Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) draco31


draco31
veterán

Hello!

Van már picike tapasztalatom az Ubuntu-val, de az most nem jó, ugyanis egy P3-as 900Mhz-es CPU-val szerelt 256MB-ot tartalmazó HP laptopra keresek valami Ubuntuhoz hasonlót. Tegnap kipróbáltam vele, és eléggé lassú volt, gyenge a hardver hozzá. Mit tudnátok ajánlani?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#19602) joecontra válasza draco31 (#19601) üzenetére


joecontra
addikt

Lubuntu?

Üdv,
J

(#19603) spammer válasza draco31 (#19601) üzenetére


spammer
veterán

Puppy Linux talán megérhet egy próbát [link]

Esetleg Lubuntu, bár azt tegnap raktam fel egy gépre, ami a tiednél "erősebb", és nem mondhatom, hogy száguldana (de azért nem rossz).

Bodhi linux talán, ott meg ezt írják:

"The minimum requirements to run Bodhi Linux are only: 300+MHz CPU, 128MB RAM"

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19604) BoB válasza draco31 (#19601) üzenetére


BoB
veterán

Antix

"It should run on most computers, ranging from 64MB old PII 266 systems with pre-configured 128MB swap"

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#19605) Vladi válasza draco31 (#19601) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én mindig a tiny core-t javaslom, de sose fogadják meg. :DDD

tégy egy próbát. Az az előnye, hogy aktívan fejlesztik, elég erős a közössége és nagyon nagy a csomagkínálata.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19606) CPT.Pirk válasza draco31 (#19601) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Attól függ melyik Ubunturól volt szó. Ha nem a 12.04 utániak, akkor egyértelműen a Debian felrakását javaslom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19607) draco31


draco31
veterán

Rengeteg lehetőség van úgy látom, Köszönöm!!! Végigmegyek mindegyiken, aztán meglátom.
10.04-es Ubuntuval próbáltam.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#19608) CPT.Pirk válasza draco31 (#19607) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Arra leginkább a Debian fog emlékeztetni akkor, ennyi rammal meg még el is megy. Igaz Gnome2 ami volt a 10.04-ben már nincs. Létezik az útódja Gnome Shell néven a Debianra is, de erős visszalépés a Gnome2-höz képest.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19609) BoB válasza draco31 (#19607) üzenetére


BoB
veterán

10.04-es Ubuntu már nem támogatott, személy szerint nem ajánlom.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#19610) Pszihonaranc válasza joecontra (#19600) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

köszi ! :)

(#19611) Syl válasza Pszihonaranc (#19598) üzenetére


Syl
nagyúr

Gondolkozom rajta hogy váltsak windowsról.

Én októberben váltottam. 20 év win (3.1, 3.11, 95, NT4, 98, ME, Win2000, XP, Vista, 7) után Ubuntu 12.04. Nem bántam meg :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19612) McSzaby válasza Syl (#19611) üzenetére


McSzaby
őstag

Én is totálisan leváltanám, ha lenne olyan disztró, ami végre jól támogatott és mennek rajta a Wine-s dolgok is, de ez csak az Ubuntu alapon jött össze. Azon mondjuk elég jól összejött.. Szívesen átállnék Ubuntura is, nekem tetszik, nincs vele bajom, csak olyan mocskosul instabill volt minden egyes próbálkozáskor, hogy ott hagytam... Mint-t kéne elővenni erősebben.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19613) MacCaine válasza McSzaby (#19612) üzenetére


MacCaine
őstag

Vagy a Debiant. ;)

(#19614) McSzaby válasza MacCaine (#19613) üzenetére


McSzaby
őstag

Az szervernek tökéletes, deeee nekem annyira nem lenne jó hosszútávon asztalra. Eddig a Manjaro jött be a legjobban, legegyszerűbben. Na meg a Mageia, csak kár hogy KDE.. Szal Mint, vagy Ubuntu... Suse-t s próbálram, de ott meg állandóan fel kellett venni a ****** repo-kat ha egy sima valamit akartam telepíteni... áhh.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19615) CPT.Pirk válasza McSzaby (#19614) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Mint meg az Ubuntura épül. Folyton pórul jártál az Ubuntuval, akkor miért gondolod, hogy Minttel nem fogsz?

Inkább nézz valamit, ami Debianra épül, van vagy 40 disztró az Ubuntun kívül.

Syl: marad a 12.04 a következő LTS-ig?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19616) BoB válasza McSzaby (#19614) üzenetére


BoB
veterán

Találtam egy disztrót neked ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#19617) CPT.Pirk válasza BoB (#19616) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Debian alapú és tele van játékkal, mi kell még? :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19618) MacCaine válasza McSzaby (#19614) üzenetére


MacCaine
őstag

Az Ubuntu is (meg a Mint is) a Debianra épül, tehát ha az Ubuntu jó, akkor a Debian is.

(Egyébként meg maradj Arch vonalon, mint én, most én is Manjaro-t használok. :) Szerintem az egyik legjobb disztró. :) )

[ Szerkesztve ]

(#19619) CPT.Pirk válasza MacCaine (#19618) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valóban nagyon jó, de már az elején belefutottam egy elrontott csomagba, amit jeleztem a szakiknak és írták is, hogy ők rontották el. Azóta más bajom nem volt vele, de lehetnének egy picit konzervatívabbak a csomag tesztelés terén. Gondolok itt a half rolling megoldásra, amit a rokonuk használ.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19620) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#19615) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Mert jobb, mint az Ubuntu?

https://www.coreinfinity.tech

(#19621) Syl válasza CPT.Pirk (#19615) üzenetére


Syl
nagyúr

Jaja. Kb. két hónapja tettem egy egyhetes kitérőt a 13.04-gyel. Nemgyerebe :N
Marad a unity 12.04. Nagyon szeressem :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19622) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#19620) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom, ezzel kapcsolatban szkeptikus vagyok. Nem nagyon hiszek benne, hogy az alapot adó rendszer stabilitásánál magasabb stabilitási szintet lehetne elérni.

Amúgy most azon kívül hogy mi a véleményem az Ubunturól, véletlen ráakadtam erre az EFF cikkre -tényleg nem kerestem ilyesmit- [privacy-ubuntu-1210-amazon-ads-and-data-leaks], csak nem reagált senki. Ahogy olvastam, a tiltakozások miatt végül is a problémák egy részét azóta megoldották, de akkor is kérdéses, hogy ilyesmi hogy fordulhat elő az egyik legnépszerűbb disztróban.
Kíváncsi vagyok erről az itteniek véleményére.

Syl: oké! Csak így meg sokáig kell várni friss kernelre meg progikra :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19623) orion1025


orion1025
őstag

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Mivel láttam eléggé kihalt a SUSE topik, így itt érdeklődnék.Most rakok össze egy P3-s gépet, amit eredetileg XP-vel szeretnék használni.Ma támadt az az ötletem, hogy a SUSE 9.1-t fel kéne raknom.Ezzel viszont az a bajom, hogy a tuner kártya amit szánok a gépbe, az nem támogatja driver ügyileg a linuxot ahogy látom a letöltéseknél.Ezt meg lehet valahogy oldani, pláne ilyen régi disztrónál, vagy felejtsem is el?

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#19624) Syl válasza CPT.Pirk (#19622) üzenetére


Syl
nagyúr

3.5.0-36 van most a rendszerben, de akad itt újabb is: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19625) CPT.Pirk válasza Syl (#19624) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah. Mi Chakrán a 3.9-néál tartunk és várjuk a 3.11-et, a Radeonokat érintő nagy újítások miatt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19626) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#19622) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon le vagy maradva, több, mint fél éve megemlékeztem a témáról. De hogy ez hogy jön a Minthez, halvány lila gőzöm sincs, mert ezt egy unity len csinálta, az meg nincs a Mintben.

A stabilitásról annyit, hogy a Debian stable csomagokat is testing csomagokból csinálják. Ugyanez működik a Mintnél is, szerencsére az Ubuntunál sokkal jobbabb, a felhasználók igényeire sokkal jobban reagáló rendszer, mint Canonicalék műve. Stabilabb, sokkal kézreállóbb a kezelőfelülete, villámgyors, időtlen idők óta léteznek benne olyan feature-ök - gyárilag -, amelyek egy icipici része még csak a közelmúltban jelentek meg az Ubuntuban.

Korábban elkezdtem már írni egy cikket logoutra, de aztán közbeszólt egy bedöglött alaplap, majd hamarosan befejezem, csak le szeretnék futtatni pár tesztet.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#19627) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#19626) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem találkoztam a Stallman cikkel (a takedown-t meg nem olvastam még :D ), csak az EFF-est láttam, aminek nem igazán találtam utóéletét, ezért kérdeztem rá itt, hogy mit tudtok erről a témáról. Nyilván nem a Mint kapcsán kérdeztem, de nem sokkal korábban még az Ubuntu is téma volt, így nem esett messze a kérdés onnét.

A Mint kapcsán meg érdekes kérdés az eredet. Itt a topicban is többen írták, hogy pl. az LMDE-vel voltak gondjaik, ami némiképpen meglepő. Amúgy nem tudom hogy használtál-e pár napnál hosszabb ideig testing repós Debiant úgy, hogy frissítetted is közbe. Én igen, ezért vannak kétségeim ezzel az ággal kapcsolatban.

A cikked meg kíváncsian várom. Nálam egyébként sebesség terén (ha a feature-ök is számítanak), akkor a lentebb említett Manjaro a nyerő, piszok gyors.
Ha meg valami P3-as gép, akkor ArchBang, csak azt meg szopás megcsinálni használhatóra a korlátolt felület miatt, igaz cserébe nem eszik 100MB ramot...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19628) ZCoyote válasza CPT.Pirk (#19627) üzenetére


ZCoyote
őstag

Milyen újítások lesznek AMD téren? Manjaro alatt vagyok azért érdekelne.

Romani ite domum.

(#19629) McSzaby


McSzaby
őstag

Nos, akkor kedves mindenki és mélyen tisztelt CPT.Pirk. Azért gondolkozom az Ubuntu vonalakon, mert a legtöbb dolog ami linux az bezony Ubuntura jön ki. Na, igen, rengeteget szívtam,szoptam,cocóztam az Ubuntu alapokkal, de egy nap, egy szép fényes napon, amikor esett az eső és a tököm ki volt kaptam egy Dell LAtitude 5430-t, vagy mit és azon GYÁRILAG Ubuntu LTS vót. Gyönyörű,cuki és - most kapaszkodj meg - 100%-ig hibátlanul működött!!! Szal, igen, a Manjaro-t imádom,szeretem és ha más nem lesz, akkor azt használok majd, mert most a 8 éves laposomról is Mandzsi alól írok, de Ubuntu alapú cuccoknál a legtöbb program csak apt-get install, ami más disztró alatt nem volt elmondható. DE igen, én is a Manjaro felé hajlok.

ui.:

(#19616) bob.zxr:

A pajta omoljon rád!! :DDD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19630) CPT.Pirk válasza ZCoyote (#19628) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Írtam róla egy rövid posztot: [link]

McSzaby: mi az, ami Ubuntu only? Még nem fordult elő, hogy valamit ne találtam volna meg a pacmanben vagy a ccr-ben Chakrán.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19631) pushalias válasza CPT.Pirk (#19630) üzenetére


pushalias
addikt

Tényleg rövidre sikeredett. Pedig érdekelt volna bővebben a téma. :)

Honor 9 / HP 8470P

(#19632) CPT.Pirk válasza pushalias (#19631) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A linken a cikkben megvan angolul, kb. annyi az, amit tudok. A Phoronixot érdemes olvasgatni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19633) pushalias válasza CPT.Pirk (#19632) üzenetére


pushalias
addikt

Az se bőbeszédű. :)

Honor 9 / HP 8470P

(#19634) Pszihonaranc válasza Syl (#19611) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Nagyon biztató amit írsz.
Esetleg van olyan dolog ami miatt "megbántad" hogy váltottál, vagy amit nélkülözni kell?
Illetve 3 dolgot ami miatt ajánlod a váltást tudsz mondani?

(#19635) #25954560 válasza orion1025 (#19623) üzenetére


#25954560
törölt tag

en azert nem javasolnam a suse 9.1-et mert egy oskovulet. ami sok szempontbol nem baj, de megtobbol az.
ha jol latom akkor a kartyadon levo chip a philips Philips TDA8275A, amit mintha 2005 ota lenne tamogatas (saa7134).
szoval en eloszor osszegyujtogetnek par live linuxot es kiprobalnam veluk (ha az alaplapod tamogatja az usb eszkozrol torteno bootolast ugy pendrajvval. egyebkent ujrairhato cd rulez. persze ha arrol legalabb bootol az alaplap :) de az minden bizonnyal megy neki)
tehat mivel eleg korlatozott eroforrasokkal rendelkezo geprol van szo (bar nem irtad hany processzoros :) ) ezert a lightweight disztrok es/vagy ablakkezelok kozott nezelodnek: puppy, crunchbang, lubuntu, slackware, slitaz, stb.

de az is lehet h ra kell szannod egy napot, oprendszer fel, proba, kovetkezo.

(#19636) ViZion válasza Pszihonaranc (#19634) üzenetére


ViZion
félisten

Gyakorlatilag az a kérdés, h szokásaidon tudsz-e változtatni? Legtöbb progi van linuxon, vagy van helyette más. Vannak programok, amiknek nincs teljes alternatívája (Adobe termékek - reader van, de a többi nincs, Sony Vegas, etc...), és ugye vannak a játékok... :D

Miért szeretem én: gyors, nem kell töredezettség-mentesítéssel, víruskergetéssel foglalkozni. Miért imádom? Ha X progit telepítek, akkor nem rak fel mellé 10 db "ingyenesajándék kipróbálod-fizetős jujjdejó" progit. Win-en ez folyamatos harc, pedig tudok angolul és nem csak next-next telepítek. Nemrég még Chrome-ban is volt toolbar, ahol elvileg nem is lehetne. Rágugliztam, de másnak is van, szal. durva. Linux látványos, igaz GS-nél ezek egy részéről le kell mondani, de mégsem fapad kinézet. Rugalmas ablakok nagyon jó, nem szoktam csicsázni, de azt nagyon szeretem :DDD

Ha nem ilyedsz meg a problémáktól amik adódhatnak és hajlandó vagy tenni (gugli, fórum, terminál, ilyesmik) a megoldásokért, akkor menni fog. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19637) McSzaby válasza CPT.Pirk (#19630) üzenetére


McSzaby
őstag

Cisco packet tracer, samba4 (ezt ccr-ben nem néztem) meg még pár apró progi. Nem zavaró, de pl. Manjaro-ban is sokkal könnyebben meg lehet találni mindent. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19638) MacCaine válasza McSzaby (#19629) üzenetére


MacCaine
őstag

"Ubuntu alapú cuccoknál a legtöbb program csak apt-get install, ami más disztró alatt nem volt elmondható."

:F

(#19639) ViZion válasza MacCaine (#19638) üzenetére


ViZion
félisten

Ez tény. :R Leginkább azért is, mert pl. Fedorán Yum van... :D :P

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19640) orion1025 válasza #25954560 (#19635) üzenetére


orion1025
őstag

Köszönöm válaszod!

USB boot nincs, de az újraírható CD+DVD kombó működhet.Igazándiból sokat nem akarok vele kínlódni, mert ez csak olyan gép lesz, amin a tuner kártyát használom.Low energy, és low tech színvonal :) Az még lemaradt, hogy bele kell férnie az oprendszernek, és a tuner driverének+programjának 4GB háttértár méretbe.

Az még lemaradt, hogy minél primitívebben kezelhető verzió kellene helyette, mert tényleg csak arra lesz a gép, hogy bekapcsolom, és elindítom a tuner kártya programját.Felesleges tökülődést nem akarok.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#19641) Syl válasza Pszihonaranc (#19634) üzenetére


Syl
nagyúr

Megbántam? Egy fenéket. Inkább azt bántam meg, hogy nem évekkel ezelőtt váltottam. :B
Ami eleinte hiányzott az a Total Commander és az iTunes, de mindkettő kiváltható. Nekem a Krusader és a Clementine vált be. Nem szoktam játszani (kiöregedtem már belőle :DDD ), és itthon dolgozni sem akarok (DTP - Adobe csomag - Indesign, Illustrator, Photoshop). Minden más meg sokkal egyszerűbb, simább, biztonságosabb. Nem kell vacakolni a víruskeresővel, nem kerget az őrületbe a windows update stb. Ahogy ViZion is írta.
Persze virtualbox-ba feltelepítettem egy windows 7-et (dobozos ultimate-m van), de a telefon rootolásán kívül csak demonstrációs célokra használom. Amikor valamelyik ismerősömet akarom elképeszteni, akkor a virtuális win-t kirakom a második desktopra full screen-re (full hd) és a ctrl+alt+nyíl billentyűkkel váltok a két rendszer között. Ettől általában az embereknek leesik az álluk :))

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19642) pushalias válasza Syl (#19641) üzenetére


pushalias
addikt

Hát igen, ez nyilván csak Linuxszal megoldható, nem csodálom, ha leesik az álluk.

Honor 9 / HP 8470P

(#19643) ViZion válasza Syl (#19641) üzenetére


ViZion
félisten

iTunes-t nagyon szerettem régen... De mára az is egy monster lett, kiírthatatlan szolgáltatások tengerével... Nálam is Clementine van helyette! :R Kicsit fura eleinte, pl. a lejátszó lista kezelés, de ha ráérez az ember, akkor megy "magától". Lassan má' én sem dolgozom otthon, eltűntek a maszek melók... viszont a játékokról nem tudok lemondani ;] Dead Island alig 1 hét alatt ~50 óra játék, elég jó :D .

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19644) pushalias válasza ViZion (#19643) üzenetére


pushalias
addikt

Egy hét alatt 50 óra az elég masszív! :C

Honor 9 / HP 8470P

(#19645) Syl válasza pushalias (#19642) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, mert ha windowson full screen-ben használod a virtuális gépet, elég nehézkes visszaváltani a fizikai OS-re. Vagy keresel valami multi desktop programot, amik általában bénábban oldják meg a feladatot, mint linux alatt.

(#19643) ViZion

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Clementinet csak a zenéim katalogizálására használom. Itt ha zene szól, akkor az netrádió. Arra meg a Radio Tray kiváló.

szerk.

Nem kicsit ciki, hogy egy office biztonsági résen keresztül meg lehet mogyorózni a rendszert :Y
[link]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19646) McSzaby válasza MacCaine (#19638) üzenetére


McSzaby
őstag

Ezzel azt akartam kifejezni, hogy Ubuntun én sokkal több programot sokkal könnyebben találtam meg, mint más alatt. Ettől függetlenül ne értsetek félre, én is arch párti vagyok.

Más:

Ha már így ennyi fosom Linux van otthon(szerver,pi,asztali,laptop,stb. ), meg windows, úgy gondoltam, hogy a home könyvtáramat közös nfs-ben szeretném kezelni. Szóval tulajdonképp a "mcszaby" felhasználónak mindenhol ugyan az legyen a home-ja. Ezzel csak annyi dolgom van, hogy megcsinálom minden gépen a felhasználót home nélkül és nfs-n keresztül az ugyanilyen névre hallgató home könyvtárat csak felcsatolom? (Remélem értitek mire gondolok..)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19647) ViZion válasza McSzaby (#19646) üzenetére


ViZion
félisten

Értem mire gondolsz, de sztem biztosasbb, ha saját home van mindenhol, amibe becsatolod a megosztott saját mappád.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19648) McSzaby válasza ViZion (#19647) üzenetére


McSzaby
őstag

Biztosabb alatt mit értesz? :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19649) ViZion válasza McSzaby (#19648) üzenetére


ViZion
félisten

Pl. win nem szeret pár linuxos fájlnevet, ami előfordulhat. Vagy ha több linuxod van, akkor ott a progik beállítássai, stb. nehogy felülírják egymást.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19650) McSzaby válasza ViZion (#19649) üzenetére


McSzaby
őstag

Jajajajajaja, bocs-bocs. A home-t csak a linuxokon használnám, win-re küldök egy samba4-t. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.