Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) Francia91


Francia91
veterán

Nekem elmegy az új GUI, viszont kevésbé van terhelve a hardverem, amiért cserébe elnézem :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#41352) Chaser válasza Francia91 (#41351) üzenetére


Chaser
titán

Én meg nem nézem el, úgy hülye az MS ahogy van. Kiadták a W7-et ami alapvetően jól indult, jó is. Viszont tablethez nem az igazi a GUI miatt. Most jött a W8, ami rátett még a 7-re egy lapáttal, csak elfelejtették a desktop usereket, tabletre nem rossz. Beleszakadtak volna ha tablet és desktop verziót is kiadnak :F :(((

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41353) Francia91 válasza Chaser (#41352) üzenetére


Francia91
veterán

Viszont a Win7 a 8-hoz képest felzabálja a hardvert. Lejátszottam próbaképpen a Predator című filmet /elég nagy bitrátás verzió/ FHD-ban. Win7-en CoreAVC-vel+WMP-vel is akadt, mint a fene /minden 100-on volt.../. Win8-on VLC-vel olyan szépen ment, hogy csak nah :D. RAM-ból meg 10 %-kal kevesebbet használ, pedig pont annyi ThinkVantage szoftver fut a háttérben, mint a Win7-en... Nem a legjobb a felülete tényleg, de jobban megírták, mint a 7-est

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#41354) audi100td válasza Chaser (#41352) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez eléggé szubjektív dolog, nekem pl. jobban bejön már az új GUI, eleinte valóban szokatlan volt, de most már a korábbi az amikor visszaülök W7 vagy Xp elé. :)

szerk: az a caddy T430(i)/T530(i)/W530-hoz is passzol

[ Szerkesztve ]

(#41355) Chaser válasza Francia91 (#41353) üzenetére


Chaser
titán

Ezt mondom, W7-re ráfejeltek, de azt nem adta ki az eszük, hogy nem mindenki hidegburkoló, hogy szeresse a csempézést:D Ahogy elnéztem a topikokat mindenkit eléggé megosztott az új felület. Van aki elviseli, van aki kifejezetten szereti, van aki WTF és format-tal szabadul tőle..én utóbbi vagyok:D

szerk: audi100td: :R

Neked ingyen posta :C

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41356) audi100td válasza Chaser (#41355) üzenetére


audi100td
nagyúr

köszi :R bár ez most nem igen fenyeget, majd ha lemegy a T520 (vagy legalább a W510) ára :)

[ Szerkesztve ]

(#41357) CharlieDrop válasza Tin (#41346) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Eléggé HC úgy fejleszteni notin SQL szerverre, hogy számítson a 8 GB RAM (értve ezalatt, hogy annyira összetett dolgot csinálsz, hogy kell és ehhez nem használsz legalább egy külön gépet, ahol csak az SQL szerver fut :) )
én most agyalok a 2x4G ramon, meg SSD-n :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41358) rgeorge válasza Tin (#41346) üzenetére


rgeorge
addikt

Az SQL szerver pont annyi memóriát zabál fel, amennyit engedsz neki. Az Express kiadások pl. eleve verziónként eltérő max. memóriát kezelnek csak.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#41359) Tin válasza CharlieDrop (#41357) üzenetére


Tin
veterán

hát, ha fut 3-4 visual studio, meg van nyitva 3-4 ssms, és nagyobb adatbázisok vannak a gépen a fejlesztéshez, akkor egyáltalán nem fura. és ezen nem tudok csökkenteni, 3-5 projekt fut egyszerre, és heti szinten mindegyikhez hozzá kell nyúlni, nyitva van vagy 10 total commander is, bár utóbbi nem fogyaszt sokat. meg hát egyéb szerver termékek is futnak (pl. biztalk), illetve a debuggolásra használt tool-ok is mind eszik a memóriát.

amin most dolgozom gép (8 giga ram, core 2 duo e8500), a ram 2-3 óra alatt megtelik, és utána már lassabb a gép. 16-al valamivel jobb lenne a helyzet.

akár lehet állítani mennyit egyen az sql vagy bármi más, akár nem, a jelenlegi ram-árak mellett a legegyszerűbb megoldás ha veszek bele ramot.

az ssd egyébként sokat segít a dolgon, használatban többet, mint a ram bővítés, de a kettő együtt az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#41360) CharlieDrop válasza Tin (#41359) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Akkor miért nem használsz egy küólön gépet csak SQL-re?
Folyton menni kell a notival?
Tudom, voltam én is ebben a cipőben, egy külön gép, nem kicsi könnyebbséget hozott...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41361) Tin válasza CharlieDrop (#41360) üzenetére


Tin
veterán

mert mindig menni kell, ahogy mondod:)

de egyébként nincs vele semmi gáz, egyáltalán nem kritikus a dolog, de pont azért gondolkozom a T530-on, mert erről épp lejárt a gari, az meg erősebb és 16GB-ig bővíthető, plusz belecsapok egy 256GB-os SSD-t, és utána kényelmesen használható.

de ettől függetlenül fejlesztőgépnek szerintem minél több a ram, annál jobb. sokan nem gondolják, hogy valaha megtelhet, pedig fejlesztőeszközökkel és szerver termékekkel simán:)

az egyik itteni sql szerverben is kb 100 giga ram van, nem is valami hú de nagy szolgáltatások futnak rajta (persze az adatbázisok azért terrásak), mégis pillanatok alatt benyalja az összes ramot.

(#41362) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Az E530-on hogy is van ez az egyetlen Jack csatlakozó aljaz? Nem egészen értem. Elvileg egyszerre hang be és kimenet. De mi van akkor ha én mondjuk olyan fülest szeretnék használni aminek külön jack csatlakozója van a mikrofon részére és a fülhallgató részére?

Ja, meg a másik amit furcsállok, hogy a funkció billentyűkön az F1-F12 gombok a másodlagos funkciók. Ez nem zavaró?

[ Szerkesztve ]

(#41363) spammer válasza Gabesz87 (#41362) üzenetére


spammer
veterán

Ha jól tudom, akkor egy jack audio elosztóval orvosolható (1 male > 2 female jack). Illetve van beépített mikrofon a gépben, elvileg az is használható.

Funkciógombok elvileg BIOS-ban állíthatók, hogy melyik legyen az alapértelmezett (F gombok vagy médiabillentyűk).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41364) CharlieDrop válasza Tin (#41361) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hjah, optimalizálni, mindig ezt mondom :)

Igen, egy 530, vagy jobb i5-el, meg SSD-vel szép, nekem most elég a régi i5, meg 4 giga, de mondtam mit kellene bővíteni :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41365) btudos válasza Gabesz87 (#41362) üzenetére


btudos
veterán

A funkciógombok szerepe állítható jobb helyeken. A jack csatihoz meg kell venni egy adaptert, ami kezeli a hangbemenetet.

szerk.: látom le vagyok maradva :B

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#41366) Gabesz87 válasza btudos (#41365) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem. Köszi a választ.

Spammer: neked is! :)

(#41367) sutszi válasza Tin (#41361) üzenetére


sutszi
veterán

Ne is mond...
Én már beszabályoztam az Oracle DB-t mert másképp nem menne...inkább ő legyen lassabb mint én...
Bár én csak 4GB-al szűkölködöm....

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41368) Tin válasza sutszi (#41367) üzenetére


Tin
veterán

amennyibe a ramok kerülnek, bővíteni kell. 2x4gb ram kevesebb mint 10e forint, annyiért felesleges bármivel is szenvedni, bele kell tenni. most, hogy az ssd-k is elérhető árba kerültek, az sem kérdés, mert annyi időt megspórol az ember vele, ami nagyon hamar visszahozza az árát. szerintem.

(#41369) audi100td válasza Tin (#41368) üzenetére


audi100td
nagyúr

Aprón legutóbb 7500Ft-ért vettem új 2x4-es Kingston kitet, érdemes körülnézni. :)

(#41370) fi:zi'k válasza audi100td (#41369) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

6500-ért is láttam megbízható tagtól.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41371) CharlieDrop válasza fi:zi'k (#41370) üzenetére


CharlieDrop
veterán

link van?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41372) fi:zi'k válasza CharlieDrop (#41371) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kb. egy hónapja volt. Biztos nincs már fent.
Ja és bocsánat, ez használt volt. :B

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41373) CharlieDrop válasza fi:zi'k (#41372) üzenetére


CharlieDrop
veterán

igen, mert 8000 alatt spec még nem találtam, mondjuk 7000, talán T410-be emlékeim szerint DDR3 1066-osok vannak, ugye?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41374) audi100td válasza CharlieDrop (#41373) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én ezt vettem és választhattam sima meg lenovo változat között. :)

De van nála 1333-as Kingmax is 7k-ért, 1600-as Kingston meg 8-ért.

(#41375) brutte


brutte
aktív tag

T61-nél nem működik a bluetoothom. Tud valaki segíteni? Fn+F5 semmi..

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#41376) JAGER 10


JAGER 10
tag

Sziasztok!

Szerintetek ThinkPad W510-ről érdemes W520-ra váltani?
Gondolkodom még esetleg IdeaPad Y580-ban is. Fontos a kiemelkedő VGA teljesítmény, mert szeretnék játszani is a gépen.
Szerintetek?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#41377) cadeyrn válasza JAGER 10 (#41376) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

IdeaPad ThinkPad után? Sírni fogsz :DDD
W520 elméletilg kicsit jobb kijelző, processzorban passzolom, viszont SATA3, tehát ha olyan SSD-t teszel bele, ami azt kihasználja, akkor combosabb lesz.

(#41378) JAGER 10 válasza cadeyrn (#41377) üzenetére


JAGER 10
tag

Kifejtenéd miért fogok sírni?
Sajnos nem fogtam még IdeaPad-et, élőben nem is láttam az adott típust.
W510 nem tudja a SATAIII-at kezelni?! Jó tudni... :)

(#41379) Borote válasza JAGER 10 (#41378) üzenetére


Borote
addikt

Azonos teljesítmény mellett (ilyen igazából nincs, mert az Y580 GPU-ja erősebb, mint a legerősebb, amivel W520-at szereltek) egy jó 2-300 ezer forinttal drágább gép a W520, és ez az összeszerelés minőségén, (hűtésen), anyaghasználaton és a garanciális feltételeken látszódik meg.
Teljesen más kategória a kettő, az Y580 játékra való, a W520 pedig egy workstation gép, tervezői (vagyis Quadro igényes) programok futtatására.

[ Szerkesztve ]

(#41380) JAGER 10 válasza Borote (#41379) üzenetére


JAGER 10
tag

Évek óta ThinkPad gépeim vannak. T40-től egészen a mostani W510-ig.
Sajnos a W510 gyenge a mai játékok futtatására, amit időnként pedig el tudnék viselni, ezért gondoltam, hogy váltanék egy Y580-ra, de ahogy Te is mondod a ThinkPad-nek vannak bizonyos funkciói, amiket nem szívesen hanyagolnék. Ismerem az összeszerelés minőségét, hogy csúcskategóriás gépek. Sajnos még nem tisztázódott le bennem, hogy mi is a fontosabb számomra és melyik gép lenne az ideálisabb, ezért is írtam be ide a fórumra, hátha tudtok segíteni a döntésben.
Gondolkodom egy másik megoldás, ami nem más, mint az XBOX.

(#41381) Borote válasza JAGER 10 (#41380) üzenetére


Borote
addikt

Hááát, ha nem CAD-re kell, akkor a W530 meglehetősen drága gép, ha fontos a játék, a K1000M Quadro ugyanis egyáltalán nem játékra lett kitalálva.
Az AMD féle workstation GPU-k alkalmasabbak játékra.

(#41382) audi100td válasza JAGER 10 (#41380) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha grafikában nem is (bár én beérném vele), de cpu-ban még mindig elég erős a W510, főleg ha i7-QM van benne, munkára teljesen jó. Játékra meg anyagilag valóban egy Xbox (vagy PS3) lenne a legkifizetődőbb.

[ Szerkesztve ]

(#41383) JAGER 10 válasza audi100td (#41382) üzenetére


JAGER 10
tag

Core i7 CPU van a gépben és az egyik legerősebb konfig.
Melyik éri meg jobban? XBOX vagy PS? Sajnos egyáltalán nem foglalkoztam még ezzel a témával és nem is volt még a tulajdonomban egy sem.

(#41384) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Azt hiszem eldöntöttem. Thinkpad Edge E530-at fogok venni (Core i5+2gb GT630 kombó)+azon gondolkodom, h. vennék még bele külön egy ilyet: [link] Ezt gari vesztés nélkül bele lehet tenni? Érdemes, gyorsabb lesz a gép? Nem egészen értem egyébként ennek az mSATA-nak a szerepét...Elolvastam a PH cikket róluk, de nem sikerült mindent felfognom elsőre...lehet hülyeséget kérdezek, de akkor ha beteszek egy ilyen mSATA SSD-t, akkor fel tudom rá tenni a Windowst, meg még a fontosabb programokat? Tehát külön használható meghajtóként látom majd? Szeretném már minél előbb megrendelni a notit, de előbb megvárom, mi lesz az elhalálozott Asus-ommal :((

(#41385) audi100td válasza JAGER 10 (#41383) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem tudom melyik éri meg jobban, asszem az Xbox360 olcsóbb, gondolom megvan mindegyiknek az előnye/hátránya, de nem értek a konzolokoz.

(#41386) spammer válasza Gabesz87 (#41384) üzenetére


spammer
veterán

Amennyiben passzol bele az az SSD, akkor igen, berakod a HDD helyére és kész, az lesz a C: meghajtód, arra telepíted a rendszert. Tárolásra viszont akkor külső HDD-t kell használnod, akár vehetsz racket is az eredeti HDD-nek, aminek a helyére teszed majd az SSD-t. Vagy: nem tudom, hogy ODD helyére beszerelhető-e a HDD, de szerintem igen, és akkor a rendszer az SDD-n van, plusz ott a HDD, de akkor nincs DVD íród. Szóval lehet variálni :)

(#41383) JAGER 10: Xbox-ra szavazok :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41387) sutszi válasza JAGER 10 (#41380) üzenetére


sutszi
veterán

Nézz meg egy-két youtube videót mire képes a W520 Quadro-ja...Igaz nem játékra lett optimalizálva...Szerintem elég kemény amit tud.
Akárhogy is lesz, a laptoppal maradj TP vonalon. A játék meg legyen konzol ha az jobban bejön...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41388) Gabesz87 válasza spammer (#41386) üzenetére


Gabesz87
addikt

De hát ez mSATA SSD. Elvileg az E530-ban van mSATA csatlakozó, tehát a már alapból meglévő HDD mellé betehetem az SSD-t, nemde? Nem kell semmit kivenni, dem HDD-t, sem ODD-t.

(#41389) btudos válasza Gabesz87 (#41388) üzenetére


btudos
veterán

Elvileg simán bele lehet tenni igen, a HDD maradhat a helyén, csak a rendszert az mSATA-ra telepíted.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#41390) Gabesz87 válasza btudos (#41389) üzenetére


Gabesz87
addikt

Szuper! Na erre voltam kivancsi, koszi:) Mar alig varom, barcsak mar itt lenne a kezeim kozt es nyuzhatnam...

(#41391) btudos válasza Gabesz87 (#41390) üzenetére


btudos
veterán

Addig esetleg keresd meg a Lenovo-s szerelési útmutatóban hogy hol van az mSATA. (Thinkpad Edge S430-nál szét kellett volna bombázni a gépet majdnem teljesen, inkább nem vágtam bele, tudva hogy csak rövidtávú használatra van nálam a gép. Persze T430-nál két csavar és mehet is bele, látszik hogy más kategória :D )

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#41392) Gabesz87 válasza btudos (#41391) üzenetére


Gabesz87
addikt

Mar tul vagyok ezen:) Elvileg egy kulon fedel alatt van az msata ahova wifi kartyat vagy msata ssd-t lehet tenni. Azon bizonytalanodtam el, hogy remelem nem egy ilyen csatlakozo van, es ebben pedig a wifi kartya van...

(#41393) btudos válasza Gabesz87 (#41392) üzenetére


btudos
veterán

Nem, a wifi külön van, ha ott van a specifikációk között külön említve az mSATA, akkor az gyárilag üres.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#41394) spammer válasza Gabesz87 (#41388) üzenetére


spammer
veterán

Ja értem, nem tudtam, hogy külön üres hely van neki, azt hittem HDD cserére gondolsz. Akkor így még jobb a helyzet :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41395) Chaser válasza fi:zi'k (#41372) üzenetére


Chaser
titán

Volt már fönn 5-ért is ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41396) CharlieDrop válasza Chaser (#41395) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ne csessz már fel :P

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41397) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, a főnix (T61) feltámadt hamvaiból :)
Van most összesen 4 db kijelzőm hozzá ebből szeretnék legózni:
1 db törött 1680x1050-es hitvány fényerővel
1 db jó 1680x1050-es hitvány fényerővel
2 db jó 1280x800-as jó fényerővel

Ezek valamilyen szinten átjárhatóak? Tehát a jó fényerejű 1280-asba berakhatom az 1680-as panelt és a fényerő megjavul?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41398) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Az egyik géppel jött egy SANYO akksi, nagyon keni :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41399) Francia91 válasza kraftxld (#41398) üzenetére


Francia91
veterán

32 ciklussal fasza :Y

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#41400) Chaser válasza Francia91 (#41399) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is van egy panasonic 32 ciklussal és csak 96%-os, 2007-es az is. Nem vigyáztak rá :( :D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.