Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) CPT.Pirk válasza trisztan94 (#19300) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

3: te raktad be a PPA-kat, akkor tudod h. mit miért, ami már nem megy, vagy nem kell, azt szedd ki.

A gépet nem lassítják (nem is értem miért lassíthatnák), max az apt-get update fog tovább tartani a több repó miatt. De mint mondtam, azt a repót hagyd meg, amit használsz is valamire.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19302) kispx válasza trisztan94 (#19300) üzenetére


kispx
addikt

2. sudo apt-get install netbeans

Netbeansből nincs több. Ubuntu alatt van szoftverközpont, hogy Xubuntu alatt van-e azt nem tudom, de rá lehet rakni. Ott lehet keresgélni.

[ Szerkesztve ]

(#19303) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok. Linux alól hogy tudok win7 usb installert csinálni?
Illetve ha egy live usb-s linux alól szeretném megnézni tesztelési célból egy merevlemez állapotát azt hogy tudom megtenni, feltéve, hogy a live usb-n egy debian van?

Mindjárt hoznak egy wines laptopot ami nem akar beindulni, és gondoltam egy linuxos pendrive-al belépek, megnézem a merevlemezt, és ha kell lementem az adatokat, és felteszek egy friss windowst. üdv

(#19304) Rimuru válasza trisztan94 (#19300) üzenetére


Rimuru
veterán

1.:Lehet, pl.: google első találat

2. Keresés

Vigyázat, csalok!

(#19305) kispx válasza Jim-Y (#19303) üzenetére


kispx
addikt

Gnome-disk-utility

sudo palimpsest
Paranccsal indul a terminálból.

SMART adatokat lehet vele ellenőrizni + hibák keresése a merevlemez felszínén + teljesítményteszt + pár adat a merevlemezről.

[ Szerkesztve ]

(#19306) trisztan94


trisztan94
őstag

Köszönöm szépen! :D

Annyi kérdésem lenne még, hogy miután létrehoztam egy bash script-et, pl: startXAMPP.sh, azt csak terminálból lehet elindítani, így? ./startXAMPP.sh ? És mindig abba a könyvtárba kell menni ahol ezek a bash script-ek vannak? Raktam rá executable attribútumot. A fő lényeg az lenne, hogy berakom a dock-ba és csak rákattintok :DDD

https://heureka-kreativ.hu

(#19307) Rimuru válasza trisztan94 (#19306) üzenetére


Rimuru
veterán

Fájlkezelőben kettő rákattintasz akkor is futtathatod, nem tudom milyen dock-ot használsz, biztos megoldható ott is (ráhúzod?). Nem kell abban a mappában lenned ha megadod a teljes elérési útvonalát (de csinálhatsz aliast is, igaz az eredeti parancsra is ha csak annyiból áll a script).

Vigyázat, csalok!

(#19308) Syl válasza Rimuru (#19307) üzenetére


Syl
nagyúr

Gondolom unity-ről van szó.

trisztan94

Gyere át az ubuntu topicba.
A dock-ra ikont legegyszerűbben a Create Launcher programmal tudsz létrehozni. Benne van az alap ubuntu tárolóban.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19309) Rimuru válasza Syl (#19308) üzenetére


Rimuru
veterán

Xubuntu esetén nem, kérdés hogy neki az xfce panel a dock vagy rakott fel (esetleg volt előre telepítve) másik is, ha előbbi akkor könnyedén ki tudja rakni (úgy rémlik).

Vigyázat, csalok!

(#19310) Syl válasza Rimuru (#19309) üzenetére


Syl
nagyúr

Hopsz, figyelmetlen voltam. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19311) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok.

Win7-et akaorok kiírni egy pendrive-ra linux alól.
Formáztam a pent ntfs-re, és beállítottam a boot flaget. Már csak az iso-t kéne rátenni a diskre, ezt hogy tudom megtenni?

Próbáltam unetbootinnal, de ott nem tudom kiválasztani az ntfs-es pent :(

(#19312) trisztan94 válasza Rimuru (#19309) üzenetére


trisztan94
őstag

Cairo Dock, mondhattam volna, sorry :)

Nekem valahogy nem működik a kétszer rákattintós módszer, nem csinál semmit. Az egyik ilyen script ennyiből áll:

#!/bin/bash
sudo umount ~/ftp/

Ez ugye egy felmountolt ftp-t csatol le. De nem történik semmi :( Se hibaüzenet, se semmi. Ha terminálból indítom, akkor lemountolja a drive-ot, de kétszer rákattintva, vagy akár jobb klikk > execute-tal sem mountolja le. :F

CPT.Pirk (#19301):

És hol lehet a PPA-kat kiszedni? :F

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#19313) greenity válasza Jim-Y (#19311) üzenetére


greenity
aktív tag

Itt azt írják, és tapasztalat is, hogy másik UNetbootin verzióval, ezzel működött. Sok sikert.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#19314) Jim-Y válasza greenity (#19313) üzenetére


Jim-Y
veterán

Pont ez alapján csináltam, de letöltés után nem indul el a unetbootin ezzel a módszerrel :(

Terminálból indítva pedig ezt dobja:
jim@debian:~/Downloads$ ./unetbootin-linux-494
./unetbootin-linux-494: error while loading shared libraries: libXi.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory

Lehet, hogy hiányzik neki valami package, de ennyire nem szertnék utánamenni a dolognak, gondoltam inkább megkérdezem, hátha van más módszer is rá :)

[ Szerkesztve ]

(#19315) Rimuru válasza Jim-Y (#19311) üzenetére


Rimuru
veterán

dd-vel nem lenne egyszerűbb? sdX a pendrive, előtte válaszd le ha csatolva van.

dd if=win.iso of=/dev/sdX

Vigyázat, csalok!

(#19316) zlotty


zlotty
tag

Sziasztok!
Free Pascalt valaki használ/használt--e linux alatt. Szeretnék segítséget kérni, hogy itt hogyan működik. Eddig windows7-en használtam, nem rég telepítettem mellé linux mint-et .Windows-on nagyon zavaró, hogy nem lehet kirakni teljes képernyőbe. Remélem itt működik rendesen.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#19317) BoB válasza Rimuru (#19315) üzenetére


BoB
veterán

+1 a dd-re.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#19318) Rimuru válasza trisztan94 (#19312) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem a sudo lesz a hiba, mikor terminálból indítod akkor beírod a jelszót ugye? csinálhatsz pl olyat hogy mondjuk csak ehhez a parancshoz nem kér jelszót, vagy mondjuk a script terminált is indítsa el és úgy futtassa a megadott parancsot. (cairo dockban tudsz egyedi indítót csinálni)
pl.:
#!/bin/bash

xfce4-terminal -x sudo umount ~/ftp/

Vigyázat, csalok!

(#19319) Jim-Y válasza Rimuru (#19315) üzenetére


Jim-Y
veterán

A dd elméletileg sikeresen kiírta, bár utána nem tudott a noti bootolni a penről, de közben vettem észre, hogy 64 bites wint írtam ki, a noti pedig csak 32 bites.

Kerestem egy DVD-t amire már korábban kiírtam egy wint, most arról tudom telepíteni. Kár, hogy linux alól nem jött össze :/

(#19320) trisztan94 válasza Rimuru (#19318) üzenetére


trisztan94
őstag

Na, ez működik, köszi!

Az XAMPP indításához viszont szuperjúzer engedély kell, arra is lehet valami ilyen sötét mágiát alkalmazni? Gondolom a -x a megoldásodban jelenti az engedélyadás szintjét, vagy mit, nem? :F

Jim-Y:

WinUSB?

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#19321) tvamos válasza CPT.Pirk (#19290) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szia! Jo soka gondolkodtam, hogy irom be, amit mondasz, ha el sem indul az OS... De sikerult. Ezt mondja a peppermint:

peppermint@peppermint ~ $ sudo fdisk -l
Disk /dev/sda: 120.0 GB, 120034123776 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 14593 cylinders, total 234441648 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x0000eb8e
Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 * 2048 499711 248832 83 Linux
/dev/sda2 501758 234440703 116969473 5 Extended
/dev/sda5 501760 234440703 116969472 8e Linux LVM
Disk /dev/mapper/lubuntu-root: 118.7 GB, 118707191808 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 14431 cylinders, total 231849984 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x00000000
Disk /dev/mapper/lubuntu-root doesn't contain a valid partition table
Disk /dev/mapper/lubuntu-swap_1: 1065 MB, 1065353216 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 129 cylinders, total 2080768 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x00000000
Disk /dev/mapper/lubuntu-swap_1 doesn't contain a valid partition table
Disk /dev/sdb: 1992 MB, 1992831488 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 242 cylinders, total 3892249 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x017bfa98
Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sdb1 * 64 3892248 1946092+ 6 FAT16

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19322) PumpkinSeed válasza trisztan94 (#19300) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

1. Shell spcript:

#!/bin/bash
/opt/lampp/lampp start

Majd ezt elmented valami.sh néven. :)

2.
apt-cache search netbeans

3.
Erre nem tudok helyes választ adni. :(

Ja már kitárgyalt. :B

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#19323) Rimuru válasza trisztan94 (#19320) üzenetére


Rimuru
veterán

Téves információid vannak, az előző esetben is már superuser jogokkal dolgoztál, amit a sudo segítségével értél el (wikipedia). Az -x az a terminálhoz kapcsolódik, annak egy kapcsolója, jelen esetben execute-t jelent, ezzel azt értük el hogy nem csak elindítja a terminál emulátort hanem az utána lévő parancsot végre is hajtja.

Vigyázat, csalok!

(#19324) trisztan94 válasza Rimuru (#19323) üzenetére


trisztan94
őstag

Ja értem. :) Köszönöm szépen a segítséget! :R

Egyre többször találom magam azon, hogy linuxba bootolok be, sokkal gyorsabb, szebb, mindenebb :)

Már csak a global menü hiányzik oszt' teljesen fasza lesz :) Kár, hogy az XFCE global menu csak 11.10-re van, 13.04-re nem jó :(

Compiz helyett van valami más amivel lehet animációkat intézni XFCE alá? Volt fent az is, de valamiért folyton bugolt, így leszedtem végül.

https://heureka-kreativ.hu

(#19325) Siriusb válasza trisztan94 (#19324) üzenetére


Siriusb
veterán

Minek menü? Használd pl. a kupfer-t. Csak elkezded gépelni a nevét annak, amit indítani szeretnél...

(#19326) Jim-Y válasza Siriusb (#19325) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ez pont olyan mint a Gnome Do, én speciel utóbbit használom.

(#19327) Siriusb válasza Jim-Y (#19326) üzenetére


Siriusb
veterán

Így van, én is a gnome-nál szoktam rá, csak váltottam openbox-ra.

(#19328) lionhearted válasza CPT.Pirk (#19272) üzenetére


lionhearted
őstag

Pont ezt írja, hogy "driver does not support H.264 content over HP@L4.1.", azaz a L4.1 felett.
A killa sample, ha emlékeim nem csalnak, L5.1es, pont a driver tesztelésére. Általában ezen az nV jobban teljesít.
L4.1nek jól kéne mennie.

Tegnap még működött...

(#19329) trisztan94 válasza Siriusb (#19325) üzenetére


trisztan94
őstag

Nem ilyen menüre gondoltam. Arra, hogy az alkalmazások helyi menüje (fájl, szerkesztés, nézet..stb) ne az alkalmazás ablakán belül legyen, hanem fent a felső panelben. (Mint mac-en, vagy korábbi ubuntu-ban is benne volt asszem)

Amúgy a Gnome Do jól néz ki, fel is rakom :D

https://heureka-kreativ.hu

(#19330) trisztan94


trisztan94
őstag

Valamiért folyton crash-el a Thunar (Az XUBUNTU ablakkezelője)

Ezt írja: (de még az error reportra is dob egy crash detected-et)

https://heureka-kreativ.hu

(#19331) Syl válasza trisztan94 (#19329) üzenetére


Syl
nagyúr

Az a sima Ubuntuban van (unity).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19332) sh4d0w válasza trisztan94 (#19330) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a 12.04-es Ubuntu Nautilus-a csinálja minden indításkor. Teszek rá magasról.

https://www.coreinfinity.tech

(#19333) trisztan94


trisztan94
őstag

És ez mitől van? Az a gond, hogy a felmountolt FTP drive-omat lemountolja és meghal tőle a sublime text :(

https://heureka-kreativ.hu

(#19334) CPT.Pirk válasza lionhearted (#19328) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, igen. 16 ref frames érték miatt van az 5.1-ben. Arról nehéz konkrét infót találni, hogy végül is hol áll a zárt driver ezen a téren. Viszont van egy örömteli bejelentés, az AMD kiadta az UVD kezeléséhez kellő kódot, így a 3.10-es kernelben lévő nyílt driver VDPAU-n keresztül fogja tudni a filmeket lejátszani!

[link]

tvamos: szóval van két partíciód, egyiken a rendszer, másik meg tárhely? Ebben az esetben egyértelmű, hogy a Peppermint oda települt, ahol az Ubuntu volt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19335) lionhearted válasza CPT.Pirk (#19334) üzenetére


lionhearted
őstag

Ref érték és képméret. :)

Upd: úgy értem, hogy képméret függő a max ref number lehetséges értéke az egyes leveleken.

Egyébként valóban örömteli, így legalább ugyanaz lehet a (gyorsított) kimenet, mint nV kártyák esetén.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#19336) CPT.Pirk válasza lionhearted (#19335) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, de a képméret még beleférne az alsóbb szintekbe is. Amúgy ja, azt is írják, hogy még talán jobb is lesz, mint a gyári megoldás.

Most még ha kiadnák a "scaling" opció forrását, akkor már nem igen lenne szükség a zárt driverre nekem se.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19337) Siriusb válasza trisztan94 (#19329) üzenetére


Siriusb
veterán

Nekem a gnome do-val az volt a bajom, hogy sok függőséget magával rántott volna, szóval inkább alternatívát kerestem.

(#19338) lionhearted


lionhearted
őstag

[link]
Linuxok performancia összehasonlítása. Érdekes. Főleg, azok után, hogy itt mennyire fikázzák az Ubuntu 3D-s teljesítését, hogy Mint oda meg vissza veri. Hát nem.
Mageia pedig. :(

Tegnap még működött...

(#19339) ViZion


ViZion
félisten

Mai napi hmmm... érdekes ember:
Haverom a drága, ezer éves laptoppal (valami cerka, már fénykorában sem volt erőgép), kvázi 0 grafikus teljesítménnyel... Legutóbb, kb. egy éve tettem az XP mellé Lubuntut, h azzal csak boldogul. Relative gyors is volt, XP kitakarítva, stb... szintén gyorsult rengeteget.
Eltelt az a ~8 hónap, megjelent, h sz@r a gép. Nem tudja itthagyni, de rohadtul idegesíti, h víruskereséssel indulna. Mondom jah, ha vmit nem tudott leszedni, akkor induláskor átnézi...
Hááát, ő azt kikapcsolta, mert induljon gyorsan, azé' van...

OK, akkor ott a linux, az nem volt jó? Háát, nézegette napokig, de SEMMIT nem talált. Esetleg például mit?
Hááát, IExplorert, mediaplayert, etc, amiket használnak :W
És még egy ikont sem lehet az asztalra rakni, szal töröld le!

Mondom: OK, de gugliba beírtad egyszer is, h ubuntu ikon az asztalra? Engem hívtál, h vmi nem megy? Mail címem tudod, ugye? Chrome -amit XP-n használsz- miért nem volt jó, annyira nem, hogy IE-t akartál linuxon keresni? Etc... etc.

Szal. van, akinek nem való linux. Nem azért mert buta (ő sem az, vállalkozó, gazdasága van, műszerész, stb...), egyszerűen ezt nevelték bele, hogy XP a király, ahhoz "ért".

A másik: felhívott egy régi ismerős, már lassan 2 éve Ubuntut használ, apróbb döccenések voltak, kimentem, 99% user error volt (pl. skype jelszót rosszul írta be, stb.), az OS-től függetlenül. Szal. hívtak, h Windows 8-at akarnak... hmm? Miért is? Az kicsi pénz, vagy felrakatják okosba valahol, de akkor frissítések, stb...? Hááát, ősszel indul felnőtteknek egy tanfolyam, ahol netezés, PC alap dolgokat tanítanak, ott mondták, hogy a linux nem jó, rakassanak fel windows 8-at... :W

OK, mondtam várjuk meg a tanfolyamot, akár el is kísérem őket, megkérdezni, h mi a probléma ;]
De azért ez nettó köcsögség tudatlanság a "tanár" részéről. Ehh, már jobban vagyok :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19340) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Múltkor voltam itt, hogy mint-et raknék fel win7 mellé. Na most olyan van, hogy az informatikusunk is felpróbálta rakni sajátgépérre az Ubuntu 13.04-et, sikerült is. A baj az, hogy ugyan úgy járt, mint én, nincs dual boot. És több mint valószínú, hogy a 100 megás partíció kavar be, mert neki is van. És ha felrakja az ubuntut, akkor az van neki, de 7 nincs, ha javítja ubuntun belül, vagy 7 lemezről, akkor vagy nem csinál semmit, marad az ubu, vagy 7 telepítőnél meg cask a 7 indul el. Szóval erre jutottunk sajnos. Bár van elvétve egy 80-as vinyóm lehet felrakom rá. a deepin linuxot és ott kisérletezek vele. Sajnos a dual boot miatt nem rakom újra a laptopop, mert már van 2 mentésem róla és nincs kedvem az egészet 0-ról felrakni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19341) ViZion válasza Sub-ZeRo (#19340) üzenetére


ViZion
félisten

Ha ilyen gond van, akkor keress rá, hogy lehet telepítés után megszűntetni a 100 mb partíciót. Utána telepítsd a linuxot.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19342) lionhearted válasza Sub-ZeRo (#19340) üzenetére


lionhearted
őstag

Nekem is van 100 megás rendszerpartícióm, igaz 2 külön winyón használom a win7et az Ubitól. De ott nem okoz gondot. Fura. De a grub felismeri, és tudja indítani a wint, tehát nem kéne gondot okoznia, ha már elindul a grub.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#19343) Sub-ZeRo válasza lionhearted (#19342) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem 1 vinyón lenne, meg az infós srácnak is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19344) lionhearted válasza Sub-ZeRo (#19343) üzenetére


lionhearted
őstag

Tekintve, amit mondtam, hogy a grub ettől függetlenül képes a wint indítani, szerintem nem kéne megoldhatatlan problémának lennie. Maximum valami fura összeesküvés folyik ellenetek. :D

Gondolom sokan tanácsolták, de win7 mbr helyrehozása->grub telepítés.
Vagy még azt is el tudom képzelni, hogy csak a lista van elhideolva.
Tippelek, nem emlékszem a részletekre a múltból.

Tegnap még működött...

(#19345) trisztan94 válasza Sub-ZeRo (#19343) üzenetére


trisztan94
őstag

Érdekes, nálam is egy vinyón van az xubuntu és a win7 és itt is van 100mb-os partíció.

Így van felosztva:
174gb Win7 system ntfs
126 gb ntsf adat
40gb ext4 linux system
400mb swap

https://heureka-kreativ.hu

(#19346) Sub-ZeRo válasza trisztan94 (#19345) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor passz. De komoly, hogy 1 informatikust is megfog ez a dolog. Pedig mondta, hogy egész nap ezzel szenvedett meg bújta a netet és semmire sem ment, mert nem birta a dual boot-ot összehozni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19347) tvamos válasza CPT.Pirk (#19334) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, azt ertem en, hogy oda tette magat a Peppermint, csak nem indul el a rendszer az SSD-rol. Csak live flash-rol indul el a gep. Ez az en gondom...
No, mindegy, asszem feladom, es nullarol ujratelepitem ezt a Peppermintet.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19348) joecontra válasza Sub-ZeRo (#19346) üzenetére


joecontra
addikt

Van rá mód, hogy a linux a Windows bootloaderéből választható legyen. Valahol láttam írást erről, megoldható.
Ha kell utánanézhetek.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#19349) CPT.Pirk válasza Sub-ZeRo (#19340) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyesmi problémát nem okoz a 100 megás partíció, az én gépeimen is van a Win7 miatt. Nem tudom mi lehet nálatok, de én is egy Wines indítás helyreállítást csinálnék először, aztán telepítenék valamit fel. Az meg szerintem mindegy, hogy melyik disztrót nézed, mert grub ez is, grub az is. Esetleg bugos verziót meg csak nem raktak be végleges imagebe...

tvamos: fura, olyan mintha nem lenne telepítve a GRUB. Vagy van valami egyéb hibaüzi?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19350) tvamos válasza CPT.Pirk (#19349) üzenetére


tvamos
nagyúr

Csak amit szombaton irtam, de rajottem, hogy nem jo a particio meret ugy sem, mert a home-nak szant adatparticio tul kicsi. Valahol rosszul irtam be a meretet neki. Faradt voltam. Elkezdtem ujra az installalast, SSD-n hamar megvan....

Megvan mar, miert lett rossz a particionalasa az elozo rendszernek. A gparted-ben elfelejtettem neki mondani, hogy "Apply", es ugy leptem ki, hogy nem lett particionalva a drive.

Bocs, hogy zavarkodtam, nagy marha voltam megint!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.