Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Parker Ezredes


Parker Ezredes
csendes tag

Na, ha ezt valaki végigolvasta akkor vagy HDD fetisiszta, vagy azt mondja amit én, hogy ahoj poplacsek, meghalt a HDD, éljen a SSD (solid state disk) Vagyis ennél árnyaltabban nézve kiderült amit eddig is tudtunk, a merevlemeaz nem szeret mozogni működés közben. Ami marketing hókuszpókuszok ide-vagy oda, igazából stabil, nem hordozható rendszerekben indokolja felhasználását. A mobil eszközökbe eddig is csak azért rakták mert nem volt jobb, most viszont már itt a flash disk, és ha olcsóbb lesz, akkor mindenki boldog lesz. Azért a RAID-et én nem intézném el ennyivel, már egy kétdiszkes tükörpartíció is nagyon megnyugtató érzés egy asztali gépben, nem kell a tresholdokat skubizni, ha kidől a diszk, zsupsz be egy másik, és robog tovább a szekér.
A fentiek ellenére a cikk alapos és korrekt, szép munka.

(#2) tbs válasza Parker Ezredes (#1) üzenetére


tbs
addikt

Nem is beszélve arról, hogy ez a megoldás win specifikus... Mennyivel ügyesebb lenne weben posztolt smart datákra visszaszólni, hogy mi a helyzet. Előfizetéses rendszerben... Én örülnék neki, gondolom jó pár ''más rendszer'' üzemeltető is.

(#3) Konflikt


Konflikt
addikt

Alapos cikk, grat. Meg is érdemli a majd' 2 éves magyar fejlesztés:)
1.33 ver után megnézem mivel több a 2.05 (látom már van pro ver is, 7-kért)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#4) Balu77


Balu77
őstag

Nem rossz, habár én maradok a hdtune-nál (www.hdtune.com), nekem az eddig bevált. Abban van speed teszt és felületellenőrzés is ráadásul...

izé

(#5) TommyGun


TommyGun
őstag

az ingyenes este meg is hesszölöm :)

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#6) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Gondolom a program alapvető működése miatt jelzett vírust telepítés során az Avira Antivir (heurisztikus detektálás..)... :U

They drew first blood....

(#7) lúzer válasza Balu77 (#4) üzenetére


lúzer
veterán

Ez ingyenes?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8) szumoo válasza lúzer (#7) üzenetére


szumoo
senior tag

Szia.

Igen ingyenes és innen tudod letölteni: [link]
Magam is használója vagyok!

Üdv.: Szumoo

A nyúlon túl?

(#9) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Nekem a 2 éves Samsung vinyómra 20%-os kondíciót írt, most akkor dobjam ki?

gottagofast

(#10) KrAt válasza msgt.fubar (#9) üzenetére


KrAt
veterán

Tesóméra is kb annyit írt, meg is pusztult elég hamar.. :U
Amúgy kidobni nem kell, max vigyázz, h a fontos adatok ne azon legyenek..

Amúgy frankó kis progi, használom is, és ha jól tom, akkor PH!-n is jelenvan a fejlesztője :)

mod: nyert, ő az :) [link]

[Szerkesztve]

(#11) metrichye


metrichye
csendes tag

Jó kis cikk, gratula!

Nekem az októberi 320GB-os WD-mre 100%ot ír szerencsére :D De van egy pár éves csodálatos márkájú Excelstor nevű 80 GB-os is a gépemben, erről nem ír adatot, valószínűleg, mert ide-sata átalakítóval kötöttem az alaplapomra. A vinyó első használata óta 5 percenként ''felsikítva nyikorog egyet'', de ezen kívül azóta sem volt vele probléma. Illetve egyszer, amikor külső vinyókeretbe raktam, az nem tetszett neki, nekiállt kattogni :U én gyorsan ki is vettem és vissza a gépbe, de MÉG gond nélkül müxik, ez volt karácsony körül :)) Azért próbálok vigyázni, hogy nagyon fontos adatok ne legyenek rajta :DD

"Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

(#12) próbakocka


próbakocka
senior tag

A cikk jó lett! Ennek kapcsán;

lehetne kérni egy ADATMENTÉS/ARCHIVÁLÁS témájú cikket a közeljövőben ?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#13) Anulu76 válasza Parker Ezredes (#1) üzenetére


Anulu76
csendes tag

2 megjegyzés:
- már a kürtösök is tele vannak flash alapú mentéses melókkal, merthogy a gyártók elfelejtik mondani, hogy az ssd alapú cuccok baromira utálják, ha mindig ugyan abba a sectorba írunk:) :O
- nekem smart hiba miatt 3 db Raptor vinyót cseréltek eddig gariba:) :P merthogy 5év gari van rájuk.

érdemes 1-2 évente túladni a használt vinyódon, és venni egy újat, az a biztosabb.
pár ezer forintot csak megér!

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#14) brazso


brazso
tag

Linux alá tud javasolni valaki S.M.A.R.T. monitor programot?

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#15) DeltaPower


DeltaPower
őstag

2 éves 120G ata samsungom 40%, ami nem csoda, hiszen hetente hurcolászom haza a koleszból :) ami az érdekes, tesóm pár hónapos 250-es ata samsungja 100%, pedig amilyen pofonokat az kapott :))

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#16) ^Boss


^Boss
őstag

maxtor fikazoknak: 2db 4 eves, 160as maxtor a progi szerint 100%-os, eddigi ossz hasznalat 700ora kb mindkettonel. azthiszem ennyi eleg is arrol, hogy szar a maxtor. szar, ha nem hutod. kb ennyi a tortenet.

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#17) Jofi81 válasza DeltaPower (#15) üzenetére


Jofi81
őstag

Nekem a majdnem 3 éves Samsungom 100%-os állapotban van, pedig én is gyakram szoktam utaztatni... :)

(#18) A`rpi válasza ^Boss (#16) üzenetére


A`rpi
addikt

''maxtor fikazoknak: 2db 4 eves, 160as maxtor a progi szerint 100%-os, eddigi ossz hasznalat 700ora kb mindkettonel. azthiszem ennyi eleg is arrol, hogy szar a maxtor. szar, ha nem hutod. kb ennyi a tortenet.''


Idézet: Tanulmány a merevlemezek meghibásodásairól[link]

Érdekes, a közhiedelmet több ponton megcáfoló eredményekre jutottak a hőmérsékleti adatok kiértékelésekor is. Eszerint nem igaz, hogy a hőmérséklet növekedésével arányosan nő a hibaarány. Éppenséggel azt tapasztalták, hogy 25 Celsius fok alatt nő meg igazán a hibaarány, 20 foknál már megközelítve a 10 százalékot is. A meghibásodások aránya a 35–45 fokos tartományban volt a legkisebb, és csak efölött kezdett enyhén emelkedni, nem lépve át a 2 százalékot (a szervertermek feltételei miatt a felső határ 51 fok körül volt).

Igaz ezek szerver (ek) ben üzemelnek és lehet hogy nagyobb terhelés alatt (adatforgalom)
használták...

(#19) feka007 válasza szumoo (#8) üzenetére


feka007
nagyúr

Lecsekkolom én is a winyót ;]

(#20) Male válasza ^Boss (#16) üzenetére


Male
nagyúr

2db minta, az komoly statisztikai alap :U

(#21) feka007


feka007
nagyúr

Nekem ezt írja ki [link] Az a felső kettő csak minta sztem, de akkor melyik is mutatja a tényleges állapotát?
Mod: ja, látom, hogy ott a kép szélén 100%-ot ír ki a kondícióra, a vincsi meg 47 fokos, ez lehet, hogy kicsit meleg, de a hw fullos :C

[Szerkesztve]

(#22) Male válasza A`rpi (#18) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, viszont vedd figyelmbe a hőmérséklet adatokat is, hogy mit írnak hűtöttnek... 25 fok alatt. Namost megnézem, hogy a lakásban huszonegynéhány fokos szobahőmérséklet esetén a gépben milyen ventivel hűtöd 25 fok alá a vinyót... A másik a felső határ: ''45 fok felett kezdett emelkedni'' Őőőő.... hűtés nélkül hány fokos is egy rosszul szellőző házban a vinyó használat közben? Na ezért kell némi hűtés, mert azzal pontosan az általuk is megjelölt 35-45 fok között tartható kényelmesen.

(#23) pip válasza metrichye (#11) üzenetére


pip
aktív tag

A vinyó első használata óta 5 percenként ''felsikítva nyikorog egyet''


az en vinyom (Hitachi Deskstar 80 GB) alaplapcsere ota ad egy ilyen hangot, de csak bekapcsolaskor, kb egy masodpercig. Ez igy van kb 5 honapja, a regi alaplappal pedig soha nem csinalta. A HD sentinel 100%-ot ir ki, remelem igaza van...

(#24) A`rpi válasza Male (#22) üzenetére


A`rpi
addikt

igazad van :) Pusztán érdekességből linkeltem be...
neked is 2 DB-9CM-es venti hűti 2x160-GB HDD-ket...
[link]

35C° fölé nekem sem nagyon meg terhelve :)

(#25) A`rpi válasza pip (#23) üzenetére


A`rpi
addikt

''A vinyó első használata óta 5 percenként ''felsikítva nyikorog egyet''


haveromnak 1 Hitachi 120-GB HDD van az X-BoX- ban és neki is ''Sikít'' rendszeresen (több mint két éve de idáig semmi gondja nem volt vele):)...

De ez nem jelent semmit pusztán csak 1 tapasztalat...

(#26) feka007 válasza A`rpi (#24) üzenetére


feka007
nagyúr

De akkor nekem a konfigomnál lévő Seagate 320GB miért megy ilyen magas hőmérsékletig? :F Igaz, hogy elviselhetetlen melegben döglök itt a gép előtt, de neked van rajta vmi hűtés, hogy ilyen cool a vincsi? Mert akkor én is veszek rá, úgy is most akarom lehűttetni a gépem, hogy ne legyen már ilyen kazán :)

(#27) c41r0^ válasza A`rpi (#25) üzenetére


c41r0^
őstag

A ''sikítások'' szvsz csapágyhibák...ezek mind mechanikai hibák (ha nem is végzetesek, de szvsz azok lesznek egy idő után)
a program értelemszerűen ezeket a mechanikai eredetű hibákat nem képes kiszűrni, mivel ezt a S.M.A.R.T. nem figyeli (nem is nagyon lehet, amit lehet az csak a felpörgési idő, de azt a vinyó indulásánál -amikor a jelenség tapasztalható- semmi nem tudja letesztelni)

szóval én azért óvatos lennék egy ''indulásnál sikító'' vinyóval

A programot én is használom, csak az a bajom, hogy a PCI-os ITE chipes RAID-et támogató IDE kártyámra kötött két eszköz S.M.A.R.T. infóit nem tudja kiolvasni (EVEREST sem), de emiatt nem a program, hanem a kártya a hibás.

[Szerkesztve]

(#28) Male válasza A`rpi (#24) üzenetére


Male
nagyúr

OK, csak jobb leírni, mielött valaki kitalálja, hogy a hűtés káros, sőt a vinyókat melegíteni kell ;]


Nekem csak egy 8 centis 5V-on az egyik 160-ast és a 200-ast... a többi pedig pont a gépbe beáramló friss levegő útjában van, így nem kellett nekik plusz hűtés.

(#29) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Én csak azt nem vágom hogy miért nincs szinte semmien különbség a két vinyom müködési ideje közt? :F
Az egyik egy 3-4 éves Samsung 80gb-os:[link]
A másik egy 8-10 honapos Samsung 160gb-os:[link]

Egyikre: 311napot másikra 316 napot ir. :F Volt közben alaplapcserém is. De nem 1 éve hanem tavaly oktober környékén.(Ha ez számit :B )

(#30) craine12 válasza c41r0^ (#27) üzenetére


craine12
tag

Két Hitachi 160-as vinyó van a gépemben, pontosan 10 percenként mozgat egyet a fejen, az adja azt a jellegzetes hangot. Utána olvastam, teljesen normális jelenségnek tűnik.

No woman. No cry. No kidding.

(#31) atiska007


atiska007
senior tag

hi!

Vki esetleg tud ajánlani olyan progit, amivel winfos pista alatt is tudom ellennőrizni pl. a hőmérsékletet?
Mert xp alatt tökéletesen működött a HHDLife és az everest is, de most pista alatt a sata-s vinyómról egyik alatt sem látok adatokat... :( :(

Még csak sejteni sem sejtem, hogy ez miért lehet bár gyanakszom a pistára, vagy esetleg vmi driver gond lenne??? :F

:R :R

Mittudomain!

(#32) Gh0sT válasza ez_meg_emaz (#29) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az én Samsungomat meg 2 naposnak érzékeli, holott megvan már vagy 2 éve. :)

MOD: Érdekes, most meg többnek látja... :F

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#33) Blizzard.9


Blizzard.9
tag

Letöltöttem a programot de nem fogadott kellemes látvány:
''A lemez felületén található 200 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve. A lemez önteszt során talált 7 hibás szektort.''
hát nem erre számítottam...
pedig eddig csak 225 napot ment. jah és a kondíció 0% ;)
Reméljük sokáig húzza még :O

(#34) atiska007 válasza Blizzard.9 (#33) üzenetére


atiska007
senior tag

tolj neki hdd regenerátort, az helyrerakja!

Mittudomain!

(#35) ez_meg_emaz válasza Gh0sT (#32) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Azért mert amig szürkével irja addig nem hiteles az adat mert frissiti/ujrateszteli. Amikor félkövér feketével irja ki akkor elvileg már valosat mutat.
Nyomta ujrtesztelést is. Azután is 311 és 316 napot irt.
Vki megtudja mondani miért? :F

(#36) c41r0^ válasza craine12 (#30) üzenetére


c41r0^
őstag

akkor ez normális jelenség lehet, amit ráadásul Acoustic Management-tel valszleg halkítani is tudsz (vinyó diagnosztikai tooljában), mert csak egy seek-hang...ha u. ebből a típusból mind szintén ezt műveli, mert ilyen a mechanikája, akkor OK, de ha nem gyárilag ilyen, akkor gond lehet

[Szerkesztve]

(#37) craine12 válasza c41r0^ (#36) üzenetére


craine12
tag

Hát, csak bízni tudok benne, hogy normális, mert már kölyök koruk óta ezt csinálják.

Megnéztem én is a progival őket, az egyik Hitachi sajnos nálam is 13 áthelyezett szektorral 79%-os (szigorral lemegy 28-ra), a másik pedig 100. Egy-egy particiójuk szoftveres RAID0-ban van, úgyhogy jó lenne, ha nem halálozna el a beteg (meg a másik sem :D). Amúgy kipróbáltam az Accoustic Management-et is, de nem hallottam, hogy a három vinyó közül bármelyik is halkabb lett volna (mind támogatja), pedig füleltem rendesen. Másnak működik rendesen?

No woman. No cry. No kidding.

(#38) kneedeep


kneedeep
tag

Az mit jelent, illetve hogy lehetséges, hogy...

18:27-kor jelez a HD Sentinel, hogy gáz van az egyik vinyómmal. [link]

18:30-kor készítek egy újratesztelést, és azóta hibátlannak mondja. [link]

Most 20:01-van, ha valaki nem tudná..:) :C

(#39) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nemsokára felrakom én is, és megnézem mit ír. Sokat nem fogok a véleményére adni (mint a bios hőmérsékleti értékek, szoftveres feszmérés stb...), de kipróbálom.
Mivel én elég sok időt töltöttem a PH-n a ''tápos'' topicokban. Így már eléggé belémrögzült az aranyigazság: ''szoftveres mérés nem mérés'' :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40) pip válasza c41r0^ (#27) üzenetére


pip
aktív tag

Kezdetben en is nagyon megijedtem, de, most mar teljesen normalisnak tunik hogy indulaskor felsikit a vinyo. Az erdekes az egeszben az, hogy egeszen pontosan tudom, mikor kezdte el a sikitast. Karacsonykor elszallt az alaplapom, addig soha sikitani nem hallottam. Az uj alaplapban mar az elso inditaskor megjelent a sikitas, es azota is minden inditaskor (es soha maskor nem) sikit. Szoval lehet hogy mechanikai hiba, de akkor hogyan magyarazod az osszefuggest az alaplapcserevel???

(#41) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Hi!
Megnéztem én is ezt a prgit és furcsa dolgot tapasztaltam.
Van 2db 3-4 éves(160 és 120Gb) Maxtor winyó a gépben és most lett berakva egy Seagete Barracuda 320Gb-os. Bekapcsoláskor a 2 régi winyó a szobahőmérsékletet adja ezzel a HD Sentinellel, de az új egyből 32 fok, és hamar felmegy 44-re és csak netezek.
Terhelve 51 fok, míg a régiek csak 28-32. Direkt azért vettem másfajtát, hogy megnézzem
tényleg olyan melegek-e a Maxtor winyók, erre a Seagate sokkal rosszabb. Igaz már megvette a Maxtort a Seagate, de nem értem miért ennyire meleg a winyó :F
Vagy hibásan méri a progi?

(#42) falsetrue


falsetrue
tag

a legfontosabb a mai vinyóknál a hűtés.. Csak 3 év garanciával szabad vinyót venni, és méteres hűtőt elé rakni (nálam rack kizárva)

Ha túléli az első 3-4 hónapot, akkor lazán vinni szokta a köv 4-5 évet
nálam a vinyók kint vannak a földön 1-1 könyvön, méretes ventillátorokkal

bocs ha off voltam :)

(#43) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Az előbb kimaradt, hogy nálam nem ír ki semmit a becsült hátralévő idő/élettertamnál. :( :W
Egy régebbi verzió kiírta pedig.

(#44) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Jó a cikk és a progi is én már régebb óta ismerem mondjuk de azért jóvolt olvasni róla. :R
Szerencsére a nemtúl idős 500-as WD-mel sincsennek még gondok ottvan a 100% :))

(#45) siriq


siriq
őstag

Kivancsi vagyok hogy az en maxtoraimra mit fog irni. 24/7 ben mennek mar jo par eve:D

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#46) gorlin


gorlin
őstag

Vettem egy Hitaci 160gigás winchestert .Ez a hd sentinel azt mondja hogy 217 napja működik.A probléma csak az hogy 2006 DECEMBER matrica van a hdd-n.Tehát még ha használták volna a boltban éjjel nappal ahol vettem akkor sem jönne ki a hét hónap :F
Mi lehet a baj?

(#47) azbest


azbest
félisten

Seagate 80GB 7200.7 -es winyóm épp ma lépte át a 16000 üzemórát :)
Tökéletesen megy, szektorhiba és áthelyezés nélkül :R 100%
Kíváncsi leszek mit szól a progi a seek error rate /raw read error rate / hardware ecc recovered mezőkhöz, ezek ugyanis folyamatosan haladnak és átdordulnak időnként újra 0ára .. seagate sajátosság.
A régi Quantum 6.4 ex is tökéletes állapotban van (több mint 8 éves), az még nincs 10ezer órás, mert nem ment egész nap. Azt hiszem az a titka hogy hideg helyről bevíve nem teszem rögtön gépbe (páralecsapódás), nem focizok a géppel, hanem úgy bánok vele mint a hímestojással :)

[Szerkesztve]

(#48) Vamp


Vamp
senior tag

Vinyók...


Kezdjük a legelsővel. 40 gigás Seagate Quantum, lassan 7 éves lesz, tökéletesen üzemel, bár van rajta 30 badsector. Csöppet kerreg is, mégis mit várjak? Jó kis vinyó, jó nehéz.
A másik, 80 gigás Maxtor, egy gyöngyszem. 32 fokokat írogat ki, megfogva sem melegebb. Olyan 3 éves lehet, teljesen halk, 100%-os.
A harmadik versenyző egy 160 gigás Samsung, k*rvameleg, közepesen hangos, kapott hűtést is, ellenben iszonyatosan gyors.

(#49) Dr. Romano válasza Vamp (#48) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hali!

''40 gigás Seagate Quantum''
Mind a két márka megbízható és a kedvenceim, de a Quantum hdd az önálló márka volt, amit megvett a Maxtor.

Nekem is van egy 160-as Samsungom és tényleg eléggé melegszik a cucc, de ahogy írtad villámgyors! :)

[Szerkesztve]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#50) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Na feltettem én is ezt a progit és a lassan 4 éves 40GB-os Seagate vinyómra és a használtan vett kb. 2 éves 160-as Samsungomra 100%-ot ír. :)
Azonban a ''működési idő'' rész a Samsung esetében meg van hülyülve. 10 perce még 3 órát mondott, most meg 17 napot. :F

Szép a két hdd-nél a 100% kondíció, de ez túl szép volna.... :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.