Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57801) hito válasza lakkusjj (#57797) üzenetére


hito
nagyúr

Ez nagyon nem szeretem, amikor valaki megpróbálja ráeröltetni a véleményét és a felhasználási szokásait másra. De ha ragaszkodsz hozzá:

- win8.1-et használok, volt már vagy 6-8 windows-os tabletem, baromi kényelmes a win8.1 érintőképernyővel megtámogatva

- rengeteget használom a gépet képnézegetésre, semmihez nem fogható a kétujjas nagyítás

- böngészőben való scrollozás szintén baromi élvezetes ha nincs egér a közelben, de még ha van is, akkor is jobb a TS

- rajzolgatni is lehet vele, vannak már egész jó kapacitív tollak

Szóval atól mert esetleg Te nem érted, még lehet másnak nagyon jó és hasznos ;)

Tikakukac: már nem gerjedek annyira rá. Problémás a beszerzése, nem éri meg a vesződség. T400s vs T410s téma van most terítéken nálam :)

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57802) Tikakukac válasza hito (#57801) üzenetére


Tikakukac
titán

Én is bekötöttem, 2 napra rá viszlát. Van amikor jobb a békesség a csuklónak, ez tipikusan az az eset. A rendes tabos gépekkel semmi gond, azt szépen lehet hajtani is meg kettécsukni azokkal gyerekjáték minden.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57803) edk-


edk-
őstag

Ilyen videohibával találkoztatok már? (R61)

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#57804) lakkusjj válasza hito (#57801) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Nem erőltetek én semmit, csak kíváncsi voltam, hogy mire használnád. Nekem fölösleges, pont.
Szép estét! :)

edk- : ugyanígy kezdődött nálam a videókártya haldoklása, gondolom Quadro-s a tiéd is.

[ Szerkesztve ]

(#57805) hito válasza lakkusjj (#57804) üzenetére


hito
nagyúr

T400s vs. T410s témában szívesen veszem a véleményeket még. Ha valakinek van magvas gondolata ebben a témában, ne tartsa magában :)

Eddig odáig jutottam, hogy a T410s drágább és gyengébb az akksija. A többlet kraft nem kell. Esetleg van valami nyomós érv T410s mellett?

lakkusjj: mondom, én is letettem róla. Annyival nem nyújt többet, amennyivel nehezebb a beszerzése és drágább.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57806) audi100td válasza hito (#57805) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ugyanaz az akksi mind a kettőben, csak a T410s többet zabál. A T400s csendesebb és hűvösebb. A T410s viszont tud hangot DP-n/HDMI-n és erősebb a hardvere, kb ennyi.

(#57807) _q válasza Francia91 (#57790) üzenetére


_q
addikt

Először felraktam win8.1-et majd utána a win7-et ssd-re. Érezhető volt a gyorsaság bootnál nagyon a többinél meg végül is hasonló. Az alatt mit értesz, hogy a háttérben is dolgozik? Mert akkor ugye lassabbnak kell legyen, amit én eddig nem tapasztaltam.

(#57808) hito válasza audi100td (#57806) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi, akkor marad a T400s (ami szintén beszerezhetetlen kategória).

És egyúttal ELADÓ az X201s :D Érdeklődni priviben.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57809) Fifi válasza hito (#57795) üzenetére


Fifi
őstag

Látom rosszat szóltam, indul a kütyüvadászat. :DDD

Hidd el, amint már előttem is írták, nem fogod használni.
1. Ha a billentyűzeten tartod a kezed sokkal kényelmesebb az ultranav vagy a touchpad, mint felemelgetni a kezed.
2. Ha kihajtható lenne a kijelző, mint a tableteknél, akkor még böngészésre esetleg jó lenne, de ha már fórumhozzászólást is kellene írni .... :F

Tudom, milyen amikor az ember rákattan valamire és elszabadul a birtoklási vágy - mondjuk szerintem ezt pont Neked nem kel ecsetelni :B -, de ez a touch kijelző hűdejó dolog kb. 2 napos történet a használat során. Persze én nem vagyok mérvadó, hisz hülye linuxos "terminalbuzi" vagyok és a GUI sokszor nem érdekel.

Felajánlanám, hogy mielőtt súlyos tízezreket kidobsz feleslegesen gyere el és nézd meg a gépem, de Bp-Szhely sem az a két forintos távolság....

Bye, Fifi

(#57810) hito válasza Fifi (#57809) üzenetére


hito
nagyúr

Nagyon köszi a kimerítő választ, de gyorsan le is tettem róla :R Sima T400s a kiszemelt.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57811) lakkusjj válasza hito (#57810) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

egy előforduló kijelző hibája van az ilyen thinkpadeknek, a szalagkábel összeveszik a kijelzővel, feszül, vagy nyomják egymást a vékonyított fedélen belül, ezt nem tudom pontosan, T400s és T410s-nél is

(#57812) psyho85


psyho85
aktív tag

Sziasztok!

Bocsánat a balgaságért, de viszonylag új T500 tulaj vagyok, különböző okok miatt (pl. hogy majom vagyok) hirtelen kellett szétkapni és összerakni a gépet, de persze nem sikerült rendesen. :)

Tudtok valami leírást, ami csak a hátlapi csavarok kiosztását tartalmazza? Tehát mekkora, hova, melyik menetbe, stb. Néztem persze a hivatalos service manualt, de persze ott csak külön az egyes műveletekhez tartozóan jelöli a csavarokat, nekem pedig egy összefoglaló kép/lista kéne, hogy ez ide, az oda, stb.

Köszönöm!

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#57813) audi100td válasza lakkusjj (#57811) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, ez kimaradt, maga a panel hibásodik meg ilyenkor asszem, erre nem árt odafigyelni.

(#57814) hito válasza lakkusjj (#57811) üzenetére


hito
nagyúr

Az gönyörű. Most már azt is elfelejtettem, hogy valaha eszembe jutott :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57815) Fifi


Fifi
őstag

Kösz srácok, most már jobban fogok aludni. :O

Félre ne értsetek, rosszat azért nem fogok álmodni, az a jó itt, hogy mindenki őszinte és teljes tájékoztatást kapunk egy-egy eszközről. :K

És ezt mi idézi elő? A kijelző sokszori felnyitása és becsukása? Ha igen, akkor mivel én 98%-ban dokkolóban használom, akkor ezzel megnövelem az élettartamát, mert nem hajtogatom állandóan, mint egy papírmasét? :U

Bye, Fifi

[ Szerkesztve ]

(#57816) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Sziasztok!

Gép vásárlás előtt állok. A kiszemelt darab egy (használt) t420s modell. Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy mire figyeljek oda vásárláskor, mind hardveres mind szoftveres téren.
Mi az amit különösen ellenőrizzek, mi az amire jó ha ránézek. Típushibák vannak-e stb stb...

Köszi szépen.

(#57817) Sensei válasza Pszihonaranc (#57816) üzenetére


Sensei
tag

Palmrest repedés előfordulhat (mint az s modelleknél általában), valamint az enyémnél most lesz másodjára cserélve a hűtés garanciaidőn belül. Nálam jóformán 24/7-ben megy a gép, ennek ellenére nem gondolnám, hogy pusztán ez okozza a fan errorokat. Ha lejár a garancia kapni fog egy kis plusz zsírt a venti, talán ezen spóroltak.
Más típushibája nincs (nem tudok róla), valamint ezektől eltekintve tökéletes (számomra), szerethető gépezet.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#57818) Francia91 válasza _q (#57807) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem sima 8-as volt, lehet, hogy ezert a kulonbseg :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#57819) PNP


PNP
őstag

X200-am furán melegszik: most épp CPU 41 fok, GMCH1 73 fok!
Venti 4000-es fordulat körül pörög, és nem tudja lehűteni, sőt. Netezek, semmi terhelést nem kap.

(#57820) Colonel993 válasza PNP (#57819) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ellenőrizni kellene az adott alkatrészt ami ezen azonosítóra hallgat... lehet elhalt egy GAP PAD...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#57821) hito válasza lakkusjj (#57811) üzenetére


hito
nagyúr

Na várj! Most jövök csak rá (miután elolvastam a T400s-sel kapcsolatos hsz-eket a topicban), hogy ez a hiba nem csak az érintőképernyős készülékeket súlytotta. Mivel arról beszélgettünk, így azt hittem, hogy csak a TS-nek ellátott darabok szériahibája. Így most elbizonytalanodtam. Mondjuk az is igaz, hogy az év 365 napjából kb. 300-on itt lenne az asztalon fedélnyitogatás és csukogatás nélkül.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57822) Tim82 válasza hito (#57821) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mondjuk az is igaz, hogy az év 365 napjából kb. 300-on itt lenne az asztalon fedélnyitogatás és csukogatás nélkül.

Arra a pár napra, amíg nálad lesz, meg sem melegszik, akkor meg minek aggódsz a szalagkábelhiba miatt? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57823) hito válasza Tim82 (#57822) üzenetére


hito
nagyúr

A beszólogatás az megy :D :P Na majd csak figyeld meg, hogy ez a gép nálam fog lebomlani. Most tényleg maradós gépet választok, mert itthoni lesz, azt meg leszarom, nem cserélgetem csak jó legyen. A sajátomat cserélgetem, ami perpill a P Vaio, de az most szintén úgy néz ki, hogy megmarad. Nincs alternatívája súlyban, méretben és az igényeimnek megfelelő használhatóságban. De még el kell adni az itthoni HP 2230s-t és a másik P Vaio-t (mondjuk ahhoz nem ártana meghirdetni, talán úgy előbb elviszik :D ). :)

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57824) FoxiestFox válasza hito (#57823) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az én tippem 9 nap

(#57825) hito válasza FoxiestFox (#57824) üzenetére


hito
nagyúr

0:00-0:02 :P

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57826) audi100td válasza hito (#57823) üzenetére


audi100td
nagyúr

na persze :D

Otthoni gépnek eleve nem T400s való, már ott megbukott a dolog...

(#57827) franc0


franc0
őstag

Hát én asztali gépnek is X-et vennék, csak rákötnék az Ultrabase-re egy Ultrasharpot...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#57828) lakkusjj válasza hito (#57821) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Ja igen, nem csak az érintősnél van ez a hiba, hanem a sima panelesnél, sőt ugye az érintős kevésbé elterjedt, a videóban is sima paneles gép van.

Nem lesz az nálad egy évig. :)

(#57829) hito válasza audi100td (#57826) üzenetére


hito
nagyúr

Méé'? :) Néha cipelős lenne és akkor nem jön rosszul, hogy 1.7kg, nem pedig 2.3-2.4, mint egy 15-ös.

Na megyek is, nem vesznek engem itten komolyan :N :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57830) PNP válasza PNP (#57819) üzenetére


PNP
őstag

A gép amúgy teljesen hűvös, a kifújt levegő is, egyedül a gép alján, a felém eső rész közepén, azaz kb a nem létező touchpad túloldalán melegebb a burkolat. Mi van ott?

Ha szétszedem teljesen a gépet, mit vegyek hozzá előre? Hővezető paszta? Milyen fajtát? Gap pad? Mekkorákat? PH apróról, vagy honnan érdemes ezeket beszerezni?

[ Szerkesztve ]

(#57831) audi100td válasza hito (#57829) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pl. mert szar a kijelzője, de neked kell eldöntened, hogy otthoni vagy cipelős gép lesz.

(#57832) btudos válasza hito (#57829) üzenetére


btudos
veterán

Ennyi erővel tartsd meg az X201s-t, hajíts alá egy dokkolót, és otthoni gépként, illetve cipelősként is tökéletes lesz. ;)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#57833) hito válasza btudos (#57832) üzenetére


hito
nagyúr

Itthoninak pici, külső monitort nem szeretnék. T4xx széria lesz a nyerő, szinte biztos. Elég nagy respectje van itt is és mindenhol a szériának, úgyhogy szerintem nekem is meg fog felelni.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57834) Tim82 válasza hito (#57833) üzenetére


Tim82
nagyúr

Itthoninál már nem lényeg a HDMI/hangot is átvivő DisplayPort kimenet?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57835) hito válasza Tim82 (#57834) üzenetére


hito
nagyúr

Nem lenne rossz, de semmi nem lehet tökéletes. :) Egyébként a TV előtt van külső hangfal, ami eddig csak dísznek volt ott, legalább most értelmet nyer a létezése. Jack-kel rákötöm és probláma megoldva. De még egy T410-et sem tartok kizártnak. Meglátjuk, most nem sietek annyira, hagyom pár napot érlelődni a dolgot magamban.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57836) lakkusjj válasza hito (#57835) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Nekem ha most lenne szükségem újabb gépre, akkor a T510 esetleg T520 lenne a legszimpatikusabb, egy amolyan AUO fHD panellal, amit Audi linkelt korábban, bár tudom, hogy Neked ez már túl nagy méretben.

(#57837) Fifi válasza hito (#57833) üzenetére


Fifi
őstag

Szerintem otthoni használatra a T4xx is kicsi. Nem azt mondom, hogy néha ölbe venni, utazáshoz magammal vinni nem jó, de azért egy külső kijelzővel (min. 24"-es IPS) és billentyűzettel sokkal kellemesebb élmény.
Persze, ha megjelenik a külső kijelzőn a kép. ;] :W

(#57838) hito válasza Fifi (#57837) üzenetére


hito
nagyúr

Az ominózus 3 monitoros "bug"? :) Figyelek ám.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57839) Fifi válasza hito (#57838) üzenetére


Fifi
őstag

Nem nálam az egy kijelzős Displayport-Displayport, Dell monitor kontra 20. PIN bug játszik szerintem, de kábel hiányában sem igazolni, sem cáfolni nem tudom.

(#57840) Gondwana válasza Fifi (#57837) üzenetére


Gondwana
addikt

U2410-hez neked nem csomagoltak DP kábelt? Csak mert nálam szépen teszi a dolgát X201-re kötve (nem olvastam elég részletesen a hibaleírásodat, csak, hogy nálad többnyire nem megy)

Más: Ma reggeli fejlemény, szabadságra ment az X201-em billentyűzete, 2, w, s, x, Alt, meg a 9-es alatt még egy oszlop nem üzemel, de most még hibakeresni sincs kapacitásom, legalább Remote Desktoppal használható így is...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#57841) Krix válasza hito (#57838) üzenetére


Krix
őstag

Nem eléggé. :) Az nálam van a W520-on.

If it is not broken then don't fix it!

(#57842) hito válasza Krix (#57841) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, emlékképekből dolgoztam :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57843) Krix válasza hito (#57842) üzenetére


Krix
őstag

Asszem én maradok a sima x201-nél. Nekem kell bele a 3G, meg webcam sem ártana bár az nem olyan fontos. Ahhoz túl drága az x201s, hogy megvegyem + antenna kit a 3G-hez és aztán rájöjjek, hogy mégsem megy. Egy AFFS upgradet azért megjáccunk ha megjön. :)

If it is not broken then don't fix it!

(#57844) iscsu válasza Gondwana (#57840) üzenetére


iscsu
tag

Nekem noname DP kábellel is simán megy az X200s UB - U2709 kombó (SuSE és W7 alatt is).

(#57845) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

Egy ideje csak X200at szereltem, reggel újrapasztáztam a T400at.
Ez egy tank :DDD
Amúgy kb kikristályosodott már a paszta, azt hiszem, ráfért.

Az X200nál az alja nem ment lejjebb, 40 fok körül megy, de a teteje nem megy 51 fok fölé 3000res ventivel, ami szerintem nem rossz. Persze alulfeszelve.

A T400-at még nézem, de egyelőre megáll 50 fok körül 1800on pörgő ventivel, szóval szerintem ez barátságos.

(#57846) Fifi válasza Gondwana (#57840) üzenetére


Fifi
őstag

Nem nem kaptam hozzá. Igaz már majd 4 éve vettem, de úgy emlékszem, hogy csak D-SUB, DVI és hangkábeleket kaptam. HDMI és DP nem volt a gyári dobozban, ezért is vettem anno a Delock cuccokat, hogyha kell majd, akkor legyen. Eddig a desktop gépet használtam D-SUB-on keresztül és ott soha nem jött elő ez a gond.

Hétvégén még kipróbálom a gyerek X201-ével (azon Win7 van), annak ultrabase-ével és ha jól rémlik van DP->HDMI kábelem, azzal is megkínálom. Ezek után már csak le tudom vonni a következtetést, hogy tényleg az a 20. PIN zavar-e be vagy a T410s és a Debian van elátkozva.

iscsu és Gondwana: és más felbontásban is hibátlanul megy vagy csak mirrorban használjátok? Mert én a notebookot 1440x900-ben a Dell-t meg 1920x1200-ban használom, persze nem egyszerre.

(#57847) Gondwana válasza Fifi (#57846) üzenetére


Gondwana
addikt

Nálam extended desktopként megy, ráadául álltva van a dell.

Ninc valakinek egy fölölege X200/X201 billentyűzete, amit eetleg Szegedre még el i küldene? (Elég xar úgy fórumozni, hogy index.hu kezdőlapról kell kopiznom a kritiku 2wsx karaktereket, mint valami terrorita...) Mot léptem fotózni, de este PM, ha akadna valkinél - és thanX.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#57848) Robo sapiens


Robo sapiens
tag

Melyik budapesti lenovo/IBM szervíz ajánlott ThinkPad T500-hoz? (még garanciális)

(#57849) FoxiestFox válasza Robo sapiens (#57848) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mi a baja?

(#57850) Giovanny válasza Robo sapiens (#57848) üzenetére


Giovanny
őstag

Voltam párszor,nagyon korrektek!

Zero Defect.No Compromise !

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.