Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57351) scarbantia válasza hito (#57343) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Nem a LED-el van baj, hanem hogy meghagyták mellette a PWM vezérlést.
A CCFL csöves kijelzők is PWM-esek, csak a CCFL cső nem alszik ki azonnal, ezért csak ingadozik a fénye, ami nem bántja úgy a szemedet, mint a LED, ami azonnal kialszik-kigyullad.
Másrészt a CCFL, főleg a ha öregebb, akkor simán mehet max fényerő körül. A LED meg fényes mintaállat :) , ezért az ember jól leveszi a fényét. Minél jobban levetted a fényerőt, annál alacsonyabb frekvencián villog, és annál jobban bántja a szemed. :Y

A megoldás az lenne, ha LED-nél egyáltalán nem alkalmaznának PWM-t, vagy csak nagyon magas frekvencián, esetleg eltolva villogtatva felváltva a LED-ek egy részét elosztva, stb.

(#57352) hito válasza scarbantia (#57351) üzenetére


hito
nagyúr

Ebből egy kurv@ szót nem értek (háttértudás hiányában), de a legszebb, hogy semmit nem is tapasztalok :D És a hab a tortán, hogy pont a legalacsonyabb fényerőn bántja a szemem legkevésbé. Mindig le is veszem minimumra, fullon kisüti a retinám.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57353) Chaser válasza btudos (#57345) üzenetére


Chaser
titán

Szerencsére nekem nem kell i5 ereje:) Ha nagyon kell kraft T500-ba T9600 és megoldva. Ez az LG kijelző viszont olyan szép, hogy huh..:) Dell FHD se volt rossz, T510 HD+ se, de a led miatt x idő után fejem megfájdul :( az egész kép olyan "idegen", ez meg majdnem olyan mint T60 IPS-t néznék:) Szemből nem sok különbség van, legalábbis túlélhető. Oldalról szintén, egyedül hátradöntve invertálódik erősen, előre döntve nem. raktam bele egy usb3+esata nem-kilógós ec kártyát is, így kb mindent tud amit az új gépek.
Ha meg rohangászni kell egy kicsi x200, ott nem is bajlódok sztem panelcserével, nem arra kell hogy órákig nézzem.

scarbantia: És az a vicc, hogy az anno 35-40k-s benq 21.5" FHD monitorban no-pwm a vezérlés...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57354) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

(#57355) Colonel993 válasza FoxiestFox (#57354) üzenetére


Colonel993
senior tag

T500-asba hány Milis Ultrabay Caddy kell?
Szándékozok venni.. és egyben kb itt is jelzem ha valakinek van fölösben kallódó akkor van itt vevő :)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#57356) btudos válasza Colonel993 (#57355) üzenetére


btudos
veterán

Chasert keresd meg, nála biztos akad. ;)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#57357) Chaser válasza Colonel993 (#57355) üzenetére


Chaser
titán

9.5mm-es.
Akad.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57358) Colonel993 válasza btudos (#57356) üzenetére


Colonel993
senior tag

Néztem hirdetését de azok nem Lenovo hanem egyéb Aftermarket gyártótól vannak ha jól láttam...
Én meg ilyen burzsuj elképzeléssel voltam hogy TP-be már LENOVO/IBM keret legyen... (Ugyan itt IBM és Lenovo Matricát is keresek :DDD )

Szerk...
Chaser: Lenovo ?

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#57359) sutszi válasza FoxiestFox (#57354) üzenetére


sutszi
veterán

Olvastam ma én is .... hát kész...IBM-nél is elgurult valami...Ennyire kell hajszolni azt részvényenkénti 20$-t. Lassan a gatyát is eladják...De mint tudjuk majd itt is jön egy-két "fejlesztés" aztán már szervert sem fogunk IBM/Lenovo-t venni...Bár eddig sem vettem volna.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#57360) Colonel993 válasza sutszi (#57359) üzenetére


Colonel993
senior tag

Pár tíz év és már csak mesékben mondjuk a kölköknek, hogy volt régens-régen egy TINKPED, amit nem a Lenovo gyártot.. és jó volt... még a nagy világégés előtt... :/

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#57361) Tikakukac válasza Colonel993 (#57358) üzenetére


Tikakukac
titán

Ööö, legutóbb asszem láttam listában igaz későbbi gépekbe 20k körül. Még annál is jobban elment az eszed ha ilyet veszel, mint én az x200-akkal :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57362) Colonel993 válasza Tikakukac (#57361) üzenetére


Colonel993
senior tag

Azóta megvilágosodtam... megértettem az elmúlt hetekben nézett webshopos árakat is..
Ez a TP éra elég sok rétű :)
Bár a TP meg IBM és Lenovo matrica még mindig jó poén volna, szerintem simán rányalnék a LeNYovó helyére egy IBM-et, sokkal szimpibb

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#57363) adrian87 válasza Francia91 (#57305) üzenetére


adrian87
tag

szívesen! megdolgoztál érte :)

kösz a segítséget tőletek!

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#57364) Dhampir válasza Colonel993 (#57360) üzenetére


Dhampir
félisten

Sírva vigad a magyar. :K

(#57365) hito


hito
nagyúr

Ha valakit érdekel, van egy T420 az apróban bomba áron (85eFt). Megvenném kíváncsiságból, de nincs FP és alacsony felbontású a panel benne, így én kihagyom.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57366) donjohnson válasza hito (#57365) üzenetére


donjohnson
addikt

tényleg baromi jó ár és még az eladó is megbízhatónak tűnik.
ajj, de jó lenne lecserélni rá a t410-est. :DDD

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#57367) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Helló!

Érdekelne a véleményetek a régi és az új thinkpad billentyűzetekről.

Konkrét példa: thinkpad t420 és thinkpad t430
Szerintetek melyik a kényelmesebb, melyik tartósabb, melyik pontosabb?...stb

(#57368) sutszi válasza Pszihonaranc (#57367) üzenetére


sutszi
veterán

Na most jót kérdeztél... :DDD

Annyit elárulhatok, hogy vegyesek a vélemények. A kemény mag képviseli a régi kényelmes billentyűzetet ami azért minőségre is rendben volt. Az ifjúság pedig inkább a szigetes diszkófényes ortopéd elrendezésen szocializálódik bár a gombok hullanak mint a legyek ez nem szegi kedvüket.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#57369) Otisz válasza hito (#57365) üzenetére


Otisz
őstag

Én meg akartam venni.
Csak jobb képet kértem, hogy még se feleslegesen autókázzak el 15ezer Ft-ot, ha esetleg nem tetszene élőben az állapota. Nem kaptam. Reakció annyi volt, hogy tapogassam meg élőben. Köszönöm. Lukra nem futok, akármilyen jó árban van valami. Ezzel szemben alfa156 fórumtársnak nem esett nehezére képeket küldeni, pedig gyanítom hogy több gép lapul a keze alatt.
Nem vagyunk egyformák.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#57370) btudos válasza sutszi (#57368) üzenetére


btudos
veterán

Ifjúsághoz is tartozom, meg 8 éves TP-s pályafutásommal talán a kemény maghoz is :B

Szerintem a régi kényelmesebb, puhább, az új billentyűzetből a non-backlit az kifejezetten kellemetlen, a backlit verzió megszokható, ha a kiosztással megbarátkozik az ember.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#57371) Pszihonaranc válasza sutszi (#57368) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Levettem a hozzászólásodból az enyhe, de jól betalált célzást, köszi :D

btudos neked is köszi a tapasztalataidat :)

[ Szerkesztve ]

(#57372) Tinuszka


Tinuszka
tag

sziasztok, beálltam én is a sorba. No nem egy klasszikus darabbal, hanem egy ropogós 540p használója lettem. Nincs viszonyítási alapom a korábbi modellekhez, és gondolom egy akármilyen új laptop is felfrissülés lett volna a nyolc éves Toshiba Tecra után...

Róla van szó http://www.studi-notebooks.de/Lenovo-Notebooks-68/T540p-117/20BE003YGE-8184.html , az alapgéphez képest 8GB rammal és 9 cellás akkuval érkezett. Idővel persze tervezek egy ssd-t is, de egyelőre így is nagyon élvezem :))

(#57373) Sanyi.mTs válasza donjohnson (#57366) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nekem a felbontása kicsinek tűnik.

(#57374) O$zkł


O$zkł
aktív tag

Sziasztok
van egy thinkapad X1 carbonom és az érdekelne, hogy hogyan tudom az akksit kimélni(nem lehet kiszedni) ? milyen használat javasolt neki ? (gondolok itt olyanra, hogy ha fullon fel van töltve utána inkább használjam akkuról amig teljesen lemerül és ne töltsek rá, esetleg ne töltsem fel egészen)
esetleg valami akksi kimélő program ami szabályozza a töltést ?

"Be the change you want to see in the world"

(#57375) cildren válasza O$zkł (#57374) üzenetére


cildren
tag

support.lenovo.com oldalról töltsd le a Power Manager-t teljesen paraméterezhető, hogy hogyan töltse az akkumlátort. Általában a szakik, 30-80%-ot javasolnak, vagy 40-80%.

(#57376) lakkusjj válasza O$zkł (#57374) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

cildren már leírta a százalékokat, power manager-en belül battery fül, ott pedig battery maintenance.
A kisebb százalék azt fogja jelölni, hogy milyen töltöttségi szint alatt kezdje tölteni, a nagyobb százalék pedig, hogy maximum meddig töltse fel.

(#57377) Colonel993


Colonel993
senior tag

Miért jó az hogy ha ilyen alacsony százalék a maximális töltés?
Lithium celláknál alapvetően 300 ciklusig nincs degradáció, utánna kb 5%-os veszteség egységenként csökken minden 50-70 ciklusnál...
ha alacsonyabb vég kapacitásra töltjük attól az még egy teljes ciklusként fogja le reagálni a cella... ha kihúzzuk-bedugjuk gyorsan akkor még nem feltétlen bár saját hangulati állapotától függ...
Túltölteni meg nemigen lehet mert cellánként ballanszírozó töltés szabályozó van minden akkupakkban...

Vagy ez is valami varázslat mint a 3G modemes téma ? :)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#57378) Tikakukac válasza Colonel993 (#57377) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát igen, oskolában mi is tanultunk sokat mindenféléről, aztán kiderült, hogy itt a Földön nem úgy megy.

Nos, ott tartunk, hogy egy rakat akksi el sem jut a 300 ciklusig, másik fele ha igen, akkor már elég csúnya harapás van benne. Tisztelet a kivételnek.

Hát ennyit az elméletről kezdetben ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57379) btudos válasza Colonel993 (#57377) üzenetére


btudos
veterán

Nem szeretnéd látni, hogy az én X200-am retek akkuja milyen állapotban van 284 ciklus után. :U

O$zkł: X200-on 8.1-el nálam a 6.63.1-es verzió működik.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#57380) O$zkł válasza cildren (#57375) üzenetére


O$zkł
aktív tag

egy gondol van vele, hogy nem működik windows 8.1-el, vagy legalábbis én nem találtam megfelelő verziót, amit próbáltam az nem települt fel, esetleg létezik belőle win8-al kompatibilis ?

"Be the change you want to see in the world"

(#57381) O$zkł válasza btudos (#57379) üzenetére


O$zkł
aktív tag

most valahogy tényleg sikerült életre kelteni, köszi a segitseget
még egy olyan kérdésem lenne, hogy a trackpointer középső gombját nem tudom valahogy átállitani, hogy valóban egér középső kattintásként működjön ne pedig görgetésként ?

"Be the change you want to see in the world"

(#57382) O$zkł


O$zkł
aktív tag

azt vettem észre, hogy a cpu-csak 2.6 Hz-ig kapcsolja fel magát a win a systemnél 2.3-at ir maxra hivatalosan meg 2.8 a max (i5-3427U), van valami megoldás a 2.8 Ghz elérésére vagy azt a lenovo korlátozta be szépen 2.6-ra ?

"Be the change you want to see in the world"

(#57383) Borote válasza O$zkł (#57382) üzenetére


Borote
addikt

2 magon 2,6GHz-re képes, 1 magon pedig 2,8GHz-re.
Nem kell összeesküvés elméleteket gyártani, nem korlátozott a Lenovo semmit. Ez a CPU specifikáció szerint erre képes.

Más. Hol számítana az a 200MHz ennyit, hogy ekkora probléma legyen? :D

(#57384) O$zkł válasza Borote (#57383) üzenetére


O$zkł
aktív tag

áhh értem, köszi, amúgy meg teljesen igazad van :D csak azért mégis kiváncsi az ember a miértekre

"Be the change you want to see in the world"

(#57385) Colonel993 válasza Tikakukac (#57378) üzenetére


Colonel993
senior tag

Változók vannak persze... mikor pl feltölt az aksi és Te töltőn hagyod és azon keresztül nyeli a delejt a noti... az is használja el (sőőőt jobban mint a töltés/merítés ciklus) aztán vannak a merítésnek is periódusai...
Ha szar/nem hozzávaló cellákkal dolgoznak akkor az adott kisülési (Columb) arány jobban leterheli az akkukat mint kéne és ez is a korai elavuláshoz vezet... egyező példa a töltésnél ugyan ez; magasabb töltési arány mint amit az akkucellák elviselnek...

Nem az elmélet a rossz, hanem a gyakorlatra szart/nem a céljára való eszközt használnak :U
A probléma adott... de még mindig nem látom gyakorlati értelmét a "Max 80%-ra töltésnek" mert kb ezt Önszopatásnak vélem... ugyanúgy elnyomsz egy csikket az élettartamból de cserébe kevesebb ideig nyúzod a notid mint lehetne... ezt nem látom át :N
Én pl 96%-ra raktam a max töltést, lévén tökéletes ballanszer nem létezik, max a NASA-nak... ennyi tűréshatárba belefér az, hogy ne is töltsem túl a cellákat és ne is legyen 30 perccel kevesebb üzemidőm mint a fentebb említett módszerrel...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#57386) btudos válasza Colonel993 (#57385) üzenetére


btudos
veterán

Az akksik 99 %-a szar, tökmindegy hogy töltöd őket. Sajnos ez egy ilyen világ.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#57387) hito válasza Otisz (#57369) üzenetére


hito
nagyúr

Ez idegesítő lehet. Valószínűleg tisztában van vele, hogy milyen jó árban adja és anélkül is el fogják vinni, hogy csinálna róla még képeket. Gondolja majd a következő nem kér képeket.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57388) Colonel993


Colonel993
senior tag

Ez mennyire normális SSD-ben?

Amióta ebben a T500-asban dolgozik folyamatosan csökken a teljesítmény és a kondíció...
Ez egyáltalán lehetséges SSD-nél? :F nálam két működési állapot volt SSD-nél világéletemben;
-A Működik
-és A nem működik...

Szerk.: Most nézem, hogy valahogy inaktív lett a TRIM... pedig aktív volt...

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#57389) Schuby válasza Colonel993 (#57388) üzenetére


Schuby
aktív tag

frissítve lett az irst driver azért nincs trimmed. amikor nem figyeltem és hagytam az update managernek frissíteni akkor nekem is elszállt. inkább az intel oldaláról töltsd le a legfrissebbet azzal megy

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#57390) Colonel993 válasza Schuby (#57389) üzenetére


Colonel993
senior tag

meglett.... használtam a keresőt és pillanat alatt meglett a TRIM nyitja, a helyzetem meg ugyan az :)
(A legrosszabb az egészben hogy kb 1 hete így lehet és pár napja terheltem le az SSD-t 2Gb szabad tárhelyig véletlen)
De a kondíció 98%-a még mindig bosszant...

Szerk.: Ha windows álltal lecsatlakoztatom sw-esen a Caddy winyót akkor az már nem nyeli a tápfeszt? benne hagyhatom a gépben?

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#57391) Dhampir válasza O$zkł (#57384) üzenetére


Dhampir
félisten

amúgy meg teljesen igazad van

Igaza volt abban is, hogy - amint a fórumtárs fogalmazta - "összeesküvés elméleteket gyártasz"? :)

(#57392) donjohnson válasza hito (#57365) üzenetére


donjohnson
addikt

na elvitték a 85k-s t420-at. valakinek jó napja volt.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#57393) hito válasza donjohnson (#57392) üzenetére


hito
nagyúr

Befektetesnek se lett volna utolso. Gyorsan lehetett volna keresni rajta 15eFt-ot. De en mar kinottem ebbol, meg nem is erzem korrektnek. Remelem egy olyan embere lett, aki kispenzu es mindig ilyen gepre vagyott, nem pedig egy kereskedoje, aki meg majd egy kispenzu ilyen gepre vagyo emberen keres 15eFt-ot.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57394) O$zkł válasza Dhampir (#57391) üzenetére


O$zkł
aktív tag

:D nem éppen arra gondoltam, nem igazán szeretem az olyasmit

"Be the change you want to see in the world"

(#57395) Dhampir válasza hito (#57393) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha van rá még plusz 15e Ft-ja, akkor:

-nem kispénzű
-hülye
-nem hülye

-kereskedő
-hülye kereskedő
-kispénzű, de nem hülye kereskedő

-kispénzű
-kispénzű, de nem hülye
-kispénzű és hülye

:D

(#57396) Tikakukac válasza Colonel993 (#57385) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha az elméletet a gyakorlatra nem tudjuk átültetni akkor az egy olyan elmélet ami rossz. Egyetemen a gazdhumán tárgyaknál azzal indítottunk a legnagyobb témák előtt, hogy ezt tanuljuk, a valóság teljesen más.

Igen én is tudok rengeteg mindent, aminek úgy kéne működnie: nem úgy van. Innentől meg ha fejen pörögve eszek halászlevet sem lesz másképp ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57397) simonjoe válasza O$zkł (#57380) üzenetére


simonjoe
senior tag

A 7.44.2 műkszik nekem tökéletesen Win8.1 alatt a T430s-en.

Joe

(#57398) Integra


Integra
titán

srácok, újabb x sorozató tp-ben cserélhető a szigetes iszonyat régi teljes értékű, hagyományos klavira? csatlakozó rádugható, ugyanott van még a helye? kompatibilis vele?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#57399) Tikakukac válasza Integra (#57398) üzenetére


Tikakukac
titán

Meglepne nagyon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57400) Tim82 válasza Integra (#57398) üzenetére


Tim82
nagyúr

FYI (summa: X220 billentyűzet és palmrest X230-ba áttehető, de csak komoly kompromisszumokkal, többek között az eltérő billentyűkiosztás miatt).

"How to install X220 keyboard to X230" Google-keresés, legelső találat...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.