Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74951) Tikakukac válasza YumeD (#74950) üzenetére


Tikakukac
titán

Teljesen külön dolog, külön is adják az OEM-ék a padot és szvsz utólag megy rá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74952) Chaser válasza Wyll (#74944) üzenetére


Chaser
titán

Új ára hasraütésre 350-400k. Kijelzőből többféle is lehet benne régi felállás szerint, 1600-as 14-esből én még szépet nem láttam. Ha jó áron adják vállalható, nekem személy szerint nem kellene.

YumeD Lehet fröccsöntött, de nagyon hitvány minőség az biztos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74953) YumeD válasza Chaser (#74952) üzenetére


YumeD
tag

99% hogy ez ragasztott volt, alig kellett hozzá erő és potyogtak a pöttyök... pedig nem erőltettem és nem vagyok egy gyúrósjóska sem :D

(#74954) Wyll válasza Tikakukac (#74948) üzenetére


Wyll
őstag

dying_star: miért nem? azok miben rosszabbak?

Tim82: én is valami régebbiben gondolkodtam eddig amúgy: olyan 200+ környékén reményeim szerint már össze lehetne állítani egy régebbi, de azért kellően ütős, thinkpad minőségű konfigot, ami ugyanakkor mégsem volna a gyári ár közelében.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#74955) Tim82 válasza Wyll (#74954) üzenetére


Tim82
nagyúr

Félreértés ne essék, csak arra akartam rámutatni, hogy az említett helyeken több felhasználói tapasztalatot fogsz olvasni, mint itt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74956) Tikakukac válasza Wyll (#74954) üzenetére


Tikakukac
titán

A miben rosszabbat alfával összefoglaltuk szerintem 1-1 arckifejezéssel. Tehát úgy na, tehát nem az a nagyon kenhető állagú bélsár, de inkább az, mint műalkotás a nemzetiben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74957) Chaser válasza YumeD (#74953) üzenetére


Chaser
titán

Alattuk ott voltak a kis pöttyök, esélyes hogy tényleg ragasztó. Melyik nem normális találta ki a szöggel vert padot?:D főleg ilyen megoldással.

Wyll Vennék egy 420-ast, bele egy 250-es értelmesebb SSD, ha nagyon kell tárhely akkor valami terás hdd,2x8GB ram ha kell, még akkor is jóval 200k alatt megvan.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74958) Tikakukac


Tikakukac
titán

Milyen szomorú kiherélni egy x200 testvérmodellt :B De hát ez van, ha alkatrész kell az kell.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74959) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Sziasztok. Szereztem itthoni munkára egy T400-as gépet, amire XP-t tettem. Ne kérdezzétek miért, egy régi program miatt, ami újabb Windowson nem nagyon megy, vagy csak nyögvenyelősen. Szóval a gondom az, hogy az eszközkezelőben mindig ott van egy PCI memóriavezérlő nevű eszköz, amit sehogy nem tudok telepíteni, azt sem tudom, mi az igazából. Minden indításkor próbálná telepíteni a Win, persze sikertelenül. Tudtok rá megoldást, vagy tiltsam le, fölösleges?

[ Szerkesztve ]

(#74960) Tim82 válasza Gabesz87 (#74959) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74961) Gabesz87 válasza Tim82 (#74960) üzenetére


Gabesz87
veterán

Igen, ezzel az oldallal én is találkoztam, és láttam, hogy valami Disabling Tool for Intel Turbo Memory cucc kéne, le is szedtem, és fel is akartam tenni, de nem nagyon sikerül. Nem telepítős, hanem van 3 fájl, egy .cat, .inf, .xml. AZ eszközkezelőben próbálnám frissíteni az illesztőprogramot, betallóznám a helyet, ahová tette, de nem talál semmi, mert elvileg valami iaNvStor nevű sys fájlt keres. Olvastam, hogy ez a Turbo Memory gyorsítja az op.rendszer bootolását, van valami külön erre a célra hivatott kis memória, vagy mi a fene, de olyat is olvastam, azt hiszem, hogy XP-nél ez nem működik. Ezért gondoltam, hogy akár le is tilthatom.

(#74962) Tim82 válasza Gabesz87 (#74961) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vagy akár ki is vehetnéd a Turbo Memory-t, gondolom, van a T400-ban, csak minek. Vista alatt működik amúgy, csak amúgy már akár gyorsabb vinyó mellett is felesleges.

De amúgy igen, valószínűleg a letiltás is megoldás.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74963) barnam_


barnam_
nagyúr

Szerintetek gyárilag ilyen a pasztázás?!

Ilyennel mindenesetre én még nem találkoztam... Nem csoda, hogy 90 fokos az a szerencsétlen proci.

(#74964) Francia91 válasza barnam_ (#74963) üzenetére


Francia91
veterán

Nem hinném, hogy gyári lenne. Én eddig gyári pasztázást mindig szürkésnek láttam, meg nagyon spórolnak vele, épp hogy csak van rajta egy csöppnyi

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#74965) ivana válasza barnam_ (#74963) üzenetére


ivana
Ármester

Biztos nem, de ez a gyárinál jobbnak tűnik. Ilyen kék szar szokott lenni a gyári, az mindig beszárad. Ez szerintem valami nem túl minőségi cucc, de nem a gyári. De az is lehet, hogy nem a paszta a baj hanem az, hogy rosszul rakták fel. Ha ez egy T410 akkor 90 fok huzamosabb terhelés alatt akár még reális is friss, de gyengébb pasztával. Szóval mx4-et neki aztán kész.

(#74966) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Ha már itt vagyok, kérdeznék még valamit. Most tűnt fel, hogy a szöveg elég rondán fest néhol a böngészőben, pl. most ahogy írom ezt a szöveget, ez is. De itt egy kép, látható, mire gondoltam:

Chrome-ot használok, de megnéztem IE-ben, ott is ilyen. Video driverek fent vannak, mostmár minden fel van telepítve. Erre valami ötlet?

Hopp, ez a kép nem nagyítható. Mindjárt megoldom, csak közben még az oldal is haldoklik. Hurrá.

[ Szerkesztve ]

(#74967) FoxiestFox válasza barnam_ (#74963) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem gyári.
Ki művelte ezt vele? Vidd vissza, és kend a hajára. :D

(#74968) Tikakukac válasza barnam_ (#74963) üzenetére


Tikakukac
titán

Nehezen, az amúgy is szürkébb meg már eléggé ropogós.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74969) HSM válasza barnam_ (#74963) üzenetére


HSM
félisten

Ugyanilyen ronda, de nem ilyen gagyi fehér, hanem kemény gagyi szürke paszta. :D És van a procin egy fekete cucc a magokon kívül, ami nálad nincs: [link].
De ahogy írtam, nálam MX4-el is simán 90 fokon kapcsolta maxra a hűtést a T410 az i5-540M alatt, ha turbóztam.

(#74970) barnam_ válasza ivana (#74965) üzenetére


barnam_
nagyúr

A paszta önmagában lehet, hogy jobb mint a gyári... de ennyi már szerintem nem vezeti hatékonyan a hőt. A HMM 0.2 grammot ír :Y

MX4 lesz, egy vékony rétegben.

(#74967) dying_star: korrekt eladótól vettem itt a PH-n, jó áron... lehet nem is az ő gépe volt.

(#74969) HSM: igen, emlékszem, de valahogy akkor is elképzelhetetlen számomra. Na most majd kiderül :D

[ Szerkesztve ]

(#74971) ivana válasza Gabesz87 (#74966) üzenetére


ivana
Ármester

Menj az xp topikba, ott valószínűbb, hogy tudnak segíteni. Egyébként ha ez xp-t igénylő program akkor miért nem vm-be raktad az xp? Vagy azt se szereti? (Volt valaki ilyennel a milyen notit vegyekben, talán pont te...)

(#74970) Aggregátor Ha a hűtő ráfeszül úgyis szétnyomja, szétkenni nem szabad mert légbuborékos lesz.

[ Szerkesztve ]

(#74972) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#74966) üzenetére


Gabesz87
veterán

Bocsi, ez nem lesz jó, a képen sajna nem igen látszik. Viszont érdekes, ha nagyítok az oldalon, akkor már jó. Csak normál méretben, 100%-ban ilyen "elmosódott, szétesett, darabos, raszteres" a szöveg. De nem mindenhol. Nem értem.

(#74971): ivana: igen, valószínűleg én voltam. Próbálkoztam virtuális XP-vel, de az kínszenvedés. Ezért akartam inkább egy régebbi gépet, amint normálisan fut az XP. Amúgy Inventor 2008 tervező progihoz kell.

[ Szerkesztve ]

(#74973) HSM válasza barnam_ (#74970) üzenetére


HSM
félisten

Kiváncsi leszek. :K
De ahogy felettem is írja ivana, ne kend el, mert levegős lesz, csík, vagy pötty, vagy valami olyat tegyél rá, ami kiszorítja a levegőt, ahogy elkenődik.

(#74974) Francia91 válasza Gabesz87 (#74966) üzenetére


Francia91
veterán

Gondolom az integrált Intel IGP-vel megy a T400.
RAM modulok egyformák vannak-e benne?
BIOS-ban kapcsold ki az "Intel Virtualization Technology"-t. Ez ennél a chipsetnél gyakran előforduló probléma. A virtualizáció kikapcsolása, és az egyfroma RAM modulok alkalmazásával kiküszöbölhető
Emlékeim szerint, ha jól tévedek :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#74975) Gabesz87 válasza Francia91 (#74974) üzenetére


Gabesz87
veterán

Igen, ki van kapcsolva a virtualizáció, és most a diszkrét kártyával, tehát az ATI-val megy. Memóriákat nem tudom egyformák-e, 4GB-al kértem, nem néztem meg milyen van bennük. Az AIDA 3 GB-ot ír, gondolom az XP miatt.

(#74976) Francia91 válasza Gabesz87 (#74975) üzenetére


Francia91
veterán

Ha az ATI-val megy, akkor nem érvényes amit írtam :)
Csak ha az Intel IGP alatt ilyen a kép, akkor áll fenn a leírt dolog

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#74977) zsoltix


zsoltix
tag

Sziasztok ma vettem egy w500 at és tesztelem Aidával. A hőmérsékletnél van egy GPU dióda rész amire 110 fokot ír. Hűtő ventilátornál meg 100% ot. Ez normális lehet?
Köszi a segítséget

Weboldalak, webshopok készítése: https://gyorshonlapkeszites.hu/

(#74978) FoxiestFox válasza zsoltix (#74977) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Sok a 110. Újra kéne pasztázni (MX2-MX4-nél ne add alább).

(#74979) zsoltix válasza FoxiestFox (#74978) üzenetére


zsoltix
tag

Normális helyzetben amikor nincs terhelve mert az intel megy hany fokon kene lennie?

Weboldalak, webshopok készítése: https://gyorshonlapkeszites.hu/

(#74980) Tim82 válasza zsoltix (#74979) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mondjuk 40-50 Celsius fok között, inkább 40 fele, mint 50. (Pár lapos böngészés, pár százalékos procihasználattal nekem ennyi volt T500-zal,, ami majdnem ugyanaz, mint a W500, gyakorlatilag picit gyengébb a dedikált GPU-ja és ennyi az érdemi különbség.)

Alulfeszelés sem árt, ha T9*** a proci, az sokat segít, de anélkül is legfeljebb 50 fok körül kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74981) zsoltix válasza Tim82 (#74980) üzenetére


zsoltix
tag

Köszi. Ezt hatalmas hőmérséklet különbséget egy sima újra pasztázás megoldja, vagy komolyabb gond lehet?

Weboldalak, webshopok készítése: https://gyorshonlapkeszites.hu/

(#74982) Tim82 válasza zsoltix (#74981) üzenetére


Tim82
nagyúr

Meg a hűtő kitakarítása. A gyári pasztázás eleve nem az igazi.

Én meglépném az alulfeszelést is, RMClock-ra vagy Throttlestop-ra érdemes ránézni, részben akár a topikban is rákeresni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74983) zsoltix válasza Tim82 (#74982) üzenetére


zsoltix
tag

Köszönöm a segítséget.

Weboldalak, webshopok készítése: https://gyorshonlapkeszites.hu/

(#74984) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Egy kis észrevétel: basszus, nekem van úgy 2 éve egy Edge E530-as gépem, és most a T400. Hát mit mondjak, eddig fel sem tűnt, hogy az Edge-nek ilyen rossz a képe. Nekem legalább is megfelelt, azért olyan nagyon rossznak nem mondanám, csak így a T400 mellett tiszta kékes, hidegfehér. :)

(#74985) barnam_ válasza HSM (#74973) üzenetére


barnam_
nagyúr

A cpu-ra egy gyufás hegynyit, az imc/gmch-ra valamivel kevesebbet tettem, s hagytam hogy a hűtő szétnyomja.

Másfél órája megy az aida64 teszt, nagyjából 80C körül van.

Gondoltam, ha már lúd, legyen kövér, hadd menjen egész éjjel :)

(#74986) Tikakukac válasza barnam_ (#74985) üzenetére


Tikakukac
titán

Felesleges. Nem szénnéhúzott asztali ez, hogy prime alatt mikor odaér a kedvenc methodhoz akkor befűtsön jobban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74987) FoxiestFox válasza Gabesz87 (#74984) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A T400-é is pocsék, nyugi. Csak nem annyira. De ja, elképesztő ipari hulladékot tesznek azokba.

(#74988) HSM válasza barnam_ (#74985) üzenetére


HSM
félisten

Az szép javulás akkor. :K Nekem a csont száraz gyári paszta után sem lett ennyivel jobb, jó gagyi az a fehér. :D
Én amúgy Cinebench R15-el teszteltem, az izgalmasabb, mert csak ~3 percig tart és pontszám is van a végén, amiért lehet szurkolni. :C

[ Szerkesztve ]

(#74989) ivana válasza HSM (#74988) üzenetére


ivana
Ármester

Én intel xtu-val szoktam, nagyon jó grafikonjai vannak.

(#74990) Wyll


Wyll
őstag

Uraim, a mai eszmefuttatás (74946, és környéke) után - amit ezúton is köszönök -, összefoglaltam az igényeimet egy veendő laptoppal kapcsolatban - ha esetleg megtiszteltek a véleményetekkel, azt megköszönném! :R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#74991) FoxiestFox válasza Wyll (#74990) üzenetére


FoxiestFox
félisten

T510, W510, T520, W520? Igazából akármelyik, normálisabb kijelzővel, amelyik belefér a keretbe.

(#74992) Uzi74 válasza Wyll (#74944) üzenetére


Uzi74
senior tag

Én 1 éve gyűrök egyet, 4300M a proci, 16GB Ram, 500GB ssd, FHD IPS, Nvidia 430M és meg vagyok vele elégedve alapvetően. A touchpad-et nem szeretem, de általában egerészem.
Én a hibrid vinyót dobtam ki, nem szórakoztam a bay-el, páran írtak problémákról, furcsa jelenségekről a nem eredeti bay-ekkel kapcsolatban.
Viszont én nem venném a 1600x900-as kijelzőt, ami nem is IPS ha jól tudom.

Ez a kevés 14 colos gépek egyike, amibe erős procit lehet tenni, akinek teljesítmény kell hordozható formában szerintem továbbra is jó vétel, még ha itt a fórumon nem is kedvelik annyira az újabb szeriákat.

(#74993) Wyll válasza FoxiestFox (#74991) üzenetére


Wyll
őstag

T és W között mi a különbég? (Mintha olvastam volna, hogy csak a vga. Ha ez igaz, akkor melyik javára?) Illetve a 10-es és 20-as között? Tudnál esetleg példa-linket is?

Uzi74: köszönöm a kimerítő elemzést :) :R az említett példányról már lemondtam, de legalább ezt most te is megerősítetted mivel szar monitort nem akarok venni, már megszoktam a jót :B

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#74994) FoxiestFox válasza Wyll (#74993) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Vannak kisebb-nagyobb különbségek a W-k javára. Linkelgetni most nem állok neki, holnapig még korlátolt mobilnetről nyomom.
De ThinkWikin megtalálod ezeket a típusokat. Ilyenek szoktak lenni hogy erősebb GPU, több VRAM, alapkiépítésben is erősebb procik, esetleg több RAM-slot, W520-nál beépített színkalibráló is van már.

(#74995) barnam_ válasza Tikakukac (#74986) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igaz, nem sokkal utána dobott is egy kék halált, de ez szerintem nem feltétlenül gond.

(#74988) HSM: Sokkal jobb lett. Itt a kép amit este csináltam, igaz, a burkolat nincs rajta. Üresjáratban 35 - 45°C körül van, az nagyon jó szerintem. Érdekes, hogy a 2. mag mindig hűvösebb kicsit.

(#74996) peterr85


peterr85
tag

W520-nak létezik ismert típushibája amire érdemes odafigyelni, vagy problémamentes mint a t500? :)

(#74997) Dhampir válasza peterr85 (#74996) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem tudtad, hogy csak az a jó ThinkPad, amit még Noé használt az özönvíz előtt? :D

(#74998) soldi3r válasza peterr85 (#74996) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem olyan nem nagyon van. Erre meg azt lehet mondani, hogy jo gep.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#74999) FoxiestFox válasza peterr85 (#74996) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az egyik utolsó jó vas.

(#75000) rgeorge válasza peterr85 (#74996) üzenetére


rgeorge
addikt

A hangszórórács hamar koszolódik és nehéz tisztítani. :)

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.