Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) Jester01 válasza CPT.Pirk (#19246) üzenetére


Jester01
veterán

Na frissítettem wheezy-re, működik a gyorsítás az xvba-video, libva1 és libva-glx1 csomagokkal.
Annyi még a különbség, hogy én az eredeti bináris drivert pakolom fel nem pedig valami csomagoltat (nekem ez eddig bevált, sose volt gondom).

A fogyasztásról meg már írtam ;)

Jester

(#19252) pushalias válasza McSzaby (#19249) üzenetére


pushalias
addikt

Vagy XBMCUbuntu.

Honor 9 / HP 8470P

(#19253) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#19244) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"..A BT5.3 nem igazán kezdőknek való, valamint saját tapasztaltaim alapján még napi szinten használt rendszernek sem feltétlen mondanám, végül is inkább egy céleszköz a hálózati szakiknak..."

Még leírhatjuk párszor, ha akarod: napi szinten is használható rendszer Ubuntu-alapokkal, és nem is hálózati szakiknak való, hanem penetration testereknek. Nem a hálózatot teszteled vele, hanem a célrendszer ellenállóképességét támadások ellen.

https://www.coreinfinity.tech

(#19254) PumpkinSeed válasza ViZion (#19250) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Thanx, igen minden megvan hozzá, csak a disztró nincs. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#19255) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#19253) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, nem az. :( Próbáltam, program összeomlásokat produkált, egy esetben még maga a menü is meghalt, ahol a programok vannak. Továbbá kb. percenként dobta el a wifimet, amivel más disztrónak nem volt semmi baja, még a szintén Ubuntu alapú Mintnek sem, magyarul nem a wifimben (T60 Atheros wifivel) volt a baj...
Szóval nem, nem tartom napi szinten használható disztrónak, itt a kezdők számára semmiképpen. Majd ha már megismerte kicsit az illető pl. a terminál használatát, akkor ráér kipróbálni egy ilyen disztrót, addig csak a szívás és a "szar a Linux" faktor növekedne.

A másik részében igazad van, rosszul fogalmaztam.

Jester01: az jó hír, ha végre megoldották, de akkor a rá épülő, még a Wheezynél is frissebb csomagokat tartalmazó Ubuntu és Mint esetében miért nem megy?

Milyen lejátszóval és kimenettel csináltad meg? Mit ír a terminálban a vainfo parancs? Ha meg tudod nézni, még megnézhetnéd a VGA órajeleit lejátszás közben. Meg izé, a libva1 és libva-glx1 csomagok miben másak, mint a sima libva?
Amúgy utojára Squeeze-n raktam kézzel Catalystet, de valamit változtattak, mert egy jó ideje már nem kellett és nem is ment így fel, csak simán apt-gettel raktam fel. Egyébként a Catalyst verziók az egyik oka, hogy nem használok itthon Debiant.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19256) hokins válasza Vladi (#19186) üzenetére


hokins
addikt

Kiprobáltam azt a módszert ami a blogodvan van. De nincs változás. Chakra alatt hogy tudom a zárt readon drivert telepíteni terminálon keresztül? Bocs a láma kérdésért,de a chakra oldalán nem találtam választ rá...

(#19257) CPT.Pirk válasza hokins (#19256) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Angolul van, de itt írják: http://chakra.sourceforge.net/wiki/index.php/Switching_Between_Free_and_Non-free_Video-Drivers

Am. ha nem csináltál még túl sok mindent benne, talán egyszerűbb egy friss telepítést csinálni, engedélyezett zárt driverekkel. Bár végül is nincs benne semmi nehéz lépés.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19258) Jester01 válasza CPT.Pirk (#19255) üzenetére


Jester01
veterán

xbmc és vlc, dvi kimenet (már ha ezt kérdezted).
Sima libva csomag nincs is.

$ vainfo
libva: VA-API version 0.32.0
Xlib: extension "XFree86-DRI" missing on display ":0.0".
libva: va_getDriverName() returns 0
libva: Trying to open /usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/fglrx_drv_video.so
libva: va_openDriver() returns 0
vainfo: VA-API version: 0.32 (libva 1.0.15)
vainfo: Driver version: Splitted-Desktop Systems XvBA backend for VA-API - 0.8.0
vainfo: Supported profile and entrypoints
VAProfileH264High : VAEntrypointVLD
VAProfileVC1Advanced : VAEntrypointVLD

$ vlc --ffmpeg-hw x264_1080p@9.7Mbps.mkv
VLC media player 2.0.3 Twoflower (revision 2.0.2-93-g77aa89e)
[0x1099138] main libvlc: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
libva: VA-API version 0.32.0
Xlib: extension "XFree86-DRI" missing on display ":0.0".
libva: va_getDriverName() returns 0
libva: Trying to open /usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/fglrx_drv_video.so
libva: va_openDriver() returns 0
xvba_video: XVBA_GetSurface(): status 2
[0x133b938] avcodec decoder: Using VA API version 0.32 for hardware decoding.
[h264 @ 0x7f94acc1e5a0] Cannot parallelize deblocking type 1, decoding such frames in sequential order

$ aticonfig --od-gettemperature --od-getclocks

Default Adapter - ATI Radeon HD 5700 Series
Sensor 0: Temperature - 52.00 C

Default Adapter - ATI Radeon HD 5700 Series
Core (MHz) Memory (MHz)
Current Clocks : 400 900
Current Peak : 850 1200
Configurable Peak Range : [600-960] [1200-1445]
GPU load : 5%

A load persze változik, de ahogy láttam a 400/900 az stabil.
vlc processz max 25% cpu (egy mag, 1400MHz) xorg processz 12% (alapon is kb 2%).
Ugyanezt szoftveresen 60% cpu mellett tudja lejátszani.

Jester

(#19259) CPT.Pirk válasza Jester01 (#19258) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Zsír, na akkor ez egy jó hír mindenki számára!

Videó kimenet alatt arra gondoltam, hogy SMPlayer / VLC beállításai között a va-api -t ha kiválasztod, akkor alapból menni fog a HW-s lejátszás, nem kell hozzá külön kapcsoló a terminálban. Ill. van még egy "HW dekóder" kapcsoló is ott, azt még be kell nyomni.

Valaki Ubuntu, meg Mint alatt is megnézhetné, hogy ezekkel a csomagokkal megy-e. Az mondjuk kár, hogy nem megy ugyanazokkal a csomagokkal, mint másik disztrókon.

Lassan majd érdemes a HW-s gyorsítás mikéntjét is beleírni az útmutatóba.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19260) Jester01 válasza CPT.Pirk (#19259) üzenetére


Jester01
veterán

Az ffmpeg codec alatt megtaláltam a Hardware Decoding beállítást, de ez ugye pont ugyanaz mintha beírtam volna az --ffmpeg-hw kapcsolót.
va-api kimenetet sehol nem látok (ami nem is csoda, hiszen a va-api az nem kimenet).

Jester

(#19261) CPT.Pirk válasza Jester01 (#19260) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Oké nem kimenet, hanem kimeneti meghajtó. :)

VLC-ben most nem tudom merre van, ott is volt korábban (bár lehet az kézzel fordított verzió volt nálam), de SMPlayerben itt van:

Ilyen beállítással nekem is olyan terhelés adatok vannak, mint neked: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19262) Jester01 válasza CPT.Pirk (#19261) üzenetére


Jester01
veterán

Nem tudtam, hogy vaapi kimenet is, azt hittem az csak dekódol és a kimenet az a szokásos xv/opengl/akármi. vlc-ben a kimeneteknél mindenesetre nincs felsorolva, smplayer pedig nincs kéznél.

Jester

(#19263) CPT.Pirk válasza Jester01 (#19262) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Korábban olvastam, hogy Radeonok esetén csak ezen a kimeneten keresztül lehet HW gyorsítást elérni, pl. nVidián valami más kell, azt nem tudom most fejből.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19264) Jester01 válasza CPT.Pirk (#19263) üzenetére


Jester01
veterán

Ránézésre az összessel működött amit kipróbáltam a dummy-tól az ascii art-on át a glx-ig.
Legalábbis prociterhelés nem lett jelentősen több és a konzolon a kiírás is megjelent, ami egyébként kifejezetten decoder-t emleget:

[0x1e6c708] avcodec decoder: Using VA API version 0.32 for hardware decoding.

Jester

(#19265) CPT.Pirk válasza Jester01 (#19264) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az SMPlayerben kipróbáltam párat, ott más nevűek vannak, de nem ment velük a gyorsítás, mindegyikben a procit tekerte a film.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19266) Jester01 válasza CPT.Pirk (#19265) üzenetére


Jester01
veterán

Aha. Van egy régi patchelt mplayerem, és csak akkor működik rendesen ha -vo és -va is vaapi, külön-külön látszólag rendben van csak nem jó.

Ha -vo vaapi akkor:
VO: [vaapi] 1920x800 => 1920x800 Planar YV12

Ez tulajdonképpen semmi pluszt nem nyújt mivel a megjelenítés xv vagy opengl esetén is hardveresen gyorsított.

Ha -va vaapi akkor
[VD_FFMPEG] VA API accelerated codec.

De a prociterhelés nem igazán változik.

Ha mind a kettő együtt akkor a fentieken kívül lesz még egy ilyen sor is:
[VD_FFMPEG] XVMC-accelerated MPEG-2.

Ez 6% körüli proci terheléssel megy, ami azért szép eredmény.

Jester

(#19267) CPT.Pirk válasza Jester01 (#19266) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

MPEG-2? Milyen filmmel nézed?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19268) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#19255) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom, a Te hardvereiden miért nem mennek rendesen a Debian-alapú rendszerek, de T400-on, T420-on is rendesen megy hókuszpókusz nélkül a BackTrack, MacCaine meg majd ideírja, nála min megy - napi használatban.

https://www.coreinfinity.tech

(#19269) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#19268) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért? Mert ennyit tudnak. :)

Különben meg a Debian Squeeze (stable) minden gond nélkül ment az akkori T60 laptopomon azzal a wifivel (a testinges se dobta a wifit) szal megint nem bennem, vagy az ÉN hardvereimben van a hiba. :P

Amúgy most komolyan, ha ezektől a problémáktól eltekintünk, betudjuk annak, hogy egyedi eset volt, akkor is, miért ajánlanád ezt a disztrót egy kezdőnek? Kicsit olyan, mintha azt mondanád neki, hogy rakjon össze egy fullos Archot a kerneltől kezdve. Oké telepíteni egyszerű, meg a dolgok egy részét lehet benne nyomkodni, de aztán jön a terminal. Ezzel sem lenne baj, de a BT-ben benne lévő eszközökre mi szüksége egy kezdőnek? Még nekem sincs, nem hogy egy kezdőnek...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19270) pushalias válasza CPT.Pirk (#19269) üzenetére


pushalias
addikt

Én azért ajánlanám, mert nagyon csilivili a kinézete, és olyan aranyos ismeretlen izék vannak a menüjében, amikkel biztosan meg lehet hekkelni a NASA-t. :)

Honor 9 / HP 8470P

(#19271) Jester01 válasza CPT.Pirk (#19267) üzenetére


Jester01
veterán

Azt nem tudom honnan szedte. Ja az előző sor is változott ott legalább értelmes az info:

VO: [vaapi] 1920x800 => 1920x800 H.264 VA-API Acceleration
[VD_FFMPEG] XVMC-accelerated MPEG-2.

Innen teszteltem a különböző filmekkel, ez éppen az x264_1080p@9.7Mbps.mkv volt. Az x264_killa_sample.mkv-t nem tudja lejátszani (szétesik) és ezt panaszolja róla:

xvba_video: driver does not support H.264 content over HP@L4.1. Please upgrade.

Nyilván ez kezdene az a kategória lenni ahol már lenne értelme a GPU gyorsításnak :U
Mondjuk ehhez még mindig elég 3 cpu mag alapjáraton (1400MHz).

[ Szerkesztve ]

Jester

(#19272) CPT.Pirk válasza Jester01 (#19271) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, az x264 Level 4.1 támogatást még mindig nem építették be a Linuxos zárt driverbe, pedig "igény az vóna rá". A killa nálam is szétesik, de legalább lejátssza végig. :) Ugyanez prociból 42% konstans terhelést okoz, ami azért nem gyenge, ismerve a Phenom2 X4-em áramfogyasztási képességeit. :K

Elvileg level 4.0 van támogatva jelenleg, az csak annyiban kevesebb a 4.1-től, hogy a bitráta maximuma 20MBit/s, annál meg 50. A killa 42 körül van.

Egy kis extrának ezeket a videókat próbáld ki: [link], a Ducks Takeoff 720p-s verzióját még viszi az UVD egység, pedig a bitráta párszor átlépi a 20MBit/s-et.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19273) Penty


Penty
tag

Kis infó kellene, kartácsok!

Beírom a terminálba, hogy sensors. A következő szöveget adja ki:

acpitz-virtual-0
Adapter: Virtual device
temp1: +41.5°C (crit = +107.0°C)

coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Physical id 0: +50.0°C (high = +87.0°C, crit = +105.0°C)
Core 0: +48.0°C (high = +87.0°C, crit = +105.0°C)
Core 1: +50.0°C (high = +87.0°C, crit = +105.0°C)

Azt értem, hogy a Core 0 és a Core 1 az a procim magjainak hőmérséklete. De vajon mi az a temp1 és Physical id 0 után lévő hőmérséklet?

(#19274) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#19269) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem mondtam, hogy kezdőknek való, azt mondtam, napi szinten használható.

https://www.coreinfinity.tech

(#19275) Rimuru


Rimuru
veterán

Erről még nem hallottam, kinek mi jut eszébe a videó alapján? ;] van egy pár tippem honnan merítették az ötleteket. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#19276) kispx válasza Rimuru (#19275) üzenetére


kispx
addikt

nekem egy Kínában fejlesztett oprendszerről más jut eszembe :)

(#19277) Rimuru válasza kispx (#19276) üzenetére


Rimuru
veterán

Ilyeneket feltételezni. :U

;]

Vigyázat, csalok!

(#19278) sh4d0w válasza Rimuru (#19275) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Olybá tűnik, mintha ötvözték volna a Win8 és a Unity kezelőfelületeit - értelmesen, nem úgy, mint Redmondban.

https://www.coreinfinity.tech

(#19279) McSzaby


McSzaby
őstag

Mysql-ben hogy tudok egy adott felhasználónak a "jogosultságait" megváltoztatni?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19280) kispx válasza McSzaby (#19279) üzenetére


kispx
addikt

grant és revoke utasítással

(#19281) McSzaby válasza kispx (#19280) üzenetére


McSzaby
őstag

Mondjuk phpmyadmin alatt inkább? sql-ben ne mvagyok annyira otthon.. :DD :DDD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19282) sh4d0w válasza McSzaby (#19281) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ideje megtanulni :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#19283) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok megint! Legyszi segitsetek!
Feltettem a legujabb peppermintet, rabiztam minden particionalast, adtam neki netet a frissiteshez, meg minden.
Ujrainditaskor megkerdi, mit inditson, Ububtu / Advanced option for Ubuntu / Memtest.
Meg csak az Ubuntut probaltam, de azt mondja, "Kernel panic - not syncing: VFS: Unable to mount root fs on unknown-block(0,0)" majd meg par dolgot, es megall a rendszer betoltes. Mit ronthattam el? Mit lehet tenni?
// Tomi
(MSI Wind U-100)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19284) McSzaby válasza sh4d0w (#19282) üzenetére


McSzaby
őstag

Sikerült, összehoztam, amit akartam. :DDD Tényleg ideje lenni sql-nek meg pájtonnak, ha mester akarok lenni. :DDD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19285) pushalias válasza sh4d0w (#19278) üzenetére


pushalias
addikt

Olybá tűnik. :)) Mindkettőben van például keresés. :) És persze a W8-cal ellentétben ez biztosan tud multitaskingot is. :C

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#19286) pushalias válasza McSzaby (#19281) üzenetére


pushalias
addikt

A PHPMyadmin menüjében Privileges, a magyar menüben Felhasználók. De érdemes figyelni, mert szerencsére kiírja az SQL lekérdézést, még ha a szintaxist sok esetben érdemes korrigálni egyszerűbbre.

Honor 9 / HP 8470P

(#19287) joecontra válasza Rimuru (#19275) üzenetére


joecontra
addikt

Ígéretesnek tűnik.

Üdv,
J

(#19288) Rimuru válasza joecontra (#19287) üzenetére


Rimuru
veterán

Megnéztem live módon (Ubuntu alapok miatt bűvészkedni se kellett Grub alatt), úgy tűnik hogy egy kezdő számára is simán használható rendszer, démonokból is egy rakat (felesleg) elindul, csak hát nincs magyar, nálunk ezért bukhat (ja és még nekem is keresni kellett hol lehet grafikusan kilépni, bár ubuntu felhasználónak egyértelműbb lehet :P).

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#19289) joecontra válasza Rimuru (#19288) üzenetére


joecontra
addikt

Majd elválik, hogy mit hoz a jövő ezzel a disztróval kapcsolatban.

Üdv,
J

(#19290) CPT.Pirk válasza tvamos (#19283) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az automata particionálás egy nem igazán ajánlott dolog, itt valószínűleg a Peppermint legyalulta az Ubuntut, mivel az üzenet szerint az Ubuntu nem tudja csatolni a root fájlrendszerét. :)

Peppermint alatt add ki a sudo fdisk -l parancsot, a kimenetében látni fogod, hogy most mi a helyzet, azt bemásolhatnád ide, segítünk megmondani mit hova kellene telepítened.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19291) siebener


siebener
aktív tag

Üdvözlet.

Miért nem tudok WICD network manager-rel kapcsolódni a netre?

Állandóan azt írja, hogy rossz a jelszó (Természetesen a helyes jelszó van megadva).

(#19292) McSzaby válasza pushalias (#19286) üzenetére


McSzaby
őstag

Megoldottam cli-n, de ksözönöm a segítséget! :R

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19293) pushalias válasza McSzaby (#19292) üzenetére


pushalias
addikt

Ok. :)

Honor 9 / HP 8470P

(#19294) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Linuxban nagyon kevés a tudásom.
Van egy WD Mybook Live 2TB hálózati meghajtóm.
Az alábbi leírás alapján akartam rávarázsolni Transmission torrentklienst.
[link]

Persze, hogy nem sikerült.:(
Most van egy hardveresen jó, de szoftveresen elbaltázott NAS-om ami elvileg Debiant futtat.
Van valaki aki ért hozzá és esetleg az adatok megőrésével újra működőképessé tudja varázsolni?

Köszi előre is!

(#19295) Jester01 válasza lolchief70 (#19294) üzenetére


Jester01
veterán

Csak azt nem árultad el, mi nem sikerült és hogy romlott el :N
Parapszichológiáért extra árat számítunk ám fel! :DD

Jester

(#19296) lolchief70 válasza Jester01 (#19295) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Igazságod lehet:D
Transmission kilenst akartam rátenni az állítólag Debian alapú Nas-ra, de nem sikerült.
És most sehogy sem elérhető az eszköz se ssh-n, se máshogy.

(#19297) Rimuru válasza lolchief70 (#19296) üzenetére


Rimuru
veterán

Még mindig nem írtad le hogy eddig mit csináltál.

Vigyázat, csalok!

(#19298) lolchief70 válasza Rimuru (#19297) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Ezeket a folyamatokat végeztem el:

Első lépésben (ha még korábban nem tettük meg) állítsuk át a Mybook ip címét statikusra.

Jelentkezzünk be a felületen, a network részben adjuk meg az új ip-t, rendszerint 192.168.1.xxx. A netmask ebben az esetben 255.255.255.0, A gateway-hez a router ip címét írjuk, a dns-hez pedig az internetszolgáltató DNS szervereit (UPC: 213.46.246.53, 213.46.246.54)

Engedélyezzük az SSH-t!
1

http://192.168.1.119/UI/ssh - Enable.

Lépjünk be Putty vagy Terminal segítségével:
1
2

ssh root@192.168.1.xxx
Default jelszó: welc0me

Pápáám, debian, shell..
Változtassunk jelszót a passwd parancs segítségével..

Debian és ubuntu fanok már tudják mi következik.. A csomagkezelő parancsai:
1
2

apt-get update
apt-get install transmission-daemon

Ha a telepítő végzett, már fut is a torrent daemon-unk. Ennek örömére állítsuk le:
1

/etc/init.d/transmission-daemon stop

Konfiguráljuk be a torrent klienst. A config json fájlt kedvenc szövegszerkesztőnkkel (vi) nyissuk meg:
1

vi /etc/transmission-daemon/settings.json

Amit érdemes lehet szerkeszteni:

incomplete folder - ide tölt
download dir - ide fogja átmásolni a letöltött fájlokat ha végzett (ha nincs incomplete folder akkor ide tölt..)
enable rpc whitelist - ezt állítsuk false-re az egyszerűség kedvéért
rpc username - webes felület felhasználó név
rpc password - webes felület jelszó
encryption - állítsuk 2-re, ha jót akarunk..
port - 8080 vagy valami hasonló..

Mentsük a fájlt és indítsuk a daemont..
1

/etc/init.d/transmission-daemon start

Bejelentkezés a már jól ismert felületre:
1

http://192.168.1.xxx:8080 (default: 9091,

(#19299) Jim-Y válasza lolchief70 (#19298) üzenetére


Jim-Y
veterán

azt szerintem ő is látja, hogy mit kellett volna csinálni, ő azt kérdezte, hogy te miket írtál be, arra a rendszer mikert írt ki, stb :)

(#19300) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

3 gyors kérdésem lenne: xubuntu 13.04

1. Lehet valahogy indítható scripteket létrehozni terminál parancsoknak? Pl. XAMPP-t úgy kell elindítani, hogy beírom terminálba ezt a parancsot: /opt/lampp/lampp start. Na most én ezt szeretném egy futtatható script-té alakítani, amit csak berakok a dock-ba és bármikor be tudom kapcsolni.

2. Hogy lehet repo-ban rákeresni, hogy létezik-e valami olyan nevű progi ami nekem kell? Például: Egy netbeans-t akarok telepíteni, de nem tudom, hogy milyen néven van fent, esetleg van-e több fajta belőle (Jelen esetben: Netbeans PHP, Netbeans JAVA). Értitek :D
Tehát valami kereső féle kéne, beírom, hogy netbeans és kidobja az összes lehetőséget rá.

3. Volt egy korábbi ppa amit hozzáadtam a rendszerhez, hogy felrakjak valamit, de végülis 404-ez már a repo a progira és minden apt-get update parancsra kiírja, hogy xxx 404 not found ignoring. Na, tehát azt szeretném, hogy az olyan cuccok amik nem léteznek már azokat törölje ki. Vagy azokat amiket nem használok, csak vannak. Lassítják a gépet ha sok ppa van hozzárendelve?

Köszönöm! :R

https://heureka-kreativ.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.