Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58351) xcds válasza FoxiestFox (#58350) üzenetére


xcds
őstag

t500-ban nem ez a hálózati adapter van. Ugyanaz van, mint az én x200-amban: intel 82567lm. És érdekes, hogy ugyanazzal a driverrel a t500 nem recseg, az x200 meg igen....

[ Szerkesztve ]

(#58352) FoxiestFox válasza xcds (#58351) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Közben én is megállapítottam, hogy ez nem lesz jó.
Keresgélés alapján az Intel Matrix drivert gyanúsították többen a jelenséggel, az nekem eddig nem volt fent, most feltettem, de még mindig bereccsen néha.
Azért érdekes ez, mert a DPC Latency Checkerrel nézegetve semmi oka nem lenne erre, ritkán ugrik 500us fölé a késleltetés..

(#58353) xcds válasza FoxiestFox (#58352) üzenetére


xcds
őstag

Nekem T500-on az a driver van, amit a win7 feltett sztem. 2008-as,10.0.2.2. X200-on nekem a késleltetés az egekben, ha nem tiltom le a lan-t.

(#58354) FoxiestFox válasza xcds (#58353) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Engem csak az zavar, hogy bereccsen rendben lévő latencyval is... nem értem, miért...
T61p is, T500 is, W500 is.

(#58355) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Felfedeztem valami érdekeset.
Ha RMClock-ban a no managementet választom, a latencym csökken egy kicsit, és megszűnik a néha feltűnő pattanás.
Ahol bekarikáztam, ott lőttem ki az RMClockot.

De nekem az kéne a feszek korában tartásához...
Rosszul állítottam talán be? Létezik beállítása, ami ilyesmit okoz?

(#58356) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

x200-nál hogyan tudnám meghúzni a kijelzőt, hogy ne essen olyan könnyedén hátra? Van erről valami leírás?
Valamint hűtő cserénél az egész procit (az egész zöld részt) pasztázni kell vagy csak ami a zöld részen van pici ezüst részt?

Konkrétan erre gondolok: kép

[ Szerkesztve ]

(#58357) FoxiestFox válasza SPeti1984 (#58356) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jézusom :Y :DDD

(#58358) SPeti1984 válasza FoxiestFox (#58357) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Köszi a választ. :) Amúgy én csak a pici ezüstöt pasztáztam mert úgy tudom azt kell csak.

(#58359) hito válasza FoxiestFox (#58357) üzenetére


hito
nagyúr

:DDD De gonosz!

SPeti1984: Csak a pici részt pasztázd! Nehogy lekend az egészet!

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58360) SPeti1984 válasza hito (#58359) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Amúgy azért kérdeztem csak mert a régi hűtőt hogy levettem róla azon alulról úgy látszik mintha nem csak a kis rész lett volna pasztázva hanem kis pöttyökkel nagyobb területen és emiatt azthittem hogy rosszul tudom. De akkor megnyugodtam hogy jól csináltam. :)

(#58361) Colonel993


Colonel993
senior tag

Ha van sok pasztád fölöslegesen pazarolni akkor kend... talán 2 fokot hozni fog ;]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#58362) Tóbias


Tóbias
csendes tag

Sziasztok,

Az RMClock-ot honnan tudom leszedni?

Köszi.

Asus Sabertooth P67, i7-2600K, 24 Gb RAM, EVGA 8800 GTS 512 Lenovo T500 Intel T9500 8GB Ram

(#58363) hito válasza Colonel993 (#58361) üzenetére


hito
nagyúr

Fél fokot se fog hozni, ezzel az erővel a pöc$ét is bekenheti vele ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58364) parkasz válasza Tóbias (#58362) üzenetére


parkasz
senior tag

(#58365) hito


hito
nagyúr

Kecset off: nem tudja valaki, hogy VLC-ben mit hol kell beállítani, hogy haszálja a Broadcom kártyát? Azért lenne jó a VLC, mert az az egyetlen lejátszó, amiben túl lehet húzni a hangot windows 100% fölé az egér görgő segítségével. MPCHC-val szépen megy a gyorsító, ott viszont a 100% a max.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58366) Colonel993


Colonel993
senior tag


T9550 alul feszelés... sajnos ennél spúrabb nem tudok lenni vele, 0,9 a legalja... pedig menne kevesebbel is szerintem :U

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#58367) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#58355) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Most lefrissítettem mindent.
Intel wifi, bluetooth, lan frissült, a késleltetések nőttek, már akkor is recseg, ha nem fut az RMClock.
Az Intel Matrix szarja pedig szokás szerint kilőtte a win update-et.
Mire egy másik driverrel ez megjavult.
RMClock-ban a processzor SuperLFM fokozatát kikapcsolva a latency ismét helyreállt, és egyelőre nem is recseg.
Ez lenne a mese vége? :D

Egy szó mint száz: akinél recseg a hang, és használ RMClockot, első körben kapcsolja ki az LFM-et, vagy magát a programot, hátha az a gond!

Ez már mindjárt jobb:

[ Szerkesztve ]

(#58368) Tóbias válasza parkasz (#58364) üzenetére


Tóbias
csendes tag

Köszi,

Hibát dob indításkor "Can not install or load RTcore64 driver". Ötlet?

Asus Sabertooth P67, i7-2600K, 24 Gb RAM, EVGA 8800 GTS 512 Lenovo T500 Intel T9500 8GB Ram

(#58369) FoxiestFox válasza Tóbias (#58368) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Külön rákeresve le tudod szedni hozzá a megfelelő 64 bites rtcore.sys-t, itt is linkelték már, de neten is megtlálod. Írd felül vele azt, ami a mappájában van.

(#58370) parkasz válasza Tóbias (#58368) üzenetére


parkasz
senior tag

(#58371) Tóbias válasza FoxiestFox (#58369) üzenetére


Tóbias
csendes tag

Rendben, köszi megtaláltam.

Asus Sabertooth P67, i7-2600K, 24 Gb RAM, EVGA 8800 GTS 512 Lenovo T500 Intel T9500 8GB Ram

(#58372) xcds


xcds
őstag

X200-nál a venti megzsírozásához és újrapasztázáshoz ugye ki kell venni az alaplapot. Az alaplap kibételéhez a kijelzőt le kell venni vagy nem kell bántani?.

(#58354) dying_star: Ezeknek lelkük van.. :D

[ Szerkesztve ]

(#58373) SPeti1984 válasza xcds (#58372) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Nem kell a kijelzőhöz nyúlni.

(#58374) Tikakukac válasza xcds (#58372) üzenetére


Tikakukac
titán

Kábel ki, betáp ki, alaplap ki. Meg egy rakat csavar és egyebek, de adja magát az egész.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58375) parkasz válasza xcds (#58372) üzenetére


parkasz
senior tag

Nem kell levenni, csak kikötni

(#58376) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

x200-nál hogyan lehet jobban meghúzni a zsanérokat hogy ne olyan könnyen nyíljon csukódjon a kijelző?

(#58377) soldi3r válasza SPeti1984 (#58376) üzenetére


soldi3r
veterán

Sehogy, csere.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#58378) bads1 válasza fordfairlane (#58346) üzenetére


bads1
aktív tag

CPU Deep Sleep-pel lehet variálni de nekem nem nagyon múlt el azzal sem.

(#58379) hito válasza SPeti1984 (#58376) üzenetére


hito
nagyúr

Zsanért nem lehet huzogatni, állítgatni. Ha elfáradt akkor replace.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58380) xcds


xcds
őstag

Köszi a válaszokat. Nem lett volna kedvem kicibálni az antenna kábeleket, de ez jó hír. :)

Egyébként zárójelben, hátha vkinek hasznos: T500 zsanér javítható, legalábbis újhoz közeli állapotot lehet csinálni. Kell hozzá egy satu :DDD meg egy valami, ami a tengely megtámasztásához kell (én egy kis acél görgőt használok). Be kell fogni satuba a tengely két végét(ide kell egyik oldalra a görgő, mert a tengely vége fölött van az öntvény) és jó erősen össze kell nyomni, hogy zömüljön. nem kell sajnálni, bírja. Persze egyszerűbb venni egy újat, de az is beszarik hamar, ez meg még is ingyér van. :D

[ Szerkesztve ]

(#58381) bokorugró


bokorugró
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy volt már róla szó, de sajnos nincs időm átnyálazni a topicot. Szóval vettem egy T500-at. teljes új a kicsike, a problémám annyi, hogy a ventije furcsa kerregő hangot hallat (fodulatszámmal persze fokozódik, mintha valami beleérne a ventibe és az kerregne), ami akár lehet gyárilag is ilyen, de így elég furcsa :S Eddig még nem tapasztaltam ilyet más notinál. Valakinek hasonló problémája volt?

(#58382) Tikakukac válasza bokorugró (#58381) üzenetére


Tikakukac
titán

teljes új a kicsike

Teljesen nagyon nem új és már annyit ment, hogy egy ventit simán megevett. Ez van, csere.

Vagy szedd szét, de elég ritkán szoktak dolgok az alaplapról letörni/esni/kókadozni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58383) FoxiestFox válasza hito (#58379) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha megjön az új zsanérom a W500-hoz, kipróbálom ezt a régin :D

ui.: van egy eladó US billentyűzetem, ha kell valakinek
természetesen már szitává lyuggatott változat, de az állapota jó.

[ Szerkesztve ]

(#58384) xcds válasza bokorugró (#58381) üzenetére


xcds
őstag

Ha inteles, akkor megéri ránézni, mielőtt újat veszel. Én az enyémen láttam, hogy egy hajszál választja el a ventit az alsó lemeztől.

(#58385) bokorugró válasza Tikakukac (#58382) üzenetére


bokorugró
tag

Elhiheted, hogy új, egy használt gépet azért megismerek :] Teljesen szétkapni nem akartam, lévén hogy van rá fél év gari, így viszont nem férek hozzá a ventihez. Azért kérdeztem, hogy volt-e hasonló tapasztalat, mert azért olvastam itt-ott hogy egyes modelleknél szokott érdekes hangot adni a venti.

[ Szerkesztve ]

(#58386) FoxiestFox válasza bokorugró (#58385) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Arra célzott, hogy a típust több éve nem gyártják, és kicsi a valószínűsége, hogy csak neked tették félre eddig.

(#58387) Tikakukac válasza bokorugró (#58385) üzenetére


Tikakukac
titán

Én mindent elhiszek, a te szaktudásodat sem akarom alábecsülni, de nagyon keményen megcsinálok egy lovat a Hősök tere közepén, ha te most bírtál venni egy újat ebből a típusból. A fél év gariról Alfa jut eszembe, aki jó gépeket szokott árulni, de egy venti szopósodás nem lenne az első eset egy használt gépnél.

Hasonló tapasztalat van minden gépnél, ezt úgy hívják, új ventilátor, 2 hét alatt eladtam egy rakat ventit, és pontosan ilyen jelenségek miatt vitték, tippelhetünk akkor, hogy mi lehet a gond.

A nem használt gépeken nem kopik ki a venti, vagy ez egy nagyon elsikerült gyári hibás lehetett. Szedd ki nyugodtan, alfa nem tépi le a fejedet érte, és lássuk a tengelyt. Ha nútos, akkor jössz egy tábla Milkával ;)

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58388) bokorugró válasza FoxiestFox (#58386) üzenetére


bokorugró
tag

Világos, de itt nem arról van szó, hogy egy boltban állt. Ezek céges notik, amiket kiszórnak mert lejárt a három évük. Ezt a darabot meg történetesen nem használták a cégben.

(#58389) Otisz válasza Schuby (#58347) üzenetére


Otisz
őstag

Na! Ez egy nagyon jó 5let! :D :R

(OO[IIII][IIII]OO)

(#58390) bokorugró válasza Tikakukac (#58387) üzenetére


bokorugró
tag

Jó, hát én látom a cumót, amúgy mindenki azt gondol amit akar :] Majd azért ráeresztek valami progit, amivel mondjuk megnézem, hogy a vinyóban mennyi kilóméter van.

Az alfat nem ismerem, merre van? :]

[ Szerkesztve ]

(#58391) hito válasza FoxiestFox (#58383) üzenetére


hito
nagyúr

Gyönyörű :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58392) Tikakukac válasza bokorugró (#58390) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyugi vettem én is olyan használt gépet már, amiben volt vinyócsere, akksicsere meg kapott billzetet és dokkon ment, gyakorlatilag nem tudtam megmondani, hogy nem új (pedig én tényleg sok új gépet fogdosok). Most adok el épp olyan lapot ami olyan gépben volt ami tényleg nem ment, na ennek még illata van szétszedés után :B Lassan az én gépem is tök új kinézetre, pedig 4 donorból van összecsapva. Megtévesztés :)

Soroksár nem tudom micsodánál kell keresni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58393) FoxiestFox válasza bokorugró (#58390) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A laptopsystem.hu-t viszi

(#58394) Colonel993 válasza xcds (#58380) üzenetére


Colonel993
senior tag

Csinálhatnál róla egy "mini cikket" LOGOUT-ra... a lényege a képes illusztráció meg kb ugyan ennyi mennyiségű kerettörténet :)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#58395) bokorugró válasza Tikakukac (#58392) üzenetére


bokorugró
tag

Amit leírsz az lehet valós, csak túl sok mindennek kell egybevágnia (gyk. akkor mindent kicseréltek rajta, semmilyen felületen semmi kopás). 1000-ből egyszer ilyen is előfordulhat.
Az illata még ennek is megvan ;]

(#58396) bokorugró válasza FoxiestFox (#58393) üzenetére


bokorugró
tag

Köszi, az oldalt ismerem, de nem jártam még arra.

(#58397) Tikakukac válasza bokorugró (#58395) üzenetére


Tikakukac
titán

gyk. akkor mindent kicseréltek rajta, semmilyen felületen semmi kopás

Külső billzetes dokkos gépen vinyót kell cserélned meg esetleg akksit és kész. Azért a kb. minden az kicsit bővebb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58398) xcds válasza Colonel993 (#58394) üzenetére


xcds
őstag

Lehet, majd csinálok. :)

(#58399) bokorugró válasza Tikakukac (#58397) üzenetére


bokorugró
tag

Ok és az illata? Gondolom dokkolón volt bezsákolva? :]
De igazából mindegy is, lehet szétkapomleírás alapján, hogy kiderüljön mi van.

(#58400) Tikakukac válasza bokorugró (#58399) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem szétkormolt egy helyben simán lehet zsíros illata, bizonyítottan 2 évet tisztán futott HP-m belseje is illatozott, billzete meg tükrösre volt kopva. Azt is dokkon tolták kiterjesztett kijelzővel, csak épp gyógyszerészek így tisztaság volt maximálisan ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.