Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) btudos válasza brutte (#41200) üzenetére


btudos
veterán

Ezzel a progival csináld meg a boot cd-t.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#41202) brutte válasza btudos (#41201) üzenetére


brutte
aktív tag

Megnézem mindjárt. Amúgy ha újraírható az baj?

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#41203) brutte válasza btudos (#41201) üzenetére


brutte
aktív tag

azt írja nem valid az iso fájl...

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#41204) solaris7 válasza brutte (#41203) üzenetére


solaris7
tag

Simán kiírod az isot imgburn-el,nem tudom belinkelni a moddolt biost letöltés helyét,küldj egy email címet elküldöm.Én pl újra írhatós lemezről frissítettem,isoban van a mod bios.

[ Szerkesztve ]

(#41205) brutte


brutte
aktív tag

Sikerült. Amúgy akkor van valami spéci biosz? Amivel tud sata2-t?

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#41206) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok

melyik progi az ami nem gond, ha nem teszem fel, ami nem fontos egyeltalán?

első körben 44drivert töltöttem le majdnem 1GB volt

BIOS:

virtualizálást hagyjam kikapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#41207) audi100td válasza !Overdose! (#41183) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyelőre még nincs hivatalos W8 változat, a W7-est futtasd annak megfelelő kompatibilitási módban, utána már fel fog települni.

[ Szerkesztve ]

(#41208) audi100td válasza BoC1ka (#41190) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pedig lenovonál a 15"-os kategóriában a 16:9-es HD+/FHD panelek köröket vernek bármelyik 16:10-es panelre.

(#41209) sutszi válasza brutte (#41205) üzenetére


sutszi
veterán

A 2.29-1.08 verzióból készítettek egy modbios-t.
[link]

Itt láthatod mit is ad pontosan.Nálam már...gőzöm sincs hány hónapja van fent. Nincs vele gond..hibátlan. De rajtam kívül még sokan használják a fenti fórumon és nem nagyon volt vele gond.

Van valami amit hamarabb kellett volna írnom, de úgy tűnt, nem fontos.
Szóval a BIOS-t úgy tudod pakolászni, ha felteszel egy verziót akkor attól vagy régebbit, vagy újabbat tudsz feltenni csak. Tehát ha most feltetted a 2.29-est akkor a szintén 2.29-es modbiost nem fogod tudni feltenni. Előbb 2.27-re vagy 2.30 ra kell váltani. Ezután tudod feltenni a 2.29-es modbios-t.
Ez ilyen lenovo hisztéria. Olvastam a lenovonál, még nem ütköztem bele, hogy tényleg így van e...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41210) brutte válasza sutszi (#41209) üzenetére


brutte
aktív tag

Elég jó cuccokat csinál ez a biosz. Amúgy ez a sata 2 sebesség ez a dvd portra is érvényes? itt valami IDE csatlakozó van azt hiszem. nem vagyok túl jártas a laptopokban. most vettem meg az elsőt.

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#41211) sutszi válasza brutte (#41210) üzenetére


sutszi
veterán

Igazából a HDD helyén van SATA csatlakozó. Oda teszed az SSD-t. A DVD helyére meg a Caddy egy HDD-vel. Ez jó kombináció....nagyon nincs mit variálni rajta.

A Caddy-be egy SATA winyót fogsz tenni, de a laptop felé a segge az IDE csatolós itt van egy "konvertálás" de nem érezhető.
60-80MB/s ami reálisan kijön belőle...de inkább a winyó lesz a "lassabb" mint a csatoló. Nem fogod érezni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41212) azbest válasza sutszi (#41209) üzenetére


azbest
félisten

"Tehát ha most feltetted a 2.29-est akkor a szintén 2.29-es modbiost nem fogod tudni feltenni."

Ez nem így van. Sőt a leírásban emlékeim szerint éppen azt mondják, hogy előbb tedd fel az eredetit abból a verzióból és utána tedd fel a modbios-t. Minden esetre annó ugyanannak a moddolt változatát tettem fel, ami már a gépen volt. :)

(#41210) brutte:
mivel a t61-esnél sata-pata átalakító van az ultrabay porton és ezt alakítja vissza pata-sata átalakító a caddy-ben, így ott nem érvényesül a sata2. Persze a caddy-tól is függhet, hogy hogyan hajtja a lemezt. Nálam sata1 módban van.

[ Szerkesztve ]

(#41213) sutszi válasza azbest (#41212) üzenetére


sutszi
veterán

Akkor ok...Már nem találtam meg hol olvastam ezt. Mindenesetre jó tudni, hogy fel lehet tenni ugyanazt a verziót.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41214) Chaser


Chaser
titán

Valaki lát különbséget a két panel között?
1
2
A másodiknál nem tesz ki képeket, a felsorolt modellek ugyanazok mindkettőnél. Első "new", második "new other", csomagolás sérült v hasonló. Árban van köztük 10$, csak ezért kérdem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41215) kircsi28


kircsi28
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek, mert bővíteném a tárhelyem a gépemen, de nem tudom mi alapján kell néznem dvd helyére hdd keretet.
500 Gb volt benne, helyére tettem egy ssd-t és mivel az csak 120 GB jó lenne a hdd-t is használni, de nem külsőként.
Garancia már úgy is ugrott, mert az i5 2520M-et kicseréltem egy i7 3610QM-re, szóval ezzel már nem foglalkozom.

A gép egy Thinkpad Edge E430

típus: 3254CKG

Köszi

(#41216) btudos válasza kircsi28 (#41215) üzenetére


btudos
veterán

Minek abba a gépbe i7? :Y Nem melegszik rohadtul?

Ez elvileg belemegy.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#41217) kircsi28 válasza btudos (#41216) üzenetére


kircsi28
aktív tag

Nem melegszik, de simán viszi a HD4000-el a GTA4-et és a TDU2-t :)

(#41218) kircsi28 válasza btudos (#41216) üzenetére


kircsi28
aktív tag

Egyébként ugyan ezt a gépet gyártják i7-el, és a hűtése ugyan az, szóval játék közben is max. 60-65 C

(#41219) btudos válasza kircsi28 (#41218) üzenetére


btudos
veterán

Nem is tudtam hogy van belőle i7-es verzió, de akkor érthető a dolog :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#41220) kircsi28 válasza btudos (#41219) üzenetére


kircsi28
aktív tag

(#41221) dabgergo


dabgergo
őstag

Új laptopok mind ilyen szélés képernyősek? Már semelyik gyártónál sincsenek a négyzethez közelebb álló arányúak?

(#41222) Borote válasza dabgergo (#41221) üzenetére


Borote
addikt

Apple-nél még kaphatsz 16:10-es képarányt, szinte mindenki más áttért a 16:9-re (talán a Pana ToughBook-ok nem).
Viszont van már 21:9-es Toshiba is :DDD Az már több, mint két négyzet egymás mellett :P

[ Szerkesztve ]

(#41223) Apollyon válasza dabgergo (#41221) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Így van, a 4:3 meg 5:4 képarányoknak már leáldozott... Most már a 16:10-nek is, lassan mindenki áttér a 16:9-re. Desktopon sem találsz már.
Mondjuk szerintem hülyeség volt az 1680x1050-et eldobni... :/

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#41224) dabgergo


dabgergo
őstag

Értem, köszi! Ja sztem is kár volt teljesen elhagyni ezt az arányt, azért nem mindenkinek a filnézés a legfőbb szempont.

(#41225) mustang28 válasza kircsi28 (#41215) üzenetére


mustang28
tag

Szia!

Szerintem beszélj Chaser kollégával. Biztos tud neked adni egy caddy-t! :K

(#41226) Chaser válasza mustang28 (#41225) üzenetére


Chaser
titán

Már rajta vagyunk :R Amit linkeltek az kommersz caddynek tűnik, fel van sorolva egy rakat géphez aminek biztos nem dőlt az előlapja. Alig várom hogy megérkezzenek az R400 caddyk, valszeg az való tökéletesen ebbe a gépbe is meg az utána levő TP-be mindbe elvileg amiben 12.7-es optika van.
Ennél már csak a dell caddy vannak jobban megkavarva:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41227) mobal válasza cellpeti (#41206) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem mindegyiket tedd fel. Virtualizálást bekapcsolhatod, nem oszt nem szoroz.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#41228) cellpeti válasza mobal (#41227) üzenetére


cellpeti
veterán

ok,thx

Tigris, tigris, csóvafény...

(#41229) Tanya-


Tanya-
tag

T430-on vagy T430s-en gondolkodom, hogy a Dell D630-at leváltsa.
Lenn pár kérdés:
Ha WWAN nélkül veszem, akkor kb. 50 ezret spórolok listaáron. De ha csak modemet veszek külön az 30e körül mozog, amit találtam. De ez is nagyon sok, a Dellhez talán 5e FT-ért vettem anno. Van valami ebay lelőhely, vagy ez tényleg ennyire drága.

Az optikát automatikus cserélném caddy-re, nem tudja valaki, hogy milyen csatoló van az optikához? SATA II vagy SATA III?

(#41230) Chaser válasza Tanya- (#41229) üzenetére


Chaser
titán

Új géphez mindig drága a modem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41231) Skribek


Skribek
csendes tag

Szegény kis T400-as gépem kijelzője felül betört, egy félcentis részen.Szerencsére nem terjedt tovább, és nem is nagyon zavaró, funkcionál rendesen, de muszáj lesz cserélnem.Milyen árban mozognak az ebbe a tipusba val kijelzők? Esetleg ha valakinek volna egy eladó ? Előre is kösz.

(#41232) mobal válasza Skribek (#41231) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Maga körülötte a keret sértetlen? Az esetben csak panelt kell cserélni, nem olcsó de nem is életveszélyes összeg körül mozognak. Bár szerintem a külföldi nem eredeti gyártásúakkal vigyázz.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#41233) Skribek válasza mobal (#41232) üzenetére


Skribek
csendes tag

A keret süti, azzal nincs gond, csak a panel kapott egy kis erős nyomást. Az R400-ason kivül melyik modell panelja jó még hozzá, nem tudod?

(#41234) audi100td válasza Skribek (#41233) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha CCFL T61-é is jó lehet, esetleg R61 még.

(#41235) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

mennyivel lenne észrevehetőbb a teljesítménycsökkenés, ha T9550ről P8600ra váltanék?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#41236) Skribek válasza audi100td (#41234) üzenetére


Skribek
csendes tag

Köszönöm,mert akkor esetleg bontott cucc lesz, ha hozzájutok.

(#41237) sutszi válasza cellpeti (#41235) üzenetére


sutszi
veterán

Célfeladatban észreveszed...de általános dolgokban semmi különbség(net, office, rendszer általános reakciója..stb)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41238) Borote válasza cellpeti (#41235) üzenetére


Borote
addikt

Milyen felhasználási területen?
Hogy tervezed ezt a visszaváltást, illetve milyen okból? El szeretnéd adni a CPU-t?

(#41239) Ironhand válasza Fido01 (#41049) üzenetére


Ironhand
tag

Ha már a boltban nem tudják megmondani menj másik boltba :)

PM! az gyorsabb!

(#41240) Francia91


Francia91
veterán

T60p-n az ujjlenyomatos jelszóhelyettesítés /beléptetés/ böngészőben hogy megy? Password Manager kell hozzá gondolom. Ott milyen beállításokat csináljak? Mert nem tudok angolul

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#41241) cellpeti válasza Borote (#41238) üzenetére


cellpeti
veterán

csak gondolkodom rajta, mert 25W-ot enne csak a P8600, akksiba mennyit jelenten?

Hát mivel van benne egy HD 3650 ezért kis game is játszik itt a dolgokban. Főleg COD4, Counter Strike. Ezekbe mennyire lenne észrevehető?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#41242) Gondwana válasza cellpeti (#41241) üzenetére


Gondwana
addikt

...csak gondolkodom rajta, mert 25W-ot enne csak a P8600...
Miért, most mennyit eszik?! Közepes fényerővel, alacsony terhelésnél a T9600-at is lehet úgy használni, hogy az egész gép beférjen 8W alá, ebből kb. 2-3W lenne csak a CPU, a két proci fő külömbsége a meghajtott állapot. Valaki nagyon jól fog járni ezzel a te prociddal, ha eladod vagy elcseréled egy P8600-ra... (szerintem)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#41243) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Az lehet, hogy egy youtube 1080 videjó (1080-as monitoron) szinte koppra hajtja az X200s-t (SL9400 1.86GHz)? Chromeban mióta a 23-as verzióban van hardveres gyorsítás, éppen elviszi a youtube vagy vimeo videókat. Ellenben ha megmozdítom az egeret, akkor megröccen amikor feljön a sáv a videó alján. Lightroom is határon van sokszor.

(#41244) cellpeti válasza Gondwana (#41242) üzenetére


cellpeti
veterán

van benne igazság

Tigris, tigris, csóvafény...

(#41245) Borote válasza cellpeti (#41241) üzenetére


Borote
addikt

A két processzort lehet egyforma órajelen használni, tehát így végülis mindegy, gondolom akksiról nem maximális órajelen szeretnéd használni.
Viszont RMClock-kal alul tudod feszelni, ami sokat tud javítani az akksis üzemidőn.

[ Szerkesztve ]

(#41246) audi100td


audi100td
nagyúr

Ha már proci a téma, T61/R61 tulajok felé jelezném, hogy lenne egy eladó T9300-am (2,5GHz, 6MB cache), akár kisebb cpu beszámításával (pl. T7300). Részletek priviben. :)

(#41247) xcds válasza Borote (#41245) üzenetére


xcds
őstag

Most, hogy ez szóbajött, megnéztem 2 procit: P9600, T9550.

Mivel itt szinte minden azonos, mitől 25w az egyik és mitől 35 a másik TDP-je? :F

(#41248) cellpeti válasza xcds (#41247) üzenetére


cellpeti
veterán

a kérdés jogos :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#41249) Tikakukac válasza eddie1978 (#41243) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem már a 720p is fura, FHD meg akad. Ja és ez a másik notim, 9600M GT-vel. Én nem tudom mi az ég van, annyira nem érint az FHD videó, de elég fura, hogy egy elég combos karit is lazán padlóra vág.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41250) Borote válasza xcds (#41247) üzenetére


Borote
addikt

Mert az van ráírva :DDD
Elvileg tényleg nincs különbség a két processzor között (talán az IDA használatban lehet különbség? Nem tudom...)
Ott van ám még az SP9600 is, az is tökugyanez :P Illetve ott legalább alacsonyabb feszültségértékeket ír...
Amúgy a tokozásban térnek még el, a T az forrasztott (BGA) és nem forrasztott (PGA) változatban is elérhető, a P-re csak nem forrasztottat ír, az SP-re pedig csak forrasztottat...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.