Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58101) Chaser válasza Sensei (#58096) üzenetére


Chaser
titán

Felhősödés a neve.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58102) Otisz válasza Chaser (#58101) üzenetére


Otisz
őstag

Innen ered a felhő rendszer, azaz a cloud, Icloud, Thinkpad cloud ;]

(OO[IIII][IIII]OO)

(#58103) hito válasza Otisz (#58100) üzenetére


hito
nagyúr

Működik az, csak lebutítja ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58104) hito


hito
nagyúr

Megvan a T410 :) Eddig elég szimpatikus. De hogy tudom kicserélni az 1.8-as SSD-t HDD-re? Hol van ebben a 2.5-es hely? Vagy ugyanott, csak másik beépítőkeret kell hozzá?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58105) Tim82 válasza hito (#58104) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vagy ugyanott, csak másik beépítőkeret kell hozzá?

:K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58106) Francia91 válasza hito (#58104) üzenetére


Francia91
veterán

Mi lesz a kovetkezo gep jovo heten a T410 utan? ;]
Alfa-tol vetted? Csak kerdezem, mert o is hirdet, uj allapotban es 3G modemmel

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#58107) Tim82 válasza Francia91 (#58106) üzenetére


Tim82
nagyúr

Úgy gondolod, kibírja pár napig azért a T410-en? Micsoda optimizmus. :D

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58108) Francia91 válasza Tim82 (#58107) üzenetére


Francia91
veterán

En kerek elnezest :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#58109) FoxiestFox válasza Tim82 (#58107) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Arulod a z61p-t? Miert? Meg kell tartani azt mar..

(#58110) hito válasza Tim82 (#58105) üzenetére


hito
nagyúr

Hurrá! Akkor túrhatok. Esetleg nincs valakinek eladó? :)

Francia91: tőle van :K Gyönyörű, 3G-s, 80-as SSD-vel, 1440x900-as panellel. Ez most tényleg maradós, mert asszony asztalija, amit én is használgatok. Enyémet cserélgetem elmebeteg módjára. Néha persze Ő sem úszhatja meg :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58111) Tim82 válasza FoxiestFox (#58109) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tegnaptól van helyette T500. Gyűjtő meg nem vagyok - az sajnos olyan luxus, amit nem engedhetek meg magamnak -, úgyhogy sajnálkozva bár, de feltettem HA-ra.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58112) donjohnson válasza hito (#58110) üzenetére


donjohnson
addikt

ez alapján lakkusjj-nek van eladó. gondolom egyezik, ha e-bayen ott írják középtájt a more compatible models résznél az r61-et és a t410-et.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#58113) hito válasza donjohnson (#58112) üzenetére


hito
nagyúr

Jájj, köszi, írok is neki nyomban :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58114) lakkusjj válasza donjohnson (#58112) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

itt vagyok :) jó a t410-be

(#58115) osztraksajt válasza hito (#58110) üzenetére


osztraksajt
őstag

Kijelzője rendben van? Milyenek a betekintési szögek és a fényerő?

[ Szerkesztve ]

(#58116) hito válasza osztraksajt (#58115) üzenetére


hito
nagyúr

Szerintem nagyon rendben van. Kicsit azért kalibrálgattam, mert szerintem túl hideg. E6410-est alfánál mellé tettem és jól gondoltam, az tényleg szebb. De nem tudtam ott hagyni a T410-et, főleg nem egy Dell-ért ;] Betekintési szög olyan amilyen, ezen a téren nem is vártam sokat egy sima TN paneltől. Összességében lehetne rosszabb is a képe, szóval nem ért csalódás se pro, se kontra. :)

lakkusjj: :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58117) hito


hito
nagyúr

Szerintetek mennyit lehet kérni egy alig használt Intel 80GB-os 1.8"-os microSATA SSD-ért? 100/100-as, HDD Sentinel szerint össz-vissz 3napot ment. Típusa: Intel SSDSA1M080G2LE. Nem tudom, hogy X-18M, vagy X-25M, erre nem sikerült rájönnöm.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58118) Tim82 válasza hito (#58117) üzenetére


Tim82
nagyúr

X18-M, ha 2,5" lenne, akkor lenne X25-M.

Ami érdekesebb, hogy G1 vagy G2. A G1 nem támogatja a TRIM-et még. De ahogy nézem, G2 lesz ez.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58119) osztraksajt válasza hito (#58117) üzenetére


osztraksajt
őstag

12-13k általában amennyiért menni szokott, de láttam már 15k-ért is hogy elment egy. De 2 hónapja nem nézem mert vettem egy 120-ast, azóta kiestem az árakból bár olyan sokat nem változhatott.

(#58120) hito válasza osztraksajt (#58119) üzenetére


hito
nagyúr

Felteszem 15-ért, hadd elkudjanak belőle ;]

Tim82: ez egész logikusan hangzik :D G2

Meg lesz egy Gobi 2000-em is eladó, gondolom az max. 5eFt és akkor még szerencsém volt.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58121) Francia91 válasza Tim82 (#58111) üzenetére


Francia91
veterán

ATI-s T500-ast vettel?
Most meglestem megint a Z61p kepeket, marha jo betekintesi szogei es szinei vannak TN letere :) Szep masina, ezen még IBM logo van :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#58122) Tim82 válasza Francia91 (#58121) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, ATI-s és salieri.-től vettem. Már van benne 4 GB RAM és kapott egy jó 9 cellás Pana akkut. Meg bele fog menni a 120 GB-os Vertex 2-m. Két dolgot kicsit sajnálok, hogy nincs benne: FPR és (a smart card reader helyett) PCMCIA. Igaz, ezeket utólag is tudom pótolni... :)

Valóban gyönyörű képe van a Z61p-nek, de a T500 sem kell, hogy szégyenkezzen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58123) Colonel993


Colonel993
senior tag

Ti miként szoktátok a képernyőt kalibrálni?
T500-ra mit a tuti? :) én pl a jó dinamikus színeket szeretem de jó lenne ha valamilyen szinten természetes maradna mivel sokat fotózom és a PS utómunkálatoknál számít, hogy egyel több vagy kevesebb a piros szaturáció...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#58124) Fifi válasza hito (#58120) üzenetére


Fifi
őstag

Az SSD helyére gondolom nagyobbat teszel, de mit raksz a Gobi helyére. Ha nem használod, akkor kenyeret nem kér, de ha hirtelen kellene szerintem mobil nethez tökéletes az a kártya.

(#58125) hito válasza Fifi (#58124) üzenetére


hito
nagyúr

Biztos nem fog kelleni a mobilnet, csak itthon lesz a gép. :K Oda nem költöztetek semmit, SSD helyére egy sima 7200-es HDD fog beközlekedni.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58126) franc0 válasza Tim82 (#58122) üzenetére


franc0
őstag

Érdekes, hogy bár a fél világ felemelte szavát az iPhone ujjlenyomatolvasója miatt, de az FPR senkit sem zavar...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#58127) Tim82 válasza franc0 (#58126) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még érdekesebb, hogy én a világ másik feléhez tartozom, épp ezért nem is értem igazán, hogy jön ide ez...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58128) Fifi válasza hito (#58125) üzenetére


Fifi
őstag

Nem vagyunk egyformák. :D
Én a Gobit és az SSD-t hagynám (esetleg nagyobbra cserélném) és az optikai meghajtó helyére raknék HDD-t.

(#58129) hito válasza Fifi (#58128) üzenetére


hito
nagyúr

Most fő a költséghatékonyság. Minél kisebb ráfordítással szeretnék upgrade-elni. Ha a kettőt sikerül egy 20-asért eladnom, akkor 65eFt-ért van egy gönyörű állapotú T410-em nagy felbontású panellel, FP-tel, 5%-os elhasználódású akksival (!!!), és minden földi jóval. Az azért nem rossz. 20-asért meg eladom a viharvert (tényleg ocsmány állapotban van, 0perces akksi és törött ház) HP 2230s-t HDD nélkül (ennek a helyére jött a T410) és 45-ből megvolt az upgrade Suzukiról VW Phaeton-ra ;]

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58130) sesshou


sesshou
senior tag

T61 tetejéről nem tudjátok véletlenül hogyan lehet eltüntetni valahogy a karcokat vagy legalább enyhíteni rajtuk ha egyáltalán van rá mód?

(#58131) xcds válasza sesshou (#58130) üzenetére


xcds
őstag

Lehet próbálkozni különböző súrolószerekkel. (Még nem próbáltam, de jó lehet a cif is :DDD )

(#58132) Tikakukac válasza sesshou (#58130) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a puha cucc ha koptatod, akkor kopásnyomos lesz. Takarítsd le és használd. Ha nem direktbe restaurálsz akkor mindegy, erre én is rájöttem már.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58133) qnadam válasza Fifi (#58094) üzenetére


qnadam
veterán

még rágódok kicsit. a t410 olcsóbb, és nagyobb felbontást ad, az x201 drágább, viszont olyan kompakt és helyes. komoly szükségem amúgy egyikre sincs, az i5-nek ugyan megorültem, de az öröm jócskán csökkent, amikor kiderült, hogy csak kétmagvas, de a t7400as t60on is elvagdosok akár 720p videót mindenféle forrásból gond nélkül, szóval a meglevő c2d sem vészesen kevés.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58134) Dhampir válasza sesshou (#58130) üzenetére


Dhampir
félisten

Leragasztod valamilyen matricával.

(#58135) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!!

Nincs valakinek elfekvőben T500-hoz HDD takarója??

THX!!

Joe

(#58136) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Kíváncsiságból este elővettem a szekrényből az x200 gyári akksiját amivel kb 1 hónapot volt használva azóta (2009-es a gép) a gyári nagyobb akksi (ezzel most is kb 2.5 órát bír) volt a gépben. Viszont csak villog a töltőikon és nem tölti. Előfordulhat hogy állásában kuka lett? Lehet ezzel esetleg valamit kezdeni még vagy érdemes egyáltalán?

(#58137) simonjoe válasza SPeti1984 (#58136) üzenetére


simonjoe
senior tag

Mivel az akkunak is van belső ellenállása így szép lassan kisült. Tedd fel tölteni, hagyd a gépben, ha szerencséd van lassan magához tér. Valszeg ebben az állapotában akár egy egész napba is beletelik mire megindul a töltés.

Joe

(#58138) soldi3r válasza qnadam (#58133) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem is igen van i5-bol 4 magos. Egyebkent nagyon keves dolog van, amire nem eleg az i5.

E30 (oo=[][]=oo)

(#58139) hito


hito
nagyúr

Mennyi esélyt jósoltok egy Crystal HD kártyának a WWAN helyén X300-ba whitelist BIOS-szal (ha egyáltalán van hozzá WL bios)?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58140) lakkusjj válasza hito (#58139) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

x300? :D

Jut eszembe, x300-ban cserélhető a proci, vagy forrasztott, mint a 200-asokban?

[ Szerkesztve ]

(#58141) hito válasza lakkusjj (#58140) üzenetére


hito
nagyúr

Mi a baj vele? :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58142) lakkusjj válasza hito (#58141) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

semmi baj vele, csak tegnap még t410-ről volt szó :D

(#58143) Tim82 válasza lakkusjj (#58140) üzenetére


Tim82
nagyúr

Forrasztott.

Amúgy írta hito, hogy a T410-et a neje gépének szánja, szóval ha jól értem, az marad. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58144) hito válasza lakkusjj (#58142) üzenetére


hito
nagyúr

Arról folyamatosan szó van, meg is vettem, az az itthoni :K Rohangászósnak lesz az X300. Egyébként ja, sajnos minden X-ben integrált proci van.

Na szóval, szerintetek menne?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58145) lakkusjj válasza hito (#58144) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

modbios-szal menne szerintem, valamelyik fórumtárs írt róla, sajnos nem jut eszembe a nickje, hogy t61-ben használta, az x300 meg ahogy nézem a t61-gyel egy generáció

megveszed Sensei-től?

(#58146) joeetm


joeetm
tag

Kérhetnék némi tanácsot? :)
T60p-t nyúzok még egy ideig, és xp van rajta, amit ugye muszály lesz cserélni. Win7, vagy 8.1 lenne a jobb szerintetek? :) előre is köszönöm :R

_Az a hülye aki nem normális_

(#58147) hito válasza lakkusjj (#58145) üzenetére


hito
nagyúr

Az nagyon jó hír, köszi :)

Még nem tudom melyik lesz. Ma megnézek egy leélt darabot. Attól függően, hogy mennyire vállalható vagy vállalhatatlan állapotban lesz, fog megköttetni az üzlet sensei-jel.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58148) Sanyi.mTs válasza Tim82 (#58122) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

akkut hol és mennyiért vettél?

(#58149) Tim82 válasza Sanyi.mTs (#58148) üzenetére


Tim82
nagyúr

Innen, még tavaly áprilisban, ha jól emlékszem, 8k / db volt, kettőt vettem akkor.

joeetm: Windows 7 tökéletesen fut rajta, Windows 8.1-nél valószínűleg szenvedni kell a driverekkel.

lakkusjj: azbest-re gondolsz.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58150) soldi3r válasza hito (#58139) üzenetére


soldi3r
veterán

a 4500-as kartya mellett van ertlme? ja nem, ezert vettem en is x200-at

(#58145) lakkusjj, az x300 nem a t400-zal van azonos generacioban?

(#58146) joeetm, a hetes.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.