Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41801) buvartacsko válasza soldi3r (#41800) üzenetére


buvartacsko
addikt

virtualizálásra gondolsz?

(#41802) sutszi válasza JAGER 10 (#41796) üzenetére


sutszi
veterán

Nincs mit. Remélem sikerrel jársz.

(( Egyébként ha most lenne rá zseton, akkor én tuti w520-at vennék...FHD+QM kombóval..)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41803) audi100td


audi100td
nagyúr

T500/W500-hoz nincs valakinek eladó ujjlenyomat olvasója? Úgy néz ki az enyém behalt. Talán T400, R400/R500-é is passzol, még nem néztem utána.

szerk: Úgy néz ki téves riasztás volt, már vagy fél órája vacakolok vele, erre egy komplett áramtalanítás rendbe hozta, legalábbis most egyelőre ok.

[ Szerkesztve ]

(#41804) fi:zi'k válasza buvartacsko (#41799) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

2013? Lesz olyan egyáltalán? ;]

Amúgy meg vindóznyóc' nélkül nem élet az élet. :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41805) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Ti mivel és hogyan szoktátok talarítani a ThinkPadot?

(#41806) sutszi válasza SG3rg0 (#41805) üzenetére


sutszi
veterán

alkohol + watta + mikroszálas törlőkendő. Tisztít, fertőtlenít, és rendben van.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41807) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

A sűrített levegő nem elég ilyen célokra? Alkoholból spec milyet használtok?

Why are you wearing that stupid man suit?

(#41808) Tikakukac válasza Shatterstar (#41807) üzenetére


Tikakukac
titán

Kompresszor 2-3 bar nyomáson, gyógyszertári alkohol, meg nedves monitor törlő és univerzális törlő. Ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41809) sutszi válasza Shatterstar (#41807) üzenetére


sutszi
veterán

A sűrített levegő addig jó amíg port akarsz eltávolítani. Egyéb szennyeződést értelemszerűen nem...Érdemes megfigyelni pl egy koszos egeret...a kosz lerakódás ami az emberi faggyúval keveredik egy ujj formáját rajzolja ki...
Szerintem egy jól kiválasztott tisztítófolyadék is megfelelő. Én azért használok alkoholt, mert kb ingyen kapom és nem országon belülről...

(#41808) Tikakukac: Ez is tökéletes. Bár én a kompresszoros témát azért meredeknek tartom...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41810) JAGER 10 válasza sutszi (#41806) üzenetére


JAGER 10
tag

Ezt mindenhol alkalmazod?
Áttörlöd alkoholos wattával a gépet, utána mikroszálas kendővel vagy hogy?

(#41811) Tikakukac válasza sutszi (#41809) üzenetére


Tikakukac
titán

Szabályozható kompresszor vízlecsapóval a lehető legjobb megoldás. Sohasem fogy ki, pont annyival fújsz amennyire beállítod, és univerzális.

JAGER 10: Van univerzális tisztítókendő, ami eleve nedves. Azzal letörölsz mindent és csók. Kijelzőre is van, csak arra kijelzőtisztító van írva, 100-as dobozba van, kitépkedhető belőle. Nekem 1 év alatt megy el 1-1 doboz összesen fél tonna laptopra meg 3 monitorra. Ennyi a titok.
Gyógyszertári alkoholt csak makacs foltokra szoktam alkalmazni, fültisztító pálcikával kombinálva. Nomeg procikról pasztát leszedni a lehető legjobb megoldás. Hacsak nem akarsz németből spec. univerzális oldószert rendelni, nekem van, de sokkal előrébb azzal sem vagyok, csak kaptam én is.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41812) sutszi válasza JAGER 10 (#41810) üzenetére


sutszi
veterán

Igen, mindenhol. Pontosan ahogy leírod. Persze nem tocsog az watta, de kellően át van itatva mert elég illékony. Felületenként haladok, és még kicsit nedves a felület. Gyakorlatilag a mikroszálas kendővel törlöm szárazra.
Konkrétan ilyet használok: [link]

(#41811) Tikakukac: Na a procipaszta az még egy makacs jószág...seblemosó benzin ami nekem egyből vitte.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41813) Tikakukac válasza sutszi (#41812) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha lejött a hűtő akkor pengével le lehet vágni. Intel pasztái voltak olyanok asztaliban, úgy 6-7 éve, hogy pár év elteltével a hűtővel együtt kijött az alaplap, majd a hűtőt be kellett fogni satuba és körkörösen lefeszegetni, meg szikével benyúlni. Az a fehér paszta összeragasztotta volna a bolygókat is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41814) sutszi válasza Tikakukac (#41813) üzenetére


sutszi
veterán

Na én biztos nem nyúlok hozzá pengével... Egyszer (egyetlen egyszer) egy messzi messzi galaxisban, valamikor ősidőkben sikerült lesarkaznom egy 900-as Duron-t. Na azóta kerülök mindennemű fizikai behatást amit csak lehet és extra óvatos vagyok a hűtésnél...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41815) BalazsKKa67j


BalazsKKa67j
tag

Sziasztok
mennyire lőnétek be ezt a w510-et?

(#41816) mustang28


mustang28
tag

Néztem egy T61-et Apukámnak, de úgy hallottam hogy a NVS140-es gépekben szériahibás a vga chip! Tényleg így van?

(#41817) salieri. válasza mustang28 (#41816) üzenetére


salieri.
őstag

Igen mind hulladék, feljön előbb vagy utóbb.

BalazsKKa67j: 170K

(#41818) sutszi válasza mustang28 (#41816) üzenetére


sutszi
veterán

Részben igaz. 2008 nyár után készültek már nem érintettek. (Ez elvileg Rev A2-es chip-et jelent)

Ha nincs szükség a grafikus teljesítményre akkor jobban jársz egy integrált kártyás géppel:
- nincs kockázat
- hűvösebb
- csendesebb...

(#41817) salieri. :U Most miért?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41819) audi100td válasza BalazsKKa67j (#41815) üzenetére


audi100td
nagyúr

160-170k-ra tippelem

(#41820) salieri. válasza sutszi (#41818) üzenetére


salieri.
őstag

Persze javították elvileg a hibát ,most nem találom hirtelen az oldalt. De nekem pl. FX570 is jött fel több gépből :(
Szóval nem egy életbiztosítás

(#41821) tototos válasza sutszi (#41818) üzenetére


tototos
őstag

Gondolom ő is érintett volt. Elég szomorú hogy veszel egy 300 ezer forintos gépet és a grancia lejárta után meghal. És a gyártó nem foglalkozik vele.

(#41822) mustang28 válasza sutszi (#41818) üzenetére


mustang28
tag

Akkor inkább vegyem ATI Mobility Radeon x1400-val?

Szerk:Egyébként nem kell grafikus munkára, csak filmekre netezésre, ilyen basic dolgokra Apunak!

[ Szerkesztve ]

(#41823) Tikakukac válasza sutszi (#41814) üzenetére


Tikakukac
titán

Borotvapenge biztos kézben csodákra képes :K

Más: Szokásoson dolgokon kívül mire érdemes figyelni a fentebb már írt t60-as, x1300-as karis, IPS-es gépek megvásárlásánál? Gondolok bármiféle kritikus helyekre, esetleg hibás sorozatokra bármilyen okból kifolyólag.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41824) mustang28 válasza Tikakukac (#41823) üzenetére


mustang28
tag

Ez engem is érdekelne?
Szerk. Mármint a T60, T61-nél figyelendő dolgokra!

[ Szerkesztve ]

(#41825) salieri. válasza Tikakukac (#41823) üzenetére


salieri.
őstag

A rollcage el szokott törni a cpu hűtőnél mert elég vékony. Ezt szétszedés nélkül úgy látod megfogod a kijelzőt mozgatod előre hátra,közben figyeled ,hogy mozog e a műanyag borítás.
Ha sérült a rollcage ,lehetnek hajszálrepedések az alaplapon.
Szóval én vigyáznék a kukázott gépekkel :)
Ventit próbáld ki 7 es fordulaton majd hirtelen állítsd le és hallgatózz a hűtésnél:)
Amúgy talán a T60 volt a T43 mellett a legjobban összerakott TP.

mustang28: igen megveheted nyugodtan

[ Szerkesztve ]

(#41826) audi100td válasza tototos (#41821) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem a gyártó b@szta el, hanem a hülye nvidia, csak voltak olyan sunyik, hogy nem vállalták fel.

(#41827) tototos válasza audi100td (#41826) üzenetére


tototos
őstag

Tudom de a végfelhasználókat ez hol érdekli? Ők azt látják hogy vették drágán egy gépet majd meghalt. A gyártónak a hiba kiderülése után vissza kellett volna hívni a laptopokat és cserélni a lapot. Majd ráverni jogi úton az nvidia-ra.

(#41828) Gondwana válasza salieri. (#41825) üzenetére


Gondwana
addikt

Pontosabban a törés a VGA csatlakozótól balra, bent a sarokban történik, ahol addig meg se látod, amíg le nem veszed a palmrest+billentyűzet+kb.bezel hármast. (Az én T60-am is repedt, de nem tudom, hogy mikor szedtem össze, mert anno amikor volt egy 1.5m-es zuhanása, és a tápcsati mellett megrepedt a műanyag rács, még egy évvel utána sem volt elrepedve, viszont amikor a W500 hűtőt kapta, már igen...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#41829) audi100td válasza tototos (#41827) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hiába veszi vissza a lenovo, ha ő termel utána veszteséget, mert ezek szarháziak nem fognak neki fizetni. A garancia 3 év, ezalatt cserélték is az ilyen meghibásodott alaplapokat, sőt úgy rémlik a garancia lejárta után még volt pluszban egy bizonyos időszak amíg volt erre lehetőség, de nem tudom biztosra.

(#41830) salieri. válasza Gondwana (#41828) üzenetére


salieri.
őstag

Így ,ahogy leírod . Már láttam megreparálva úgy ,hogy kívülről belecsavartak egy kis csavart a ház alsó részébe,laikusnak gyári megoldásnak is tűnhet :D

[ Szerkesztve ]

(#41831) Tikakukac válasza salieri. (#41825) üzenetére


Tikakukac
titán

Amiben meg nincs RC abban meg mindegyikben lehet repedés, ez minden más gépnél lutri, itt legalább van 1 lépcső az alaplap kuka előtt :B

Ha tényleg olyan, amilyennek le van írva, és elmondta az eladó, akkor atomjó vétel, ha a fél gépet ki kell cserélni, még akkor is annyiban lenne, mint amennyiben fel vannak rakva a bajtársak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41832) mustang28 válasza salieri. (#41825) üzenetére


mustang28
tag

Nem is jól írtam mert T60! A thinkwiki azt írja bővíthető a VGA memóriája 512-re! Érdemes? Mit érhetek el vele?

(#41833) mustang28 válasza Tikakukac (#41831) üzenetére


mustang28
tag

Mi az a szemérmetlen összeg ha szabad kérdezni! Mert én is vadászok egy jó vételt! Jöhet privát is!

(#41834) brd válasza mustang28 (#41832) üzenetére


brd
nagyúr

Azt a driver kéri el az OS-től, a központi memóriából, ha szükség van rá.

A mondat végén akkor van felkiáltójel, ha felszólító, felkiáltó, vagy figyelmeztető mondat. Sok mondatod viszont nem ilyen (azoknak a végére "." kellene), mégis "!" van a végükön, és ez egy idő után baromira zavaró, kérlek, hagyd abba.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#41835) salieri. válasza mustang28 (#41832) üzenetére


salieri.
őstag

Játékra egyik sem jó ,így teljesen mindegy.
Amúgy full HD videókat viszi.
Meg egyszerűbb játékok mennek rajta nekem ,igaz nekem V5250 van benne.

(#41836) mustang28 válasza brd (#41834) üzenetére


mustang28
tag

Jogos! :) Nem vettem észre! :(
Kössz hogy szóltál!

salieri. Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#41837) franc0 válasza tototos (#41821) üzenetére


franc0
őstag

Ne haragudj, de melyik bolygóról jössz?
Örök élet, ingyen sör megvan már?

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#41838) martoslaci


martoslaci
csendes tag

Új tag vagyok, üdvözlök mindenkit!
IBM T41 WIFI kártyáját szeretném IPW2200BG-re cserélni az 54 MB miatt. ERROR 1802 a válasz. A no-1802.com CD már megvan. Hogyan lehet a fájlt a BIOS-ba betölteni? Hogyan tudok T41-en DOS-ban BOOT-olni?
üdv : martoslaci

(#41839) Tim82 válasza salieri. (#41835) üzenetére


Tim82
nagyúr

Játékra egyik sem jó ,így teljesen mindegy. (...) Meg egyszerűbb játékok mennek rajta nekem

Én elég folyamatosan tudok játszani Dragon Age (első rész), Fable TLC, Dawn Of War (+ kiegészítői), L4D (első rész) játékokkal Radeon X1400-on. (T7400, 3 GB RAM, SSD mellett értve, 1024*768 felbontással, általában közepes vagy alacsony beállításokkal.)

Amúgy full HD videókat viszi.

Ha elég erős CPU van benne, akkor igen, mert az X1300/X1400/V5250 (= ~ X1600) nem tud besegíteni hardveres gyorsítással.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41840) mustang28 válasza Tim82 (#41839) üzenetére


mustang28
tag

Akkor nem igazán viszi a full hd filmeket az ATI radeon x1400-as VGA-val a T60?

Szerk: Tim82: Apu project amiről beszéltünk már! :K

[ Szerkesztve ]

(#41841) salieri. válasza mustang28 (#41840) üzenetére


salieri.
őstag

T7200,T7400,T7600 procisat nézzél és ne T2XXX.

[ Szerkesztve ]

(#41842) Tim82 válasza mustang28 (#41840) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, tudom. :)

Csak megerősíteni tudom salieri.-t: olyan T60-at keress, amelyikben T7200-T7400-T7600 van és nem lesz gond a legtöbb 1080p-s filmmel (bár olyan 70-90% közötti processzorterheléssel boldogul velük).

Egyébként szerintem már kapsz 45k körül T61-et is (ha nem fontos a dedikált VGA, amiről úgyis volt szó lejjebb, hogy jó eséllyel elhullhat), amelyik hasonlóan vagy jobban elboldogul a netezéssel/multimédiával.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41843) audi100td válasza Tim82 (#41842) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha nem kell IPS, szerintem is jobban megéri a T61, erősebb cpu, tovább bővíthető RAM, de csakis igp-vel, esetleg rev2-es nvidia-val. Én személy szerint a 16:10-et is jobban preferálom, de ez egyéntől függ.

(#41844) mustang28 válasza Tim82 (#41842) üzenetére


mustang28
tag

Sajnos csak T5600-al találtam elfogadható T60-at. A T61-ek többsége nVIDIA Quadro NVS 140M van szerelve amire azt írták itt, hogy gyárilag hibás a chip! nVIDIA Quadro FX 570M-val nem is találtam!

(#41845) audi100td válasza mustang28 (#41844) üzenetére


audi100td
nagyúr

2008.08 utáni gyártás legyen, az már nem érintett a hibában ha minden igaz.

FX570M a T61p-ben van

(#41846) salieri. válasza mustang28 (#41844) üzenetére


salieri.
őstag

Van itt T61p fél év garral, jó procival,igaz itt sokallják az árát,de szerintem nem sok ilyen procival.
WXGA panel ronda képet ad ha olyat vennél 14.1"-os verziót keress
vagy WXGA pluszt.
ebben a P ben viszont egész korrekt WSXGA plusz van, de azért az IPS nyomába nem ér

(#41847) mustang28 válasza audi100td (#41845) üzenetére


mustang28
tag

A thinkwikin láttam!

(#41848) audi100td válasza salieri. (#41846) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ennyiért simán kap egy szép T400-at, szerencsével akár T500-at, még mindig nem értem mitől lenne ez olyan jó vétel.

mustang28: ne higgy el mindent a thinkwiki-nek :)

[ Szerkesztve ]

(#41849) mustang28 válasza salieri. (#41846) üzenetére


mustang28
tag

Ez már komoly gép, de első gondolat az volt hogy veszek egy T43-mat 30k-ért, most meg már 70k gépeket nézem. :W Így lehet elszállni! 2-2.2 Ghz proci 15" korrekt felbontást 2gb RAM-ot, és 80-100-as HDD-d gépet kerestem, de már teljesen nem tudom mit vegyek!

[ Szerkesztve ]

(#41850) salieri. válasza audi100td (#41848) üzenetére


salieri.
őstag

Ez az erős cpu miatt "drága"
T400 meg gyengébb HD3470
T500-hoz mázli kell hogy 70k ért T procival valamint 1680 as panellal megkapja az ember 70 k ért, az inkább 85 k nem?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.