Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57301) Chaser válasza Arlekim (#57298) üzenetére


Chaser
titán

El kell kérni a panel típusát. másképp nem megy. Elvileg parts is kiadja, láttam már olyat, de csak a gyártót. Boe Hydis paneles biztos jó. Ez AFFS. De voltak samsung PVA panelesek, na azokat nem dicsérték agyon. Volt egy listám de már nincs meg...

szerk: adrian87: Nem lehet..az "s" a vékonyabb, ennyit jelent. VGA váltás T510-nél kimaradt, valszeg T410-nél is, azt passzolom. Nem annak függvénye hogy "s" vagy normál. T400/T500-nál működik.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57302) lapa válasza Arlekim (#57295) üzenetére


lapa
veterán

az én személyes véleményem az a kézi tapicskolósról (ez ugye a legrosszabb konstelláció), hogy a képernyője merő bohóságnak tűnik a pőre affs meleltt. plusz ez a ledes dolog... amúgy a cerkázásban van fantázia, meg a képernyő forgathatóságában is. még nem voltunk messzire nyaralni, tán idén majd kiderül melyik használhatóbb kinti (azaz autós) körülmények közt, affs vagy tekerhető homálytablet.

(#57303) Chaser válasza adrian87 (#57300) üzenetére


Chaser
titán

Konfigtól függően reggelire eszi meg...:) Cpu 45nm, jól alulfeszelhető. Ram DDR3. Tud SATA2-t. Itel vga HD4500M.
Azt is vedd figyelembe, hogy 14-esben kisebb a max kapacitás akkuban, tehát hiába menne többet 15-öshöz képest, ha 15-ösben meg nagyobb kapacitású az elérhető akku. 14-esben még nem láttam 90Wh óra körülit T400-nál.
Ha igazán szép kijelzővel akarod mindenképp 1680-as T500-at nézz, ha annál is szebbet akarsz LGP pnelest, az az igazi.

__

x200 vs x200t témában ami még eszembe jutott..ami biztos, x200 mono, de ha jól rémlik x200t az stereo.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57304) adrian87 válasza Chaser (#57303) üzenetére


adrian87
tag

no ez lesz az rövid alvás után:
[link]
egész jó kis "moddingolós" leírást találtam itt logouthon... [link]
nem is gondoltam volna... de akkor miért vannak aksik mindkettő mérethez egyszerre? asszem 4400-asokat láttam
írtam is neki, megyek melóba... csumi és jó reggelt

[ Szerkesztve ]

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#57305) Francia91 válasza adrian87 (#57304) üzenetére


Francia91
veterán

:)
Jol jarsz a T500-zal ;)
Koszi, hogy az irasomat veszed alapul :R

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#57306) Csedit


Csedit
aktív tag

Off kérdés, de hátha valakinek van tapasztalata.

T410 1280x800 felbontással az asztal telepakolva sok-sok ikonokkal.
Hogyan viselkedik dokkolóban külső monitorral, amelyiknek teljesen más a felbontása és a képaránya?
Az ikonok szétcsúsznak?

(#57307) Tim82 válasza Csedit (#57306) üzenetére


Tim82
nagyúr

T60 + Advanced Dock / Win 7 Prof. 32bit / 1400*1050 saját felbontásról külső, 1920*1200-as felbontású monitorra váltás (majd vissza) esetén random módon megcsinálta a Windows (nem minden alkalommal, de elég gyakran), hogy a visszaváltás után kutyulta össze az ikonok, illetve a widget-ek elhelyezését. A megjelenésük nem torzult, tehát nem volt olyan ikon/widget, amelyik mondjuk megnyújtva jelent volna meg.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57308) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Van itt valaki Szombathelyről, akinél meg lehetne nézni egy 1680x1050 kijelzős T500-ast?
Szüleimnek szeretnék valami megbízható gépet venni, de nem tudom, hogy egy ~60 éves házaspárnak ez a kijelző méret jó lenne-e és T500-at még nem láttam élőben. :B

Bye, Fifi

(#57309) Arlekim válasza Francia91 (#57305) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Egyszer nekem is lesz T500-am, lecserélem ezt a műanyagputri msi-t. Fujj de utálom hogy nyeklik, nyiszorog, búg, zúg, és lekopott a festék a tapipadnál.
Már csak a pénzmagra várok :))

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#57310) Arlekim válasza lapa (#57302) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Semmiképpen sem tapicskolós, feltétlenül csak a ceruzás jöhet szóba, erősítvén a kreatív vonalat. Az itt elhangzottak, a nehézkes beszerezhetőség, a súlykompromisszum, a thinklight hiánya meggyőztek.

(#57303) Chaser: Valamelyikben stereo mikrofon van.

(#57301) Chaser: Apróból aligha fogja tudni az eladó. Sokszor a mekkora a hdd rpm kérdésre is bamba nézést kapok, és hogy ne kérdezzek ilyeneket, mert ő csak facebookozik, meg angry birts-ezik, nem igazán szokott "számítógépezni".

(#57299) Tikakukac: Az első 2-4 hétben biztos nagy öröm lenne ez a fícsör, de hamar megunnánk, azután meg terhet jelentene a töbletsúly.

Köszi a válaszokat :)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#57311) Csedit válasza Tim82 (#57307) üzenetére


Csedit
aktív tag

Köszönöm. Ez nem jó hír, de sejtettem.

(#57312) Chaser válasza Arlekim (#57310) üzenetére


Chaser
titán

Hangszóróról beszéltem. x200-ban mono van, egy szem hangsóró. x200t-ben tán stereo volt.
Olyan eladóval nem kell foglalkozni aki alapvető dolgokról nem tud infot adni, ennyi:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57313) xcds válasza Arlekim (#57309) üzenetére


xcds
őstag

Pár hónap múlva meg majd írod, hogy: Bezzeg a régi MSI-nek nem lógott a zsanérja, nem lötyögött az akksija... ;]

[ Szerkesztve ]

(#57314) iscsu válasza Csedit (#57306) üzenetére


iscsu
tag

X200s + Ultrabase, W7 x64 1920x1200 és 1280x800 között váltva:
ha az alacsonyabb felbontás "területén" kívülre pakolok valamit a nagymozin, akkor azt váltásnál visszarakja az első oszlopba (elég üres az asztalom, nem tudom, hogy soknál hová tenné).

(#57315) edk-


edk-
őstag

Nem tudom, hogyan, de valakinek sikerült így odaütnie egy T400-ast:

De attól még működik.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#57316) FoxiestFox válasza edk- (#57315) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem olyan nehéz, mint gondolnád... egy kemény felület éle, megfelelő sebesség, és kész is.
Az alaplapot viszont megvédte, nem?

(#57317) Dhampir válasza edk- (#57315) üzenetére


Dhampir
félisten

Olyanról személyes beszámolóból hallottam már, hogy egy laptoptáskában szállított T60 vagy T61-at (ha jól emlékszem a típusra) fordulásnál becsípett a csuklós busz, de csak a kijelzője rongálódott meg.

(#57318) Arlekim válasza Dhampir (#57317) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Az előző T60-asunkra egy szekrény esett rá a költözéskor. Megtekerte a rollcage vázat, és megrepesztette a műanyagot, de a gép bekapcsolt. A szekrény nem volt ilyen szerencsés, összetört :DDD

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#57319) Giovanny


Giovanny
őstag

Írtam egy pár szerviznek a T430s és IPS kijelző kérdésben,és kaptam egy érdekes választ,miszerint:

Röviden: Sajnos nem létezik.

Hosszabban: Az X1-es laptop kijelzőjét ugyan bele lehet barkácsolni (a magassága megfelelő és csak egy picivel keskenyebb, valamint a csatlakozókiosztása is hasonló), de az abba való LCD-kábel már nem jó a T430-asba, venni kell külön LCD-kábelt, amin az egyik csatlakozót át kell forrasztgatni balosról jobbosra. És elnézést kérek, de ebbe mi nem mennénk bele.

Mennyire bonyolult lehet ennek a megvalósítása otthoni körülmények között?

Zero Defect.No Compromise !

(#57320) Tikakukac válasza Giovanny (#57319) üzenetére


Tikakukac
titán

Sima ügy, mire a wacomot beforrasztottam az x200s-be kb. leőszültem, ez sem nagy valami, pláne van leírás is már, sima ügy.

De így azért neccesen vállalnám be én is, azt elismerem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57321) Giovanny válasza Tikakukac (#57320) üzenetére


Giovanny
őstag

Esetleg tudnád adni egy linket a leíráshoz? Illetve hol érdemes keresni X1 panelt és LCD-kábelt?

Zero Defect.No Compromise !

(#57322) hito válasza Giovanny (#57321) üzenetére


hito
nagyúr

De az 1366x768. Nem lenne az kevés 14.1"-on? Nehogy megbánd!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57323) Tikakukac válasza Giovanny (#57321) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja hát nekem amit most leírtál az már leírás :P Balról jobbra kell keresni a dokumentáció alapján passzoló kábelt a többi meg már sima. Nekem ez is megteszi, pontosabb nem sok van, ilyen szinten elég kevesen nyaggatják a kb. új gépüket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57324) Giovanny válasza hito (#57322) üzenetére


Giovanny
őstag

Azt viszont nem tudtam....azt hittem létezik legalább HD+,akkor viszont tárgytalan a csere..a végén még keresek egy ips-es X230-ast.

Tikakukac Értem :)

Zero Defect.No Compromise !

(#57325) hito válasza Giovanny (#57324) üzenetére


hito
nagyúr

Nincs belőle sajnos :( De várj! Most X1-re vagy X1 Carbon-ra gondolt a Lenovo-s csóka? Mert a sima X1-es 1366x768-as volt (13.3"), viszont az X1 Carbon 1600x900 (14").

Mod: X230-nak semmi értelme. Ott is csak 1366x768 a max. felbontás, igaz az 12.5"-on. X240-től van fHD IPS és még TS is.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57326) Chaser


Chaser
titán

Ha sima telós sim-et rakok a gépbe úgyis működnie kellene a netnek? Net van rajta, de nem is érzékeli a sim-et.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57327) edk- válasza Chaser (#57326) üzenetére


edk-
őstag

Kellene.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#57328) Chaser válasza edk- (#57327) üzenetére


Chaser
titán

És ha nem megy hol a gond? Azt írja nincs sim. elvileg ezek a modemek függetlenek. Vodás sim-mel néztem, f3507g a modem, gyári.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57329) franc0 válasza Chaser (#57328) üzenetére


franc0
őstag

Asszem le kell szedni róla a PIN kódot.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#57330) hito válasza franc0 (#57329) üzenetére


hito
nagyúr

Miért az X220-at adod el? :(( :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57331) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Sziasztok kedves Fórumtársak!
Segítségre lenne szükségem. Akad valaki köztetek aki alaplapra tud, szokott, szeret stb. alkatrészt visszaforrasztani? A helyzet az, hogy egy tisztítás során "leesett" egy icipici alkatrész, talán ellenállás egy T60 alaplapjáról. Fogalmam sincs hogy sikerült, nem először csináltam, és nem egy géppel, soha semmi nem történt velük. Ezúttal viszont igen...öregszem... Kedves öcsém gépe ráadásul.... Szóval kellene egy kis segítség ha lehet tőletek, sokkal jobban megbízom egy szakértő ThinkPad szerelmesben, mint bármilyen mezei notebook szervizben. Természetesen honorálnám a fáradozást. Az alkatrész maga nincs meg, ellenben tudom honnan hiányzik :) A billentyűzet csatlakozó mellől, egy 2 érintkezős, téglatest alakú világos színű nagyon pici izé :) Talán ellenállás. Előre is köszönök mindent :)

(#57332) Chaser válasza franc0 (#57329) üzenetére


Chaser
titán

Nincs rajta pin. Megnéztem a dellben, ott pöccre ment. Lehet defektes a modem. x200 nem ismerte fel a netes simet se.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57333) franc0 válasza hito (#57330) üzenetére


franc0
őstag

Látva a mentális állapotomat (2 TP és 3 dokkoló az asztalomon) a cég úgy döntött, hogy vesz egy új X230-at.
Nettó 225-ből megvan most dokkolóval.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#57334) hito válasza franc0 (#57333) üzenetére


hito
nagyúr

:Y :D

És az nem lesz eretnekség? Csak mert azért elég lehangoló véleménnyel volt itt mindenki az X230-ról. Nekem mindig tetszett (szigetes bill szerintem nem az ördögtől való, halál jól elvoltam vele az X121e-men is), de egy tulaj itteni beszámolója miatt letettem róla. Kb. 1 hete írta, hogy felejtsem el. Nyeklik-nyaklik, reped, törik.

Na az viszont már nem elfogadható. Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok a véleményedre, tapasztalataidra. Kellőképpen kritikusnak ismertelek meg, remélem ha szar meg is mondod, nem csapod be magad, meg minket is :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57335) _q


_q
addikt

Sziasztok!

Displayport-ról szeretném TV-re átvinni a hangot és videót. W520-nál semmi gond nem volt. Azonban mikor T500-al próbáltam, amibe intel videókártya van csak, ott már nem adott hangot a TV-n csak képet. Hang az továbbra is a laptopról szólt. Megnéztem a hang beállításokba. Ahogy a W520-nál megjelent a TV, T500 esetében csak ennyi:

Tudnátok segíteni mi lehet a gond? Régi a T500 vagy csupán az intel videókártya a gond?

(#57336) Tim82 válasza _q (#57335) üzenetére


Tim82
nagyúr

T500 még nem tud átvinni hangot DP-n.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57337) Francia91 válasza _q (#57335) üzenetére


Francia91
veterán

T510-től van hangátvitel, T500 még nem tudja. Ez a gond

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#57338) _q válasza Francia91 (#57337) üzenetére


_q
addikt

Akkor részben megnyugodtam. Köszi mind a kettőtöknek a segítséget.

(#57339) hito válasza Tim82 (#57336) üzenetére


hito
nagyúr

X220-on lehetséges?

#57340: köszi, az jó.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57340) Tim82 válasza hito (#57339) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57341) Chaser válasza hito (#57339) üzenetére


Chaser
titán

Core i-től felfele tudja az összes.
Átgondoltam az x220-at..de az már led-es..nem kell:D valszeg x200+T500 verziónál maradok..

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57342) Tim82 válasza Chaser (#57341) üzenetére


Tim82
nagyúr

valszeg x200+T500 verziónál maradok..

Szintén.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57343) hito válasza Chaser (#57341) üzenetére


hito
nagyúr

Az miért is baj, hogy LED-es? :)

#57344: ilyet se hallottam még. De sok bajotok van ;] Egyébként ez egy létező, elismert probléma, vagy egyedi jelenség?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57344) Chaser válasza hito (#57343) üzenetére


Chaser
titán

Fáj tőle a szenem...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57345) btudos válasza Chaser (#57341) üzenetére


btudos
veterán

Ha sokáig idegesít még a nyikorgásával a T430 (palmrest bal oldalát nyomogatva a HDD fölött, a HDD nyílás fedelének idióta kialakítása miatt olyan hangot ad mint egy nyúl, akit konyhakéssel próbálnak megölni :U ), akkor én is hamar eljutok ide, az árából kijön egy T400 meg egy T500 az X200 mellé :D

Az i5 erejét meg majd némi idővel kipótolom.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#57346) Tim82 válasza hito (#57343) üzenetére


Tim82
nagyúr

Engem nem érdekel a LED vagy nem LED kérdése (illetve X200-nál persze igen, a leendő AFFS kijelzőcsere miatt), egyszerűen nincsen szükségem nagyobb teljesítményre, két gépre viszont igen.

Mondjuk az is lehet, hogy T400 lesz a T500 helyett, még nem dőlt el semmi.

Egyébként: [link] ;]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57347) Dhampir válasza _q (#57338) üzenetére


Dhampir
félisten

Szerintem váltsál fölfelé, ne szenvedj tovább, ha ilyen "extra" igényeid vannak. :)

(#57318) Arlekim

:D

[ Szerkesztve ]

(#57348) lapa válasza Tim82 (#57346) üzenetére


lapa
veterán

nono, azért az x200t-től fárad a szemem, messze nem khz-en pwm-ezik. Gondwana írta tán 200hz, pláne fényerőfüggő. de mintha lett volna rá (win alá) fix. szóval nem vagyok annyira biztos a placebo voltában.

[ Szerkesztve ]

(#57349) lakkusjj válasza lapa (#57348) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Amikor felmerült témaként ez a fix, akkor valaki linkelte, kipróbáltam és egy kicsit javít a helyzeten, főként nagyobb fényerőnél

(#57350) Tim82 válasza lapa (#57348) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem kívántam állást foglalni, kb. az első releváns Gugli-találatot linkeltem be. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.