Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57051) audi100td válasza Taoharcos (#57049) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tudtommal igen, de ha 15,4" 16:10-es a géped akkor jó lesz hozzá.

(#57052) Chaser válasza icoj69 (#57050) üzenetére


Chaser
titán

Már ketten vagyunk ;] gondolkoztam elcsábulok egy x220-ra és abba rakok ips-t, de egyelőre nem...:)

T60 frankenpad alap alfánál:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57053) scarbantia válasza Chaser (#57052) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Igen, ezt már én is nézegettem. De ennyiért most nem csábulok el, meg úgy is van már egy, és még van mit építeni rajta. :P

(#57054) hito válasza Chaser (#57052) üzenetére


hito
nagyúr

Már itt van nálam az i7-es X220 IPS-sel. Hát ez valami elképesztő, gyönyörű a panel :C

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57055) audi100td válasza Chaser (#57052) üzenetére


audi100td
nagyúr

Fasza, csak kár, hogy ennyit nem ér, főleg ha rászámolod az átépítés költségeit. Ennyivel nem rosszabb a T500 LG panelje és olcsóbban van egy sokkal jobb géped.

(#57056) Chaser válasza scarbantia (#57053) üzenetére


Chaser
titán

Még én se:)

hito: Grat. Ha megunnád szólj:)

audi100td: Én már nem is gondolkodok benne, de lehet valaki igen. Ez az LG-s T500 marad még egy darabig. Nem jobb a T510 HD+ kijelzője sem..max másabb. Egyik színben ez jobb, másikban az.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57057) Tim82 válasza Chaser (#57052) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hárman.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57058) xcds válasza Chaser (#57056) üzenetére


xcds
őstag

Tényleg jó ez az LG panel. :K

(#57059) hito válasza Chaser (#57056) üzenetére


hito
nagyúr

Kössz! Remélem az nem mostanában fog megtörténni. Rendesen elegem van már a cserélgetésből :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57060) lapa válasza Tim82 (#57057) üzenetére


lapa
veterán

ööö mármint te is? mert azt leszögezném, hogy én voltam itt előbb affs-t akarni.

(#57061) Tim82 válasza lapa (#57060) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, nekem is kell, de majd 1-2 hónapon belül eBay-ről megoldom, ha addig nem jön össze csoportos rendelés. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57062) hito


hito
nagyúr

X220-nál telepíteném a fingerprint drivert és szoftvert. Lenovo honlapjáról letöltöttem a win7-hez valót, mert win8.1-hez nincs és sajnos nem működik. Eszközkezelőben felismeri, de nincs hozzá driver. Illesztőprogramot automatikusan frissítettem, most azt írja, hogy Touchchip Fingerprint Coprocessor (WBF advanced mode), de ha elindítom a Lenovo szoftverét, azt írja, hogy:

to use this product, windows biometric framework must be enabled

Mi a teendő? Mit hiányol?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57063) jeri válasza hito (#57062) üzenetére


jeri
tag

(#57064) hito válasza jeri (#57063) üzenetére


hito
nagyúr

Köszönöm, a vindózos beállítás segített :R

Már csak azt kéne kisakkoznom, hogy hogy kapcsolom be vele a gépet, mert akkor elvileg utána már be is lép automatikusan a rendszerbe.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57065) Sensei válasza hito (#57064) üzenetére


Sensei
tag

A fingerprint szoftverben: Settings -> Authentication fül -> Use fingerprind scan instead of power-on. Ezt pipáld be.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#57066) hito válasza Sensei (#57065) üzenetére


hito
nagyúr

Nem megy fel az a mocsok szoftver. Az eszköz már működik (win vezérli), de a Lenovo szoftver még mindig ugyanazt írja amikor telepíteni akarom:

to use this product, windows biometric framework must be enabled

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57067) parkasz


parkasz
senior tag

Mielőtt nagyon rendelnék megkérdezném, nincs itt valakinek egy felesleges x200-hoz való fingerprintes pamrestje?

[ Szerkesztve ]

(#57068) sutszi válasza hito (#57066) üzenetére


sutszi
veterán

Ez lehet segít valamit: [link]

Itt meg ezt kapcsolgatják konkrétan.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#57069) audi100td válasza Chaser (#57056) üzenetére


audi100td
nagyúr

A HD+ tényleg nem jobb, az FHD már igen, csak nekem jelenleg maga a gép drága alá és a panel sem olcsó, gyárilag meg szinte csak a W szériát vették FHD panellel.

(#57070) Francia91 válasza audi100td (#57055) üzenetére


Francia91
veterán

Hat jah... DDR3, erosebb VGA, fasza hutes :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#57071) audi100td


audi100td
nagyúr

Tegnap óta ha chrome-ban trackpoint-tal scrollozok a könyvjelzők között, kifagy a böngésző. Ilyenkor csak a tapival tudok navigálni amíg bezárom az összeomlott programot.

Ha tapival scrollozok akkor nem csinálja. Találkozott esetleg más is ezzel?

[ Szerkesztve ]

(#57072) Dhampir válasza audi100td (#57071) üzenetére


Dhampir
félisten

Firefox alatt nem fordult elő ilyesmi.

(#57073) xcds válasza audi100td (#57071) üzenetére


xcds
őstag

Amióta frissült a chrome, csinál fura dolgokat.

(#57074) YumeD


YumeD
tag

Kis segítség kéne. Ha valakinek van X61T-je vagy X61-e és van hozzás HDD cover -je, megtenné nekem hogy körbefotózza? Nem ugyanaz az X61 és az X61T -jé, de zavarba hozott a "zinternet" hogy akkor most melyik is kell nekem(nem tudom beazonosítani fixre, hogy melyik melyik). Amúgy kis akksi érdekesség: 66/43al kaptam SANYO(!) cellás akksit, 2008as, 230 ciklussal, és kétszeri kalibrálás után 51 körül van. Ez így számomra is érdekes, mert ami eddig SANYO volt nállam, bőven gázabb volt :D Lehet szerencsém van:D

[ Szerkesztve ]

(#57075) BalazsKKa67j


BalazsKKa67j
tag

Uraim,mSata SSD belemegy az x200-ba? vagy csak a "sima"?

(#57076) Tim82 válasza BalazsKKa67j (#57075) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak a "sima", 2,5". Esetleg bütyköléssel a mini PCI-e, CoreStore (de az sem mSATA).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57077) Fifi


Fifi
őstag

Nagy sajnálatomra eladósorba kerül a család x201-je rengeteg extrával, mert a gyereknek desktop gép kell játékra.
Sajnos megtartani nem tudom, az ára kell a fenti gépbe :W

Véleményetek kérném, mielőtt felteszem az apróra, hogy ez így korrekt-e vagy van benne valami kivetnivaló, amit módosítanom illene? :U

A hirdetés itt olvasható.

Előre is köszönöm a segítséget!

Bye, Fifi

(#57078) franc0 válasza Fifi (#57077) üzenetére


franc0
őstag

Szimpatikus hirdetés, de ha gyorsan kell a lé én átgondolnám az árakat...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#57079) BalazsKKa67j válasza Fifi (#57077) üzenetére


BalazsKKa67j
tag

Igen,hirdetni lehet ezen az áron,de eladni már nem biztos...
Keress rá aprón,mennyiért mennek.

[ Szerkesztve ]

(#57080) franc0


franc0
őstag

Btw tegnap óta egyszerre van nálam X200 és egy X220, egy hétig mennek párhuzamosan, utána csak egy maradhat...
Ha van kérdés/igény akkor mondjátok.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#57081) FoxiestFox válasza franc0 (#57080) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Add nekem az egyiket ;]

(#57082) audi100td válasza franc0 (#57080) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hűtése milyen az X220-nak a 200-hoz viszonyítva?

Fifi: Szerintem is kicsit sok érte a 110, nem kizárt, hogy elviszik ennyiért, de nagy eséllyel hónapokig kellene hirdetni és addig is csak veszít a piaci értékéből. 80-90k reálisabb lenne, tartozékokkal együtt 110-120.

[ Szerkesztve ]

(#57083) Fifi válasza BalazsKKa67j (#57079) üzenetére


Fifi
őstag

Összesen 2db-ot láttam a hardverapron:
85eFt:
+ kicsit jobb CPU
- WWAN
- fingerprint
- német a bill.

100eFt:
+ SSD
- gyenge aksi
- hibás kijelző
- WWAN
- fingerprint
- német bill.

alfa honlapján 95eFt:
+ Garancia és számla
- gyengébb CPU
- kisebb HDD
- fingerprint
- WWAN
- német bill.

Fentiekhez képest lőttem be az alap árat 110eFt-ra és ehhez jönnek a kiegészítők, de hallgatok rátok és az egész árát csökkentem 130eFt-ra.

Köszönöm az észrevételeket!

[ Szerkesztve ]

(#57084) franc0 válasza audi100td (#57082) üzenetére


franc0
őstag

Még csak most telepítem az újat, de az kívülről is jól látszik, hogy sokkal kevesebb az anyag a 220 hűtésében.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#57085) Tim82 válasza YumeD (#57074) üzenetére


Tim82
nagyúr

X61 tablet HDD fedele:

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57086) YumeD válasza Tim82 (#57085) üzenetére


YumeD
tag

Köszönöm szépen ! :)

(#57087) Tikakukac válasza Fifi (#57083) üzenetére


Tikakukac
titán

Kereslet-kínálat. Tehát hiába van neked az apró legszebb gépe, ha ennyit nem ad érte senki, akkor ez csak mutogatnivaló.

De a gép szép, tényleg. Ennyiért viszont már lehet ugranék x220-ra, egyszerűen kiesik a látómezőből.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57088) ro_bert17 válasza Tim82 (#57021) üzenetére


ro_bert17
őstag

Köszi, ez pikk-pakk segített! :R
Viszont az access connections már tényleg nem támogatja a kártyát, valamint a kapcsolódáskor 54mbps-t mutat.
Az első nem gond, access connections szanálva, nincs rá szükség.
A második már érdekesebb. Szerintetek kell n-es router neki? Egyelőre nem kell a nagyobb sávszélesség, csak próbálgatás megy. Ezt a drivert használtam: [link]

(#57089) xcds válasza Tikakukac (#57087) üzenetére


xcds
őstag

Én mindig is akartam x201-et, de tényleg drágák. Duplája legalább, mint egy x200. Nekem az X200 is megfelelne, de nekem a touchpad alapfeltétel. De +50 ezret nem ér meg azért. :))

(#57090) Tim82 válasza ro_bert17 (#57088) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gondolom, egy ilyen TPLink TL-WN861N-et tettél bele, annak elvileg 130mbps az elméleti maximuma, 60-70-et meg biztosan tud. (Teszteltük itthon T42p-ben, de persze eleve N-es routerrel.)

xcds: lehet kapni UK eBay-en touchpad-es, FPR-es palmrestet X200/X201-hez, de jó drága, olyan 11k kb. postával.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57091) kali válasza Tim82 (#57090) üzenetére


kali
legenda

miként jött ki az az elméleti maximum, és az adott sebesség, amit biztosan tud?
elméleti maximum nincs, már a fogalom tekintetében, valósan meg tud az többet is, ha az ellenoldal, a beállítások és a környezeti tényezők is úgy akarják.
amikor a noti kijelezi a 300 megabit/sec sebességet, akkor az annyi is, viszont a hasznos adatok mélyen csomagolva uztaznak a forgalomban, és mérésre csak a hasznos adat kerül, innen a különbség, hogy a rendszer 300-as kapcsolatot jelez ki, de méréskor például csak 80 megabit/sec mutatkozik, viszont ez így - mondhatni - rendben van, hiszen az említett körítés szükséges a forgalomban.

[ Szerkesztve ]

(#57092) franc0 válasza Fifi (#57083) üzenetére


franc0
őstag

Az a tapasztalatom, hogy sokkal jobban jársz ha nem egyben adod el a pakkot.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#57093) buca84


buca84
őstag

X61 tablethez honnan tudnék moddolt biost leszedni, hogy működjön a sataII?

(#57094) Francia91 válasza buca84 (#57093) üzenetére


Francia91
veterán

Innen!
A táblázatban találod!

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#57095) buca84 válasza Francia91 (#57094) üzenetére


buca84
őstag

Köszi!
Ezt pendrive-ről vagy cd-ről hogy raom fel, mert nem win-t használok.
64bites linuxot.

(#57096) YumeD válasza Francia91 (#57094) üzenetére


YumeD
tag

És ne félj tőle, itt tökéletesen megy(dual IDA is) :) Amúgy, kinek mennyire sikerült az alulfeszelés? :D
x8.0 -nál nekem 0.915 lett az alja, lentebbi szorzókat még nem próbáltam :D
Zasszony meg belezúgott a gépbe szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#57097) YumeD válasza buca84 (#57095) üzenetére


YumeD
tag

Win32diskimagerrel kiirod a iso-t / yumm/unetbootin -al kipakolod pendrivera.
Részletek alternatívákra: [link]

[ Szerkesztve ]

(#57098) Tim82 válasza kali (#57091) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én még sosem láttam, hogy az Access Connections mást jelzett volna ki, mint az elméleti maximumot, legalábbis amikor ráviszem az egérmutatót az AC eszköztárára, akkor ezt mutatja - valahogy nem hiszem el, hogy valóban 130mbps mindig a sebesség. (Ennél a kártyánál persze írhatja a TPLink, hogy elvileg képes 300mbps-re, ha eleve két antenna csatlakozója van.)

Amúgy mind Linksys WRT160N-nel, mind TPLink WDR3600-nál néztünk másolást az adott kártyával, mindkettővel kb. ennyit tudott. A két router között azért van egy szintlépés sebességben, ráadásul nem volt zavaró tényező (fal) a router és a laptop között (meg összességében véve is másfél-két méterre voltak egymástól).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57099) buca84 válasza YumeD (#57097) üzenetére


buca84
őstag

A sima BIOS Update mappában található iso-t, igaz?

(#57100) YumeD válasza buca84 (#57099) üzenetére


YumeD
tag

Jah, ha csak nem akarod felcserélni a ctrl-t és az fn-t. Valakiket zavar, azért van két verzió.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.