Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98101) whited válasza Tikakukac (#98100) üzenetére


whited
addikt

Ő az
Seagate Momentus 2.5" 500GB 7200rpm 32MB SATA3 ST500LM021

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#98102) Tikakukac válasza whited (#98101) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor ennyi. HDD csere. Padozni lehet, de érdemi eredménye sajna nincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98103) whited válasza Tikakukac (#98102) üzenetére


whited
addikt

Értelek de korábban azt mondtad, ha 7200rpm akkor nincs kérdés szóval ott viszonylag indokolható ez a hőfok, nem?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#98104) donjohnson válasza whited (#98103) üzenetére


donjohnson
addikt

inkább tegyél bele ssd-t.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#98105) whited válasza donjohnson (#98104) üzenetére


whited
addikt

Az lesz
M2 ssd-t akarok bele, a hdd meg ki, és bele egy tartóba

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#98106) Tikakukac válasza whited (#98103) üzenetére


Tikakukac
titán

Erre mondtam, hogy nincs kérdés :B

Az csere.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98107) whited válasza Tikakukac (#98106) üzenetére


whited
addikt

Mennyi a normális amúgy, 35-40fok?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#98108) Tikakukac válasza whited (#98107) üzenetére


Tikakukac
titán

Erősen gépfüggő, de semmiképpen sem az, hogy égessen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98109) whited válasza Tikakukac (#98108) üzenetére


whited
addikt

Értelek, köszönöm
Gépelve abszolút nem kellemetlen, de gondoltam azért csak illene HDS-n megnézni és akkor szembesültem vele

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#98110) Frawly


Frawly
veterán

Csak úgy blogolás szintjén említem, hátha van, aki még nem tudja. Minap szembesültem vele, hogy az X220-ban a miniPCIe port csak SATA2-őt tud, a belerakott SATA3 mSATA SSD-t így visszafogja. Én nem tudtam. Azt írták a neten, hogy a chipset 2 darab SATA3 eszközt támogat, és ez igaz, az egyik a belső HDD caddy-hez van bevezetve, a másik meg a dokkolóportra kivezetve. Teljesen igazuk van, tényleg jobban kell a SATA3 a dokkolóra, mint egy dedikált belső meghajtóhelyre. Sokkal jobb lett volna, ha mindkét SATA3 vezérlést kiviszik a dokkolóra inkább, a gépen belül csak felesleges foglalja a helyet, oda a PATA UDMA66 sebessége vagy egy 8 bites MFM vezérlő is bőven elég lenne :(((

(#98111) FoxiestFox válasza Frawly (#98110) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pedig sokszor előkerült már itt a téma. Én is azért cseréltem az mSatat azonos gen gépben.

(#98112) darvinya válasza Frawly (#98110) üzenetére


darvinya
titán

Lehet hülyeség.
De ezek soros portok és BIOS átírással változtatható melyik porton, melyik Sata legyen.
Maga összetétel nem változhat, csak kivezetés.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98113) Frawly válasza darvinya (#98112) üzenetére


Frawly
veterán

Ebben lehet igazad van, hátha van rá mod BIOS, utánanézek.

(#98114) azbest válasza Frawly (#98110) üzenetére


azbest
félisten

normál hdd hely, ultrabay fiók -> sata3
mini pci express - sata2.

Ha mindenképp sata3 módban szeretnéd használni és nincs szükséged az optikára, akkor léteznek msata - 2.5" hdd adapterek is, mondjuk azt meg egy optika helyére menő caddy-be. Más kérdés, hogy direkt 2.5" meghajtó változatot véve valsz olcsóbb lett volna :)

Amikor ezek a gépek kijöttek még bőven nem volt szükség gyorsabb portra a jobb ssd-khez sem.

Most egyébként az msata samu evo 850-emről épp átköltöztem az optika helyén lévő másik ssd-mre. Szegény samu 60 fokig is felment a fiókban amikor a gép nagyon dolgozott. Nem csak azért váltottam ár, hogy a samut kíméljem, hanem mert így kevésbé melegíti a gépet. Nézegettem alin már hogy 2.5 átalakító keretet vegyek vagy msata usb3 keretet, hogy esetleg külső vagy belső tárolóként használjam.

t61nél volt emlékeim szerint, hogy sata1->2 mod volt a caddy-re, mert lehet 2 módban nem találták elég stabilnak és lekorlátozták.

[ Szerkesztve ]

(#98115) tothjozsi96 válasza whited (#98097) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem hogyha vonaton 30 fok, és amúgy otthon amit mértél az meg 50 fok akkor szerintem csak annyi a probléma hogy ágyon volt a gép, vagy az öledben.

Hogyha asztalon van akkor jobban szellőzik, legalábbis én T520-ba egy 850 EVO SSD-t használok és ott nagyon látszik hogy ágyon van-e vagy asztalon.

(#98116) Tim82 válasza azbest (#98114) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha mindenképp sata3 módban szeretnéd használni és nincs szükséged az optikára, akkor léteznek msata - 2.5" hdd adapterek is, mondjuk azt meg egy optika helyére menő caddy-be.

X220-at használ... optikai meghajtót nehezen találsz azon a gépen.

t61nél volt emlékeim szerint, hogy sata1->2 mod volt a caddy-re, mert lehet 2 módban nem találták elég stabilnak és lekorlátozták.

Ott az optikai meghajtónak meg még PATA csatlakozója volt, a belső HDD volt SATA (és annál oldja fel a Middleton BIOS SATA I -> SATA II-re a szoftveresen lekorlátozott sebességet).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#98117) azbest válasza Tim82 (#98116) üzenetére


azbest
félisten

Jujj, azt hiszem több időt kéne alvással töltenem, mert picit szétszórt vagyok :B

(#98118) Frawly válasza azbest (#98117) üzenetére


Frawly
veterán

Nem baj. Azért írtál jó dolgokat. Az tényleg igaz, hogy mikor az X220 kijött, még csak SATA2 SSD-k voltak többségében. De ez nem mentség, mert egy felsőkategóriás notit (meg a szabványokat) nem jó szűk látókörűen kell specifikálni (aktuális igények kicentizése), nem 1 kiló kenyér mellé veszik, hanem évekig használják, nem lenne baj, ha időtálló lenne. Ráadásul pont egy SATA3 port, amit egyébként tudna is, de hülye helyekre van kivezetve. Persze ez chipsettervezési hiba, mert ha tud 2 darab SATA3-ast meghajtani, akkor a többi portot is megcsinálhatták volna az Intelnél SATA3-asra, a visszafelé kompatibilitás miatt felesleges SATA2-vel szenvedni.

(#98119) fattyu válasza Frawly (#98118) üzenetére


fattyu
veterán

viszont hót felesleges ezen vernyogni mert a szintetikus teszteket leszámítva nemigen veszed észre hogy sata2 vagy 3

elárulom az x230 ugyanez a helyzet és én se értem hogy faszért a dokkolóra kellett a másik sata3at vezetni, ettől még msatan van a rendszerem és azóta is ez a legkedvencebb gépem evör

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#98120) Kiki18 válasza fattyu (#98119) üzenetére


Kiki18
őstag

+1

(#98121) Frawly válasza fattyu (#98119) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, azt tudom, hogy töltési időkben nem kimutathatóan lassabb SATA2-őn. Nagy fájlokat meg amúgy is igen ritkán másolgatok. Csak az a dühítő, hogy tudná a SATA3-at, de az haszontalan helyre van kivezetve. A legtöbb ember nem dokkolóval használja a gépet. Sokan igen, de ők az összes Thinkpad tulaj között képviselnek max. 10-15%-ot. Nem kizárt, hogy modbios megoldja, még nem volt időm utánakutatni. Ha találok rá megoldást, megírom ide a topikba.

(#98122) Donki Hóte válasza Frawly (#98121) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A legtöbb ember nem dokkolóval használja a gépet. Sokan igen, de ők az összes Thinkpad tulaj között képviselnek max. 10-15%-ot.

Mivel a Thinkpad széria üzleti laptop, ezért szerintem a Thinkpad használók több mint fele dokkolóval használja.

(Természetesen nem Magyarországon, hanem világszerte :) )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#98123) Tikakukac válasza Frawly (#98121) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet kutatni meg drótozni és NYÁK-ot is tervezni, csak minek. Sebességben nem érzed meg egy mai PCI-E agyonveri mindet.
Mivel ezek céges dolgok voltak rohadt sok van dokkolva. Én egy komplett székházat tudok ahol a nap felét ezek a gépek dokkon vannak monitorral.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98124) Vegha


Vegha
senior tag

A T440/450 mintajara az x240 touchpadja is "javithato"/cserelheto ?

(#98125) Tim82 válasza Vegha (#98124) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen.

Ha érdekel, 2-3 héten belül konkrét tapasztalatot is tudok írni a how-to-ról, nemrég, szeptember 5-én rendeltem az X250 touchpad-ot az X240-hez.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#98126) Frawly válasza Tikakukac (#98123) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, a mai M.2 NVMe SSD-k agyonverik a SATA-sokat. De! Vannak azért lényeges tényezők
1) olyan gépbe kell őket tenni, ami ki tudja hajtani őket, azaz az M.2 csatolónak legalább PCIe 3.0 x4-et kell tudnia, ha ezt nem tudja (csak x1-x2-őt, vagy PCIe 2.0-át), akkor arányosan kisebb lesz a sávszél (fele, negyede, stb.). Plusz prociból sem árt erősebb, az főleg akkor fontos, ha apró fájlokkal történő munkánál kell kihajtani.
2) NVMe-t a szoftvereknek is ki kell tudnia hajtania, ugyanis átlag programoknál nem érződik gyorsabbnak (OS bootolása, irodai programok, böngészés, játékok, ezeknél egyfajta bottleneck hatás lép fel). Olyan szoftvereknél jön ki a sebességelőny, amelyek nagy fájlokkal dolgoznak szekvenciálisan (videóvágás, virtuális gépezés, sok megás képek szerkesztése). Ilyenekkel viszont kevés átlagfelhasználó foglalkozik, nekik pénzpocsékolás NVMe-be fektetni, jobban járnak azonos árban egy 2× akkora árterületű SATA SSD-vel (ez lehet SATA3, mSATA, M.2 SATA vagy amilyen csatoló a gépben van).
3) támogatnia kell a gépnek is. Az nem elég, ha van rajta M.2 slot, mert lehet csak SATA vezérlő van mögédrótozva, vagy pl. a BIOS-UEFI nem támogatja az NVMe bootot (főleg régebbi lapoknál probléma). Eléggé szét kell nézni, hogy a gép mit támogat, könnyű arcra esni, hogy megveszi az ember, és nem megy benne, vagy csak lassabban, vagy nem tud róla bootolni (bár erre van kerülőmegoldás, egy SATA eszközről indítani a boot loadert, ami aztán indítja az OS-t NVMe-ről). Sok ember nincs ezzel tisztában, azt hiszik, hogy minden M.2 SSD egyforma, közben meg nem, mert van belőle M.2 SATA, M.2 PCIe AHCI, M.2 PCIe NVMe. Ráadásul a helyzetet az is tarkítja, hogy M.2-esből is van többféle méret, a 2240-esből a legkisebb a választék, a 2260-asból sincs túl sok, a 2280-as a szabvány méret, de azt meg nem minden lap fogadja. Szóval szívások tengere várhatja azt, aki ebbe belevág.

Nekem ezek miatt nincs szükségem NVMe-re, nem tudnám sem a felhasználásommal, sem a gépemmel kihajtani.

De nem kell ehhez feltétlenül NVMe sem. Az egyik SSD topikban most pl. azzal szenved egy tag, hogy nem tudja az USB3-as Samsung T5 külső SSD-jét kihajtani, csak ilyen 300 MB/sec körül megy neki 550 MB/sec helyett. Most próbál beszerezni a régebbi lapjához USB3.1 Gen 2-es vezérlőt, de még ez is valószínű nem fog neki menni a teljes 10 Gbps-es sávszélen (még csak a SATA3-as 6 Gbps-oson sem), mert csak PCIe 2.0-ás x(kevés)-es csatolója van a lapon. Szív a témával, mint a torkos borz.

(#98127) Tikakukac válasza Frawly (#98126) üzenetére


Tikakukac
titán

Oké, TLDR, ott vagyunk ahonnan indultunk. Értelme szétherélni egy gépet meg elkezdeni BIOS-t faragni ezen a szinten nulla. Asztalimba betoltam a kis kártyát, 1 sata kábellel kevesebb van, hasít mint a barom, azt' csókolom.

Notiban meg vagy kiadja vagy nem, slot választás itt nincs :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98128) azbest válasza Frawly (#98126) üzenetére


azbest
félisten

amúgy azon csodálkozom, hogy senki sem csinált még minipcie-msata adaptert vagy expresscard-msata adptert. Merthogy minipcie és expresscard alakú sata vezélrős megoldások is vannak ([link], [link]). Lényegében csak a vezérlőchip kell rájuk és minipcie csatlakozó az msata kártyához.

Persze lehet túl vastag lenne a szendvics, vagy a szabványosnál több áramt igényelnének. Expresscard ssd-t láttam, de régi és lassú példányok voltak.

[ Szerkesztve ]

(#98129) darvinya válasza azbest (#98128) üzenetére


darvinya
titán

ExpressCard estében USB 3.0-át már tudja, lehet új UFS tárolókkal már lenne sebesség.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98130) Ed_007 válasza Frawly (#98118) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Másik hülyeség, hogy T460p gépben M.2 2242 SSD van. Nehogy a széles körben hozzáférhető, nagyobb méretben is kapható 2280... dehogy... a kicsi 2242... Ezt a marhaságot, az SSD hosszával spórolni egy ekkora gépházban...

(#98131) Tikakukac válasza Ed_007 (#98130) üzenetére


Tikakukac
titán

Minden akkori gép ezzel jött. A Dellek és a HP-k is. Sőt, HP-ban ugyanaz a kasztni a 840 G1 és G2-ben, az elsőben 2242-es méretre raktad csavart, másikra 2260-ra, a hely pedig kiadta volna 80-ra is. ;]

Na az a vicces :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98132) Vegha válasza Tim82 (#98125) üzenetére


Vegha
senior tag

Mindenkeppen erdekel es koszonom ha beszamolsz rola.

(#98133) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok! X230 ujjlenyomat olvasóját hogy lehet össze párosítani a power on jelszóval?
Esetleg a gépet be lehet kapcsolni vele, mint a T410/420-nál?

(#98134) fattyu válasza ro_bert17 (#98133) üzenetére


fattyu
veterán

igen be lehet.

ujjlenyomat vezérlő lenovo szoftverben lehet kapcsolni hogy power on menjen és léptessen is be azonnal

bár a power on jelszót nem tudom érteme.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#98135) ro_bert17 válasza fattyu (#98134) üzenetére


ro_bert17
őstag

Azt elfejtettem, hogy Windows10, itt elvileg nincs lenovo szoftver. Vagy tegyem fel az előző verziót?

Valóban nincs sok értelme, ugyanis hdd titkosítást sem használok. (bár mintha azt hallottam volna valahol, hogy a windows10 bitlockere nem olyan rossz)
Valahogy régről maradt meg. Ha lába kelne a gépnek, akkor legalább bontsa el.

(#98136) fattyu válasza ro_bert17 (#98135) üzenetére


fattyu
veterán

azt nemtom.
8.1en vagyok boldog minden gépemen

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#98137) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

2017-es Thinkpad X1 carbonom van Hagyományos internetkábelt kéne bedugnom néha a laptopba. Mi a legköltséghatékonyabb megoldás erre, illetve mi minőségben a legjobb? HDMI-be dugható átalakító, vagy USB-c-be, thunderboltba jobb, ha dugom, vagy sebesség szempontjából tökmindegy?

Illetve hosszabb távon szeretém használni a laptopot olyan módon dokkolva, hogy a nagy monitoron, egérrel, külön billentyűzettel tudjam használni. Ez megoldható egy kábellel? És ha igen, hogy, milyen átalakító kell?

Vagy csak úgy tudom, hogy HDMI -ben beledugom a monitort, külön a billentyűzetet stb?

[ Szerkesztve ]

(#98138) donjohnson válasza kalapacsolok (#98137) üzenetére


donjohnson
addikt

vegyél egy usb lan adaptert. az a legegyszerűbb.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#98139) Kbali válasza kalapacsolok (#98137) üzenetére


Kbali
nagyúr

Vagy ilyesmi?

(#98140) kalapacsolok válasza Kbali (#98139) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

köszi, valami ilyet nézek, veszek akkor!

johnson: az a baj, h mindkét sima USB-m foglalt, de ilyen USB C-s jónak tűnik :)

(#98141) kemotox


kemotox
addikt

Üdv srácok!
Egy hatalmas, megoldandó problémával fordulok hozzátok. Van egy T420-as masinám, aminek már vagy másfél-két éve nem jó a kijelzője. Ha jól emlékszem, akkor először halvány volt a kép, meg villogott, illetve asszem valami vízszintes csíkozódás is volt. Valamit olvastam valahol, hogy gyakori ezeknél a gépeknél, hogy a szalagkábel nem illeszkedik rendesen stb. Megpiszkáltam, és azóta teljesen "elment" a kép. Nem nagyon használtam a laptopot, feledésbe is merült a dolog. Most viszont kéne, működőképesen, gyorsan. Ja igen, monitorral van kép, szóval a kijelző körül lesz valami bibi. Most viszont kéne hurcibálnom. Berendeltem egy másik kábelt, de azzal sem lett jó sajna. Szóval két dolog ami érdekelne:

1.Van esetleg esély valami olyan dologra, hogy nem feltétlenül a kijelző maga purcant ki, hanem valami más dolog a lúdas? Amit esetleg meg is tudok nézni, hogy stimmel-e. BIOS reset meg volt. Szerintem nem a világítás kakkantott be, mert akkor elvileg nagyon-nagyon halványan még kéne lennie képnek. Youtube-on láttam videókat, ahol megvilágítják a kijelzőt, és úgy látszik kicsit, de nekem semmit sem sikerült elővarázsolnom, lámpával se.

2. Ha még is kijelző csere kell, akkor bevállalom, de vaktában nem akarok érte 15-20 ezret kiadni. Sőt, nagy köcsög vagyok, de szervízbe se vinném, mert meg tudom csinálni magam (már csukott szemmel is akár, amennyit baszkodtam vele). Pénz és idő tekintetében is jobban járok, ha magam csinálom. Na és akkor itt jön a nagy kérdés:
Nincs köztetek olyan valaki, vagy nem tudtok véletlenül valakiről, aki árul kijelzőt, és meg lehetne-e azt oldani, hogy csak gyorsan egy rádugás erejéig kipróbálni, hogy tényleg a kijelzőm ment-e szét? (Oszt ha jó, le is mehet a biznisz) Vagy én viszem el a saját kijelzőm, és úgy nézzük meg, vagy akármi. Valahogy tudnom kéne, hogy tutira az a rossz, és cserével jó lesz a gép. HA-n találtam már kijelzőket megvenném azt jóság lenne, de így nem merem, mi van ha valami más baja van azt én meg hoppon maradok a kijelzővel. Vagy van esetleg bármi módja a diagnosztizálásnak?

Szóval nagyon gyorsan röviden: Van ötletetek, hogy hogyan lehetne kideríteni gyorsan, hogy kijelző hiba-e, vagy valami más?

Köszi előre is! :R :R

(#98142) westlake


westlake
félisten

E580 BIOS v1.24

(New) Enable optane memory for MFG build

Play nice!

(#98143) Tikakukac válasza kemotox (#98141) üzenetére


Tikakukac
titán

Kijelző megvesz jó árban, próba, ha nem az, akkor gazdasági totálkár és teljes gépcsere valamint kijelző elad.

Minden más nettó pénzégetés :B Ha pedig valóban nem kijelző, amit kétlek, akkor ki lehet nyírni a tesztkijelzőt is, ezért nem szoktam ebbe belemenni. Volt már ilyen sajnos.

Vagy keresel LVDS asztali tesztelős embert. Én már eDP alatt sajnos nem foglalkozok semmivel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98144) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#98133) üzenetére


ro_bert17
őstag

Esetleg valaki? Próbáltam a lenovos fingerprint managert feltuszkolni, de a windows10 nem engedi.

Szerk: a gépet bekapcsolni sem lehet ujjenyomat olvasóval ugye?

(#98136) fattyu: köszönöm azért! :R

[ Szerkesztve ]

(#98145) kemotox válasza Tikakukac (#98143) üzenetére


kemotox
addikt

Hát most bogarat ültettél a fülembe.
1600x900-as felbontású kijelzőről van szó, direkt ezt választottam anno az 1366-ossal szemben. Került is vagy 15 ezerrel többe. Most meg vagy veszek egy kisebb felbontásút olcsón, de akkor fölösleges volt minden, vagy kicserélem 1600-osra....
... de akkor meg akár vehetek is új, komplett gépet. 40 rugó. Dupláját fizettem kb 3 éve. Vagy ha beérem (ezek után már bármit..) a gyengébb kijelzővel, akkor akár i7-es T420 is akad ennyiért. (az enyém i5)
Akárhogy nézem ez tényleg így-is úgy-is bukta. Gép kidobva tuti nem lesz, asztalinak még használható. Vagy eladom, mint kijelzőhibás / monitorral használható. Mennyit érhet a fenti árak fényében? 15?... Szopóka.

(#98146) Tikakukac válasza kemotox (#98145) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyen a popszakma, ezért mondtam, hogy járd körbe, mert könnyen tudsz olyan költségekbe szaladni, amit nem akarnál :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98147) Tim82 válasza ro_bert17 (#98144) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én csak azt tudom javasolni, amit korábban hasonló kérdésre. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#98148) kemotox válasza Tikakukac (#98146) üzenetére


kemotox
addikt

Megoldódni látszik a dolog, majd hétfőn kiderül mi van. Sajnálom azért tényleg, hogy kiadtam a plusz lóvét a jobb felbontásért, aztán most megint csak plusz lóvéért visszább kell vennem :DDD

(#98149) RoboGuru válasza ro_bert17 (#98144) üzenetére


RoboGuru
tag

Még mindig (remélhetőleg sokáig ;) ) a W520 alatt működő Windows 10-es (17134.286) megoldásról tudok beszámolni.
Ezzel a fingerprint szoftverrel / illesztővel szépen működik a bejelentkezés.

Sőt még a gépet is belehet kapcsolni / indítani vele.
Annyi hogy a gép kikapcsolt állapotánál az ujj szkennernél a kis lednek világítani kell. Amennyiben nincs visszajelzés, a BIOS-ban Reset fingerprint data, és ha jól emlékszem még az akku / töltő ki-be csatlakozásával lehet ezt a problémát kiküszöbölni.

[ Szerkesztve ]

www.rendszerguru.hu

(#98150) ro_bert17 válasza RoboGuru (#98149) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nem szólt be a Windows 10 hogy ezt most csak azért sem fogja telepíteni?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.