Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58151) Tim82 válasza soldi3r (#58150) üzenetére


Tim82
nagyúr

az x300 nem a t400-zal van azonos generacioban?

Nem, az X301-gyel kevered.

X300-ban GMA X3100 van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58152) hito válasza soldi3r (#58150) üzenetére


hito
nagyúr

Sajnos attól távol áll. Az X3100 egy túlhúzott GMA950, nincs benne hardveres videógyorsítás sem, régi vacak.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58153) lakkusjj válasza Tim82 (#58149) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

igen, rá gondoltam, köszönöm!

soldi3r: a számozás megtévesztő, de 2008-as model az x300, a t400 egy évvel későbbi, plusz árulkodik az x3100-as videóvezérlő, amit t61/r61-ekben fordul elő

(#58154) Francia91 válasza joeetm (#58146) üzenetére


Francia91
veterán

Win7 és Win8 is jó. Nekem a T60p-n a Win8 is gond nélkül ment, csak a drivereket kell kézileg, egyesével telepíteni 8-asra, Win7-re meg a System Update kb a dolgok 60-70%-át találta csak meg
De ha nem akarsz minden drivert egyesével, kompatibilitási módban telepítgetni, jó lesz a Win7 is. Win8-cal még érdemesebb várni, bár T60-ra nem csinálnak már drivert szerintem W8 alá

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#58155) qnadam válasza soldi3r (#58138) üzenetére


qnadam
veterán

az asztalimban az van :)

videókkal foglalkozom, ki tudom használni ;) de a kétmagvas i5 sem lenne használhatatlan, csak kétszer annyi mag ugye... :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58156) YumeD válasza hito (#58152) üzenetére


YumeD
tag

Pontosabban gma965 család magasabb órajelű változata. DXVA-t tud(MPEG1,MPEG2), dxva2-t (H.264, VC-1, MPEG4-ASP(divx/xvid) nem. Az hogy "nem tud videógyorsítást" azért nem írnám így le, igaz mai szemmel fontos h.264 dekódolást nem tud hardwaresen.

(#58157) soldi3r válasza lakkusjj (#58153) üzenetére


soldi3r
veterán

Igazad van, visszaszamolva az eveket 2009-ben kellett valasztanom a T400 es az E6400 kozott.

(#58155) qnadam, Ott lehet, nekem 8 eve nincs asztali gepem. Az ujabb gepeknel mar a 3D CAD is szepen fut integralt VGA-val i5-on, ha az ember dolgozik vele, megeri befektetni.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#58158) hito válasza YumeD (#58156) üzenetére


hito
nagyúr

Es nekem az fontos lenne. De nem is lenne nagy baj, ha mellette lenne egy erosebb proci, akkor kitolna magabol CPU-bol. De igy valoszinuleg kelleni fog a Crystal HD kartya. Persze meg annak is utana kell nezni, hogy az milyen kodolasokkal tud megbirkozni, mert ha jol emlekszem annak is vannak vakfoltjai.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58159) metal01


metal01
őstag

Egy X200s-nél mennyire normálisak ezek az értékek?

SL9400, 1866-os proci van benne. Alul is van feszelve. Újrapasztázva. A proci felszalad 50 fölé is böngészés közben, de ha nyugiban van, akkor 43 körül mozog. A PCI, és az APS elég magas. 50 felé szalad. Mi lehet a gáz vele? Maga a hűtés haldoklik? Kettes fokozaton van hangja már a ventinek.

(#58160) Tikakukac válasza metal01 (#58159) üzenetére


Tikakukac
titán

Tök őszintén: ha nem fűti le a lábad, nem hangos, akkor nem mindegy? Annak a procinak a teteje 100 fok felett van, te ennek a felét sokallod.

Neheem :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58161) metal01 válasza Tikakukac (#58160) üzenetére


metal01
őstag

Nem arról beszéltem, hogy PANTHENOL-lal kell a lábam kenni mert szenesre égeti, hanem, hogy átlagos használat közben normális-e az 50+ fok. Pl. szimpla böngészés közben. És hogy a PCI, és APS miért megy 50 fölé? 3500-3600 rpm-en (kettes fokozaton) azért már van hangja a ventinek. Pedig tök tiszta a gép belülről, ki van pucolva, újra van pasztázva stb... X200s-el kapcsolatban nincsenek tapasztalataim, ezért kérdeztem.

(#58162) iscsu válasza metal01 (#58159) üzenetére


iscsu
tag

Nemrég panaszkodtam alapjáraton 50-55, böngészésnél 60 fok körüli CPU-ra. Én akkor jutottam arra, hogy meghalt a hűtésem, amikor újrapasztázás után is elérte terhelve a 90 fokot. Nem derékszög ez...

Röviden: ha én ilyen értékeket látnék, örülnék. :)

(#58163) r4z válasza Sanyi.mTs (#58093) üzenetére


r4z
nagyúr

A smart card reader az azonosító kártyákhoz van, a nyílása az ExpressCard foglalat alatt van. Asszem az a Ricoh gyártmány is, de ha hazaérek, meglesem.

Ultranav helyett a csupasz Synaptics drivert tedd fel inkább a Synaptics oldaláról, sokkal jobban konfigurálható. Ha fent van, WinUpdate alól tiltsd le a frissítését, mert vissza fogja rakni helyette az Ultranav drivert önkényesen.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#58164) Tikakukac válasza metal01 (#58161) üzenetére


Tikakukac
titán

Normális. Amekkora szar szutyok a legtöbb oldal, szegény proci elég keményen szokott menni terhelésen, így az a 25 fokos delta nudli.

Hűtés passz, 1-es ventin befixelem a dolgokat és viszlát, ha 60 akkor 60, cserébe kuss van, és efölé ritkán megy. De majd megnézem, úgyis elment még egy lap, letesztelem eladás előtt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58165) Francia91 válasza metal01 (#58161) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem a P8600 is 50-60 fok között ment, ha böngésztem. Flash tartalmak húzzák a procit szépen...
Szerintem 70 felett kezdj el gondolkozni rajta, addig bőven jó

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#58166) hito válasza Francia91 (#58165) üzenetére


hito
nagyúr

Na majd az én jó kis hűvös L7100-es procim ;] Az garantáltan nem megy 40fok fölé, igaz számolni se nagyon tud :C

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58167) Francia91 válasza hito (#58166) üzenetére


Francia91
veterán

Nemrég volt nálam egy R400-as ThinkPad Alfa-tól, meglepett a masina. :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#58168) Tikakukac válasza hito (#58166) üzenetére


Tikakukac
titán

A kis proci=! garantáltan kisebb hőfokokkal. Részterhelésen lehet többet hoz egy erősebb proci, mint egy kicsi 100%-on. Márpedig van itthon dupla magos 1.2GHz-es Brazos, és bizony olykor jobban befűt, mint az x200s 1.5*nagyobb procival.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58169) hito válasza Francia91 (#58167) üzenetére


hito
nagyúr

Nem rossz, szeretem a hüvös, halk masinákat, tiszteletet parancsol :K

Tikakukac: ez nekem elég meggyőző.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58170) Tikakukac válasza hito (#58169) üzenetére


Tikakukac
titán

Ettől most hanyatt nem fogom vágni magam, igen, egy a telefonom erősségű procinak egy ekkora kasztniban ezt kell tudnia, ja :)

Ettől még amit írtam nem változik meg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58171) Sensei válasza Tim82 (#58151) üzenetére


Sensei
tag

Az X300 renitens, két generáció között jelent meg: ThinkPad History

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#58172) hito válasza Tikakukac (#58170) üzenetére


hito
nagyúr

Persze, gyenge proci nem= hüvös proci, illetve nem feltétlenül következik egyik a másikból, ez világos.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58173) Tim82 válasza Sensei (#58171) üzenetére


Tim82
nagyúr

Senki sem vitatta a megjelenési dátumot, ettől még hardveresen a T61/R61/X61 generációja. Ugyanúgy 965-ös chipset, 800 MHz-es FSB-s Merom CPU, GMA X3100, DDR2 RAM.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58174) metal01 válasza Tikakukac (#58164) üzenetére


metal01
őstag

OK, köszi a választ. Akkor nem foglalkozom vele. Inkább a PCI, és az APS az amit furcsálltam, hogy miért megy 50+ fölé?!

(#58175) Tikakukac válasza metal01 (#58174) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert működik. Amikor infrával kiméred és hoz ugyanennyit akkor kell gondolkozni, gondolom láttál már samsung vinyót 25 fokos szobában 20 fokon. Na az hasonló butaságot tud: hibás szenzor, rossz kalibrálás stb.

Tökmindegy, 50-60 fok egy gépben olyan, mint neked kint a 20 fok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58176) metal01 válasza Tikakukac (#58175) üzenetére


metal01
őstag

Lehet, hogy nem pontosak ezek a szenzor értékek. T400-ban a PCI 40 fok fölé még nem igazán ment, az APS 35 körül van. De az egy másik gép (kategória) ugye. Két ugyanolyan nincs...

(#58177) parkasz válasza metal01 (#58176) üzenetére


parkasz
senior tag

Hát x200-ban az aps és pci nekem is 45-50 fok között mozog, de már megszoktam :)

(#58178) metal01 válasza parkasz (#58177) üzenetére


metal01
őstag

Jaja, én is így vagyok már vele. Csak mindenki maximalista akar lenni a saját TP-jével kapcsolatban :) Ha már TP, akkor legyen makulátlan ;) A lényeg, hogy működik, ha egy kicsit melegszik is...

(#58179) Chaser válasza parkasz (#58177) üzenetére


Chaser
titán

Ilyeneket nem is nézek..minek?:) Nem égeti a lábam:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58180) YumeD


YumeD
tag

Mennyit panaszkodtok, lenne nVidiás, első generációs i7-es gépetek, megtudnátok mi az a kazán :D
50C idle... ahh, a s*ggemet is földhöz verném örömömben:D

(#58181) hito


hito
nagyúr

Mi lehet igaz abból, amit az ismerősöm mondott, miszerint az X300-ba lehet tenni X301 alaplapot is akár (?). Személy szerint kizártnak tartom.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58182) Chaser válasza hito (#58181) üzenetére


Chaser
titán

Ez olyan dolog, hogy mindenbe lehet tenni mindenféle alaplapot..egyszer ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58183) hito válasza Chaser (#58182) üzenetére


hito
nagyúr

Kicsit kéretik szakmaibban kezelni a kérdést :D :P

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58184) YumeD válasza hito (#58183) üzenetére


YumeD
tag

Én pl. a fentiek miatt gondolkodok hogy kikapom az egész istenverését és kap egy w520 alaplapot a cucc, 50-60 körül már láttam. Kasztni miliméterre ugyanaz. Proc. is gen2, nVidia is újabb, kiseb tdp, gyorsabb. Ezt meg belefaragom egy Commodore 1541 meghajtó kasztnijába és csinálok belőle nas/htpc-t, csini lcd panellal a drive elején :D

(#58185) Tikakukac válasza hito (#58181) üzenetére


Tikakukac
titán

Adj egy hetet és egy fizetett szabit, meg 10k-t, belerakom neked.

Hogy most ez nagyon minimális faragással is bemenne-e. Hát azt nézegetni kéne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58186) hito válasza Tikakukac (#58185) üzenetére


hito
nagyúr

Displayport-tal például akadnának gondok szerintem, ha jól tudom X300-on nincs, de X301-en már van. Na, előbb legyen meg az X300, utána nekiállok körüljárni a témát, mert akkor ezek szerint nem olyan nagy hülyeség. X301 nagyon ritka és drága. Ha most sikerül jó áron leakasztanom egy X300-at, akkor 25-30eFt-ért nem hülyeség berendelni egy 301 lapot és utána még a 300-asat is el tudom adni 15-20eFt-ért e-bayen szerintem.

YumeD: hajrá, én szeretem a DIY-et :K

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58187) Tim82 válasza hito (#58181) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem egyszerűbb akkor már a német eBay-t figyelni, ahol 70-80k közötti összegért rendszeresen felbukkannak X301-ek?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58188) Tikakukac válasza hito (#58186) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezekkel az a baj mindig, hogy ha a végösszeget megnézem, plusz a munkaórát amiben én tudtam volna dolgozni rendesen, akkor akkora számok jönnek, ki, hogy könnyezni fog az ember. Ezért is megy ki most a háztól minden létező vacak. Marad 1 noti 1 asztali magamnak és kész.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58189) hito válasza Tim82 (#58187) üzenetére


hito
nagyúr

De persze, teljesen igazad van. Viszont ez jóval izgalmasabb. Szoktam nézegetni egyébként. Az idegesít csak, hogy vásárlás előtt nem tudom megfogdosni, megnézegetni. Zsanért például hogy tesztelem le e-bayes vásárlás előtt? :U

Tikakukac: mielőtt csatába indul az ember megnézi, hogy az ellenség haderőben mit tud az övéhez képest ;)

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58190) Tim82 válasza hito (#58189) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sehogy, viszont azt viszonylag nem drága és nem is nehéz cserélni.

Tikakukac: na igen, nálam is megy minden (legalábbis PC- és notebook-fronton), csak nálam a valahai asztalim teljesítményét megközelítő tudású T500 + a hordozható X200 kombó marad.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58191) Sanyi.mTs válasza Tim82 (#58190) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

t400-hoz hol érdemes zsanért nézni? és angolul mire keressek rá?

(#58192) Tim82 válasza Sanyi.mTs (#58191) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58193) orangutan4


orangutan4
tag

Üdv, a t60as lenovo thinkpaden (XP) valamiért mostanában nem jön be a kék ThinkVantage gomb megnyomására a menü. Illetve a mellette lévő fizikai hangerő/némító gombok használatának sincs visszajelzése, de amúgy működnek. Ezenfelül a töltöttség visszajelző ikon is eltünt a tálcáról.
A ThinkVantage gomb amúgy bootolásnál működik, szal nem hibásodhatott meg. Mi az amit vissza kéne állítani, h ezek újra működjenek vajon? köszi

(#58194) SPeti1984 válasza simonjoe (#58137) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Köszi bejött amit az akksival kapcsolatban írtál. Reggel rádugtam a töltőre, most ránéztem és feltöltötte tehát magához tért. :)

(#58195) qnadam válasza soldi3r (#58157) üzenetére


qnadam
veterán

ez csak másodgép volna, az esetek legnagyobb részében a t60 is elég, csak néha jól jönne, ha erősebb lenne. még meg kell beszélnem magammal, hogy akarok-e költeni egy kicsit erősebb és újabb gépre, aminek rosszabb a kijelzője :)

premiere-rel vágok, az a komolyabb nvidiákból tudna profitálni, de a 4magos asztali i5-ömön 50 fps fullhd nyersanyaggal is elvagyok dedikált vga nélkül, 25 fps anyaghoz meg gyengébb gép is elég, de a c2d már pont nem, vagy neccesen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58196) szektamokus


szektamokus
tag

Sziasztok,

Gondolkodok, hogy a mostani x200-am lecserélem egy x201 vagy x220-ra.
Ha valakinek x200 mellett volt a másik kettő közül valamelyik, az meg tudná mondani, hogy mennyivel melegszik jobban az i5 mint a c2d?

Az x200-ban nekem p8600 van és ezzel (tpfc: fix 1-en) net alatt teljesen csöndben (kb 2-2200RPM) van és netezés, filmezés alatt 40-50 fok közt elvan, arra lennék kíváncsi hogy hasonló ventilátor szabályzással mennyivel melegszik jobban az újabb széria.

(#58197) hito válasza szektamokus (#58196) üzenetére


hito
nagyúr

Első generációs procik szerintem melegedősebbek, mint a C2D, Sandy Bridge-től pedig felfelé pedig hűvösebbek.

Nekem volt i5-ös X220, i7-es X220 és i7-es X201 is. Első kettő nagyon halk és hűvös, utóbbi sajnos nem.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58198) franc0 válasza szektamokus (#58196) üzenetére


franc0
őstag

Az X200 világbajnok ebben a témában.
De egyébként is, ha némán akarsz netezni és filmezni, arra már feltalálták a tabletet.

Az X220 nálam tpfc fix1-en néma volt egyébként ugyanúgy, de jobban melegedett.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#58199) szektamokus válasza hito (#58197) üzenetére


szektamokus
tag

köszi, akkor ezek szerint inkább x220-at érdemesebb keresni

(#58200) hito válasza szektamokus (#58199) üzenetére


hito
nagyúr

Ha előrelátó vagy és kell a teljesítmény, akkor mindenképpen (abból is az i5-öst). Ha elég a C2D akkor én egy X200s-t választanék.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.