Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99301) Tikakukac válasza Alvin_ti4200 (#99294) üzenetére


Tikakukac
titán

Minden egyben nem fog menni. Vinném is, veretném is, új is legyen , tudja is amit kell :B

Tesztet kéne megbogarászni mit bír a proci és meddig. Mert van olyan gép, ami annyira semmit, hogy 6-7 évvel ezelőtti procik szintjére süllyed 1-2 perc után.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99302) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Használt Lenovo Thinkpad T540P készülékekkel mi a tapasztalat?

CPU: i7 4710MQ

Meg szabad még ezeket vásárolni? Még mindig megbízható gépeknek számítanak?

Egy Precision M4800-al vagy Zbook 15 G1 vagy G2-vel szembeállítva jobb vagy rosszabb választás?

Milyen betegsége lehet így 4 év távlatában egy ilyen gépnek?

Használ ilyet valaki itt a topikban?

Köszi a válaszokat!

(#99303) FoxiestFox válasza nemethchek19 (#99302) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A Precinél rosszabb, a Zbookkal nincs tapasztalatom.

(#99304) Tikakukac válasza nemethchek19 (#99302) üzenetére


Tikakukac
titán

40-es TP, hmm :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99305) ghost364 válasza Tikakukac (#99304) üzenetére


ghost364
senior tag

40-es szériából szerintem a p-s vonal korrekt lett, egyedül a touchpad borzasztó, azt meg ki lehet cserélni az 50-es szériájéra :) T440p is egy kifejezetten jó gép, lehet bele 4 magos i7-et (ráadásul nem u-sat, hanem rendes TDP-set), meg FHD IPS-t is tenni modok nélkül. Hosszútávú tapasztalatom mondjuk nincs velük, egy ismerős használ egy ilyen, de nekem is tetszik. Zsanér kialakítás is még a régi, T-vonalról ismert verzió.

(#99306) Tikakukac válasza ghost364 (#99305) üzenetére


Tikakukac
titán

2 döglött le egy héten belül a másik topkban jöttek venni másikat helyette és pont ugyanaz a T440 sima bajaik vannak :B

Már régen vettem volna húgomnak egyet az E5440 helyett. De így semmi értelme.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99307) ghost364 válasza Tikakukac (#99306) üzenetére


ghost364
senior tag

Mondjuk így kevéssé bíztató :D Kár hogy a T430-ba nincsen gyárilag rendes kijelző, sokat dobna a gépen...

(#99308) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok,

adott egy L520, egy hete drága windows 10 frissítette magát wifi, lan és bluetooth pedig ezek után nem műxik. Mit lehet tenni? Segítséget előre is köszi.

A gépet nem állíthatom vissza alapállpotba és nem telepíthetem újra, fontos és drága autódiagnosztikai program van rajta ami havidíjas.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#99309) donjohnson válasza Butcher82 (#99308) üzenetére


donjohnson
addikt

próbáld meg feltenni a windows 7-es vagy windows 8.1-es drivereket.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#99310) Butcher82 válasza donjohnson (#99309) üzenetére


Butcher82
senior tag

Köszi, megpróbálom.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#99311) hito válasza hito (#99299) üzenetére


hito
nagyúr

Bocs a nyomulásért, de fontos lenne...esetleg valakinek instant tippje?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#99312) darvinya válasza hito (#99311) üzenetére


darvinya
titán

Lenovo Vantage programban megnézted, hogy minden driver fenn van?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#99313) azbest válasza hito (#99311) üzenetére


azbest
félisten

ha újraindítás után nem csinálja a problémát, csak leállítás és altatás esetén, akkor ki kell kapcsolni az energiagazdálkodásnál a fast startup (gyorsindítás) kapcsolót. Minden nagy win frissítés visszakapcsolja. Némelyik periféria nem működik jól vele, péládul billentyűzetek egerek is behülyülhetnek.

(#99314) hito válasza darvinya (#99312) üzenetére


hito
nagyúr

System Update-et küldtem rá, az elvileg mutatja, hogy mire van még szüksége, nem?

Az a nagyon furcsa, hogy indulás után 20mp-ig működik, majd utána mintha nem is tollas verzió lenne, nem érzékeli a tollat.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#99315) btudos válasza hito (#99314) üzenetére


btudos
veterán

Én SU-től függetlenül is megpróbálnám a tollhoz tartozó drivereket manuálisan telepíteni, simán lehet, hogy valamit kihagyott.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#99316) Tikakukac válasza hito (#99314) üzenetére


Tikakukac
titán

SU suta. Szóval ess neki manuál.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99317) hito válasza btudos (#99315) üzenetére


hito
nagyúr

&Tikakukac: 2 mondatban esetleg össze tudnátok foglalni, hogy azt hogy tegyem? Eszközkezelő, jobb gomb, illesztőprogram frissítése és ott a megfelelő csomagot betallózom? Igen ám, de honnan töltöm le? Lenovo támogatás oldalán nincs Wacom drivert sajnos :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#99318) darvinya válasza hito (#99317) üzenetére


darvinya
titán

Biztosan? [link]

Wintab

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#99319) Tikakukac válasza hito (#99317) üzenetére


Tikakukac
titán

Illesztő le, új pedig fel.

Ha ezek után is rossz, akkor lehet beletolni pár száz órát is, a windows kegyetlenül okádás manapság. 3 gépemen sem megy a power manager.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99320) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Az X220-am mostanában egyre lassabb volt a beépített 3G-t támogató Sierra Wireless MC8355 WWAN kártyával, így kipróbáltam lehet-e rajta tuningolni. A 3G lefedettség csökkenésének az az oka, hogy minden mobil szolgáltató egyre inkább a 4G-t preferálja, főleg vidéken, várhatóan a 3G hamarabb kerül majd lekapcsolásra mint a 2G; 2,5G üzemmódok.

WWAN csere folyamata:
1, A nem engedélyezett típusú kártyák tiltását kikapcsoló BIOS-t (Whitelist mentes bios) telepítettem innen:
X220 v1.46 Modified BIOS
2, Rendeltem egy unlockolt Sierra Wireless MC7710 WWAN kártyát.
3, A PIN20 lábat leragasztottam szigszalaggal. (enélkül kártyát nem ismerte fel a notebook)

4, QMI módba kapcsoltam (BZ31018_DIP_QMI_ModeSwitch.exe) és telepítettem hozzá a gyári drivereket.
5, Sebességteszt :)

4G/LTE-t viszi és a belvárosban ahol eddig 7-8Mbit/sec-et tudott látható a javulás. Remélem vidéken is jobban megy majd a LTE 800 sávokon.

[ Szerkesztve ]

(#99321) Tim82 válasza Flashcash (#99320) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kikapcsolás is megy a hardveres kapcsolóval és/vagy az Fn + F5 kombóra feljövő ablakban? Nekem ezek - igaz, Quectel EC20 LTE modemmel - nem működtek Windows 7 alatt anno. (Windows 10 alatt viszont a 10 saját kapcsolójával le lehetett kapcsolni.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#99322) hito


hito
nagyúr

Köszönöm mindenkinek, eszerint fogok próbálkozni :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#99323) Flashcash válasza Tim82 (#99321) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem a Lenovo FN+F5 menüjéből eltűnt a WWAN kártya és csak a Wifi / Bluetooth maradt állítható. (gondolom, hogy ennek a működéséhez gyári Lenovo driver szükséges,ami az X230-hoz + MC7710-hez elérhető, ha lesz időm majd még próbálkozok vele)

A hardveres kapcsolót kipróbáltam, ez is csak a Wifi / Bluetooth részt kapcsolja le, a WWAN kártya elérhető marad. (Persze úgy van beállítva, hogy nem csatlakozik automatikusan, csak készenléti állapotban van.)

[ Szerkesztve ]

(#99324) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Sziasztok,

T430-am úgy néz ki, megint melegszik, 1x már kellett ventillátort cserélni benne, anno gariban ment.
Tudom valahogy házilag diagnosztizálni, hogy megint ez lenne-e a probléma?
Illetve, ha oda jut, hogy szerviz, Budapesten tudtok ajánlani beváltat? Nagyságrendileg pénzben hogy mozog egy ilyen csere?

(#99325) Tikakukac válasza utgyuru (#99324) üzenetére


Tikakukac
titán

Hwmonitor és adj neki. Ha a venti fordulatszám emelkedik, de a magason sem bírja a hűtést, akkor hőcső csere. Ha berreg vagy nem megy és néha eldobja a fordulatot, akkor venti.

Csere meg leginkább alkatrész függő. Ha gyárigyári kell az szép summa lesz. Kínából a szinte tutira gyári sorról jövő olyan 10k magassága. Berakni nem tétel, 30 perces műveletből megvan. Fél óra munkadíj 3-8k között mozog, erősen hely és számlafüggő :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99326) TayRol


TayRol
veterán

Halihó,

T480s ajánlott darab? Feleségem cégese egy L440, maga a TP bejön, de az egy nagy es lassú monstrum. :)
MB Air után a vékonyság alap kritérium, bár nem tudom a sima 480 mennyivel gyengébb minőségben.

A konkurenciát is néztem, de abban mar nincs sd kartyaolvasó...

Köszi!:)

(#99327) TayRol válasza TayRol (#99326) üzenetére


TayRol
veterán

Mivel sürgetett az idő vettem egy magyar 480s-t. Anyagában rendben van, remélem az akksi is bírja szuflával rendesen. Amúgy meglepett, hogy mennyire kis vékonyka, illetve első blikkre bírni fogja a palmrest.

(#99328) Tikakukac válasza TayRol (#99326) üzenetére


Tikakukac
titán

Vissza kéne keresni, hogy hány éve mondtam, hogy az Apple miatt fogja a végén bucira veretni magát a ThinkPad vonal, volt vagy 4-5 az tuti. És tessék. Air szintű konzumer gépeket keresnek az emberek és találnak TP logóval :N

A kérdés csak az mikor fog majd rendesen egymásnak menni a 2 tábor. Már nem kevés flottást tudok akinek elege van abból, hogy oké, most már fancy-trendy-sexy az üzleti is, csak úgy törnek hullanak és mennek gatyára, mint 10 éve a tecsós notik. Erre meg azt mondom: tessék megenni a főztöt. Nem kell csúnya visszajelző, nem kell merevítés, nem kellenek portok. Fuj, rossz. Akkor cső ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99329) TayRol válasza Tikakukac (#99328) üzenetére


TayRol
veterán

Én csak formára, méretre és akkuidőre kerestem hasonló gépet. Nem kell nekem macos.:)

(#99330) Tikakukac válasza TayRol (#99329) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért is írtam amit írtam. Régen is, meg most is. Így lesz teljesen feltrancsírozva egy brand renoméja :K Mert ezekből tartós gépek nem születnek azt már az idő bizonyítja szép sorban :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99331) TayRol válasza Tikakukac (#99330) üzenetére


TayRol
veterán

én, mint hülye user is visszatértem t410 után a lenovohóz. :) egy próbát megért a macos, nem rossz, de nem az ár/érték bajnoka.

(#99332) utgyuru válasza Tikakukac (#99325) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Köszi.
Google-al is a HWmonitort találtam, de a fordulatot pont nem találtam meg benne a hűtőhöz.
Kukáztam valami "TPFanControl"-t viszont, azt állítgatva a ventilátor felpörgött rendesen, ha átállítottam a "szintet", szóval egyelőre nem tudom.

(#99333) Tikakukac válasza utgyuru (#99332) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor hőcső cseréd lesz :B

TayRol: Óvatosan fogalmaztál. Igen :DD

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99334) Alvin_ti4200 válasza Tikakukac (#99301) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Fú, ma kiderítettem, milyen masinán dolgozik jelenleg és azt hiszem, nem lesz annyira fájó pont a négymagos U-szériás Core i5, hiszen egy kétmagos, Bay Trail alapú Celeron N2830-cal szenvedett idáig 4GB RAM-mal és mezei vinyóval :Y

(#99335) Tikakukac válasza Alvin_ti4200 (#99334) üzenetére


Tikakukac
titán

Najsz.

Ettől függetlenül még nem kell örömmámorban táncolva fejest ugrani a gyerekmedencébe az önzabáló procis gépekbe :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99336) Alvin_ti4200 válasza Tikakukac (#99335) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Valamit találni kell jövő hétig, mert ahogy elnézem vagy minőséget fogok venni vagy sebességet, a kettő egyszerre nem megy ebből a büdzséből (250-300k) :U

(#99337) joocek


joocek
aktív tag

Sziasztok!
Most állítottam szolgálatba egy x250 est! és a 430 bol okulva msata ssd tennék bele! De ahol utána néztem mindenhol m2 satát írnak! szétszedésnél meg a hely olyan kicsinek tűnik. igy nem mertem mg rendelni! tudja valaki pontosan melyik kel bele?
Más: egy videón láttam hogy az alaplap alatt kicserélt egy ssd-t a csávi na az mi???( mint a pci kártya hely lett tvolna!
felségesen nm szedném szét a gépet !
Segítséget előre is köszönöm
ui: ha valahol fent van már a válasz bocsi de nagyon hosszú a topi és szerteágazó!

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#99338) Tim82 válasza joocek (#99337) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért írnak M.2 SATA-t, mert az való bele, nem mSATA.

X250 Hardware Maintenance Manual (pdf doksi, kattintásra letölti/megnyitja a böngésződ) - oldalszámozás szerint 68. oldal a lényeges rész most számodra.

M.2-ből is egészen pontosan M.2 2242 lesz jó bele.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#99339) joocek válasza Tim82 (#99338) üzenetére


joocek
aktív tag

Köszi...

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#99340) Aranygyerek válasza krisz77 (#98729) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Sziasztok.
Nagyon megtetszett a t440-es. A fiamnak venném iskolai felhasználásra. Olvasom a forumot és kissé elbizonytalanodtam.
Erről a cuccról lenne szó: Lenovo ThinkPad T440 Szép!Ci5/1600x900/8GB/500GB/Magyar világítós bill/6hó Gari/Bomba ár.
Megvehető, vagy hagyjam állva?

Privire válaszolni illik.

(#99341) Tikakukac válasza Aranygyerek (#99340) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha a bomba árba belefér a lapcsere és nem zavar a hitvány ház és használhatatlan touchpad, mehet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99342) Aranygyerek válasza Tikakukac (#99341) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Ok. Átjött. Keresek tovább. Ebben az árkategóriában van valami amit megvehetek ezekből? Nagyon tetszik ez a forma.

Privire válaszolni illik.

(#99343) Tikakukac válasza Aranygyerek (#99342) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez a generáció mindegyik márkából szemét. Vagy előtte vagy utána vegyél valamit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99344) Aranygyerek válasza Tikakukac (#99343) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Tegyük fel ,hogy s.hülye vagyok hozzá és ez így nem mond semmit. Gondolom a t-sorozat jó nekem ,de melyik az 440 előtti-utáni? 430, 450? Esetleg ajánlanál párat ami segítene a keresgélésben?
Köszönöm.

Privire válaszolni illik.

(#99345) Tikakukac válasza Aranygyerek (#99344) üzenetére


Tikakukac
titán

Jep, 430 vagy 450 az jó. Vagyis jobb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99346) Aranygyerek válasza Tikakukac (#99345) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Akkor hagyjam és keressek a hp elitbook ,vagy a dell latitude sorozatból. Azok is tetszenek és jónak is tünnek.

[ Szerkesztve ]

Privire válaszolni illik.

(#99347) Tikakukac válasza Aranygyerek (#99346) üzenetére


Tikakukac
titán

Abból a korból, E7440 meg első genes HP 840 lesz. Dettó szemetek. Nem is egy volt belőle nekem is saját használatra is :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99348) Frawly válasza Dhampir (#99290) üzenetére


Frawly
veterán

Az A400 az egyik legalapabb, legolcsóbb, legbelépőbb szintűbb modell, kicsit lassúcska, alacsony íráslimites planár TLC, nincs rajta DRAM cache, valami lassabb két csatornás vezérlő van rajta. Ha nagyon alap dolgokra használod a gépet, OS, böngészés, átlagos programok, játékok, akkor 510-be talán mehet, de én ilyen ársávban is inkább a Crucial BX500-at venném a Kingston A400 helyett. Bár a BX500 is csak belépő szint, épp úgy nuku DRAM cache, viszont gyorsabb vezérlő van rajta, meg 3D TLC-s modell legalább.

(#99349) ghost364 válasza Aranygyerek (#99346) üzenetére


ghost364
senior tag

X230 is korrekt IPS kijelzővel, Hardveraprón ha jól emlékszem most több darab is van fent. TN panelest érdemes kerülni, az borzasztó.

(#99350) Silεncε válasza ghost364 (#99349) üzenetére


Silεncε
őstag

Hát igen, a TN elég lelombozó, de én például hurcibálósnak használok egy X230-at, jön velem az egyetemre minden nap (sokszor mentette már meg az életem) és úgy a TN is elviselhető azért.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.