Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41251) sutszi válasza xcds (#41247) üzenetére


sutszi
veterán

Az egyes szorzókhoz tartozó feszültségek térnek el. Tehát ugyanazon a frekvencián kisebb feszültséget igényel. Tudom a linken más van, de ezt valamiért Intel-ék soha nem tudták rendesen leírni....

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41252) brekiisti válasza Tikakukac (#41249) üzenetére


brekiisti
tag

Szerintem nem támogatja az a karia flasht hardveresen a flash meg alapból szeretné ha tudná
Próbáld meg hogy kiszeded a hardveres gyorsítást a flashből hátha úgy jó ha meg nem youtube akkor meg
egyéb renderelési módok a codekeknél talán (ehhez nem értek annyira)

(#41253) Tin


Tin
veterán

srácok, olvastam pár review-t a T530-ról, pld. a notebookcheck szerint eléggé melegszik, igaz ők i7-es változatot teszteltek.

akinek esetleg i5-ös (3210M) változat van, annak is eléggé melegszik a gépe, vagy ez csak náluk jelentkezett? az inteles integrált vagy az nvidia diszkrét grafikus változat között van különbség melegedés szempontjából?

(#41254) brekiisti válasza Tin (#41253) üzenetére


brekiisti
tag

Az I7 NV combő nem a leg hűvösebb de ha kihajtod a belét tud melegedni
Gyakorlatban szerintem nem veszélyes én I5 et láttam 100% hajtva volt hangja de nem vészes szerintem jók ha nem vagy vájt fülű simán jó lesz

(#41255) btudos válasza Tin (#41253) üzenetére


btudos
veterán

dabgergo fórumtársunknak van i5-ös T530-a ha jól emlékszem dGPU-val, ő nem panaszkodott melegedési gondokra. Integrált kártyával biztosan nem melegszik, erről van tapasztalat családon belül.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#41256) Tin válasza btudos (#41255) üzenetére


Tin
veterán

jól hangzik, köszi mindkettőtöknek.

van egyébként értelme a diszkrét vga-nak (minimálisan drágább), vagy bőven elég hozzá az integrált?

(irodai melóra kéne, játék nem érdekel)

(#41257) brekiisti válasza Tin (#41256) üzenetére


brekiisti
tag

Ha nem akarsz játszani vagy olyan szoftvert használni amihez kell ez a fajta erő felesleges

HD filmek meg stb simán mennek

(#41258) Tikakukac válasza brekiisti (#41252) üzenetére


Tikakukac
titán

Már hogyne támogatná. Nagyon bőven benne van a támogatott karik között. Itt valami más buzulás van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41259) Francia91 válasza brekiisti (#41257) üzenetére


Francia91
veterán

Volt nálam i5-ös ThinkPad. Mit ne mondjak, elég sok mindent visz az Intel HD 3000 integrált kari, még régebbi játékokat szépen visz /1080p-s BluRay-t is röccenésmentesen viszi/. Tehát bőven jó, ha nem CAD-ezel és Inventorozol komoly szinten. Egy 130 Mb-os Inventor rajz azért egy picit megakasztotta már a HD 3000-et, mondjuk nem is arra csinálták... :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#41260) Tin válasza Francia91 (#41259) üzenetére


Tin
veterán

a mostani t530-asokban már ivy bridge proci van, intel hd 4000-el, nem? az azért jóval erősebb, mint a hd3000.

(#41261) brekiisti válasza Francia91 (#41259) üzenetére


brekiisti
tag

Sajna én nem használok CAD et meg semmi olyat ami erős grafikus igényű kivéve a diablo 3 :D
Az ilyen válaszokat meghagyom a tapasztalt kollégáknak :) ilyen téren

(#41262) Francia91 válasza Tin (#41260) üzenetére


Francia91
veterán

Nálam még HD 3000-es volt, a HD 4000-es amúgy tényleg jóval erősebb, azzal BF3-azhatsz is :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#41263) xcds válasza sutszi (#41251) üzenetére


xcds
őstag

Ha alacsonyabb a fesz, az már különbség, de elég hihetetlen, hogy annyival kisebb fezsültségen menne, hogy az 10W-ot jelentsen.

(#41264) Tin válasza xcds (#41263) üzenetére


Tin
veterán

ez TDP, ami egy baromság. kb annyit jelent, hogy ennyit hőt kell elvezetni a prociról normális használat mellett. de ettől még a proci fogyaszthat többet. ez a TDP arra való, hogy meghatározza, milyen "kategóriájú" hűtést kell alkalmazni a procin a normális használathoz.

a 25W és a 35W TDP között kb. annyit lehet kijelenteni, hogy ugyanazon feladatra azonos hűtés mellett utóbbi melegebb lesz, vagy a megfelelő (35W TDP-hez nagyobb) hűtés mellett azonos hőmérsékletű.

ettől függetlenül a kisebb TDP-s proci nyilván kevesebbet fog fogyasztani, hiszen valamivel el kell érniük, hogy kevesebb hőt termeljen. de a TDP és a tényleges fogyasztás között maximum egyenes arányosság van, de ettől még a 25W TDP-s proci simán fogyaszthat 40W-ot, ha szét van terhelve, csakhát ez az eset nem számít normális használatnak, és nem egyfolytában történik, a 25W TDP-s műtő pedig maximum kevésbé tudja hűteni, és a gép melegedni fog.

(az mondjuk tény, hogy én direkt P8700-as procival vettem a gépet a T9400 helyett, főleg azért, mert kevésbé melegszik)

(#41265) Borote válasza Tin (#41264) üzenetére


Borote
addikt

Nem teljesen így működik, "(az mondjuk tény, hogy én direkt P8700-as procival vettem a gépet a T9400 helyett, főleg azért, mert kevésbé melegszik)" - ennek pedig szerintem sok értelme nem volt, kivéve, ha olcsóbb volt.
Amiből a CPU fogyasztása összetevődik (úgy általánosságban), az az architekturális elemek (jelen esetben a 3MB cache a különbség a két processzor között), az órajel és az ehhez szükséges feszültség.
Annyiban igazad van, hogy a T9400 marginálisan többet fogyaszt a nagyobb cache miatt, de itt vége is a különbségeknek, innentől kezdve kizárólag a lapkán múlik, hogy mekkora az a minimális feszültség, amikkel az adott szorzókon stabilan működik.

Az órajelet és a feszültségeket ugyanis Penryn-nél még teljes mértékben testreszabhatod, azaz a feszültségértékeket belövöd a lehető legalacsonyabb, stabil szintre, utána pedig beállítod, hogy akksiról ne menjen X MHz fölé. Innentől kezdve nagyon minimális lesz a fogyasztásbeli különbség (gyakorlatilag csak a cache-től függ, de az befolyásolja a teljesítményt is).

(#41266) Tin válasza Borote (#41265) üzenetére


Tin
veterán

nem, azért vettem a kisebb TDP-set, mert azzal a gép kevésbé melegszik, persze kicsit lassabb is, de az kevésbé érdekelt mint az, hogy ne legyen meleg.

(#41267) Borote válasza Tin (#41266) üzenetére


Borote
addikt

De hát erről beszélek o.O
Attól nem lesz kevésbé meleg, mert az van ráírva, hogy 25W ahelyett, hogy 35W, remélem ezt Te sem hiszed.
Azért lehet kevésbé melegebb, mert fele akkora a cache, és ez (minimálisan) kisebb fogyasztással jár, de azzal sokkal többet nyersz, ha alulfeszeled. Lehet, hogy a P szériás processzor alacsonyabb gyári feszültséggel megy, ezt speciel nem tudom, de a gyári feszültség rendszerint jóval magasabb szokott lenni, mint a lapkának a minimuma, de ez az adott lapkától is nagy mértékben függ.

Alulfeszeléssel egy T9400-ast is sokkal kisebb fogyasztásra lehet korlátozni (azaz kevésbé melegszik), mint egy gyári értékeken üzemelő P8700.

(#41268) Xmodule


Xmodule
őstag

szerintetek hol tudnám megnézni, hogy ez a gép x121e intel pentium 967 -tes procival vajon tudja a SATA3 -mat vagy csak a SATA2 -töt. Mert most vettem bele egy SSD -t és szerintem ez csak SATA2 sebességen megy pedig az ssd SATA3 mas.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#41269) Tin válasza Borote (#41267) üzenetére


Tin
veterán

most utánanéztem, a P8700 tényleg tök ugyanaz, mint a T9400, csak cache méretben térnek el.

gondolom előbbi épp alatta, utóbbi meg épp felette lehet a 35W TDP kategóriának, és ezért került abba. ebben az esetben más okot tényleg nem látok rá, talán másképp viselkedik a processzor, magasabb a készenléti frekije, vagy bármi más.

én anno tényleg azért vettem P8700-at, mert olcsóbb volt, kisebb TDP, és a benchmarkokban sem volt túl nagy különbség. sose néztem, hogy ez tényleg melegebb vagy sem.

és nem is melegszik a gép... :)

hozzáteszem, hasonló okok miatt vennék core i5-öt ha váltanék, a core i7 helyett. bár ott nem csak cache-méret különbség van.

(#41270) lapa


lapa
veterán

csak a rekord kedvéért: 3g + gps + wifi n 150 feles slotba.

(#41271) Xmodule válasza lapa (#41270) üzenetére


Xmodule
őstag

ami itt ezen a kepen van üres fekete slot oda bemenne? vagy egyaltalan mit lehet oda betenni? ha tippelnék akkor azt mondanam valami gsm modult. mivel az aksi mögött a gepben x121e van egy sim kártya foglalat.

amugy ezt amit linkeltel lehet valahol kapni?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#41272) Gondwana válasza lapa (#41270) üzenetére


Gondwana
addikt

... és még olyan is van, hogy Voice Call Support, hoppá!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#41273) cellpeti


cellpeti
veterán

-Kisember- felhasználót ismeri valaki innen

Tigris, tigris, csóvafény...

(#41274) lapa válasza Xmodule (#41271) üzenetére


lapa
veterán

szerintem az teljes méretű minipci-e, szóval műanyag toldóval szerintem belemegy.

90 eur fyi.

[ Szerkesztve ]

(#41275) Tim82 válasza lapa (#41274) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez tulajdonképpen wifi antennával is menne? (Úgy értem, a GSM/HSDPA modulrészhez kell-e külön antenna olyan gép esetén, amelyikben alapból nincs mobilnet-antenna?)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41276) BoC1ka válasza cellpeti (#41273) üzenetére


BoC1ka
senior tag

jelentkezek.

YNWA

(#41277) viskund


viskund
csendes tag

Jó estét!

Nyereményjáték

A nyeremények között ilyen is van. :)

aggregátor dunadzsem 2011 TARÉJA!!! - Duna Taréja 2012 - Tareeja 2013-2014-2015-2016-2017-2018-2019

(#41278) cellpeti


cellpeti
veterán

ez mit jelent?

Az időt értem, mielőtt valaki megírná :DD

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#41279) Zooka válasza cellpeti (#41278) üzenetére


Zooka
tag

Azt, hogy az akku elhasználódása 33% vagy nagyobb. Kisemberrel kapcsolatban meg megy privát.

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#41280) Francia91 válasza cellpeti (#41278) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor is ezt mutatja, ha nem eredeti akku van a gépben

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#41281) lapa válasza Tim82 (#41275) üzenetére


lapa
veterán

passzolom, én azt feltételezném más antenna a jó, de fogalmam sincs. de akkor ez minden wwan-ra ugyanígy igaz, nem?

[ Szerkesztve ]

(#41282) Tim82 válasza lapa (#41281) üzenetére


Tim82
nagyúr

A dokumentáció WLAN és GPS antennacsatlakozókat említ. :F

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41283) lapa válasza Tim82 (#41282) üzenetére


lapa
veterán

nem világos, de szerintem az 2 wifi + 2 wwan antenna csati. gondolom a gps is a wwan-on megy? nemtom.

(#41284) ZollR válasza lapa (#41283) üzenetére


ZollR
tag

Igen, a Wifihez kell 2 antenna, a 3G-hez még 2 antenna.
Ezért a Wifi+3G modellek 2x2 antennásak. A GPS meg nem igazi GPS, hanem a 3G antennát használja és A-GPS rásegít.

Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

(#41285) CharlieDrop válasza ZollR (#41284) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ilyen 3g modul mibe fáj?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41286) ZollR válasza CharlieDrop (#41285) üzenetére


ZollR
tag

Melyik ThinkPadhez?
A Legegyszerűbb 3.6mbps-es Sierra modemek az X60/X61 és T60/T61 modellekhez ~5-6k, az Ercicsson modemek az X200 és T400, ill T500 modellekhez ~10-11k, a GOBI2000 ami az X201 és T410, ill T510 gépekbe megy kb 13-15k. A GOBI3000 ami az X220 és T420, ill. T520 modellekbe megy max 20 ezer, de láttam már hozzá nem értőtől olcsóbban.
A legújabb LTE képes modemek amik az X230, T430 és T530 gépekbe mennek 40k fölött, de ezt még nagy valószínűséggel nem kapsz használtan, vagy bontottan.

Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

(#41287) mustang28


mustang28
tag

Van valakinek arra ötlete, hogy miért nem tudom Youtube videó nézés közben a hangerőt állítani az akció gombbal? Az ikon felugrik, de nem tudom állítani. De csak ha nézem is a videót. Ha leteszem mondjuk az asztalra már tudom állítani. :W Teljesen nem értem :F

(#41288) !Overdose! válasza mustang28 (#41287) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ez nálam is így van, de nem kell tálcára rakni, elég ha a kurzor nem a videón van.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#41289) meszi16


meszi16
tag

Szeretném kérdezni hogy a T60-ba milyen ventit kell venni és honnan érdemes?
Mostanában csinál olyat hogy bekapcsoláskor fan errort ír majd kikapcsol.
Kipucoltam a ventit meg a hűtőbordákat, kicsi wd40-et is kapott, de van hogy előjön ez a hiba mostanság is.
Köszönöm előre is!

(#41290) mustang28 válasza !Overdose! (#41288) üzenetére


mustang28
tag

De az is érdekes, hogy ha elkattintok, utána vissza megyek, már végig tudom állítani, a következő számig.
Ez egy BUG???? :( :U

(#41291) Francia91 válasza meszi16 (#41289) üzenetére


Francia91
veterán

Attól függ, hogy GMA 950-es, vagy ATI VGA-s T60-ad van. Én E Bay-ről szoktam ventit venni, ha kell.
Itt az Intel VGA-s hűtő, itt meg az ATI VGA-s változat. Az Intelesnél integrált az egész egység, az ATI-snál csak ventit elég cserélni.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#41292) salieri. válasza meszi16 (#41289) üzenetére


salieri.
őstag

Ventit tilos WD40-el fújni.....
Zsírozni kell.

(#41293) YumeD válasza mustang28 (#41290) üzenetére


YumeD
tag

Hasonló érdekesség, hogy a hangerőszabályzó gombok nem működnek LibreOffice alatt, de sebaj :D
Ilyen apróságokkal úgy látom, együtt kell élni annak, aki számítógép közelébe megy :D

(#41294) xcds válasza mustang28 (#41290) üzenetére


xcds
őstag

Én médialejátszó programnál vettem ezt észre. Amikor belekattintok az ablakba, akkor a lejátszó hangerejét állítja, amikor máshova, akkor meg a fő hangerőt. Ha pl a lejátszó hangereje maximumon van és azon van a fókusz, akkor nem tudom hangosabbra venni a gépet, csak, ha máshova kattintok. Gondolom, ez van nálad is a yt-nál.

(#41295) mustang28


mustang28
tag

Uh! Akkor vannak variációk erre a témára! :P

(#41296) lapa válasza ZollR (#41284) üzenetére


lapa
veterán

hogy érted, hogy nem igazi gps? sőt, még hálózati támogatást is tud, gyorsan is fixál. ha jól értem akkor ez weben keresztüli, nem maga a carrier-assisted gps. de teljesen nem látom át a helyzetet.

(#41297) CharlieDrop válasza ZollR (#41286) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Uhumm, T410-be kellene

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41298) Kisisti98 válasza kölökzsiráf (#26422) üzenetére


Kisisti98
csendes tag

Sziasztok.
Nekem is lenne egy problémám, mint régen "kölökzsiráfnak" anno. Már pár éve van egy Atis T60-am. 2 hónapja elkezdett szarakodni. Bekapcsolás után néha ez a képernyő fogadott (képek). Ez még nem is olyan nagy probléma, mert esc-el tovább megy a boot. De néha csak úgy "kikapcsol" a kép elmegy, és csak a töltés meg a bekapcsolás ledjei világítanak. Ilyenkor vagy hosszan nyomom a bekapcsoló gombot, és újraindul, vagy akku ki, be és csak akkor hajlandó bekapcsolni. Egy hónapja egyáltalán nem kapcsolt be, csak a két led villant fel, meg vinyó felpörög, fekete képernyő. Minden mozdíthatót kiszedtem belőle (vinyó, cd, stb), hátha valami baszakszik de akkor sem kapcsolt be. Elkönyveltem hogy alaplaphiba. Letettem az asztalra akku nélkül. 2hete nem aludt bennem a kisördög, és bekapcsoltam. Tökéletesen ment. PC doctor többször lefutott hiba nélkül. 2 hétig tökéletes volt. Tegnap megint dobta a képeken látható hibát, ma meg csak úgy kikapcsolt többször, meg néha nem indul újra. Valaki találkozott már ilyennel?? Alaplap lehet a ludas?

1.

2.

(#41299) t52042405ug


t52042405ug
csendes tag

Sziasztok,

tennék egy 256 GB-os Samsung 830 SSD-t a t520-ba. Van hozzá HDD Bay adapterem, abba megy majd a gyári 500 GB-os merevlemez.
A Win7 költöztetésről elolvastam az anyagot, most csak az lenne a kérdésem, hogy elég-e a legpuritánabb kiszerelést megvenni vagy kell a "notebook kit"?
Köszi

(#41300) rgeorge válasza t52042405ug (#41299) üzenetére


rgeorge
addikt

Az SSD 7mm-es, a HDD helye 9.5mm-es. A notebook kitben van egy fém keret (mint egy képkeret), ami pont olyan vastag, mint az SSD és a HDD vastagságának különbsége. Miután a HDD-re és SSD-re a gumi oldalvédőt is fel kell tenni, ezért a keret nélkül az SSD-re nem passzol tökéletesen ez a védő. Én ilyen kiszerelést vettem, de nem emlékszem már, milyen lenne a keret nélkül beépíteni az SSD-t, de nem biztos, hogy megúszható. Persze házilag is készíthető ilyen kiegészítő megfelelő anyagból.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.