Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40401) cellpeti válasza mobal (#40400) üzenetére


cellpeti
veterán

ja, hát elhiszem, de nekem elég az ami a notin van

Tigris, tigris, csóvafény...

(#40402) Tim82 válasza mobal (#40400) üzenetére


Tim82
nagyúr

Dokkoló != port replikátor.

cellpeti: pedig jó dolog pl. egy extra beépített kártyaolvasó, egy PCI-E hely meg egy Ultrabay hely együtt, a portokon kívül (5 db USB, SPDIF, D-Sub + DVI, hogy csak a legfontosabbakat említsem). Ha nem is teljesítményben, de funkcionalitásban már eléri egy asztali gép szintjét egy dokkolóval megtámogatott Thinkpad.

mobal: úgy valahogy. Bár a Lenovo sem egészen következetes abban, hogy mi számít nála dokkolónak és mi számít port replikátornak (az Advanced Mini Dock pl. szerintem semmiben sem különbözik egy port replikátortól, de marketing szempontból jobban hangzik).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40403) mobal válasza Tim82 (#40402) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Port replikátor < Dokkoló?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#40404) Chaser válasza audi100td (#40394) üzenetére


Chaser
titán

Az melyik rész? Kipróbálnám.

mobal: Port replikátor sztem az, ami ugyanazokat a portokat adja amik a gépen vannak, csak többet. dokkoló több portot ad mint a gépen van. 2504 meg egy T500 elég durva felhozatalt ad. + még ugye az EC54 slot és van usb3 meg esata is akár egyszerre. Nem rossz.

Azt nem tudom mi az a secure disk az EC alatt, lusta voltam még utána guglizni. Picimaci slotnak jobban örülnék.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40405) audi100td válasza Chaser (#40404) üzenetére


audi100td
nagyúr

MW2

persze a részletességet vissza vettem azért rendesen, csak a felbontást hagytam natív beállításon, de még így is elég szép a grafika

[ Szerkesztve ]

(#40406) Chaser válasza audi100td (#40405) üzenetére


Chaser
titán

Köszi közben meglett, most látom van már 3-ik is. A 2-t azt végigtoltam, na kíváncsi vagyok hogy megy a T500-on.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40407) !Overdose! válasza mobal (#40398) üzenetére


!Overdose!
őstag

Próbáltad már?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#40408) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Hello skacok!

Egy sima X61-be beadta a kulcsot a ventillator. Kerdes, hogy egy sima X60bol atrakhatom?

Udv,
M

(#40409) mobal válasza !Overdose! (#40407) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nem, hogy őszinte legyek, de szerintem jó áron nem érsz el jobb sebességet, mint egy diszkrét vga. Persze ne legyen igazam :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#40410) AxBattler válasza Chaser (#40404) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem a leglényegesebb szempont, hogy a dokkolón keresztül töltődik is a noti. Vagy nem?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#40411) mutyuru válasza mutyuru (#40408) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Valaszolok a sajat kerdesemre: Nem lehet:)
Pont a forditott oldala fedett a ventinek. Ebay-n meg 30euro egy fan...

(#40412) !Overdose! válasza mobal (#40409) üzenetére


!Overdose!
őstag

Csak azért kérdeztem, mert nekem volt ilyenem és bár a kevés szabadidőm miatt sajnos nem végeztem komolyabb teszteket, de úgy gondolom, hogy az 1X-es sebességű PCI-E nem olyan súlyos probléma, mint amilyennek elsőre tűnik. Cserébe olyan funkciók is elérhetőek lehetnek, ami valakinek fontosabb. Például DirectX és egyebek.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#40413) fkenny válasza !Overdose! (#40412) üzenetére


fkenny
senior tag

Keress rá az Egpu kifejezésre. Láthatod majd hogy nem vészesen lassabb a vga mint 16x slotban. kb a mai kártyák a 75-80%-os teljesítményüket képesek leadni 1x-en hajtva :)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#40414) Xmodule


Xmodule
őstag

Hali.
Gondolkodom egy ilyen gép megvételén:
Lenovo ThinkPad 74553SG 12.1" Notebook - Core 2 Duo P8400 2.26 GHz

Az lenne a kerdesem szerintetek ebbe belemegy 2.5" SSD? abbol is mondjuk a 10mm magas? Meg ugy alapjában jó gép ez? Amire nekem kellene az netezés inkább de ott a HD videokat vigye 1080p -t is. Youtube, vimeo stb.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#40415) Chaser válasza Xmodule (#40414) üzenetére


Chaser
titán

Ha azt mondod x200 úgyis megismerjük:D 2.5" ssd jó bele persze, azt nem tudom hogy max 7mm-est tud fogadni v 9.5-est is. Az egyik legjobb subnotebook.

audi100td meg is válaszolta a méretet.

szerk: AxBattler: Az lenne a csúnya ha nem töltődne, mivel kell neki táp / értelemszerűen akkor külön a gépnek nem/ . De sztem portreplikátoron is töltődik a gép, bár olyanom még nem volt.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40416) audi100td válasza Chaser (#40415) üzenetére


audi100td
nagyúr

9,5-ös megy bele, tehát megeszi mindet

(#40417) Xmodule


Xmodule
őstag

Ja igen x200 ezt el is felejtettem bocsi:) Szoval akkor a sima (10mm) 2.5ssd megy bele. Ezt jo tudni. Köszi.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#40418) franc0 válasza Xmodule (#40417) üzenetére


franc0
őstag

Jó bele a vékonyabb is (7mm), a lényeg hogy standard 2,5" átmérőjú legyen.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#40419) !Overdose! válasza fkenny (#40413) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én is így gondoltam. :R

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#40420) soldi3r


soldi3r
veterán

gondolkodom, hogy adok még egy esélyt az affs-nek
ilyennel próbálta már valaki? elvileg 10.2" x 6.4", de nem sok reményt fűzök hozzá...

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40421) lapa válasza fi:zi'k (#40296) üzenetére


lapa
veterán

szerintem te (lehet, hogy akaratlanul), de "b ware" gépet vettél. az enyém kajak újszerű volt, pár élen volt használati kopás. meglepődnék, ha ezt adnák "a ware" minőségnek.

soldi3r: szerintem ha eleget láttad már az affs-t, akkor rakd vissza bele a gyárit és akkor fogod tudni, hogy most jó vagy nem. szerintem olyan vékony mattító fólia nemigen lesz, de szerintem bűn is rárakni. ha nappal szemben állsz lehet, hogy a fényerő miatt a ledes jobb, de minden más esetben szerintem komoly különbség van. nem hittérítek, csak szerintem tényleg ez van.

[ Szerkesztve ]

(#40422) soldi3r válasza lapa (#40421) üzenetére


soldi3r
veterán

igazad lehet, de egyre többször előfordul, hogy útközben, műhelyben használom a gépet
jó lenne mellérakni egy tn paneles x200-at, lehet kutatok valakit, akinek ilyen van

E30 (oo=[][]=oo)

(#40423) Chaser válasza soldi3r (#40422) üzenetére


Chaser
titán

Bayen láttam komolyabb fóliákat 12,1"-ra, igaz hogy azok kb 10-13$-ba kerülnek. De ha téged zavar az antireflex glossy megéri. Benn engem is zavart, kinn viszont jobb volt. De én nem használom kinn a gépet...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40424) Tikakukac válasza soldi3r (#40420) üzenetére


Tikakukac
titán

Specifikus fóliát néztem, valamelyik nap rendelem is megfele. Aztán eldől. A betekintési szögek miatt nekem nagyon kéne ez a panel, de a csillogás nekem is húzós.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40425) soldi3r válasza Chaser (#40423) üzenetére


soldi3r
veterán

hát, nézegettem, olvasgattam, de szerintem meg fogok válni tőle, pedig tényleg szebb, mint a TN

E30 (oo=[][]=oo)

(#40426) fi:zi'k válasza lapa (#40421) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezt rendeltem. És bizony "A ware" van odaírva.
Sajnos úgy tűnik "boxolni" kell velük, hogy kapjak vmi kárpótlást az elcseszett rendelésért. :F

(#40424) Tikakukac
Mindenképpen számoljatok be a fóliáról. Bár nálam 90%, hogy marad a panel.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40427) audi100td válasza fi:zi'k (#40426) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Vicces", hogy gyakorlatilag karcmentesnek titulálják az "A" Ware-t, még oda is írja, hogy "Tip-Top", elmehetnek a...

(#40428) fi:zi'k válasza audi100td (#40427) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha nem lenne rajta a két repedés, abszolút nem érdekelne. Illetve ha az akku rendben lenne.

Kíváncsi vagyok mire jutok velük végül. Esetleg vki este tudna segíteni a némettel. Az angolt értik, de nem beszélik. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40429) cellpeti


cellpeti
veterán

ennyire jó lenne ez az X200? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#40430) fi:zi'k válasza cellpeti (#40429) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mihez képest?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40431) audi100td válasza fi:zi'k (#40428) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ráadásul repedés mentesnek írták, írásban tudok segíteni németben.

(#40432) Zooka


Zooka
tag

Ha valakinek kell egy X200-ba való új affs kijelző, küldjön PÜ-t, Töröltem a projektet...

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#40433) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hali

Bekukkantottam tegnap a T61p-be, és van egy mini pci-e (ha jól azonosítom) hely üresen, és az akku alatt van a kivezetése, amolyan "vakablak". Ide jöhet a sim kártyát fogadó modul?
Illetve... Ahogy néztem, az egyik helyen a readyboost-readydrive flash modul van, másikban a wifi, a bluetooth is ilyenben van asszem, és ez az üres.
Na, ezek közül melyikek a valódi mini pci-e slotok, és melyikek csak oda kidrótozott usb-k?
Mintha lett volna ilyesmiről szó itt valamikor.

És mivel külföldi fórumokon írták, hogy a GPU-Z A2 infója semmit sem jelent a GPU meghibásodási valószínűségére nézve, inkább a gyártási dátum és magán a chipen lévő felirat számít, leírtam azt is:
U805B930
0820A2
PA0896.01W
G84-950-A2

Ha minden igaz, ez megnyugtató adat, javítsatok ki, ha nem :)

(#40434) Chaser válasza cellpeti (#40429) üzenetére


Chaser
titán

Volt már sok gépem, sub is, ezrt van némi viszonyítási alapom. 12"-on ilyen masszív gépet összehozni ilyen jó hűéssel, ekkora billzettel nem semmi. Akinek megfelel ez a méret annak legjobb választás. És akkor ott van az AFFS/IPS panel upgrade lehetősége is, ami igen kevés gépnél áll fenn. Ha legalább a felbontása lett volna 1440x900 akkor valszeg én se válok meg tőle. De sajnos abból csak TN verzió van. Jah és 1.6kg körül van a gép 6 cellás akkuval.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40435) Tim82 válasza FoxiestFox (#40433) üzenetére


Tim82
nagyúr

T61-nél az már valós mini PCI-E lesz, T60-nál/X60-nál "drótozott USB".

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40436) FoxiestFox válasza Tim82 (#40435) üzenetére


FoxiestFox
félisten

:R

(#40437) lapa válasza fi:zi'k (#40430) üzenetére


lapa
veterán

hát mondjuk az x200s-hez képest haha. nem nyitunk flémet, csak benyögtem.

szerintem írj nekik egy normális hangvételű levelet németül, ha gondolod megadhatom az én rendelésem számát vagy valamit, hogy az én gépem abszolút rendben volt és ennek alapján te is egy használt, de ép eszközt vártál.

segítenék németben, de pont most nem lesz időm rá. de keress meg privátban ha kell a referencia.

(#40438) bajuszati válasza Tim82 (#40388) üzenetére


bajuszati
tag

pont olyat vettem

köszi Chaser :R

(#40439) fi:zi'k válasza lapa (#40437) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem akartam én se indítani semmit, csak megkérdeztem. :)

Eddig is normális hangvételben beszéltem velük, csak épp angolul. Skype-n is megértették illetve mailben is.
Skype-n elég gyenge az angol, mailben, meg nem is hajlandó csak németül válaszolni, hiába írtam azt hogy nem tudok németül. :U

A felajánlást meg köszi, remélhetőleg nem lesz rá szükség. :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40440) mustang28


mustang28
tag

Láttatok már ilyet?

Nem linkelem be az oldalt, mert vírusos a NOD32 szerint! Bár mostanában kicsit pesszimista lett, vagy tényleg ennyi lenne a kártevő?

akit érdekel a googliba ezt illeszd be, és az első találat "Ericsson 43y6537". www.mini-laptop-accessories.com

(#40441) lapa válasza mustang28 (#40440) üzenetére


lapa
veterán

hát rafkós-rafkós. de ha van előkészítésed úgyis ott a sim slot, ha meg nincs, akkor antenna sincs. abban sem vagyok biztos, hogy békésen elfér a padlólemez felé, bár valószínűleg.

mondjuk megindít bennem egy dual-sim rendszer akarást, de szerintem nem fogok küzdeni ilyesmivel. meg az amúgy is ettől független.

[ Szerkesztve ]

(#40442) audi100td válasza Chaser (#40406) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jelentem, hogy az MW3-at is játszhatóan viszi a W500 (1680x1050, AA off, részletesség "normal"-ra állítva) átlag 30-35 FPS.

(#40443) fi:zi'k válasza audi100td (#40442) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az "okosak" szerint 50 fps alatt játszhatatlan egy játék. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40444) audi100td válasza fi:zi'k (#40443) üzenetére


audi100td
nagyúr

Lejjebb lehet venni a részletességet és felbontást a grafika rovására, ha valakinek ez ennyire fontos. Nem én játszom vele, hanem öcsém, de nem vettem észre rajta akadást. :)

(#40445) FoxiestFox válasza fi:zi'k (#40443) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem inkább az zavaró, ha egy folyamatos (25fps<) játékban framedrop van.. és leveri az fps-t pár frame erejéig.
De ez inkább autós és gyors FPS játékoknál van így, lassabb játékokat, RTS-eket, simán lehet élvezhetően játszani, már ha megvan a 20 fps is..

(#40446) audi100td válasza FoxiestFox (#40445) üzenetére


audi100td
nagyúr

Framedrop eddig nem volt szerencsére, úgy egy órája tolja, de soha nem voltam hc gamer. :)

(#40447) audi100td


audi100td
nagyúr

Dell E6500-ból vajon át lehet műteni a kijelzőt T500/W500-ba?

(#40448) Apollyon válasza audi100td (#40442) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én a Mass Effect 3-at akarom majd végigtolni T500-on. (A Mass Effect sorozatnak annyira ütős mindfuck a sztorija hogy mindenáron végig akarom majd tolni, csak még várom hozzá a fordítást, amely jelenleg kb 20%-on áll.)
Szerintem eléggé kevés lesz neki a 256 MB video ram, de úgyis a sztori a lényeg:D UT3-as motorral van, szóval csak nem lesz gázos. Valaki próbálta már?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#40449) fi:zi'k válasza audi100td (#40444) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Lentebb venni a részletességet?!?! :Y Még a végén a kisebb felbontást is felhozod. :DDD

(#40448) Iscariah
"UT3-as motorral van, szóval csak nem lesz gázos."
Csak óvatosan ezzel a kijelentéssel. ;)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40450) FoxiestFox válasza Apollyon (#40448) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem hiszem hogy gázos lenne. Dishonored is azzal van, és röcc nélkül megy Quadro FX570M-mel is 1680-on.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.