Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74601) tothjozsi96 válasza HSM (#74598) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hát igen.
Most egész éjjel kikapcsolva hagytam és bedugtam a töltőt, hátha feljebb megy 44%-ról, de természetesen semmit sem töltőtt úgy hogy nem tudom mi van. :O :O

[ Szerkesztve ]

(#74602) katzy86


katzy86
csendes tag

Udv Urak!

X61s indikator ledjei nem egnek a WiFi es a BT-n kivul. Inverter es szalagkabel csere megtorten, de ugyanugy semmi. Valami otlet?

(#74603) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Úgy néz ki hogy elviszik a T400-asom.
Kérdés, mire lenne értelme váltani?
Ha váltok akkor nem egy másik T400-at szeretnék értelemszerűen ..
Fontos lenne a jó kijelző.
Amikkel szemeztem az a W500 és a T410, jelenleg ezek amik beleférnének anyagilag a keretembe, kérdés hogy melyiket érdemesebb ..

(#74604) Tim82 válasza tothjozsi96 (#74603) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha játszol is rajta, akkor W500, a jobb GPU miatt.

Amúgy a T410-ben erősebb processzor van, meg egy generációval újabb. (Utolsó generációs Core 2 Duo vs első generációs Core i5.)

Azt mondják, hogy az utolsó C2D-s Thinkpad-ek valamivel takarékosabban bánnak az akkuval, én (X200 -> X201 összevetésben) nem így tapasztaltam, de nem szeretnék az egyéni tapasztalat alapján általános következtetést levonni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74605) Francia91 válasza tothjozsi96 (#74603) üzenetére


Francia91
veterán

A kérdés: mennyire fontos a grafikus teljesítmény?
Ráadásul a T410 már nincs olyan halk, mint a T400/500/W500, viszont újabb generációs hardver van benne, Core i procikkal

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#74606) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Igazából nekem a grafikus teljesítmény nem mérvadó, mert egy IGP is elbánik azzal amire nekem szükségem van. Tehát ez a Youtube + Notepad + Film kb .. :D

A másik dolog viszont az hogy a T410 kijelzője Matt, a W500-é pedig 1680 x 1050 WSXGA+; 16:10 LCD
Gondolom az utóbbi jobb, mármint a matt tudom milyen, a T400-asomban is sajnos az van ..

(#74607) Francia91 válasza tothjozsi96 (#74606) üzenetére


Francia91
veterán

Ha nem fontos a grafikus hardver, akkor én a T410-est választanám az újabb hardver miatt...
Észrevettem, kb 1 hónapja, hogy már a T500 is nehezebben boldogul a YouTube 720p és 1080p tartalmakkal. Eddig simán vitte őket, most pedig erősen megfekteti a procit (a P9700-ast :) ). Néztem az Intel IGP-vel és az ATI-val is, hasonló a helyzet

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#74608) Tim82 válasza tothjozsi96 (#74606) üzenetére


Tim82
nagyúr

A W500 kijelzője is matt.

Amúgy nem értem, mire gondolsz, a "matt" vagy "fényes" csak a kijelző felületét jelenti, ettől még lehet szar vagy jó egy kijelző.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74609) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Tim, értem. Nekem mindig rossz emlékek jutnak eszembe a Matt kijelzőről .. Csak azért .. De értem így már!

Amúgy ez az I5 520M nem feltétlen okozna nagy megváltást ..
[link]

(#74610) Tim82 válasza tothjozsi96 (#74609) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én nem szoktam hagyatkozni önmagában a CPUBoss-ra, tapasztalataim szerint gyakran ír hülyeségeket, legalábbis a "reasons to buy..." részeknél néha ordas marhaságok vannak, amiket szerintem nem is ellenőriznek/javítanak. Ha van rá mód, CPUWorld-on is nézz összehasonlítást.

Ha bármi olyan dolgot használsz, ami több szálat igényel, az 520M máris jobb. De amúgy valóban nem túl nagy ugrás, az a Sandy Bridge generáció lenne a Core 2 Duo-khoz képest.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74611) ivana válasza Tim82 (#74610) üzenetére


ivana
Ármester

A tesztes részéhez le kell tekerni, az kb. reális összehasonlitást tud adni mobil procikról, a többi része tényleg hülyeség. Mondjuk néha vannak ott is anomáliák. Illetve a bay trail atomok túl jól teljesítenek ezekben a szintetikus akármikben, miközben a valóságban borzalmasak, lassabbak mint egy régi c2d.

(#74612) proof88


proof88
addikt

Hello,

van itt nálam egy R61i. Raktam bele 2x2 giga memóriát, a HDD-t lecseréltem SSD-re. Viszont látom, hogy 1.03-as BIOS van rajta, 2007-es. Weblapon megnéztem, azóta 6 milliárd újdonság és fix jött ennek a modellnek a BIOS-ához, gondolom érdemes lenne frissíteni. Arról nem is beszélve, mi van ha ezt a régi 65 nm-en gyártott 1.5 GHz-es C2D-t lecserélném egy 45 nm-esre ... CPU microcode update-ek, valamint memory reference code is jött bőséggel 1.03 óta, szóval szerintem jobb lesz megejteni a frissítést.
Remélem megoldható a frissítés Win alól is és nem kell szenvednem BIOS update CD-vel, vagy ha igen akkor pendrive-ról bootolva is megoldható.
Viszont. Múltkor írtatok erről a moddolt BIOS-ról, ahol engedélyezve van a SATA II mód. Lehet inkább azt kéne felraknom, nem a gyárit? Kicsit parázok azért, nem is az én laptopom.

(#74613) Tim82 válasza ivana (#74611) üzenetére


Tim82
nagyúr

A tesztes részéhez le kell tekerni

Tényleg? Nem gondoltam volna (korábban sem jutott soha eszembe), köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet! :R
/irónia off

proof88:

Én korábban ilyet is megcsináltam (4:3 kijelzős R61-hez pont a Penryn-támogatás miatt wide kijelzős R61-hez való moddolt BIOS-t tettem fel), nem füstölt el tőle a gép, azóta is hibamentesen üzemel.

Ez persze nem jelenti azt, hogy nem lehet a moddolt BIOS-szal gebasz egyáltalán, de nem tartom túl valószínűnek.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74614) Tim82 válasza Tim82 (#74613) üzenetére


Tim82
nagyúr

De hogy részletesebben: gyári BIOS frissítését a System Update nevű Lenovo utility megcsinálja, ha fel van téve, Windows alatt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74615) FoxiestFox válasza Francia91 (#74607) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ugye, milyen finoman terelgetnek a webfejlesztők, hogy vegyél új hardvert? :(
Vagy egy Broadcom dekódert.

(#74616) Dhampir válasza FoxiestFox (#74615) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezért szinte vesszőparipám egy korszerűbb hardver, ha korszerű szolgáltatások kellenek.

Persze YouTube nélkül is lehet élni és akkor legalább újrahasznosítunk ahelyett, hogy kidobnánk a még használható, erős TP-ket.

(#74617) proof88 válasza Tim82 (#74614) üzenetére


proof88
addikt

Köszönöm szépen a részletes választ! :R

(#74618) FoxiestFox válasza Dhampir (#74616) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Amíg Intellel nem szaggat az 1080p, addig nekem jó.
Mondjuk a 720p-t is kibírnám, legtöbbször úgyis ablakban nézem, azt meg a CPU is elviszi a hátán.

(#74619) scarbantia válasza tothjozsi96 (#74609) üzenetére


scarbantia
aktív tag

A legprofibb grafikus kijelzők mind matt felületűek. Ezt a fényes jobb dolgot csak a TN panelen szocializálódott laptop eladók nyomják mindenhol. Tény, hogy a fényes felület ideális környezetben(értsd: koromsötétben) egy kicsit kontrasztosabb, valamint egy picit élesebb. Ugyanakkor sokkal fontosabb, hogy maga a panel legyen jó, legyen elég kontrasztos, legyen jó feketéje, mert különben nem ér semmit. És egy olcsó laptop TN, ami eleve csak szürkéket tud, fényes felülettel egy árnyalattal sötétebb szürkét tud fekete néven. Egy minőségi matt kijelző szinte mindig jobb látványt nyújt, nem kell magadat bámulni benne, és a felülete ellenére maximálisan teljesít minden elvárást élességben, kontrasztban, és feketében egyaránt.

14"-os TP-ben ne keress jó kijelzőt, legfeljebb a 40-es szériában.

(#74620) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Na, az előbb rossz topikba írtam..
Szóval, nem tudjátok, mi lett a belengetett Thinkpades interjúval?

(#74621) donjohnson válasza FoxiestFox (#74620) üzenetére


donjohnson
addikt

szerintem semmi. megállt az ügy.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#74622) FoxiestFox válasza donjohnson (#74621) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ó, pedig mókás lett volna olvasni a bullshitelést. ;]

(#74623) sbazsi válasza Tim82 (#74061) üzenetére


sbazsi
veterán

úgy értem mi van, ha két, nem egyforma ramot kap a drága?! :B
eredeti kérdés :B

[ Szerkesztve ]

(#74624) Tim82 válasza sbazsi (#74623) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vagy van dual channel akkor, vagy nincs. Valószínűbb, hogy lesz, de ha nem, az sem nagy veszteség.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74625) HSM válasza sbazsi (#74623) üzenetére


HSM
félisten

Vagy menni fognak együtt, vagy nem.
Dual-channel a kisebb méretéig lesz, azaz 8gb, a maradék 4gb pedig single.

(#74626) Zooka válasza HSM (#74625) üzenetére


Zooka
tag

Valakinek nincs véletlen eladó X200 szalagkábel + invertere?

Bocs, ez nem válasz akart lenni...

[ Szerkesztve ]

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#74627) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

A T500-ban milyen ramok vannak? Gyártó, sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#74628) Tim82 válasza Blue Eagle (#74627) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem egy gyártó RAM-jai kerültek bele, szóval fura kérdés. Ha jól emlékszem, volt bennük Kingston, Nanya, Hynix, Samsung...

Gyárilag DDR3-1066-os modulok kerültek beléjük. Beletehetsz akár 1333-ast vagy 1600-ast is, 1066 MHz-en fogja a modulokat járatni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74629) Blue Eagle válasza Tim82 (#74628) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Köszi! Persze gondolhattam volna, hogy több beszállító is volt, mint pl a kijelzőnél is, meg lehetne sorolni.

(#74630) FoxiestFox válasza Blue Eagle (#74629) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az enyémben 2x2GB Micron van, 1333-asok, CL9, rendben működik velük a saját órajelein.

(#74631) Blue Eagle válasza FoxiestFox (#74630) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Köszi! A 2x2 GB az elegendő, nem? Átlagfelhasználásra biztosan.

Más: az LG-Philips 1650×1280 panel az jó?

(#74632) Tikakukac válasza Blue Eagle (#74631) üzenetére


Tikakukac
titán

Remek panel, valszeg a világon nincs is több belőle csak az az 1.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74633) FoxiestFox válasza Blue Eagle (#74631) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem elégnek bizonyult, SSD mellett.
*1680x1050, és az a legjobb panel ezekben, ja.

(#74634) Francia91 válasza Tikakukac (#74632) üzenetére


Francia91
veterán

:C

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#74635) Blue Eagle válasza Tikakukac (#74632) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Aha... Szóval átverés nem is készült belőle. :) Vágom...

[ Szerkesztve ]

(#74636) FoxiestFox válasza Blue Eagle (#74635) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Elírtad a felbontást.

(#74637) Tikakukac válasza Blue Eagle (#74635) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát olyan felbontása biztosan nem lehet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74638) Blue Eagle válasza Tikakukac (#74637) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Oké! bocs, eltévesztettem. :B Lényeg, értettétek mit akartam. :U

(#74639) qnadam


qnadam
veterán

ez mennyire lehet leharcolva élőben? azt tudom, hogy a thinkpadek kültakarója csalóka képen... alles zusammen 226e pénz, plusz bele kell dobnom egy ssd-t.

ez persze sokkal jobban tetszik, de ez már 300 felett van :(

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74640) ivana válasza qnadam (#74639) üzenetére


ivana
Ármester

Az első se tűnik nagyon gánynak, szerintem csak koszos. Viszont ezek nagyon drágák, főleg a második.

(#74641) qnadam válasza ivana (#74640) üzenetére


qnadam
veterán

drága, de nincs olcsóbb sehol...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74642) HSM válasza qnadam (#74639) üzenetére


HSM
félisten

Az első eléggé leharcoltnak tűnik. A második csak drága. :(
Mondjuk 226-ért az első is. Nem is értem, IGP-s T420-at tip-top állapotban kapni 100K körül, ennyiért ezek kész rablás. :F

[ Szerkesztve ]

(#74643) qnadam válasza HSM (#74642) üzenetére


qnadam
veterán

de ha két olyat egymás mellé teszek, azok nem adódnak össze :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74644) FoxiestFox válasza qnadam (#74643) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én várok ezzel, míg beesnek 120-150 körüli árba.

(#74645) qnadam válasza FoxiestFox (#74644) üzenetére


qnadam
veterán

nem hiszem, hogy hamar fognak ezek az árak feleződni...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74646) HSM válasza qnadam (#74643) üzenetére


HSM
félisten

Na jó, de ez nem így megy... No, meg így ebay-en lapost rendelni ennyiért, szvsz elég bátor. :B
Egy NV-s T520 kijön fele annyiból kb: [link]
Kell még bele egy 4-magos proci, az mondjuk +20-25K az eladott i5-höz képest, és helyben vagy. Akkor gázos, ha mindenképp a FHD panelos kell, vagy a nagyobb VGA/+2 ramslot a W-ből. Akkor marad a zsebbe-nyúlás, vagy a vadászás és a szerencsében bízás. :(

(#74647) Tikakukac válasza qnadam (#74639) üzenetére


Tikakukac
titán

Tökösnek kell lenni.

De ilyen árban, nem tudom. 60k-ig még veszek romot, de ez necces.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74648) qnadam válasza HSM (#74646) üzenetére


qnadam
veterán

naja, de az a 120 is inkább 150, ha megvámolják, kell még bele ramot venni, a 4200m az én szempontomból mintha benne se lenne, és ha ez ugyanaz az 1600x900 panel mint az 510-emben, akkor inkább kihagynám :(

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74649) HSM válasza qnadam (#74648) üzenetére


HSM
félisten

A ram a legkevesebb. 6-8K egy 4GB-os aprón. Azt hittem, jó a 4200m is a premierhez. :B Bár tény, hogy jóval kevesebb benne az erő, mint a w520 megoldásában. Sajnos nincs más alternatívám. De így messziről rendelve pláne ennyiért használt notit képek alapján... Hát... Gondold meg. :R Legalább valami európai eladótól kéne, akkor legalább a posta és egyéb költségek olcsóbbak. Nem tudom, hogy van most a vám meg áfa kérdése ilyen tételeknél, de EU-n belül tudtommal nincs csak a postaköltség.

[ Szerkesztve ]

(#74650) qnadam


qnadam
veterán

elvileg rá lehet venni, hogy használja a nem felsoroltakat is, a kérdés inkább az, hogy hoz-e tényleges gyorsulást :)

az európai (és főleg a német) gépek drágábbak sokkal, jobban mint amit spórolnék a szállítással, az amerikaiak még vám+áfával együtt is olcsóbbak többnyire. és nehéz kikerülni, ha már úgy vannak felrakva, hogy azt is előre fizetem :) anglia pedig szállítási költséget nézve nincs közelebb, mint ámerika.

ennyi pénz kiadása látatlanban meg necces, ez tény. de itthon reális alternatíva szinte alig van :(

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.