Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58651) Francia91 válasza solaris7 (#58649) üzenetére


Francia91
veterán

Most jelenleg aktiváltam, nálam így néz ki a történet:

A Rapid nélküli sebességet itt találjátok hasonlítási alapként

Boot idő talán 2 másodperccel gyorsabb, de más gyorsulást nem vettem észre. Viszont csak próba erejéig kapcsoltam be, ugyanis nekem szükség van mind a 8 GB RAM-omra, Inventor és 3ds-nek kell annyi.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#58652) Chaser válasza solaris7 (#58649) üzenetére


Chaser
titán

A szekvenciális sebesség videovágásnál jön jól pl, esetek nagy részében nem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58653) FoxiestFox válasza Chaser (#58652) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez akkor most az Intel Rapid Storage, vagy a RapidBoot akármi?
Ja most nézem, csak Samsunggal megy.. nekem Kingstonom van.

[ Szerkesztve ]

(#58654) metal01 válasza FoxiestFox (#58653) üzenetére


metal01
őstag

Nemnem. Ez a Samsung Magician-ben bekapcsoltahó (Rapid Mode - Advanced Feature-nél van) funkció. De én még mindig szkeptikus vagyok :) Utánaolvasok jobban.

(#58655) FoxiestFox válasza metal01 (#58654) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mondjuk olyan nagy varázslat csak nem lehet.. így is, amelyik program nem ugrik fel azonnal katt után, ott látom, hogy CPU limit van... videókat szerencsére nem vágok :D

(#58656) metal01 válasza FoxiestFox (#58655) üzenetére


metal01
őstag

Néhány fórum hozzászólást találtam. Hát... :) Majd ha lesz ingerenciám kipróbálom, de nekem így is bőven OK az SSD teljesítménye. :)

"RAPID mode allocates some RAM (up to 25% of total memory, or 1GB, whichever comes first) and uses a portion of CPU power in order to accelerate the drive performance beyond the limits of SATA 3. If you need every ounce of your CPU, or if your CPU isn't super powerful to begin with, or if you're on a laptop (RAPID + increased CPU usage will consume more power, decreasing battery life), enabling RAPID will probably have more drawbacks than benefits."

"Rapid mode will use up to 1 GB RAM and 1 Core of your CPU. Only first Evo will be powered. Usually most users won't "feel" the difference between two SSDs. So the same with Rapid."

[ Szerkesztve ]

(#58657) FoxiestFox válasza metal01 (#58656) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, valahogy így képzeltem. Számokban jól mutat. Nekem ne macerálja a cpu-t és a ramot.. ha azt szeretném, csinálok ramdrive-ot.. :U

(#58658) qnadam válasza Chaser (#58652) üzenetére


qnadam
veterán

pedig nem :) (feltéve hogy otthon elérhető formátumokról beszélünk, nem pedig 4k rawról vagy ilyesmiről)
realtime lejátszásnál; amikor egy átlag stream 35-40 mbit/secnél nem több, kb bármilyen eszköz elég. ha több stream megy egyszerre, akkor az már nem szekvenciális :) de 2 dv stream (2x25 mbit/s) még stabilan megy usb2 vinyóról, a harmadiknál már kezd határeset lenni. sata vinyóról ment már 10 hdv stream (kb 10x24 mbit/s) is párhuzamosan multicamben akadás nélkül, azt csak azért volt érdemes áttenni ssd-re, mert amikor egy adott pontra ugrottam, 1-2 másodpercig eltartott, mire megmutatta az összes képet egyszerre :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58659) hito


hito
nagyúr

X301 bay akkumulátort keresek ha valakinek lenne a polcon (milyen esélyes). Tesco-ban nincs ;]

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58660) scarbantia válasza solaris7 (#58623) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Ez nagyon izgi, és most kicsit meginogtam, hogy biztos 64GB-os X25-E-t akarok-e, de igazából a fene tudja, hogy a HDD után ez számítana-e nekem. Így is úgy is fényévnyi a különbség... :U :P
Ja, meg 8GB DDR2 RAM mellett a T61p-ben mennyivel lenne gyorsabb? Meg mennyit eszik?
Nem mondom, hogy kinőttem a 8GB-ot, de közel járok hozzá, 6-7GB-ot simán megesznek a cuccaim a párhuzamos egymásra épülő munkameneteknél.

(#58661) Surfym@n válasza Chaser (#58646) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Mennyiért szerzel 840evo-t?
Amúgy írtam pü-t is :)

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#58662) lacus83 válasza scarbantia (#58660) üzenetére


lacus83
senior tag

Ajánlom figyelmedbe ezt a topicot.
[link]

Én is átnéztem ,sokat lehet okosodni tőlle ssd téren.
Habár sokszor olyan a Samsung vs Kingston szópárbaj mint a COD vs Batlefield . :C

A Sata 2 3gb/s álltalános T/W/4../5.. 20 - 30 ig.
De lehet tévedek a tipus számokat illetően de kb onnantól lehet Sata 3 ami lehetővé tenné a 6Gb/s et.
Ergó mindegy milyet veszel Sata 3 visszafelé kompatibilis és úgyis csak max sávszél felét fogod elérni.
T500 esetében nállam Kingston V300 120Gb is csak szekvenciálisan 250-260 Mb között van,
a lényeg úgyis a 4k,512 k írás / olvasás.
De egy 7200rpm es hdd hez képest még így is kb Pista bácsi P3as gépe vs Nasa űrtechnológia.
:K

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#58663) solaris7 válasza scarbantia (#58660) üzenetére


solaris7
tag

Nekem ilyen Intel SSD-m volt Intel® SSD 320 Series olvasd el mit írnak a Samsung SSD 840 EVO ról. A 80Gb intel sem volt rossz az elérési ideje meg kimondottan jó.
Lehet nem vennél észre különbséget a két SSD közt napi használatban.De úgy érzem jó választás volt a Samsung Evo.

(#58664) qnadam válasza lacus83 (#58662) üzenetére


qnadam
veterán

nekem egy olcsó samsung 840 van a sata1-et tudó t60-ban, és így is nagyon barátságos a sebessége :) nyilván szintetikus tesztben látszik a különbség, de a valóságban egyáltalán nem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58665) lacus83 válasza qnadam (#58664) üzenetére


lacus83
senior tag

Ez így van :R

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#58666) Colonel993 válasza Colonel993 (#58627) üzenetére


Colonel993
senior tag

Az én kis "mini cikkemet" meg le se ejtitek... pedig vagy 15 percnyi munkát beleöltem meg félnapnyi idegeskedést :U

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#58667) Gondwana válasza metal01 (#58656) üzenetére


Gondwana
addikt

Gratulálunk, újra feltalálták a ReadyBoost/TurboMemoryt, csak most annyi instabilitással fűszerezve, hogy áramkimaradásnál vagy kékhalálnál kezdheted keresni, hova is tetted a backupot. :C :W

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#58668) Colonel993


Colonel993
senior tag

T500-ba honnan volna érdemes rendelni egy nagykapacitású (asszem 9 cellás 7800mAh-ás a legnagyobb) akkut?
Legtöbb esetben azt olvasom, hogy után gyártottakat érdemes hanyagolni... illetve a gyanúsan olcsók is eleve szarok...
De igen nagy az áringadozás is :F Nemigazán tudom mi volna érdemes...
Gondolom megvan mindenkinek a saját maga álltal istenített eladója, nekem kellene egy jó ár/arány szempontú

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#58669) metal01 válasza Gondwana (#58667) üzenetére


metal01
őstag

Majd ha mindenki azt mondja, hogy érdemes a RAM-ot, és a CPU-t beáldozni emiatt, és érezhető lesz a sebességkülönbség akkor elgondolkozom rajta, addig elvagyok így is bőven :)

(#58670) soldi3r válasza scarbantia (#58660) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem inkabb az arra es a garancia mennyisegere fogyelj. 2 SSD kozott meg SATA2/3 valtasnal sem veszed eszre a kulonbseget. Intel, Samsung, Crucial jo lehet.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#58671) Gondwana válasza metal01 (#58669) üzenetére


Gondwana
addikt

(Engem csak az adatbiztonság beáldozása aggaszt, de ahogy manapság kezeljük az adatainkat, ennyi kollaterális belefér.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#58672) metal01 válasza Gondwana (#58671) üzenetére


metal01
őstag

Azzal nem is volna gond, a kérdés, hogy tényleg annyival gyorsabb-e a történet, mint ahogy azt a számok mutatják a tesztben. Mert szép, és jó, de ha érezhető különbség nincs, akkor nem tudom van-e értelme.

(#58673) Arlekim


Arlekim
aktív tag

T500 hűtés megújításhoz milyen pasztát ajánlotok?
Úgy veszem ki hogy a jelenlegi legjobb az MX-4, de vajon megéri 2000+ forintért?
A gap padot majd cserélem, és full kitakarítok.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#58674) Tim82 válasza Arlekim (#58673) üzenetére


Tim82
nagyúr

Titan Nano Grease-t használok évek óta Thinkpad-eknél is, semmi gond nincs vele és 1000 Ft körül van az ára.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58675) Tikakukac válasza Arlekim (#58673) üzenetére


Tikakukac
titán

30gr-os MX2, vagy 6 éve teszi nálam a dolgát notikban, asztaliban PS-ekben, pazarság. És ekkora kiszerelésben elég olcsó is, 2 évig kitart egy tubuska, állat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58676) metal01 válasza Arlekim (#58673) üzenetére


metal01
őstag

MX-4 nagyon jó, de nincs az 2000+. Hirtelen itt néztem, 1700 pénz. Amúgy meg "hőközlő zsír", ez már milyen? :)

A gap-pad-et meg érdemes rézlapra cserélni. Azt is vékonyan megkenni mindkét oldalon a "hőközlő zsírral", és jó lesz :)

(#58677) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Köszi a tippeket, a napokban veszek szmötyit, aztán megcsinálom.
Van itthon kétféle noname szilikon is, azokból nem merek rátenni. Ha nem jó, szedhetem szét újra...

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#58678) xcds


xcds
őstag

Azt mondtátok, hogy x200 alaplap kivételéhez nem kell levenni a kijelzőt. A hmm szerint viszont ki kell venni a dc aljzatot is az alaplappal együtt, az meg a zsanér alatt van félig. Hogy van ez akkor?

(#58679) FoxiestFox válasza Arlekim (#58673) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én MX-2-t használok, bevált nagyon.
Gap padet fölösleges cserélned szerintem, legalábbis nekem azzal nem volt gond sem a T500-ban, sem a W-ben. Nem keményedős fajta. Amúgy sem eszelősen melegedő chipet hűt.

(#58680) xcds válasza xcds (#58678) üzenetére


xcds
őstag

És a vga csatinak ki kell tekerni a 2 csavarját? Hozzájuk férni nem lehet igazából.

(#58681) xcds válasza xcds (#58680) üzenetére


xcds
őstag

Megszültem közben...

(#58682) metal01 válasza xcds (#58678) üzenetére


metal01
őstag

Nem kell a kijelzőhöz nyúlni. A DC aljzat marad a helyén emlékeim szerint. A gép alján kell a megfelelő csavarokat kiszedni (az akku alatt is van egy) és belül pár csavar. De azt látni fogod.

(#58683) Tikakukac válasza xcds (#58678) üzenetére


Tikakukac
titán

Meg is halnék ha lapcseréhez kijelzőt is bontani is kéne :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58684) franc0 válasza xcds (#58678) üzenetére


franc0
őstag

Elsőr inkább mindent csinálj a HMM szerint, mert csak a baj lesz.
Bár nem értem, miért kell ezt külön elmondani egy felnőtt embernek.

(#58683) Tikakukac

Senki sem mondta hogy bontani kell, azt mondta levenni. Az kb négy csavar oszt leemeled zsanérostul.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#58685) btudos válasza franc0 (#58684) üzenetére


btudos
veterán

Valojaban nincs ra szukseg, akkor minek vegye le a kijelzot?

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#58686) Arlekim válasza FoxiestFox (#58679) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Meglátom mennyire merevedett meg. Volt hogy 95fokon izzítottam, nagyon elgondolkoztam egy rézlapra való cserén. A környezetemben nem igen tudok szerezni nagy tisztaságú rezet, az 1, illetve 5ft-osok jók lehetnek erre a célra?
Inkább túlbiztosítanám, mintsem leolvadjon, vagy a hőtágulás okozta fáradásba pusztuljon bele.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#58687) Tikakukac válasza franc0 (#58684) üzenetére


Tikakukac
titán

Bont, levesz, szétkap, kiszed totál egyre megy nálam. Az a 4 csavar az azért húz magával még egy köteg kábelt a jobbosról is. Plusz 10 szerelésnél már esélyesen nyírdogálsz menetet és csavart is kissé.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58688) Chaser válasza Tim82 (#58674) üzenetére


Chaser
titán

:K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58689) FoxiestFox válasza Arlekim (#58686) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az Intel hülyesége van ott... az Ati chipen paszta van, procin szintén.. Intelre fölösleges a réz, de ha szeretsz szöszölni vele, és ki tudod számolni a pontos vastagságot (hiszen a meglévő gap vastagságát kell keresni, mert látszik, hogy abba belenyomódik a chip magja, tehát a gapnél vékonyabb réz kéne rá..), csak rajta.

(#58690) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

X200 + corestore tulajok: suspendből ébredés után az ubuntu 12.04 alapú dögöm perceking szaggatja még az egeret is. Mostanában történik csak, korábban sehol semmi ilyen. Legfőképpen akkor, amikor a wifi próbál újracsatlakozni. ( a feles slotban van egy intel 5300 ).
Volt valaha valakinek ilyen baja?

(#58691) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na végre összeállt az x200t, sikerült feljutnia hozzám, már szép tiszta. Hát 30 ropiból fogalmazzunk úgy, hogy jobb gépet ilyen paraméterekkel venni :U úgy kb. nem lehet ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58692) parkasz válasza Tikakukac (#58691) üzenetére


parkasz
senior tag

grat hozzá! :R
kicsit NAGYON irigykedünk :K

[ Szerkesztve ]

(#58693) Tikakukac válasza parkasz (#58692) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég jó üzlet volt, akksit mindjárt megnézzük, ha tényleg százas, akkor úgy akksi+kijelző árban vettem egy komplett gépet, ami hát nem sokkal marad le állapotában a már agyoncserélgetett x200s-emtől :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58694) franc0 válasza Tikakukac (#58691) üzenetére


franc0
őstag

Nagyon klassz sztorik ezek, de azt is elmondhatnád végre honnan vannak ezek ennyiért...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#58695) Fifi válasza franc0 (#58694) üzenetére


Fifi
őstag

Erre én is kíváncsi lennék. :B

(#58696) Tikakukac válasza franc0 (#58694) üzenetére


Tikakukac
titán

Vateráztam a drágát, de jött már apródról is. Minden nap tartok 1 óra keresést amikor álmokat kergetek. Elég gyakran bejönnek. De legutóbb zsibvásárról borítottam meg valakit, aki nyomtatókábeleket adott el, valami nevetséges pénzért. És még házhoz is hozta, állat :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58697) Arlekim válasza Tikakukac (#58696) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Én is napi 2-3 órát ölök bele kb 10 hirdetési oldal szisztematikus átböngészésébe.
Sokszor volt hogy fél, vagy még annál is kevesebb pénzen vettem holmikat. Legutóbb 16Gb pendrive 2K-ért, és tényleg 16Gb, nem hamis.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#58698) Tikakukac válasza Arlekim (#58697) üzenetére


Tikakukac
titán

Pendrive mondjuk pont az, amit nem szeretek így venni, munka miatt oda csak combosabb verziók jöhetnek be :B

Egyébként bűnözés van, a 2 X-ben jelenleg a PS-ekből bontott 40 gigás vinyók "pörögnek" SSD ment asztaliba, így enyhén megkomótosodtak a lelkeim :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58699) metal01 válasza FoxiestFox (#58689) üzenetére


metal01
őstag

Akkor az Intelhez egy T400-ban pl. tök felesleges a gap-pad helyett egy réz lapka? Nekem az van, nem tűnik bajosnak a dolog.

(#58700) btudos válasza Tikakukac (#58698) üzenetére


btudos
veterán

Újabb X200 variáns helyett nem inkább SSD-t kéne venned? :P

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.