Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52301) sz.zs. válasza weinmaker (#52292) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szerintem sem fikázás, nem is tenném ezt ilyen rövid kávés múlttal, csupáncsak vélemény nyílvánítás, DE!
Ha userhiba is ( ami persze könnyen lehet ), akkor is inkább választom olyan pörkölő vállalkozás kávéját, kávéit, amit szinte mindig jól el tudok készíteni és - most kicsit sarkítva fogalmazva - nem kell figyelnem hozzá a nap állását meg az aktuális légnyomást :D
Tudom, hogy ez egy ilyen "sport", élvezem is a vele való szöszölést és fejet hajtok a Te és a Hozzád hasonló tesztelők kitartása és tapasztalata előtt :R
Viszont ma a La Piazza 2 napos fagyasztóban csücsülés után már teljesen más arcát mutatta, azt kell mondanom, hogy sokkal jobb lett, háttérbe szorultak, sőt majdnem teljesen eltűntek a mocsaras ízek!
Közvetlenül utána húztam egy Malabart és alig éreztem különbséget. :)

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#52302) weinmaker válasza sz.zs. (#52301) üzenetére


weinmaker
őstag

Akkor az is lehet, hogy totál friss mintát kaptál és olyankor kell neki egy pici pihenés. ;)
Persze azt választasz, amit szeretnél :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#52303) sz.zs. válasza weinmaker (#52302) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Annyira azért nem, jan. 23.-i csomagolás volt...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#52304) soldier2 válasza Bazsee71 (#52297) üzenetére


soldier2
őstag

Bocsánat, annyi vélemény volt többségében pin up és társairól vsz nem csak nekem nem sikerült őket sorba rakni.
Nem feltétlenül a rutin és képesség lehet a háttérben, én pl nemrég jártam meg, és szívtam egy koszos felsőszűrő miatt, és egy olyan kávéra írtam, hogy döglött, ami másoknál nem volt az, sőt az én mintámból is sikerült másnak jót húzni. Majd a darálót hibáztattam (mert a gép az szent tehén, abban hiba nem lehet LOL). Gyanús akkor lett a dolog amikor a Spicy Italy is döglöttnek tűnt, majd a két hetes Gardelli sem volt jó. Mivel a darálón semmi nem változott, szétkaptam a gépet, és bár jónak tűnt a felsőszűrőt tersoneteztem és láss csodát. Nagyobb lyukak vannak rajta mint valaha :), és azóta a Gardelli szépen folyik, Spicyt még nem próbáltam, de biztos jó lesz. Nem azt mondom, hogy ez a hiba nálad, csak néha ott is lehet hiba ahol nem gondolná az ember.
Nálam pl vsz egy kis extra mennyiségű szilikonzsír lehetett a hibás, a dugattyú hónapokkal ezelőtti kenéséből. Ki gondolná ha belefut egy döglöttnek tűnő kávéba.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#52305) Csápájev


Csápájev
őstag

Ma végre el tudok ugrani expolygonba.
Vennék a babyhez silvia gőzcsövet.
Csak ez jó bele ?? [link]
Vagy ez is (ez vastagabb,szimpibb,de más a feje)

Sajnos pumpát is vennem kell,sikerült benyomva hagynom a pumpa gombját, mikor reggel bekapcsolt az időzített konnektor, már nyomta is ki a vizet,én rá egy órára arra mentem ki,hogy áll a baby a vízben :Y és leégett a motor :B

Ex5 kell bele,de melyik,kétféle van: Ez a jó,ugye?

A másik valami 24v-os.

(#52306) sz.zs. válasza Csápájev (#52305) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A második, ami vastagabb, szimpibb, az a 2088 utáni Silvia gőzcsöve és csak kisebb átalakítással lehet felszerelni. Kell hozzá egy közdarab. Talán már egyszer linkeltem, rákeresek!

Szerk.: itt van!

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#52307) Csápájev válasza sz.zs. (#52306) üzenetére


Csápájev
őstag

Köszönöm.
Hát ez az,amit én biztos nem tudnék megcsinálni :))

[ Szerkesztve ]

(#52308) soldier2 válasza Csápájev (#52307) üzenetére


soldier2
őstag

Kazánt nem vágta haza?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#52309) Csápájev válasza soldier2 (#52308) üzenetére


Csápájev
őstag

Nem tudom, azóta egyszer kapcsoltam be, amint benyomtam a pumpa gombját rögtön levágta a villanyórát. Szetszedve a pumpa rottyra ment.
Remélem a kazán nem. Az ilyen esetben miért menne tönkre?

(#52310) soldier2 válasza Csápájev (#52309) üzenetére


soldier2
őstag

Szelep nyitva, kazán fűt ezerrel, előbb utóbb száraz lesz az is.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#52311) Csápájev válasza soldier2 (#52310) üzenetére


Csápájev
őstag

Dejó :(

(#52312) sz.zs. válasza Csápájev (#52307) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Miért? Ahogy én 0 angol tudással nézem, csak egy 3/8" - 1/8" közdarab kell hozzá és kész!

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#52313) fragola.6035 válasza Csápájev (#52311) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A kazánfűtésnek nem valószínű, hogy baja lett, inkább a pid ssr reléje szokott ilyenkor elszállni.

https://caffe35.webnode.hu/

(#52314) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Na már a Kávékorzó is a Nespresso érlelt döglött kávéját reklámozza. Pénz beszél, kutya ugat. :(((

Részemről ejtve az oldal, képtelenség ezek után komolyan venni.

(#52315) weinmaker válasza Bazsee71 (#52314) üzenetére


weinmaker
őstag

Nem gond, nem kell mindenkinek olvasni ;) Semmi köze a pénz beszélhez, de úgyis mindegy :)Ne olvass indexet sem, mert ott is reklámozhatnak olyat ami nem tetszik :D Mi köze amúgy az oldal komolyságához azt meg végképp nem értem :D

Más téma: láttátok már ezt az egyengetőt? Esetleg valaki rendelt hasonlót? Elég egyszerűen oldották meg az állítási lehetőséget. [link]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#52316) Csápájev válasza fragola.6035 (#52313) üzenetére


Csápájev
őstag

Ezt miből fogom észre venni?

(#52317) Bazsee71 válasza weinmaker (#52315) üzenetére


Bazsee71
őstag

Lehet én vártam túl sokat a Kávékorzótól, és ítéltem meg tévesen szakmai oldalnak. Példa: követem a VGF facebook oldalát is, de ha elkezdenének ionkazánt reklámozni, ott fejezném be, mert teljesen hiteltelenné válna számomra.

Ha meg nem anyagi támogatás hatására hoz le egy tematikus oldal egy hasonló reklámot, akkor még szomorúbb a helyzet. Igazából nem is tudom eldönteni, melyik eset a rosszabb...

De részemről túlléphetünk rajta, ilyen világban élünk, meg sem kellett volna lepődnöm.

(#52318) weinmaker válasza Bazsee71 (#52317) üzenetére


weinmaker
őstag

Legyen igazad, kár is vitatkozni rajta, mivel semmilyen formában nem látsz bele. De ezzel az analógiával akkor Tóth Sándortól kezdve az összes baristáig hiteltelen, mert arcát adta egy Nespresso eseményhez, vagy olyan rendezvényen vett részt, ahol a Nespresso volt a szponzor.

Egy dolog amiben viszont igazad van. Ahhoz, hogy ilyen rendezvények legyenek, vagy ingyenesen olvashass dolgokat, vagy bármi, ahhoz sajnos pénz kell. Ezt nyilván a hirdető partnerek állják. De aki régóta követi a Korzót jól tudja, hogy ugyanúgy megírjuk ha egy termék sz@r, hiába hirdet a cég. Szóval a hitelesség és reklám nem keverendő össze. De itt fejezem be, mert tényleg nincs értelme ezen vitatkozni. Ne olvasd, de tényleg és iratkozz le és már meg is van oldva. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#52319) Bazsee71 válasza weinmaker (#52318) üzenetére


Bazsee71
őstag

Jó hogy csak le nem hülyéztél, de megoldottam, köszi.

(#52320) bikebutcher válasza weinmaker (#52315) üzenetére


bikebutcher
csendes tag

Igen, de fragola marok tampere millioszor jobb anyag minőségben és kidolgozás tekintetében (az állítás mechanizmusa miatt említem példának). viszont ez az oszlató felülettel inkább tömörít mint oszlat... nekem volt ilyen kínai klónom még a keresztapper féle oszlató előtt, de inkább tovább adtam rajta.

(#52321) weinmaker válasza bikebutcher (#52320) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi! Maroktampert fragolától rendeltem az itteni kávézónak, de kellett volna egy oszlató is, de ugye Keresztpappernek most nem úgy áll a zászló.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#52322) weinmaker válasza Bazsee71 (#52319) üzenetére


weinmaker
őstag

Ne viccelj! Nem szoktam senkit lehülyézni. Talán olyanokat is beleolvasol ami nincs is benne. Az írásbeli kommunikáció sajnos ilyen. Nem akart bántó szándék lenni, csak sima mezei megállapítás. Ha megbántottalak, akkor sorry!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#52323) Keresztapper válasza weinmaker (#52321) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Igaz, hogy egyelőre félárbócon van, de hétfőn tízre megyek egy műhelybe, és még kettőt szeretnék végigturnézni a jövő héten.

Szóval ne dobjátok még a földet. :)

http://palscoffeetech.com/

(#52324) bikebutcher válasza Keresztapper (#52323) üzenetére


bikebutcher
csendes tag

És folyamatban van a 4. is ;)

[ Szerkesztve ]

(#52325) Bazsee71 válasza weinmaker (#52322) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem vagyok sértődékeny, külön lapon kezelem az oldalt és az itteni fórumos tevékenységet is, szóval nyitott vagyok minden további értelmes kommunikációra.

Szerintem várd meg a Keresztapper-féle egyengetőt, ezek a kínai csodák tényleg csak tömörítenek. Vasárnap a Macskakőben bőven voltak szkeptikusok az eszközzel kapcsolatban, de szerintem a többség - sajnos nem ismerem mindenki végső véleményét - megtapasztalta, hogy ez bizony jó.

(#52326) jolti válasza Bazsee71 (#52317) üzenetére


jolti
senior tag

Ne bassz már!
Akkor az x (nem tudok nevet mondani, mert nem ismerem őket) autós magazint sem olvasod, mert Suzukit is reklámoz, nemcsak Maseratit?
Omg... 😁
Persze szíved joga!

(#52327) Bazsee71 válasza jolti (#52326) üzenetére


Bazsee71
őstag

Háklis vagyok, maradi elvekkel, sok mindent nem olvasok. :DDD

Azért reklám és reklám között is van különbség. :U

[ Szerkesztve ]

(#52328) jolti válasza Bazsee71 (#52327) üzenetére


jolti
senior tag

Én is maradi vagyok az elveket nézve, de szerintem egy reklámnak vajmi kevés köze egy magazin szakmaiságához. Ezen a nyomvonalon haladva az a fotós magazin is szakmaiatlan, amelyik kompakt fotómasinát is reklámoz...
De oké, nem lovagolok rajta, a te döntésed. 😁

(#52329) verti1


verti1
tag

Ha valakit érdekel akkor van 70 db eladó mézes üvegem. 30 db 60ml-es, 30db 47 ml-es és 10 db 30 ml-es. Kupakból 69 db van vagy elszámoltam...:) 2500 Ft-ért vihető az egész.

(#52330) bluesfan válasza verti1 (#52329) üzenetére


bluesfan
tag

Szia!
Ha posta is játszik, érdekelne. Kérlek, keress meg privátban.
Köszi

(#52331) Csápájev


Csápájev
őstag

Ha már Nespresso...
Ez az érlelt kávé dolog parasztvakítás vagy létező technológia?

(#52332) jolti válasza verti1 (#52329) üzenetére


jolti
senior tag

Meguntad a küszködést vele?

(#52333) verti1 válasza jolti (#52332) üzenetére


verti1
tag

Meguntam, elég volt...:)

(#52334) mdav88 válasza verti1 (#52333) üzenetére


mdav88
senior tag

Nálam 1-1.5 napi adat van egy 200ml környékibe. Ettől többet nem vagyok hajlandó b@szakodni vele. :))

(#52335) Bazsee71 válasza jolti (#52328) üzenetére


Bazsee71
őstag

Tényleg ne menjünk bele, mert millió és egy ellenpéldám van nekem is, de nem untatnám tovább a fórumtársakat. :) Valószínűleg én pozicionáltam rosszul az oldalt, ennyi történt.

A hét elején egy hónapon túli Yirgát ittam, mézesüvegben volt lezárva, szobahőmérsékleten. Szerintem teljesen jó volt. Reggel ittam, este pedig friss zacskót bontottam, 12 óra távlatából nem éreztem érdemi különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#52336) Csápájev válasza Bazsee71 (#52335) üzenetére


Csápájev
őstag

Régebben nehezményeztem hogy gourmet fesztiválon Nespresso a fő támogató és az egyetlen kávés. Ráadásul neves baristák reklámozzák. Le lettem hurrogva.
Mint ahogy akkor is mikor furcsállottam, hogy korzó év kávei közt minden évben ott láttam az omniat.
Ez van. Pénz beszél.

(#52337) Bazsee71 válasza Csápájev (#52331) üzenetére


Bazsee71
őstag

Kombináció, létező parasztvakítási technológia. :) Próbáltam egyébként. Legjobban úgy jellemezhető, hogy van az a tipikus rossz Nespresso íz, ami a kapszulákból árad. Na ebben az nincs, de semmi más se, dupla nulla.

(#52338) Csápájev válasza Bazsee71 (#52337) üzenetére


Csápájev
őstag

A kérdés arra vonatkozott, hogy valóban létezik ilyen feldolgozása a kávénak? Hogy évekig érlelik előtte... Nem a Nespressonál, hanem mértékadó termelőknél. Vagy az egész marketing?

(#52339) ronin s8 válasza Parci (#52282) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez pech... Érezni a borban?

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#52340) Parci válasza ronin s8 (#52339) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ihatatlan a bor, főzni sem jó. de tovább is van: ezen kívül még egy brunellóm volt, még a régi érából, amikor költöttem ennyit borokra, egy collemattoni 2006-os (ugye az egy csúcs évjárat). az is szar :O

(de az mára kiszellőzte, így csak egy átlagos, semmi extra bor lett belőle, de legalább nem ölte meg a dugó)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52341) paljoc válasza Csápájev (#52338) üzenetére


paljoc
tag

Van ilyen, nekem is van par kg indoneziabol, "sumatra mandheling aged" nevre hallgat. Hat...nem is tudom mit mondjak rola...:-) Ritka randa egy zold, illetve inkabb barnas-sargas-szurkes, raadasul dragabb mint a sima verzio.
Olyasmi ize van porkolve mint a Talisker whiskey-nek, ilyen fanyar, fustos, testes, foldes, ha jol remlik.

[ Szerkesztve ]

(#52342) verti1 válasza verti1 (#52329) üzenetére


verti1
tag

Elkeltek, köszi.

(#52343) Csápájev válasza paljoc (#52341) üzenetére


Csápájev
őstag

Kóstoltad is? Lehet ronda,de finom. :) Azért kérdeztem,mert ilyen eljárásról nem olvastam még.

Ahha... Kóstolót lehet kérni? :)
Pont füstös whiskys ízt keresek.
Lagavulinos nincs véletlenül? :))

[ Szerkesztve ]

(#52344) bajnokpityu válasza paljoc (#52341) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ne viccelj, kedvenc márkám. egy kis zacsit pörkölsz nekem belőle, ha megkérlek? :)
nekem jó ződen is.

mától van IMS,Reneka,VST szűrőm is. következő pár hétben sakkozok velük. mivel ma takarítás volt, meg a felsőszűrőt is cseréltem IMS-re, így nem fair, de mocskosul tetszett amit kaptam IMSel.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#52345) paljoc válasza Csápájev (#52343) üzenetére


paljoc
tag

Tessék, ez jobban ért a megfogalmazásokhoz, mint én, ilyen:

"There's massive aroma, but earthy to the edge barnyard, with leather, peaty liquors, and smoky wood."

Nincs ilyenek pörkölve, majd egyszer ha unatkozom pörizek belőle…:-)

(#52346) weinmaker válasza Csápájev (#52336) üzenetére


weinmaker
őstag

Bazzz ezt ne keverd már bele, mert azt a fogyasztók szavazták be! Nem fogom kitörölni ha annyi szavazatot kap. Ez van. El vagytok tévedve amúgy de nagyon. Ti vagytok az 1%, a legtöbb ember még mindig a 3in1-nél tart, meg a számunkra ihatatlan kávéknál. Semmi pénz meg egyéb nem volt és ezt kikérem magamnak a többiek nevében is. Még csak nem is reklámoz nálunk!

[ Módosította: Parci ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#52347) paljoc válasza paljoc (#52345) üzenetére


paljoc
tag

Különböző pörkölési profilokkal eddig ilyen ízeket tudtam belőle gyártani, a Taliskeres verzió nincs még meg, de jelzem rögtön ha elérhető lesz.

(#52348) Csápájev válasza paljoc (#52345) üzenetére


Csápájev
őstag

Jussak eszedbe,ha pörizel!
:)

[ Módosította: Parci ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.