Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58051) lakkusjj válasza Chaser (#58049) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

hát ezt nem nevezném üzleti gépnek, béna billentyűzet kiosztás, trackpoint meggyilkolva, nincs bővítőkártya hely (legalább egy expresscard lehetne rajta) és most már a szerelés is nehézkes, mert merevlemez cseréhez ki kell venni a billentyűzetet

(#58052) Dhampir


Dhampir
félisten

Mire hosszú évek sóvárgása után végre kezdtem megismerni a ThinkPadeket, addigra pont kivéreztetik az új szériákkal. :(

(#58053) Krix válasza hito (#58035) üzenetére


Krix
őstag

Nekem volt E6400-am és E6410-em is ilyen panellel. Az E6400-as nagyon ratyi volt, de az E6410-es határozottan jobb. Nem fog leesni az állad tőle, de vállalható. T410-est viszont még nem láttam ilyennel úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni.

If it is not broken then don't fix it!

(#58054) qnadam


qnadam
veterán

urak,

egy integrált vga-s, i5 520m procival ellátott t410 mennyivel halkabb vagy hangosabb, mint egy t60 (c2d t7400 bévül)?

illetve a t60 ips paneles, a 410 nem az lesz sajnos... mennyire rossz a 410 színhűsége meg a betekintési szöge? az 1400x900 pixeles verzió.

köszi!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58055) Tikakukac válasza qnadam (#58054) üzenetére


Tikakukac
titán

Szokásom rejszolni a T60IPS-re, így kalapom megenném mustárral-kenyérrel-uborkával ha hasonlót tudna a T410.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58056) lacus83 válasza Francia91 (#58016) üzenetére


lacus83
senior tag

Hi

Én nem tudom milyen ssdnek milyenek kell igazán lennie.
Teljesen mindegy mit vettem volna a T500 sata 2 csatolófelület miatt úgy se menne maximumon.
A max sebeség érték se elérhető minden esetben sata3on,de kb meg lehet közelíteni.
HDD vs SSD harca nekem 5 óra SSD használat után eldőlt,és persze nem a HDD javára :K

Egy 120 Gb V300as Kingstont sikerült majdnem fél áron venni.Tudom vannak jobbak is,tartósabbak is,de úgy gondolom ez is kibír 2 évet még akkor is ha a gyári érték szerinti 64TB írást eléri.De persze sokkal többet is bírnak ezek a mai SSDk szerintem :DD
Aztán 2 év múlva vagy még hamarabb vesz az ember fia nagyobbat! :P
Mert erre aztán rá lehet kapni mint légy a zsírpappírra :R

A mért értékek itt láthatóak,mivel az első SSDm így érdekelne a Sata 2 csatolófelületet figyelembe véve jók e?
2 program sem azonos értéket mutat,ennek okát sem tudom.

[link]

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#58057) qnadam válasza Tikakukac (#58055) üzenetére


qnadam
veterán

lehet csak az asztalomon álldogáló dell 2311 teszi, de a t60 kijelzőjétől azért nem vagyok annyira oda. az egy dolog, hogy az amúgy sem acélos fényerőt megfelezi a kalibrálás, mert annyira alacsony a színhőmérséklete, és a kalibrálás végén marad úgy 50 nit, ezzel még együtt lehet élni. de az, hogy ennek ellenére sem lehet igazán jól beállítani a színeket, az azért zavar. egyszerre kalibráltattam egy x61 (vagy x60? nem emlékszem) tablettel (xga ips), arról ódákat zengtek, a t60 sárgakörnyéki (barna, zöldesbarna) színei egyszerűen botrányosak, ez remekül látszik sajnos a hwsw meg a ph fórum alapszínén is. nem mondom, hogy rossz kijelző, mert erről szó nincs de azért ips lévén sokkal jobb is lehetne.

arra meg rájöttem, hogy igazán jó kijelzős laptop nincs annyiért, mint amennyit rászánok az ügyre, így inkább megelégszem egy elfogadhatóbb tn filmessel :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58058) Colonel993 válasza lacus83 (#58056) üzenetére


Colonel993
senior tag

Honnét kaptad le azt a Dadgetet ami a fizikai meghajtókat mutatja?
Régi Vista-s idők óta nem lelem... pláne mióta a Micro$ux lekapta az oldaláról "biztonsági rések megakadályozása" nemfoglalkozunkveleinkábbtöröljük miatt...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#58059) lacus83 válasza Colonel993 (#58058) üzenetére


lacus83
senior tag

Egy jó pár éve megtartok minden "szemetet" :K
Amúgy igen még Vista s időből való.
Azt a 3 alkalmazást használom hosszú évek óta.
Amúgy van egy mappám 189 db Vista s Gatgets.Kb 36 MB.2007/07 es a létrehozás dátuma :C

Tessék : Csak most csak neked :B
Ebben megtalálod,a teljesség kedvéért itt az összes
[link]

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#58060) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

UltraNav sw mire jó?

(#58061) hito válasza Sanyi.mTs (#58060) üzenetére


hito
nagyúr

Gesztusvezérlés és multitouch lehetőség az arra alkalmas touchpad-eken. Szóval hasznos :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58062) Fifi válasza hito (#58061) üzenetére


Fifi
őstag

Nem látom már az x201s hirdetésed. Elkelt vagy levetted? Mivel a sigedben szerepel, ezért gondolom utóbbi.

Bye, Fifi

(#58063) audi100td válasza qnadam (#58057) üzenetére


audi100td
nagyúr

T510 FHD egy elég jó kijelző, de Dell U2311-hez ne hasonlítsd. :) Ha meg úgy is külső megjelenítővel használod akkor nem olyan lényeges, megteszi egy T410 is.

[ Szerkesztve ]

(#58064) hito válasza Fifi (#58062) üzenetére


hito
nagyúr

Előbbi, csak még nem módosítottam az aláírásom. :) Múlt hét péntektől már mást boldogít. :( Jó gép volt, nagyon jó.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58065) FoxiestFox válasza hito (#58064) üzenetére


FoxiestFox
félisten

RIP

(#58066) Fifi válasza hito (#58064) üzenetére


Fifi
őstag

Én örülök neki, hogy eltűnt a hirdetésekből, mert nem mutatót jól az x201-es árak mellett az az alacsony ár. :B

És kinézted már az utód t410-est vagy már más a kiszemelt?

(#58067) scarbantia válasza qnadam (#58057) üzenetére


scarbantia
aktív tag

A T60-ad IPS panelje jó eséllyel elöregedett. Ha tudsz bele jó minőségű CCFL csövet szerezni, akkor nem lesz ilyen sárga. A fényerőd is ezért esett le, mert nagyon be van sárgulva a panel, vissza kell vegyen a vörös-zöld képpontok fényéből. Inkább a színtér szűk, ami zavaró lehet. (legalább is nekem, UXGA panelnél)

Ha jó kijelzőt akarsz, akkor a 14"-os Tp szériát felejtsd el, T/W500 LG-Philips WUXGA paneles változata kalibrálva egész jó. Betekintési szögben nem lesz olyan mint az IPS, de feketében, kontrasztban, színekben egészen megközelíti azt.

Ha még jobbat akarsz, akkor a 16:9-es FHD panel állítólag nagyon jó, tud Adobe RGB-t, nem IPS, de gondolom annyit tudnak, mint a T/W500 LG-Ph paneljei.
Még az X széria IPS-ei se rosszak.

Ha hangos a T60-ad, akkor egy W500 hűtőventilátort szerezz bele, erről Gondwana-t kérdezd, ő csinált ilyet.
Több lapátos, ezért halkabb. Ha dedikált GPU-d van, akkor a gap padot, egy polírozott rézlemezzel helyettesítve sokat javulhat a hűtésed.

(#58068) hito válasza Fifi (#58066) üzenetére


hito
nagyúr

Most megy a kavarás rendesen, de alapvetően T410 lehet az utód, viszont most képbe került sajnos a Dell E6410 is. Valószínűleg jobb panel van benne, mint a T410-ben és ha ez beigazolódik, akkor nem kizárt, hogy az lesz belőle. Meglátjuk :)

Felkerült apróba egy X300 is. Eléggé leélt, de legalább olcsó ha valakit érdekel.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58069) Tikakukac válasza qnadam (#58057) üzenetére


Tikakukac
titán

Fénycsőcsere, nekünk is az lesz. Nekem csak egy 2709W-m van, meg ugye egy AFFS x200s, de ezt a betekintési szöget kezemen meg tudom számolni min láttam eddig, pedig a most boltban kapható gépek közül azért elég sokat szoktam mazsolázni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58070) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Active Protection működik nem gyári hdd-vel is? (seagate momentus 7200.4 160412)

(#58071) adorjant válasza Sanyi.mTs (#58070) üzenetére


adorjant
senior tag

Működik. A gépben van a szenzor,nem a vinyóban.

(#58072) qnadam


qnadam
veterán

a fénycsőcsere a fényerőt gondolom megoldja, de a színhűséget nem hiszem :(

de most aludtam egyet a dologra, nem olyan sürgős az új vas, a körülnézés közben viszont képbe kerültek az x201ek is... nehéz ügy. az x-ben az a jó hogy kicsi, a t-ben meg az, hogy nagy :) de most jöttek még szempontok szerencsére.

köszi mindenkinek!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58073) FoxiestFox válasza qnadam (#58072) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A T nem nagy, egy W700, az nagy :D

(#58074) Tikakukac válasza qnadam (#58072) üzenetére


Tikakukac
titán

de a színhűséget nem hiszem

Egy fullra sárgult kopottas CCFL cső azért tud dolgokat. Mienk színt tart még és nem is foltos, de fényerő eltűnt, szinte koppon kell veretni neki nonstop. Csak ugye fel kell vinni anyám gépét pestre, ami plusz nehezítés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58075) lapa


lapa
veterán

urak, még egyszer beírom csak a biztonság kedvéért: tudok adni pénzt affs panelért. ha senki nem jelentkezik 1-2 napig, akkor elküldöm hin yeng cho-nak hogy vegyen belőle kannásbort és küldjön egy panelt ő.

(#58076) katalin888


katalin888
aktív tag

Uj Thinkpad T440s teszt!
Mit szoltok hozza?

(#58077) scarbantia válasza Tikakukac (#58074) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Nem tudsz valamilyen igazán jó minőségű, tartós, CCFL-hez mérten széles spektrumú csövet ajánlani?

(#58078) hito


hito
nagyúr

X300 hogy áll a HD videókkal? 1080p-vel megbírkózik? Youtube 720p?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58079) Francia91 válasza hito (#58078) üzenetére


Francia91
veterán

Innen idézve:

"A 13,3 hüvelykes kijelzővel szerelt notebook műszaki paraméterei nagy vonalakban már eddig is ismertek voltak, említésre méltó, hogy a gép a második a piacon a MacBook Air mögött, mely az Intel kisméretű tokozást alkalmazó alacsony feszültségű Core 2 Duo processzorát alkalmazza, órajele 1,2 gigahertz -- minden leírásnál beszédesebb Everest riportunk. Az 1,2 gigahertz bár soványnak tűnik mai szemmel, két nagyteljesítményű magról beszélünk, melyek bőségesen megfelelnek az állandóan úton lévők elvárásainak: a gép gond nélkül, nagyjából 50 százalékos terheléssel játszik le 1080p-s Windows Media Videót (WMV9)."

Bár én egy Intel GMA X3100-tól nem várnék túl sokat...
Ebben még nincs hardveres HD támogatás
De ha lekapod hozzá a CoreCodec AVC-t, akkor WinMedia Playerrel simán fog vinni bármilyen 1080p-s anyagot, ezzel a codec-kel még a T60 is viszi GMA 950-nel a FullHD videókat, ezt Chaser is tanúsítja :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#58080) hito válasza Francia91 (#58079) üzenetére


hito
nagyúr

Én se várok tőle sokat, ezért is kérdeztem. Nokia 1020-szal felvett magas bitrátájú 1080p videók visszajátszása feltétel és youtube 720 is jó lenne. Ha ez a kettő megy neki, akkor jöhet :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58081) voyager4.4 válasza katalin888 (#58076) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Kicsit Thinkpadesre sikerült ez az Ideapad.... :W

(de hogy még a rezet is kispórolták belőle ... szánalom :W )

no fate but what we make

(#58082) xcds válasza hito (#58080) üzenetére


xcds
őstag

A YT azért nem ugyanaz, oda több erő kell. Sztem 1,2 GHz-es proci kevés arra.

(#58083) YumeD


YumeD
tag

NNa ez hardcore:
[link]
CCFL->LED háttérvilágítás konverzió, saját pwm driving pcb-vel :D
Vannak beteg emberek...

(#58084) YumeD válasza katalin888 (#58076) üzenetére


YumeD
tag

"Miért akarom, hogy a Lenovo, meg úgy általában az egész világ kapja be a f*szomat ..."

(#58085) Tikakukac válasza scarbantia (#58077) üzenetére


Tikakukac
titán

Passz nekem erre emberem van, mindent nem akarok tudni ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58086) scarbantia válasza YumeD (#58083) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Ennek akkor látnám értelmét, ha RGB LED-es lenne.
Ilyen átalakító készleteket amúgy lehet kapni, szinte az összes CCFL-es Thinkpad típushoz.

De nekem semmi kedvem hozzá, hogy nézzem a PWM-el vezérelt LED villogását, jó eséllyel még rosszabb színtéren mint amire a CCFL képes.

(#58087) hito válasza xcds (#58082) üzenetére


hito
nagyúr

Én pont fordítva gondolnám. Szerintem az 1020 videókkal lesz a gond és 720p yt menni fog. Core2Duo-k már mind megbirkóznak szerintem a 720p yt videókkal, de majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58088) Francia91 válasza hito (#58087) üzenetére


Francia91
veterán

Több erő kell YouTube-hoz szerintem...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#58089) YumeD válasza scarbantia (#58086) üzenetére


YumeD
tag

PWM-es vezérlést is csak alacsony frekin veszed észre, pl. nekem kevesebbet fáj a fejem mióta sikerült workaroundolni a w510-en :)

(#58090) Sensei válasza hito (#58068) üzenetére


Sensei
tag

"Felkerült apróba egy X300 is. Eléggé leélt, de legalább olcsó ha valakit érdekel."

Akkor mar inkabb az enyem picit dragabban. :)
Szinte makulatlan es caddyt is adok hozza. ;)

Mod: Kepeket talalsz rola az aproban.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#58091) scarbantia válasza Tikakukac (#58085) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Csak mert feltúrtam széles a internetet, de csak egy halom noname kínai cuccot találtam, kb. két CCFL csövet láttam aminek volt is valami neve, meg gyártója, de az sem volt valami meggyőző. :U

(#58092) hito válasza Sensei (#58090) üzenetére


hito
nagyúr

Néztem, de aggaszt a kijelző pici hibája és elvileg debreceni vagy, nem tudom milyen sűrűn fordulsz meg Pesten. Azért írok egy privit. :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58093) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

kezdem belakni a t400-at, de volna pár kérdésem:
- system update automatikusan keres frissítést, vagy nekem kell manuálisan elindítanom?
- úgy gondolom ezeket felesleges felrakni (system update-en ajánlja), de erősítsétek meg:
Intel matrix storage manager driver
Intel AMT 4.2
Thinkpad modem adapter
Thinkvantage GPS
Rioch Multi card reader driver
Integrated smart card reader
- minek adja fel a kártyaolvasót, ha nincs is ilyen a gép oldalán? vagy lehet h bele van építve? eszközkezelőben van egy felkiáltójeles "PCI egyszerű kommunikációs vezérlő"
- minden egyéb progit feltettem system updateből, de a win update talált még frissítést gondolom felrakhatom őket?
Intel driver for intel wifi link 5100 agn
Lenovo - input - integrated smart card reader
Lenovo - LCD, other hardware - Thinpad display 1440x900
synaptic - other hardware, pointing drawing - Thinkpad ultranav pointing device

(#58094) Fifi válasza qnadam (#58072) üzenetére


Fifi
őstag

Nagyon jók azok az x201-ek, tessék szépen a hardverapróról mazsolázni. :B

(#58095) Tikakukac válasza scarbantia (#58091) üzenetére


Tikakukac
titán

Erre vannak a szakemberek, én nem tudok ebben bővebbet.

Villanyszerelésben is vannak olyan cuccok amiket kiskerben sőt nagykerben sem találsz, mert csak bizonyos cégeknek nyílik lehetőségük megvenni, ilyen ez.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58096) Sensei válasza hito (#58092) üzenetére


Sensei
tag

Telefonon beszéltünk a kijelző apró hibájáról, nagy nehezen sikerült valamennyire lefotózni. Nem pixelhiba, csak egy apró folt.
Itt találahtó (utolsó hsz.)

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#58097) hito válasza Sensei (#58096) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, erre gondolta én is. Ez komolytalan (leírás alapján rosszabbra gondolna az ember), nagyon sok Tp kijelzőn láttam már, sokkal rosszabb helyeken is. :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58098) adorjant válasza hito (#58097) üzenetére


adorjant
senior tag

Nekem az X201-en pont a kijelző közepén van egy ilyen ;]

(#58099) hito válasza adorjant (#58098) üzenetére


hito
nagyúr

Tessék, legjobb :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58100) Otisz válasza hito (#58064) üzenetére


Otisz
őstag

...és még mindig jó ;] ...

az 1600-as memória viszont ebben sem működik :O

(OO[IIII][IIII]OO)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.