Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98051) fattyu válasza tothjozsi96 (#98048) üzenetére


fattyu
veterán

én válaszoltam az eredeti kérdésedre is. felesleges pénzkidobás a netezős használatra procit bővíteni.

tedd fel a plugineket amiket mondtam és vegyél bele még ramot. 4 giga ma már kínzásra alkalmas.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#98052) tothjozsi96 válasza fattyu (#98051) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszi mindenkinek!!

Feltettem a pluginokat, előtte is volt Adblock, most cseréltem ezekre.

A procit csak azért kérdeztem mert anno mikor T400-am volt akkor P8400-ról váltottam T9600-ra és ott is nagyon kijött a +3mb cache többlet.
A 2520M és a 2630QM között is "ez a helyzet".

(#98053) fattyu válasza tothjozsi96 (#98052) üzenetére


fattyu
veterán

a ram sokkal többet fog számítani és a procit hiába cseréled ram bővítés nélkül ugyanugy az lesz a szűk keresztmetszet. bőven elég az a 2520 netezésre. 8gb rammal.

mondom ezt úgy hogy én igen háklis vagyok a gépeim teljesítményére.

van 420am 2820qmel szerelve. jó móka? igen. erősebb lett igen? de van mögé 16gb ram is mert anélkül felesleges lenne.

viszont. merül mint a titanic, jobban melegszik többet megy a ventilátor és hangosabban. nettó böngészésre hót felesleges.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#98054) darvinya válasza csubuka (#98050) üzenetére


darvinya
titán

Valójában 3 modell van hűtésre.
2 különböző GPU-hoz való.
Felső és alsó eltérő GPU-hoz való.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98055) Tim82 válasza darvinya (#98054) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csubuka W520-ról ír, abból csak dedikált GPU-s van (úgy értve, hogy ott nincs Intel-only modell, mint a T520-nál). A középső hűtő oda egyáltalán nem jó ezért, igazából a felső meg elégtelen a W520-hoz.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#98056) csubuka válasza darvinya (#98054) üzenetére


csubuka
addikt

+(#98055) Tim82: Áhhá. Oké, bocsi a kavarásért akkor. Értem már. Köszönöm szépen! :R

A Q2000M-el kell a másik borda akkor. Az valóban 55W-os, szemben a Q1000M 45 W-os kivitellel.

Badarságot írtam akkor vagy legalábbis a W520-nál a hűtő minden CPU-val okés, egyedül a GPU kiviteltől függ.

(#98057) darvinya válasza Tim82 (#98055) üzenetére


darvinya
titán

:R

Nem olvastam végig melyik hűttő, melyik verzió laptophoz van, csak hűtő egységet néztem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98058) Tubi2


Tubi2
senior tag

Másik BIOS feltevésével elő lehet csalogatni a raidet W530-on? Illetve tud itt valaki olyan másik BIOSt feltenni? :D

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#98059) JAGER 10 válasza Tim82 (#98016) üzenetére


JAGER 10
tag

Rendben! Marad az eredeti állapotban.
Köszönöm a választ! :R

(#98060) JAGER 10 válasza tothjozsi96 (#98022) üzenetére


JAGER 10
tag

RAM-ot bővítsd mindenképpen!

(#98061) Tim82 válasza darvinya (#98045) üzenetére


Tim82
nagyúr

Berendeltem egyet, meglátjuk.

A nekem meglévő adapter alaposabb vizsgálat alapján szintén utángyártott lesz, az jól működik egy 65W-os táppal.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#98062) azbest válasza Tim82 (#98061) üzenetére


azbest
félisten

ha van esetleg multimétered, akkor érdemes rámérni az ellenállásra. Ha a gép az adapteren át is 65-öst ír a tápra, akkor mondjuk valószínűleg hozzá passzoló van az adapterben :)

(#98063) Teki1986


Teki1986
tag

Sziasztok!

Lenovo T500-asom van és a hétvégén előjött a hiba, miszerint olyan mintha kiment volna a háttérvilágítás a kijelzőben. Lámpával világítva lehet látni a képernyőt. A külső monitor se ment, csak miután a biosban átváltottam integrált videókártyára. Külföldi fórumokon olvastam, hogy ilyen hibánál nem oldotta meg az inverter és LCD kijelző csere, csak sajnos nem írták le a megoldást. Találkoztatok már esetleg hasonló hibával? Költséges lehet a javítása?

Köszi!

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#98064) csubuka válasza Teki1986 (#98063) üzenetére


csubuka
addikt

Nem lehet, hogy valamelyik SMD biztosíték is kinyúlt a hibával párhuzamosan, így simán a hibás alkatrész cseréje nem oldja mega problémát csak a biztosíték cseréjével együtt?

(#98065) darvinya válasza Tim82 (#98061) üzenetére


darvinya
titán

Nem nagy tétel, de kimérném előtte meg van minden érpár.
Sajna, ha mérőt és + összezárja, akkor valamelyik eszköz feladja működést a rövidzár miatt.

Bár most másik.képen belenagyítva, mintha 3 PIN-es lenne.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98066) azbest válasza darvinya (#98065) üzenetére


azbest
félisten

Ó bakker, pont a lényeg mellett menünk el. Azt hittem a sárga végére gondolsz. S közben nem vettem észre, hogy Tim eleve rossz fajtát linkelt. Abba fizikailag nem tud bedugni kerek thinkpad tápcsatit, mert ilyen kell oda:

Vagy itt egy másik, filléres ebayes [link]

Amit ő linkelt és amit most te mutatsz, az nem thinkpad táphoz való, hanem valami generik dc csatis töltő thinkpadesre alakítása lehet.

[ Szerkesztve ]

(#98067) metal01 válasza metal01 (#98004) üzenetére


metal01
őstag

Sajnos nem oldódott meg a problémám. Annyit sikerült szűkíteni a dolgon, hogy csak akkor rebootol/kikapcsol a gép, ha az akku benne van. De úgy is, hogy akku + hálózatról megy. De ha az akkut kiveszem és csak hálózat, akkor minden OK. Csinálhat ilyet az akku? Defektes lehet? Találkozott már valaki ilyennel?

(#98068) Tikakukac válasza metal01 (#98067) üzenetére


Tikakukac
titán

Kell egy jó akku, megnézni azzal. Úgy lesz a tuti. De béna akku elég változatos baromságokat tud művelni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98069) metal01 válasza Tikakukac (#98068) üzenetére


metal01
őstag

Ez egy gyári 9 cellás 70++ akku. Eddig nem volt semmi gebasz. Van egy 6 cellásom megnézem azzal. Remélem, hogy "csak" ennyi a gond :/

(#98070) darvinya válasza azbest (#98066) üzenetére


darvinya
titán

Látod, mind2n benéztük. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98071) Tim82 válasza darvinya (#98070) üzenetére


Tim82
nagyúr

& azbest: mindhárman. :)

Köszi, berendeltem ezt is. A másikat majd meglátjuk, mire lesz jó... (galambokat dobálni az erkélyen)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#98072) Tikakukac válasza metal01 (#98069) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyári akkuval is nyírtam már ki gépet :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98073) metal01 válasza Tikakukac (#98072) üzenetére


metal01
őstag

Odáig azért nem szeretnék eljutni. Ezt a akkut tuti bele nem teszem többet a gépbe. Kíváncsi vagyok, hogy a 6 cellással mi lesz a helyzet. Nagyon remélem, hogy azzal OK lesz.

(#98074) metal01 válasza Tikakukac (#98072) üzenetére


metal01
őstag

Nem az akku a ludas. A 6 cellással is ez a helyzet. Mi lehet? Valami OS hiba, esetleg driver? Csak akkuról szarakodik. Hálózatról nem. Találkoztál már ilyennel?

(#98075) Tikakukac válasza metal01 (#98074) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt már ilyen, de mélyebben sose mentem bele. Úgyis lap ment mindbe. USB Linuxot be és nézd meg. Ha ott is rossz, akkor ez bezony kakukk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98076) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Korábbi W520 "fan error" szenvedésem nem ért véget még :DDD

Szétszedve, a venti házát kiszedve a hőcsöves "thermal module"-ból minden további nélkül ki lehetett szedni a rotort a helyéről.

-Normális ez így? Nem kellett volna valahogy rögzítve lennie, mint asztali PC-k ventijeinek, ilyen zéger-gyűrű szerűvel?

Mindegy is szépen kitakarítottam, minimális zsírt raktam a tengelyre. Könnyen mozog kézzel, persze ezt csak "érzésre" tudom mondani.

Továbbra is rossz, de legalább nem nyírtam ki a gépet teljesen a nagy munkában :D

Fan error. Jön az új venti ebayről.

-Addig is ilyen fan error-os állapotban, ha tiltva van a venti, akkor nem is igen lehet rámérni a csatira a lapon, hogy van-e ott feszültség nem?

-Vagy épp bekapcsoláskor azért kéne ott egy pár V-ot mérni eltávolított ventillátor csati esetében az alaplap "konnektorában"?

Mert ha nincs ott fesz, akkor meg az SMD bizti áthidalásának is neki kéne veselkednem. Korrekt kicseréléséhez nincs kellő eszközöm, szakszervízt nem hiszem, hogy megérne. 10-15k csak, hogy korrekt bizti legyen ott az annyira nem biznisz.

**Hét év után sem volt kiszáradva a hővezető paszta, szóval ezeket még korrekten csinálták. Asztali lapjaimnál simán kiszáradtak fele ennyi idő alatt is. Persze a csere már nem ártott neki, de nem kőkeménységű volt, ezért is voltak jó hőmérsékletek a gépben, amíg meg nem döglött a venti.

[ Szerkesztve ]

(#98077) Donki Hóte válasza Tim82 (#98071) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha megjött, akkor mérd meg légy szíves, hogy hény ohmos ellenállás van a középső tüske és a kocka csati pozitív pólusa között.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#98078) Tim82 válasza Donki Hóte (#98077) üzenetére


Tim82
nagyúr

Úgy lesz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#98079) totron


totron
addikt

i915 - működik ez valakinél? szabadulás a PWM-től (kijelzővillogás)

[link] Backlight PWM modulation frequency

[link] Eliminate LED screen flicker

[ Szerkesztve ]

(#98080) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Sziasztok,

Egy T470s-nél fordul elő a következő: Néha 15%-os töltöttségnél egyszerűen kikapcsol a gép.... AIDA szerint mindkét akksi elhasználódása 25% körüli (ami egy 1 éves gépnél eléggé soknak tűnik, főleg, hogy sokat dokkolva volt használva).

Még van az akksira 27 nap gari, érdemes lenne valamelyik szerviznek szólni? On-site warranty. Melyik szervizzel érdemes kezdeni, ki az, aki nem szórakozik, és megjavítja?

Köszi.

(#98081) azbest válasza _adaml21_ (#98080) üzenetére


azbest
félisten

Milyen oprendszer? Terhelés alatt van? Hőmérséklet nem szállt el kikapcsolás előtt?

Csak azért kérdem, mert nekem pár napja túlmelegedés miatt volt pár lekapcs t430 géppel Ubunti 18.04.01 alatt. A kollégák megoptimalizálták a build rendszert, ami így még hatékonyabb és gyorsabb, s így rendesen megtekeri a 4 mag 8 szálas procimat. Ami alapból nem baj, mert legfeljebb throttlingol 100 fokot elérve. Csakhogy a buta intel power management driver is lomha, ezért néha sikerül felengednie 105 fokra, mielőtt közbe tudna lépni és akkor már a hővédelem lekapcsolja.

Lehet a legutóbbi kernel updatek is közrejátszottak, mert a turbo mód letiltása sem működött szoftverből.

A megoldás meg az lett, hogy egyrészt kiporoltam a gépet, másrészt a kernel paraméternél letiltottam a pstate-et. Így most a proci hardverből vigyáz magára a szoftveres hülyeség helyett. Alacsonyabb hőfokon jár és nem szalad túl 100 fölé sem, amikor nagy a terhelés.

[ Szerkesztve ]

(#98082) Tikakukac válasza _adaml21_ (#98080) üzenetére


Tikakukac
titán

25% nem sok, főleg ha sokat állt. Szerintem simán akku cserés a gépsas.

Bármelyik szerviz jó, nekem Aloha megdöbbentő dolgokat is kicserélt már :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98083) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ha már CPU terhelés, jelentem, megtaláltam az első játékot, ami 100%-ra terheli a W520-ban a procit: Battlefield V beta! :D Az első pár percben nem megy 100% alá (míg a mapot tölti és zoomol rá), aztán átadja a helyet a GPU limitnek, a CPU beáll 70% körül, és helyszíntől függően beugrál 100-ig.
720p-ben játszható, de az nem elég meglátni az ellent időben.
Csak kíváncsi voltam, elindul-e, és meglepetésemre megtette.
Ez csak azért volt érdekes, mert mondjuk a GTA V, ami elég szépen skálázódik CPU-n, 50%-ra se szokta feltolni a procit, még akkor sem, ha abszolút nullázom a grafot, hogy CPU limites legyen.

(#98084) _adaml21_ válasza Tikakukac (#98082) üzenetére


_adaml21_
őstag

OK, köszi a tippet, ez esetben az Alohánál fogok próbálkozni. Az ok, ami miatt olyan szervizt keresek, aki nem teketóriázik, hogy nem akarok 3-4 kört futni. Ha baja van, és megállapítják, cseréljék is - mivel privát gép, nem tudok 2-3-4 napokat otthon maradni szabin/home office-on.
Dell NBD garanciánál elég jó tapasztalataim voltak ilyen téren.

Esetleg, egy tipp arra vonatkozóan, hogy hogyan lehetne megóvni az akku állapotát hosszabb távon? Ha akksiról használom, akkor mindig az 1. számú akksi fog lemerülni teljesen, majd ha az üres, akkor kezdi a 2. számúval.

Amikor dokkolón használom, akkor állítsam, be, hogy 80% feletti töltöttség esetén ne töltsön rá, illetve ne töltse fel teljesen, csak 90-95%-ra?

[ Szerkesztve ]

(#98085) Tikakukac válasza _adaml21_ (#98084) üzenetére


Tikakukac
titán

Velük kell lemeccselni, hogy mit és merre, ha mákod van akkor max 1 napra dől ki a vas.

Dellnél kicsit más, ott ez tényleg fluidabb.

Akksira tippem nincs, használni kell. Ha valami fos, az is marad. Lásd nem egy akkum van és volt 1000 ciklus felett 70%-os tartással. És a kutya nem óvta. Ismét csak az van, hogy a minőségi termék, az minőségi termék, ami dzsunka, azt meg ápolhatod te szűzlányok könnyével, úgyis elpusztul.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98086) _adaml21_ válasza Tikakukac (#98085) üzenetére


_adaml21_
őstag

Akkor ez azt jelenti, hogy ez nem úgy működik, mint a Dell NBD-nél, hogy elmesélem mi a bajom, ők megkérnek, hogy küldjek fényképet, meg esetleg futtassak teszteket, majd berendelik az alkatrészt, és jönnek, kicserélik?
Ezen a Thinkpaden is On-site warranty van.

(#98087) Tikakukac válasza _adaml21_ (#98086) üzenetére


Tikakukac
titán

Sajnos nem. Legalábbis én elég sokszor nekimentem már ennek a körnek és mindig volt valami ami miatt nem jött össze. Ott nem dolgoztam még, nem ismerem a belső folyamatokat sajnos.

Telefont küldj rájuk. Aztán max megírod most hol tartanak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98088) darvinya válasza Tikakukac (#98085) üzenetére


darvinya
titán

Azért akkunál lehetlen pontos kapacitást megadni, és márkánál csak annyi a különbség, hogy van előterheléses teszt egyes akku elemekre és párosítva rakják össze akkucellát.
Tesztelési költség miatt drágul az akku jobb esetben, de legtöbb márka már névért kér többet.
Mostani akkuk 70%-os küszöbösek, míg régebben 90%-os volt.
Ez egyrészt érhető, mivel több akkut kell gyártani, másrészt rossz is, mivel így tervezet avulással több bevétel generálható.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98089) Tikakukac válasza darvinya (#98088) üzenetére


Tikakukac
titán

Engem a gyártás oldala messze nem érdekel. Az érdekel, hogy amit kapok az szar-e vagy sem. Jelentem: azok, elég szép arányban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98090) darvinya válasza Tikakukac (#98089) üzenetére


darvinya
titán

Ha márka 70%-os aksit ad, akkor NoName tesztelés nélkülinél garantált 100-ból csak 1 jó arány.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98091) Tikakukac válasza darvinya (#98090) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez mind nagyon érdekes lehet egy matematikusnak, egy gyártástervezésen élő embernek és mindenkinek, akit érdekel a téma mélye.

Mindenki másnak, ha úgy nézzük nekem is, az a lényeg, hogy a pénzemért, amiért x éve még megkaptam a tutit, ma egy kalap madárürüléket kapok. Hogy mennyiből mennyit és mit, azt totál mindegy. Az van, hogy 400 óvatos ciklus után fordulnak fel az akksik, mintha muszáj lenne. Sőt. Vannak olyan sajtós gépek amik lemennek 5-6 embernél, amikbe korrekciózni kell, mert már elég szépen döglik ki az akku bennük.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98092) Tim82


Tim82
nagyúr

Valaki találkozott már olyan jelenséggel, hogy T420-on a kombó eSATA/USB port nem működik? Értsd: nem ismeri fel az USB drive-okat (kipróbálva két pendrive-val).

BIOS-ban sem az USB, sem az eSATA port funkció nincsen letiltva a Security menüben. A kombó port fölött lévő USB port meg hibátlan.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#98093) donjohnson válasza Tim82 (#98092) üzenetére


donjohnson
addikt

nem lehet, hogy kikopott és nem érintkezik?
próbáld meg valami szorosabb 3. pendrive-al. :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#98094) Tikakukac válasza Tim82 (#98092) üzenetére


Tikakukac
titán

Pavilionon nekem szimplán tönkrement szegény anno.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98095) Tim82 válasza donjohnson (#98093) üzenetére


Tim82
nagyúr

& Tikakukac: elképzelhető, akkor sajnos valószínűleg maga az aljzat, szerintem ugyanis egy vezérlőn van a fölötte lévő USB porttal, ami meg jó.

Mondjuk eSATA külső HDD-vel még nem próbáltam, lehet, hogy eSATA-ként meg oké lesz.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#98096) Tikakukac válasza Tim82 (#98095) üzenetére


Tikakukac
titán

Huh, passz. Anno tudom, hogy megnéztem és teljesen külön ment a móka. De az szerintem 2-3 évvel régebbi volt, mint egy T420.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98097) whited


whited
addikt

Sziasztok
T440p
Szeretnék alá egy hűtőt mert alapjáraton csak böngészve 48-52fok a hdd
Cpu frissen kenve, az normális hőfokon megy.
Mit ajánlotok?:R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#98098) Tikakukac válasza whited (#98097) üzenetére


Tikakukac
titán

Sok szerencsét, hogy ilyen géppel tudj lentebb menni hűtővel :B

Első körben a vinyót kéne megnézni miféle. Ha 7200rpm akkor nincs kérdés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98099) whited válasza Tikakukac (#98098) üzenetére


whited
addikt

100/100
Érdekes most a vonaton pesig nincs klíma 30fokon áll mint a cövek :DDD

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#98100) Tikakukac válasza whited (#98099) üzenetére


Tikakukac
titán

Az, hogy 100/100 az egy dolog. Marad is az még 20 évig úgy, hogy 50 fokos. A kérdés az, hogy milyen vinyó az a vinyó. Ha egy Black széria akkor azon nincs mit csinálni az sütni fog. Ha nem az, akkor lehet agyalni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.