Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • verti1

    tag

    válasz Mano66 #135755 üzenetére

    Ezeknél a nyitott “bojleres” manuális-karos “gépeknél” nincs jelentősége a klasszikus értelemben vett vízterítésnek amiről pumpás gépeknél beszélünk. A hengerben a dugattyú lenyomásakor mindenhol egyenletes a nyomás és az áramlás. Ezek a kis lemezek, felső szűrők két dolog miatt kerültek bele. A legfontosabb funkciója, hogy ne mosd szét a pogi tetejét amikor felöntöd a hengert, a másik, hogy ne ússzon fel a zacc a nyomásmérőbe. Ha sikerülne felönteni a hengert úgy, hogy nem mosod szét a pogi tetejét akkor nem is kellene bele. Persze ez gyakorlatban lehetetlen. CL Flairnél pl. a kosár tetején ül ez a kis szűrő. Közötte és a kávé között pedig töltettől függően van egy változó “résed”. Ez a felöntés kezdeti szakaszában hátrány, mert az szűrőn átjutó víz ki tudja mosni kicsit a pogi tetejét. Ezért én dupla szűrőt használok, egy 200 mikronos IMS-t ami fekszik a pogi tetején és a kosár tetején pedig az újabb verziójút amit adnak a Flair mellé. Ez a kombináció adja a legjobb eredményt. Sértetlen a pogi teteje. A 200 mikronost próbáltam csak magában, de nem volt meggyőző. Kialakultak kisebb kimosódások. Nem tudtam kisebb lyukméretűt beszerezni, hogy csak egyet kelljen használni. Viszont a pogin fekvő szűrő sokkal jobb eredményt adott, mint a kosár tetején fekvő. A Roboton a pogin fekszik eleve, de nem tudom, ott milyen mértékű ez a jelenség. Szóval a sűrűbben elhelyezkedő apróbb lyukak ezen javíthatnak, de a vízterítés pont olyan lesz mint bármelyikkel vagy akár nélküle.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés