Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41951) Francia91 válasza audi100td (#41949) üzenetére


Francia91
veterán

Nálam is működik, bár ha törlök a Commanderben kiad egy bazi nagy hibaüzenetet, és csak feladatkezelős bezárás segít. Amúgy meg egy kis segítség :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#41952) audi100td válasza Francia91 (#41951) üzenetére


audi100td
nagyúr

tényleg, a törlést még nem néztem, valóban

(#41953) audi100td válasza Francia91 (#41951) üzenetére


audi100td
nagyúr

most ok, köszi

(#41954) Flevo válasza brekiisti (#35618) üzenetére


Flevo
tag

A gyerek lekapott egy billentyűt tegnap az E125-ről :O, B betűnek annyi, csak féloldalasan lehet visszatenni. Ez most full billentyűzet csere vagy lehet külön B betűt tenni rá? :F

Tud valaki segíteni?

(#41955) Tikakukac válasza sutszi (#41935) üzenetére


Tikakukac
titán

Adott egy ember (mondjuk ide még jöhet mérőtársam is, tök ugyanez), aki infóra jár. Régen tucatnyi versenyen indult office körben, és azért eléggé benne van a dolgokban. Az embert olyan szinten bírja felb@szni, hogy egy tökéletesen elérhető, 3 kattintással megnyíló ablak helyett össze-vissza cseklik-csuklik mászik minden mindenből, hogy el nem hiszed. Kedvencem a kacsintós eszköztár, mikor rossz napja volt néha így eltűnt, aztán megjelent. Simogatás hatására utána megjavult. Biztosan szokható meg tanulható. De ha a qrva anyázást hallom az egész laborban és tényleg panaszkodnak, hogy fos, akkor fos. Majd összeszámolom, hogy arányaiban hány embert húzott már fel és hányat nem.

franc0: Szokatlan módon makk-makk-makk-ot hallok, meg némi fröcsit, ami nem baj persze.

1. Az összes létező programot megvizsgáltam, amikkel lehet win8-at mókolni, érdekes módon, anyám szokásos néha elbóklászó stílusával azért tudtam csodamenüket előhozni. Ami neki bőven rémület. Nekem meg agyf@sz, mert akkor ő fog valamit elnyomogatni meg hívni. Ennyi.

2. Az szintén állat. Ezt jelezd majd az Adóhivatal felé. Vagy mondjuk a MIT tanszéknek nálunk. Hadd ne mutogassam milyen faszán képes egy progi már win7 alatt is úgy elszállni, hogy viszi a mentéseidet is. Loáll.

3. Minek szoknám meg? Katt-katt-katt és ott vagyok ahol lennem kell. Most meg pörög forog kifelé a menü egymásból, amit ráadásul néha jól el is dugtak a bánatosba. Miért is olyan szar mellesleg a 2003? Tell me.

Talán látni kéne az érem másik oldalát is, hogy van, amikor tényleg nem ok nélkül köpköd valaki, ilyenkor nem kéne a "mert magyar vagy" "gyökér vagy" ódivatú vagy" dolgokat előhozni, mert lehet, hogy igaz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41956) franc0 válasza Tikakukac (#41955) üzenetére


franc0
őstag

Jólvan bazmeg, terelsz szépen látom.
Nullára írtad magad öreg.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#41957) CharlieDrop válasza audi100td (#41952) üzenetére


CharlieDrop
veterán

az jutott még eszembe, hogy vmi 32-64 bit kavarodásom lehet :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41958) btudos válasza franc0 (#41956) üzenetére


btudos
veterán

Rohadtul szubjektív dolgokon vitatkoztok. Én is utáltam induláskor a jelenlegi UI-t, de aztán hamar megláttam benne a logikát. Ma már nagyszülők Office 2003-a húz fel néha de nagyon. Ízlések és pofonok, nem fog változtatni semmin ha egymásnak ugrotok. :(((

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#41959) Tikakukac válasza franc0 (#41956) üzenetére


Tikakukac
titán

A csudimudiba, hát most mi lesz.

btudos: Az Office szubjektív, az pedig, hogy valami nem fut, nagy igazság. Mert attól, hogy a win8 nagyon kompatibilis és ezt leírja valaki 10-szer, attól még ugyanúgy nem működik a NAV kitöltője és ugyanúgy szanaszét hullik egy DW is.

Zárórát hirdetek, sok a szürke, megbúbolnak minket, azt meg nem akarom.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41960) nap válasza sutszi (#41935) üzenetére


nap
addikt

Nyugi, nem csak ő utálja. Csak ő hangot is ad ennek.
És milyen előnyt tud felmutatni a 2007 a 2003-hoz képest, az elbaszott felületen kívül?

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#41961) CharlieDrop válasza nap (#41960) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ilyenbe nem kell belemenni.
Igazából már WinWord 6.0-val és Excel 7.0-val is meg lehetett csinálni mindent, ami az átlag user 90%-nak kell...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41962) franc0 válasza nap (#41960) üzenetére


franc0
őstag

Már nem azért, de ez kit érdekel 2013-ban?

Azóta volt egy 2010, én már az új Office13-at is nyúzom. Persze még emlékszem a 2003-ra, sajnos...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#41963) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Hogy ON legyek, éppen olvastam az X230 tesztjét, a kijelzőhöz érvén eszembe jutott, hogy ilyen beállított színprofilokat hol találhatok T410-hez?
Az egyik kijelző 1440*900-as a másik butusabb 1280*800-as, ezekhez kellene profil.

Köszi :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41964) btudos válasza audi100td (#41933) üzenetére


btudos
veterán

Nem, jellemzően hátizsákban vagy oldaltáskában, de igyekszem vigyázni rá, szóval lehet nálam azért nem kopik a sarka. Majd idővel kiderül, 3 hónapot bárminek ki kell bírnia kopás nélkül.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#41965) Tim82 válasza CharlieDrop (#41963) üzenetére


Tim82
nagyúr

Notebookcheck-en néha vannak a tesztekhez letölthető színprofilok. T410-hez viszont nem tettek fel.

Mindenesetre próbálkozhatsz némi manuális beállítással.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41966) CharlieDrop válasza Tim82 (#41965) üzenetére


CharlieDrop
veterán

húú, azért valahol csak csináltak ilyet, vagy túl naiv vagyok?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41967) Tim82 válasza CharlieDrop (#41966) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gyárilag valami ilyesmi van, de attól tartok, ez nem vált ki egy jó színprofilt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41968) CharlieDrop válasza Tim82 (#41967) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi, majd megnézem :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41969) Kbali válasza CharlieDrop (#41968) üzenetére


Kbali
nagyúr

T410 icc profile-t keress.

(#41970) ro_bert17 válasza Kbali (#41969) üzenetére


ro_bert17
őstag

Pár hónappal ezelőtt kerestem én is, de nem találtam, csak azt, amit a Tim82 linkelt.

(#41971) Kbali válasza ro_bert17 (#41970) üzenetére


Kbali
nagyúr

ThinkWikin T410s-hez találtam - egy próbát esetleg megér.

(#41972) Francia91


Francia91
veterán

A T60p ventije kerreg vagy zörög, pontosan nem tudom meghatározni a zajt. Lehet csak kosz/por, vagy fel fogja mondani? "Fan Error"-t még nem írt, hőmérsékletek rendben vannak, csak lusta vagyok szétkapni :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#41973) salieri.


salieri.
őstag

T43-hoz WIN7 Audio Drivert linkelne valaki?

Valamit következő gond, telepítettem az imént a wordot ,majd egyik pillanatról a másikra elsötétült minden, elkezdett pittyegni szakaszosan,kikapcsolni sem tudtam, ki kellett venni az akkut.
Memória gondja lehet?
Na meg raktam bele T60-ból egy DVD írót.

[ Szerkesztve ]

(#41974) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Na megvan az E530, meg az mSATA SSD is!:) Hagyom szegénykét szobahőmérsékletre melegedni, aztán összebarátkozunk:) Viszont az akksira vonatkozólag mik az instrukciók? Régebben azt hiszem volt olyan, hogy le kell meríteni teljesen, aztán totál feltölteni...most van ilyen? Vagy mi az optimális neki?

(#41975) CharlieDrop válasza audi100td (#41952) üzenetére


CharlieDrop
veterán

no, működik minden, nagyon zsír, fel kell telepítsem még a HUD szoftvert (vagy mit :D) és tök jó lesz a dolog :D

és persze, hogy 32bitest telepítettem :D

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41976) Tim82 válasza Gabesz87 (#41974) üzenetére


Tim82
nagyúr

Régebben azt hiszem volt olyan, hogy le kell meríteni teljesen, aztán totál feltölteni...most van ilyen?

Nincs, sőt, ezzel csak ártanál inkább, mint használnál. (Ez kb. a Li-Ion - Li-Po akkuk előtt használt NiMH akkukra volt igaz.)

Ami általánosan elfogadott, hogy havonta-kéthavonta egyszer ajánlatos lemeríteni 10% alá, de ez sem kötelező. Engem pl. elkényeztettek az általam használt Panasonic akkuk és már ezt sem igen tartom be. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41977) Napfénysüti válasza Tim82 (#41976) üzenetére

De vicces hogy mobilszolgáltatóknál a mai napig mondják ezt a baromságot ha telefont veszel. :DDD

Més que un club!

(#41978) Gabesz87 válasza Tim82 (#41976) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem. Köszi. A másik, amit furcsállok, hogy nincs hozzá egy darab CD sem:S Op.rendszer nem volt hozzá, de azért driver meg szoftver CD-ket azt hittem adnak. Vagy már ez sem szokás?

(#41979) audi100td válasza Gabesz87 (#41978) üzenetére


audi100td
nagyúr

Arra ott van a system update, illetve minden elérhető a gyártó honlapján, évek óta nem jár lemez a ThinkPad gépek mellé (talán soha nem is járt, nem tudom). Egyébként ha Windows-os a géped a szerviznél tudsz igényelni Recovery DVD-t, amiről visszaállítható a gyári állapot.

(#41980) Tim82 válasza Gabesz87 (#41978) üzenetére


Tim82
nagyúr

Itt beütöd a géped típusszámát és csemegézel a driver-ek között. Vagy csak a System Update-t szeded le és hagyod, hogy az végezze a dolgát.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41981) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Jó, persze, tudom, nyilvánvaló, hogy netről a honlapjukról friss drivereket le lehet szedni! Csak azt hittem na....

(#41982) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#41975) üzenetére


CharlieDrop
veterán

most a power managert nem találom, pedig feltettem :(
meg elvileg a system update feltett mindent az fn gombok mégsem mennek :(
Illetve pl a wifit nem tudom kapcsolgatni

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41983) sutszi válasza Tikakukac (#41955) üzenetére


sutszi
veterán

Hát nem tudom...én folyamatosan követtem a változásokat(verziókat), és úgy tapasztaltam, ha egyszer lemaradsz és akkor van hasonló "nem működik" helyzet...
Én nem vagyok hardcore Office guru mint az ismerősöd, de komolyabb problémám még nem volt..Pedig egy szakdogát is megírtam benne többek között..(Office 2010-be)
Egyébként még most sem értem, hogy 5éve van ez. Te mióta küzdesz vele?

Pontosan melyik NAV-os szoftverrel is van gondod? Ha jól emlékszem akkor azoknak a jelentős hányada JAVA alapú...ami felvet néhány kérdést...

Amúgy jöhet privátban is ha akarsz róla beszélni, és akkor nem a topikot nyomjuk tele...

én még hiszek abban, hogy a konstruktív vita előreviszi az embert...

(#41960) nap Nem ez a lényeg most...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41984) brd válasza Tikakukac (#41955) üzenetére


brd
nagyúr

Miért is olyan szar mellesleg a 2003?

Hámer' van újabb, nem érted? Az újabb mindig szebb-jobb-hülye-aki-nem-használja. :W

The only real valuable thing is intuition.

(#41985) sutszi válasza brd (#41984) üzenetére


sutszi
veterán

Azért ez néha már zavaró...Ilyen beragadt dumákat szajkózni. Ne legyünk már ennyire egységsugarú userek...
Sokszor több száz ember dolgozik, hogy egyesek úgy szarozzák le a munkájukat, hogy összefüggéseiben átlátná a teljes projektet...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41986) ezsolti


ezsolti
tag

Sziasztok!

Tudja valaki biztosra, hogy ez a gép fogad-e Ivy b. cpu-t is?

Minden paramétere megegyezik az Ivy-is T430-cal csak a proci nem.

[ Szerkesztve ]

(#41987) btudos válasza ezsolti (#41986) üzenetére


btudos
veterán

Ott valami nem stimmel, a T430-akban gyárilag csak Ivy Bridge i5-öt szerelnek. (Egyedül a T430i érhető el Sandy Bridge i3-mal, minden más proci IB)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#41988) ezsolti válasza btudos (#41987) üzenetére


ezsolti
tag

Köszi a választ!
Lehet, hogy csak nem írta oda az i-t. Ettol függetlenul lehet ezekbe Ivy-t rakni?

(#41989) btudos válasza ezsolti (#41988) üzenetére


btudos
veterán

A T430i i3-as processzort jelentene, ez sehogy nem stimmel :( (Vagy nagyon komoly elírás, vagy már most is procicserés a gép)

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#41990) audi100td válasza btudos (#41987) üzenetére


audi100td
nagyúr

Őszintén szólva nem tartom kizártnak, hogy létezik gyári SB i5 verzió, valószínűleg inkább csak a mi régiónkban nem lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#41991) ezsolti válasza audi100td (#41990) üzenetére


ezsolti
tag

Az első hozzászólásban van egy "aktuális modellek" link. Ha ráklikkeltek akkor egy PDF nyílik meg. Benne van ez a modell is 2342 altípusok alatt.

(#41992) ezsolti válasza ezsolti (#41991) üzenetére


ezsolti
tag

Ugyan úgy Mobile Intel QM77 Express Chipset-es az alaplap. Ezért remélem, hogy IB cpu-t is fogadna.

[ Szerkesztve ]

(#41993) rgeorge válasza btudos (#41987) üzenetére


rgeorge
addikt

Én úgy emlékszem, hogy T430-ból (és talán T230-ból is) volt az elején még Sandy-s verzió (nyilván kész volt az új külső, de késett az Ivy-s platform az Inteltől).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#41994) audi100td válasza ezsolti (#41992) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tuti nem csináltak külön alaplapot Ivy és SB-nek, szóval szerintem nem lesz vele gond, de érdemes rögtön felpakolni rá a legfrissebb BIOS-t.

(#41995) btudos válasza audi100td (#41990) üzenetére


btudos
veterán

Az mondjuk igaz. Ennek ellenére én azt mondanám hogy külön procit venni drága mulatság, egyszerűbb egyből IB-s procival venni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#41996) ezsolti válasza audi100td (#41994) üzenetére


ezsolti
tag

Én is ebben reménykedek! De ha nem megy bele akkor kap egy 2960XM-et, 60.000HUF-ért már lehet venni. :)

(#41997) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, h a W510-be van hely msata ssd részére?
Ha igen milyet-melyiket ajánljátok?
Vagy jobb e hdd caddy és rendes ssd? intel 520-ra gondoltam. [link]

[ Szerkesztve ]

(#41998) btudos válasza SzalaiG (#41997) üzenetére


btudos
veterán

Csak a 20-as szériától van mSATA csatlakozó gyárilag.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#41999) Borote válasza ezsolti (#41996) üzenetére


Borote
addikt

Azzal szépen meg is olvasztanád a gépet :DDD
Nem 55W-os CPU-ra van az tervezve, még a 45W-osat sem bírja rendesen dedikált GPU-van.

(#42000) SzalaiG válasza btudos (#41998) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ok. Akkor marad a caddy-s megoldás. Köszi! :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.