Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99601) darvinya válasza t420s (#99590) üzenetére


darvinya
titán

BIOS-ban boot sorrendet állítsd át kívántra(ne nyomkod F12-t).
Pl:
1. USB 2
2. USB 3
3. CD
stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#99602) donjohnson válasza darvinya (#99601) üzenetére


donjohnson
addikt

nincs olyan hogy usb2 vagy usb3, csak usb nevű opció van :DDD
f12 pedig pedig a temporary boot forrás, az is jó ha azzal csinálja.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#99603) darvinya válasza donjohnson (#99602) üzenetére


darvinya
titán

Nálam sem hozott F12 nyomkodás sikert telepítésnél.
Az csak meglévő rendszerek közötti váltásra jó, amik nem látják egymást.

Ok, hogy csak USB van, de számozzák melyik USB, amit vesz elsőnek, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#99604) Butcher82


Butcher82
senior tag

:B :B

Esetleg valakinek nincs elfekvőben X230T-hez ventilátora (04W6930) 3 pines? Vagy egy tuti link ahonnan beszerezhető emberi áron?

:B :B

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#99605) Tikakukac válasza Butcher82 (#99604) üzenetére


Tikakukac
titán

Ebay azt cső.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99606) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Tegnap írtam hogy Lenovo T400-ban a billentyűzet megdöglött, de úgy hogy írni nem lehet vele, de trackpoint bekapcsoló gomb megy.

Viszont ma, amikor bekapcsoltam, kiírt a BIOS egy hibaüzenetet "stuck key".

Az egyik billentyű egy hete kb kiesett, és azután jelentkezett ez pár nappal rá, hogy nem működött a billentyűzet.

Lehetséges hogy a BIOS így letiltaná a billentyűket mert az egyik hiányzik?

(#99607) Tikakukac válasza tothjozsi96 (#99606) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem az a gond, hanem, hogy nonstop zárt állásban van visszarakva vagy vízkáros a gép.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99608) Butcher82 válasza tothjozsi96 (#99606) üzenetére


Butcher82
senior tag

Stuck key azt jelenti, hogy beragadt a gomb, de javítson ki valaki ha tévedek. Lehet az a gond nem? :F

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#99609) tothjozsi96 válasza Tikakukac (#99607) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A srác, azt mondta hogy nem folyt bele semmi.
Újratelepítettem a Windowst, hang, internet minden tökéletesen működik.

Csak a billentyűzet nem.
Érdemes benne billentyűt cserélni, vagy lehet hogy alaplapos?

Ennyire nem vagyok hozzáértő.

Szerk.: Az is érdekes volt hogy ma, egy fél óra üresjárat után próbálgattam és ment a billentyűzet, 1-2 óráig, most megint nem..

[ Szerkesztve ]

(#99610) Tikakukac válasza tothjozsi96 (#99609) üzenetére


Tikakukac
titán

Jah, hogy azt mondta :P

Mentem úgy T500-ra, hogy hibátlan, patika volt. Konkrétan egy darab nem volt meg a gépből, effektíve az alaplap sarka kint volt a kasztniból ;]

Azt kéne akkor megnézni, hogy melyik gomb van beragadva, amikor éppen átlendül a booton. Vagy élből másik billzetet elő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99611) [w] válasza Tikakukac (#99610) üzenetére


[w]
őstag

szép lesz a diagnosztizálás úgy, hogy:
1. haveromé a gép
2. egyik napról a másikra magától
3. janem, kiesett egy gomb és visszatettük
4. janem, kivették, mert folyadék volt alászorulva
5. janem szorult alá, valójában napok óta ázott benne
6. janem stbstbstb...

:DDD

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#99612) Tikakukac válasza [w] (#99611) üzenetére


Tikakukac
titán

Senki sem mondta, hogy ez egy egyszerű szakma. Ilyenkor szoktam mondani, hogy órabérben sem nagyon szokta megérni egy ilyen buli :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99613) tothjozsi96 válasza [w] (#99611) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Senki se mondta hogy belefolyt bármi!

Beadandókat írt rajta, kiesett egy gomb, nem tudta visszatenni mert maga az a fém kis keret is kijött.
Nem ázott el a gép, még egyszer leszögezném hogy egyértelmű legyen.

(#99614) sqpp


sqpp
őstag

Van itt valakinek T480 pls? :D

(#99615) donjohnson válasza sqpp (#99614) üzenetére


donjohnson
addikt

szerintem csak neked van itt, de egyszerűbb ha leírod a kérdést.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#99616) Tikakukac válasza tothjozsi96 (#99613) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha biztosan nem volt vizes akkor valami pedig zárja a gombot mégis. Talán egy darab fém valami.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99617) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Kicsit játszottam a billentyűzettel és maga a kábele van megtörve.

Ezt itt össze szigszalagoztam és most tökéletesen működik.

Kép

Azt szeretném kérdezni ez a megoldás így "jó"?
Mármint, nem tud elmelegedni vagy nem lehet zárlatos tőle?

[ Szerkesztve ]

(#99618) Tikakukac válasza tothjozsi96 (#99617) üzenetére


Tikakukac
titán

Ideiglenesen nyilván.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99619) BFeco válasza sqpp (#99614) üzenetére


BFeco
aktív tag

Szia!

Jelen! :)
(T480, i7 8550U, 32 GB DDR4, 512 GB SSD NVME, 96 Wh Battery, ThinkPad Thunderbolt 3 Dock)

BFeco

[ Szerkesztve ]

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS, GTR7 PRO 7940HS, XM22AL5S

(#99620) sqpp válasza BFeco (#99619) üzenetére


sqpp
őstag

Ohh, remek!!!

Neked amúgy az akksi idő milyen átlagos munkával és-vagy netezéssel? Én is ebben az akksi kiszerelésben vettem, azért vagyok kíváncsi rá. De csak 2 nap múlva érkezik meg valószínűleg és nagyon várom.

A kérdésem inkább az lenne, hogy Type C-vel van a töltés, ha jól tudom.. ugyebár.., próbáltad már power bankkal is tölteni? Amazonon találtam 45W-os töltőket, amivel Macbook-okat is lehet tölteni, ezért gondoltam, hátha vetemedett már ilyenre valaki :)

[ Szerkesztve ]

(#99621) Silεncε válasza tothjozsi96 (#99617) üzenetére


Silεncε
őstag

Baja valszeg nem lesz tőle, de ahogy Tika is mondja, ha kicsit mozgatják a gépet, el fog engedni.

(#99622) fungi válasza tothjozsi96 (#99617) üzenetére


fungi
aktív tag

Gondolom, használni kell, hátha jó lesz, ha meg nem, akkor venni apróról a legolcsóbbat....

(#99623) BFeco válasza sqpp (#99620) üzenetére


BFeco
aktív tag

Szia!

Én ezt használom:
BlitzWolf® BW-P8 20000mAh 45W QC3.0 PD3.0 Dual USB Type C Polymer Fast Charging Power Bank - Black
Tölti bekapcsolt állapotban is. Az eredeti gyári 48 Wh-os akkut (24 + 24 Wh) egyszer fel tudta tölteni.
A 96 Wh-os (24 Wh + 72 Wh) konfigot még nem próbáltam vele tölteni. Még csak 3 töltés van az egy hetes 72 Wh-ás akkuban! Három és fél hónapos a noti.
8-10 órát simán megy sok tabos chrome böngészővel Wi-Fin. A 48 Wh-ás kb. 4-5 óra volt.

Ez a kis méretű töltő is működik vele.
BlitzWolf® BW-PL4 45W PD Type C USB Charger EU Adapter With Power3S Tech - white

BFecó

[ Szerkesztve ]

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS, GTR7 PRO 7940HS, XM22AL5S

(#99624) BFeco válasza BFeco (#99623) üzenetére


BFeco
aktív tag

Jó ha tudsz róla, nálam is jelentkezett:
T480 battery discharge problem: internal battery goes first at all times!
Most 45 ciklus van a belső és 3 az új külső nagy akkuban, és most még a külsővel kezdi a merítést.
Korábban szinte mindig a belső akkuval kezdte a merítést! :W
Hiába kérik, hogy beállítható legyen a két akku prioritása merítésnél, a Lenovo nem válaszol. :Y
A két akku egyenletes elhasználódása érdekében változtatja a merítés prioritását. Ezt a választ adta valaki a fórumban. Nálam szinte mindíg a belső akkut kezdte el meríteni. Kb. dupla ciklus van a belsőben!
A menet közbeni akku csere nem megy, ha a belsőt meríti elsőnek, majd a külső is lemerül!

Most 51 % az akku és még 10 óra van vissza. :D

[ Szerkesztve ]

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS, GTR7 PRO 7940HS, XM22AL5S

(#99625) sqpp válasza BFeco (#99624) üzenetére


sqpp
őstag

Köszi, ezek így jó hírek vásárlás után :C

(#99626) Frawly válasza tothjozsi96 (#99609) üzenetére


Frawly
veterán

Ezek a TP billentyűzetek meg tudnak dögleni egy idő után csak úgy is, nem kell hozzá beleönteni semmi folyadékot vagy leejteni a gépet. Végül is nem rettenet drága bele másikat rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#99627) tothjozsi96 válasza Frawly (#99626) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Néztem én is, tényleg olcsó.
Csak nem nagy a választék :F

Lehet most egy darabig marad így szigszalaggal, aztán ha találok egy gyárilag magyar bill.-t akkor majd egy olyant veszek bele.

(#99628) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Nem találkozott valaki egy jóárasított Onelink+ dokkolóval? Keresek egyet.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#99629) Frawly válasza tothjozsi96 (#99627) üzenetére


Frawly
veterán

A magyar bill az lehet ritkább, mert azt nem tudsz Kínából meg EU-ból rendelgetni. Nekem mindegy lenne, brit billentyűzeteim vannak, nem nézek le mi van a billentyűkre írva, a lényeg, hogy a gépírásszabványnak megfelelő iso fizikai layout legyen (fordított L alakú Enter, bal Shift és X között két billentyű legyen), de az már mindegy, hogy német, osztrák, brit, stb., szinte minden ország ugyanazt az iso fizikai elrendezést használja, a logikai kiosztás meg szoftveresen változtatható (az OS-ben hu-hu kiosztást állítasz be). Magyarból ritka az ansi layout, az inkább csak Usákiába használatos, már csak ott különcködnek egy soros Enterrel, hosszú bal Shift-tel, stb..

(#99630) SzalaiG válasza donjohnson (#99600) üzenetére


SzalaiG
addikt

Köszönöm. Elmentem a válaszod.

(#99631) Tim82 válasza Frawly (#99629) üzenetére


Tim82
nagyúr

Magyarból ritka az ansi layout- van egyáltalán "magyar ansi layout" és ilyen fizikai kiosztású Thinkpad-be tehető billentyűzet? (Azt hiszem, ez költői kérdés lesz.)

A korábbira: Ezek a TP billentyűzetek meg tudnak dögleni egy idő után csak úgy is, nem kell hozzá beleönteni semmi folyadékot vagy leejteni a gépet. - ez milyen statisztikára, tapasztalatra alapozva született? Pont ellenkező tapasztalataim vannak (statisztikám nekem sincs, csak kb. 30-40 Thinkpad billentyűzet), nem szoktak ezek ok nélkül elhullani. Az "úgy rémlik, hogy olvastam valaha valamit" nem igazán ér. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#99632) darvinya válasza Tim82 (#99631) üzenetére


darvinya
titán

Jöttem :K

Örökölt T61 billentyűzetét gyerekek nyüstölték, leöntve jobb alsó szekciót kólával.
Csak egy alapos takarítás kellett neki, és hibátlanul működik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#99633) delon


delon
tag

Sziasztok T420S-be nincs beépített mikrofon?
vagy miért nem látja a skype?

Tudnátok segíteni?

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#99634) FoxiestFox válasza Tim82 (#99631) üzenetére


FoxiestFox
félisten

+1. Szinte mindent kibírnak.

(#99635) Tim82 válasza delon (#99633) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van. Nincs lenémítva az erre dedikált gombbal? (Hangerőszabályozó gombok és a ThinkVantage gomb között.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#99636) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!
T430-hoz milyen dokkolót érdemes venni?

(#99637) Frawly válasza Tim82 (#99631) üzenetére


Frawly
veterán

Magyar ansi layout biztosan van, láttam már nem egy ilyen billentyűzetet és laptopot, amin volt. A TP dologban viszont lehet igazad van, hogy TP-n nem érhető el magyar ansi layout.

Az, hogy meg tud halni a billentyűzet, azt fórumokról szűrtem le. Nincs is ezzel semmi baj, semmit nem gyártanak az örökkévalóságnak. Semmi nem tart ki örökké. Az, hogy a TP-ek masszívabbak, az nem azt jelenti, hogy nem tudnak meghibásodni, hanem hogy tovább bírják, mint egy ilyen papírvékonyított, mindenforrasztott-ragasztott-benne típusú, nem-bővíthető, nem-javítható-eldobható ultrabook, meg ha valami bekrepál, akkor kapható bele megfizethető áron alkatrész.

Márpedig egy TP-ben is tönkremehet bármi, így a billentyűzet is. Egyébként ezért is érdemes megtanulni gépírni, egy életre meghálálja magát, akkor is, ha valaki nem megy titkárnőnek. Mikor 1-2-3 ujjal kopácsoltam, akkor 2-3 évente elhasználtam egy billentyűzetet (nem TP-en ugyan). Mióta gépírva 10 ujjal tapintom a billentyűket, eddig egy billentyűzetem sem ment tönkre, nem kopik.

(#99638) Tim82 válasza Frawly (#99637) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még egyszer: az ANSI layout-on nincs hosszú Í(-nek megfeleltethető, balra lent található) gomb. Ha van rajta, akkor nem ANSI, hanem ISO. [link]

Hardveres, fizikai és nem logikai, szoftveres kiosztásról beszélgetünk, amikor esetleg remappelnek karaktert szoftveresen az ANSI jobbra fent, a kis Enter fölött található gombjára.

A másikra is még egyszer mondom: az bullshit-kategóriás kijelentés, hogy "csak úgy" hullanak a Thinkpad-billentyűzetek. Az okot általában meg lehet találni, a beázástól a kábelszakadáson át sok minden lehet, de nem csak úgy az Atyaúristen csettint egyet és megtörténik a billencshiba.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#99639) Frawly válasza Tim82 (#99638) üzenetére


Frawly
veterán

Nem írtam, hogy csak úgy hullanak. Hanem hogy nem zárható ki, hogy egy-egy mégis meghal úgy, hogy nem volt fizikai behatás. Nem is értem milyen alapon jelented ki, hogy kizárt. Ezt tudod bárkinek is garantálni?

Magyar ANSI kiosztás már pedig létezik, dedikált í valóban nincs rajta, de AltGr+j kombóra elérhető. Azt valóban lehet vitatni, hogy mi előnye van, ki akarna ilyet, de valakiknek csak gyártják ezeket. Programozók néha preferálják az ANSI kiosztást, mert azon az egysoros Enter szélesebb, a kisujj eléri kisebb nyújtózkodásra, de ők US ANSI billentyűzetet vesznek ilyenkor, nem magyart, mert a többi ékezetet sem használják, nem csak a hosszú í-t. Nem sok esélyt adok neki, hogy TP-khez van magyar ANSI keyboard, de ki tudja, meglepődni mindig lehet. Nem teljesen elképzelhetetlen valami klasszik régi kiadású, nem chiclet billentyűs modellhez fellelhető ritkaságképpen.

(#99640) Tikakukac válasza Frawly (#99639) üzenetére


Tikakukac
titán

Sosem halt meg állásban billzetem, ami előtte nem volt vizes vagy egyéb valamis. DOA-m sem volt még. Időközben lehalt sem. Szóval lehetséges, ez igaz, de a valószínűsége erősen tart a 0-ba :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99641) sqpp


sqpp
őstag

Hihi :)

Mostantól hivatalosan is sziasztok!

[ Szerkesztve ]

(#99642) FoxiestFox válasza sqpp (#99641) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hello! :D

(#99643) nrbii


nrbii
tag

Sziasztok!

Adódott egy probléma, hátha valakinek van ötlete.

Nemrég váltottam T61-ről T420-ra. Eddig nagyjából minden simán megy, működik minden, egyet kivéve. Van egy JBL GO Bluetooth-os hangszóróm, amit használok telefonhoz, és használtam a T61-hez is, hibátlanul üzemelt. Azonban a T420-szal olyan szinten gyenge a kapcsolat, hogy max ilyen 1 méterre lehet a hangszóró, és még akkor is néha beszaggat a hang. Ha 1 métertől távolabb viszem, elmegy a hang.

Ez így használhatatlan. Már minden beállítást kipróbáltam (Windows 7, gyári Lenovo-s driverek telepítve szépen, tudom vezérelni az Fn+F5-tel is), semmi eredmény. Létezne, hogy a T420-ban ennyire gyatra a Bluetooth-rádió? Kipróbáltam most, összekapcsoltam az őskövület T61-gyel, elindítottam egy zenét, és kb. 8 méterre, a másik szobában is akadásmentesen, tisztán szól. Telefonnal ugyanez. Nem tudom olyan távolra vinni a lakáson belül, hogy megakadjon. A T420-szal meg egyszerűen a használhatatlan kategóriába sorolható a működése.

Mit lehetne tenni? Rákerestem itt a topikban a bluetooth kifejezésre, végignézegettem a kb. 4-500 találatot, de a hibák többsége arról szólt, hogy bizonyos oprendszereken nehéz működésre bírni a Bluetooth-ot, esetleg nem világít a visszajelző LED-je, de ilyen problémát nem nagyon írt senki.

Tanácstalan vagyok.

Köszönöm szépen a segítséget előre is.

(#99644) FoxiestFox válasza nrbii (#99643) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jó kérdés. Nekem mindkét x20 szériámban rendben van a BT, fájlküldésre is, és BT fejhallgatóval is (lapos a szobában, én két fallal arrébb a kádban, és megy a zene).
Antenna-gond talán, mert a modul amúgy jó. Nekem a W500-am dobálta el a BT-t előszeretettel.

(#99645) darvinya válasza nrbii (#99643) üzenetére


darvinya
titán

Reseteld a JBL GO Bluetooth hangszórót.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#99646) sqpp


sqpp
őstag

Tudja valaki, hogy a Turbo Boost alapból van-e? 3.6GHz-ig kéne felcsúsznia max, de szerintem jeleneg 1.7-en ketyeg.

[ Szerkesztve ]

(#99647) donjohnson válasza nrbii (#99643) üzenetére


donjohnson
addikt

próbáld ki úgy hogy kapcsold ki először a wifit, és úgy kapcsolódj a bluetooth-hoz.
ha megszűnik az akadás, akkor a wifi-det tedd át másik csatornára a routerben.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#99648) Tim82 válasza Frawly (#99639) üzenetére


Tim82
nagyúr

Magyar ANSI kiosztás már pedig létezik, dedikált í valóban nincs rajta, de AltGr+j kombóra elérhető.

Az AltGr + J-vel elérhető karaktert eléggé nehéz hardveres kiosztásnak venni, még mindig logikai, szoftveres layout, amiről beszélsz, legfeljebb létezik ékezetes betűkkel felmatricázott-szitázott ANSI (amúgy "American National Standard Institute") kiosztású billentyűzet ékezetes betűkkel. Én azért kíváncsi lennék arra a laptopgyártóra, amelyik magyar piacra gyártott volna a Magyarországon elterjedt ISO ("International Organization for Standardization") szabványú billencs helyett "magyar" ANSI szabványút. Mint írtad, láttál ilyet.

Nem írtam, hogy csak úgy hullanak. Hanem hogy nem zárható ki, hogy egy-egy mégis meghal úgy, hogy nem volt fizikai behatás. Nem is értem milyen alapon jelented ki, hogy kizárt. Ezt tudod bárkinek is garantálni?

Első mondatod, amivel kezdted a linkelt hozzászólásodat. Lépjünk azon túl, hogy nem is értem, hogy számodra a fizikai ok (és én okot írtam, nem "behatást") miért merül ki a beázásban és leejtésben és miért hiszed azt, hogy pl. egy kábelszakadásnak nem lehet fizikai oka. Még mindig csak annyit írtam, hogy egy billentyűzethiba okát az általad írtakkal ellentétben meg lehet találni vagy legalábbis nagyon nagy valószínűséggel ki lehet következtetni.

Szóval mit is kellene "garantálnom"?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#99649) nrbii válasza FoxiestFox (#99644) üzenetére


nrbii
tag

Köszönöm a válaszokat.

Ha antennagond lenne, arra mi lehetne a megoldás?

darvinya:
Megtörtént a reset (2. és 3. gomb egyszerre, míg a LED ki nem alszik), de nem jártam eredménnyel.

donjohnson:
Kipróbáltam így, ahogy mondtad, de sajnos a helyzet változatlan.
Hasonlóan rossz:
-akkuról
-hálózatról
-Wi-Fi-ről
-offline, fájlból
-mobilinternetről

Nem jövök rá, mi rontja el. Az feltűnt, hogy a gép bal oldalán szinte egyből elmegy a hang, míg jobb oldalt akár 1 métert is kibír. Készítettem egy videót nektek: [link]

Néztem ebay-n ilyen beépíthető Bluetooth-t, ez vajon gyári alkatrész? [link]
Ez elvileg jó bele? A régi helyére illeszkedne? Azt írja a kompatibilitási listánál, a T61-gyel is kompatibilis. A logika szerint akkor a T61-ben már meglévő Bluetooth átszerelhető lenne a T420-amba? Levettem a palmrestet és a billentyűzetet a T61-en (azon ez fél perces művelet), de nem láttam így kinéző kártyát ott.

[ Szerkesztve ]

(#99650) Tim82 válasza nrbii (#99649) üzenetére


Tim82
nagyúr

Néztem ebay-n ilyen beépíthető Bluetooth-t, ez vajon gyári alkatrész? [link]
Ez elvileg jó bele? A régi helyére illeszkedne? Azt írja a kompatibilitási listánál, a T61-gyel is kompatibilis. A logika szerint akkor a T61-ben már meglévő Bluetooth átszerelhető lenne a T420-amba? Levettem a palmrestet és a billentyűzetet a T61-en (azon ez fél perces művelet), de nem láttam így kinéző kártyát ott.

Igen, illeszkedne.

T61-en nem a billentyűzet és palmrest alatt találod, hanem a kijelzőkeret alatt.

14" wide T61 HMM, saját oldalszámozás szerinti 112. oldal - pdf, kattintásra megnyitja/letölti a böngésződ.

15,4" wide T61 esetében annak HMM-jének saját oldalszámozása szerinti 113. oldalon - ez is pdf.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.