Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) PHM válasza darvinya (#39549) üzenetére


PHM
addikt

Az még mindig karcolhatja a 600mA-t, amit egyik trafó sem tud.
A problémák elkerülése és a lehetséges későbbi bővítés(ek) miatt
a trafót amúgy is hasznos kissé túlméretezni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#39552) darvinya válasza PHM (#39551) üzenetére


darvinya
titán

Megnézem van ilyen készleten.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39553) darvinya


darvinya
titán

Üdv mesterek

Eljött az ideje R222-em felújítása.
Mivel szekrényét is újat kell építenem, ezért melyiket lenne jobb?
1. eredeti 1db 31cm-es 15VA, 8ohm, (140/70/35W) 100dB hangszóróval?
2. 2db 20cm, 8R, 50/80W, 80-12000Hz, 83dB hangszóróval, de ennél eredő ellenállását 8R-ot miként tarhatnám meg.?

Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39554) mezis válasza PHM (#39551) üzenetére


mezis
nagyúr

"a trafót amúgy is hasznos kissé túlméretezni"

Pláne a mai gyártásúakkal igaz ez. Hőbiztosítékot szerelnek közvetlenül a tekercshez és ha az kiold, igen kínos a cseréje.

(Már ha saját magának készíti a cuccot az ember. De ha a piacot szeretné elárasztani mindig újabb és újabb készülékekkel, akkor már egészen más a helyzet.... :DDD ;])

[ Szerkesztve ]

mezis

(#39555) darvinya


darvinya
titán

Mivel senki nem adott tanácsot így marad az eredeti hangszóró.
2 db-al nem tudnám megoldani, max. 4db-al.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39556) moha21 válasza darvinya (#39553) üzenetére


moha21
addikt

Nem igazán tudunk itt olyat értelmezni, mint, hogy 8R. Az R az egyenáramú ellenállás, a hangszórónak meg inkább impedanciája van ( persze van egyenáramú "R"-je is ).

A másik dolog meg, hogy eleve 1 db 31 cm-es hangszóró ami 15 VA ( de 35W !! elég paradoxon, hogy a látszólagos teljesítménye kisebb, mint a hatásos kb. nonszensz. ) 2 db fizikailag teljesen más méretű hangszóróval helyettesíteni.

Én mondjuk már az R222-őt sem tudom, hogy micsoda, lehet én vagyok alulművelt, de tényleg nem tudom.

Ráadásul a megadott hangszóró paraméterek információtartalma is elég vegyes ( leginkább a nulla felé konvergál ).

Az megint elég necces, hogy 2 helyett ( ami eredetileg 1 volt ) 4 hangszóróval akarod "felújítani" ( nem teljesen átépíteni ??) a hangfalat, pedig az impedancia transzformátor sem mai találmány pl.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#39557) hNp88 válasza moha21 (#39556) üzenetére


hNp88
aktív tag

írta volna, hogy 8Z ? :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#39558) Lompos48 válasza darvinya (#39553) üzenetére


Lompos48
nagyúr

1. eredeti 1db 31cm-es 15VA, 8ohm, (140/70/35W) 100dB

Ez így elég értelmezhetetlen. 15VA vagy 140/70/35W, vagy micsoda?

2. 2db 20cm, 8R, 50/80W, 80-12000Hz, 83dB

2 egyforma hangszórónak nincs sok értelme, pláne, hogy még az impedanciaértékkel is konfliktusba kerülsz. Nem is lehet kettőből sehogy kikombinálni.

Egyik se fog neked magas hangokat produkálni, már a méretei miatt sem. Ugyanakkor, ha választanom kellene (csak) a két feladvány között, az elsőre szavaznék. Nem megvetendő 17dB érzékenységkülönbözet a hangszórók esetében se. Ez 3dB-enként duplázódó teljesítményt jelent, majd a dB-eket átszámítva 50-es arányt eredményez.

Ez csak a számítás. Nehezen hiszek el ekkora különbséget. Ugyanakkora leadott hangteljesítmény az elsőnél mondjuk 1, a másiknál akkor 50W kimenőteljesítményt igényel. :F

[ Szerkesztve ]

(#39559) darvinya válasza Lompos48 (#39558) üzenetére


darvinya
titán

és (#39556) moha21

Ezek az értékek voltak megadva, én csak kimásoltam.
Emiatt kértem segítséget.
Első adat RFT L3402 hangszóróé, második adat ROCKWOOD DY1026 hangszóróé.

RW 3900Ft/db-ért tudom a közelben megvenni, ellenben RFT 10000Ft/db-ért távol.
Ezért esélyesebbnek tartottam RW-ot.

moha21

Új szekrény/láda esetén szabad kezem van, de bizonyos méreten belül.
2 db hangszóró nem növeli annyival a eredeti méretet.

Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39560) Lompos48 válasza darvinya (#39559) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Márkákat, típusokat nem ismerek, de számomra a számok értelmezve beszédesek. Én sak azokat próbáltamkommentélni. Egyébként minek kellene 2 hangszóró egy ládába és nem elég egy? Ahhoz azért a ládákat is át kellene számolgatni.

(#39561) darvinya válasza Lompos48 (#39560) üzenetére


darvinya
titán

Igen átszámoltam a ládát a 2 hangszóróhoz, eredetihez meg adott.
Ezért nem jó a 4 db hangszórós változat a 8Ω megtartásáért.

De ha elbírná az erősítő 16Ω-ot akkor sorba kötném 2.
Leadott hangban a kettő 40cm-t tenne ki 31cm-el szemben.
Van a 25cm 86dB-es is.
De az nem biztos, hogy letudná adni ugyanazt amit az eredeti 31cm-es.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39562) Lompos48 válasza darvinya (#39561) üzenetére


Lompos48
nagyúr

De ha elbírná az erősítő 16Ω-ot akkor sorba kötném 2.

Az csak könnyítés az erősítőnek. Fele akkora teljesítményt fog igényelni a 16 ohm.

Leadott hangban a kettő 40cm-t tenne ki 31cm-el szemben. :Y

Jaj, az nem úgy van. Hadd ne menjek bele részletes fejtegetésekbe, de vedd elé a kör területének képletét és azt számítsd ki, majd ad össze. Meg fogsz lepődni. :D És akkor még nem beszéltünk az érzékenységekről semmit.

(#39563) darvinya válasza Lompos48 (#39562) üzenetére


darvinya
titán

Hang teljesítményben is fele akkora lesz.?

Igaz, nagyobb területű a 31cm-es.
A mély hangoknál a kilengés is nagyobb.?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39564) PHM válasza darvinya (#39563) üzenetére


PHM
addikt

- A felvett teljesítmény a fele lesz.
- A mély hangoknál nagyobb szokott lenni a kilengés.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#39565) Kernel válasza darvinya (#39563) üzenetére


Kernel
nagyúr

Regent R222 gitárerősítő (így kell majd fogalmazni, hogy érthető is legyen) klasszikus kvázi-komplementer végfok, tápfeszültsége 46,5 / 34,5 V (nyugalmi / névleges terhelés).

Ez mondjuk nem sok, 8 ohm terhelésnél 12 W szinuszos értékig tudod kivezérelni, míg eléri a 10 % harmonikus torzítást elvileg (miután 10 %-ra szokták definiálni).

Ha 16 ohmos hangszóróval terheled, a kisebb áram miatt ugyan valamivel több tápfesz. marad, ami valamivel nagyobb kivezérlést enged meg, azonos torzítás eléréséhez, ehhez még hozzájárul a kisebb áram jótékony hatása (valamivel lineárisabb működést tesz lehetővé a végfok számára), de ez persze semmiképp sem lesz elég azonos teljesítmény eléréséhez.

Tehát a potmétert jobban fel kell tekerni, a már említett 10 %-os torzítási szint eléréséig, ugyanakkor relatív hangosságban (egyéb okok miatt is) nem úgy fogod érzékelni, hogy felére csökkent volna a dobhártyádat kínzó nyomás. Inkább valahol a kettő között, 60-75 % talán. De ez tényleg csak sacc.

Mindamellett jobb lenne inkább 8 ohmos terhelésre törekedni. 4 ohmmal is lehet egyébként próbálkozni (elvégre az is csak egy névleges érték, a valóság annál is inkább több szokott lenni, frekvencia függvényében), csak meg kell figyelni terhelés közben az alkatrészek melegedését (tápegység, végfok). Ha belefér, akkor belefér, vagy lejjebb veszed a hangerőt, ha szükséges.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39566) darvinya válasza Kernel (#39565) üzenetére


darvinya
titán

és (#39564) PHM

Köszönöm

Kernel

Igazad van ki kellett volna rendesen írnom.
Igen a 8Ω-ra törekednék, hogy az öregebb alkatrészeit ne terheljem túl.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39567) Kernel válasza darvinya (#39566) üzenetére


Kernel
nagyúr

Rajz szerint a kimenetén van egy 470µ 40V hangszórócsatoló, azt azért én megnézném, vagy cserélném, mivel az évek során kaphatott már rendesen. Ha ennek csökken a kapacitása, illetve nő a soros ellenállása, ez közvetlen teljesítménycsökkentő hatással jár.

1000µ is mehetne bele egyébként, hogy jobban átvigye a mély hangokat. A Videoton rádió-erősítőinél például 2200µ volt a szokásos érték, de az szélessávú, illetve 4 ohmra tervezett.

Mivel a 470µ viszont elég vézna,1000-res szerintem simán elmenne oda. Legalábbis, én ha magamnak csinálnám, ez alá nem adnám.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39568) Ribi válasza Kernel (#39567) üzenetére


Ribi
nagyúr

4 ohmos hangfal mélye szerintem 4 alatt van, ahhoz egy 2200-as kondi kb 20Hz körül van -3dB vágás. Nyilván összeg függő, de minél nagyobb annál jobb.

(#39569) darvinya válasza Kernel (#39567) üzenetére


darvinya
titán

Végfok elkoi mind cseréltem.
Előerősítőit nem.

Köszi a tanácsot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39570) XmoD


XmoD
aktív tag

Sziasztok! Ez a kondi helyetesitheto valamivel? Nippon ChemiCon NCC KZG 6.3V 3300UF ULTRA LOW ESR

Ez volt amit talaltam kb hasonlot. 3300uF 6.3V 10x25 RM 5.0 20% 105° 5000h DSY338M6R3S1A5H25K (TEA) LOW ESR & IMP MOTHERBOARD

(#39571) fero02 válasza XmoD (#39570) üzenetére


fero02
veterán

Jó lesz cseréhez...

(#39572) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok!

Bevallom nem használtam a keresőt csak gyors beírom ide a kérdésem hátha előbb kapok választ mint mielőtt megtalálom.

Plusz minusz-os táp közös pontját le kell kötni földre vagy kifogástalanul működik magától is 0la ként a közös pont?

Remélem érthető :B

Köszönöm szépen előre is :R

Szerk:
Ha jól látom a rajzokon akkor hülyeség leföldelni de elég kezdő vagyok mint a kérdésen is látszik, mindenképp megvárok egy komoly választ :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#39573) Lompos48 válasza ThodEE (#39572) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Attól függ mire használod a dupla tápot.

(#39574) ThodEE válasza Lompos48 (#39573) üzenetére


ThodEE
őstag

Nálunk ez a melóhelyen a töltőgép(folyadékot üvegbe) vezérlésének a +12 -12V ja.
Arra jutottunk a kollégákkal hogy mivel 2db 12V os kapcsolóüzemű tápból lett kiépítve, így szükséges a földelés hogy a feszültség stabil legyen :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#39575) PHM válasza ThodEE (#39574) üzenetére


PHM
addikt

A feszültség stabilitását szerintem nem fogja befolyásolni a földelés.
Az esetleges statikus feltöltődés elkerülése végett viszont nem árthat.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#39576) Lompos48 válasza ThodEE (#39574) üzenetére


Lompos48
nagyúr

+1 :K

(#39577) ThodEE válasza Lompos48 (#39576) üzenetére


ThodEE
őstag

Köszönöm szépen az útba igazításokat :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#39578) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Mennyire befolyásolja 0.35 árnyékolt kábel helyett 0.14-es árnyékolt kábel használnék gitár hangszedőjéhez?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39579) mezis válasza darvinya (#39578) üzenetére


mezis
nagyúr

Hamarabb szakad el... :D (A vájfülűek ki fogják hallani ! :DDD )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#39580) darvinya válasza mezis (#39579) üzenetére


darvinya
titán

Hát valaki arra gerjed, hogy azt tépkedje. :DDD
Most megyek megsértődni. :)) :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39581) KonzolKartel

Sziasztok!

Rendeltem a DIY kitet, mondván, hogy majd jól elszórakozom vele, de sajnos elakadtam, mivel nem tudok be azonosítani pár alkatrészt, hogy a panelen hova is mennének. Ebben kérhetnék egy kis segítséget?:) Túl nagy fába vágtam a fejszém. Gondolom kicsit is hozzá értőnek nagyon banális lesz :B.
Katt a képre.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#39582) Gyula84 válasza KonzolKartel (#39581) üzenetére


Gyula84
veterán

itt van egy ellenállás színkód kalkulátor ezzel már előrébb leszel. téglalap alakú izé amiben 104 felírat van oda egy 100nF-os kondenzátor megy itt van egy kis segítség kondenzátorhoz

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#39583) Kernel válasza KonzolKartel (#39581) üzenetére


Kernel
nagyúr

Valóan elég áttekinthetőnek tűnik, ami még rajz nélkül is jól összerakható. A mellékelt színkódos ellenállások megfejtése megoldható keresővel, akár egy kis programmal is, weben is.

Panelon, ami kezdőnek problémás lehet:

104 = 10 és 4 db 0 = 100 000 Ω = 100 kΩ

102 = 10 és 2 db 0 = 1000 Ω = kΩ

Bár most csak kiemeltem számokat a példa kedvéért, most látom, hogy konkrétan ezek nem is ellenállások, de az elv bizonyára így is érthető.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39584) KonzolKartel

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!:) Így már jobban el leszek vele:). :R

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#39585) Ribi válasza KonzolKartel (#39584) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak szólok, hogy a képen fent szereplő egymás melletti elkókat pont fordítva szerelted be. A - felüknek kell egymás fele lenni és nem kifele.
Nagyon nézd át 3x mielőtt bekapcsolod, és ha már biztos, hogy minden jól van akkor még 2x. És ha bekapcsolod ne hajolj fölé, mert ha az arcodba robban valami elkó az szar lesz.
Nem sértésből írom, mert én is kötöttem be fordítva dolgokat és szerencsére pont fejjel lefele volt a nyák amikor bekapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#39586) Kernel válasza KonzolKartel (#39584) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tényleg, még alább egy harmadik is fordítva van.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39587) KonzolKartel válasza Ribi (#39585) üzenetére

Huha, köszi! Mindenféleképpen átnézem, illetve posztolok is róla ide képet, ha nem gond:)

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#39588) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Tudnátok abban segíteni, hogy ennek mi a magyar neve?

insulating shoulder washer

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#39589) KonzolKartel válasza Ribi (#39585) üzenetére

Akkor a csík néz kifelé, ha jól gondolom. Hát ebbe bele kell tanulni ezek szerint.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#39590) Ribi válasza KonzolKartel (#39589) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csík az a "-"-t jelöli, de ja. Kondinál általában azt szokták jelölni nyákon is, de érdemes megnézni. Kondi nagyot pukkan ha rosszul kötöd be. Esetleg keress egy teljesen összerakott darabot és azzal is hasonlítsd majd össze.
LEDeket jól kötötted be? Van hozzá valami irkálmány, hogy mi hova megy egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#39591) kjani18


kjani18
őstag

Bocsi, de ide is bemásolom a kérdésemet, hátha valaki...

Sziasztok
Hogyan lehetne beállítani, hogy a fejhallgatón, és a HDMI csatin is menjen ki hangjel?
Gigabyte F2A85X-D3H alaplapi hang eszköz.
Köszi
Jani

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#39592) Kernel válasza szaszayanou (#39588) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szigetelőgyűrű vagy alátét: [link]

Esetleg a TME-nél szigetelő persely, de ezt a lengyel cég fordította így: [link] [link] Más cégeknél lehet más néven is, most csak ezeket néztem hirtelen.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39593) darvinya válasza kjani18 (#39591) üzenetére


darvinya
titán

Egyik analóg, a másik digitális jel.
Elvileg független.
De a jack aljzat 5 kivetésű, akkor abban lévő kapcsolóval szabályozza merre haladjon a jel.

Így csak a jack kapcsoló kiiktatásával lehet egyszerre hang.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39594) Kernel válasza kjani18 (#39591) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nincs most fejhallgatóm, de az elvileg úgyis csak a hangszórót választaná le, amikor bedugom, így esetleg egy hangszóró + HDMI példán keresztül tudnék egy lehetőséget. Nem Gigabyte specifikus, csak simán Windows.

Tehát itt még csak a hangszóró szól:

Engedélyezem a keverőt, beállítom figyelésre:

Szól mindkettő:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39595) mezis válasza Kernel (#39594) üzenetére


mezis
nagyúr

Az Acer laposomnál a leválasztás helyett kiválasztás van, amikor a fejhallgatóhoz bedugom a 2+1-es hangrendszer 3,5-es jack dugóját. Ezután szoftveresen választhatok, hogy melyik szóljon. De mégis csak az erősítőn szól, amíg csatlakoztatva. Olyankor a beépített csak sistereg. Fene se érti. Lehet, hogy valami nincs rendben a csatlakozóval. :F

mezis

(#39596) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Üdv.

Lenne ez az erősítő ( A fisher RS-913--at kell nézni. Ezt a linket előzményként tettem ide, hátha van valami köze a mostani hibához, bár kétlem, mert azt leellenőriztem.
Ugye azóta sikerült megcsinálni. Ha tovább nézitek a linkelt hsz-aimat, akkor kiderül, hogy testelő vezeték volt a ludas.

Most azzal van a gond, hogy egyik oldala kegyetlenül recseg, csattog, szercseg. Csak éppen most a hangerő állítására reagál. tehát ha leveszem a volume-t, akkor elhallgat. A hangerő függvényében nő, vagy csökken a jelenség hangereje is.
Majd el száll tőle a hangfal, kegyetlen. Akkorákat csattan hogy csak nah.

Előzmény még. 3 hete elkezde hogy bekapcsoláskor ugyan ez az oldal, elkezdett pattogó hangot adni, ami elkezdett gyorsulni, vele együtt halkulni, majd amikor már majdnem folyamatos volt (mint amikor egy helikopter indul) akkor elhallgatott. Gondolom bemelegedett és csend lett. Aztán azt kezdte el, hogy halkan szercsegett a bekapcsolást követő 1-2 órahosszában, majd abbamaradt. Inkább ki sem kapcsoltam, ha tudtam, hogy 3-4 órán belül használni akarom.
1 hete meg valami végleg meg adta magát a fenti ábra szerint. Mert az a jelenség bizony nem szűnik már meg. Csattog, pattog, szercseg. Egyébként szól közben normálisan.

Végignyomkodtam a lapot már vagy 100-szor, próbáltam a régi forr csúcsokat átmelegíteni a gyanús helyeken, de hiába.
Hol keressem a hibát?

[ Szerkesztve ]

(#39597) darvinya válasza tzsolesz (#39596) üzenetére


darvinya
titán

Kondenzátor gyanús.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39598) tzsolesz válasza darvinya (#39597) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Most valóban a puffer lenne a hibás?

De akkor mind a két oldalt érintené. Azt azért hanyagoltam.
Előfokon nem lehet gubanc? Az a baj, hogy van egy hosszú panel, a bemeneti részen, tele millió tranyóval, kondival alkatrésszel. De ahhoz nehéz hozzáférni. szét kellene bontanom az egész szerelvényt, de durván. Ott it lehet hiba ha jól gondolom. Az kapcsolja a bemeneteket, meg stb gondolom én.....

(#39599) darvinya válasza tzsolesz (#39598) üzenetére


darvinya
titán

Nemrég volt ilyen hibám egy pedállal ahol puffogó hangja volt.
Ott egy rosszabb kivitelezésű 10nF kondi okozta a hibát.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39600) tzsolesz válasza darvinya (#39599) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem. Ezen van kb 60db 60 féle. Ki kellene cserélnem mindet ami ahhoz az oldalhoz tartozhat?
Azt úgy nem vállalnám, meg ugye nem is nagyon vannak hozzá alkatrészeim sem. :(
Fogdostam én a kondikat is, pöckölgettem, hátha kihallok valamit, de nem reagált egyikre sem.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.