Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38801) Tamy válasza PHM (#38800) üzenetére


Tamy
senior tag

Nekem 4-5 darabnál ritkán kell több 1-1 alkatrészből, az meg elég drága tud lenni megrendelve. Persze attól függ miről van szó, de ellenállás, kondenzátor, ic, tranzisztor, csatlakozó... ilyesminél többnyire minimum 1000 de sokszor 10000 db lenne az egység. Tapasztalatom szerint a webshopos árhoz (csomagolási egység árához viszonyítva) képest max. kb. 1.5x drágább az üzlet ára.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#38802) kisi válasza PHM (#38800) üzenetére


kisi
aktív tag

A webboltos rendelésnél viszont sosem álltam sorba. Másik helység, bemész, fizetsz, és kész.. Max 2 perc :)
Én általában szétnézek a webboltban a kiárúsításos dolgok közt is, nem egyszer vettem már így alkatrészeket, aminél a kiárúsításban vett dolgok árrése bőven fedezte az összes többi dolog árát. PLd1-2 forintos IC kiárúsításban, megvettem két csom. egységet 200 forintért, (2x 50 darab), Az adott IC pedig máshol kb300ft/db ár volt..
Na ilyenkor mennek fel dolgok eladásra az E-Bay.com-ra :)

[ Szerkesztve ]

(#38803) PHM válasza Tamy (#38801) üzenetére


PHM
addikt

Mint említettem volt, én pont SMD ellenállásokkal jártam úgy,
hogy megrendelve a felébe került volna.
Nem nagy tételről volt szó, ilyen 10-20 darabokról.
Emlékeim szerint műszerdobozzal is jártam úgy, hogy olcsóbb volt megrendelve.
Nem volt nagy a különbség, csak mivel bementem szétnézni a boltba,
megnéztem 1-2 kirakott cuccnál az árat.
Mindenesetre akkor is megéri a rendelés, ha pár Ft-tal drágább az áru,
mert az idő pénz ugye.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#38804) Tamy válasza PHM (#38803) üzenetére


Tamy
senior tag

Persze, biztos van, amikor megéri, igazából ezt előre nem lehet tudni, csak sejteni max., mivel az üzlet árait nem tudhatod.

De pl. most majd kell vegyek ilyent:
0R27 5% MOF0932JAFTR270 1W 0411 (VIK) METALOXID 500V 200ppm [09-02-83]
1db kéne, de veszek 2db-ot. Egységára brutto 15.62 Ft 1000db vásárlása esetén, 2db-nál meg 34.8 Ft, több mint a duplája. Ennél az üzletben biztosan olcsóbb.

Szerintem ez termékfüggő, max. annyit lehet csinálni, hogy megnézegeti az ember mennyi lenne az ára megrendelve, ha nem túl nagy az eltérés (pláne a végösszeget tekintve) a rendelési egység árához képest, akkor megérheti megrendelni.

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#38805) atesss


atesss
addikt

Üdv !
1,5V-os feszstabot keresnék. Tudom hogy lehetne változtathatóval, de direkt olyat keresnék, amihez nem kellene külsö alkatrész.
TME-n csak olyat találtam, ami 6/8 lábú, és SMD.
De csak létezik ilyesmi egyszerü kivitelben (mint pl. egy 78XX).

(#38806) Psych0 válasza atesss (#38805) üzenetére


Psych0
őstag

Legalább 2 kondi biztos kelleni fog, úgyhogy mit nyersz 2 ellenállás megspórolásával?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#38807) PHM válasza Tamy (#38804) üzenetére


PHM
addikt

Teljesen igazad van, de tételezzük fel, hogy csak az a 2 ellenállás kell.
Gondolom te sem szívesen állnál sorba + 20-30 percet csupán azért,
hogy megspórolj kb 20 Ft-ot.
De ha mondjuk amúgy is szét akarsz nézni a kirakott akciós cuccok közt,
vagy esetleg mindenképp a saját szemeddel akarod látni a kiszemelt árut
mielőtt megvennéd, akkor a bolt a nyerő.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#38808) Lompos48 válasza atesss (#38805) üzenetére


Lompos48
nagyúr

(#38809) Tamy válasza PHM (#38807) üzenetére


Tamy
senior tag

Persze, akkor nyilván nem, de 2db ellenállást meg eleve nem ott vennék. Mindig kell más is, csak 1-1 tételből pár darabnál több nem, hobby szinten ritkán vesz meg az ember egyféle termékből annyit. Az előbb egy szimpla 0,4W-os ellenállást néztem még, abból 5000db a csomagolási egység, így 2.5 Ft/db. Most ha még 10 db-ot veszek is, akkor is 4-5x annyiba kerül. Persze értelek, hogy az idő pénz, csak sokszor a végösszeg annyival több lenne, hogy inkább végigállom. Másrészt meg, amit lehet inkább a HR Elektronikától veszek, náluk 1db is olcsóbb sokszor sok mindenből, mint a Lomex-nél az 1000db-ra vetített egységár, és sorba állni se kell. Nekik csak a honlapjukat nem szeretem, se adatlap (oké, azt még össze lehet vadászni a neten), se készletinfó, se egy fotó. Ezért sokszor beazonosítani is nehéz, hogy mi is az, így még rákeresni se lehet. Általában ilyen esetekben vásárolok a Lomex-ben, vagy ha valami nincs a HR-nél, esetleg annyival drágább.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#38810) kisi válasza PHM (#38803) üzenetére


kisi
aktív tag

De a parkolás az utcán biztosan :)

Általában a webshopban szűrök rá a leértékeltekre, és készleten lévő dolgokra.
PLd 47 uF 25 volt általában elfér a fiókban pár darab, 200 forintért meg 100 darab főleg..

(#38811) atesss válasza Lompos48 (#38808) üzenetére


atesss
addikt

Köszi.
Már csak az kellene, hol lehet beszerezni.

Bár ekkora áramú felesleges. Egy ceruzaelemes órát (abból nagyobb fajta, kb. 50cm átméröjü) kellene meghajtani. A táp 5V-os (AVR megy róla).

(#38812) Kernel válasza atesss (#38811) üzenetére


Kernel
nagyúr

AMS1117-1.5 például, ami készülékekben is előfordul, létezik többféle tokban is.

Vagy APE1117, APE1085 széria.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#38813) #22145024 válasza Tamy (#38796) üzenetére


#22145024
törölt tag

Bocs, de ez hülyeség. Olcsóbb, ha neten rendeled, cserébe el kell érni a 2kHUF nettót, ami nem egy nagy összeg. A legtöbb esetben még aznap érte lehet menni, akár egy 50 tételes kupacnak is és a kiszolgálás tart kb 5-10 percig. Ja és az van a szatyorban, amit rendeltél...

(#38814) Tamy válasza #22145024 (#38813) üzenetére


Tamy
senior tag

Olcsóbbnak nem olcsóbb, fentebb már írtam pár példát. Amiket én veszek azoknál többnyire legalábbis lényegesen drágábban jönne ki, de lehet más termékeknél tényleg így van. Időben nekem meg annyira úgysem sürgős, illetve ha az is lenne csak amiatt úgysem utaznék fel. Akkor szoktam vásárolni, ha megyek Pestre, mert itt Veszprémben ami egyáltalán van, az is 3x annyi számla nélkül, mint Pesten szinte bárhol.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#38815) #22145024 válasza Tamy (#38814) üzenetére


#22145024
törölt tag

"és a kezükbe nyomod a papírt, hogy ezeket kéred. A webshopban megadott árnál így is drágább lesz valamivel, de még mindig jobban jársz, mintha megrendelnéd. Elég hülye rendszer, de ez van"

Kb 100 személyes és többtucat netes rendelés után továbbra is fentartom, hogy a feltevésed hamis! :K

Ennek ellenére biztosan ki tudsz komoly kutatómunkával alakítani egy olyan halmazt, amire valahogy mégis igaz amit vélsz, csak éppen nem lesz életszerű...

[ Szerkesztve ]

(#38816) Tamy válasza #22145024 (#38815) üzenetére


Tamy
senior tag

Nyilván mások a vásárlási szokásaink, másra van neked szükséged, és másra nekem. Egyetlen percig sem vitatom, hogy van amikor olcsóbb neten rendelni, csupán a személyes tapasztalataimat írtam le, mint ahogy te is a tiédet. Sokan csinálják hozzám hasonlóan, az eladó is javasolta már többeknek, hogy nyomtassa ki a kosár tartalmát ilyen esetben. Tudom, ez nem jelent semmit. Nekem így éri meg, lehet az általad említett netto 2000 Ft-os végösszeg az oka, mint írtam, inkább a HR Elektronikánál vásárolok, így a maradék értéke nem biztos, hogy minden esetben eléri a netto 2000 Ft-ot. Bár többször vásároltam műszerdobozt is a Lomexben, ahhoz meg már nem kell túl sok, hogy elérjem. Nekem eddig így jött ki olcsóbban, de ez nem jelenti azt, hogy másnál is minden esetben így lesz, ezért javasoltam, hogy érdemes megnézni a webshopos végösszeget, és ha túl nagy a differencia, akkor inkább a személyes vásárlás.

Szerintem kár ezt már tovább ragozni :)

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#38817) #22145024 válasza Tamy (#38816) üzenetére


#22145024
törölt tag

.

(#38818) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

1 hét után még mindig nem bírtam szerezni megfelelő rotary encodert a SONY HiFi-be...
Lassan kezdem feladni. :( :(((

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#38819) #22145024 válasza PH-User (#38818) üzenetére


#22145024
törölt tag

Amit nemrég darvinya említett, nevesül a TME->HRe útvonal az nem járható? (Gondolom a lomexen már túl vagy...)

(#38820) Lompos48 válasza PH-User (#38818) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Rossz autórádióból/-magnóból nem tudsz bontani? Egyre több az ilyen.

(#38821) XmoD


XmoD
aktív tag

Sziasztok!

Egy egszeru kerdessel fordulnek hozzatok. Usbrol szeretnem kapcsolni az asztali elosztom. A lenyeg az ha usb-n 5v megvan akkor legyen bekapcsolva. Ha pedig leallitom a gepet kikapcsoljon. En konkretan egy szilard test relere gondoltam. Megpedig erre: [link]

Kivitelezheto lenne? Megkapja az 5v-t behuz es zarja a 230-as reszt. Vagy valakinek van valami konkret megoldasa erre ? Illetve ami meg erintene az egy visszajelzo led vagy valami vilagitoforras benne. :R

(#38822) And válasza XmoD (#38821) üzenetére


And
veterán

Ez nekem hagyományos behúzótekercses relének tűnik, nem szilárdtestrelének. egyébként természetesen megvalósítható vele a feladat,
"Megkapja az 5v-t behuz es zarja a 230-as reszt."
nagyjából úgy :U.
Mod. "Illetve ami meg erintene az egy visszajelzo led vagy valami vilagitoforras benne."
Világító kapcsolós elosztó, amelyen a kapcsoló állandóan be állásban van? Bár a meghajtó 5V-ra is köthetsz egy ledet + soros ellenállást, csak az előbbi módszernél nem kell szerelgetni.

[ Szerkesztve ]

(#38823) PH-User válasza #22145024 (#38819) üzenetére


PH-User
addikt

:(

Egyik sem olyan kialakítású, vagy rövid a tengely, vagy menetes a tengely tövében, vagy nem 6mm-es a tengely. Elszomorító, hogy egy ilyen fejlett világban nem lehet találni megfelelő cseredarabot.
Emiatt nem lehet használni egy igen szép hangú készüléket... :W

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#38824) And válasza And (#38822) üzenetére


And
veterán

"egyébként természetesen megvalósítható vele a feladat"
(Ja igen, egy olyan relé azért jobb volna, amely két záró- /vagy két váltó-/ érintkezővel rendelkezik, ha már hálózati feszültséget kellene kapcsolgatni.)

(#38825) PH-User válasza PH-User (#38823) üzenetére


PH-User
addikt

Ezt nézegetem most és a második oldalon az táblázatban a felső ábrán lévő szerintem jó lenne nekem.
Igaz, hogy még ez is rövidebb vagy 3-4mm-el, mint ami benne volt, de ez már jó lenne.
Mikor ki volt szerelve, nagyjából így skicceltem le. Nem biztos, hogy teljesen pontosan mértem. Szerintetek?

Szerk.

Viszont a 3. oldalon a táblázatban a második sorban lévő már hosszban megfelelne (30mm, én 29mm-t mértem...) de azon meg menetes rész van... :DDD :W

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#38826) #22145024 válasza PH-User (#38823) üzenetére


#22145024
törölt tag

Lusta vagyok visszalapozni, hogy hogyan is néz ki a beteg. :B

Ha a tengelynél az a gond, hogy csak 4-es és nem 6-os, akkor ezt egy alucsővel (D6x1, asszem karnis csőnek is mondják) meg pill.ragasztóval könnyedén orvosolhatod. Bronzker bt., lomextől 5 percre gyalog.
Hasonló módon hosszabbíthatsz tengelyt, egy külső persellyel (cső) és egy tömör körrúd segítségével.
Fent nevezett boltban akár 10cm-es darabot is tudsz venni ezekből, sőt soxor választhatsz a plasztik-szortiment közül is. PE-t kerüld mert kinlódás ragasztani, de pl. POM vagy PA az oké.

Szal ha menteni akarod a készüléket, akkor van rá megoldás. De kétségkívűl Lompos48 javaslata a legfájdalommentesebb, ha van hozzáférésed bontott cucchoz

(#38825) PH-User
Elég gány, de nem látszana,:
Ha a rotary enc. nem is lenne beforrasztva rendeltetésszerűen a panelba, hanem csak bedrótoznád merev vezetékkel (erősebb ellenállás-láb) és a keletkezett rést kitöltöd melegragacs pisztollyal. Így nem gond, ha 2-3 mm-rel rövidebb a példányod

[ Szerkesztve ]

(#38827) #22145024 válasza PH-User (#38825) üzenetére


#22145024
törölt tag

"de azon meg menetes rész van."
Ez azért gáz, mert azon a részen túl kövér?
Ha igen, akkor az illeszkedő részen nem lehet megfúrni az "ellendarabot"

[ Szerkesztve ]

(#38828) PH-User válasza #22145024 (#38827) üzenetére


PH-User
addikt

Igen, azért gáz, mert ott túl kövér, megfúrni nem lehet, mert egy vezetőhüvely van ott.
Megpróbálom lefényképezni, de fekete az alany, így nem biztos, hogy sikerül.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#38829) XmoD válasza And (#38822) üzenetére


XmoD
aktív tag

Konkret tipust tudsz adni nekem ami alkalmasabb lenne a feladatra? :)

(#38830) PH-User válasza #22145024 (#38827) üzenetére


PH-User
addikt

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#38831) #22145024 válasza PH-User (#38830) üzenetére


#22145024
törölt tag

A hollow shaft tipus lábkompatibilis a paneloddal, illetve nem ütközik a plasztik-akármivel?
(198. oldal legfelül; "No. 3")

szerk:
(#38824) And
Kapható olyan SSR, ami mindkét ágat szakítja? Én eddig csak szimplákat láttam, meg 3-fázisúakat, de ez utóbbiról nem tudom, hogy mit csinálna a null-vezetővel, ha rákötném

[ Szerkesztve ]

(#38832) PH-User válasza #22145024 (#38831) üzenetére


PH-User
addikt

A lábakat nem tudom, de a két szélesség az egyezik.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#38833) #22145024 válasza PH-User (#38832) üzenetére


#22145024
törölt tag

Képről eléggé annak tűnik.
Ha tudsz ilyet venni, akkor már csak egy legolcsóbb, müanyag, hosszútengelyes potit kell vegyél és annak a tengelyét lefűrészelve, bele tudod faragni a hollow shaft-be (szike, reszelő, kukás páka)
Így megvan a kívánt hosszúságod, és a többi alkatrésszel sem lesz fasírtban remélhetőleg

[ Szerkesztve ]

(#38834) darvinya válasza Tamy (#38804) üzenetére


darvinya
titán

Én azért szoktam át a HR elektronikára, mert kisebb tételnél olcsóbb.(és jobb a bazára)

0,27R , 5 W AX 5% PRW5 (ROY) 10X10X23mm 30Ft/db [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#38835) Tamy válasza darvinya (#38834) üzenetére


Tamy
senior tag

Tudom, én is jobban szeretem. Fentebb leírtam a hátrányait is.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#38836) And válasza XmoD (#38829) üzenetére


And
veterán

Lomex árlistáról pl. Omron G2RL-2 (42-01-94), két váltóérintkezős, 8A kapcsolására képes a hálózati feszültségen, és 80mA-es behúzótekercs-áramot igényel 5V-on.
@ #38831 mintAdarab:
"Kapható olyan SSR, ami mindkét ágat szakítja?"
SSR-ekben nem vagyok otthon. Csak ipari kivitelű, óriási áramú példányokkal találkoztam, de egy kapcsolószekrényben amúgy sincs arra sok lehetőség, hogy a fázis-nulla megcserélődjön, míg egy otthoni dugaljban / hosszabbítónál simán előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#38837) sörösló válasza And (#38836) üzenetére


sörösló
aktív tag

"Kapható olyan SSR, ami mindkét ágat szakítja ?"

Ezek az eszközök valamilyen Triac megszakítót tartalmaznak. A vezérlőáramkörük figyeli a hálózati szinuszhullám nullátmenetét, csak akkor kapcsol ha felfutó átmenet van. Közös vonatkoztatási pont a hálózat nullavezetője. Ebből egyértelműen következik hogy nulla ág kapcsolására nemigen használható.

(#38838) #22145024 válasza And (#38836) üzenetére


#22145024
törölt tag

And, sörösló:
köszi, kb így sejtettem én is.

[ Szerkesztve ]

(#38839) diamondface válasza Lompos48 (#38671) üzenetére


diamondface
tag

Kipróbáltam, amit javasoltál.
Jelenleg az első végfoktranzisztorok bázisán +/- 1,67 V helyett +/- 0,6 V mérhető a jelföldhöz képest. Azért emeltem ki, hogy nem a testhez képest, mert a bal oldalon a jelföld a testhez képest +22,4 V -on van. A másik oldalon 0 V.

(#38840) PH-User válasza #22145024 (#38833) üzenetére


PH-User
addikt

De miért a hollow shaft?
A másikból, amit írtam korábban meg a mostani tengelyéből, ha összefaragnám? :F

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#38841) PH-User válasza PH-User (#38840) üzenetére


PH-User
addikt

DE!

Most még egyszer nekiugrottam és kicsit jobban utánanéztem HQ Elektronikánál.
EC12E1220401 szerintem ez lesz az, de az adatlap helytelenül van megadva, ami engem megzavart és a Google segítségével utánakerestem, aztán kidobta a Farnell-es linket -> ALPS - EC12E1220401.
Technikai adatoknál lejjebb;

Shaft Diameter: 6mm
Shaft Length - Metric: 20mm

...és újra itt a kép, amit én feljegyeztem.

Ezek szerint ezt bátran rendelhetem, azt fogom kapni, amire számítok?
Esetleg nincs valaki itt, aki közel lakik a HQ-hoz és útba esik neki?
1080Ft-ot kérnének el a postáért, meg azért jó lenne aki ránézne előtte, hogy valóban ez-e.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#38842) #22145024 válasza PH-User (#38840) üzenetére


#22145024
törölt tag

De össze tudod passzítani "anyagátfedéssel"? Mertha csak simán egyenesre vágod két 6mm-es átmérőjű plasztikrúd végét és összeragasztod, arra csak 50% esélyed lesz, hogy tartósan üzemelni fog. Külső csővel megerősíteni nincs hely, a többi meg eleve rövidebb mint kéne, min. 3-5mm-rel.
De nem igazán látok bele, nálad van a készülék. :)

szerk:
ALPS - EC12E1220401.:
ha letöltöd a farnelles adatlapot, ott tisztán látszik, hogy az egész hóbelevanc 20mm magas. (tahát a PCB-től a rotary csúcsáig., utolsó oldal a PDF-ben)
Az ilyen online alkatrészboltok "termékinfó" részét nem tudom, hogy automatikusan generálják, vagy droidok kopizzák be, de már én is futottam bele ordas hibába; szal ezekre ne blazírozz

[ Szerkesztve ]

(#38843) PH-User válasza #22145024 (#38842) üzenetére


PH-User
addikt

Igen, sajnos most látom, ez 9mm-el rövidebb, mint ami nekem kellene. :(((
Viszont, ha megtoldanám a másik tengely darabjával, akkor elég hosszú lenne.
Most már csak azt nem tudom, hogy ez a felbontás stb. mit befolyásol? :F

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#38844) #22145024 válasza PH-User (#38843) üzenetére


#22145024
törölt tag

a felbontással kapcsolatban nem tudok okosat mondani. :B

[ Szerkesztve ]

(#38845) Lompos48 válasza diamondface (#38839) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...az első végfoktranzisztorok bázisán +/- 1,67 V helyett +/- 0,6 V mérhető ...

Ez természetes, mert a 3 B-E átmenet helyett csak egy van.

...mert a bal oldalon a jelföld a testhez képest +22,4 V -on van. A másik oldalon 0 V.

Pontosíts (a rajz alapján), mert ez így találóskérdés nekem. :F

(#38846) diamondface válasza Lompos48 (#38845) üzenetére


diamondface
tag

Lehet, hogy pontatlanság (esetleg butaság) volt így neveznem. Az IC-k 6. lábát neveztem így.
Testhez képest az IC751 1-es lábán 23 V, 6-os lábán 22,4 V és az 5-ös lábán 21,8 V van.

(#38847) moha21


moha21
addikt

"What 2 kilobytes of RAM looked like in 1948"

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#38848) mezis válasza moha21 (#38847) üzenetére


mezis
nagyúr

Ahogy én számolom a csöveket, még ikercsövekkel is csak 8 byte ha összejön... :F :DDD

mezis

(#38849) mezis válasza PH-User (#38840) üzenetére


mezis
nagyúr

Valószínű, hogy ragaszthatatlan műanyagból vannak a tengelyek. (Ha plexi lenne, akkor a cloroform, ha polisztirol, akkor az észter hígítóval kiválóan ragasztható lenne.)
Ha mégis a ragasztás mellett döntesz, fúrj 2,5 mm-es lyukakat, abba M3-as menetet és egy db M3-as menetes "szárral" erősítsd.

mezis

(#38850) #22145024 válasza mezis (#38849) üzenetére


#22145024
törölt tag

Valszeg ABS vagy PC-ABS az alapanyaga, jól ragasztható

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.