Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99501) Apollyon válasza FoxiestFox (#99497) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köszi a válaszokat mindenkinek.)

Az akku alatt a Win7 kód egyébként aktiválva van már, de azért teszek majd egy próbát.

Hogy ez mennyire legális, passz, de ha ez működik, akkor a ms ezt eléggé eltúrta. Legrosszabb esetben veszek egy kulcsot ja, aprón.

Közben beugrott, hogy a desktop gépemen is 5400-as winyón van a win10, a nagyobb programok vannak SSD-n. :D Annyira nem vészes, de az asztali skylake processzor, nyilván erősebb mint a kis kétmagos "i5" az x230-ban. Vagy nem ez a szűk keresztmetszet?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#99502) Silεncε válasza Apollyon (#99501) üzenetére


Silεncε
őstag

Nem. A HDD borzalmasan megfogja a gépet, mert a CPU malmozik, amíg vár az adatra a HDD-től. Az i5-öt, ami a 230-ban van (nekem asszem egy 3320m van benne) még nem nagyon sikerült megfognom semmivel, pedig legutóbb egyszerre futott a Spotify, VSCode, FF 20 tabbal, PyCharm és biztos ami biztos ráindítottam még egy Visual Studiot is :D

(#99503) FoxiestFox válasza Apollyon (#99501) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekik is érdekük, hogy a szarjukat használd. Örüljenek, hogy nem hajítod ki nagy ívben a gépet, miután megtudod, milyen egy remek rendszer. :D
Direkt hagyták nyitva a kiskaput, nyilván céges használatra számlás rendszert használj, home userként szerintem ez a megoldás nyugodtan tekinthető majdnem teljesen fehérnek.

(#99504) Francia91 válasza Silεncε (#99502) üzenetére


Francia91
veterán

Jó neked, nekem az i7 2720QM-et sokszor sikerül megfogni és alaposan megizzasztani :D
Mondjuk 3D modellezéssel nem csoda :B

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#99505) Tikakukac válasza Apollyon (#99501) üzenetére


Tikakukac
titán

Asztaliban is a vinyó a szűk. Kétszer erősebb procim van, mint volt 5 éve kb. és HDD-ről bármit dolgozni borzalmas.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99506) Dhampir válasza Tikakukac (#99499) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy hete vettem msata 250 gigát 10k-ért.

Melyik gyártótól és milyen típust?

(#99507) Tikakukac válasza Dhampir (#99506) üzenetére


Tikakukac
titán

Samsung meg Lite-On volt garmadával.

Meg ne kérdezd pontosan melyiket majd megnézem. Egy x230-nál pont nem fog érdekelni, hogy elméleti 2 megával tud-e többet. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99508) Dhampir válasza Tikakukac (#99507) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen! :)

(#99509) Frawly válasza Apollyon (#99495) üzenetére


Frawly
veterán

Nyugodtan upgrade-elhetsz most is Win10-re ingyen. Letöltöd a MS oldaláról a legújabb 1803-as Win10 telepítő iso-t. Majd feltelepíted. Mikor a telepítő kéri a termékkulcsot, beírod neki azt a Win7 kulcsot, ami a gépre van ragasztva. Kicsit hosszan fog rágódni rajta, de tovább fog engedni.

Az X230-on a Win10 fullra támogatott. Bár a Win7 sem tragédia rajta, 2020-ig annak is van supportja végül is, annyira még nem elavult, hogy használhatatlan legyen.

(#99510) Tikakukac válasza Frawly (#99509) üzenetére


Tikakukac
titán

Jogilag ez így tiszta? Biztos? Tuti?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99511) Frawly válasza Tikakukac (#99510) üzenetére


Frawly
veterán

Nem tiszta. Eléggé szürke terület. Eleve nem tudják bizonyítani, hogy mikor frissített először, még az ingyenes időszakban vagy már utána, utólag lehetetlen megmondani. Csak a MS tudná megmondani, de őket meg szemmel láthatóan nem érdekli, nekik így is nyereség, hogy valaki nem legacy státuszba süllyedő Win7-et használ, hanem átáll egy aktívabban támogatott Windows verzióra, csökkentve ezzel a verziók közötti fragmentációt.

(#99512) Tikakukac válasza Frawly (#99511) üzenetére


Tikakukac
titán

Na, erről beszéltem :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99513) Frawly válasza Tikakukac (#99512) üzenetére


Frawly
veterán

Magánembernél nem gáz. Cégnél, egyéni vállalkozónál nem játszik, ott tényleg csak abszolút legális szoftver, számlával, igazolt licencel, mindennel jön csak szóba, ha ellenőrizne a NAV, BSA és hasonló szervezetek.

(#99514) Tikakukac válasza Frawly (#99513) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt így már lehet nem írnám le, csak ha már valaki keresi A megoldást, akkor legyen is olyan. Ilyen alapon akkor fölösleges ezzel is vesződni, virágbolt és cső.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99515) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Lenovo csinált végre egy normális töltőt (kicsi + USB), de slim tippel, hogy lesz ebből centerpin?
Alig pár átalakítót találtam a neten, de az is mind majdnem a töltő ára.

Nincs valami pár dolláros átalakító vagy csak nem találtam meg?

[ Szerkesztve ]

(#99516) Tikakukac válasza Kalandor (#99515) üzenetére


Tikakukac
titán

Visszafele már karcosabb a dolog. Csatit építenék akkor, kell egy AC adapter fogadó rész egy alaplapról aztán 3D nyomtatóval kis házat csinálni neki és kis vezeték meg is vagy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99517) Kalandor válasza Tikakukac (#99516) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Köszi, akkor kihagyom.

(#99518) Sensei válasza Kalandor (#99517) üzenetére


Sensei
tag

?

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#99519) Tikakukac válasza Sensei (#99518) üzenetére


Tikakukac
titán

Na, akkor ügyesebb voltál sima gugli meghalt.

Most az lesz a kérdés, hogy milyenek ezek a csatik, volt egy ezeknek a fordítottja ami 2 hét után tört el végleg :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99520) Kalandor válasza Sensei (#99518) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Köszönöm, meg is rendeltem!

(#99521) ensolid


ensolid
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Thinkpad X230 notebookom van. Mostanság inkább itthon használom hálózatról és ezért kiveszem mindig az aksit, hogy ne használódjon el. Az a gondom, hogy ha nincs bent az aksi 100% terheltségen se viszi feljebb a processzor órajelet 1.2ghz-ról. Ez hogyan lehetne kiküszöbölni? Eléggé észre lehet venni a visszafogott processzor teljesítményt.

(#99522) FoxiestFox válasza ensolid (#99521) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tedd bele az akkut, nem dísznek van.

(#99523) Tikakukac válasza ensolid (#99521) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt úgy lehet kiküszöbölni, hogy az akkut szépen visszateszed, ahova való és beállítasz power managerben egy számodra kellően durva töltési határt. Semmi baja nem lesz az akkudnak, cserébe rendesen fog működni és ha mégis elmenne a villany anyázás sem lesz :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99524) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

van itthon egy t60. c2d t7400, 2 gb ram, 15" 1400x1050 ips kijelző, x1400 vga, kétsávos wifi... ezek örömteli dolgok. viszont a kijelző rettentően be van sárgulva, a palmrest törött, a tapipad és az ujjlenyomatolvasó nem működik, kicsi darab a bezelből is hiányzik oldalt, nincs meg a hdd keret...
inkább elbontani érdemes, vagy próbáljam meg egyben eladni? egyáltalán mennyit érhet?
köszi :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99525) Frawly válasza Tikakukac (#99514) üzenetére


Frawly
veterán

Azért ez nem egyenlő a virágbolti változattal. Mivel tiszta (nem buherált) hivatalos telepítőből lehet telepíteni, a termékkulcs is legális. Tehát ez nem ilyen orosz krekkes mutyi meg torrentes telepítő DaZ Loaderrel vagy hasonlók.

Egy hátulütője lehet, ha a MS később meggondolja magát, akkor nem tudni mi lesz az aktivációval. De nem hinném, hogy ez valaha is megtörténik. Nekik az az érdekük, hogy így vagy úgy, de végül mindenki upgrade-eljen.

(#99526) Tikakukac válasza qnadam (#99524) üzenetére


Tikakukac
titán

A kijelző és a palmrest ezekben az érték sajnos, azod pont rossz. Én most vágok bele a LED modba majd, meglátjuk milyen lesz.

Frawly: Nekem bárki bármit mondhat, joghoz hülye vagyok, nem is érdekel. De ha nincs kulcsod valamihez, akkor nem legitimálja az MS szemhunyása és bénázása ezt a szitut sem.
MS meg naponta képes mást állítani, volt már sztorim pár liszensz ügyben, 3 óra eltéréssel is képesek voltak mást mondani telefonon. Én meg ügyfélnek mondtam, hogy ha ennyire nem megy, csináljon amit akar, látszólag őket sem érdekli.
De ettől ez még nem valid.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99527) fattyu válasza Tikakukac (#99526) üzenetére


fattyu
veterán

ilyen kérdéseket sosem tárgyalink telefonon. email minden.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#99528) FoxiestFox válasza Tikakukac (#99526) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha megcsináltad a LED modot, és elfogadhatóan sikerül, megtekinteném személyesen (ha Bp-n jársz vele).

(#99529) Tikakukac válasza fattyu (#99527) üzenetére


Tikakukac
titán

Megtörtént, ó, de hányszor. És? Ott sem lett megoldva, mert 10 átfogalmazás után sem értették meg mi a bajom :B

FoxiestFox: Na jah, most én is azon vagyok honnan és mit kéne rendelni, hogy jó legyen. Imádom anyám mániáját. Pedig nagyon érik egy másik gép neki.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99530) Apollyon válasza Tikakukac (#99526) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igazából az sem valid ms részéről, hogy kis túlzással, de kb valós időben streamelik 7/24 minden egyes lélegzetvételedet a tudtod nélkül telemetria címszó alatt.
---
Btw köszi a helpet guyz, hétvégén feldobok egy tízest az x230-ra, és meglátjuk jó-e a kulcs. Nem lepődnék most már meg ha jó lenne, végülis sokkal több pénzt már nem fognak tudni kisajtolni a konzumer (enduser desktop) vonalból.

Meg amúgy van egy olyan érzésem, hogy az ingyenes win10-re frissítés azért volt hivatalosan határidős, hogy az emberek ne rohanják le vasvillával és traktorokkal a redmondi hq-t.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#99531) Tikakukac válasza Apollyon (#99530) üzenetére


Tikakukac
titán

Biztos, hogy jó, a kérdés eddig sem ezen pörgött :B

A Winnél azért kellett frissítgetni, mert ki kell pucolni az emberek alól a Win10-el megdöglő hardvereket és eladni az újakat, plusz, hogy ne kelljen azzal is foglalkozniuk. Win10 átállásnál qrva sok gép lett eladva csak azért, mert megparáztatták az embereket és rakat noti megdöglött Win10 alatt random helyeken. És megvették az új gépeket? Meg. Mindenki jól járt. Kivéve a suta ügyfél.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99532) nrbii


nrbii
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Nemrég váltottam T61-ről T420-ra. Létezik, hogy a legendás, sokkal régebbi T61-nek még a billentyűzete is jobb minőségű lenne? Azt olvastam korábban itt, hogy nincs utángyártott billentyűzet ezekhez (erre gyanakodtam), de inkább rakok fel képet, hogy ennek ilyennek kell-e lenni. Azzal van bajom, ahogyan a felirat a billentyűre van nyomtatva, ilyen vastag és fényes lakkszerű cucc fedi, míg a T61-emé szép éles. Az a baj, hogy ahogy a fény rámegy, szinte homályosak a betűk, elég gagyi hatást kelt, rendesen bántja a szemem.

Olvastam, hogy egyre inkább nincs bennük anyag, de ennyire?
Nem mértem le, de arra is gondoltam, ha kompatibilis lenne, hogy áttenném a T61-ét az újba. :C Vajon működne?

Íme a képek:
[kép]
[kép]
[kép]

Míg a T61-emé sokkal szebb:
[kép]

Nem akarom elhinni, hogy ez ilyen.

Köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#99533) Tim82 válasza nrbii (#99532) üzenetére


Tim82
nagyúr

A T61-ből kiszedett billentyűzet csatlakozója rámegy a T420 alaplapjára, be is lehet vele kapcsolni, majdnem mindent lehet vele csinálni (talán valamelyik billentyűkombináció nem megy az eltérő firmware miatt), de fizikailag nem fogod tudni beletenni a(z ugyan csak kicsit, de) eltérő méretek miatt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#99534) nrbii válasza Tim82 (#99533) üzenetére


nrbii
tag

Igen, közben már észrevettem, milyen fizikai akadálya lenne a dolognak. :R

(#99535) fungi válasza nrbii (#99532) üzenetére


fungi
aktív tag

Esetleg, ha a billentyűzetmechanikák egyeznek /Chicony ugyanaz mindkettőre, többit nem tudom, nem volt más mechanikás T420-x220-am/ - akkor opció lehet a T61 billentyűit egyesével átpakolni a T420-ra. Többiről, Alps-NMB, - ezek lehetnek még T61-nél/ passz, és persze egyezniük kell..../

(#99536) nrbii válasza fungi (#99535) üzenetére


nrbii
tag

Az összes billentyű sajnos nem egyezik meg, felemásan meg nem akarom, így inkább megszokom így, de nem volna rossz ötlet. Végülis ha nem úgy esik rá a fény, nem látszik. :D

(#99537) carr


carr
őstag

T430s
az normális, hogy 100%os cpu mellett 79C° a prockó?
: O :Y
(Core i5-3320M)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#99538) Frawly válasza carr (#99537) üzenetére


Frawly
veterán

Normális, kicsit forró, de nem vészes, ennyinél nem kell vele foglalkozni, nem kell még kifújni, újrapasztázni.

(#99539) Tikakukac válasza carr (#99537) üzenetére


Tikakukac
titán

Attól függ, hogy milyen 100% az a 100%.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99540) PLaci58


PLaci58
őstag

Hali.
Adott egy Lenovo T61.
Processzort cseréltem T7300-ról T9300-ra. Csere után nem indul, nem csinál semmit, venti sem indul.
Visszatettem a régi procit és minden megy rendesen.
A neten úgy találtam, hogy menni kéne bios frissítés nélkül is, csak hűtési hibát jelez. Ez nem indul.
Proci rossz vagy van valami ötletetek rá?

Az eladó egyből a bios frissítésre kérdezett rá.

A procin van egy elég mély karcolás (a pöttyök a pasztától kenődtek rá):

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#99541) donjohnson válasza PLaci58 (#99540) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, be kéne kapcsolnia.
felrakhatod a mod bios-t, de gyanús hogy a karc miatt van.
nem is értem hogy került az oda? valaki azon élezte a kést vagy a csavarhúzót? :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#99542) Tibi988


Tibi988
újonc

Udv,
Sikerult szereznem egy uj t450es notit. nem volt meg hasznalva es a belso akksi nem tolt. 0%
mivel garancia nincs mar ra, kivettem es ramertem multimeterrel is, nincs benne szufla. lehetseges hogy allasaban tonkrement? 0 ciklus van benne, en kapcsoltam be a gepet.
windows hiba uzenet: a battery error has occurred. replace it.
nincs mod arra hogy esetleg en ratoltsek manualisan, majd vissza a gepbe?
koszi minden tippet

(#99543) Donki Hóte válasza Tibi988 (#99542) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha nagyon le van merülve, akkor a gyári elektronika döglöttnek tekinti az akkut (amiben egyébként akár igaza is lehet) és nem tölti.

Kell neki adni egy 9 V-os elemről egy kis töltést, hogy a nulláról elinduljon felfelé a feszültsége. Ha legalább 6-8 V lesz benne, akkor már a noti belső töltője is elkezdi tölteni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#99544) PLaci58 válasza donjohnson (#99541) üzenetére


PLaci58
őstag

Én se értem, hacsak nem ezzel jelezte valaki, hogy rossz a proci.
Én is meglepődtem, amikor megjött a proci és kibontottam a levelet.
Szóval akkor simán, bios frissítés nélkül be kéne indulnia a gépnek a procicsere után?
Az eladónak jeleztem, hogy nem működik és bios frissítésre kérdezett, hogy volt-e.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#99545) donjohnson válasza PLaci58 (#99544) üzenetére


donjohnson
addikt

bios frissítés nélkül is látnod kéne egy hibaüzenetet a képernyőn: "Thermal Sensing Error"
ha nem látsz semmit, tehát be sem kapcsol, akkor rossz a cpu.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#99546) carr válasza donjohnson (#99545) üzenetére


carr
őstag

+1

Tika, Mire gondolsz?

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#99547) Tikakukac válasza carr (#99546) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy Aida, IBT vagy Prime95 teljesen más szinten főzi a procit. A 100% az okés, csak nem mindegy mennyi számolást küld át rajta a proci.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99548) carr válasza Tikakukac (#99547) üzenetére


carr
őstag

FF 5-6 lappal, tüntetést lestem fb, élő videó, meg sentinel felület teszt.
Most Flac-t kódoltam MP3-ra. Azt 81C° is volt... :/
Nemrég 40C° körül volt, mikor kapott pasztát a nyáron. Kb ugyanezekkel a tevékenységekkel.
MX2 AC paszta asszem. Ilyen hamar nem szárad asszem.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#99549) Tikakukac válasza carr (#99548) üzenetére


Tikakukac
titán

Teljesen passzolom, nyilván ez ilyen terhelésre azért sok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99550) PLaci58 válasza donjohnson (#99545) üzenetére


PLaci58
őstag

Semmi nincs.
Csak a bekapcsolt lámpa világít és felpörög a HDD.
Képernyő sötét a HW teszt se indul, semmi nem történik csak tápfeszültség van.
Köszi, akkor megy vissza az eladónak a proci.

Ha már itt tartunk A T61 tudna kezelni T9550-es procit? Bios meg minden buhera nélkül menne benne?

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.