Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40701) inferno88 válasza YumeD (#40698) üzenetére


inferno88
őstag

és Gondwana: Ezt futtassátok.

És persze szóljatok,ha műxött.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#40702) YumeD válasza inferno88 (#40701) üzenetére


YumeD
tag

Kösz, ez reboot után bevállt.
Eszem-f*szom megáll, miért nem lehet így az alapértelmezés / legalább állítani lehetne egy "k*rvára advanced juzer vagyok" menüben....

(#40703) soldi3r válasza mobal (#40697) üzenetére


soldi3r
veterán

nekem nem tok kell, hanem hátizsák

(#40699) btudos, , ezt néztem, nem akarok elszállni az árral

E30 (oo=[][]=oo)

(#40704) inferno88 válasza YumeD (#40702) üzenetére


inferno88
őstag

Nekem egy idő után romlott el az intervallum,nem alapértelmezetten volt rossz és csak ezzel tudtam helyreállítani.

"k*rvára advanced juzer vagyok" :D

Semper fi!

(#40705) YumeD válasza inferno88 (#40704) üzenetére


YumeD
tag

Nállam is.

(#40706) metal01 válasza soldi3r (#40696) üzenetére


metal01
őstag

Nekem Lenovo ThinkPad Business Backpack-em van. Élettartam garanciás, és brutál jó minőségű. Érdemes beruházni rá.

(#40707) Peter M válasza metal01 (#40706) üzenetére


Peter M
tag

Felejtős, élettartam garanciáról annyit h a Magyar Lenovo le**arta magasról 4 helyen kezdett el foszlani (3 hónap után). Úgy hogy Lenovotól csak kiegészítőt ne vegyen az ember.

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#40708) brekiisti válasza metal01 (#40706) üzenetére


brekiisti
tag

Most hogy mondod én hirdetek egyet ocsoért :D le sem esett mikor olvastam a topicot hogy soldi3r felhívjam rá a figyelmét

(#40709) brekiisti válasza Peter M (#40707) üzenetére


brekiisti
tag

A targushoz tartozik a táska elméletileg ha őket meg keresed gondolom útba igazítnak

(#40710) metal01 válasza Peter M (#40707) üzenetére


metal01
őstag

Nekem 3 év után (masszív használat mellett) kezdett foszlani. És simán cserélték. Egy hete vadi új dobozosat kaptam. Újabb élettartam garanciával.

(#40711) Peter M válasza metal01 (#40710) üzenetére


Peter M
tag

Visszakeresheted de itt van bemásolom:

Sziasztok
Jön ide is tehát a Lenovo Business Backpack 1 évet se bírt foszlik két helyen TechRusból lett rendelve USA, nemzetközi support cserélik lépjek kapcsolatba a hot line nal, felhívom a magyarokat nem támogatják a terméket hívjak mást.

Informatikai cég supportja összefoglalva:
Tehát a http://lenovo.hu/tudas/tudas_service.htm oldalon oldalon szereplő +36-80-100-424 már nem él, erre felhívtam a +36-80-987-425-ös számot ahol egy lassított felvételről meghallgathattam a mondandóját és majd 10p belül beszélhettem egy magyarul alig tudó segíteni nem tudó Lenovo munkatárssal.
A magyar supportot melyik harmadik világ országába outsource-olták?

Kezdjük nagyon túlragozni így offba teszem, lényeg:
Engedd meg, hogy a "vagy fogjál meg egy tűt és egy cérnát" megengedjem magamnak a Channel Manageres hasonlatot tőle volt hasonló hozzáállás. A Targusos javaslatot köszönöm, írtam nekik megvárom mit reagálnak.
"vásárolták a gépet szlovák cégtől" - Nem áll fenn DE tegyük fel HA így is lenne sajnos EUban élünk ami nem csak a pályázati pénzek elherdálásában mutatkozik meg, hanem az árúk szabad áramlásában és az egységesített fogyasztóvédelmi irányelvekben is.
"Lenovo szarul képviseli az egyik beszállítója garanciális ügyintézését" - Téged érdekel, hogy az Intel vagy az Nvidia miatt alaplaphibás a géped, NEM Te Lenovo gépet vettél, Lenovo támogatással. Usert abszolút nem érdekli és nem is kell, hogy érdekelje.
"ha leconsumerezik a workstationömet, felállok és elmegyek egy másik szervizbe"
- És itt álljunk meg, ezen én nagyon fennakadtam, Én mint User megírom a Mo központba, hogy érdemes lenne ezzel foglalkozni és kivizsgálni, un "minőségbiztosítási okokból" és erre kapom azt a választ, hogy kb ez náluk default. /és ezért pénzt nem sajnálva vettem helyszíni garancia kiterjesztést/
A Support telefonos elérhetőségét és a lokalizált weboldalát ideje lenne rendbe tenni ezt kevés cég engedheti meg magának. (lenovo.com/hu, lenovo.hu... irreleváns információk, félinformációk, errora fut)
És akkor ezek után megkérdeznélek, hogy ilyen szintű hozzáállással ami engem ért a Lenovo Magyarországgal kapcsolatban és az IBM Business Partner és a Kiemelt Szerviz "szolgáltatásával" és "szaktudásával" az elmúlt 7-9 hónapban bizonyítja nekem, hogy ne használjam ki azt a 25-35% árelőnyt ami egy USA vagy egy UK beszerzés esetén fennáll?
Valóban én is csak bízom benne, hogy ez változni fog...

Én úgy érzem, hogy megpróbáltam mindent, de a végén fogtam egy tűt és egy cérnát /leadtam javíttatni/ :)

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#40712) metal01 válasza Peter M (#40711) üzenetére


metal01
őstag

Ez a táskát a Targus gyártja. Nekem azt mondta a viszonteladó, hogy velük vegyem fel a kapcsolatot. Tény, hogy a Targus szart a dologra, kaptam egy automatikus választ, hogy megkapták a kérelmemet, és egy munkanapon belül válaszolnak, intézik a gart. Ez nem történt meg. Én kapcsolatba léptem az üzlettel ahol vettem. Ők intézkedtek. És szóltak, hogy megérkezett az új táska.

Az hogy milyen minőségű relatív. Nekem 3 évet bírt ahogy írtam. De szinte minden nap hurcoltam és tele is volt pakolva rendesen. Szóval ki mire esküszik, én meg vagyok ezzel a táskával elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#40713) rgeorge válasza soldi3r (#40703) üzenetére


rgeorge
addikt

Nekem volt CaseLogic, illetve most is van, de már nem én használom. Pont ugyanez, de 16"-os változatban. Nem volt rossz, bár én jobban szeretem, ha nem zsebben van a notebook, hanem fölül is védve van. Most Deuter van, de az drága, és nincs is szerintem 14"-esben.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#40714) cellpeti válasza metal01 (#40706) üzenetére


cellpeti
veterán

én Logitech Kinektik hátizsákot keresek...

Tigris, tigris, csóvafény...

(#40715) sutszi válasza metal01 (#40706) üzenetére


sutszi
veterán

Nagy +1

Teljesen elégedett vagyok vele...nem bomlik, nem oszlik...jó.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#40716) soldi3r válasza cellpeti (#40714) üzenetére


soldi3r
veterán

ez is tetszik, kössz!

(#40706) metal01, természetesen néztem ezt is, de valahogy nem győzött meg
a case logic-ra "csak" 25 év van, de addig úgy sem fogom addig használni :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40717) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nekem valami noname laptoptáskám van, még régen T40-hez vettem.
Kényelmesen elfér benne a T61p, töltővel, egérrel, fejessel, meg még pár könyv és apróbb motyó.
Asszem 3k volt úgy 4-5 éve. Hibátlan máig ^^
Fekete, de néhány szélén piros, így még illik is a géphez.

(#40718) metal01 válasza soldi3r (#40716) üzenetére


metal01
őstag

Pedig lehet, hogy a ThinkPad-ed, még 25 év múlva is hibátlan lesz ;)

(#40719) btudos válasza soldi3r (#40703) üzenetére


btudos
veterán

Ilyenem van, en ajanlom, ha tetszik, jo vetel :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#40720) audi100td


audi100td
nagyúr

Van egy gyári, új ("0 km-es") magyar billentyűzetem X200(s)/X201(s)-hez és persze a tablet verziókhoz. Ha valakit esetleg érdekel, részletek privátban.

[ Szerkesztve ]

(#40721) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Tegnap megvették barátnőm HP 2510p-jét. Sajnos kevés lett neki az U7600-as proci. Illetve mivel nem hordozza annyit mint gondoltuk visszaváltana nagyobb notira.
HP 6910p/6930p-ben gondolkodtam én, de mutattam neki egy T400-at neten és nagyon megtetszett neki.
T500 is érdekes lehet.

Ami érdekelne:

-Melyikhez olcsóbbak az alkatrészek?
-Dedikált Ati GPU-sat szeretnék venni neki, kicsit tudjon játszogatni ha olyan kedve van. Nem kell attól tartani hogy az ATI GPU-s gépek előbb elhaláloznak?
-Heti pár alkalommal FHD videókat szerkezdgetne, kellene erős proci. T9400-tól felfelé gondolkodom. Az elég lehet?
-Mennyire hangosak és mennyire melegednek?

Így első nekifutásra ezek lennének amik érdekelnek. Illetve ha valaki el akarja adni a T400/500-át írjon privit. :R

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#40722) soldi3r válasza FoxiestFox (#40717) üzenetére


soldi3r
veterán

laptop táskám van kb. 3db, egyiket sem használom, csak a neoprén tokostul bedobom a hátizsákba
kézben elég az utazótáskát vagy egy szerszámos ládát cipelni
olyan kell amit repülőre is fel lehet vinni és beleférnek a kábelek meg 1-2 apróság stb...

(#40718) metal01, de nem nálam :)

(#40719) btudos, köszi! a logitech sem rossz, de a 25 év... :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#40723) cellpeti válasza sagit (#40721) üzenetére


cellpeti
veterán

"Heti pár alkalommal FHD videókat szerkezdgetne, kellene erős proci. T9400-tól felfelé gondolkodom. Az elég lehet?"

Nem vagyok nagy szaki, de mi a fenének FHD filmhez T9400 és annál nagyobb CPU? :Y Azt értem, hogy nem nagyon van kisebb procival(P8400/P8600), de minek T9400nél nagyobb. FHD filmet elvisz egy alap C2D cpu is.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#40724) sagit válasza cellpeti (#40723) üzenetére


sagit
addikt

Nem nézni akarja, hanem megvagdosni. És azért hogy ne tartson a mentés/renderelés utána órákig.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#40725) btudos válasza cellpeti (#40723) üzenetére


btudos
veterán

Szerkeszteni akar, ahhoz nem árt :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#40726) Tikakukac válasza cellpeti (#40723) üzenetére


Tikakukac
titán

FHD szerkesztéshez sosincs elég erős proci, mint ahogy a többiek is mondták. 2.3-as 2 magos gépen én kisebb felbontásban is szenvedtem egy idő után, FHD pedig nagyon-nagyon sok pixel, pláne ha renderelni kell a végén.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40727) audi100td válasza sagit (#40721) üzenetére


audi100td
nagyúr

T400 v. T500 majdnem, hogy mindegy, remek gép mind a kettő. A T400-ból sima igp-s volt nálam, talán a legcsendesebb gép ami létezik, még terhelés alatt is alig venni észre, hogy be van kapcsolva. A T500 is nagyon csendes, az dedikált vga miatt persze terhelés alatt azért hallani, de a kategóriában abszolút halk, az intel vga-t használva szintén hangtalan. A T400-nak előnye a kompaktabb méret, T500-nál meg ott van a nagyobb felbontás és erősebb vga illetve a display port. A W500-at is tudom ajánlani, lényegében ugyanaz mint a T500, csak FireGL vga-val.

(#40728) Chaser válasza sagit (#40721) üzenetére


Chaser
titán

Ha hordozná is akkor T400, ha nem akkor T500. DP miatt jobb pl meg a nagyobb felbontás. 8GB ram ha nagyon szerkesztgetni akar. Ati vga kikapcsolható, szóval ha nincs használatban abszolút nem is kell jelen lennie. Valszeg az ionly ntel megoldások megbízhatóbbak, de már nem vészes Tx00 lap se ha behalná magát.
Ati vga lehet szerkesztésnél is be tudna segíteni vmennyit, de nem tudom ezeknél támogatott volt-e már.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40729) metal01


metal01
őstag

T400 tulajoktól kérdezem elsősorban. Normális, hogy a kijelző 60 Hz-en (szürke színnél leginkább) láthatóan vibrál egy kicsit? Teljes fényerőnél látszik a legjobban.

(#40730) !Overdose! válasza metal01 (#40729) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az enyém nem vibrál. (1440x900)

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#40731) metal01 válasza !Overdose! (#40730) üzenetére


metal01
őstag

Nálam mi lehet a baj? 1440x900 nekem is, és LED-es.

[ Szerkesztve ]

(#40732) tototos válasza YumeD (#40698) üzenetére


tototos
őstag

Nálam a T61 32 és 64 bites win7-el is azt csinálja hogy ha alvó állapotba kapcsolom, majd vissza akkor nem tudok onnantól fényerőt állítani az utoljára beállított fényerőn megy tovább amíg újra nem indítom a gépet. Ez azért azavró mert mondjuk külső tápról kapcsolom alvóba utána meg akksiról szeretném használni és a fényerőt meg maxon megy.

(#40733) FoxiestFox válasza tototos (#40732) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálam nem jelentkezett.

(#40734) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

T400-hoz kellene nekem magyar billentyűzet lehet új is. Nem tud valaki nekem ebben segíteni?

(#40735) cellpeti


cellpeti
veterán

elnézést...rosszul olvastam. Elnézést mégegyszer

Tigris, tigris, csóvafény...

(#40736) sagit válasza audi100td (#40727) üzenetére


sagit
addikt

Komoly munkára ne gondoljatok, csak amiket felvesz a gépével FHD-ban azokat a videókat vagdosná... stb...
Hobby szinten csak, viszont nem akar éveket várni rá ugye. :D

T400 és T500 is van aprón 80k körül ahogy látom, W500 nem nagyon van hirdetve. Mennyi felárat érhet meg a videóvezérlő?

Hordozva nem lesz mint kiderült. Azért vettem neki a 2510p-t hogy azt majd cipeli, lévén az 1,3 kg. De nem így történt. T500-ra kellene rábeszélnem. 1680*1050-es modellre.

Chaser: Neked is köszi a választ. Nethez bőven elég a 4500MHD, játékra meg ott lesz a dedikált. Vágásnál nem tudom milyen szoftver tudná kihasználni a 3650-et vagy a V5700-at. Erről nincs valakinek tapasztalata?

8 Gb bővítés alap lesz mert olcsó, ssd is lesz rendszernek. Milyen HDD Caddy-t kapni ezekhez a TP-hez?
Utánygárytott előlap nélküli nem játszik. Azokkal már 2* is befürödtem. Eredeti, vagy illeszkedő kellene max 20 dodó környékén. Nem akarom elkapkodni a vásárlást, addig odaadtam neki az asztali gépemet.

Jó gépet akarok kifogni. Van típushibájuk? (mint pl 6930p-nél a fedél tartó elkopása)

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#40737) mustang28 válasza sagit (#40736) üzenetére


mustang28
tag

Én 3 hónapja vettem egy T500-at! Kapott egy 120gb OCZ SSD-t. A világ legcsendesebb gépe! Netezés közben 43C-fok a CPU! Gyors korrekt megbízható! Chaser-től vettem egy caddy-t hozzá! Abba ment a régi HDD! Korrekt az a Caddy! Vehetsz tőle nyugodtan!

(#40738) mustang28 válasza sagit (#40736) üzenetére


mustang28
tag

Lefényképeztem neked Caddy-vel, és a gyári DVD-vel!

(#40739) sagit válasza mustang28 (#40738) üzenetére


sagit
addikt

Köszi a képeket!

Jól van, ha megtaláltam a jó árban lévő gépet és megvettem akkor írok ismét. :R

Am ezek a T9x00 procik hogyan viszonyulnak az alulfeszeléshez?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#40740) opeter87 válasza sagit (#40736) üzenetére


opeter87
senior tag

Vágáshoz erős CPU kell elsősorban, dGPU szinte nem is. Rendelerésnél pedig szintén a CPU pörög 100%-on. (Ez a Canopus Edius vágóprogramra igaz én ezzel dolgozom asztalin)
Aki havi szinten pár videót vág "csak" meg annál szerintem mindegy, hogy meddig tart egy számítás 2 perc vagy 5 perc.
Én a helyedben csak P8400/8600-as procit gépet vennék (ezek 25w-osak), a 9xxx pedig 35w, ez üzemidőnél nem mindegy. Vágásnál talán számít 5% az erősebb proci.
Valaki írta, hogy vágáshoz elég egy core2duo, hát tudok mutatni olyan nyers avhci hd formátumot, amit lejátszani sem tudott egy c2d.

(#40741) sagit


sagit
addikt

Egy kedves fórumtárs linklet egy általa árult T500-at.

4 gb ram + 2 gb turbo memory
Ez a turbo memory mi a fene?

opeter87: jogos, ez is előrelépés lesz jócskán az u7600 hoz képest
am a 3 mb cache és a 6 mb cache között hol tud kijönni a különbség?

A dedikált gpu pedig jó lesz ha kedve szottyan játszogatni. Az előző x3100 erre teljesen alkalmatlan volt és a 4500 MHD se túl acélos azért.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#40742) audi100td válasza sagit (#40741) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Ez a turbo memory mi a fene?"

ipari hulladék :D viccet félretéve sokszor volt már róla szó, eredetileg HDD mellé szánták amolyan cache-ként, igazából gyakorlati haszna nem igen van, főleg ha SSD-t használsz

ez az első amit ki szoktam kapni frissen hozzám került gépből

[ Szerkesztve ]

(#40743) sagit válasza audi100td (#40742) üzenetére


sagit
addikt

Nem tudok róla semmit. Külön slot-ja van? vagy hogy kell elképzelni? :D

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#40744) Chaser válasza sagit (#40736) üzenetére


Chaser
titán

Jaja, 1680-ast vegyél. Olyanom volt nekem is ati-val, korrekt. W500 sztem nem éri meg a felárat a firegl vga miatt. Azt nem tudom, ezeket a régebbi vga-kat be tudja-e fogni valami munkára, utána kell nézni.
Igazából a zsanér gyengül egy idő után, de nem nagy tétel újra cserélni.
Én ilyen caddyt árulok hozzá, vettek innen többen is, nem panaszkodott senki.

mustang28: :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40745) audi100td válasza sagit (#40743) üzenetére


audi100td
nagyúr

feles mini PCIe-be megy

(#40746) opeter87 válasza sagit (#40741) üzenetére


opeter87
senior tag

"jogos, ez is előrelépés lesz jócskán az u7600 hoz képest
am a 3 mb cache és a 6 mb cache között hol tud kijönni a különbség?"

Inkább az számít(ana), hogy tud-e 4 szálon működni a CPU vagy csak 2 szálon. De mivel ez itt nem áll fenn, így nem érdekes. Illetve az számít, hogy tudja-e a processzor a SSE technológiát, mert ez sok videóvágó program támogatja/használja.
Szerintem a cache méret nem igazán számít. Annál többet ér az üzemidő.

(#40747) bads1 válasza sagit (#40741) üzenetére


bads1
aktív tag

Csak megemlítem hogy van egy eladó T510-em de gondolom nem ilyne árkategóriában gondolkodtok.

(#40748) sagit válasza bads1 (#40747) üzenetére


sagit
addikt

Venném azt is de 50-be ment el a 2510p és így is hozzárakok 30k-t neki.
A kisasszony ezt se szívesen fogadja el, szerencsére nem lehúzós.

És a T500 is elég lesz neki.

80k-ért olyan ajánlatot kaptam hogy:

1680*1050
256 ati
webcam
2 gb ram
wwan
2 órás pana akku
dokkoló
angol bill

vinyó nélkül

szerintetek?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#40749) audi100td válasza sagit (#40748) üzenetére


audi100td
nagyúr

80k átlagos árnak mondható, bár én személy szerint kicsit sokallom, W500 is van már ennyiért. T400 meg nevetséges 55-60k-ért megy már, legalábbis nem egy ilyen ajánlatot láttam az utóbbi hetekben.

(#40750) Chaser válasza sagit (#40748) üzenetére


Chaser
titán

Ilyet adtam el pár napja 8GB rammal, magyar billel meg egy caddyvel, jó 9 cellás akkuval 80-ért. Azt nézve hogy ebben van WWAN, dokkoló, de ram csak 2GB és hdd nincs én alkudnék egy kicsit:) /2GB ram pl semmit nem ér kategória, pláne ha 2x1/

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.