Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98851) paperboy válasza Xero (#98850) üzenetére


paperboy
senior tag

Én megőrülnék a lágy kattogástól is... ;]

(#98852) Tikakukac válasza Xero (#98850) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem hülyeségből kerül többe a víz az asztali konfigon, mint maga a konfig :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98853) Xero válasza Tikakukac (#98852) üzenetére


Xero
nagyúr

Mondjuk sok esetben a víz hangosabb. :DDD A bohócvíz tuti, de egy komplett loop is ha hangos a pumpa és vagy a ventik.

(#98854) darvinya válasza Tikakukac (#98852) üzenetére


darvinya
titán

Fagyállóval működteted.? :D

Ha már hűtés, akkor hűttőközeges kivezetésű nagybordás lassú ventilátor sokkal jobb, mint legtöbb jobb szervernél, ha nincs épülethez kötve, mert akkor vízmelegítő szerepe van a szervernek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98855) Xero válasza darvinya (#98854) üzenetére


Xero
nagyúr

Peltier elem ftw! Anno még a 2000-es évek elején hűtöttem brutál módon egy P4-t vele. Az mondjuk más tészta hogy a peltier önmagában szívott annyi áramot, mint a teljes rendszer. :DDD

(#98856) darvinya válasza Xero (#98855) üzenetére


darvinya
titán

Azóta már nagyot fejlődött.
Mostani laptopokban és egyes mobilokban is hűttőközeges rendszer van, amihez nem kell keringető szivattyú.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98857) Tikakukac válasza Xero (#98853) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért kell legalább 10 évet eltölteni épített vízzel. Akkor már tudsz úgy építkezni, hogy 24 óra render után sem lesz hangosabb a géped, mint a levegővételed :B

darvinya: Kell benne lennie annak is vagy külön beadagolva valami másnak ami elvégzi az élő dolgokat és segít a pumpának kenést adni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98858) darvinya válasza Tikakukac (#98857) üzenetére


darvinya
titán

Minek, passzív hűttőközegesnél?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98859) Tikakukac válasza darvinya (#98858) üzenetére


Tikakukac
titán

Laptopba és telóba nem. Asztaliba igen.

De sok az OFF ha érdekel vizes topiknak ess neki :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98860) darvinya válasza Tikakukac (#98859) üzenetére


darvinya
titán

Last off.

2014-es cikk
Persze azóta még jobbak lettek és kisebbek.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98861) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Sziasztok,

Ezt a ThinkPad gépet (garancialevél megvan) hogyan tudom gariztatni, van valami központi szám és kijönnek érte, vagy be kell vinnem egy partner szervizbe?

pl. ide vihetem?:
Albacomp Services Kft. 1139 Budapest, Reitter Ferenc u.39-49. (36) 1 329-1493 helpdesk@albacomp.hu

[ Szerkesztve ]

(#98862) p5quser


p5quser
tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne egy x201-sel, hogy csináltam egy akku resetet és azóta random kikapcsol a gép. Az akku 9 cellás, 2015 októberi, utángyártott Sanyo, 2016 áprilisában lett először beüzemelve.
Legalábbis a power manager szerint. 149 ciklust és jó kondíciót ír róla. A reset óta egy merítési ciklus alatt egyszer kikapcsol használat közben, ha altatom, szinte mindig. A reset előtt semmi nyűgje nem volt.
A reset a power manager szerint zajlott, Win10 alatt. Természetesen az eseménynaplóban semmi hiba. Ha ez számít. Vajon az akksi purcant bele a resetbe, vagy az alaplap? No meg hogyan tovább?
Előre is köszönöm!

(#98863) Chaser válasza p5quser (#98862) üzenetére


Chaser
titán

valószínűleg már defektes volt, és adtál neki egy kegyelemdöfést, annyit csinál a reset, h lemeríti teljesen aztán feltölti, ezt döglődő akku nem tolerálja, utángyártott és sanyo duplán rossz omen sajnos, win alatt merítsd le ameddig tudod, aztán töltsd fel teljesen kikapcsolt állapotban, és nézd meg most mit mond róla a pwm és aida
ha defektes az elektronika, át tudja verni pwm-et és aidat is, ha biztosra akarsz menni miután megnézted, elindítasz egy 720p filmet közepes fényerőn és megnézed meddig tudja járatni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98864) p5quser válasza Chaser (#98863) üzenetére


p5quser
tag

Köszönöm a választ. Ezek szerint 2 év lenne a szavatossága? Frankó. Azért gyanakodtam volna valami komolyabbra, mert az akku ugyanúgy kiszolgálja azt a 3-4 órát amit az elejétől fogva produkál. Csak beiktat egy sztrájkot, mikor úgy tartja kedve. Van hogy 30%-nál, van hogy 70-nél. Még csak menteni sincs lehetőségem. Bár inkább médiás notinak van használva. Akkor indítom a filmet és meglátjuk.
Mégegyszer köszönöm!

(#98865) Chaser válasza p5quser (#98864) üzenetére


Chaser
titán

utángyártottak jó szokása, h meg tudják ölni a lapot is, ha van lehetőség mindenképp nézd meg másik akkuval a gépet
nincs olyan h szavatosság, van amelyik fele ennyit se megy, van amelyik dupláját is, van amelyik megöli a lapot, van amelyik nem, ha van lehetőség mindenképp gyári akkut kell venni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98866) Silεncε válasza p5quser (#98862) üzenetére


Silεncε
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem nyáron ugyanezt csinálta egy X230, random kikapcsolgatott. A vége gépcsere lett, mert már bekapcsolni se volt hajlandó. Valszeg az alaplap kotlott meg

(#98867) p5quser


p5quser
tag

Hát, mindkettőtök diagnózisa elég hervasztó. :)
Az alaplaphiba kiszűrhető -gondolom- azzal, ha akksi nélkül, csak tápról használom.
Ha úgyis offol, akkor kuka.
Tegnap még 2 órán keresztül zümmögött a gép. 50%-ról indultam. Kb 1,5 óra Aranyélet, plusz némi böngészés.
3%-on bealudt. Kb 2 órát tölthettem 90 wattal, ma újra próbálkozom.

(#98868) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

X280 és X1 carbon (6gen)hez mi az ajánlott dokkoló? egy dokkoloó lenne és két gép cserélődne.
Ami "extra, hogy" egy 4K esetleg 3440*1440es display lenne rákötve.

btw X280 és X1 carbon (6gen) meghajt 4Kt? Anno futottam bele furcsaságokba...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#98869) Mr Bond 007 válasza Dare2Live (#98868) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Az intel honlapján ott találod a max támogatott felbontást. Aszerint a carbon biztosan támogatja (az i7-et néztem anno az tuti), a másikat nem tudom. (meg kell nézni a carbon i5 prociját meg a másik notit)

[ Szerkesztve ]

(#98870) Silεncε válasza p5quser (#98867) üzenetére


Silεncε
őstag

Nekem annyi volt hogy töltőről is meg akksi nélkül is csinálta, mielőtt eltávozott. Ha neked nem csinálja, akkor lehet, hogy tényleg csak az akksi kuka

(#98871) Donki Hóte válasza Dare2Live (#98868) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem 4. gen van, az a saját HDMI kimenetéről valós 4K (3840 x 2160-as felbontású) képet küld ki pl. egy 4K TV-re.

Aztán, hogy a 6. gen X1 Carbon dokkolón keresztül tud-e 3440x1440 felbontású képet küldeni monitorra, az csak valószínű, a biztos választ te fogod tudni, amikor kipróbáltad :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#98872) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

X220-hoz ezt a USB 3.0 ExpressCard-ot vettem. Renesas Chipset-es.
Külső vinyóval leteszteltem [kép]

(#98873) mdk01


mdk01
addikt

Sziasztok,

T500-ba belemegy egy ilyen?

Köszi

(#98874) donjohnson válasza mdk01 (#98873) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, belemegy.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#98875) mdk01 válasza donjohnson (#98874) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi

(#98876) Chaser válasza mdk01 (#98873) üzenetére


Chaser
titán

pár ezerrel többért kapsz 500-ast is, vmelyik kingstont néztem nemrég, még sokkal újabb gépben sem lenne köztük nagy különbség

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98877) mdk01 válasza Chaser (#98876) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, de nincs rá igényem, jelenleg egy 160gb-os vinyót váltana ki ami megmaradna ez az ssd mellett. :) Meg erre van 5 év gari.
Azért köszi.

(#98878) mdk01


mdk01
addikt

Régen volt valami letöltőközpont thinkpadekhez. Már azt sem tudom hogyan települt fel, vagy hogyan került a winre, de azt tudom, hogy központilag lerántotta a netről a legfrissebb drive-ereket meg amit kipipáltam neki.
Nem tudnátok belinkelni, hogy hogyan hívták és honnan tudnám leszedni?
Köszi

(#98879) RoboGuru válasza mdk01 (#98878) üzenetére


RoboGuru
tag

Lenovo System Update

www.rendszerguru.hu

(#98880) Chaser válasza mdk01 (#98877) üzenetére


Chaser
titán

Ha igy haladunk 3ev mulva a feleennyi se lesz ujan:) csak szoltam ha esetleg nem tudnad

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98881) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
nagyon el vagyok keseredve, azt hiszem meghalt a bal oldali USB portom :( (miért nincs zokogó szmájli???)

hol megy, hol nem megy. ez lehet valami érintkezési hiba? rá lehet forrasztani? vagy csak szoftveres a baj? valaki mondja már, hogy igen, javítható... mert igazából nem teljesen halott, ha mozgatom feltámad, majd visszahull

A gép egy T420s, jobbat nem is kívánhatnék, és bár már volt, hogy majdnem elcsábultam egy érintőkijelző felé, megkísértett az IPS, vagy a Yoga hajlékony teste, ceruzája (félre ne értsétek!), mindig hű maradtam és mindent megadtam neki: összeszedtem az összes win 10 drivert, kapott 16GB ramot az 1,35V-osból, Bluetooth4 modult szereltem belé, szereztem hibátlan touch padot, a legnagyobb i7 porcija van neki, van nvidia, wwan, dokkoló, usb3 dokkoló, dwd-rw, 1TB hdd, ultra bay akksik, 160gb ssd. Hát mi kell még egy gépnek???
Úgy gondoltam szépen, együtt öregszünk meg, és akkor ez a hála?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#98882) donjohnson válasza Wolfskin (#98881) üzenetére


donjohnson
addikt

zokogó smiley: :O

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#98883) darvinya válasza Wolfskin (#98881) üzenetére


darvinya
titán

Ha nyák nem tört meg, akkor helyre hozható USB port.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98884) Chaser válasza Wolfskin (#98881) üzenetére


Chaser
titán

Ha belul tort meg valami akkor javithato vserevel, de nem eri meg, veszel egy ec usb3 kartyat akkor olcsobban jossz ki, van teljesen gepbe simulo is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98885) Wolfskin válasza Chaser (#98884) üzenetére


Wolfskin
őstag

"vserevel" - az mit jelent?
köszi a tippet, bár olyan usb 3.0 kártyám van valahol, van dupla is, meg egyes, amibe egy másik usb-ról lehet tápot adni (különben nem hajt meg egy külső hdd-t), de akkor is, a a hiba az hiba. úgyhogy jöhet a vserevet, akármi is legyen az :D

@darvinya : köszi, ez biztató. amikor a palmresetet cseréltem, nem láttam semmi mechanikai sérülést. tudsz esetleg konkrét helyet, ahol megnézik/javítják?

@donjohnson: köszönet érte, a legnagyobb segítség :R --> így a jövőben jobban ki tudom fejezni az érzelmeimet, ergo több segítséget kapok

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#98886) Chaser válasza Wolfskin (#98885) üzenetére


Chaser
titán

bocsánat, telefonról voltam bkv-n ( :
cserével megoldható, de nem ér annyit, max akkor ha magadnak meg tudod csinálni, szervizben csúnya ára lesz

szerk: nem szmájli' függvénye a segítség adása/nem adása:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98887) Wolfskin válasza Chaser (#98886) üzenetére


Wolfskin
őstag

pedig próbáltam betűcserével is, de nem jöttem volna rá... :Y
alaplap cserére gondolsz? megcsinálni meg tudom, de hol kapok ilyen fullos lapot...? :O

cseréltem már palmrestet, bluotooth vevőt, meg zsanért is benne. ezért nem értem, ezt a hozzáállást... :(((
de lehet szétkapom még egyszer és forrasztásokra ráerősítek. mi más lehet még? nem egyértelműen mozgatásra indul, csak hol megy, hol nem megy. lehet, hogy a hűtő hője kilazította?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#98888) darvinya válasza Wolfskin (#98887) üzenetére


darvinya
titán

Nem panel csere kell, csak páka és egyéb szerszámok, hogy visszaforraszd, ami felszakadt.
Persze itt a lényeg, hogy maga nyák panel ne legyen repedt, mert azt nehéz javítani, ha egyáltalán lehet, mert több rétegű nyákokat javíthatatlan törés és egyes vezetősáv kiszakadás esetén.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#98889) mdk01 válasza RoboGuru (#98879) üzenetére


mdk01
addikt

:R

(#98890) Wolfskin


Wolfskin
őstag

még egy probléma: van a bal oldalán egy nem tudom hogy nevezett bővítő slot, abban van jelenleg egy SD olvasó (gyári).
azt hogyan tudom kivenni onnan?
régen ha benyomtam, akkor kiugrott és ki lehetett zúzni.de most meg se moccan. se be se ki. :F

update: megmozdult befelé, de ki nem ugrik. próbáljam erőből húzni...? vagy fújjak be wd40-et...? :D

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#98891) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Munkában egy T530-ast használok. Az miért van, hogy csakis és kizárólag a dokkoló USB3.0-ás portján hajlandó kommunikálni kábelen keresztül a mobiltelefonommal :F

Se a gép saját USB portjain, se a dokkoló 2.0-ás USB portjain sem veszi fel a kapcsolatot a telefonnal, csakis a dokkoló (egyszem) 3.0-ás portján :(

Érintkezési hiba nem valószínű, jópárszor ki-be csatlakoztattam a kábeleket a különböző USB portokba :(

Kábelhiba nem valószínű, legalább 5 különböző USB kábellel próbáltam :(

Telefonhiba nem valószínű, az X1 Carbon gépemhez minden USB portján azonnal csatlakozik a telefon (mindegyik próbált kábellel) :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#98892) kopi72


kopi72
aktív tag

Sziasztok, hozzajutottam egy nagyon megkimelt x240-hez. Az lenne a kerdesem, hogy lehet legalisan win10-et telepiteni rajta? Azt sem tudom ami win7 rajta van az legalis-e.
De ugy hallottam, ezeknek elettartam garanciajuk van egy uj win7, esetleg win10-hez.

koszi!

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#98893) Chaser válasza kopi72 (#98892) üzenetére


Chaser
titán

hö?:) mi az h élettartam garancia os-hez? ha van hozzá licensz van, ha nincs akkor nincs
valószínűleg ennél a szériánál már biosban van a kód, tehát telepítéskor aktivál, nincs matrica az alján
azt h lehet-e még w7-et 10-re upgradelni nem tudom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98894) kopi72 válasza Chaser (#98893) üzenetére


kopi72
aktív tag

van ilyen szines win7 matrica az aljan. En meg az x60 alapjan gondoltam, h van ehhez is

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#98895) Donki Hóte válasza kopi72 (#98892) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ki kell próbálni. Letöltöd a jogtiszta Win10 telepítőt és elkezded telepíteni.

Ha rendben van a liszenszed, akkor kiolvassa BIOS-ból a kódot és települ, aktiválódik. Ha nincs rendes liszenszed, akkor nem megy a dolog.

Szerintem 80 %-os esélyed van a sikere, de ki kell próbálni :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#98896) kopi72 válasza Donki Hóte (#98895) üzenetére


kopi72
aktív tag

esetleg eloszor probaljam ki egy win7 64 pro telepitovel?
Illetve azt akartam kerdezni, minden x240 tulajnak jar a windows 10 pro automatikusan?

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#98897) Silεncε válasza kopi72 (#98896) üzenetére


Silεncε
őstag

Persze, hulatáncosnők fogják hozni neked egyenesen Redmondból a licenszet

A Windows 10-et akkor tudod aktiválni, ha van rajta Windows 7 kulcs, és azt az ingyenes időszak alatt frissítették Win10-re. Vagy ha megveszed a Win10 kulcsot.

Nagyon off: nekem még nemrég is működött, hogy win7 kulcsot adsz meg a win10-nek, de ez már szürkezóna

[ Szerkesztve ]

(#98898) Donki Hóte válasza Silεncε (#98897) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem egy T530-ra az idén év elején gond nélkül települt a Win10...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#98899) btudos válasza kopi72 (#98896) üzenetére


btudos
veterán

T430 alján lévő Win7 license key gond nélkül aktivált Win10-et, bár akkor még ez volt a hivatalos megoldás is. Szerintem most is működik (több pozitív tapasztalat is van idénről), próbáld nyugodtan egyből Win10-zel.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#98900) Chaser válasza kopi72 (#98894) üzenetére


Chaser
titán

nem érdekes a w7 matrica, matrica amin licensz van, az az érdekes:) de lehet már matrcia nélküli és winnel ment, biosban nem tudom meg lehet-e nézni, x240 nekem már kimaradt - legtöbb esetben w7 pro van tp-hez, ha nem matricás akkor le se tudták róla szedni, h eladják külön -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.