Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41901) Tikakukac válasza GaborGh (#41900) üzenetére


Tikakukac
titán

Jah, IPS, de nem Alfától.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41902) btudos válasza Tikakukac (#41899) üzenetére


btudos
veterán

Mi van benne? :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#41903) Tikakukac válasza btudos (#41902) üzenetére


Tikakukac
titán

T5600, 2 giga ram, 1050-es IPS panel, 9 cellás pana akksi 1000 ciklus körül, 70%-al (talán egy reset hoz még valamit) x1300-al, ja és 80-as vinyó 100/100, német billzet, ez is tuti cserés, mint minden más. Plusz kicseréltettem a hozzá adott 90-es töltőt 65wattosra, így átcserélem a gépek között, még könnyebb lesz a x200s-em össztömege :DDD

De az állapota az tényleg hihetetlen, belül tök új az egész mindenestől, panel érintetlen, alsó burkolat patika, oldalai tökéletesek, fedlapon az éleknél zéró kopás, a tetején lámpánál vizsgálva lehet látni talán 3 hosszanti nagyon finom karcot és ennyi.

Tényleg nem értem, honnan lehet ilyet szerezni, ennyiért. Haszonnal ugye.

Tim82: Amiket én láttam eddig ennyiért azok a sima TN paneles, sima felbontással, T2300-al voltak ennyibe, és ehhez hasonló körüli állapotban. Ezért nem értem.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41904) Tim82 válasza Tikakukac (#41903) üzenetére


Tim82
nagyúr

Németországi multik céges géppark-leselejtezéséből, fillérekért. Pl.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41905) btudos válasza Tikakukac (#41903) üzenetére


btudos
veterán

Nem érteni kell, megvenni :) igen jó vétel volt.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#41906) Tikakukac válasza btudos (#41905) üzenetére


Tikakukac
titán

Megmondom őszintén: elég durva birtoklási vágyat ébresztett bennem :DDD Pláne ez a panel, huha. Csak ugye ez így cakk-pakk majdnem 3 kiló és azért az x200s-hez képest, hát eléggé batár :K

Agyalok rajta, hogy ki kéne próbálni a win8-at, ha már úgyis gyalulok. Mennyire van értelme?

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41907) rgeorge válasza Tikakukac (#41906) üzenetére


rgeorge
addikt

Kipróbálni hogyne lenne értelme.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#41908) Francia91 válasza Tikakukac (#41906) üzenetére


Francia91
veterán

Én T60p-n használom a Win8-at, fényévekkel gyorsabb, mint a Win7 /mindkettő frissen telepített/, ráadásul a HD-t jobban csipázza a Win8. Nekem bejön :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#41909) Tikakukac válasza Francia91 (#41908) üzenetére


Tikakukac
titán

Megnézem akkor :R

rgeorge: Időt eddig nem vertem el rajta sokat, egyszer megnéztem, aztán vissza a win7. De itt azért más a helyzet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41910) zooleeb


zooleeb
csendes tag

Sziasztok!

Akit esetleg érdekel egy makulátlan gyönyörű állapotban levő IBM T60 IPS paneles gép itt:[link]
megtalálja!tényleg gyönyörű!

zooleeb

Ami nem kínai az hamisítvány!

(#41911) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Na, megrendeltem az E530-at i5-el, GT630-al:D Aqua-nál tök jó árban van másokhoz képest! Meg hozzá még pluszba egy A-DATA 64Gb-os mSATA SSD-t :)) Alig várom...majd talán írok róla egy kis beszámolót.

(#41912) spammer válasza Gabesz87 (#41911) üzenetére


spammer
veterán

Engem érdekelne majd egy beszámoló :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41913) sutszi válasza Tikakukac (#41903) üzenetére


sutszi
veterán

Azt is lehet tudni hol/kitől tudtál szert tenni erre a gépre?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41914) Tikakukac válasza sutszi (#41913) üzenetére


Tikakukac
titán

Aprón érdemes keresni, sok választék nincs, egyből rá lehet találni. Mondjuk alfát ha lehet mondani akkor bárkit. Szóval Dual CBR kollega volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41915) sutszi válasza Tikakukac (#41914) üzenetére


sutszi
veterán

Ja, ez volt a tippem...Ok. Köszi. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41916) Tikakukac válasza sutszi (#41915) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs mit.

Más: Windows8 kuka. A csempéket még ki is irtottam kagyló kapitány kis programjával, de sajnos a driverezés az úgy nem adja ki.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41917) btudos válasza Tikakukac (#41916) üzenetére


btudos
veterán

Naigen, rendes driver nélkül a Win8 elég problémás "játék".

#41918: Sokan mondják ezt a design témát, pedig szerintem csak megszokás kérdése (bár én másfél év WP után könnyen beszélek :) )

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#41918) Tikakukac válasza btudos (#41917) üzenetére


Tikakukac
titán

Én a HD2-n is használtam a WP7-et, és hát nekem ez nem való. :(

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41919) audi100td válasza Tikakukac (#41916) üzenetére


audi100td
nagyúr

Driverezés? Pontosabban?

(#41920) Tikakukac válasza audi100td (#41919) üzenetére


Tikakukac
titán

Az update fel tudott rakni talán 2 dolgot és minden más ugye win7 majd manualban. Grátiszban kiírthatatlan ez a kezdőképernyős valami oldalról. Powermanagert én 1 óra próbálkozás után sem tudtam felpakolni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41921) btudos válasza Tikakukac (#41920) üzenetére


btudos
veterán

De ez inkább abból adódik hogy a T60-ra nincs Lenovo/IBM féle Win8-as driver, nem?

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#41922) audi100td válasza Tikakukac (#41920) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Powermanagert én 1 óra próbálkozás után sem tudtam felpakolni."

Pedig csak W7 kompatibilis módba kellett volna futtatni, na mindegy... Ugyanez vonatkozik a kicsomagolt ATi driverre. Más nem is jut eszembe amivel trükközni kellene, vagy szó nélkül megeszi a W7-es verziót, vagy van is már W8-as, mint pl. az APS, Intel INF driver, stb.

[ Szerkesztve ]

(#41923) Tikakukac válasza audi100td (#41922) üzenetére


Tikakukac
titán

Na ez a baj, anyámék használnak egy tonna olyan cuccot, ami 10 év vagy régebbiek. Örülök, ha a win7 megmarad.
A csempés meg többi f@szságot meg én sem bírom, ő meg főleg nem fogja. Elég terror nekem a cseklő-nyakló-forgó menü 2010 office alatt a suliban, bár szerencsére lehet vinni saját gépet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41924) audi100td válasza Tikakukac (#41923) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kinek mi jön be. :) Azért mert nem szántál rá egy kis időt, hogy megtanuld hogyan kell használni, még nem biztos, hogy szar meg faszság. ;) Én így 2 hónap W8 használat után nem szívesen ülnék vissza W7 elé, de mondom ízlés kérdése, csak akkor már ne a driverek miatt keressünk rajta fogást, eddig mindent meg tudtam oldani rajta amit W7 alatt is. Annyi, hogy valamivel többet kell kézzel telepíteni, cserébe megspórolsz több órás windows update-et. :)

(#41925) Francia91 válasza audi100td (#41922) üzenetére


Francia91
veterán

T60p-m van, minden driver W7-es módban tökéletesen telepítve, rendesen működik, Power Manager úgyszint perfect. De minden ThinkVantage szoftver fent van, hibátlanul működik. Egyedül a Toolbox dobál hibaüzenetekkel.

Szerk.: jóval kevésbé használja a hardvert a Win8, mint a 7-es, 4-5 fokkal hűvösebb a gép, FullHD-t is sokkal kisebb terheléssel viszi. Gyorsabb is, mint egy frissen telepített W7

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#41926) audi100td válasza Francia91 (#41925) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, a Toolbox valóban szarakodik, lehet meg lehet oldani, de nem igen használom, így nem foglalkoztam vele különösebben.

(#41927) Tikakukac válasza audi100td (#41924) üzenetére


Tikakukac
titán

Abban a remek helyzetben vagyok, hogy a telóm megesz 3 oprendszert alsó hangon. Használtam ott is csempét, meg ugye adott nekem 3 fajta Sense, meg még 3 fajta droid skin stb stb. Tényleg imádom az újdonságot, szeretem a minimal dolgokat is. Ott is felhúztak ezzel a beterelünk valahova dologgal. De itt gépen, így, ebben a formában ez az én ízlésemnek még mindig nagyon kuka. Anyámnak főleg kuka. Ahhoz meg én túlságosan el vagyok kényelmesedve egy TP előtt, hogy bármit bármivel bárhogyan átrakjak, hogy menjen. Ez van, update lehetőség adott, ha sikerül kigyilkolni pár dolgot, akkor majd talán. Hozzáteszem, azért nem kis munka volt anyámnak a win7 is, az öregebbek, pláne mifelénk nem esznek meg akármit. Nomeg az Apeh is szeret kiadni olyan dolgokat, amik win98 alá vannak optimalizálva és tudnak dolgokat az újabb rendszereken.

Ettől függetlenül biztosan nagyon jó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41928) audi100td válasza Tikakukac (#41927) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Hozzáteszem, azért nem kis munka volt anyámnak a win7 is, az öregebbek, pláne mifelénk nem esznek meg akármit."

Mi felénk sem, de azért Win7-re sikerült átszoktatnom a nagyszüleimet viszonylag könnyen, nem olyan sokkal "másabb" az Xp-hez képest, Office persze maradt a 2003-as, az újabb verziókra nem vállalkoztam volna én sem.

(#41929) Tikakukac válasza audi100td (#41928) üzenetére


Tikakukac
titán

Hallottad volna a rikácsolást, hogy miért nem pontosan! olyan, mint az XP. Én meg elmondtam, hogy ha még egyszer arra a gépre azt kell raknom, akkor a kövi összefosás után vigye boltba és csináltassa meg pénzért.
Bezzeg az új vasaló csoda na annak a megtanulása nem nagy cucc. Ez van, ezt kell szeretni.
Faternak mondjuk spec tablet amúgy is a gép, meg grátisz spec szoftverek, ott XP lesz 10 év múlva is, lefogadom.
Az Office felületekről pedig nem kis véleményünk van infókar szinten (is), hányás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41930) paramedic válasza Tikakukac (#41929) üzenetére


paramedic
aktív tag

Venti csere után XP helyett -elég optimista módon- Win 7-t raktam fel anyám gépére. Ezek után kissé félve adom vissza a gépét... :)

(#41931) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Tenyleg ennyire gyakori a thinkpadeknel a fedlap sarkainak kopasa?
A 3 honapos T430-am mindegyik sarka ki van kopva, a haverom T420-a szintugy.

Eleg igenytelen ez egy ilyen nivos gepnel nemde?

(#41932) btudos válasza n0_gAboR (#41931) üzenetére


btudos
veterán

Nekem nincs ilyen bajom a T430-cal, pedig az enyém is kb. 3 hónapos.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#41933) audi100td válasza n0_gAboR (#41931) üzenetére


audi100td
nagyúr

Általános probléma, főleg az újabb modelleknél, pl. X200-nál gyakran a fémig kopik a gumibevonat, pedig a jó-öreg T42-nél vagy X40-nél épphogy picit kopott csak meg közvetlenül a sarkoknál. Ezek meg fél év után úgy néznek ki mint azok 7-8 év után sem, mondjuk a W500-am még egész jól tartja magát.

Nem a legszebb látvány, bár még mindig jobb mint egy karcos szál-csiszolt alu fedél.

btudos: Tokban hordod? Általában annak az anyaga szokta leradírozni.

[ Szerkesztve ]

(#41934) Tikakukac válasza audi100td (#41933) üzenetére


Tikakukac
titán

x200 tényleg igaz, az élei totálra nullásra vannak kopva. Jó mondjuk valami 6k-ból talán megvan a fedlap, de ez nem szobor lesz, nekem megfelel. Az üvegszálas palmrest is, nem szép, de ez eltörni már nem fog ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41935) sutszi válasza Tikakukac (#41929) üzenetére


sutszi
veterán

Ezt az Office fikázást már nem először olvasom tőled...csak egyre inkább nem értem.

2007-es verzióval kezdődött. Kerekítsünk 5 évre. 5 év alatt milyen nehézséget nem tudtál áthidalni, hogy a 2003-as kövülethez ragaszkodsz?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41936) Francia91 válasza sutszi (#41935) üzenetére


Francia91
veterán

Először én is nehezen barátkoztam meg az újabb Office-szal, de aztán belemelegedtem, nem egy ördöngős dolog.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#41937) franc0 válasza Tikakukac (#41927) üzenetére


franc0
őstag

Hát most jó sok "okosságot" sikerült összehordanod, tőled váratlan módon.

- csempe: nem értem mit rinyáltok, én tudom úgy használni a gépet, hogy hetekig nem látok egy rohadt csempét sem. Tökugyanaz, mint a Win7, csak többet ad, gyorsabban.
- kompatibilitás: elárulom, több dologgal kompatibilis, mint a Win7.
- Office layout: ez már tényleg a szar sem elég büdös kategória. Már vagy 5 éves az új felület, volt idő megszokni. Főleg, hogy tényleg nagyon jó.

Tán nem kéne nyugger-káeurópai módon köpködni minden változásra.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#41938) CharlieDrop válasza franc0 (#41937) üzenetére


CharlieDrop
veterán

tegnap kipróbáltam, a tapipadot nem bírom beállítani, még nem találtam meg hol lehet, amúgy engem nem zavar a csempe, egész jól kezelhető meg minden, de míg nem lesz meg minden driver rendesen, addig nem hiszem, hogy érdemes használni, a win7 szerintem gyorsabb a jelenlegi felállásban...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41939) audi100td válasza CharlieDrop (#41938) üzenetére


audi100td
nagyúr

Melyik driver nincs meg? Ha intel vga-ra gondolsz akkor nem is lesz, csak Sandy Bridge-ig visszamenőleg ad támogatást a sunyi intel.

[ Szerkesztve ]

(#41940) CharlieDrop válasza audi100td (#41939) üzenetére


CharlieDrop
veterán

igazából arra gondoltam, hogy a win7-ben egész jól működött a driver integrációja a lenovonak, nvidia driver problémát mondott telepítéskor, de meg sem tudom nézni, hogy tényleg rossz-e. Jobban bele kell ássam magam a win8 lelki világába. És mint mondtam a tapipadot sem tudom finomhangolni, hiába szedtem le a lenovo drivert.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41941) audi100td válasza CharlieDrop (#41940) üzenetére


audi100td
nagyúr

Telepítetted az ultranav drivert? Nálam lehet konfigurálni a szokásos helyen: [link]

(#41942) CharlieDrop válasza audi100td (#41941) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem is találtam olyan helyet, ahol egyáltalán egér tulajdonságai lennének, lehet láma vagyok, vagy túl késő este volt, vagy mindkettő.

És igen, mint írtam telepítettem az Ultranav szoftvert a lenovo oldaláról.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41943) audi100td válasza CharlieDrop (#41942) üzenetére


audi100td
nagyúr

Vezérlőpult -> Hardver és hang -> Eszközök és nyomtatók -> Egér (Win7 alatt is itt volt elhelyezve)

(#41944) janez


janez
aktív tag

Sziasztok.
Van egy T60-am, rajta egy xp és egy ubi. Az xp-hez milyen wifi -és hangdrivert tudtok ajánlani? A Lenovo oldaláról leszedtem szinte minden driver-t, de wifi és hang még sincs. Tudnátok nekem segíteni ebben? Egy linkkel a szükséges drájverekkel, drájvercsomaggal. Előre is köszi. Az a gond, h csak mobilnetem van, így nehéz a vadászat.

Más. Van egy cd író a gépben, most gondolkodom egy dvd író vételén. Van értelme, lehet normálisan írni vele? Újraírható lemezeket is?

(#41945) Francia91 válasza janez (#41944) üzenetére


Francia91
veterán

A DVD író teljesen jó, én használom rendszeresen, mindent megeszik. A Lenovo oldaláról leszedett drivernek pedig jónak kéne lennie XP-n.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#41946) CharlieDrop válasza audi100td (#41943) üzenetére


CharlieDrop
veterán

no, pont ez az, vezérlőpultot még nem találtam, csak beállításokat :) ott nem volt ilyesmi :)
De akkor van vezérlőpult, az jó, este ránézek :)

köszi

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41947) audi100td válasza CharlieDrop (#41946) üzenetére


audi100td
nagyúr

Vezérlőpultot többféleképpen is elő tudod hozni. Vagy Számítógép -> (felső menüben) Számítógép -> Vezérlőpult megnyitása, vagy egyszerűen megnyomod a "Windows" gombot majd elkezded gépelni a "Vezérlőpult" szót, ha a "Számítógép"-et sem találtad még meg, akkor ugyanez a teendő. Ha megvannak, ki is tudod őket tenni a Kezdőképernyőre jobb egérgombbal, illetve bámit elő lehet így keresni amire szükséged van. Érdemes használni a jobb oldali menüt is, pl. a Kezdőképernyőnél rögtön meg lehet vele jeleníteni az összes telepített alkalmazást. A "Metro" alkalmazásoknál is ez a menü lesz mindig segítségedre az aktuális beállításokhoz, stb.

szerk: Ha még nem magyar a Win8-ad és szeretnéd, hogy az legyen, vezérlőpultban a területi beállításoknál le tudod tölteni és telepíteni a magyar nyelvi csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#41948) CharlieDrop válasza audi100td (#41947) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi :)
Este újra próbálkozok, hátha jobban kedvet kapok a dolgokhoz :)
Igaz a Totalcommanderre közölte, hogy nem nyert :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41949) audi100td válasza CharlieDrop (#41948) üzenetére


audi100td
nagyúr

(#41950) CharlieDrop válasza audi100td (#41949) üzenetére


CharlieDrop
veterán

az installt se engedte futtatni, na jó, ennek is utánajárok :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.