Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) Tikakukac válasza sutszi (#40300) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyik láb az enyémről is hiányzik. Meg elég sok gépnek amiket néztem. Szvsz pár év után a sok sutukálástól lejönnek.

Chaser: 5 dolcsikba fájnak.

fi:zi'k: Egy készletet rendelhetnénk, nekem a jobb felső kéne, neked az alsó 2 és akkor 500 forintból megvan fejenként.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40302) Chaser válasza sutszi (#40300) üzenetére


Chaser
titán

Nekem az egyaik dellről úgy esett le, hogy raktam be a táskába még megvolt, mikor kivettem nem:D és egy latitude volt, nem inspiron. Nem hiszem hogy olyan nagy tétel bayről pótolni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40303) subidu


subidu
tag

Sziasztok!

Egyre többet nézegetem az x230-asokat. i5, 4gb ram, 180Gb-os SSD-vel IPS panellal bruttó 427.000Huf. Ha HSDPA modemmel venném ugyanezt a konfigot akkor 490.000.-Huf lenne az ára. Elég durva felár a HSDPA modemért. Az iponnál 30.000.-huf-ért tudnék venni egy ilyen modemet. A kérdésem az lenne, hogy ezt bele szerelhetem-e a modem nélküli gépbe gari vesztés nélkül? Szerintetek?

A ramot is külön fogom venni, mert úgy olcsóbb sokkal. Szerintetek 1.5V-osat, vagy 1.35V-osat vegyek? Olvasgattam fórumokat, ahol az 1.35V-osat ajánlották. 2x8Gb-osat vennék egyébként 1600Mhz-eset.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#40304) fi:zi'k válasza Tikakukac (#40301) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szerintem meg is beszéltük a dolgot. :R

Egy "bottom base cover" mennyit érhet?
Ebay-en van néhány best offeres ajánlat is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40305) audi100td válasza fi:zi'k (#40294) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem akarom lehúzni, de szerintem ez úgy lett "összekukázva", fedlap pl. X201-ről való, mivel hiányzik róla a lenovo logo, a RAM fedél is cserélve lett elvileg. Nem gáz egyébként, csak a bolt nevében ilyen gépeket nem árulnék, nem tesz jót az ő hírnevüknek sem, főleg, hogy egyedi kívánságaid voltak, erre nagy ívben tojtak az egészre.

(#40306) Chaser válasza audi100td (#40305) üzenetére


Chaser
titán

Nekem az a bill "szúrja" a szememet, gyárból olyat nem adnak ki, sztem is ugy. :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40307) audi100td válasza Chaser (#40306) üzenetére


audi100td
nagyúr

a billel mi a gond? egyszerűen újnak tűnik

utángyártott ilyen alkatrészből szvsz nincs

(#40308) Chaser válasza audi100td (#40307) üzenetére


Chaser
titán

Nézd meg a képet amit linkelt, itt van mellettem gyári új x200 bill, azon nincs ilyen "elcsúszás", se a T60, se a T500 billen. Valaki linkelte fentebb, 1x $-tól vannak ugy billek.

szerk: kíváncsi vagyok van-e rajta FRU

szerk2: ott is van legtöbbnél a replacement szócska, tehát létezik ugy. bill is

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40309) bads1 válasza fi:zi'k (#40304) üzenetére


bads1
aktív tag

Nekem van egy X200s bottom case-m, még a bnőm gépén cserélték le garban mert egy pöcök el van törve rajta, az akksi jobb oldalát tartja valszeg, de nem maga a rugós rész rész hanem ami bepattan az akksiba. Jobban nem tudom elmagyarázni, ha itt lesz a gépe megnézem mennyire számít. Bár ha cserélni kellett akkor vmennyit biztos. Ja RAM fedél nincs hozzá. Egyébként jónak tűnik, lábak is megvannak.

Tudnál vele valamit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#40310) audi100td válasza Chaser (#40308) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, csak most látom, az durva, erről eddig nem hallottam.

bads1: a sima X200-nak más a háza, sajnos nem lesz jó hozzá

[ Szerkesztve ]

(#40311) Tikakukac válasza fi:zi'k (#40304) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát, jó kérdés, meg kell nézni a dolgokat. Talpakra meg kitalálunk valamit, 1-2 nap és lesz időm bogarászni :K

bads1: Én tudom miről beszélsz, nekem is x200s van, és nekem is meg van darálva rendesen a kioldó rész. Nem tudom miért. Ha legközelebb gépet bontok akkor én becsiszolom és komponenses anyagból újjáépítem és ismét méretre csiszolom. Ez a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40312) brekiisti válasza subidu (#40303) üzenetére


brekiisti
tag

Betenni be tudod csak nem fog működni ! Minden Brand gyártónak saját FW van rajta és kiköpi hogy unauthorized network card please remove. Nézz utána a szervizek mennyiért szerzik be lehet fogsz rajta valamit de reálisan 30-40 közt mozognak ezek és a forint annyira nem szállt még el

(#40313) subidu válasza brekiisti (#40312) üzenetére


subidu
tag

Az ipon honlapján lévő HSPDA kártyánál azt írják, hogy jó X230-as gépbe is.

[link]

Itt 30.000 ft 1 db. 33.000ft-nál ha kevesebb a szerelés akkor már megérte.
Mondjuk megpróbálnám magam beszerelni, ha nem veszítek garanciát vele.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#40314) brekiisti válasza subidu (#40313) üzenetére


brekiisti
tag

Ha van rajta FRU szám akkor jó

(#40315) bads1 válasza Tikakukac (#40311) üzenetére


bads1
aktív tag

Nem gondoltam hogy ezek ennyire pusztulnak, a lecserélt darab is tartja magát, bár sosem veszi ki az akksit biztos ezért nem kopik ki.

(#40316) fi:zi'k válasza audi100td (#40305) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Lehet, passzolom. Igazából csak az alsó elem leharcoltsága zavar kissé.

(#40306) Chaser
A bill FRU-s.
Annyit tudok elképzelni, hogy más volt a lokalizációja eredetileg és újraszitázták.
Természetesen használhatóságban semmi jelentősége nincs, csak akkor látható ha keresed.
---
Btw, betettem a panelt tegnap éjszaka. Jól meg is szívattam magamat, mert rosszul kezdtem neki :D
Illetve a szétmázgált ragasztót csak egy puhább microszálas törlővel tudtam letakarítani kb 30 perc alatt. Előtte vizes zsepivel, nedves szemüveg tisztítóval és durvább microszálas kendővel próbáltam, de igazából csak szétmázgálta jobban.
A panel amúgy szuper, de tényleg zavaró a tükröződés. Még nem tudom kelleni fog-e matt fólia. :U

A Wacom réteget hogy tudnám működésre bírni? Tollam van.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40317) Btx-001


Btx-001
csendes tag

Sziasztok!

Szombaton vettem egy Lenovo Thinkpad Edge 530E-t. A telepítés során több probléma is felmerült:
- A CD-meghajtó a gép indításakor hallható inicializáló búgást random produkálja a Windows használata alatt is függetlenül attól, hogy van -e benne valami vagy sem és anélkül, hogy használni próbálnám
- a bolt a gépet 1600*900-as felbontással hírdette ennek ellenére csak 1366*768-at tud a driver-ek felinstallálása után is
- a Power Manager nem látja, hogy az akkumulátor a géphez van csatlakoztatva (a Windows viszont igen), így nem tudom az enegriagazdálkodási sémák beállítani
- az összes driver feltelepítése (a Lenovo tool-jával telepítettem) se működik a funkciógombok nagy része
Főként az eslő két pont miatt úgy gondolom, visszaviszem a gépet a 3 napos cseregarancia jegyében. Ti tapasztaltatok már hasonlókat?

köszi

(#40318) rgeorge válasza Btx-001 (#40317) üzenetére


rgeorge
addikt

Ha kijelző felbontása egy kategóriával kisebb, mint amit hirdettek/számlán szerepel, akkor naná, hogy vidd vissza! Ha van Live Linux CD-d, vagy Hiren's boot CD-d vagy bármi más, amivel a pontos kijelző-felbontást le tudod csekkolni, akkor azért előtte ezt tedd meg. Az viszont gyanús, hogy nincs is HD+ kijelzővel (1600x900) E530, lenovo.com-on konfigolva még az i7-es verzióhoz sem rendelhető, csak 1368x768-as kijelzővel. Azaz ezzel mondjuk pont átb..tak. Melyik bolt?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#40319) fi:zi'k válasza rgeorge (#40318) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Simán rámondják, hogy a kiírt információk csak tájékoztató jellegűek. :U
Persze ettől függetlenül menni kell reklamálni.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40320) Btx-001 válasza fi:zi'k (#40319) üzenetére


Btx-001
csendes tag

És a DVD problémája? Arra nem mondhatják rá!

(#40321) Btx-001 válasza fi:zi'k (#40319) üzenetére


Btx-001
csendes tag

Aqua

(#40322) audi100td válasza rgeorge (#40318) üzenetére


audi100td
nagyúr

Létezik 1600x900-as is, pl.: [link]

(#40323) rgeorge válasza audi100td (#40322) üzenetére


rgeorge
addikt

My mistake... Német oldalon ott van a HD+ verzió.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#40324) Btx-001


Btx-001
csendes tag

És a DVD-problémával kapcsolatban mit mondotok? Szerintetek is rossz?

(#40325) tototos


tototos
őstag

Létezik hogy az x64-es rendszer többet fogyaszt mint az x32? Mióta felraktam az x64-t azóta kevesebbet megy akksiról a T61 mint előtte.

(#40326) Francia91 válasza tototos (#40325) üzenetére


Francia91
veterán

Elméletileg több erőforrás kell az x64-nek

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#40327) mitulabattyi válasza audi100td (#40305) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Az én x200s-emen sincs a felső borításon lenovo felirat.

(#40328) audi100td válasza mitulabattyi (#40327) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hm, ez érdekes, és biztos, hogy gyárilag is ilyen volt?

(#40329) Gondwana válasza audi100td (#40328) üzenetére


Gondwana
addikt

(Elemezgettem egy ideje, hogy mi alapján dől el, hogy melyiken van Lenovo cimke és melyiken nincs, ami biztso, nekem jobban tetszik nélküle. A sejtésem az, hogy ahol retail-channel/bót a beszerzési forrás, ott többnyire van cimke, ahol pedig flotta-alapú vásárlás, ott ritkábban)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#40330) fi:zi'k válasza Gondwana (#40329) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Egy Wacom drivert tudnál linkelni?
Amiket eddig próbáltam nem mentek. :(

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40331) Chaser válasza fi:zi'k (#40330) üzenetére


Chaser
titán

Jól van bekötve? Nálam x61 tabnál win alapból ismerte a drivert.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40332) Gondwana válasza fi:zi'k (#40330) üzenetére


Gondwana
addikt

Linux alatt (lehet liveCD is), terminálból lsubs látja? USB VID-PID az 056A:0093 vagy valami hasonló kellene, hogy legyen és alapból működjön. (Windows alatt, ha már a driver felért, lehet, hogy nem fog egyből működni, hanem először Control Panelból rá kell ereszteni egy kalibrációt, hogy egyáltalán feléledjen. Az sem meglepő, ha touch-kalibráció indításra majd lecsukásra éled csak fel.)
(Support.lenovo.com-hoz épp nincs türelmem - 2400bps rulez - de X200 Tablethez való drivert szedtem hozzá, talán PenTablet_521-6.exe vagy ilyesmi neve volt, de Wacoméknál is akad ez-az)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#40333) fi:zi'k válasza Chaser (#40331) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azzal lehet probléma lesz. Mit és hova kell bekötni? :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40334) Chaser válasza fi:zi'k (#40333) üzenetére


Chaser
titán

Gondwana leírta ide régebben, keresd ki. Ha jól rémlik a webcam helyére kell bekötni az usb portra. Ha webcam nincs a gépben akkor nehézkes.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40335) Gondwana válasza fi:zi'k (#40333) üzenetére


Gondwana
addikt

Alapvetően ezt tudom linkelni, ami akár így is kinézhet.

Szerk.: ha használod a szalagkábel végén a webcam bekötését, mondjuk egy webkamerát tartasz rajta, akkor viszont a zsanérokon átdrótozva miniPCIe slotba tudod bedrótozni - ott akad 3.3V is, D+/D- is, meg persze GND is.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#40336) fi:zi'k válasza Chaser (#40334) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Na, az nincs.
Mondjuk így nem is csoda, hogy nem működött. :DDD

(#40335) Gondwana
:R
Utólagos webcam beszerzéssel működhet a dolog?

---
Amit korábban linkeltem képeket, ott az akku mögött/alatt a SIM foglalat van.
Azt a gépen belül hol látom, hogy WWAN opcionális-e? Vagy már a SIM foglalatnál lehet erre utaló jelet látni?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40337) Gondwana válasza fi:zi'k (#40336) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha utólag berakod a webcamot, akkor vagy a macerásabb változatnál, webcam nélkül egyszerűbb szerintem. A kijelző szalagkábelén mindenképp ott van a négy drótvéged, amire vagy rátolod a kamerát, vagy ráforrasztod a wacomot. (Különben is, minek az a webcam?)

WWAN: a SIM slot megvan, következő a palmrest alatt a kék és piros antennakábel. Ha ez is a helyén, marat az Ericsson F3507g berakása és felélesztése.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#40338) fi:zi'k válasza Gondwana (#40337) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Persze, én is úgy értettem, hogy webcam drótját a felhasználni. De akkor lehet megkérek vkit a forrasztásra.

WWAN: hol találom ezeket a kábeleket? HMM írja?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40339) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#40338) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Elvileg meg van hol kellene lenniük, de csak egy szabad fehér kábelvégem van.
De az mintha másfajta WLAN kártyához tartozna. HMM szerint 3 van a WLAN, nekem meg csak 2 van rákötve.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40340) mitulabattyi válasza audi100td (#40328) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Tuti, hogy gyárilag ilyen. :K
Gondwananak lehet igaza, ez is céges gép volt.

[ Szerkesztve ]

(#40341) dbius válasza mitulabattyi (#40340) üzenetére


dbius
veterán

Szerintem az én gépem (X200) is flottás beszerzés volt anno és ThinkPad embléma van a fedlapon, Lenovo felirat nincs.

(#40342) Tikakukac válasza dbius (#40341) üzenetére


Tikakukac
titán

Az enyém is céges volt a matrica szerint, és van Lenovo feliratom :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40343) rekop


rekop
senior tag

Bocs hogy belerondítok de hátha érdekel itt valakit, lenne egy eladó T400 újszerű UK billentyűzetem. 3eFt-ért vihető.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#40344) dbius válasza Tikakukac (#40342) üzenetére


dbius
veterán

Te nyertél :DDD Én Lenovo felirat nélkül is meg vagyok vele elégedve :))

(#40345) Tikakukac válasza dbius (#40344) üzenetére


Tikakukac
titán

A felirat a legkisebb gondom. Sokkal zavaróbb, hogy még mindig nem tudom, hogyan kéne mélyebbre ültetni ezt a panelt :F

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40346) Gondwana válasza fi:zi'k (#40339) üzenetére


Gondwana
addikt

AGN5300-as háromantennás, az 5100-as meg 2.

Tikakukac: a kéttagú (abból az egyik kültag) Bt. is cég tudtommal... Biztos, hogy jól kerültek vissza a panel oldalára a tartósinek? Most így hirtelen (képtelenül) nem tudok mást elképzelni a nagyon kiemelkedő kijelző okaként. (Beleérő trackpointnál persze gyakrabban szokott púpos billentyűzet lenni, amit egy ráfektetett vonalzóval tudsz ellenőrizni. Nálam a T60-on a W500-hűtő miatt a D-F-G kb. 1mm-rel feljebb van a távoli szélek billentyűitől)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#40347) fi:zi'k válasza Gondwana (#40346) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha nincs antenna, akkor nem is lehet utólag?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40348) Chaser válasza fi:zi'k (#40347) üzenetére


Chaser
titán

Ha WWAN-ról van szó megoldható éppen / ha jól tudom csak nem feltétlen olcsó /. Jól sejtem, hogy a kijelzőkereten nincs antenna jel? Sim foglalat asszem mindben benne van. WWAN antennák ott vannak az üres minipcie mellett / ha 3G ready a gép /.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40349) fi:zi'k válasza Chaser (#40348) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nincs visszajelző led és antenna sincs.
Egyébként (egyelőre) csak elvi síkon érdekel a dolog.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40350) Chaser válasza fi:zi'k (#40349) üzenetére


Chaser
titán

És még az én gépemből alkudtak volna ami gyári garis volt, wwan ready, P8700, makulátlan állapot, 1x4GB ram, fullos LG akku 90k-ért...megáll az ember esze:D :U
Biztosan be lehet építeni utólag, bayen nézz körbe. Dell 4300-nál akartam, ott nagyon nem lett volna olcsó, hátha x200nál olcsóbb. Kijelző keret 3k körül van ha jól rémlik, de azt lehet hogy nem feltétlen kell cserélni, így hirtelen passzolom. Antennák biztos kellenek, de hogy fedlapnál van-e valami spéci rögzítőjük azt megint nem tudom.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.