Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39010) #22145024 válasza rii (#39005) üzenetére


#22145024
törölt tag

pl max1811, mint az egyik legegyszerűbben használható. Mondjuk ez nem párszáz, de legalább bolondbiztos, és jól illeszkedik az USB 100/500mA-es korlátjához, illetve puluszban még a cella tipusát is tudod állítani, hogy 4.1V vs. 4.2V-ra töltse (3.6V/3.7V).

A beszerezhetőség egy másik kérdés, így célszerűbb megfordítani az ügymenetet és neked (nektek) kitalálni, hogy mit vagytok hajlandók beszerezni. A lényeg, hogy valami USB Li-Ion linear charger név alapján keressetek, illetve a tokozás SO8, vagy SOT23-5, SOT23-6 (esetleg DIPx). Ezeket próbanyákon is meg lehet építeni, vagy dead bug style/manhattan style módon. Lomexben nem tudom mi van, először inkább Chipcad-nél érdeklődnék a fentieket figyelmbe véve, aztán HQ. Ha ezeknél nincs, akkor farnell.hu, vagy a "TME lerakat" HRe. A max1811-et szerintem nem tartják Mo.-on... Néha vannak meglepő találatok a conradnál, a szegedi RET-nél, vagy a miskolci SOS-nél is. A RET-nek volt/van pesti átvevőhelye, így nem kell az IC árát mégegyszer kifizetni postázás címén.

Ha nulla forintból szeretnétek kihozni, akkor meg kell bontani egyet valamilyen régebbi telóból.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.