Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58601) FoxiestFox válasza Colonel993 (#58600) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Csak mert az AC nem biztos, hogy működik az alap Windowsos driverekkel... ezért lenne jobb az Intel sajátjait feltenni... menj fel az Intel oldalára, van saját java-s driverkereső-frissítőjük.

(#58602) hito


hito
nagyúr

Tegnap előtt belepróbáltam az X300-ba a T410-ben lévő 1.8-as Intel SSD-t és hibátlanul ment vele. Gondolom akkor X301-gyel is menni fog (?). Hosszútávon lehet valami probléma, hogy nem a gyári Samsung SSD-vel használom? Régen olvastam, hogy az 1.8-as X-ek elég macerásak ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58603) Tim82 válasza hito (#58602) üzenetére


Tim82
nagyúr

Régen olvastam, hogy az 1.8-as X-ek elég macerásak ezen a téren.

Jaja, az X41 valóban macerásabb volt. :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58604) adrian87


adrian87
tag

hello

Megjött a T500-am. Szépnek és jónak is tűnik, de nem tudom működésre bírni az ati vga-t. Telepítettem de azt írja ki, hogy nem használható.... win7

Mit tehetek még, mit próbáljak? Biost hogyan tudom elindítani, hogy vissza fogjam kicsit a cpu-t?

Mentem munkába! Jó éjt!

[ Szerkesztve ]

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#58605) Colonel993 válasza FoxiestFox (#58601) üzenetére


Colonel993
senior tag

Felraktam az Intel saját drivereit... a legújabbakat... most kb ugyan az a helyzet mint nálad.. csak nálam 5300AGN van... nem hiszem, hogy itt gyökeredzik a probléma...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#58606) hito válasza Tim82 (#58603) üzenetére


hito
nagyúr

Ezt úgy veszem, hogy akkor nem lesz gond :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58607) t52042405ug válasza Colonel993 (#58600) üzenetére


t52042405ug
csendes tag

Nekem is hasonló problémám van a t520-szal. A mobilnetet meg tudom osztani, de a optikait nem. Legfrissebb driverek vannak telepítve, kivéve a WLAN (Intel 82579LM), mert friss meghajtóval laggol.

(#58608) Tim82 válasza hito (#58606) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jól érted. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58609) hito válasza Tim82 (#58608) üzenetére


hito
nagyúr

Megmértem. Minimum 2x olyan gyors, mint az X300-ban lévő Samsung SSD. Tiszta szerencse, hogy amit véletlenül megvettem (X301) pont SSD nélküli és a T410-ből meg nekem nem kell az SSD.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58610) fungi válasza Colonel993 (#58600) üzenetére


fungi
aktív tag

Nálam T500 ad kábeles netről is hotspotot, el, AC látja a netet, először nem adta a hotspotot,aztán be kellett kapcsolnom Fn-F5-tel a wireless rádiót újra, /drót csatlakozásnál levette/ onnantól szórja tovább. J

(#58611) Colonel993 válasza fungi (#58610) üzenetére


Colonel993
senior tag

Nekem szimplán az AC Hotspot menüjében alul írja, hogy csatlakozni kellene netre mer különben NYENTE hotspotálás... és úgy tűnik, hiába szidom a felmenőit akkor se működik...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#58612) t52042405ug válasza fungi (#58610) üzenetére


t52042405ug
csendes tag

Na úgy néz ki, h nekem is sikerült a T520-ra. Létrehoztam a megfelelő "location profile"-t az AC-ben ADSL-re és már szórja is.

(#58613) Francia91 válasza adrian87 (#58604) üzenetére


Francia91
veterán

BIOS-ban legyen "OS Select" vagy "Switchable Graphic" módra állítva (most nemtudom pontosan, de a kettő közül vmelyik néven van a BIOS-ban a lehetőség). Aztán futtasd a System Update progit, az leszed mindent, ami kell Neked, köztük a Switchable Graphic Drivert is, ami tartalmazza az ATI és intel driverét is. Váltani legegyszerűbben a Power Manager-ből tudsz az alábbi módon

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#58614) Colonel993 válasza t52042405ug (#58612) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ezt kérlek oszd meg velünk is mert én Pölö epekedve várom o_o
Roppant leköteleznél ! :R

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#58615) fungi válasza Colonel993 (#58611) üzenetére


fungi
aktív tag

Mikor bedugtam a drótot és bekapcsoltam a Tp-t, feljött egy ablak, egy profilnevet kellett beírjak az AC-hoz,
ez most a Location Profiles-nál ott is van. Ez így volt x200-al is,
az 5300-as kártyával megy, a T500 meg 5100-al, mindkettőn szépen megy a hotspot.
Intel driverek vannak Lan és Wifin is... Gondolom mennie kéne Nálad is...

(#58616) Colonel993 válasza fungi (#58615) üzenetére


Colonel993
senior tag

Akkor egy Restartolás végig zsinorral a gépben és észreveszi tán?
bepróbálom... "Még visszatérek"

Szerk.: Nekem semmi változás...
Nállad hogy néz ki a tálcán felnyitható Fül amin a hálózati csatlakozásokat mutatja, wifi AP-at stb...?

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#58617) t52042405ug válasza Colonel993 (#58614) üzenetére


t52042405ug
csendes tag

AC megnyit, második fül Location Profiles. Create gomb, majd a megnyíló ablakban először adsz neki valamilyen nevet, aztán lenyitod a kettes fület. Ott beállítod a Wired Broadband-et. Nekem megjelent a hálókártyám egyedüliként. Aztán tovább gomb. Lehet még tovább simogatni a beállításokat, de nekem már ennyivel szórta a netet. Aztán az utolsó fülön a Mobile Hotspot adsz neki jelszót, s aktívvá válik a Start gomb.

(#58618) FoxiestFox válasza Colonel993 (#58616) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Távolíts el minden Lenovós szirszart, beleérve a Sysupdate-et, távolítsd el a hálózati drivert (wifiét), pucold ki a registryt, indíts újra, tedd fel a Sysupdate-et, és meglátjuk.
Ha így sem, nincs több ötlet

(#58619) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

X220i i3 4GB 120GB Samsung EVO

Sebesség alapján olyan mintha SATA3-as lenne az alaplap?! Rosszul gondolom?

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#58620) Chaser válasza Cold5 (#58619) üzenetére


Chaser
titán

Ez SATA3 lap, sandy bridge gépnél mondjuk illik is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58621) t52042405ug válasza Colonel993 (#58614) üzenetére


t52042405ug
csendes tag

De ez is kellett hozzá, mert nem működött a mobilnet megosztás sem. Ez pont karácsonykor volt...
[link]

(#58622) fungi válasza Colonel993 (#58616) üzenetére


fungi
aktív tag

Nálam a kapcsolatoknál így a Helyi kapcsolat és a Vezeték nélküli hálózati kapcsolat is látszott, olyan volt
mintha egyszerre menne mind a kettő. :( Kikapcsoltam a wifit, akkor maradt a helyi kapcsolat, minden jó, hotspot is tökéletes. Próbálj meg ac AC-banlétrehozni a Location Profiles-ban manuálisan egy profilt, valamilyen néven, nálam Wired Lan Ethernet a típus. Kiválasztod az adaptert,
a General Settings-ben pipa van a Disconnect from the network résznél,
Additional Settings-ben pipa az Override Tcp és az Override proxi-nál. Ennyit látok... Üdv

(#58623) solaris7 válasza Cold5 (#58619) üzenetére


solaris7
tag

T500-on ilyet tud a Samu SSD csak engedélyezni kell a rapid lehetőséget
[link]

Ez a direkt link nálam nem megy :B

[ Szerkesztve ]

(#58624) solaris7 válasza Chaser (#58620) üzenetére


solaris7
tag

Az X220 gépek már SATA III-asok ?

lakkusjj Köszi

[ Szerkesztve ]

(#58625) lakkusjj válasza solaris7 (#58624) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Igen

(#58626) r4z válasza solaris7 (#58623) üzenetére


r4z
nagyúr

Na ezért már beáldozom az 56 napos uptime-omat :C

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#58627) Colonel993


Colonel993
senior tag

Közben megcsináltam...
Noh a probléma nyitja lépésről lépésre;

1.0) Indítsuk el a szélessávú netünk (PPPoe)

1.1) Acces Connections-ban létrehozni egy ÚJ profil [Nevet nem elfelejteni, adni kell neki]; Type of network connection-mél a Wired board (DSL or Cable modem) -részt választani.. következő fülnél a látható is lesz a korábban beállított PPPoe kapcsolataink és abból kiválasztjuk amelyiket akarjuk osztani.
nex-next-next....

1.2) Inditsuk el a Hotspottálást (MERT MOST MÁR LEHET)

2.) Hálózati és megosztás központban (Win 7 alatt) kiválasztjuk a PPPoe kapcsolatunkat amit osztani akarunk, Nálam; Digi-> KATT rá -> KATT Tulajdonságok

2.1) Kiválasztjuk a Megosztás fült
Lenni ott egy rublika; Megengedem a hálózat más felhasználóinak, hogy ennek a gépnek Blablabla.... KI PIPÁLJUK.... Utána az alatta megjelenő legördülő sorban kiválasztjuk az előzőleg AC Hotspot funkciója állta generált HÁLÓZATI HELYET

Ezek után mindent leokézunk és gyakorlatilag kapunk egy ilyent;

[Step by step internet hotspot probléma megoldás] <---- kereső miatt

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#58628) Chaser válasza solaris7 (#58623) üzenetére


Chaser
titán

És ezt hogy? A rapid tán 3-at csinála SATA2-ből? :F ;)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58629) FoxiestFox válasza Chaser (#58628) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én is értetlenül pislogtam, de fel nem teszem megint azt a sz*rt... :DDD

(#58630) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Üdv!
T500-ban az ati vga-nak mi az optimális, és mi a maximális engedélyezett hőmérséklete?
A gyártói lapon nem találom. A GPUz biztosan helyes értéket közöl? Ha azt mondja, a hőmérsékleti maximum 95C° volt, akkor az átlagosnak, soknak, vagy extrémnek mondható?
Mindjár resetelek, megnézem állíthatok e a ventillátoron (95 fok mellett 30% jelenleg), aztán ha mahinálós kedvem lesz, cserélek gap padot, és újrapasztázok

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#58631) r4z válasza FoxiestFox (#58629) üzenetére


r4z
nagyúr

Pedig megéri :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#58632) Krix válasza r4z (#58631) üzenetére


Krix
őstag

Ez má a szoftveres Sata4 upgrade? :DDD

If it is not broken then don't fix it!

(#58633) r4z válasza Krix (#58632) üzenetére


r4z
nagyúr

Bizony, ráadásul egy 2009-es gépben :DDD 1,3TB/s írás 512K-ban, berosálok :))

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#58634) Francia91 válasza Chaser (#58628) üzenetére


Francia91
veterán

Nem tudom konkretan az elvet, csak annyit hogy a program megfejeli az SSD sebesseget a RAM hasznalataval, ami ugyebar a leggyorsabb hardver egy gepben.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#58635) metal01 válasza solaris7 (#58623) üzenetére


metal01
őstag

Ööööö. Ezt hogy? Sata2 a T500 is, mint T400. Rapid nekem is fent van, megy is, de ez nekem kicsit lehetetlennek tűnik.

A Samu 830-asom új korában másél éve ezt tudta:

Most, hogy 2,6 terra már írva van rá a kondíció 98%-os, és átlagosan 10 Mb/s-el kevesebbek az eredmények tesztnél, de ez gondolom normális, mivel használom rendesen.

(#58636) Francia91 válasza Arlekim (#58630) üzenetére


Francia91
veterán

95 fok kib*szott sok
Nekem full terheles alatt nem megy 84 fole

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#58637) solaris7 válasza Francia91 (#58634) üzenetére


solaris7
tag

Így működik
Az új SSD Magician kétségkívül legérdekesebb fejlesztése a RAPID (Real-time Accelerated Processing of I/O Data), mely jelenleg kizárólag 840 EVO SSD-ken aktiválható, és abból is csak egyetlen darabon az adott konfigurációban. Engedélyezésével a rendszermemória, azaz a RAM egy részét (legalább 25%-ot, maximum 1 GB-ig) bufferként fogja munkára a szoftver. A RAM sebessége a legújabb processzorok, illetve DDR3-as modulok esetében akár a 15-20 GB/s-ot is elérheti, amitől a jelenlegi SSD-k sebessége fényévekre van. A funkció működési elve kissé hasonlít a RAM drive-hoz, de azért ennél összetettebb a megoldás, hisz a RAPID alacsony szinten épül be az SSD elé.

Samsung SSD 840 EVO: evolúciós lépcső

És örülök hogy Francia91 ilyen ssd-t vett anno :R gondoltam ha már egyforma gépünk van akkor bepróbálom én is :)

[ Szerkesztve ]

(#58638) Francia91 válasza solaris7 (#58637) üzenetére


Francia91
veterán

:R

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#58639) solaris7 válasza Francia91 (#58638) üzenetére


solaris7
tag

Nem engedélyezted ezt a funkciót legalább egy pár napos próba erejéig :)

(#58640) FoxiestFox válasza solaris7 (#58637) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szóval azt csinálja, amit egy nyomi ramdrive? :DDD

(#58641) Arlekim válasza Francia91 (#58636) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Megnéztem a biost. A fan szó még csak fel sem merül sehol. Power managerben sincs ilyesmi.
Miért nem pörög jobban a ventillátor?
Engem nem zavarna ha zúg, pláne üvöltő játék közben.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#58642) FoxiestFox válasza Arlekim (#58630) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az abnormálisan sok, hogy sikerült elérni?
Nekem gyári pasztával maxra húzva sem nagyon ment 80 fölé...
Mondjuk ha ágyra teszed, hogy be legyenek fogva az alsó légzőnyílásai, és maxra terheled a cpu-t és a gpu-t, akkor talán..
De nem járatnám sokáig úgy a helyedben...

(#58643) r4z válasza Arlekim (#58641) üzenetére


r4z
nagyúr

TPFanControl kell neked, meg egy újrapasztázás, takarítás, végső esetben hűtéscsere.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#58644) metal01 válasza solaris7 (#58637) üzenetére


metal01
őstag

Utánaolvastam a link-ben. Így már érthetőbb. És érezhetően is ennyi a sebesség, mint a tesztednél? Illetve 4GB RAM esetében van értelme? Vagy úgy egyáltalán... :)

(#58645) Francia91 válasza solaris7 (#58639) üzenetére


Francia91
veterán

Nem
Elég előrelépés volt sebesség terén HDD után, örültem ennek is :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#58646) Chaser válasza Francia91 (#58634) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is 840 evo-m lesz, úgyhogy fejelje csak:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58647) Arlekim válasza FoxiestFox (#58642) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Kemény asztallapon, játék közben. Nem húztam, vagy ilyesmi, csak néztem mit bír vele a játékom, és egészen jól nyomja full-full beállításon, 1200 x 800 (?)-on. A háttérben ment a gpu-z, az mérte. Most hogy a böngésző megy, az érték: 58C°° GPU load:17% - 37%. Játék alatt végig 98%.

(#58643) RazorGTR1: Köszi! Megnézem.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#58648) Francia91 válasza Arlekim (#58647) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor hűtést kapjad lefelé, és kukkold meg, mert 95 fok marha sok! :Y
Nekem a FireGL V5250-es (T60p-ben) ment full terhelésen 97 fokon, pedig a HD 3650-hez képest az elég nagy étvágyú GPU, még 90 nm-es gyártástechnológiával

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#58649) solaris7 válasza metal01 (#58644) üzenetére


solaris7
tag

Ha van lehetőség ki kell próbálni,mikor megjött a T500 egyből 8Gb ramot kapott majd pár nap és vettem az SSD-t. Böngészés olvasgatásra ( Bet365 ) zenehalgátasra használom a gépet. Nem érzem azt hogy ezzel a funkcióval megduplázódott volna a sebesség.De azért gyors és pörög a T500.
Jelen pillanatban 2,6 Gb memóriát használ a rendszer. 64-es Win7 kb 1.4Gb kér alapból nem sokat vett el a rapid funkció.
Francia91 sokkal többet tudna erről mondani ha aktiválná mert ő azért nem csak böngészésre használja a T500-at.

(#58650) metal01 válasza solaris7 (#58649) üzenetére


metal01
őstag

Nekem ez a rapid cucc SSD-nél eléggé fura, de kíváncsivá tesz. Ha tényleg annyit dob rajta, hogy érdemes kipróbálni akkor hajrá. Várom Francia kolléga véleményét ;)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.