sd? Mi lehet a bibi?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#20569) -PLevi- válasza Rimuru (#20548) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Köszönöm!

Most éppen a Puppyt (Lucid) próbálgatom. Korábban már volt fent Live módban, de most feltelepítettem a HDD-re. Nem volt egyszerű.
Az tetszik benne, hogy iszonyat gyors és stabil, ráadásul rendkívül kicsi. Ha valamire rákattintok, szinte azonnal megtörténik. Viszont nincs benne magyar nyelv (lehet letölteni, de nagyrészt angol marad), plusz a gyorsaságért cserébe elég fapados.

Valami ilyesmit keresnék (gyorsaság, stabilitás). Persze nem egy nagyon régi gépre, mint amilyenre a Puppyt kitalálták.
Intel Core 2 Duo T5500 @ 1,66GHZ, 1GB DDR2-es RAM, Intel GMA 950.

(#20570) rybank válasza tvamos (#20568) üzenetére


rybank
senior tag

Hát a pendrive-okat fat-ba kell rakni, ha ilyen unetbootinnal csinálod, de a dd-nek nem kell semmi. Próbáld dd-vel.

(#20565) EarL 007 - A stabilitás miatt szerettem volna, ha debian van a gépemen, de már az fglrx-et sem tudtam feltenni, alig van tároló alapból hozzáadva. Pedig nem kifejezetten utálom babrálni a gépet, de azzal sok fejtörésem volt.

[ Szerkesztve ]

(#20571) MacCaine válasza bebe159 (#20567) üzenetére


MacCaine
őstag

Akkor se látja, ha lehúzod róla az SSD-t?

Nem az SSD-re akarod telepíteni? (Mert ha igen, akkor rakd fel, aztán ráérsz a hdd-vel bajlódni.)

Nem lenne jobb a Kali linux? A BT utódja...

(#20569) -PLevi- : Archbang, esetleg Manjaro XFCE-vel. Vagy ha nem idegenkedsz az Ubuntu vonaltól, akkor Lubuntu, Xubuntu, esetleg Linux Mint (XFCE-s vagy LXDE-s verzió).

[ Szerkesztve ]

(#20572) pushalias válasza McSzaby (#20566) üzenetére


pushalias
addikt

Írj privátot.

Honor 9 / HP 8470P

(#20573) tvamos válasza rybank (#20570) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ize... Bocs, ezt most nem vagom...
Az a gond, hogy feltelepitem sd-re, de nem bootol rola.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#20574) lionhearted válasza tvamos (#20573) üzenetére


lionhearted
őstag

Akkor valószínűleg a GRUB nem került jól fel rá.

Tegnap még működött...

(#20575) -PLevi- válasza MacCaine (#20571) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Köszi!
A Lubuntut kicsit lomhának találtam tegnap. Mint már le is van töltve (LXDE). Az Arcbanget és Manjarot pedig meglesem. :)

(#20576) tvamos válasza lionhearted (#20574) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sem ext4-kent, sem ext2-kent nem latja az sd-t boot device-kent.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#20577) lionhearted válasza tvamos (#20576) üzenetére


lionhearted
őstag

Ahh, hogy már a boot menüben sincs benne? Az probléma.
Hol keresed? Van ahol a HDD, van ahol USB-valami között van.

Tegnap még működött...

(#20578) bebe159 válasza MacCaine (#20571) üzenetére


bebe159
aktív tag

Ha lehúzom az SSD-t, akkor semmit nem ajánl fel. Am azon meg a winfos van, amit nem akarok legyalulni. Próbáltam ubit is telepíteni, de ugyanez volt a probléma, úgyhogy nem hinném, hogy más verzióval sikerülni fog :/

(#20579) Cifu


Cifu
nagyúr

Sziasztok!

Abszolute noob alert, előre is. :)

Szóval a történet röviden annyi, hogy akad egy ősöreg régi gép (P4 2.8Ghz, 256Mbyte ram, integrált 865G VGA), amit persze "hétköznapi" szinten (Youtube, Facebook) akar az ismerős néni használni. Persze XP volt rajta, azzal lasssúúúúú volt, de nagyon. Mostanában kezdek ismerkedni a Linuxxal, főleg Ubuntu vonalon (Ubuntu, LinuxMint és Lubuntu).

Alapból Lubuntu-ban gondolkodtam, abból is az alternative verzió, mivel a rendes 256MByte rammal talán el se indulna rendesen. Fel is ment, a Chromium ugyan alapból használhatatlan volt, lévén a memóriahiány miatt folyton összeomlik (nem tudja az oldalakat megjeleníteni), de a Firefox és a Midori bevált (lehet, hogy a Midori marad inkább). A gond csak az, hogy a desktop színmélysége 256 szín, a Youtube képe szétesett, zöld alapú. Arra rájöttem, hogy a 865G VGA-ja nem működik rendesen. Itt kezdődnek a problémák. A következő megoldásokkal próbálkoztam:
1.:
xserver-xorg-video-intel
2.:
Intel Linux Graphics Installer for Ubuntu* 13.04, 32-bit

Mindkettő látszólag felment, reboot megvolt, de változás nincs. Van valakinek ötlete, mi lehet a megoldás?

A másik kérdés arra vonatkozna, hogy van-e lehetőség arra, hogy ne kelljen jelszót beírnia a belépésnél a tulajnak. Ez csak egyszerű kényelmi megoldás, semmi több.

Előre is köszönök szépen minden segítséget! :R

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20580) kispx válasza Cifu (#20579) üzenetére


kispx
addikt

Másikra: [link]

(#20581) Winner_hun válasza CPT.Pirk (#20558) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt tettem fel:

debian-live-7.0.0-amd64-gnome-desktop.iso.torrent

Jelszókérést nem lehet kiiktatni?
Asztalra hogyan lehet bármit kitenni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20582) CPT.Pirk válasza Winner_hun (#20581) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az asztalra nem tudom, még sosem próbáltam.

Az auto login azt hiszem a gnome-tweak-tool -ból elérhető, amit külön kell telepítened.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20583) MacCaine válasza bebe159 (#20578) üzenetére


MacCaine
őstag

A BT elég régi Ubuntura épül, ez is lehet oka annak, hogy nem ismer fel újabb hardvereket. Próbálj ki egy frissebb linuxot, bármelyiket (Fedora, Archbang, Mint, ElementaryOS, stb.), és nézd meg, hogy valamelyikkel megy-e.

Miért pont Backtrack? Ez egy eléggé speciális disztró, általános dolgokra is lehet használni, de macerás feltelepítgetni minden hiányzó cuccot...

[ Szerkesztve ]

(#20584) Cifu válasza kispx (#20580) üzenetére


Cifu
nagyúr

Köszönöm szépen, ez a rész megoldva! :R

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20585) Zoltán


Zoltán
őstag

Helló,
Nem működik a mikrofonom Mint 15-ön, de windows-ra átváltva működik. Csak kb. egy hete van fenn a Mint, nem tudom, hogy tudnám beállítani, Skype-ot feltelepítve vettem észre, hogy nem oké. A Control Center-ben alig lehet valamit állítani, azok szerintem rendben vannak. Van valakinek ötlete?
uname kimenete:
Linux sysadmin-System-Product-Name 3.8.0-19-generic #29-Ubuntu SMP Wed Apr 17 18:16:28 UTC 2013 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

Köszi!

(#20586) Cifu válasza Cifu (#20579) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ohhh, megtaláltam a megoldást, a Beállítások-nál megjelent az Intel Graphics Drivers, ezt kellett elindítani. Most már megy. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20587) Winner_hun válasza CPT.Pirk (#20582) üzenetére


Winner_hun
félisten

Olyan béna ez így hogy máshova kell kattintani hogy előjöjjön egy lista amiből lehet választani.

Ehh, már túl van bonyolítva ez a rendszer:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20588) Zoltán válasza Zoltán (#20585) üzenetére


Zoltán
őstag

ezt adta a google Ubuntuhoz:

Turn PulseAudio autospawn off, normally: $ echo "autospawn = no" > ~/.pulse/client.conf
Kill PulseAudio: $ killall pulseaudio
Shut down and restart Skype

De nekem azt írja, hogy nincs ilyenem folderem. Mit írjak be pontosan a terminálba Mint alatt?
Köszi.

(#20589) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Bíztató ez a rendszer. Első újraindítás után nem jutok el a bejelentkező képernyőig. Bejön egy óra szerű ikon amit az egérrel lehet rángatni és 7 órát mutat, ennyi. Hiába kattintok, hiába nyomkodom a billentyűzetet, semmi se történik.

mod: nem állítottam át semmit, nem tettem fel semmit.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20590) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bootoláskor válaszd ki a recovery opciót a grub menüben, majd írd be a jelszavadat.
Ez után add ki ezt a két parancsot:
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

A felmerülő kérdésekre válaszolj igennel, majd jöhet egy újraindítás:
sudo shutdown -r now

Hátha ez megoldja, nem találkoztunk még ilyen hibával, amit írsz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20591) Winner_hun válasza CPT.Pirk (#20590) üzenetére


Winner_hun
félisten

Beírtam az első parancsot, néhány sort kreált. Aztán a másodikra is. Furcsa volt hogy nem kérdezett semmit. Megnézem hogy mit is ír. Manuálisan kell valamit lefuttatni mert ez így nem fog menni. Írta hozzá a parancsot is. Azt beírtam neki, utána az update már ment, az upgrade viszont még mindig problémás volt. Írta hogy mit kell beírni. Lenyomta azt is, utána jöhetett az upgrade. Ott volt 1 kérdés, ment az igen. Dolgozott, újraindítottam, be tudtam lépni, köszönöm.

Ilyen random lehalások mennyire jellemzőek? Háttérben nem képes frissíteni magát? Nem feltétlen szeretnék naponta / hetente átrohangálni rendszert helyrepofozni úgy, hogy ott még ide se tudok jönni kérdezni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20592) tvamos válasza lionhearted (#20577) üzenetére


tvamos
nagyúr

A BIOS-ban Minden be van x-elve, de a boot menuben nem jelenik meg csak a HDD, meg a DVD, az USB device. De egyik sem az, barmelyiket valasztom, rovid gondolkodas utan mindig HDD-rol bootol.
Ha van bootolhato flash drive, akkor azzal jo, termeszetesen.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#20593) bebe159 válasza bebe159 (#20578) üzenetére


bebe159
aktív tag

Leszedtem a Kali-t, sikerült is feltelepíteni. Köszi a tippet :R

(#20594) pitman


pitman
őstag

Sziasztok!

Próbálok ismerkedni a Linux rendszerrel, mely kapcsán néhány kérdésem, illetve problémám merült fel, melyek megválaszolásában, megoldásában szeretném segítségeteket kérni.
A Linux Mint 15 disztribúciót próbálgatom, melyről néhány nappal ezelőtt olvastam itt a PH-n. Jelenleg pendrive segítségével végzem a futtatását, melyre egy 200 megás persistent fájlt hoztam létre, gondolva arra, hogy elég lesz, mivel nem akarok programot telepíteni és adatokat tárolni rajta. Legnagyobb meglepetésemre néhány órányi próbálgatást követően a rendszer közölte, hogy nincs szabad hely, mely igaz is volt, pedig letölteni nem tudott semmit, mert net nincsen és én sem másoltam rá semmit. Nézelődve a filerendszerben azt tapasztaltam, hogy valamilyen index fájlok nőttek meg hiheteteln mértékben (apt-xapian).
Ezek mihez tartoznak, ki lehet-e kapcsolni az indexelést, lehet-e törölni valahogyan a meglevő fájlokat (jelenleg nem engedi)?
Mivel a hely elfogyott, gondoltam átméretezem a persistent file-t, így a netes leírások segítségével 1 gigásra növeltem a méretét.

A rendszer angol, úgy a billentyűzet és a regionális beállítások, ezt magyarra szerettem volna állítani. Ekkor derült ki, hogy ez net nélkül nem fog menni. Egy ismerősnél próbáltam volna net segítségével orvosolni a helyzetet, ekkor jött a második probléma. Egy laptopon lett elindítva a rendszer, mely wifin keresztül kapcsolódik a rooterhez. A Linux nem látta a wifi hálózatot, illetve abban sem vagyok biztos, hogy a wifi eszközt látta-e, mivel nem tudom, hogy azt hol kellene keresni. Végül vezetékes módon lett a net elérve, azonban a nyelvi csomagok letöltése folyton hibát dobott, holott netezni lehetett a géppel. Némi keresés után a probléma megoldódott, ha jól emlékszem sudo apt-get update parancsot kellett kiadni terminálból (ez gyorsan lefutott), majd a nyelvi modulok frissíthetőek lettek. Kicsit furcsa, hogy parancssorból kell ügyködni egy ilyen egyszerű(nek gondolt) feladat megoldására. Ez egy kezdőnek nem triviális.

Gondoltam, ha már van net és szabad hely is, megpróbálom felinstallálni a wine környezetet, hogy kipróbáljam mit lehet kezdeni azon windowsos programjaimmal, melyeket használok. A telepítést a grafikus felületről kezdeményeztem, a folyamatjelző 50%-ig elment, majd közölte, hogy nincs szabad hely és a telepítés nem sikerült. Igaza volt, tényleg nem volt szabad hely. A kérdésem: létezik, hogy a magyar nyelv beállítása és a wine félig letöltése eltüntetett 800Mb szabad helyet? Ezt kicsit soknak tartom. Hogyan lehet a félig letöltött telepítéstől megszabadulni, mivel a helyet nem szabadította fel, teljesen kezdő révén nem tudom, hogy ilyenkor mit hova pakol?

Miként lehetne a wifit beüzemelni, nincsen erről valahol leírás, mert nézelődök a neten, de eddig nem találtam?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#20595) CPT.Pirk válasza Winner_hun (#20591) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyáltalán nem jellemző az ilyen, nem is találkoztunk ilyesmivel. Az is furcsa, hogy nem ment elsőre az említett két parancs, ha esetleg emlékszel még mi volt a gond velük, mit írtak ki, azt jó lenne leírni.

A háttérben frissítés egy olyan dolog, amit még nem láttam Linux disztrón. Van rá megoldás, unattanted valaminek hívott csomagot telepítve és konfigurálva lehet ilyet csinálni, de nem biztos, hogy kell. Mivel ez Linux, nem igazán érdekes hogy most teljesen naprakész-e, nem fenyegetik kártevők milliói. Én úgy oldottam meg, hogy mikor itt járok a nagyszüleimnél, akkor frissítek egyet a gépen, aztán kész. A Debian amúgy is lassan frissül, a stabilitási követelmények miatt.

Vagy csinálhatod azt, hogy megmutatod a gui-s frissítés kezelő használatát a leendő felhasználónak, nagyon egyszerű, csak egy jelszavat, meg egy okét fog kérni tőle és már frissít is.

Amúgy ha friss Iceweasel (Firefox) böngészőt szeretnél telepíteni, akkor azt itt találod meg:

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20596) #19617792 válasza CPT.Pirk (#20595) üzenetére


#19617792
törölt tag

de cronnal meg lehetne csinálni egy időzített rendszeres frissítést is, nem? apt-get-nek meg vannak olyan paraméterei, hogy minden kérdésre igennel feleljen, tehát un-attended.

btw, mintha lemaradt volna valami a hsz-odból ;]

[ Szerkesztve ]

(#20597) CPT.Pirk válasza #19617792 (#20596) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, azzal is meg lehet csinálni. Mondjuk még sosem néztem a cron / anacron-t, ez nekem is újdonság volt. Itt írják buntuék hogyan kell, ez valszeg simán jó Debianra is. [link]

Mi hiányzott?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20598) #19617792 válasza CPT.Pirk (#20597) üzenetére


#19617792
törölt tag

"Amúgy ha friss Iceweasel (Firefox) böngészőt szeretnél telepíteni, akkor azt itt találod meg:"

egy linkecske :DDD btw nem tartom kizártnak, hogy az az unattended cucc, amire gondolsz, erre épül, csak helyettünk csinálja meg ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#20599) CPT.Pirk válasza #19617792 (#20598) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah igen, véletlen kimaradt a link. :D
[http://mozilla.debian.net/]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20600) #19617792 válasza CPT.Pirk (#20599) üzenetére


#19617792
törölt tag

nagyon fantáziadús a link, ezt akár ki is találhattuk volna. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.