Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) MacCaine válasza McSzaby (#19646) üzenetére


MacCaine
őstag

Ez volt a furcsa, mert én eddig minden rendszeren megtaláltam mindent, amit akartam. :)

Ntfs nem fogja kezelni a linuxos jogosultságokat, nem hiszem, hogy megoldható.

(#19652) McSzaby válasza MacCaine (#19651) üzenetére


McSzaby
őstag

De ntfs nem kőőő' :DDD Bocs, ezt nagyon elírtam, win-hez abban a formában semmi köze nem lenne. :) Sőt, felejtsük is el a Win-t. :) Csak arra koncentráljunk, hogy ahogy leírtam (useradd-mount-use), az működhet? :) Minden desktopnak meglesz a maga .konyvtara, és minden cuccom rendben lesz? :)

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19653) ZCoyote válasza CPT.Pirk (#19630) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszi, ez jónak tűnik!

Romani ite domum.

(#19654) MacCaine válasza McSzaby (#19652) üzenetére


MacCaine
őstag

Jah, félreolvastam, az nfs-t ntfs-nek... :W :B

Az úgy elvileg működhet.

(#19655) McSzaby válasza MacCaine (#19654) üzenetére


McSzaby
őstag

Akkor csak nem vagyok oly' ostoba :DDD ;]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19656) pushalias válasza Syl (#19645) üzenetére


pushalias
addikt

„ha windowson full screen-ben használod a virtuális gépet, elég nehézkes visszaváltani a fizikai OS-re”

Hát, ööö, ez így ebben a formában nem teljesen fedi a valóságot. :) VirtualBoxnál úgy emlékszem igen (bár azzal nem csak az a bajom), de van más megoldás, újabban a rendszerrel szállított is.

„Nem kicsit ciki, hogy egy office biztonsági résen keresztül meg lehet mogyorózni a rendszert”

1. Más operációs rendszer esetén nincs hasonló?

2. Meg aztán „a hibára már több, mint egy éve megjelent a javítás ... aki mindig feltelepítette az Office javításokat, az már egy éve védelmet élvez ellene”. Szóval érted. A felhasználó hülyeségéért nálam alapvetően a felhasználó felelős. Sokan büszkék arra, hogy náluk aztán nincs automatikus frissítés az emdollár winfosára, tessék, legyenek rá büszkék. ;] Ha kormányhivatalokról van szó, ott meg a sysopokat kell seggbe rúgni, mert mi az, hogy nincs beállítva a WSUS. :F

Honor 9 / HP 8470P

(#19657) pushalias válasza McSzaby (#19655) üzenetére


pushalias
addikt

Otthoni célra még nem hallottam senkitől az NFS ötletét. Próbáltál már ilyet? Szórakoztató tud lenni. :)

Honor 9 / HP 8470P

(#19658) McSzaby válasza pushalias (#19657) üzenetére


McSzaby
őstag

Próbáltam, sőt, a munkahelyen elég sokat dolgozom vele. :DDD Otthon is használom sokat jelenleg is. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19659) pushalias válasza McSzaby (#19658) üzenetére


pushalias
addikt

Na, az király! :C

Honor 9 / HP 8470P

(#19660) Penty


Penty
tag

Sziasztok!
Adott egy Dell Latitude E5530-as laptop, amin eredetileg Ubuntu volt. Ezen az ubin a tapipad jól működött: volt kétujjas scrollozás, kétujjas nagyítás stb.
Jelenleg egy Debian Wheezy-t raktam rá, de ezek a tapipados ficsőrők nem működnek rajta. Csak a sima egyujjas fel-le-balra-jobbra-duppla-kattintás. Hogyan lehetne működésre bírni, hogy úgy működjön, mint az ubin?
A xserver-xorg-input-synaptics csomag fent van (ez volt az ubin is), xorg fájlom az nincs, és xorg.conf.d mappám sincs.
A segítségeteket előre is köszönöm!

(#19661) sh4d0w válasza McSzaby (#19658) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

NFS jó móka... jó kis galibát lehet vele csinálni távolról :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#19662) McSzaby válasza sh4d0w (#19661) üzenetére


McSzaby
őstag

Jah, és le se esett a tesztig, hogy laptopról elég nehezen fogom megcsinálni. '-.- Szal, nem kapcsolódik semmilyen hálózathoz addig, amíg nem jelentkezem be és a Manjaro valamiért elindulni se akar amíg ki nem veszem az fstabból a mount-t.. Szaaaaaal, erre valami? Hogy bejelentkezés előtt feljöjjön a hálózat?

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19663) ViZion válasza McSzaby (#19662) üzenetére


ViZion
félisten

Ha fstab helyett symlinket csinálsz? Akkor azt bejelentkezés után csatolja, nem? Vagy ezt nem lehet úgy? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19664) McSzaby válasza ViZion (#19663) üzenetére


McSzaby
őstag

No, nincs internetkapcsolat, nincs hogy felmountolja, tehát megcsinálom a linket, tök szép, meg jó,mert elindul, de akkor sem fogja a bejelentkezést megcsinálni a home-ba, mert nincs netkapcsolat..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19665) ViZion válasza McSzaby (#19664) üzenetére


ViZion
félisten

dehát pl. Fedorán a NetworkManager service még az user bejelentkezés előtt indul, mikor asztal van, akkor már rég van net is... :U Majd megmondják, én csak user vagyok. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19666) McSzaby válasza ViZion (#19665) üzenetére


McSzaby
őstag

De ott nem. :(

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19667) Vladi válasza McSzaby (#19666) üzenetére


Vladi
nagyúr

csinálj akkor mással netet, ne nm-el.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19668) McSzaby válasza Vladi (#19667) üzenetére


McSzaby
őstag

Oszt miiivel? :) Arch alapokon..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19669) Vladi válasza McSzaby (#19668) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mittomé... :DDD
network démonnal. Jah az fedora. :F

mod: várjál. Hol is olvastam erről.... hmm... jah igen, az arc linux wikiben.

ejnye. :((

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19670) sh4d0w válasza McSzaby (#19662) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem egészen erre gondoltam, de nézz utána, hogyan törhető NFS-en keresztül egy szerver... pláne exportált home-mal.

https://www.coreinfinity.tech

(#19671) McSzaby válasza sh4d0w (#19670) üzenetére


McSzaby
őstag

Jah, hát az engem totál nem érdekel.. ha bejut a hálózatomba akkor már amúgy is tök mindegy. Samba-n és egyebeken amúgy is ott van. Kifelé (internet felé) meg úgy sem használom.

Nem tudom még mit használjak, win-t, vagy teljesen térjek át a linuxra.. Kettő "keverékéből" meg ott van a Zorin, szal van lehetőség csak meg kell találni a legjobbat, ami nem KDE :DDD

Vladi: Hoppá! :W

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19672) pushalias válasza McSzaby (#19662) üzenetére


pushalias
addikt

„nem kapcsolódik semmilyen hálózathoz addig, amíg nem jelentkezem be”

Azt hogy?

Honor 9 / HP 8470P

(#19673) #25954560 válasza pushalias (#19672) üzenetére


#25954560
törölt tag

pl a networkmanager-t fel lehet ugy konfigolni h egyes kapcsolatokhoz csak az adott juzer ferjen hozza. tehat amig a felhasznalo nem jelentkezett be, nem megy a halozat.

(#19674) pushalias válasza #25954560 (#19673) üzenetére


pushalias
addikt

A fel lehet konfigolni úgy, meg az eszed, nem eszedm, így van default között én érzek némi mozgásteret. Vagy legalábbis szeretnék érezni. :)

Honor 9 / HP 8470P

(#19675) McSzaby válasza pushalias (#19674) üzenetére


McSzaby
őstag

Ha nincs hálózat, akkor hogy mountolná fel a home könyvtárát? :F Hálózat nélkül lőve az egész. :F (Nyilván wifiről beszélünk)

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19676) Vladi válasza McSzaby (#19675) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az mindegy, milyen háló. Fel kell tudni kapcsolni, akár bejelentkeztél, akár nem.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19677) pushalias válasza Vladi (#19676) üzenetére


pushalias
addikt

Agyamhoz is kaptam volna, ha a front-endjeimre mindig fel kellett volna jelentkezni. :O

Honor 9 / HP 8470P

(#19678) tvamos válasza pushalias (#19656) üzenetére


tvamos
nagyúr

Na jo, de azt irja, hogy "2003-2010"!... Akkor a 2003-ban 9 (??? Ha jollatom a cikk datumat... Ne kovezzetek meg, ha csak 8!) evig ott volt a biztonsagi res!
Azert az auromata frissitessel tudja bedugni a banant, amikor elrontanak egy-egy drivert redmondban. (Vagy hol? Indiaban?)
Sajnos felhasznaloi programok teren viszont mintha meg none is a szakadek... Mondjuk, amig Eagle-t hasznaltam, addig nem lett volna olyan nagy a visszalepes a kicad. De most, az Altium designerhez kepest... 10 ev visszalepes...

Van ittvalaki aki RC repulo szimulatort hasznal, linux alatt? Az FMS-t szeretnem mukodesre birni, de nem talalok drivert a hardware-hez. Ilyen kabelem van. Wines gepem viszont nincs...
(Tervezem, hogy veszek egy Phoenix-et, akkor tudnek a kollegammal dogfight-ozni telen... Eleg hosszuak itt az estek telen... Ugy 24 ora korul...)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19679) McSzaby


McSzaby
őstag

Egyelőre még én se tudom mi lesz ezzel az NFS dologgal. Elég darabokban vna az egész otthoni hálóm, a "szerveremen" is fut a Chakra, amit jelenleg semmi feladatot nem lát el az NFS-n és a Virtualboxon kívül, virtualboxban meg megy a tesztelős debianom.. értitek..ezt nagyon jól megoldottam...

Most keresem a DEbian/Ubuntu alapú disztrót, amit használhatok. Szóval, a kérdésem az lenne, hogy most a Mint hol tart stabilitásban? LMDE, vagy Olivia? Melyik lenne a "legstabilabb"? Cinnamon az alap..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19680) pushalias válasza tvamos (#19678) üzenetére


pushalias
addikt

Szerintem olvasd végig a hivatalos bulletint, abban normálisabban le van írva az egész.

Amúgy senkit nem érdekel egy akár 2000 éve ott levő rés sem, amíg nem fedezik fel. Sőt, jellemzően az ilyen exploit alkalmazások többsége a bulletinek megjelenése után érkezik, lám, most is.

Honor 9 / HP 8470P

(#19681) #25954560 válasza McSzaby (#19679) üzenetére


#25954560
törölt tag

en tobb dolog miatt sem javaslom a kozos mountolt home-ot.
1. a halo tetszoleges hibaja eseten lottek a juzerednek az adott gepen (szoval akkor johet az a lokal felhasznalo, akit pont erre az esetre hoztal letre)
2. ha tobb disztrot akarsz hasznalni (de akar csak tobb ablakkezelot vagy epp shell-t) maris eleg sokat kellhet scriptelgetned h mindenhonnan menjen, ugyanazzal a home konyvtarral (init scriptek)
3. az nfs lassu. igy. sokmindenre jo/eleg, de egyebkent nem egy villam. jol el lehet szorakozni azzal h milyen opciokkal csatolod fel, de az mind kompromisszum valamilyen szempontbol. persze itt most egy lokal meghajtohoz kepest beszelek.
4. ha van szolidabb kepessegu gep a halon, akkor azt az nfs meginkabb visszafogja
5. es nyilvan barmelyik gepet akarod hasznalni, az nfs szervernek mennie kell.

szoval szerintem nincs szukseged nfs mount-olt home-ra :)

(#19682) McSzaby válasza #25954560 (#19681) üzenetére


McSzaby
őstag

Ohh, ezeket én mind végiggondoltam és mérlegeltem. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#19683) Vladi válasza #25954560 (#19681) üzenetére


Vladi
nagyúr

egy user home lesz? Nem mindnek saját?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19684) BoB válasza McSzaby (#19682) üzenetére


BoB
veterán

a NetworkManager-wait-online engedélyezve van?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#19685) #25954560 válasza Vladi (#19683) üzenetére


#25954560
törölt tag

lehet en ertem felre. de akkor mi lesz nfs? :B

(#19686) Rimuru


Rimuru
veterán

Inkább itt kérdezem, ha dd-vel rakom fel pendrivera az XP telepítőt lehet róla normálisan bootolni ugye? Elméletileg kéne, de itthon nem tudom kipróbálni szóval egyből működő megoldás kéne.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#19687) ViZion válasza Rimuru (#19686) üzenetére


ViZion
félisten

Sztem nem fog menni, van ilyen dos boot pendrive dolog, azzal kellene formázni.
XP-t telepíteni má'... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19688) Rimuru válasza ViZion (#19687) üzenetére


Rimuru
veterán

Tegnap is XP-t telepítettem, de ott nem volt ilyen megkötés. :DDD Szívem szerint Lubuntu ment(/ne) fel, de ezt kérték és nem fogok rohangálni hogy nem tudnak semmit csinálni vele, ha ezt elrontják ők bajuk. ;]

Amúgy olyan megkerülő megoldásra gondoltam, Grub2 pendrivera és ISO boot, ha nem lehet normálisan megcsinálni Linux alatt. Azért várom még a hasznos tanácsokat. :R

Vigyázat, csalok!

(#19689) CPT.Pirk válasza Rimuru (#19688) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez Win alatt is csak kemény szopás árán lehet megoldani, ha meg unattanted a telepítő, akkor bár nem lehetetlen, de még nagyobb szívással jár.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19690) ViZion válasza Rimuru (#19688) üzenetére


ViZion
félisten

Mintha XBoot vagy Yumi tudna XP-t is penre rakni... :U Sosem használtam.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19691) tvamos válasza Rimuru (#19686) üzenetére


tvamos
nagyúr

Van itt egy cikk:
Windows XP telepítése USB-ről
Sosem probaltam.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19692) Rimuru válasza tvamos (#19691) üzenetére


Rimuru
veterán

Köszönöm ezt is, bár akármelyik Google kereséssel megtalálom az ilyet. :DDD A saját utamat járom, próbálkozok Linux alatt, nincs kéznél más, ha összejön írok egy kis bejegyzést én is.

Vigyázat, csalok!

(#19693) MacCaine válasza Rimuru (#19686) üzenetére


MacCaine
őstag

Multisystem. Egy hátránya van, Debian és származékaira telepíthető csak.

(#19694) tvamos válasza Rimuru (#19692) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azt en is megkoszonnem. Mondjuk en virtualis gepen futtattam az xp-t, lububtu alatt, es ezen tul is hasonloan tervezem. De azert be tud kavarodni a directx... :))

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19695) Jester01 válasza tvamos (#19678) üzenetére


Jester01
veterán

Ha ez usb-s akkor jó eséllyel egyből látszik joystickként illetve általános HID eszközként, szóval nem kell hozzá driver. Rádugtad már gépre?

Jester

(#19696) tvamos válasza Jester01 (#19695) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, de nem talalom a /dev-ben az eszkozt.
(Persze azt sem tudom, hogy keressem...)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19697) Jester01 válasza tvamos (#19696) üzenetére


Jester01
veterán

lsusb és cat /proc/bus/input/devices kimenetet nézegesd (vagy másold ide).

Jester

(#19698) Rimuru válasza tvamos (#19694) üzenetére


Rimuru
veterán

A művelet végül nem lett sikeres. Amit Windows alatt sikerült összehozni az is olyan lett hogy csak a pendrive-ot ette meg utána, no mindegy nekem nem fontos. ;]

Vigyázat, csalok!

(#19699) debrejo


debrejo
senior tag

Mivel szétoffolni nem szeretném a "melyik linuxot elsöre" itcafe topicot, itt kérdeznék tovább illetve kérnék segítséget.
Adott a feladat: egy asus eee netbookon szeretnék a meego helyett (ok: support teljes hiánya) egy linuxot feltenni. atomos proci, 1 giga ram, 8 gigás ssd.
Tippeket kaptam, melyik variáns legyen, ArchBang mellett döntöttem mint elsö kipróbálandó, de idö lenne, lesz többet is megnézni. Mivel cd-rom nincs, usb-röl kell telepítenem, és itt jön az én problémám elö. Letöltöttem az iso fájlt, unetbootin-el usb-re készítek egy img fájlt, netbookon biosban átállítom a boot sorrendet, restart és semmi. Csak usb-röl engedem bootolni, restart, kéri hogy megfelelö boot eszközt válasszak ki. Bármi ötlet hogy mit cseszek el?
thx

[ Szerkesztve ]

(#19700) sh4d0w válasza debrejo (#19699) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Valsz nincs jól kiírva a pendrive-ra az image, try again...

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.