Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99201) wwhy válasza btudos (#99200) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm. Akkor x280-ra "indul a vadászat" ;) Vagy Dell 7390.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#99202) csibe1 válasza Tikakukac (#99171) üzenetére


csibe1
addikt

Okés, legközelebb egy hónap múlva tudok vele foglalkozni, akkor majd ránézek a pendrive-os és a szétszedős módszerrel is.

Köszi a választ neked is, fungi-nak és RoboGuru-nak is. :R

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#99203) yanna válasza [w] (#99193) üzenetére


yanna
őstag

Jó nagyot kapott a körme a tagnak... tuti le fog esni. 🚑

(#99204) SNor válasza wwhy (#99201) üzenetére


SNor
tag

Az x280-ba forrasztott a ram, ha jól olvastam.

(#99205) btudos válasza wwhy (#99201) üzenetére


btudos
veterán

Az Elitebook 830 G5 is megér egy pillantást, az egészen kellemes lett.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#99206) wwhy válasza btudos (#99205) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm. Elitebook 820G1 és Probook 13 óta kerülöm a HP-t a ventizaj miatt. Gyakorlatilag csak irodai munkára használom, és néma gép kell.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#99207) wwhy


wwhy
veterán

Thinkpad vonalon van 13-13,3"-as gépezet?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#99208) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Most reggel volt időm/kedvem a biost nézegetni,és jól van beállítva a dátum én úgy látom.Szóval lövésem sincs mi a baja...dátum main

(#99209) Tim82 válasza ToBeY (#99208) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ettől még rányomhatsz egy mentést a BIOS-ban és megnézed, hogy újraindítást követően is produkálja-e a korábbi hibaüzenetet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#99210) donjohnson válasza ToBeY (#99208) üzenetére


donjohnson
addikt

de most hiába nézegeted ha nincs benne az ultrabay (+ abban hdd vagy ssd).
azóta meg különben is beszinkronizálta már neked a windows az órát.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#99211) ToBeY válasza donjohnson (#99210) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Értem,tehát úgy kéne nézegetni a dátumot,hogy benne van ultrabay notiban?!Ok megnézem úgy. :K

Tim82:úgy léptem ki bios-ból hogy save settings.ha erre gondoltál. :B

[ Szerkesztve ]

(#99212) donjohnson válasza ToBeY (#99211) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, mert az okozza ezt a jelenséget.
szóval ha feldobja megint ezt a hibakódot miközben bent van az ultrabay akkor lépj be bios-ba, nézd meg az órát (állítsd be ha nem jó) és úgy ments rá save settings-szel és lépj ki. ;)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#99213) Butcher82


Butcher82
senior tag

Üdv Urak,

Ha esetleg lenne vakinek T410-es billentyűzethez bontott "E" betűje mechanikával együtt vagy egy teljes billenytűzete, kérem dobjon egy privátot. Vagy ha van tipp hol lehet beszerezni. Elősere naivan azt hittem, hogy a T60-éból majd jó lesz, de teljesen más a mecahnikája... :R előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#99214) Tikakukac válasza Butcher82 (#99213) üzenetére


Tikakukac
titán

Még típuson belül is voltak másik. Van egy raklap billentyűzetem, konkrétan meg kéne írnod mid van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99215) btudos válasza wwhy (#99207) üzenetére


btudos
veterán

Csak a Yoga sorozatban, X380 néven keresd.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#99216) havri1


havri1
félisten

Van egy régi x220 i5 2520M procival. Nem megy 3.0GHz fölé, pedig Intel honlapján 3.2Ghz - et ír turbó módban. Azt tudom, hogy csak teljesítmény centrikus energiaséma alatt él a turbó, de ezen nincs, csak kiegyensúlyozott.
Miért? Lehet köze ahhoz, hogy majdnem teljesen halott az akkumulátor?
Kellene a kakaó, videókat kódolok rajta.

havri

(#99217) Tikakukac válasza havri1 (#99216) üzenetére


Tikakukac
titán

Megnyugtatlak, sokat ezen a szinten az a 200Mhz sem dobna.

Amúgy a válasz egyszerű: a maximum órajel 2 magon 3Ghz. 1 magon 3.2GHz. Ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99218) havri1 válasza Tikakukac (#99217) üzenetére


havri1
félisten

Ahh, köszi

havri

(#99219) Frawly válasza havri1 (#99216) üzenetére


Frawly
veterán

Tarts videókódolásra rendes asztali gépet. Hiába a gerillamarketing, hogy a laptop mindenre elég, nem igaz. Ezek a procik nagyon vissza vannak fogva, nem az órajel, hanem az alacsony TDP miatt. A modern U-s procik még ennél is jobban le vannak gyengítve. Ezeken max böngészni, meg kisebb játékokkal játszani érdemes. Komoly munkára, kódolásra, renderelésre, hardcore game-re rendes asztali gép való. Tudom, az nem trendy, nagy kocka b4xás ház, fogja a port, kábeldzsumbuj kívül-belül, rendes táp, jó szellőzés, rendes hűtés, de ha valahol teljesítmény van, azt etetni és hűteni is kell, ahhoz meg kell a hely. Sajnos, ez nekem is nagy bánatom.

90 wattos töltővel, meg ceruzaelem/zseblámpa teljesítményű procival, és papírvékony házba beleeszkábált, szúnyogzümmögésű minipropellerrel súlyosbított hűtéssel nem lehet nagyobb teljesítményt beleszuszakolni ezekbe, akkor se, ha a proci 8 magos, 256 kvantumbites és mínusz 1 nanométeren gyártották. Így működik a fizika.

De pl. most jöttem rá, hogy ezek a prociba integrált Intel IGP-k sem érnek lófütyit sem. Nem csak az alacsony teljesítmény meg a dedikált VRAM hiánya miatt, hanem pl. a teljes körű OpenGL támogatás sincs meg, néhány régebbi OpenGL verzió, 1.3-2, ilyesmik nem támogatottak (a MoH:AA futtatásakor jöttem rá erre). Amit persze a laikus nem vesz észre, hacsak nem akkora balfék, mint én, hogy még régi játékokkal játszana. Tévedés, hogy a gyenge, low end mobil GPU-knak nincs értelme. Teljesítményben valóban nem erősebbek, de driverben és protokolltámogatásban jobbak. Nem véletlen gyártják még őket.

[ Szerkesztve ]

(#99220) havri1 válasza Frawly (#99219) üzenetére


havri1
félisten

Jogos, nem fogalmaztam pontosan. Torrent és PLEX szerverként üzemel, aminél néha kell transcodeolni filmeket, ide kell a cpu.
Hobby, nem munka. Van mellette 3 asztali gépem :DDD

havri

(#99221) darvinya


darvinya
titán

T61 nVidia-nál BIOS-ban érdemes bekapcsolni VRam-ot?
Hoz valamit?

Nem ismerem, azért kérdem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#99222) Francia91 válasza Frawly (#99219) üzenetére


Francia91
veterán

Tegyük hozzá, hogy egy 2 mag/4 szálas prociról beszélünk, egy picike házban. Én is kódolok videót notival, de az egy DELL Precision M6600-as, benne egy 4 mag/8 szálas i7-essel, ami kódolás alatt vígan tartja a 3 GHz-es Turbo órajelet, akár fél nap is, közben 84 fokos a max CPU hőmérséklet. Tehát van olyan noti, amelyik alkalmas erre, de ne 12"-os kategóriában keressük, és ne várjuk el tőle :D
Az i5 2520M még a HP 8560W-mben is kazán volt (95 fok Turbo nélkül), kell nekik a hűtés
Az M6600-asban ez megvan, tisztességesen. Kellő hűtőfelület, és kell hely. Csak ehhez 17,3-as kategória kell. És így mindent járathatsz maximumon

TP vonalon a W700/701-es volt ilyen utoljára, azthiszem. A P70-es képeit nézve úgy látom, hogy ott már visszatértek a duplaventis hűtéshez

Lehet ezekből jó teljesítményt kihozni, de ahhoz méret és tömeg kell :)

OFF-ot befejezem :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#99223) FoxiestFox válasza Francia91 (#99222) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azt hittem, már sosem lesz Precision Stories epizód :D

(#99224) Francia91 válasza FoxiestFox (#99223) üzenetére


Francia91
veterán

Van ott TP epizód is a hozzászólásban ;]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#99225) hcl válasza Francia91 (#99222) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja, csak ez mobil munkaállomás, nem igazán laptop. Ez egy asztali gép, amit könnyen tudsz vinni... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#99226) Francia91 válasza hcl (#99225) üzenetére


Francia91
veterán

Mégis napi szinten hurcolom melóba :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#99227) havri1 válasza Francia91 (#99222) üzenetére


havri1
félisten

W520 turbó alatt, kódolásnál, tpfancontroll max pörgésssel 96 fokig felszökik, le is tiltottam a turbó módot.

havri

(#99228) Francia91 válasza havri1 (#99227) üzenetére


Francia91
veterán

Az M6600-as 88 foknál kezdi el csökkenteni az órajelet 3,0 GH-z-ről. Más a BIOS beállításuk
Meg csak 17"-os ház, dupla hűtéssel
A ThinkPad P70-esre kíváncsi lennék, hogy mit bír terhelés alatt a hűtése, meg hogy mikor megy elérhető közleségbe az ára :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#99229) havri1 válasza Francia91 (#99228) üzenetére


havri1
félisten

Lehet nem ártana egy pasztázás, de nem tudom rászánni magam újra :D

havri

(#99230) hcl válasza Francia91 (#99226) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az egy dolog, de cipelésre inkább a kisebbek kényelmesek :) Ha 120kg-os kigyúrt állat vagy, akkor ez is :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#99231) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az hogy van, hogy az FRU szerkezete sem mindig ugyanaz?
Nézem, R61 komplett alsó rész, 7650-9LU gép, amibe 42W7826 alaplap lenne való a Lenovo oldala szerint. Képen az FRU 42X7348 . Akkor még jó, hogy nem találok oda való lapot...

Mutogatni való hater díszpinty

(#99232) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok,

adott egy frissen pasztázott T410, Core i5 430m, Nvidia NVS3100m, igaz csak sima fehér paszta volt itthon, de ezek a hőfokok nem magasak egy kicsit?

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#99233) darvinya válasza Butcher82 (#99232) üzenetére


darvinya
titán

Szerintem ez normális általános hasznatnál.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#99234) hcl válasza Butcher82 (#99232) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem lehetne kicsit alacsonyabb is, de nem atom veszélyes. Terhelve?

Mutogatni való hater díszpinty

(#99235) Butcher82 válasza hcl (#99234) üzenetére


Butcher82
senior tag

Terhelve 75 körül van.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#99236) hcl válasza Butcher82 (#99235) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem nem tűnik vészesnek, a két T410-em ment feljebb is, ha dolgozott.... Persze jó lenne más tapasztalata is

Mutogatni való hater díszpinty

(#99237) Silεncε válasza hcl (#99236) üzenetére


Silεncε
őstag

Nekem az X230 is hasonló hőfokon jár (idle 50 körül, YT videó 70-75). Ki kéne takarítani, de működik, nincs az az isten, hogy szétszedjem.

(#99238) darvinya válasza Silεncε (#99237) üzenetére


darvinya
titán

Miután hőmegfutása lesz már nem kell takarítani. :)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#99239) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Nem hiszem el, a szuper-javított winfos10 update megint elbaxta a gépet. :W Megvan a délutáni program. T430-ra a 7 gondolom simán felmegy és működik is. Melyik módba érdemes felrakni? Nem vágom ezt a legacy meg uefi dolgot. Köszi.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#99240) donjohnson válasza Digitalpimp (#99239) üzenetére


donjohnson
addikt

windows 7 - legacy
windows 10 - uefi

bios-ban tedd legacy first-re ha win7-et akarsz felrakni.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#99241) Digitalpimp válasza donjohnson (#99240) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ok, köszi. :R Még egy, a win10 home-ban hogy lehet végérvényesen kiütni az update-t?

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#99242) fattyu válasza Digitalpimp (#99239) üzenetére


fattyu
veterán

khm8.1khm

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#99243) FoxiestFox válasza fattyu (#99242) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Fúj már

(#99244) Digitalpimp válasza fattyu (#99242) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Mi van a 8.1-el?

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#99245) fattyu válasza Digitalpimp (#99244) üzenetére


fattyu
veterán

azt használok minden 2-3-4 generációs dolgomon. nem szivat nem romlik el van drájver.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#99246) Fooler89


Fooler89
őstag

Nagyon nem vagyok a témában, így előre is elnézést kérek.

Az lenne a kérdésem, hogy Lenovo T430 billentyűzetre kellene magyar matrica.
Milyent és honnan lehet beszerezni?
Ezek a matricák mennyire megbízhatóak? Diákok használnák és gyors gépírás oktatására lennének használva.

(#99247) azbest válasza Fooler89 (#99246) üzenetére


azbest
félisten

hát, a sima gagyi univerzális matricák helyett úgy hírlik, hogy ez a konkrét típushoz, gomb méretre vágott fajta sokkal igényesebb, képeket is tettek be a kommentekhez az eredményekről [link]
Persze, ha nem világítós fajtáról van szó. Meg gondolom nemzetközi európai kiosztású, ahol nagy enter és bal shift mellett a magyar í-nek megfelelő gomb is ott van. Valamint f és j gombokon ott a vonalka a vakon gépeléshez, ahogy látom. Nem próbáltam magam részéről még.

[ Szerkesztve ]

(#99248) Digitalpimp válasza fattyu (#99245) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Gyárilag az volt rajta a matrica szerint, csak fel lett frissítve 10-re, már úgy vettem. Még megálmodom, a 7-et legalább ismerem, a 10 az agyamra megy, hogy minden frissítésnél elba...dik. Köszi. :R

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#99249) donjohnson válasza Digitalpimp (#99248) üzenetére


donjohnson
addikt

mit rontott el a gépen a mostani win10 frissítés?

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#99250) Tikakukac válasza donjohnson (#99249) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem az asztalin amekkora barom vagyok friss telepítő volt, nem moddolt. A külső hangkarim bánta és valamiért 5-ből egyszer nem jött vissza alvóból.

Imádom én az ilyeneket. Főleg, mert magamnak 2-3 órát nem kell kiszámláznom, míg helyrepofozom. És azért is szeretem, mert minden win frissítéssel sok más embernek lehet 2-3 órát kiszámlázni. Móka. Ja, nem.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.