Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) weinmaker


weinmaker
őstag

Sajnos lejárt a szerkesztési idő. Nem lehet, hogy az a baj, hogy a routeren wpa2 titkosítást használok, és azzal nem megy a puppy?
Esetleg ubuntuból nincs olyan ami elfut egy 4gb-os pendriveról?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#20952) weinmaker válasza sh4d0w (#20950) üzenetére


weinmaker
őstag

Mert ott nem tudom elmenteni az adatokat. :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#20953) oncsi


oncsi
őstag

Van itt olyan mint a winben, hogy javitó telepités. Töröltem pár programot, amik most hiányoznak, és ezért nincs kde hez tartozo program sem (kde runtime) ezt meg nem tudomujra telepiteni. Hiányzik a k3d.
Viszont a gép be van lakva.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#20954) Vladi válasza oncsi (#20953) üzenetére


Vladi
nagyúr

Miért ne tudnád újratelepíteni? Ha töröltél pár programot, amit nem kellett volna akkor érdemes a csomagkezelő logjában nézelődni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20955) weinmaker


weinmaker
őstag

Na bárhogy is szenvedek a lényeg, hogy az intel 3945 wlan kártya semelyik puppyval sem működik. Pedig próbálkoztam már a windows driverrel is, meg modul betöltéssel.
A puppy xp 528 amit Somatom ajánlott egy másik fórumon tökéletes lenne minden szempontból (magyar az egész rendszer, van flash támogatás, minden ok) kivéve a wifit.

A googlét túrva látom, hogy sokaknak volt hasonló baja, de ahol megoldódott, ott nem értettem, hogy mit kellett csinálni. Nálam állandóan siocsiflaggs time out hibát ír.

Ubuntuval megy egyedül tökéletesen, bár ott meg előfordult, hogy megszakadt, de utána sikerült újra kapcsolódni.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#20956) spammer válasza weinmaker (#20949) üzenetére


spammer
veterán

Porteust nézd meg, sok tapasztalatom nincs vele, csak virtuális gépen nyomkodtam egy kicsit, de még úgy is villámgyors volt.

"Porteus is a complete linux operating system that is optimized to run from CD, USB flash drive, hard drive, or other bootable storage media. It's small (under 300Mb) and insanely fast which allows you to start up and get online while most other operating systems are left spitting dust."

Direkt pendrive-ról futásra találták ki, moduláris felépítésű. Olvasd el a weboldalukon a FAQ, Features meg a többi ismertető részt, egy próbát szerintem megérne.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#20957) weinmaker válasza spammer (#20956) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi, megnézem, bár a pyppy xp tökéletes lenne, ha menne a wlan. :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#20958) pushalias válasza Vladi (#20954) üzenetére


pushalias
addikt

No offense, te próbáltál már majdnem tetszőleges disztribúción Sambát/Apache-ot/MySQL-t leszedni teljesen, mert mindegy, hogy miért, de utána újra kellett rakni a rendszer újratelepítése nélkül? Kezdőknek ezt a logokban turkálást már eleve nem tudom teljes lelkesedéssel ajánlani, de hogy még a siker se garantált, végképp csak szőrmentén. Persze kalandnak priceless tud lennei. :)

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#20959) Vladi válasza pushalias (#20958) üzenetére


Vladi
nagyúr

Bevallom férfiasan nem próbáltam, de igazából nem is értem, miért írod.

Ha megnézed: link. Nem annyira bonyolult. Ekkor letöröltem ezt a csomagot.
Innen látja mit szedett le.

Szóval nem is igazán értem a problémát. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20960) pushalias válasza Vladi (#20959) üzenetére


pushalias
addikt

A megoldások általában akkor jók, ha 1) a célközönségek valók, 2) univerzálisak.
Nem kötözködésből írtam, csak megjegyeztem, oké?

Honor 9 / HP 8470P

(#20961) Siriusb válasza Vladi (#20959) üzenetére


Siriusb
veterán

Szerintem vagyunk ezzel még így egy páran, hogy nem igazán értjük, mi itt a probléma...

(#20962) Vladi válasza pushalias (#20960) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nekem oké, csak továbbra sem értem. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20963) pushalias válasza Vladi (#20962) üzenetére


pushalias
addikt

1. Abszolút kezdőknek való topikban logok böngészését ajánlani cseppet optimista dolog. Szerintem. :D

2. A csomagkezelés a póver júzereknek is tud vaskos meglepetésekkel szolgálni. Ez viszont tapasztalat. ;)

Honor 9 / HP 8470P

(#20964) Vladi válasza pushalias (#20963) üzenetére


Vladi
nagyúr

jajj értem már. :) Nem mindig tudom milyen topikban vagyok éppen. :))

Egyébként nem olyan bonyolult a log. Egy kezdő beleolvas és érti mi van oda írva.
Csomagkezelést meg ismernie kell alap szinten minden linuxosnak. Akár kezdő akár nem. Szerintem. :o

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20965) pushalias válasza Vladi (#20964) üzenetére


pushalias
addikt

Kellene ismernie, ez igaz, a valóságban meg nézd csak meg, hányszor kérdeznek itt teljesen alapvető dolgokat, meg értetlenkednek, ha user promptnál jönnek a hibaüzenetek.

Kezdőknek szóló topik, tanúsítsunk megértést. :)

Honor 9 / HP 8470P

(#20966) #68216320


#68216320
törölt tag

Grub2 helyett lehetne valami grafikus betolteskezelot hasznalni? Amolyan ikonra kattintos/kivalasztos erdekelne.

(#20967) CPT.Pirk válasza Vladi (#20964) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Neked meg nekem igen, bár a logokban turkálást mindig is utáltam mert ált. nem formázzák meg átláthatóra, csak behánynak mindent egy fájlba hogy nesze neked ott a log, aztán kész. Viszont nézd meg mi a divat, nyomkodós tablet, nyomkodós okostelefon, nyomkodós Windows, stb. Egy ilyen világban a logfájlok olvasása már nem nyerő dolog.
Nem mondom, hogy rossz dolog, csak nem igazán felel meg a KISS filozófiának, pedig ebben a topicban a felmerülő kérdésekre adott válasznak jó lenne a KISS szerint megszületnie.

Ez olyan, mint hogy kolléga szopott párt kört a szopó rolleren Debiannal, terminál terminál hátán, aztán mégsem ért célt egy nyamvadt Skype telepítéssel. Kicsivel felette másik kolléga meg azt írja, hogy a Debian nyugodtan való kezdőknek is. Most erre a kérdésre nem tudnék egyértelműen válaszolni, de a véleményem inkább a nem felé billent el.

PeachMan: Burg bootloadert nézd meg.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20968) trytron


trytron
csendes tag

Sziasztok!

Kezdő Linuxos vagyok. Telepítettem a Manjaro+t. Flottul megy, de nincs net-em. Az ezköz : wnw globetrotter. Lsbusb azt Írja : Option Globetrotter HSDPA Modem. Sehogy sem érzékeli, CD meghajtóként sem, felcsatolni sem tudom, pedig elvileg van adathordozó része is. Win7 alatt múködött. Linux Mint 15 alatt is automatikusan felismerte, itt nem... Van valami egyszerű megoldás, vagy ne használjak Manjaro-t... Egyébként szimpatikus a rendszer.
u.i. kerestem megoldást gugliban, de semmi SZÁMOMRA érthetőt nem találtam
Előre is köszönöm a segítséget.

(#20969) pushalias válasza CPT.Pirk (#20967) üzenetére


pushalias
addikt

Valami iszonyú nagy zavart érzek az erőben veled kapcsoltban. Folyton egyetértek veled majdnem mindenben.

(#20968) trytron Nem ott lesz a gond, hanem hogy nincs jól beállítva az APN. A Web 'n' Walk alapján ez T-s lesz, akkor pedig az APN neve internet, az összes többi megadható mező meg üres. Pusztuljak meg, ha értem, miért van már a sokadik disztribúcióban hibásan magadva a magyar T-s APN. Persze csak ha igazam van. :)

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#20970) Vladi válasza CPT.Pirk (#20967) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na jó, de döntse már el az illető, hogy tablettát akar nyomkodni, vagy k3b-t telepíteni. Ez ilyen kész.

Az meg, hogy szkájpék nem bírnak egy épkézláb debet (rpm-et se) csinálni, ne a debian hibája legyen már. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20971) trytron válasza pushalias (#20969) üzenetére


trytron
csendes tag

Az APN jól van megadva, már alapbeállításként : internet. Ki tudom választtani, hogy magyarország, t-mobile stb. Mégsem csatlakozik, megpróbáltam kézileg megadni az adatokat, az sem segített. Úgy tűnik, legalábbis számomra, kezdő linuxusnak, mintha nem is ismerné fel az eszközt. Lsbusb szerint pedig ott van... Bocsi a megfogamazásért, de eddig win-t használtam...

(#20972) pushalias válasza Vladi (#20970) üzenetére


pushalias
addikt

Nem akarok szemétnek látszani, de igazából tessék kezeket összetéve örülni, hogy a szemét tőkehajhász Skype-ék egyáltalán fejlesztenek a piac kétszázfelé fragmentálódott 1-2 százalékának, amelyik ráadásul jellemzően pont nem az a fizetős fajta.

(#20971) trytron Nekem pont megfelel, ahogy leírtad, elképzelhető a driver probléma, ez esetben én a gyártó és a forgalmazó oldalán néznék körül, valamikor ezer éve nekem onnan sikerült leszedni a hüvelyhez a drivert.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#20973) spammer válasza pushalias (#20972) üzenetére


spammer
veterán

Ja, cserébe minden infót felszippantanak, meg tálcán kínálnak az NSA-nek ;] Megéri nekik így is, nem kell aggódni :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#20974) CPT.Pirk válasza Vladi (#20970) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most nem konkrétan a k3b meg a skype kapcsán írtam amit írtam, hanem úgy általánosságban. Az az igazság, hogy sok mindent lehetne jobban, egyszerűbben, butábban megcsinálni. Ott van pl. az auto login kérdése, hogy ehhez miért kell terminálba mászni sok disztrón és még sorolhatnám.

pushalias: mivel az itteni tapasztalt Linuxosokhoz képest új vagyok Linux téren a magam 4 évével, számomra nem jelent nosztalgikus érzést vagy valami ilyesmit a terminál használata. Amit ott csinálok, azt azért szoktam ott, mert gyorsabb és egyszerűbb, pl. a hétköznapi csomag telepítések v. rendszer frissítés, de ettől még sok dolgot feleslegesnek tartok.
Pl. hiába mondják, hogy a terminál mindenhol van meg az univrzális, elég említeni a fenti auto login dolgot, ablakkezelőnként eltérő helyen kell keresni, esetenként még a disztró verziói között is eltérő helyen van ugyanaz egy config fájlban valamerre, ennyi erővel már lehetne egy gomb a gui-n is, igazán nem jelentene nagy erőforrás igényt így 2013-ban...

spammer: mikor az MS megvette a Skypeot, első dolguk volt P2P alapokról átírni szerver - kliens alapokra. No vajon miért... :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20975) trytron válasza pushalias (#20972) üzenetére


trytron
csendes tag

Megpróbáltam már...Sőt a telepítő leírásában is körülnéztem, de ott is csak win-es és ox-sesz driverek vannak... úgy látszik linuxos felhasználókra nem gondoltak sajnos... gondoltam van megoldás erre az op rendszerre is, csak én nem találom...ubuntura van néhány találat gugliban, de ez nem ubuntu, másrészt a találatok is olyanok, amilyenek, tehát vagy "sikerült megoldani a problémát", de nem írják hogyan, vagy : használjunk más OP rendszert... Úgy érzem a linux még mindig nem alternatíva a win helyett, persze ez csak kezdő felhasználókra igaz....Akik, mint én is nem értenek parancssorhoz, és elvárják, hogy egy kattintásra minden működjön...Lehet nagy elvárás, de szerintem a felhasználók nagy többsége nem a rendszerrel szeretne babrálni, hanem csak használni a szolgáltatásokat pl.mint az én esetemben az internet...

(#20976) pushalias válasza CPT.Pirk (#20974) üzenetére


pushalias
addikt

Nem ilyenekre gondolok, általában a szemléleted tetszik. :)

Honor 9 / HP 8470P

(#20977) weinmaker


weinmaker
őstag

Na asszem feladom. Kifog rajtam, és a puppy linuxon az intel i3945.
Ubuntun ugyan megy, de azt meg nem tudom ratenni 4gb-os pendrivera.

Tobb alkalommal próbálkoztam linux-al, de mindig windos a vége , nert ott minden működik . Aki egesz nap csak forumokat akar olvasgatni, annak biztos jó , de én inkább használni szeretném .

Aki probalt segíteni annak köszönöm .

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#20978) CPT.Pirk válasza weinmaker (#20977) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt azért hozzá kell tenni, hogy egy normális gépen nem szoptál volna ennyit.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20979) BluEyes válasza weinmaker (#20977) üzenetére


BluEyes
őstag

Ne add (még) fel! Ez nem egy új, egzotikus wifi, meg van oldva a támogatása (lásd Ubi). Puppyból több is van, különböző alaprendszerrel (Ubi, Slackware). Te melyiket próbáltad?
Egy ubi telepítő kb. 785 mega. Miért nem megy föl egy 4 gigás pendrájvra?
Miket próbáltál még ki? Slax, Porteus megvoltak?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#20980) weinmaker válasza BluEyes (#20979) üzenetére


weinmaker
őstag

Puppibol vagy 7-8 felet, azonos eredmennyel. Awifin kivul minden ment tokeletesen.

Felre ertesz, persze, hogy felmegy az ubuntu 4gb-os penre (arrol futtattam), de nem menti el a beallitasokat, vagy valtoztatasokat, mint a puppy.

Ha mar beruhazok, es netan vennek a notiba egy vinyot, akkor mar inkabb wint tennek fel ra, mert azt ismerem, es nincs vele macera.

Ettol fuggetlenul az eselyt meg akartam adni, sot el is ismerem, hogy a linux baromi jo rendszer, de ha valami nem mukodik akkor annyi.

Regebben is a sajat notimon hasonlo dolog miatt hasalt el (ott a hanggal volt baj). A wines xbmc meg tokeletesen megy rajta.

Visszaterve slax es proteus meg nem volt. Azt azonban nem ertem, hogyha a puppy ubuntu alapu, es ubuntun meg vtudtak oldani, itt akkor miert nem.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#20981) BluEyes válasza weinmaker (#20980) üzenetére


BluEyes
őstag

Emlékeim szerint pont az ubi ad lehetőséget arra, hogy a pendrájv többi részét felhasználhasd a változások mentésére. Legalábbis az UUI és hasonló programok megkérdik, hogy akarod-e ezt.
Slaxot próbáljad ki. Töltsd le a megfelelő .zip-et, a telepítés rém egyszerű (Starting Slax menüpont alatt írja le).
A routerben a wifit ne a 12-13 csatornákra állítsd, hanem 11-től lefele valamelyikre, a titkosítás maradhat wpa2-psk, de ne aes, hanem tkip legyen, azzal kevesebb a probléma. De a próbák idejére akár ki is kapcsolhatod a titkosítást, ha az admin jelszót megváltoztattad.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#20982) #19617792 válasza CPT.Pirk (#20974) üzenetére


#19617792
törölt tag

server-kliens megoldással nincs probléma, ha az jól van megcsinálva. :DDD pl Mumble.

(#20983) weinmaker válasza BluEyes (#20981) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszönöm, ma kipróbálom. Sőt mielőtt nekiállok, újra kipróbálom a nekem tetsző puppyt, nem-e csak az volt a baja, hogy a router 13-as csatornára volt állítva.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#20984) Sub-ZeRo válasza weinmaker (#20983) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

hogy a router 13-as csatornára volt állítva.

Routernek a wifi jelét sosem szoktuk 13-ra rakni. Inkább az 1,5,6,9-es csatornát szoktuk használni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20985) Ablakos


Ablakos
őstag

Hogyan tudom a samba megosztást az ajánlott helyre tenni (smb.conf-ban a share szakas /srv/samba/video), de az fizikailag a /media/video katalógusra mutasson?

(#20986) weinmaker


weinmaker
őstag

Kipróbáltam a slacx-ot, természetesen nem működött a wifi, és sokkal lassabb volt bárminél amit eddig próbáltam.

A wifit nem rakjuk 13-ra, meg annyit, hogy minden működött tökéletesen vele, és valszeg nem ez lesz a hiba, de most próbálom újra az egyik puppyt.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#20987) weinmaker


weinmaker
őstag

Na sajnos nincs újabb fejlemény, mert a puppy nem ment így sem, hogy a routert átállítottam.
Itt sajnos az inteles wlan modul szivat.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#20988) BoB válasza Sub-ZeRo (#20984) üzenetére


BoB
veterán

Kikről beszélsz?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#20989) sh4d0w válasza pushalias (#20972) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

"...Nem akarok szemétnek látszani, de igazából tessék kezeket összetéve örülni, hogy a szemét tőkehajhász Skype-ék egyáltalán fejlesztenek a piac kétszázfelé fragmentálódott 1-2 százalékának, amelyik ráadásul jellemzően pont nem az a fizetős fajta..."

Nem igazán vagy képben, csak egy példa arra, hogy nem állja meg a helyét a fenti kijelentésed: [link]

https://www.coreinfinity.tech

(#20990) tvamos válasza pushalias (#20972) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Nem akarok szemétnek látszani, de igazából tessék kezeket összetéve örülni, hogy a szemét tőkehajhász Skype-ék egyáltalán fejlesztenek a piac kétszázfelé fragmentálódott 1-2 százalékának, amelyik ráadásul jellemzően pont nem az a fizetős fajta."

Nem vagy szemet! Majd meglatjuk meddig lesz ez igy. Gondolom a MS sem 2 perc alatt veszi el a Skype-ot.

Na megyek vissza, mert "csupa virus" a ceges gepem, az IT szerint, csak nem tudjak megmondani, milyen virus van rajta, meg hogy hogyan kerult ra, mert ugye a Symantec Endpoint Protection progit sem letorolni, kikapcsolni, bekapcsolni, atkonfiguralni, vagy frissiteni nem tudom. Ezek is csak annyit tudtak mondani, hogy nem tudjak mi van, de biztos en vagyok a hulye. Mas szamitogepem azonban nincs, teljesen tanacstalan vagyok, mit csinaljak.

Gondolom, ha keszitek unetbootinnel egy Linuxos boot pendrive-ot, azon is ott lesznek a virusok...
:(

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#20991) Vladi válasza pushalias (#20972) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez egy nagyon rossz hozzáállás. A skype is for profit cég volt, amíg önálló volt. Most is az. Abból él, hogy én user használom a kacatját. Én teszek neki szívességet.

Tisztára, mint a kádár rendszerben. Örülj melós, hogy van egyáltalán tv-d.... :DD

Minden disztró ugyan azt a binárist kapja. Durván egy óra - megkávézással - csomagot csinálni belőle/disztró.

(#20974) CPT.Pirk:

Pont tegnap küzdöttem egy w7-el, mert nem akart nyomtatni. Ott a nyomtató, elmegy a dokumnetum. Amit kiírt: hiba. Jó kösz. S ilyenkor hiányzik nagyon nagyony egy terminál. Bedobok 2 parancsot és oda nyögi, hogy mi baja. Nem kell 1,5 órát kínlódni egy 3 perces problémával. :U

Amint a guin kezdesz gombokat nyomogatni, máris ott vagy, hogy nem tudod mi történik. ez nem nosztalgia. Ez egyszerű praktikum.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20992) pushalias válasza Vladi (#20991) üzenetére


pushalias
addikt

„Abból él, hogy én user használom a kacatját.”

Fizetsz érte? Nem? Ja, hogy csak a nálunk jól bevált „ingyé add, de azért még nyald is ki a seggemet, mert én vagyok a kib.aszott nagy király” mentalitás tört fel ismét? :W

Honor 9 / HP 8470P

(#20993) Vladi válasza pushalias (#20992) üzenetére


Vladi
nagyúr

Attól még neki bevétele van belőle. Nem nem ilyen mentalitás tört fel, de az itteni vergődésed mostmár kezd szánalmasba átmenni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20994) FeketePok válasza #68216320 (#20966) üzenetére


FeketePok
tag

Igen letezik ilyen BURG a neve,en mar probaltam annakidejen Ubuntun nemreg Manjaro-n is,es szepen mukodott azota nincs modjuk szuksegem ra mivelhogy Osx-Debian dualbootnal a Chameleon bootloader kezeli a rendszerek inditasat .Mindenesetre legkonyebben Ubuntura lehet felhegeszteni.

egyes idiotak szerint:az Intel a CPU-k BMW-je

(#20995) sh4d0w válasza pushalias (#20992) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Márhogy a személyes információidon, a kapcsolati rendszereden, a lehallgatott beszélgetéseiden kívül mással is? Talán nem.

https://www.coreinfinity.tech

(#20996) FeketePok válasza Vladi (#20993) üzenetére


FeketePok
tag

Hagyd szegeny Pushaliast,szerinte -mint windows magazin foszeszto - minden amire M$ rateszi a kezet aranya valtozik,holott attol apillanattol kezdve hogy a Skype atment a MS fennhatosaga ala kezdett az egesznek szarszaga lenni,mint alltalaban mindennek ahova Ballmer&Co belelogatja a farkat.

[ Szerkesztve ]

egyes idiotak szerint:az Intel a CPU-k BMW-je

(#20997) mzx


mzx
senior tag

Elsődlegesen érdekel:
Hogyan lehet mappatartalmat kódolni?

Másodlagosan az is érdekel, hogyan lehet k3b-vel dvd-t, ill cd-t úgy megírni, hogy utána csak az előre beállított kódommal lehessen hozzáférni?

Még valami:
érdekel olyan media lejátszó, amely képes stage (aréna/színpadi), de leginkább virtuális (3D) hangzásra (opcionálisan). Mit/milyet javasoltok?
(Audiociaus-on pl van egy csomo plugin-em, de ezek közül alig van pár olyan, ami érdekel, a virtuális/3D hangzáshoz hasonló meg nincs is a 10-15 féle hangmódosító között...)

[ Szerkesztve ]

(#20998) kispx válasza mzx (#20997) üzenetére


kispx
addikt

(#20999) BluEyes válasza weinmaker (#20986) üzenetére


BluEyes
őstag

A wifit azért nem célszerű - pláne próbálgatás, hibakeresés idejére - a 12-13 csatornára állítani a routerben, mert több csatornaszabvány is létezik a különböző régiókban, és nem tudhatjuk, hogy a kártya driver/firmware épp melyikre van állítva. 1-10 csatornák mindegyikben elérhetők.

Slax persze lassúcska a KDE miatt. Ha a hálózat tálcaikonjára katt, a felbukkanóban ott van a wifi kártya?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21000) mzx válasza kispx (#20998) üzenetére


mzx
senior tag

Evvel mappát nem lehet, ugye? Csak optikai lemezt?

A média lejátszás kapcsán egy további kérdésem (és várom a válaszokat az előzőekre is persze, köszönettel), hogy track felismerő (TrackID jellegű) alkalmazást, plugint tudtok?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.