Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41601) tresh válasza tresh (#41600) üzenetére


tresh
addikt

megnéztem a többi hirdetést is 55 re raktam az irányárat (a többihez képest messze jobb állapotba van) ha elmegy 50k ért akkor elmegy ha nem akkor marad :) azért köszi a segítséget :R

(#41602) Tanya-


Tanya-
tag

Vett valaki TP-et mostanában Windows 7-el? Van neki rajta matrica? Vagy a win7el árult gépekre már nem tesznek. A Régi XP-s gép alján ott volt a kulcs, ezen nincs semmi.

(#41603) audi100td válasza tresh (#41601) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem 50-55-ért nem rossz, azért az akksi nem mindegy, a vinyó sajnos nem volt valami jó vétel 15k-ért, de legalább garis. :)

6 vagy 9 cellás?

Tanya-: nézz be az akksi alá, ha gyárilag W7-tel jött a gép, kell, hogy legyen rajta matrica

[ Szerkesztve ]

(#41604) tresh válasza audi100td (#41603) üzenetére


tresh
addikt

12ért vettem nem akartam kombinálni ssd+winyo a tárhely meló végett kellett és 40k nekem nem ér egy ssd :) :B

Az aksi téren megfogtál gondolom 6 cellás mert nem lóg ki a gépből de nagyon erős 3-3,5 órát bír :)

[ Szerkesztve ]

(#41605) SpeedR válasza aneda (#41591) üzenetére


SpeedR
őstag

Nekem volt ilyenem. Nem volt vele különösebb bajom.

(#41606) aneda válasza SpeedR (#41605) üzenetére


aneda
aktív tag

:R
Amúgy sem szeretem ha kigúvad a szemem az apró betűk miatt.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#41607) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

lenovos notitáskát hol érdemes venni kishazánkban?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41608) ^Clown válasza tresh (#41601) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem reális az irányár, szvsz. 50K-t nem igen fognak érte adni, de drukkolok neked. :R Szerintem 47-48K-t, ha ajánlanak érte, fogadd el.

(#41609) Tanya- válasza audi100td (#41603) üzenetére


Tanya-
tag

Jé, tényleg ott, van csak elég kicsi, meg már kopik is az akku ki-be rakástól.
Köszi

(#41610) Poo válasza Tanya- (#41602) üzenetére


Poo
aktív tag

Általában aksi alatt van a matrica és van rajta serial is win 7 pro.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#41611) t52042405ug


t52042405ug
csendes tag

Sziasztok,

az a helyzet, h szépen működik az új 830-as SSD a T520-ban.
A finomhangolást megcsináltam, de ha az indexelést letiltom, és újból bekapcsolom a gépet a windows search is újraindul. (Win 7 Pr.)
Már kutakodtam a neten, de ilyen problémával nem találkoztam.

Tudna valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#41612) rgeorge válasza t52042405ug (#41611) üzenetére


rgeorge
addikt

Ne kapcsold ki. Keveset ír és hasznos.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#41613) t52042405ug válasza rgeorge (#41612) üzenetére


t52042405ug
csendes tag

Ebben is benne vagyok... :)
Főleg így, h nem is tudom kikapcsolni!

(#41614) HXY válasza t52042405ug (#41611) üzenetére


HXY
addikt

SSD magican mindent megcsinál ami szükséges, Tölts le a Samsung oldaláról!

(#41615) sutszi válasza t52042405ug (#41611) üzenetére


sutszi
veterán

Elvileg a samu-hoz jár szoftver ami elvégzi a samsung által javasolt beállításokat. Azzal próbáltad?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41616) t52042405ug válasza sutszi (#41615) üzenetére


t52042405ug
csendes tag

Persze. Letiltom, majd a következő gépindításkor már pirosan jelzi, h nincs kikapcsolva.
De ha a szolgáltatásokból kapcsolom ki, ua. az eredmény.

(#41617) sutszi válasza t52042405ug (#41616) üzenetére


sutszi
veterán

Nem elég kikapcsolni tiltani kell...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41618) t52042405ug válasza sutszi (#41617) üzenetére


t52042405ug
csendes tag

Tiltom is, kapcsolom is.

http://logout.hu/bejegyzes/gaabbaa/ssd_beutemezese_a_gyakorlatban/friss.html

Innen az info.

(#41619) sutszi válasza t52042405ug (#41618) üzenetére


sutszi
veterán

Hát akkor passzolok... :(
Nincs ötletem mi lehet a gond...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41620) t52042405ug válasza sutszi (#41619) üzenetére


t52042405ug
csendes tag

Az az igazság, h amikor beletettem az SSD-t még nem telepítettem fel a Samsung Magicant, hanem az előzően belinkelt cikk alapján elkezdtem a finomhangolást. Majd ma tettem föl a Samsung szoftvert. S akkor láttam,h él a indexelés. Pedig már kikapcsoltam a services.msc segítségével korábban.
De a Super Fetch is be volt kapcsolva, s azt is kikapcsoltam a Magicanből. De ez úgy is marad.
Pedig ezt is kikapcsoltam pár napja a cikkben leírtak alapján.
Na mind1. A lényeges dolgok (defragmenter pl.) ki vannak kapcsolva.

(#41621) franc0 válasza t52042405ug (#41620) üzenetére


franc0
őstag

Tényleg ne kapcsold ki az indexelést, jó az.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#41622) AkoSCH


AkoSCH
csendes tag

Sziasztok!

Innen érdemes rendelni?
[link]

Ha jól tudom, a ThinkPad-ekre (kivéve Edge) 3 év nemzetközi garit adnak.
Ebben az esetben ezek az on-site garik itthon is érvényesek lehetnek?

Üdv.

(#41623) JAGER 10 válasza t52042405ug (#41611) üzenetére


JAGER 10
tag

Mi ez a finomhangolás dolog?
W510-be akarok én is ugyanilyen lemezt. Kell vele valamit csinálni?

(#41624) Poo válasza JAGER 10 (#41623) üzenetére


Poo
aktív tag

Érdemes pár dolgot beállítani ha ssd akarsz használni,illetve olvasgatni róla kicsit.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#41625) Francia91


Francia91
veterán

Ha valakinek T60(p) Win7-es (32 és 64 bites egyaránt) ATI Mobility Radeon X1300/X1400 vagy ATI Mobility FireGL V5200/5250 driver kéne, az itt találja! Gondoltam belinkelem, mert pár újoncnak nehézséget okoz a moddolás, vagy hogy rájöjjön a dolgok mivoltára.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#41626) #56573440


#56573440
törölt tag

sziasztok

van egy edge előttem, és néha a trackpoint furcsán viselkedik, nem tudom hogy ez driver vagy hw hiba lesz... elég ritkán de saját életre kell és az utoljára használt irányban elkezd mozogni. ezzel lehet kezdeni valamit?

köszi

(#41627) franc0 válasza #56573440 (#41626) üzenetére


franc0
őstag

Ne tehénkedj rá folyamatosan.
Ti. ilyenkor újrakalibrálja magát. Engedd el és abbahagyja.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#41628) Alg


Alg
veterán

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, úgy tűnik tégla lett a T500-ból :(
Öcsém használja, elmondása szerint egyszer csak lekapcsolt, és bekapcsolás után nem jut tovább a ThinkPad logos boot képernyőnél. ThinkVantage gombra sem reagál, BIOS-ba sem enged be. ThinkLight-ot, kijelző fényerőt kapcsolja, státusz led-ek mennek.

Túlmelegedésre gyanakszom, próbáltam eddig:

Vinyó nélkül
Memória nélkül
Tápról, akksi nélkül
Akksiról, táp nélkül
CMOS Elemet lehúzva
Elemet visszadugva

Semmi eredmény, tehetek még valamit érte vagy szerviz és készüljek alaplapcserés ajánlatra? :O

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41629) mustang28 válasza #56573440 (#41626) üzenetére


mustang28
tag

Egy két centit megy vissza? Mert nekem is ilyen volt a T500, vettem egy új pöcegér készletet ^Clown kollégától és megoldódott. Azt hiszem nem volt pontos méretű a régi, és maga a gumi állt vissza vitte el az egeret.

(#41630) #56573440 válasza mustang28 (#41629) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem. nem is szoktam tehénkedni rá. kis mozdulatokra, finoman tolva is tovább mozdul mondjuk naponta 1-2 alkalom van ilyen, és random hogy mennyit mászik el. nem vészes, csak ez egészen új 1-2 hónapos tehát jó lenne ha nem lenne gyakoribb. még tesztelem aztán kiderül, de köszönöm a segítségeket :R

(#41631) futo001 válasza #56573440 (#41630) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

A COA matricám teljesen le van kopva (használtan vettem a gépet), annyi látszik, hogy Windows Vista Business volt a T400-on gyárilag. Az már nem, hogy 32 vagy 64 bites.

Szeretnék frissíteni 8-ra vagy 7-re (ezt még nem döntöttem el, a 8 gyors, de szerintem ronda), legálisan, de ahhoz gondolom kéne az olvasható matrica vagy legalább a tartalma.

Lenovo ügyfélszolgálaton keresztül tudom ezt pótolni?

Vagy egyáltalán mi a menete a kedvezményes upgrade-nek?

Előre is köszönöm!

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#41632) brd válasza Poo (#41624) üzenetére


brd
nagyúr

Csak nem ez alapján. Tele van butaságokkal, pl. indexelés kikapcsolása (lehet ám neki megmondani is, mit indexeljen, nem csak favágó módon kilőni, de egyébként sem ír sokat), lapozófile áthelyezése (minek? pont azért vesz az ember SSD-t, hogy élvezze az előnyeit, nem?), rendszervisszaállítás letiltása (semmi köze az SSD-hez, és egyébként sem ír olyan nagyon sokat), írási gyorsítótár ürítése (épphogy HDD-n lehet értelme bekapcsolni, az sokkal lassabb, itt csak + kockázat, hogy esetleg nem lesz kiírva valamilyen adat, előnye kb. 0; esetleg, nagyon lassú SSD-nél javít valamit a gyakorlatban is a sebességen, de csak esetleg), böngészőcache áthelyezése (minek? megint csak, miért is vesz az ember SSD-t?, de a mai internetsebességek és RAM mennyiségek mellett egyébként is inkább ki kellene kapcsolni a disk cache-t a böngészőben; persze pl. IE-ben nem lehet, de mint tudjuk, az egyébként sem böngésző, csak arra jó, hogy egy másik böngészőt letöltsön az ember).

The only real valuable thing is intuition.

(#41633) Poo válasza brd (#41632) üzenetére


Poo
aktív tag

Azért is írtam még azt is hogy olvasgasson kicsit róla mert mindenkinek más a véleménye hogy mit kéne beállítani...Jó magam is ssd-t használok de csak ezekre(alignálás,automata defrag,trim) figyeltem oda a többi nem nagyon érdekel, h most meddig fogja bírni az ssd.....Gaabbaa írását is elolvashatja ha gondolja és majd összeveti a 2öt ,és ha nem lusta akkor olvasgat kicsit róla még.Amiket meg kifogásoltál hogy nem szükségesek mind az élettartam növelésére szolgálna, azt meg eldönti mindenki magának h kell-e vagy sem neki.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#41634) dabgergo


dabgergo
őstag

Hol van jelenleg a TP szervíz?
Még mindig az infoparkos cím él?

(#41635) audi100td válasza dabgergo (#41634) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az már tudtommal nincs, Smartservice-hez érdemes vinni a gépet, a legjobb előtte telefonon vagy mailben egyeztetni és megrendelik az alkatrészt, így csak a szerelés idejére kell bevinni a gépet.

(#41636) dabgergo válasza dabgergo (#41634) üzenetére


dabgergo
őstag

Vagyis a címket látom itt, csak az a kérdés h Bp-en melyik helyre érdemes vinni.

audi100td: köszi!
De mintha ott lenne még a Neumann János utca 1.

[ Szerkesztve ]

(#41637) audi100td válasza dabgergo (#41636) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hívd fel őket, de úgy tudom már megszűnt az a szerviz.

(#41638) Chaser válasza brd (#41632) üzenetére


Chaser
titán

Én ha legközelebb veszek ssd-t nagyobb kapacitásút még a torrent is arról fog menni ;] túl van már lihegve ez a "babusgassuk az ssd-t" dolog nem kicsit. Van egy topik ahol le van írva adott ssd-k hányszorosát bírják el a gyári garis írásmennyiségnek. Ez min 10x ahogy elnéztem. Vezérlő miatt szoktak ezek behalni, nem mástól. Ha megy a trim nagy baj nem lehet. Pagefile mondjuk sok ram mellett kilövöm meg a hibersys-t, de a többi nem érdekel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41639) sutszi válasza Chaser (#41638) üzenetére


sutszi
veterán

Én már most is bevállaltam a torrentet...igaz nem nyomok ipari mennyiséget, de azért van...
426 óra működési idő alatt 517GB írást hoztam összesen...Amibe minden benne van...SSD Life azt mondja 8 év hónap....Ha a félidő lesz igaz belőle, szerintem akkor már másik lesz a gépben...
Én is inkább a vezérlő halási problémáktól félek jobban...De ezért csinálok backup-ot...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41640) audi100td válasza Chaser (#41638) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem is, a mai SSD-knél ez már teljesen felesleges, defrag-ot leszámítva persze, de W7 óta erre úgy is figyel az op.rendszer. Hibernációt szoktam csak kilőni, azt is azért mert nem használom, helyet meg ne foglaljon feleslegesen.

(#41641) Gondwana válasza audi100td (#41640) üzenetére


Gondwana
addikt

(Ha valaki keresné, a hibernáció letiltása Admin Command Prompt alatt powercfg -h off,
ami meg a legszebb benne, hogy Fn+F12-re magától aktivizálódik, tehát ha néha mégis szükésg van rá, 15s alatt újból kikapcsolhat.)

Anno tettem egy 64GB-os X25-E-t a T60-amba, hogy majd örök élet +1 nap. Lehet sejteni, hogy összesen 365 napot nem töltött benne, most épp a céges igásló-gépben lakik (Fuji FDi minilabor főkonzolja), egyre inkább azt hiszem én is, hogy előbb fogja ezeket kinyírni egy napkitörés, mint a wear-out. Szerintem ténylegesen csak align kell, de azt linux alól szeretem tologatni (libparted 2.3-tól kezeli jól a gparted, ami pl. Live Ubuntu 10.10-et jelent) - bár már a W7 is megcsinálja magának (255 helyett 240 head végre)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#41642) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Honnan lehet Magyarországon T43hoz hűtést és a kijelzőhöz csövet venni?
Most kell sos, nem érünk rá rendelni, meg egyébként is céges és számlás.
Aki tud kérem adjon linket!

(#41643) t52042405ug


t52042405ug
csendes tag

Helló Kedves Thinkpadosok,

ezt a HDD "rubber rails"-t keresném: FRU 41V9756 vagy 41V9757.
A kompatibilis masinák a következők: R60 R61 T60 T61 Z60 Z61 X60 X61 R400 R500 T400 T410 T420 T500 T510 T520 W500 W510 W700 W701 X200 X201
Gondolom, h új nem is, de használt, bontott esetleg akad.
Előre is köszi.

(#41644) paramedic


paramedic
aktív tag

(#41645) brekiisti válasza Alg (#41628) üzenetére


brekiisti
tag

Üdv nézd meg hogy minden USB port olyan mint kéne (Kitört a műanyag majd a következő bedugásnál benyomódott a láb és ki testtel ) Ezt sokszor eljátszák a userek T/R400 és T/R/W 500-nál ! és a jelenség is ez amit írtál. Ha ez van egyenesítsd ki a lábakat és ragaszd le hogy megszűnjön a veszély forrása :)

(#41646) Alg válasza brekiisti (#41645) üzenetére


Alg
veterán

Na ezért imádom a PH fórumot!

KÖSZI!!! MŰKÖDIIIK!!! :C

:R :R :R

Jövök egy sörrel ;)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41647) audi100td


audi100td
nagyúr

T42-höz nincs valakinek eladó akksija?

(#41648) futo001 válasza audi100td (#41647) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Használ valaki olyan gépet, ami Intel / AMD GPU-kat egyaránt tartalmaz?

Intelnél sok gond nincs, szép a fekete és más színekkel sincs gond.
Ha átváltok AMD-re, a fekete árnyalatai zajosak játéknál, filmnél, de még az asztalon is tört fehérnél, szürkénél. Próbáltam állítgatni a Catalyst Centerben, de nagyon minimális a javulás.

Ennyire gyenge a Mobility képminősége? Vagy a kijelző ennyire gyatra?
(mondjuk a kijelző nem a Lenovo gépek erőssége, de azért ez tényleg kritikán aluli ami nálam van)

Lenovo T400, Mobility 3470, Catalyst verzió: 2012.0504.2334.40448

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#41649) lapa válasza Gondwana (#41641) üzenetére


lapa
veterán

igen, nem. azért én pilláztam, mikor előjel nélkül mondta az x25-v, hogy mostantól 8mb unallocated. nyilván vinyóval is előfordulhat, de azért ott sokkal több a tapasztalat, sokkal kevesebb a gyorsandobjukpiacra már.

persze a wear-outhoz semmi köze. viszont a wear-out ha jól tudom szintén nem transzparens, nem látod mennyit használt el már a pluszból. elvi síkon egyszer elkezd fogyni a szabad hely, vagy nemtom.

[ Szerkesztve ]

(#41650) brd válasza lapa (#41649) üzenetére


brd
nagyúr

Ugyanúgy van a SMART regiszterek között Reallocated Sectors (ill. régebbi Inteleknél nemtom'), mint HDD-nél.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.