Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) vgyuri válasza Sub-ZeRo (#19340) üzenetére


vgyuri
őstag

Nálam 1 vinyó, 100 mbyte-os partíció, win 7, mellette kb 4-5 linux disztro volt már fent egymás után, sosem volt gond a dual-boot. Grub-ot rakjátok fel és állítsátok be (kb. 2 sor a terminálba). Menni fog, ne adjátok fel.

(#19352) ViZion válasza vgyuri (#19351) üzenetére


ViZion
félisten

Laptopon lehet más trükk van. Nem tudom. Minden esetre a 100 mb partíció törölhető, van rá leírás, lustaságilag nem linkelem, de csináltam, megszűntethető. Utána linux telepítéssel hátha...
Illetve akár win7 bootloaderhez is lehet a linuxot adni, ezt említettem is asszem a F17 telepítős cikkben, EasyBCD a progi neve.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19353) vgyuri válasza lionhearted (#19338) üzenetére


vgyuri
őstag

Sajnos ez még nem aktuális, mert 29 nap múlva készült el ( Published on July 24, 2013 ). Köszönöm a linket.

(#19354) Sub-ZeRo válasza CPT.Pirk (#19349) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Esetleg bugos verziót meg csak nem raktak be végleges imagebe...

De 2 különböző disztrót néztünk és mindkettőnkél ugyan az a hiba lenne?! :W Ezt én nem akarom elhinni. Nekem a mint 15, neki meg az Ubuntu 13.04 nem megy fel. Vagyis felmegy, de dual boot nuku. Vagy még van egy recovery partícióm, neki nincs, hogy az lenne a baj, de nem az sem szerintem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19355) Vladi válasza ViZion (#19339) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mondtad volna, hogy aki linuxot használ, olyan penge, hogy nem kell neki tanfolyam. :C

De ikszpések mit csinálnak jövő tavasszal? :F Én fateromat még az éven átállítom valamire. :DDD

mod:

ninjának: nekem w7 felment 100 megás partíció nélkül is! Annyi, hogy előre be kellett particionálni. Megmutattam neki, hogy oda kell tepeülni. Aztán felment a fedora 17 és minden gond nélkül van dualboot.
Tehát: a hiba vagy önben, vagy az ön disztribúciójában van. :P

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19356) ViZion válasza Vladi (#19355) üzenetére


ViZion
félisten

Nem tudom mi lesz, de szvsz jobban várom a tanfolyamot, mint ők... ;]
Mondjuk a lényeg nem ez, hanem _TÁMOGATOTT_ tanfolyam felnőtteknek, szal. szvsz pályázati pénzekről szól inkább :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19357) Rimuru válasza trisztan94 (#19324) üzenetére


Rimuru
veterán

Olyan komoly effekteket nem nagyon fogsz csinálni mással. Nálam Compton fut (xcompmgr fork), de csak átlátszóság miatt.

(#19330) trisztan94: Thunar nem kezel neked ablakokat, xfce alatt az alapértelmezett az xfwm4.

Vigyázat, csalok!

(#19358) McSzaby


McSzaby
őstag

Egy kis off!

Ez mi mááááááár?! :Y :Y :Y

[link]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19359) Vladi válasza McSzaby (#19358) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez? Rúter. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19360) McSzaby válasza Vladi (#19359) üzenetére


McSzaby
őstag

Hehehe. Jogos :) De 1300 mbps? :Y Csak az én lelkemet érinti meg a dolog? :DDD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19361) Sub-ZeRo válasza Vladi (#19355) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor azt mondod, hogy az a baj, hogy windows 7 alol particionáltam linuxnak a meghajtókat és azért nem rakja be dual boot-ba?! De linux teleptésnél meg megadom neki, hogy hova kerüljön a grub.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19362) CPT.Pirk válasza Sub-ZeRo (#19354) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mondjuk két olyan disztrót néztél meg, amik egymásnak közeli rokonai. Nem elképzelhetetlen, hogy ami nem jól került be az Ubuntuba, az pont úgy került be a Mintbe is. Mindenesetre furcsa, mert ha fent állna ez a helyzet, akkor mástól is olvastunk volna ilyet.

Ha van kedved egy kis terminálhoz, akkor egy live disztró alól be lehetne menni a telepített disztródra és ott kézzel felrakni a grubot.

Vladi: nem tudom hogy csináltad, nekem még mindig csinált 100 megás kis partíciót magának.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19363) joecontra válasza Sub-ZeRo (#19361) üzenetére


joecontra
addikt

Nem tudom, hogy hova tetted a GRUB-ot, de elegendő a Linux particióra tenni és nem az egész lemez elejére.

Telepítés után pedig live módban (azért live-ban, mert ha nem a lemez MBR-be teszed a GRUB-ot, hanem a linux particióra, akkor még csak a Win indul) a terminálból készítesz egy futtatható mbr.bin-t, majd azt áthelyezed a Windows C:\ gyökérkönyvtárába majd megszerkeszted a boot.ini-t.

blkid

dd if=/dev/sda(megfelelõvel kiegészíteni) of=mbr.bin bs=512 count=1

chmod 777 mbr.bin

A blkid megmondja, hogy mi a pontos neve a linux particiódnak, a dd és a chmod parancs pedig létrehoz egy futtatható mbr.bin-t a linux-os saját mappádba.

Ezt áthelyezed a Windows partició főkönyvtárába (gondolom ez a C:\ nálad) majd megszerkeszted a boot.ini-t a következő sor hozzáadásával:

C:\mbr.bin="ide a disztród nevét írhatod vagy amit akarsz"

Mented és rebootolsz. Ezután a Windows loader felkínálja a Linux-ot is, mint lehetőséget. Legalábbis akinél láttam, annál így működött (XP mellett).

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#19364) Sub-ZeRo válasza joecontra (#19363) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Juj, ez nekem magas, majd ha beszélek az infós sráccal jövőhéten, akkor majd megmondom mire jutottunk, mert nem akarom a 7-et elb@szni, mert melózok a laposon. :DDD meg ő már használt linuxot, igaz nem dual bootal de 2-en lehet össze tudunk hozni valamit.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19365) CPT.Pirk válasza joecontra (#19363) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

boot.ini már nincs a Windows7-ben, ilyesmi mókára a bcdedit program kellene.

Sub-ZeRo: még kipróbálnék valami másfajta Linuxot ami nem onnan ered, ahonnan a Mint és az Ubuntu. Biztos ami biztos...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19366) Sub-ZeRo válasza CPT.Pirk (#19365) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Majd a deepin-t akarom a 7 mellé rakni, merrt nagyon tetszik, jó kis rendszer. Nem tudom az családtag-e az ubuntu/mint párosnak. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19367) sh4d0w válasza Sub-ZeRo (#19366) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az. De ne gondold, hogy csak a Kapitány által állandóan emlegetett Arch-família a jó, különben sem a Debian, sem az Ubuntu, sem a Mint nem élt volna meg ennyi időt ;)

https://www.coreinfinity.tech

(#19368) joecontra válasza CPT.Pirk (#19365) üzenetére


joecontra
addikt

Ezt mondjuk nem tudtam. Tehát akkor az a progi lesz jó a célra (olvastam már a nevét).

Mint és Ubuntu kérdéshez: én eddig az Ubuntu 12.10, Ubuntu 13.04 és a Linux Mint 13 disztrókat próbáltam (utóbbi ma is használatban). Ezekből egyedül az Ubuntu 13.04 szívatott meg (nem ment végig a telepítés, valamint a Vodafone USB stick-kel a francnak se akart a netre felkapaszkodni), a másik kettővel nem volt gondom.

Szerintem ez egyéni kipróbálás kérdése, hogy kinek mi jön be hosszú távon.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#19369) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#19367) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sejtettem, hogy itt vagy valahol a közelben. :)

Amúgy tudsz valami magyarázatot arra, hogy miért nem megy nála a grub? Mert probléma nélkül mennie kellene.

joecontra: passz, jó régen nem használtam már, de mintha valami Linux támogatás is lett volna benne. Nem tudom, még akárhány disztrót próbáltam ki, mindig ment a grub.

Sub-ZeRo: [link] Ránagyítva a képre meg tudod keresni, mi honnan ered!

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19370) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#19369) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nemigen, különben már adtam volna választ. Nekem csak akkor nem ment a GRUB, amikor elcsesztem a telepítését.

Még amit el tudok képzelni így a sokadik kevésbé támogatott hardverrel való vesződés után, hogy az adott vasban alkalmazott részelemek valahogy olyan kapcsolatban állnak egymással, amikre a Linuxok nincsenek felkészítve, gyártói driverek híján meg nem is lesznek - máskülönben nem tudom elképzelni, miért megy XY elem az egyik cuccban és miért nem megy a másikban.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#19371) Vladi válasza Sub-ZeRo (#19361) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez a gurb és a telepítő dolga. Nincs köze a particionáláshoz. Megcsinálod a partíciókat. Mindegy hogyan. Felteszed az egyiket, aztán a másik rendszert.
A telepítőnek kell(ene) látni, hogy van már ott egy másik os. a windows 100%, hogy nem csinálja meg neked, lényegében nem vesz róla tudomást. az mbr-be beírta a cuccait és kész. Onnantól a grub már nem tud indulni.

Ezért szoktuk először a wint telepíteni, utána a linuxot. Mert ez általában észreveszi, hogy van egy másik os. Utána a grub bejegyzi magának. Általában annyit csinál csak, hogy elindítja a másik os rendszerbetöltőjét (chainloader) legalább is grub1 még így csinálta. Most grub 2 nem tudom pontosan mit csinál. Nekem fedora telepítő be szokta jól állítani.

(#19362) CPT.Pirk
Szerintem az a kulcsa, hogy nem hagytam már neki helyet. A teljes ssd ki volt osztva partícióknak, minden hely foglalt. Akkor kénytelen betelepülni az első sda1 partícióra. (c: )

(#19363) joecontra:

Igen, így is lehet. w7 alatt ez hogy működik?

(#19370) sh4d0w:

Nehezen tudom elhinni. Ha települ a lemezre, akkor kezelni is tudja. Ergó látja a másik partíciót és látja, hogy van ott valami. anaconda erre azt mondja: other os és kész.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19372) Sub-ZeRo válasza sh4d0w (#19370) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az egyik egy dell laptop, core2 duóval talán, meg Lenovo corei3-al szerelve. Vga integrált, realtek hangkarival meg 4 giga rammal. De majd cask kedden tudok többet mondani, mert akkor jön megint a rendszergazdánk és összedugjuk azt a bizonyost. :DDD

Amúgy annyit csináltam, nem tudom jó e, hogy a 800 gigás partícióból vágtam le egy 100-ast, (gyári lemezkezelővel) és úgy szedtem szét 3 fele. Home, /, swap. Ez így baj? Vagy úgy kellene, hogy a 800-ast 4 felé szedni? Mert így ahogy csináltam 1-ből csináltam úgy még 3-at, hogy zsugorítottam a kötetet és vágtam le belőle 100 gigát.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19373) Vladi válasza Sub-ZeRo (#19372) üzenetére


Vladi
nagyúr

Végül is mindegy, csináld úgy, ahogy neked pászol. Csak tudd, hogy mit csinálsz éppen. ;)

Én ilyenkor így szoktam: betervezem az os-ek méretét. Pl: win kap 15 gigát az elején. Utána / 10-et és /home is kb 10-et. Aztán marad a maradék valami tárolónak. De megcsinálom az összes partíciót és utána telepítek.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19374) CPT.Pirk válasza Vladi (#19373) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jaja, legjobb még a live rendszer alól megcsinálni a partíciókat, aztán már csak kiválasztani őket. Amúgy Win7-nek önmagában kell 35GB és ha nem figyel az ember, még akár kevés is lehet. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19375) Vladi válasza CPT.Pirk (#19374) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nekem a 30 gigából csak 19-et használ. Jó igaz, semmi, de tényleg semmi program nincs telepíte. Jó max egy freecommander. Csak pár jéték van egy másik partíción.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19376) Syl válasza CPT.Pirk (#19374) üzenetére


Syl
nagyúr

Jaja. Melós gépen 35 gigát eszik (win7 prof, libreoffice, adobe design standard) és ebbe nincs beleszámolva a virtuális gép, hiberfil (swap nincs), dokumentumok.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19377) joecontra válasza Vladi (#19371) üzenetére


joecontra
addikt

Mint CPT.Pirk írta, Windows 7 esetén ez nem működik.
Ő a bcdedit programot nevezte meg mint lehetséges megoldást. Hasonlóról hallottam én is az EasyBCD személyében.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#19378) siti


siti
senior tag

hali!
adott egy 10.04 Xubuntu. samba fut, könyvtár megosztva, win7 látja, írja/olvassa minden rendben.
rádugtam linuxra egy ntfs-re formázott USB vinyót, könyvtár megosztva, win7 látja, de nem tud kapcsolatot teremteni blabla, win hibakód: 0x80070035.

a vinyó media alá van mountolva, alapból oda teszi, könyvtár megosztva, chmod 777 írás olvasás mindenkinek, de még csak kapcsolódni sem tud hozzá. szóval help :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#19379) siti válasza siti (#19378) üzenetére


siti
senior tag

na még annyi:
home/user/share megosztva, win7 látja, írja OK.
ha ez alá berakom az usb vinyót:
mount /dev/sdb1 /home/user/share
akkor már nem megy.
próbáltam mount --make-shared, de nem igazán jött össze....

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#19380) siti válasza siti (#19379) üzenetére


siti
senior tag

megoldva :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#19381) Jim-Y


Jim-Y
veterán

sziasztok. Létezik olyan, hogy pl egy alaplap nem szereti a linuxot, vagy egy ssd. Azért kérdezem, mert már legalább 10x telepítettem linuxot az elmúlt 2 hónapban, vagy többször, mindig debian vonalon maradva, de egész egyszerűen semmi sem tud stabil lenni a gépemen:S

Most debian van fennt, de ez is néha fagy, lemerevedik a kép fél percre, nem tudok újraindítani, állandóan le kell hardresetelnem a gépet, mert valami elromlik, valamibe beragad. 5 beindításból 1x tuti hogy nem bootol be. Ahol be kell írni a jelszavam oda nem tudok írni, vagy maga a bejelentkező képernyő fagy le. Szóval vannak problémák, és én már hardveres gondra tippelek, mert tuti hogy nem szoftveres, tök új rendszerrel is csinálja. De igazából nem tudom megállapítani, hogy mi lehet a probléma:S

Akkor egy másik, amikor feljön a grub, akkor van amikor csak 2 sor van, az egyik a sima debian, a másik a recovery mód, de néha meg több sor van, benne van a memtest. Most hogy lehet azt előcsalogatni, hogy a memtest is választható legyen induláskor?

[ Szerkesztve ]

(#19382) CPT.Pirk válasza Jim-Y (#19381) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Többnyire telepíted a memtestet a csomagkezelőből, aztán frissíteni kell a grubot.

Egyébként valóban ram gyanús a hibajelenség, esetleg hibás sata / táp kábel lehet még ,ezeket érdemes lenne cserélni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19383) ViZion válasza CPT.Pirk (#19382) üzenetére


ViZion
félisten

+1 a ram hibára.
Első körben érdemes szétkapni a gépet, ramok ki, mindent kifújni, stb. ramokat, VGA-t kivenni-betenni, kábeleket szintén. Utána memtest...
Ilyen fagyás lehet még rossz tuning beállítástól, vagy hűtéstől is -mondjuk ez nem idle, hanem játék alatt produkál kis töréseket, amikor a proci visszaveszi a tempót, h ne kozmáljon oda.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19384) pushalias válasza ViZion (#19339) üzenetére


pushalias
addikt

„ősszel indul felnőtteknek egy tanfolyam, ahol netezés, PC alap dolgokat tanítanak, ott mondták, hogy a linux nem jó”

Tudjátok jól, hogy én otthon W8-at használok, és nem kényszerből vagy divatból, hanem mert nekem tetszik a koncepció és bevált a napi használatban, de az ilyenektől epeömlést kapok. Ha lenne sok befektetni való pénzem, én mindenképpen indítanék valami felvilágosító programot, ami elég információt adna a felhasználóknak, hogy válasszanak. De most azon töröm a fejemet, ha esetleg pár vállalkozó még lenne innen, aki (nyilván fizetség nélkül, csak lelkesedésből) benne lenne, akkor egye fene indítok erről a témáról egy blogot. Akit érdekel, és biztos benne, hogy valóban tudja rendszeresen, heti szinten csinálni, az dobjon üzenetet, aztán meglátjuk.

Honor 9 / HP 8470P

(#19385) Vladi válasza CPT.Pirk (#19382) üzenetére


Vladi
nagyúr

VAgy valahol zárlatos. cumi. :o

Meg kéne nézni egy random másik os-t. wint tipikusan.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19386) Jim-Y válasza Vladi (#19385) üzenetére


Jim-Y
veterán

Előtte a win nem produkált ilyeneket. Bár az is igaz, hogy azóta lecserélődött az alaplap. Előtte egy ASRock H61M/U3S3 volt, most pedig valami B75-M ... asszem:D

Visszanéztem, a linuxra váltás már az új alaplappal történt, tehát a win még a korábbi alaplappal volt hibamentes. Lehet, hogy a lap a hibás?:S Ezt hogy tudnám debugolni? Rakjak fel egy wint és nézzem meg, hogy ott is produkálja-e?!

Az új lap: ASRock B75 Pro3-M

[ Szerkesztve ]

(#19387) ViZion válasza pushalias (#19384) üzenetére


ViZion
félisten

Anno helyben próbáltunk tanfolyamot összehozni, nem sikerült sajna. Amíg itthon nem probléma a zöldségboltos SW, addig nem is fog semmi változni. :U

Jim-Y: az a típusú deszka hibátlanul működött Ubuntu 12.04-el nálam, szal. gyanús, h rizikó. Volt már 0 napos ASRock lapom, amit küldtem vissza (pont a sajátom, bakker, gép nélkül egy hétig :O )

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19388) Jim-Y válasza ViZion (#19387) üzenetére


Jim-Y
veterán

"szal. gyanús, h rizikó." na, ezt nem sikerült értelmeznem :(

(#19389) ViZion válasza Jim-Y (#19388) üzenetére


ViZion
félisten

... ez egy viccben van :) Szal. nem OS hiba lesz szvsz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19390) McSzaby


McSzaby
őstag

Az miért van, hogy putty-n keresztül becsatlakozok és amikor a használni akarom a kurzor gombokat, vagy home,end,delete billentyűket csak ilyen krix-kraxokat kapok vissza? Ebben valaki? Mit kéne átlőnöm?

^[[A^[[A^[[A^[[B - ezt kaptam a föl-le kurzor leütésére..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19391) BoB válasza McSzaby (#19390) üzenetére


BoB
veterán

Mert a shell nem ismeri. Én zsh-t használok, ott ezek működéséhez a következőket írtam a .zshrc-be:

https://wiki.archlinux.org/index.php/Zsh#Key_bindings

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#19392) BoB válasza BoB (#19391) üzenetére


BoB
veterán

Megint hamar írtam: putty miatt nézd meg ezt: [link]

(#19393) McSzaby: lásd ezt a posztot :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#19393) McSzaby válasza BoB (#19391) üzenetére


McSzaby
őstag

Ez nem igazán működik, valami tipp, amit bash alatt megoldható?

De köszönöm szépen a segítséget! :R

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19394) McSzaby válasza BoB (#19392) üzenetére


McSzaby
őstag

Még mindig nem buzul :DDD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19395) hokins válasza pushalias (#19384) üzenetére


hokins
addikt

Engem érdekelne a dolog,persze mint "hallgatót". Nekem csak annyi bajom van hogy szájbarágós leírásokból értek :U

(#19396) tikira


tikira
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy új ubuntus rendszerem, és van egy Epson DX7450 multis nyomtatóm. Nyomtat szkennel szépen, a gondom az lenne, hogy nem tudom a tintaszintet ellenőrizni sehogyan sem. Ha valakinek lenne ötlete köszönném szépen...

Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz. /Henry Ford/

(#19397) pushalias válasza hokins (#19395) üzenetére


pushalias
addikt

Hogy érted, hogy mint hallgatót?

Honor 9 / HP 8470P

(#19398) hokins válasza pushalias (#19397) üzenetére


hokins
addikt

Úgy értettem hogy ha indítasz egy blogot akkor egy lelkes olvasod már lenne...

(#19399) ViZion


ViZion
félisten

No offense, csak ezt a "Mai epic" posztot olvasva ide is bemásolom. Megkérdezték FX topikban az egyik HC Usert, h win7 vagy win8 fekszik-e jobban FX-nek. A válasz:
"En is nagyon szeretem a win7-et. Nalam joban bejon mint a win8. Egyebkent a win7 es win8 kozul az Ubuntu kezeli a legjobban a modularis felepitest." :DDD

Alaplap csere és vízhűtés upgrade folyamatban, ha hétfőig nem lépek be, akkor keresek olcsón FX procit... :))

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19400) PumpkinSeed válasza ViZion (#19399) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

I don't want to live on this planet anymore.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.