Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74301) hxd2ODR válasza Tim82 (#74299) üzenetére


hxd2ODR
csendes tag

Esetleg javíttatni a hibás alaplapot?

(#74302) Tim82 válasza hxd2ODR (#74300) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudja kezelni.

A hibás alaplap javíttatásával az a gond, hogy megvan az esély, hogy újra elhalálozik.

Én javasolnám, hogy Nvidiás alaplapot hanyagolj, pont a fentiek miatt. Nincs statisztika ugyan arról, hogy pontosan mennyi hullik el belőlük, de pont ezért nem biztos, hogy jó ötlet egy potenciálisan elhulló alaplapba pénzt fektetni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74303) hxd2ODR válasza Tim82 (#74302) üzenetére


hxd2ODR
csendes tag

Igen, olvastam ezekről az Nvidia kártyákról, hogy elég sok probléma van-volt velük.
Tehát akkor a legjobban úgy járok ha keresek egy Intel GPU-val szerelt alaplapot.
Remélem találok valamerre, de amit eddig láttam nem túl nagy a felhozatal sajnos.

(#74304) Francia91 válasza hxd2ODR (#74300) üzenetére


Francia91
veterán

A T60-asban levo Intel GMA 950-es IGP is lazan elboldogul ekkora felbontassal, ha nem 3D-zel vele. Az X3100-as GMA pedig annal ujabb, biztosan birni fogja erolkodes nelkul. Ha meg csak netezel es filmezel vele, akkor lazan kitol ennyi pixelt az IGP.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#74305) hxd2ODR válasza Francia91 (#74304) üzenetére


hxd2ODR
csendes tag

Ohh...
Tehát a T60-as alaplap is beépíthető a T61-be?
Még nem néztem utána..
Köszönöm a segítséget!

(#74306) hxd2ODR válasza Francia91 (#74304) üzenetére


hxd2ODR
csendes tag

Viszont azt most jól olvasom, hogy a T60-ba nem való a T7700-as cpu...?

(#74307) Zooka


Zooka
tag

Ha az X201 elviszi a megfelelő szalagkábellel + inverterrel az X200-ba való kijelzőt, az X200-zal vajon megy az X201 ledes kijelzője?

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#74308) lakkusjj válasza hxd2ODR (#74306) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

a t60-ba t7400 vagy t7600-at rakhatsz

(#74309) metal01 válasza Tim82 (#74302) üzenetére


metal01
őstag

Egyre jobban kezdem félteni anyám Nvidia-s T61-ét. :) Egyenlőre nincs baja, de ezek szerint meg fog purcanni az is egy idő után :/

(#74310) Tikakukac válasza Zooka (#74307) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74311) PNP


PNP
őstag

Üdv!

X200-ról T420-ra váltanék, elsősorban a nagyobb felbontás, és az újabb cpu miatt. Munkára kell, képfeldolgozás, 3D és vágás. Kérdésem, hogy érdemes-e dedikált vga-s verziót keresni, vagy az inkább csak hő- és hibaforrás? (Dell Vostro-m volt kirábban, abban nagyon gyakran elhaltak az nvidia chipek). Adatlapokat össze tudok hasonlítani, de reálisan i5 és i7 között mekkora különbség van? És tudom, hogy Thinkpad topik, de más márkát érdemes nézni? Dellekről időnként szó van itt is, esetleg azok közül? Bár külsőre egyértelműen TP-t szeretnék, és a Dell hűtésével is volt gondom (random ventifordulat, túlmelegedés), szóval ennek csak akkor lenne értelme, ha kijelzőben ezeket kompenzálja, úgy tudom T420 esetében 1600px TN-nél nincs feljebb. 30-as széria már nem érdekel, T420s meg ritka, és állítólag nagyon melegszik. Ti mit vennétek?

Köszönöm.

(#74312) FoxiestFox válasza PNP (#74311) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezekre a feladatokra? Precisiont. :D

(#74313) PNP válasza FoxiestFox (#74312) üzenetére


PNP
őstag

100 feletti költés nagyon fájna, márkafüggetlenül. Ebből a szempontból tehát mindegy is, hogy az imént olvastam, hogy xx30-ba is bele lehet faragni xx10/20 keyboardot, tehát már kevésbé vagyok válogatós. Vagy amúgy a 30-asoknak más baja is van?
(Van amúgy normális desktop is, tehát nem notin renderelnék pl., csak jó lenne nem 1 évre venni gépet)

[ Szerkesztve ]

(#74314) Tikakukac válasza PNP (#74313) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem lehet eladni őket, mert nem jön nem hibás belőlük. Tök vicces, arányaiban szerintem top3 legtöbbet visszaküldött sorozat 0 naposan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74315) Tim82 válasza hxd2ODR (#74305) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem ezt írta a kolléga, még csak nem is utalt rá; azt írta, hogy az eggyel korábbi T60-ban lévő Intel integrált GPU is elboldogult a full HD felbontás kezelésével, pedig az gyengébb, mint a T61-ben lévő.

metal01: nekem sincs statisztikám, szóval ne parázd túl.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74316) Chaser válasza hxd2ODR (#74306) üzenetére


Chaser
titán

T60-ba csak 667mhz FSB-s cpu-t tudsz rakni. Ahogy mondták T7600 a max. 7700 már 800-as.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74317) PNP válasza Tikakukac (#74314) üzenetére


PNP
őstag

Jól hangzik, akkor újra ott tartok, hogy T420, 1600x900. Kell a dedikált (nincs erre jobb szó?) vga, vagy csak nyűg? Vadásszak i7 változatot, vagy nincs nagy különbség?

(#74318) Kbali válasza SPeti1984 (#74295) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha egyedi rendelés, akkor nem is fogod megtalálni, az általad adott típuskódra dobta ezt a gugli.
500 ezres gép szerintem nincs T440p-ből, ha kimaxolod a konfigot akkor sem.
Itt vannak a gyári kódos specik (pdf letöltés indul).

[ Szerkesztve ]

(#74319) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!
Most vettem egy X200-ast szép állapotban, P8600 2.4GHz, 4GB RAM-al. Tetszik a gép, de a kamerát sehogy nem tudtam eddig előhozni. Van valami módja, amire nem jövök rá?
Köszi

(#74320) Tim82 válasza Zsocy155 (#74319) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha van benne kamera, Windows van rajta és a megfelelő Lenovo-s driverek is telepítve vannak, akkor Fn + F6.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74321) Zsocy155 válasza Tim82 (#74320) üzenetére


Zsocy155
őstag

Van benne kamera, Windows 7 van rajta, A Lenovo-s drivereket is feltelepítettem. Írt is valami ilyesmit: integrated kamera telepítve, használatra kész. Valamiért mégsem jön elő az Fn+F6-ra. Lehet a hiba a gépben van?

[ Szerkesztve ]

(#74322) fungi válasza Zsocy155 (#74321) üzenetére


fungi
aktív tag

Jé, még sose telepítettem a Thinkpad Communications Utility-t, ami előhozza Fn+F6-ra a kamerát, ma is tanultam valamit...
Hát, ha minden fent, van, nem lehet esetleg szalagkábel hiba? x200-nál típushiba, a kamerát vagy a Thinklightot érinti, nálam még nem volt /kop-kop/ csak egy ötlet.

(#74323) hxd2ODR


hxd2ODR
csendes tag

Helló,
Az lenne a kérdésem, hogy ha a gép nem reagál semmit akkor merre induljak el a hibafeltárásban.
Amikor a töltő csatlakoztatom, akkor nem tudom bekapcsolni sem, illetve a kijelző elején a kis villásdugó
ikon sem világít.. Tehát semmi.
Köszönöm a segítséget!

(#74324) Zsocy155 válasza fungi (#74322) üzenetére


Zsocy155
őstag

A Thinklight működik csak a kamera nem. Lehet szalagkábel hiba ahogy írod, de ezért nem viszem vissza, pedig van 6 hónap garancia. Ezelőtt sem használtam kamerát, ezután is el leszek nélküle. Minden egyéb jól működik.

(#74325) Tim82 válasza hxd2ODR (#74323) üzenetére


Tim82
nagyúr

Első körben másik töltőre dugva is próbáld meg bekapcsolni, majd meg kellene nézni egy biztosan jó akkuval is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74326) fordfairlane válasza Tim82 (#74299) üzenetére


fordfairlane
veterán

FHD felbontásnál már van olyan bitráta, amit a T61-em T7100-es CPU-ja nem bírt el. Ha el is bírta, tekerte a CPU ventit rendesen.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#74327) Tim82 válasza fordfairlane (#74326) üzenetére


Tim82
nagyúr

A T7100 a lehető leggyengébb CPU, amivel a T61-et kihozták gyárilag, úgyhogy annyira nem csoda, hogy nagyobb bitrátájú mkv-k gondot okozhatnak neki (bár ez függ a lejátszó-kodek faktortól is -> CoreAVC-vel itt Chaser fórumtárs írta, hogy egy T5600 CPU-s T60-nal is lejátszott 1080p-s filmeket). Szerencsére a kérdezőnek T7700-a van.

Viszont ebből a szempontból meg aztán végképp tök mindegy, hogy Quadro vagy Intel, a Quadro elvben támogatja a DXVA-t, gyakorlatban meg nem.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74328) fordfairlane válasza Tim82 (#74327) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nekem is sikerült sima MPC-HC-vel FHD filmeket lejátszani, csak épp nem mindet, és mivel egyfolytában tekerte a CPU ventit, nem volt túl magas az élményfaktor.

Egyébként egyetértek, a T60-T61 nem igazán jó ilyen filmek lejátszására. X200/T400-tól már jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#74329) hxd2ODR válasza Tim82 (#74325) üzenetére


hxd2ODR
csendes tag

Szia,
Már megtörtént, másik töltővel sem történik semmi, az akkumulátor teljesen feltöltve.
Tehát van itthon 2 töltő, az R60-al működnek is rendesen, és egy jó akkumulátor.
Nem lehet egy biztosíték kimenve az alaplapon?
Fokozatosan egymás után mindent eltávolítottam az alaplapról, (proci, wifi kártya, stb) hátha meg lesz a tettes, de semmi változás.

(#74330) Tim82 válasza fordfairlane (#74328) üzenetére


Tim82
nagyúr

A T7xxx-ek közül a T7100 az abszolút low-end, annál már a T7300 (a következő a szériában) is számottevően erősebb, már hétköznapi használatban is érződik köztük a különbség.

hxd2ODR: lehet olyan hiba is. Esetleg multiméterrel ki lehetne mérni, de ennek mikéntjében én nem vagyok járatos.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74331) hxd2ODR válasza Tim82 (#74330) üzenetére


hxd2ODR
csendes tag

Rendben, akkor már veszem is elő a műszert és végigmegyek az alaplapon

(#74332) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Elszállt az Ultranavom.
Egy ideje már játszotta, hogy néha megszűnt működni, akkor külső egérrel vagy billkombóval újraindítottam, és akkor megjavult.
Ma szétkaptam, kitisztítottam, leszedtem és telepítettem a Lenovo féle Ultranav drivert (eddig a HP-fajta volt fent, hiba nélkül jó régóta), és azóta nincs Ultranav egyáltalán.
Fn+F8-ra "Ultanav driver is not installed"
Szétszedtem még egyszer, kihúztam, visszadugtam a csatikat, továbbra sem jó.
Ujjlenyomat-olvasó működik, BIOS-ban engedélyezve van minden szükséges, de azért ment egy default állítás.
Kontakthibát kizárnám, hisz a touchpad külön szalagon van (FPR megy, tehát ott sem kéne gondnak lennie), a Trackpoint pedig a billentyűzetén, a billentyűzet szintén megy.
Wtf? (Mindjárt nézem live rendszerrel, de töltenem kell le, és ki kell flesselnem pen drive-ra).

(#74333) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#74332) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kipróbáltam Live rendszerrel, ott sem működik, egyik sem. BIOS reset sem segített, és a harmadjára szétszedés sem.

(#74334) jani0114 válasza Zsocy155 (#74319) üzenetére


jani0114
tag

Ingyenes webkamera program angolul: MyCam. Letölt, kibont, bekapcs, örül.

(#74335) Zsocy155 válasza jani0114 (#74334) üzenetére


Zsocy155
őstag

Örülök! :DD
Köszi szépen! Vajon miért nem megy a saját driverével? Mindegy, a lényeg, hogy ezzel működik.
Köszi még egyszer!

(#74336) hegecsabi


hegecsabi
csendes tag

sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre! Eddíg t400-asom volt.Szereztem egy lenovo thinkpad t410-et. Szuper minden, csak a Wifit nem tudom bekapcsolni. Az a kis kapcsoló csak a bluetooth-t kapcsolja, és az a kis led is világít. az FN+F5 nél szintén csak a bluetooth-t és a repülőgép módot tudom ki vagy bekapcsolni.
Rádugtam hálózatra és frissítettem mindent.

Valakinek valami ötlet? pls! HELP

:F

köszi. üdv.: Csabi

Lenovo T14 - Ipad pro

(#74337) lugosi válasza hegecsabi (#74336) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az eszközkezelőben nem mutatja felkiáltójelezve?

(#74338) hegecsabi válasza lugosi (#74337) üzenetére


hegecsabi
csendes tag

Lenovo T14 - Ipad pro

(#74339) hegecsabi válasza lugosi (#74337) üzenetére


hegecsabi
csendes tag

Az az egy van felkiáltójeles.
nem tudom, hogy az okozhatja e?

Lenovo T14 - Ipad pro

(#74340) lugosi válasza hegecsabi (#74339) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem igen.

(#74341) Tim82


Tim82
nagyúr

Hasznos oldal már nem támogatott Thinkpad-ek típusszám alapján történő keresésére:

[link]

Így működik:

[link]

Forrás:

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74342) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#74332) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A tapipad halt meg. Ha engedélyezve van, a pöcök sem működik, de ha csak a tapit tiltom, igen.

Szóval keresek T/W500-ba való tapi elektronikát. Egész palmrest nem kell. pü.

(#74343) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Szerintetek az szalagkábel hiba lehet vagy mi lehet ha egy X230-as notinál néha a kijelző közepénél egy kb 5cm széles függőleges sávban megjelenik egy csík van úgy hogy fehér van hogy mindenféle színű. De nem mindig jelenik meg. Kb fél éve lett már ilyesmi hibával cserélve a kijelző de most megint kezdni. Kár lenne a gépért mert egy i7-es proci van benne és kb 500 ezer ft volt a gép.

(#74344) Tikakukac válasza SPeti1984 (#74343) üzenetére


Tikakukac
titán

Kijelző.

Ez lesz a legújabb típushiba most már ezt is érzem. Annyira vékony az átvezetés a panel belseje és külső lapka között, hogy a mozgás miatt eltörik benne pár szál és csíkoz. Fixre pozicionálva nem. 3 ilyen ment már át eddig nálam, remek lesz, eddig kábel most teliben kijelző :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74345) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Backup kérdésében, mit javasoltok inkább? A win 7 pro backup progiját, vagy a Thinkvantage Rescue and recovery-t?

Az jár a fejemben, hogy a Lenovo saját progija könnyen lehet, hogy jobb, okosabb és többet tud, de ha arra használom a backupot, hogy ha majd mondjuk oda kerülök, hogy gépcsere, akkor a R&R backupját vissza tudom-e tenni a következő gépre? Ha az pl valami oknál fogva :B nem Lenovo lenne?

Tudok a Lenovo R&R backupjából úgy visszatenni, hogy mondjuk csak file-ok, vagy mappák? Például az Outlook könyvtárát tenném vissza? amiben pst file-jait tárolja.

[ Szerkesztve ]

(#74346) Dr. Akula válasza lugosi (#74345) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Ha nem ugyanarra rakod vissza, akkor az egésznek mi értelme?

(#74347) soldi3r


soldi3r
veterán

Estet!
Holnap mar tenyleg nem leszek rohadt betenni a 2x8 giga memoriat a W520-ba.
Van valami sorrendje a slotoknak?

E30 (oo=[][]=oo)

(#74348) rgeorge válasza soldi3r (#74347) üzenetére


rgeorge
addikt

1. Alsó Slot-0
2. Felső Slot-0
3. Alsó Slot-2
4. Felső Slot-2.
Ha kétmagos a konfig, akkor a 3-4-ben dummy card van, és nem is cserélhető valódi RAM-ra.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#74349) soldi3r válasza rgeorge (#74348) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem, valami 4 magos valami. Szoval akkor alulra es felulre is kell pakolni. Ezt jol kitalaltak :F

E30 (oo=[][]=oo)

(#74350) lugosi válasza Dr. Akula (#74346) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Adatmentés! Van 6.5 giga doksim, van tizen-pár gigás outlook állományom, van 40 gigányi zeném, és kb 100-150 giga (attól függ mit tartok meg) fotóm. Ezeket szeretném elsősorban menteni. Az a kérdés, hogy ha a Lenovo progival mentem, akkor később ha másik gépem lesz, arra is vissza tudjam tölteni az adatokat. Azt hiszem, ez valahol jogos igény, hogy ne csak ugyanarra a gépre lehessen visszatenni. Pláne ha az eredeti gépet ellopják, totál tönkremegy stb - nyugtassatok meg, hogy a Lenovo R&R nem csak ugyanarra a gépre tudja visszatenni a mentést, mert akkor annak kb pont semmi értelme!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.