Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57951) Chaser válasza Sanyi.mTs (#57948) üzenetére


Chaser
titán

Emlékeztet valamire, ha jól rémlik egyik havernál az intel turbo memory csinálta ezt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57952) audi100td válasza Chaser (#57951) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs turbo memory-m se.

(#57953) Fifi


Fifi
őstag

Amikor vettem az x201-et, akkor lementettem a garancia adatokat:

Most, hogy árulom, ránéztem megint és 2 hónappal többet ír ki:

Ez vajon hogy lehet? :Y :F

Nem nincs több széria számom, egyetlen géppel rendelkezem sajnos. :U

Bye, Fifi

(#57954) Sanyi.mTs válasza Chaser (#57951) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nálam sincs turbo memory.

(#57950) audi100td
nálam dettó ugyanez. :O

(#57955) lorcsi


lorcsi
veterán

milyen progival érdemes a t61 hőmérsékleteit lekérdezni ?

(#57956) Chaser válasza lorcsi (#57955) üzenetére


Chaser
titán

Aida vagy TPfan.

Akkor nincs ötletem lassú restartra, nálam nem lassú. Boot sorrendnél ki szoktam venni mindent csak hdd meg cd marad, lehet az is befolyásolja bár nem valószínű..de ugye számtechben bármi lehet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57957) Sensei válasza Fifi (#57953) üzenetére


Sensei
tag

Nem is stimmel a 36 hónap, ha megnézed a 2. képet, ott van a start date is, a lejárat pedig nem 3 év múlva van, hanem 3 év 2 hónap múlva.
Érdekes.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#57958) btudos válasza Fifi (#57953) üzenetére


btudos
veterán

Gyártás vs. vásárlás. Alapból a gyártás dátumától számolja a rendszer a garanciát, de mivel a garancia a vásárlás időpontjától él, ezért vásárlás után módosíthatják(korrigálhatják) a garanciaadatokat, én itt keresném az eltérés okát.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#57959) Sensei válasza btudos (#57958) üzenetére


Sensei
tag

No igen, csak akkor miért nem módosítottak a start date-n is? Ez a warranty kezdetét jelöli, nem pedig a gyártásét.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#57960) lorcsi válasza Chaser (#57956) üzenetére


lorcsi
veterán

király, köszi :)

(#57961) btudos válasza Sensei (#57959) üzenetére


btudos
veterán

Lusták voltak. Más ötletem nincs.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#57962) PNP


PNP
őstag

Expresscard foglaltban kinek mi van? Most néztem olyat ebayen, ami csinál 2 db usb3-as portot, 1700 forintért. Ezek tényleg gyorsak? Mit érdemes belerakni?

(#57963) Tikakukac válasza PNP (#57962) üzenetére


Tikakukac
titán

Én most csinálok szervert x200s lapból. Én dupla esatát rakok bele raidben. Jót kell venni, ami szar az az is marad. Fontos a vezérlő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57964) Chaser válasza Tikakukac (#57963) üzenetére


Chaser
titán

Én esata+usb3-at használok, cool:) ASM chipes. 2USB-sekben ált-ban NEC van, elég instabil és döglős.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57965) Tikakukac válasza Chaser (#57964) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem kell a 2 esata, mert vinyókat akarok tükrözni, simára meg rendszert. De agyaltam már sokféle megoldáson.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57966) lakkusjj válasza PNP (#57962) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Én egy ilyet használok, még nem döglött be :) stabilitással nincs gond nálam, igaz, csak usb2-es külső eszközökkel próbáltam eddig

(#57967) Chaser válasza Tikakukac (#57965) üzenetére


Chaser
titán

PNP-nek akartam..fáradt vagyok:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57968) Tikakukac


Tikakukac
titán

Amúgy a PCI foglalatok mit esznek meg x200-ban? Van 600 forintért szép forrasztható átalkító satára, ha bevenné mindkettő akkor oda mehetne is a téma. Gyanítom, ennyire nem lesz egyszerű az életem :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57969) PNP válasza Gondwana (#57899) üzenetére


PNP
őstag

Köszönöm a választ. És ennek hogy tudok utánanézni? Amúgy a GMCH elvileg a "graphics and memory controller hub", a CPU mellett ez lenne a másik, amit a venti hűt?

[ Szerkesztve ]

(#57970) PNP válasza Tikakukac (#57963) üzenetére


PNP
őstag

Leginkább CF olvasónak venném hasznát, de azok mind kilógnak a gépből :(((

(#57971) Tikakukac válasza PNP (#57970) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennek a lapnak mindegy, ebből 2db 3.5"-os vinyó fog kilógni meg ki tudja még micsoda, nem zavar :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57972) YumeD válasza PNP (#57962) üzenetére


YumeD
tag

Nekem Leadtek exDTV2300H lakozik benne néha, Forma1 és az Amigák/Commodoreok/régi konzolok miatt(kompozit,S-video YPrPb,analóg TV és DVB-T bemenetei vannak) . Win 8.1 x64 ig mindennel megy, kivéve a linuxokat :D

[ Szerkesztve ]

(#57973) scarbantia válasza PNP (#57970) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Elvileg létezik 54mm-es ExpressCard CF olvasó, ami nem lóg ki a gépből, gyakorlatilag beszerezhetetlen. Persze csak ha van 54mm-es foglalatod. (újabb gépekben nem divat :U)

Én is ilyet keresek régóta. Egy pár hónapja volt amerikai ebay-en egy használtan, szállítással lett volna 6e+ Ft... Sajnos újonnan már sehol se kapni. :(

Más: PCMCIA CF kártyaolvasó mennyivel lassabb/mik az egyéb hátrányai az ExpressCardoshoz képest?
Olyat még tudnék venni nem kilógósat.

Nekem T61p-m van, lehet egyszerre ExpressCard és PCMCIA slotba valamit tenni, vagy úgy már nem fér bele egymás alá? (pl. PCMCIA CF olvasó, ExpressCard eSata+USB 3.0)

(#57974) scarbantia válasza scarbantia (#57973) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Hoppá!

Ha jól látom, akkor egyszerre belemehet kettő adapter is! :))
A Wikipédia szerint a PCMCIA 132MB/s, az ExpressCard pedig 312 MB/s.

Szóval az utóbbi a SATA2-t tudja, meg az USB 3.0 felét. (2.0-hoz képest így is sokkal jobb)
A PCMCIA se lassú CF olvasónak, a jelenlegi kártyáim 60MB/s olvasnak max, de az ennél jobbak is 90MB/s körül vannak.

Aztán a nálam okosabbak megerősíthetik/megcáfolhatják, hogy jól gondolom-e a fentieket. :F :R
Ja, elméleti max. sebességek... :U

[ Szerkesztve ]

(#57975) Fifi válasza PNP (#57962) üzenetére


Fifi
őstag

Nekem van egy ilyen minőségi darab eladó, ha érdekel. :B
Thinkpad topiclakóknak 10% kedvezmény erre a termékre. :K

Bye, Fifi

(#57976) Tim82 válasza scarbantia (#57973) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem T61p-m van, lehet egyszerre ExpressCard és PCMCIA slotba valamit tenni, vagy úgy már nem fér bele egymás alá? (pl. PCMCIA CF olvasó, ExpressCard eSata+USB 3.0)

Belemehet, használtam így a két cuccot T60-ban. A sebességekre nem tudok mit mondani, nem mértem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57977) sutszi válasza Tikakukac (#57963) üzenetére


sutszi
veterán

Na! Pont emiatt lőttem ki ezt az ötletet mert nem láttam a RAID-re reális esélyt.
Milyen vezérlőn keresztül csinálsz az EC -> eSATA +2HDD vonalon RAID1-et? Tiszta lelkes lettem...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#57978) Francia91 válasza PNP (#57962) üzenetére


Francia91
veterán

Én ilyet használok a T500-amban, előtte meg a T60p-ben használtam. Tökéletes, semmi gondom nem volt vele eddig. Rá van kötve egyszerre egy eSATA és egy USB 3.0 HDD

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#57979) Tim82 válasza Francia91 (#57978) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ebben a Chaser által dicsért ASM vezérlő van, nekem is ilyen van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57980) Francia91 válasza Tim82 (#57979) üzenetére


Francia91
veterán

Tőle vettem :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#57981) Tim82 válasza Francia91 (#57980) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én eBay-ről, de szerintem ez lényegtelen. :P Csak azért írtam, hogy legalább egyfajta ilyen kártyáról egyértelműen beazonosítható legyen, hogy milyen vezérlő van benne.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57982) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

ha itt (t400/t500 datasheet) azt írják, h "Standard ExpressCard 34/54mm", akkor az ezen lévő képen a felsőt és a középsőt is tudom használni?

(#57983) Tim82 válasza Sanyi.mTs (#57982) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pontosan.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57984) skiny83 válasza Francia91 (#57978) üzenetére


skiny83
aktív tag

A kábel azért van hozzá, hogy kapjon tápot egy 2.0-ás USB-ről? Nélküle nem is megy? Esztétikailag milyen?

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#57985) Francia91 válasza skiny83 (#57984) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem megy táp nélkül a 3.0-s és eSATA-s vinyó is. Mondjuk mindkettő 2,5"-os meghajtó, gondolom a 3,5"-osokhoz kellhet a táp. De igen, azért van amúgy. Én még nem használtam a tápkábelt
Esztétikailag így néz ki T500-ban

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#57986) skiny83 válasza Francia91 (#57985) üzenetére


skiny83
aktív tag

Köszönöm, ez így nagyon korrekt, azt hiszem beszerzek egyet! :R

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#57987) Schuby válasza Sanyi.mTs (#57982) üzenetére


Schuby
aktív tag

Mind a hármat tudod használni. a felső és a középső a felső csatlakozóba illik az alsó 54 mm-es az alsó csatlakozóba

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#57988) Tikakukac válasza sutszi (#57977) üzenetére


Tikakukac
titán

Van nem 1-2 ilyen kari amit tud raidet alapból. Csak vagy drága vagy nehéz kinyomozni. Amazonon láttam egyfélét, ami 4k és elviekben nagyon tápos cucc.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57989) YumeD


YumeD
tag

Mellesleg megfontolandó az swraid használata is ilyen low cost környezetben, a fakeraid alatt ha szétesik a tömb, kissé nehezebb lesz újraépíteni, vagy ha esetleg hw halál van, szinte lehetetlen(teljesen ugyanolyan pótkártya beszerzése erőssen ajánlott). Linux alatt swraiddel lehet jobban jársz, mint a fakeraid-el.(megj. Meglepődnék ha lenne rendes hwraid expresscard/pcmcia formátumban :) )

[ Szerkesztve ]

(#57990) Fifi válasza YumeD (#57989) üzenetére


Fifi
őstag

+1 Osztom YumeD véleményét! :K

(#57991) Tikakukac válasza YumeD (#57989) üzenetére


Tikakukac
titán

Még ez remek kérdés hogyan lesz. Az is lehet, hogy a külső gépen csak 1 vinyó lesz rendes helyére bekötve, SD kariról menne a rendszer, a másik vinyó lenne a gépemben és így lenne egy backup a Time Machine-nak hálózaton keresztül.

Még gondolkozom rajta, sajnos kell egy 0/24 up gép a cuccokkal, de az asztalim mivel 4670K lesz kicsi sokat enne, plusz a vízhűtést sem akarom nyuzatni csak amiatt egész évben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57992) YumeD


YumeD
tag

Kreatívabbak megkereshetik a satap+/- -t is a dokkolócsatin, jópár wistron(gyk. a lenovo és mások egyik pcb tervezője) doksi "kiszivárgott" hála a jó istennek a netre, ha valaki a kiosztásokat akarja böngészni :)

(#57993) osztraksajt válasza YumeD (#57989) üzenetére


osztraksajt
őstag

+1

Ilyen prociteljesítményekkel amik manapság vannak otthoni környezetben teljesen értelmetlen a hw raid. Régen mikor a p1-p2k voltak ott nyilván rosszul esett a processzor kapacitásának mérhető hányadát a raidkezelésre odaadni, de manapság otthoni környezetben ha nem forgatsz éjjel nappal linux kernelt a szervereden hanem nas-ként használod akkor kb tökmindegy. Egy hw-raid eszik 1%procit, egy soft max 5%-ot, raid0-1-nél meg még annyit sem amiről most beszélünk, a hálózatkezelés meg a torrent mellett eltörpül.
Arról nem beszélve hogy ezt a két softraid hdd-t rádugod (szinte)bármilyen linuxos gépre kapásból újraépíti a tömbödet, ami otthoni géphibánál megfizethetetlen mikor nem áll még 2ugyanolyan backup kártya a polcon.

(#57994) sutszi válasza Tikakukac (#57988) üzenetére


sutszi
veterán

Tudnád linkelni amit te néztél? Mostanában pont ilyesminek a tervezgetésébe kezdtem, de nagyon kéne a RAID1 és mivel az alaplap eléggé kötött, ezért elvetettem...talán így lesz benne lehetőség...

softraid-el még nem volt dolgom. Ha csak az e-sata miatt rákötök két hdd-t EC-n akkor is összrakható ez a dolog linux-al?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#57995) Tikakukac válasza sutszi (#57994) üzenetére


Tikakukac
titán

Erről sok jót olvastam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57996) Tóbias válasza Francia91 (#57662) üzenetére


Tóbias
csendes tag

Szia Francia91,

Sajna nem lettek jók a Hynix ramok amiket vettem kisipolja őket a laptop(bios frissítés is volt). A te gépeden esetleg nem valami spéci bios van? Csak mert ha nem akkor rendelek pontosan olyan tipusú ramokat mint ami a tiedben van, hátha azzal menne.

Asus Sabertooth P67, i7-2600K, 24 Gb RAM, EVGA 8800 GTS 512 Lenovo T500 Intel T9500 8GB Ram

(#57997) Francia91 válasza Tóbias (#57996) üzenetére


Francia91
veterán

Eredeti BIOS volt fent, amikor vettem a RAM-okat.
Most Whitelist mentes modBIOS van fent, de ez nem befolyásol RAM kezelés terén semmit.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#57998) Tóbias válasza Francia91 (#57997) üzenetére


Tóbias
csendes tag

Köszi,

Akkor azt mondod hogy a te memória típusaiddal mennie kell az enyémnek is! Mert ezzekkel nem indul el:

2*4GB Hynix 1Rx8 PC3L-12800s HMT451S6AFR8A-PB sajnos. De lenne rá vevőm és találtam olyat is mint a tied.

Asus Sabertooth P67, i7-2600K, 24 Gb RAM, EVGA 8800 GTS 512 Lenovo T500 Intel T9500 8GB Ram

(#57999) audi100td válasza Tóbias (#57996) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hynix-ből is létezhet több széria, lehetőleg nem 1600-ast néznék hanem valami lassabbat, lehet a legújabb típusokra nincs már felkészítve a gép BIOS-a. Pl. 1066 vagy 1333 MHz-es Kingston/Kingmax modulokkal nemigen lehet mellényúlni.

(#58000) Tim82 válasza Tóbias (#57998) üzenetére


Tim82
nagyúr

2 db HMT351S6CFR8C-PB modul gond nélkül megy itthon az X200-amban, barátnőm T500-ában is kipróbáltam előtte, ha ez esetleg segítség.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.