Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57501) Chaser válasza Mbenyo97 (#57500) üzenetére


Chaser
titán

Pasztázva, takarítva mikor volt a hűtő?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57502) Mbenyo97 válasza Chaser (#57501) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Pasztázva nem tudom mikor volt, takarítva meg most volt kb. 2 napja

(#57503) Krix válasza hito (#57497) üzenetére


Krix
őstag

Talán abból könnyebb találni. x301-be nem megy ec, nem tudok USB3-as kártyát tenni és nem dokkolható. Vajon a sima x201-be lehet mókolni 1440x900-as panelt? Vagy egy 1440-es x200s-be egy x201s alaplapot?

If it is not broken then don't fix it!

(#57504) hito válasza Krix (#57503) üzenetére


hito
nagyúr

Hát ezt sajnos nem tudom, nem vagyok az a gyakorlott átépítős fajta. De szerintem az szinte kizárt, hogy X200s házba belemenjen az X201s alaplap. Még gépet se találni belőle (X201s), nemhogy csak alaplapot :N

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57505) Tikakukac válasza soldi3r (#57495) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy bontás lehet lesz, meglátjuk. De, hogy miért nem kaptam még meg a gépeket :U

Krix: Hát, én barkácsolok elég keményen, de ez a projekt már anyagbeszerzésnél bukik, nagyon-nagyon fanatikusnak kéne lenned ehhez, plusz azért itt kicsit nagyobb gondok vannak, mint egy dugó átrakása.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57506) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

RMClock móka végeredménye.

Előtte:

Utána:

Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#57507) soldi3r válasza Tikakukac (#57505) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha veletlen lesz egy felesleg, irj ram nyugodtan :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#57508) Colonel993


Colonel993
senior tag

Kérnék egy kis segítséget, bár lehet nem ebbe a Topicba való;
Adott egy 15"-os IBM Kijelző, 30 pines, stb...
Egy projekt keretén belül építgetek és szükséges volna ezt a kijelzőt kicsit (1,5 méter) távolabb vinnem az alaplap csatlakozási ponttól... felbontottam a kábel borítást és csillió meg egy kábel fogadott...
VAN mód ennek a leegyszerűsítésére hogy pl Direktbe kötöm VGA csatira vagy ilyesmi, vagy marad a kábelenkénti toldás?
Ez esetben milyen messzire lehet húzni a kábel halmazt, hogy ne legyen olyan veszteséges és adjon is képet?

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#57509) Krix válasza Tikakukac (#57505) üzenetére


Krix
őstag

x201s alaplap meg 1440-es panel még lenne is csak nem tudom, hogy fizikailag bele menne-e. Az 1280-as helyére simán nem megy bele az 1440-es. A keretet is cserélni kell. De az alaplapnak nem néztem még utánna.

If it is not broken then don't fix it!

(#57510) hito válasza Krix (#57509) üzenetére


hito
nagyúr

"x201s alaplap meg 1440-es panel még lenne is"

Honnan, ha nem vagyok túl indiszkrét? :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57511) Krix válasza hito (#57510) üzenetére


Krix
őstag

ebay-en találtam

If it is not broken then don't fix it!

(#57512) Tikakukac válasza Krix (#57509) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát akkor vagy a pénztárcád vastag vagy a helyed nagyon jó :DDD

Én imádok barkácsolni, rakjad össze vegyed meg. Ezen a szinten már totál mindegy, ilyesmit a tulajok 99%-a gondolati szinten sme jut el :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57513) Krix válasza Tikakukac (#57512) üzenetére


Krix
őstag

Hát összköltséget még nem számoltam a projektre. :B De ha racionális lesz akkor meggondolom.

If it is not broken then don't fix it!

(#57514) O$zkł válasza lakkusjj (#57492) üzenetére


O$zkł
aktív tag

enable press to select után is ugyan az a kis hülye görgetéses dolog jelenik meg ha a középső gombot nyomom, és nem is lehet kiválasztani csak a két szélső gombot

ilyen beállitási lehetőségek vannak:

"Be the change you want to see in the world"

(#57515) Tikakukac válasza Krix (#57513) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát én 120k körül vertem az x200-ba. Ez a tiszta költség. No te ennek számolj alsó hangon a duplájával. Reális és racionális... hát nem, de nem ez a lényeg, ha van pénzed toljad bele :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57516) Krix válasza Tikakukac (#57515) üzenetére


Krix
őstag

Hát ezen még rágódok egy kicsit. Hátha bejön közben egy x201s normális áron. Közben azt találtam, hogy az x201s alaplap simán belemegy az x200s-be. Meg találtam egy tagot aki FHD panelt rakott az x220-ba. Hmm, ez is egy érdekes alternatíva.

If it is not broken then don't fix it!

(#57517) hito válasza Krix (#57516) üzenetére


hito
nagyúr

Erről esetleg dobhatnál egy linket ide. Meg az 1440x900-as panel e-bayes linkje is jöhetne. Köszi!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57518) Tikakukac válasza Krix (#57516) üzenetére


Tikakukac
titán

Kövi ritka gépem-alkatrész nehezen beszerezhető megoldásokkal- akkor lesz mikor a hó alapból sárga lesz. A mértéktelen szopó amit évek óta tapasztalok a spéci és ritka gépek körül, az ezt mondatja. De ha bevállalod akkor nyilván tudsz vagy érzel valamit. Én ültem már kukaüzemmódban lapra meg billentyűre várva mert fél évig nem volt belevaló. Elég gané érzés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57519) adrian87 válasza FoxiestFox (#57483) üzenetére


adrian87
tag

Kifejtenéd bővebben? Nem megbízható SALIERI?

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#57520) Schuby


Schuby
aktív tag

Vennék egy t500 at, és 2 modell közt kéne döntenem. az egyiknek ati kártyája is van, és 3gb memo, de rossz az aksi a másik sima inteles és csak 2gb memo, de 1h+ az aksija. Árban 500 forint a különbség. Minden másban egyformák. Segítsetek választani.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#57521) Francia91 válasza Schuby (#57520) üzenetére


Francia91
veterán

Milyen sűrűn használnád akkuról? Kell-e nagy grafikus teljesítmény? Ezek azért döntő kérdések :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#57522) FoxiestFox válasza adrian87 (#57519) üzenetére


FoxiestFox
félisten

(#57523) FoxiestFox válasza Schuby (#57520) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha csak ennyi a különbség, mindenképp a Radeonos.
Ha Sosem játszol, jó az Intel is, de az Intelesek többségébe nagyon hitvány kijelzőt tettek (az 1280-asra célzok), szóval arra kérdezz rá, mielőtt megvennéd.

(#57524) skiny83 válasza adrian87 (#57519) üzenetére


skiny83
aktív tag

Az eredeti kérdésedre válaszolván. Érdemes ilyenkor rákeresni a kollégára a megfelelő topikban.

Itt.

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#57525) Schuby válasza FoxiestFox (#57523) üzenetére


Schuby
aktív tag

Nem jellemző a játék, max age of empire, meg candy crash, az elmegy az intelesen is. viszont ki tudja mit hoz a jövő. mind a kettőnek nagy felbontású 1680x1050 kijelzője van. A páromé lenne, most az én t400 am nyúzza, ami csak inteles viszont ssd van benne. Automatikusan kapcsolgatja szükség szerint a vidkarit vagy csak manuális lehetőség van benne? És mennyi lenne egy használható aksi ha mégis a 0 perceset választom? elég a legkisebb is.Netán a t400 aksi jó a t500 ba?

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#57526) lakkusjj válasza Schuby (#57525) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

szerintem a t400 akku nem lesz jó t500-ba, a vga-t manuálisan lehet kapcsolgatni

(#57527) Francia91 válasza Schuby (#57525) üzenetére


Francia91
veterán

Csak manuálisan lehet kapcsolgatni a két grafikus megjelenítő között, vagy befixálod vmelyiket BIOS-ban
Az ATI-ssal szerintem is jobban járnál, mert ha mégis kéne egy picit több kraft, akkor csak két katt, és átváltasz a HD3650-re, ha meg nem kell az ereje, használod az Intel-t. De ez csak az én véleményem :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#57528) Bdanyy válasza donjohnson (#57462) üzenetére


Bdanyy
addikt

Köszi mindenkinek a segítséget :)

A régi ssdt meg lehet beteszem a dvd helyére, azt úgysem használom csak nagyon ritkán.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#57529) Sanyi.mTs válasza Francia91 (#57527) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Amikor a gép nem használja az ati-t, akkor van többlet fogyasztást?

Friss amd driver rámegy w7 alatt vagy lenovos kell?
Telepitésnél amd és intel vga drivert is fel kell rakni?

[ Szerkesztve ]

(#57530) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, T60 alaplapok között van különbség a 14 és 15 colos verziók között? Esetleg minden rakható mindenbe? Nem sikerült emberkét találnom a forrasztásra. Ha esetleg mégis tudtok, jöhet egy név :)

(#57531) FoxiestFox válasza Sanyi.mTs (#57529) üzenetére


FoxiestFox
félisten

-Nem
-Nem kell Lenovo-féle, rámegy a legújabb Atis is, de mivel ez a chip már legacy, ritkán frissül, Catalyst 13.9 a legújabb, ami amúgy sokat hozott játékok alatt (nálam az XCOM-ot megdobta 5 fps-sel)
-Igen, de mindezt elvégzi magának a Lenovo System Update, te csak utána tedd fel rá az új Atis drivert, értelemszerűen, mikor az a kártya aktív.

(#57532) Francia91 válasza FoxiestFox (#57531) üzenetére


Francia91
veterán

Így-így! :)
Nekem is Catalyst 13.9 van, picivel gyorsabb lett a HD3650

ThinkPad Switchable Graphics Drivert kell először telepítened, ebben benne van az ATI és Intel drivere, plusz a váltáshoz szükséges dolgok. De ezt leszedi a System Update is.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#57533) FoxiestFox válasza Francia91 (#57532) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pöckölj rajta kicsit, még gyorsabb lesz... ;]
Kíváncsi vagyok, egy W500-nál hol lennének a memória határai, a GDDR3 többet szokott bírni..

(#57534) Giovanny


Giovanny
őstag

A hétvégén kíváncsiságból telepítettem W8.1 (T430s+UEFI+secure boot) és tényleg gyors az indulás stb..,de TP software-ek szinte semmi nincs rá,nagy csalódás volt e miatt,és ment vissza jó öreg W7.

Zero Defect.No Compromise !

(#57535) Tikakukac válasza Giovanny (#57534) üzenetére


Tikakukac
titán

Kompatibilitással fel lehet tenni kb. mindent, de alapból tényleg semmi nincs rá. Én is bosszankodtam mikor dikicseltem vele.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57536) Chaser válasza FoxiestFox (#57533) üzenetére


Chaser
titán

Én 8-900-ig hajtottam az egyik régi T500-amban a vga ramot.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57537) FoxiestFox válasza Chaser (#57536) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálam 755-920 a vége, de szerintem a GDDR3 bírná még

(#57538) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

x200 és x201-esekbe 1.8"-as vagy 2.5"-es hdd kell?

(#57539) audi100td válasza Sanyi.mTs (#57538) üzenetére


audi100td
nagyúr

2,5-ös

(#57540) Krix válasza hito (#57517) üzenetére


Krix
őstag

Itt van az 1440-es panel: [link1] [link2]

FHD panel x230-ba: [link]

x200-ba mókolt x201 alaplap és FHD IPS panel: [link1] [link2]

x220-ba FHD IPS panel: [link]

If it is not broken then don't fix it!

(#57541) Tim82 válasza Krix (#57540) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezek a WXGA+-os LED TN panelek majdnem kétszer annyiba kerülnek, mint az AFFS-ek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57542) Sanyi.mTs válasza audi100td (#57539) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

köszi.

azon kívül h az x200-ba core 2 duo, míg a az x201-be i5 proci duruzsol, van valamilyen lényegi különbség a kettő között?

(#57543) Chaser válasza Sanyi.mTs (#57542) üzenetére


Chaser
titán

x201-en már van esata is, kb ennyi. Eggyel újabb generációs cpu+chip mint a c2d.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57544) Tim82 válasza Sanyi.mTs (#57542) üzenetére


Tim82
nagyúr

Látom, jobban tetszett az X200, mint a T60. ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57545) simonjoe válasza Tikakukac (#57535) üzenetére


simonjoe
senior tag

Ebben teljesen igazad van. Csak az a probléma, h így sem teljes értékűek a szoftverek. Egyedül a PM ami megy normálisan 8.1 alatt. Az viszont tény, h baromi gyors lett így a masina. Nem szándékozom már visszatérni a hetesre. Gondolom szép lassan majd utolérik magukat Lenovóék.

Joe

(#57546) Gondwana válasza Chaser (#57543) üzenetére


Gondwana
addikt

Nincs eSATA X201-en, különben használnám.
Viszont az X200 házba X201 alaplapot modding megkülönböztethetelen attól, amikor csak a kijelzőkeretet cseréled le X201 felíratosról X200 felíratosra.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#57547) Tikakukac válasza simonjoe (#57545) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ami kell az ment szépen, minden kis vackot nem raktam fel a T430-ra sem. De azért kicsit necces, hogy már rég megy a 40-es széria és már letojják a 30-at. Sőt a 30-asokat már akkor letojták mikor a 40-es még nem volt sehol.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57548) Chaser válasza Gondwana (#57546) üzenetére


Chaser
titán

Kevertem a powerusb-vel akkor...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57549) Hunter2


Hunter2
addikt

olyan kérdésem lenne hogy lenovo x61-be hova kell beépíteni a 3g modemet? Nem tablet hanem a sima verzió. A simkártya hely megvan viszont maga a modem helye nincs.

(#57550) Chaser válasza Hunter2 (#57549) üzenetére


Chaser
titán

Manualban meg tudod nézni. Sim hely mindegyiken van. Ha van előkészítés akkor az egyik mpcie slot mellett lesz két szabadon álló antenna. Wlan ikon mellett les kijelzőknél pedig egy antenna jel is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.