Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41151) mustang28 válasza rgeorge (#41150) üzenetére


mustang28
tag

A T500 is! Ti ki szoktátok húzni a töltőjét kikapcsolás után? Én igen! :K

(#41152) salieri.


salieri.
őstag

Felesleges kihúzni.

Hátha valakinek érdekes lehet :C

(#41153) !Overdose! válasza mustang28 (#41151) üzenetére


!Overdose!
őstag

Miért húznám ki? Mondjuk kikapcsolni is csak akkor szoktam, ha viszem valahova.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#41154) audi100td válasza cellpeti (#41149) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezer éves vinyóval persze, hogy lassú minden gép, SSD kell bele és legalább 4GB RAM. A vga-nak ehhez semmi köze, max ha valami drivert nem jól raktál fel és amiatt laggol a gép.

(#41155) cellpeti válasza audi100td (#41154) üzenetére


cellpeti
veterán

ram megy bele 8GB a jövő héten

Tigris, tigris, csóvafény...

(#41156) mustang28 válasza cellpeti (#41155) üzenetére


mustang28
tag

Én is nemrég vettem egy SSD-t a T500-ba egy OCz Vertex3-at! Repül mint a madár. Nem vagyok nagy szakértő, de a mindennapi használatra inkább SSD-be gondolkozz.

szerk.szerintem

[ Szerkesztve ]

(#41157) cellpeti válasza mustang28 (#41156) üzenetére


cellpeti
veterán

értem én, de attól egy TJ65öt ott kéne hagynia mint a xart

Tigris, tigris, csóvafény...

(#41158) meszi16


meszi16
tag

Sziasztok!

Nem vagyok teljesen otthon benne, ezért kérdeznék.
T60-ra telepítek XP-t, rákerestem [lenovon a driverekre], xp-t kiválasztottam, de ott annyi minden van hogy nem tudom mit/miket kellene feltenni.
Van itt Bios, chipset stb driver, ilyenek kellenek? WLan-os hálózati driverekből 2 kategória is van.
Segítenétek benne hogy mi is kell pontosan ezekből?
Köszönöm szépen előre is!

(#41159) salieri. válasza meszi16 (#41158) üzenetére


salieri.
őstag

Itt beírod a type számot és dobja a géphez a drivereket
Vagy lenovo system update!

(#41160) cellpeti


cellpeti
veterán

winyó gond lesz, haldoklik a WB Blue :W a legrosszabkor :O

Tigris, tigris, csóvafény...

(#41161) mustang28 válasza cellpeti (#41160) üzenetére


mustang28
tag

:O SSD-t neki! :K

(#41162) cellpeti válasza mustang28 (#41161) üzenetére


cellpeti
veterán

jaja, de nem most. Remélem kihúz még pár hónapot

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#41163) CharlieDrop válasza cellpeti (#41162) üzenetére


CharlieDrop
veterán

skacok!

Egy ilyet hova lehet beletenni egy T410-be?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41164) audi100td válasza CharlieDrop (#41163) üzenetére


audi100td
nagyúr

Megfelelő adapterrel sima sata helyre.

(#41165) CharlieDrop válasza audi100td (#41164) üzenetére


CharlieDrop
veterán

aha, akkor gyakorlatilag T410-be sok értelme nincs?
Mert ennyi erővel vehetek rendes SSD-t is, ugye?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41166) audi100td válasza CharlieDrop (#41165) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, ez egyébként nem mSATA, hanem microSATA, gyakran keverik.

(#41167) CharlieDrop válasza audi100td (#41166) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszönöm :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41168) tresh


tresh
addikt

sziasztok,

Rájöttem hogy 500gb nél is több tároló kapacitásra lenne a szükségem a t61 be így a kérdés az lenne 1 TB lekezel még? Vagy mennyi a max? Köszönöm :R

(#41169) Tim82 válasza tresh (#41168) üzenetére


Tim82
nagyúr

A jelenleg elérhető összes 9,5 mm vastag SATA notivinyót beleteheted, akár 1 TB-osat, le fogja kezelni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41170) GBotond válasza audi100td (#41166) üzenetére


GBotond
tag

Köszönöm, javítottam a hirdetést :R

(#41171) tresh válasza Tim82 (#41169) üzenetére


tresh
addikt

köszönöm :R

(#41172) cellpeti


cellpeti
veterán

BIOSban futattam a RAM és a HDD ellenörzőt, semmit gondot nem talált.

HD Tune Pro se mutatott hibát. Most újra teszem a rendszert, mert a jobb klikkes menüre kell várnom majdnem fél percet. Illetve ha másolok, nem nyit meg semmit sem, se pdf, se böngészőt.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#41173) audi100td válasza cellpeti (#41172) üzenetére


audi100td
nagyúr

HD Sentinel mit mond a vinyóra?

(#41174) zek47


zek47
csendes tag

Egy T40-be milyen állásban kell beszerelni a hdd-t?

Vettem egy T40-et hdd nélkül. Hdd helyett egy CF kártyát fogok beletenni adapterrel. A hdd-t csak egy féle képpen lehetne beletenni, viszont az adapter sokkal kisebb, bemegy mindkét állásban. Mivel az IDE csatoló egyik széle viszi át a tápfeszültséget, nem lenne egészséges fordítva betenni. Tudnom kellene, melyik az 1-es láb. Köszönöm.

(#41175) YumeD


YumeD
tag

Döglött w510/t510 alaplapot keresek, akár kölcsönbe is (méregetési célokkal... igen pcie lane keresgélés:P). Ha esetleg valaki hallott olyanról aki tud róla hogy van az ismerőse szomszédjának, szóljon :D

(#41176) cellpeti válasza audi100td (#41173) üzenetére


cellpeti
veterán

azt, hogy rendben van

Tigris, tigris, csóvafény...

(#41177) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Nézegettem aprón a TP-s hirdetéseket és eddig ugyan nem tűnt fel,de mi a különbség a HD+ és a FHD közt? Nyilván a FHD jobb csak az a kérdés mennyivel? Egyébként T510-ről van szó!

Why are you wearing that stupid man suit?

(#41178) AxBattler válasza Shatterstar (#41177) üzenetére


AxBattler
félisten

HD+ = 1600x900
FHD = 1920x1080

Egyébként szerintem az első is tökéletesen elég.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#41179) Shatterstar válasza AxBattler (#41178) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

A méretekkel tisztában vagyok, inkább az érdekelt volna hogy egy TP-s kijelzőnél a HD mennyit dob a latba? Egyébként nekem is elég a hagyományos HD kijelző :)

Szerk: A T500 rendelkezik HD kijelzővel vagy az még csak simán LED?

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#41180) sutszi válasza Shatterstar (#41179) üzenetére


sutszi
veterán

Szerk: A T500 rendelkezik HD kijelzővel vagy az még csak simán LED?

Ezt gondold át újra....

LED a megvilágítás típusára utal...(Elődje a CCFL, ami fénycsöves megoldást takar)

A HD(1366x768),HD+(1600x900), FHD(1920x1080) pedig a felbontásra utal. Hogy ez mekkora képátlón realizálódik az más kérdés...

Egyébként általánosan elmondható, hogy a felbontás növelésével élesebb/szebb/részletgazdagabb lehet a megjelenítés...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41181) cellpeti válasza sutszi (#41180) üzenetére


cellpeti
veterán

Nekem 1680x1050es van, de a bnőmnek meg 1366x768, soha az életben nem váltok vissza

Tigris, tigris, csóvafény...

(#41182) Shatterstar válasza sutszi (#41180) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

"Egyébként általánosan elmondható, hogy a felbontás növelésével élesebb/szebb/részletgazdagabb lehet a megjelenítés..."

Eddig azért én is eljutottam :) Nézd el nekem a naiv kérdéseimet hisz nem vagyok valami edzett kijelzők terén :B

Why are you wearing that stupid man suit?

(#41183) !Overdose!


!Overdose!
őstag

A különböző típusokhoz különböző Power Manager is készül? Írtátok, hogy tökéletesen működik Win 8 alatt, de nekem fel sem települ az X41T-re. :( Linkelnétek egy biztosan működőt?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#41184) sutszi


sutszi
veterán

(#41181) cellpeti
Én is 1680-on ülök, de már ez is kevés...kéne az FHD...nem férek el.

(#41182) Shatterstar

Hát ezért van a fórum, hogy edzett legyél ;)
Egyébként a kijelzőpanel technológiája ami még szempont. Ilyen például a TN ami általában a gépekbe kerül..Van még IPS amit sokan szeretnénk látni az összes gépben mert nagy betekintési szögei és jó színvisszaadása van....(de sajnos sokszor még opcióként sem válaszható...)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41185) Shatterstar válasza sutszi (#41184) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Az IPS-ről hallottam mendemondákat,de még sajnos nem állt módomban egyet se látni a két tulajdon szememmel :DDD
Bezzeg az okos telefonokba már egytől egyig az kerül :U

Why are you wearing that stupid man suit?

(#41186) sutszi válasza Shatterstar (#41185) üzenetére


sutszi
veterán

Bezzeg az okos telefonokba már egytől egyig az kerül

Sajnos ez sem igaz...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41187) cellpeti válasza sutszi (#41186) üzenetére


cellpeti
veterán

nem mert van amibe SAMOLED

Tigris, tigris, csóvafény...

(#41188) Shatterstar válasza sutszi (#41186) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Itt a PH-n temérdek olyan cikk van ami azt taglalja hogy a jelenlegi telefonok közül egyre több kapja meg az IPS kijelzőt. Lehet én vagyok megint tájékozatlan,de úgy emlékszem IPS-t olvastam nem oled illetve amoled-et.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#41189) meszi16 válasza salieri. (#41159) üzenetére


meszi16
tag

Heló!

Elvileg feltelepítettem mindent, de még maradtak ismeretlen eszközeim, itt egy kép róla.
System updateval is próbálkoztam innen, de nem jártam sikerrel.
Mit tegyek?
Köszönöm!

(#41190) BoC1ka válasza cellpeti (#41181) üzenetére


BoC1ka
senior tag

volt mar 1280x800 1920x1200 meg 1680x1050 most

Ha mindenképp jó gépet szeretne venni az ember akkor csakis 16/10 jöhet szóba...:)

YNWA

(#41191) Francia91 válasza meszi16 (#41189) üzenetére


Francia91
veterán

a BCM2045B az biztos Bluetooth-os cucc, tegyél fel BT Drivert. SM buszvezérlő pedig Chipset-es dolog A System Update sokmindent feltesz, de van, amit manuálisan kell feltenned.
Szerintem dobj fel egy Chipset és egy Bluetooth drivert...

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#41192) sutszi válasza Shatterstar (#41188) üzenetére


sutszi
veterán

Egyre több...lehet, de pl alsó és középkategóriában nem gyakori...előfordulhat, de akkor máson spórolnak...
AMOLED/ SAMOLED meg többnyire Samsung privilégium egy-két kivételtől eltekintve...
Xperia U-m van. ára alapján középkategória alsó részében lehet valahol mégse IPS...

A tabletekben már nagyobb az IPS arány

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41193) Shatterstar válasza sutszi (#41192) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Vagy akkor tablet ahogy mondod! Nekem az és a smartphone szinte egykutya. Nagy kár hogy a lenovo nem áll át véglegesen az only IPS kijelzőre mert egy prémium laptoptól elvárnám a jobb minőségű kijelzőt...

Why are you wearing that stupid man suit?

(#41194) btudos válasza Shatterstar (#41193) üzenetére


btudos
veterán

Sokan elégedettek lennénk, ha legalább választható lenne, de legtöbb esetben még csak lehetőség sincs rá. :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#41195) brutte


brutte
aktív tag

Valaki tud segíteni t61 biosz update-nél?

a letölthető program "Driver loading failed. The utility cannot proceed" üzenetet ad.
a boot cd-t pedig ne bootolja be..

Köszönöm előre is a segítséget :R

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#41196) sutszi válasza brutte (#41195) üzenetére


sutszi
veterán

A windows-os update program csak 32bit-es rendszeren működik.
Ha 64bites win-ed van akkor csak a boot cd a járható út. Rosszul írtad ki....lehet. A boot sorrendet jól állítottad be?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41197) Francia91 válasza sutszi (#41196) üzenetére


Francia91
veterán

eddig sosem voltak ilyen gondjaim ThinkPad BIOS frissítésnél. Én pl mindig boot CD-ről frissítek BIOS-t :).

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#41198) sutszi válasza Francia91 (#41197) üzenetére


sutszi
veterán

Én egyszer frissítettem a BIOS-t. Feltettem a T61-re "A" modBIOS-t és kész...most örülök a SATAII-nek az SSD miatt. :DDD
De semmi különösebb gondom nincs.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41199) Francia91 válasza sutszi (#41198) üzenetére


Francia91
veterán

Azért írok többes számban, mert nálam járnak ThinkPad-ok, elég sok

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#41200) brutte válasza sutszi (#41198) üzenetére


brutte
aktív tag

A boot cd-re a letöltött iso tartalmát tettem rá. Meg ugyan ezt próbáltam Megcsinálni USB-n keresztül is. de ott sem volt semmi. A sorrend jó. még azt is kipróbáltam, hogy a többit kitörölte, de akkor kiált hibába.

Milyen kiterjesztésnek kéne rajta lennei, amiről bootol?

És milyen az a modbiosz? Nekem is vannak SSD terveim. Mit kell ahhoz csinálni? A 2nd caddy már úton van kínából :)

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.